Resultat
NUSS Äldre (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 1, 1500m Frisim Herrar - Final
15:39.78 Viktor Johansson Jönköpings SS SWE 2015-12-31
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap 16:52.13
50m: 30.53
100m: 1:03.51
(32.98)
150m: 1:36.87
(33.36)
200m: 2:10.73
(33.86)
250m: 2:44.81
(34.08)
300m: 3:18.64
(33.83)
350m: 3:52.61
(33.97)
400m: 4:26.82
(34.21)
450m: 5:01.10
(34.28)
500m: 5:34.99
(33.89)
550m: 6:09.15
(34.16)
600m: 6:42.73
(33.58)
650m: 7:17.16
(34.43)
700m: 7:51.24
(34.08)
750m: 8:25.08
(33.84)
800m: 8:59.33
(34.25)
850m: 9:33.05
(33.72)
900m: 10:07.37
(34.32)
950m: 10:41.69
(34.32)
1000m: 11:15.86
(34.17)
1050m: 11:50.26
(34.40)
1100m: 12:24.61
(34.35)
1150m: 12:59.02
(34.41)
1200m: 13:33.29
(34.27)
1250m: 14:07.19
(33.90)
1300m: 14:41.17
(33.98)
1350m: 15:14.48
(33.31)
1400m: 15:47.69
(33.21)
1450m: 16:20.63
(32.94)
1500m: 16:52.13
(31.50)
2 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap 16:52.30 +0.17
50m: 30.11
100m: 1:03.32
(33.21)
150m: 1:36.99
(33.67)
200m: 2:10.95
(33.96)
250m: 2:44.91
(33.96)
300m: 3:18.62
(33.71)
350m: 3:52.48
(33.86)
400m: 4:26.66
(34.18)
450m: 5:01.04
(34.38)
500m: 5:34.99
(33.95)
550m: 6:09.02
(34.03)
600m: 6:42.88
(33.86)
650m: 7:16.85
(33.97)
700m: 7:51.14
(34.29)
750m: 8:25.21
(34.07)
800m: 8:59.14
(33.93)
850m: 9:33.16
(34.02)
900m: 10:07.40
(34.24)
950m: 10:41.62
(34.22)
1000m: 11:16.03
(34.41)
1050m: 11:49.92
(33.89)
1100m: 12:24.33
(34.41)
1150m: 12:58.85
(34.52)
1200m: 13:33.17
(34.32)
1250m: 14:07.14
(33.97)
1300m: 14:41.27
(34.13)
1350m: 15:14.89
(33.62)
1400m: 15:48.05
(33.16)
1450m: 16:21.84
(33.79)
1500m: 16:52.30
(30.46)
3 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg 17:10.99 +18.86
50m: 30.29
100m: 1:03.15
(32.86)
150m: 1:36.90
(33.75)
200m: 2:10.82
(33.92)
250m: 2:44.69
(33.87)
300m: 3:18.60
(33.91)
350m: 3:53.02
(34.42)
400m: 4:27.42
(34.40)
450m: 5:01.94
(34.52)
500m: 5:36.20
(34.26)
550m: 6:10.63
(34.43)
600m: 6:45.49
(34.86)
650m: 7:20.13
(34.64)
700m: 7:55.19
(35.06)
750m: 8:29.84
(34.65)
800m: 9:04.34
(34.50)
850m: 9:38.91
(34.57)
900m: 10:13.89
(34.98)
950m: 10:49.04
(35.15)
1000m: 11:23.88
(34.84)
1050m: 11:58.99
(35.11)
1100m: 12:34.05
(35.06)
1150m: 13:08.89
(34.84)
1200m: 13:43.61
(34.72)
1250m: 14:18.46
(34.85)
1300m: 14:52.85
(34.39)
1350m: 15:27.61
(34.76)
1400m: 16:01.95
(34.34)
1450m: 16:36.38
(34.43)
1500m: 17:10.99
(34.61)
4 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap 17:18.41 +26.28
50m: 31.05
100m: 1:05.04
(33.99)
150m: 1:39.71
(34.67)
200m: 2:14.19
(34.48)
250m: 2:49.00
(34.81)
300m: 3:23.47
(34.47)
350m: 3:58.14
(34.67)
400m: 4:32.66
(34.52)
450m: 5:07.54
(34.88)
500m: 5:42.29
(34.75)
550m: 6:16.97
(34.68)
600m: 6:51.73
(34.76)
650m: 7:26.94
(35.21)
700m: 8:02.45
(35.51)
750m: 8:37.69
(35.24)
800m: 9:13.16
(35.47)
850m: 9:48.59
(35.43)
900m: 10:24.06
(35.47)
950m: 10:59.03
(34.97)
1000m: 11:33.54
(34.51)
1050m: 12:08.95
(35.41)
1100m: 12:44.27
(35.32)
1150m: 13:19.83
(35.56)
1200m: 13:53.93
(34.10)
1250m: 14:28.33
(34.40)
1300m: 15:02.36
(34.03)
1350m: 15:36.70
(34.34)
1400m: 16:11.11
(34.41)
1450m: 16:45.46
(34.35)
1500m: 17:18.41
(32.95)
5 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 17:24.85 +32.72
50m: 30.30
100m: 1:03.44
(33.14)
150m: 1:37.15
(33.71)
200m: 2:11.38
(34.23)
250m: 2:45.80
(34.42)
300m: 3:20.06
(34.26)
350m: 3:55.31
(35.25)
400m: 4:30.34
(35.03)
450m: 5:05.62
(35.28)
500m: 5:40.87
(35.25)
550m: 6:16.18
(35.31)
600m: 6:51.60
(35.42)
650m: 7:26.77
(35.17)
700m: 8:01.66
(34.89)
750m: 8:36.75
(35.09)
800m: 9:11.83
(35.08)
850m: 9:47.03
(35.20)
900m: 10:22.18
(35.15)
950m: 10:57.41
(35.23)
1000m: 11:32.57
(35.16)
1050m: 12:07.87
(35.30)
1100m: 12:43.52
(35.65)
1150m: 13:18.68
(35.16)
1200m: 13:53.99
(35.31)
1250m: 14:29.16
(35.17)
1300m: 15:04.92
(35.76)
1350m: 15:40.46
(35.54)
1400m: 16:16.16
(35.70)
1450m: 16:51.21
(35.05)
1500m: 17:24.85
(33.64)
6 Charlie Tranberg 2002 Uddevalla Sim 17:27.82 +35.69
50m: 31.53
100m: 1:05.07
(33.54)
150m: 1:39.64
(34.57)
200m: 2:14.45
(34.81)
250m: 2:49.17
(34.72)
300m: 3:23.62
(34.45)
350m: 3:58.49
(34.87)
400m: 4:33.63
(35.14)
450m: 5:08.69
(35.06)
500m: 5:44.06
(35.37)
550m: 6:19.58
(35.52)
600m: 6:54.62
(35.04)
650m: 7:29.58
(34.96)
700m: 8:04.50
(34.92)
750m: 8:40.24
(35.74)
800m: 9:16.59
(36.35)
850m: 9:51.64
(35.05)
900m: 10:26.69
(35.05)
950m: 11:02.13
(35.44)
1000m: 11:38.08
(35.95)
1050m: 12:12.70
(34.62)
1100m: 12:48.89
(36.19)
1150m: 13:24.23
(35.34)
1200m: 14:00.50
(36.27)
1250m: 14:36.53
(36.03)
1300m: 15:11.89
(35.36)
1350m: 15:48.12
(36.23)
1400m: 16:23.18
(35.06)
1450m: 16:57.33
(34.15)
1500m: 17:27.82
(30.49)
7 Christopher Johnsen Skar 2003 BS-LK 17:31.95 +39.82
50m: 30.76
100m: 1:04.79
(34.03)
150m: 1:39.11
(34.32)
200m: 2:13.38
(34.27)
250m: 2:47.22
(33.84)
300m: 3:21.23
(34.01)
350m: 3:55.64
(34.41)
400m: 4:29.75
(34.11)
450m: 5:04.25
(34.50)
500m: 5:38.98
(34.73)
550m: 6:13.66
(34.68)
600m: 6:48.52
(34.86)
650m: 7:23.49
(34.97)
700m: 7:58.96
(35.47)
750m: 8:34.38
(35.42)
800m: 9:10.44
(36.06)
850m: 9:46.48
(36.04)
900m: 10:22.26
(35.78)
950m: 10:58.08
(35.82)
1000m: 11:33.60
(35.52)
1050m: 12:09.32
(35.72)
1100m: 12:45.02
(35.70)
1150m: 13:20.93
(35.91)
1200m: 13:57.74
(36.81)
1250m: 14:34.41
(36.67)
1300m: 15:10.64
(36.23)
1350m: 15:46.65
(36.01)
1400m: 16:22.90
(36.25)
1450m: 16:57.45
(34.55)
1500m: 17:31.95
(34.50)
8 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS 17:46.41 +54.28
50m: 31.46
100m: 1:05.02
(33.56)
150m: 1:39.63
(34.61)
200m: 2:14.62
(34.99)
250m: 2:49.81
(35.19)
300m: 3:24.79
(34.98)
350m: 4:00.17
(35.38)
400m: 4:35.71
(35.54)
450m: 5:11.74
(36.03)
500m: 5:47.49
(35.75)
550m: 6:23.13
(35.64)
600m: 6:58.85
(35.72)
650m: 7:34.55
(35.70)
700m: 8:10.27
(35.72)
750m: 8:46.02
(35.75)
800m: 9:21.86
(35.84)
850m: 9:57.92
(36.06)
900m: 10:34.03
(36.11)
950m: 11:10.20
(36.17)
1000m: 11:46.06
(35.86)
1050m: 12:22.25
(36.19)
1100m: 12:58.54
(36.29)
1150m: 13:34.50
(35.96)
1200m: 14:10.51
(36.01)
1250m: 14:46.71
(36.20)
1300m: 15:23.07
(36.36)
1350m: 15:59.31
(36.24)
1400m: 16:35.35
(36.04)
1450m: 17:11.83
(36.48)
1500m: 17:46.41
(34.58)
9 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap 18:07.64 +1:15.51
50m: 32.74
100m: 1:07.59
(34.85)
150m: 1:43.56
(35.97)
200m: 2:19.48
(35.92)
250m: 2:55.64
(36.16)
300m: 3:31.81
(36.17)
350m: 4:08.32
(36.51)
400m: 4:44.65
(36.33)
450m: 5:21.06
(36.41)
500m: 5:57.77
(36.71)
550m: 6:34.38
(36.61)
600m: 7:11.21
(36.83)
650m: 7:47.90
(36.69)
700m: 8:24.52
(36.62)
750m: 9:00.52
(36.00)
800m: 9:36.81
(36.29)
850m: 10:12.93
(36.12)
900m: 10:49.64
(36.71)
950m: 11:26.00
(36.36)
1000m: 12:02.51
(36.51)
1050m: 12:39.27
(36.76)
1100m: 13:15.89
(36.62)
1150m: 13:52.72
(36.83)
1200m: 14:29.19
(36.47)
1250m: 15:06.08
(36.89)
1300m: 15:42.73
(36.65)
1350m: 16:19.50
(36.77)
1400m: 16:55.94
(36.44)
1450m: 17:32.38
(36.44)
1500m: 18:07.64
(35.26)
10 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians 18:33.98 +1:41.85
50m: 31.54
100m: 1:06.34
(34.80)
150m: 1:41.92
(35.58)
200m: 2:17.77
(35.85)
250m: 2:53.85
(36.08)
300m: 3:30.28
(36.43)
350m: 4:06.72
(36.44)
400m: 4:43.43
(36.71)
450m: 5:20.59
(37.16)
500m: 5:57.67
(37.08)
550m: 6:34.56
(36.89)
600m: 7:11.67
(37.11)
650m: 7:49.23
(37.56)
700m: 8:26.81
(37.58)
750m: 9:03.94
(37.13)
800m: 9:41.48
(37.54)
850m: 10:19.19
(37.71)
900m: 10:57.00
(37.81)
950m: 11:35.10
(38.10)
1000m: 12:13.24
(38.14)
1050m: 12:51.38
(38.14)
1100m: 13:29.85
(38.47)
1150m: 14:08.12
(38.27)
1200m: 14:46.38
(38.26)
1250m: 15:24.43
(38.05)
1300m: 16:02.67
(38.24)
1350m: 16:40.96
(38.29)
1400m: 17:19.26
(38.30)
1450m: 17:57.11
(37.85)
1500m: 18:33.98
(36.87)
11 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 18:46.95 +1:54.82
50m: 33.09
100m: 1:09.97
(36.88)
150m: 1:47.51
(37.54)
200m: 2:25.48
(37.97)
250m: 3:03.83
(38.35)
300m: 3:41.79
(37.96)
350m: 4:21.00
(39.21)
400m: 4:59.06
(38.06)
450m: 5:37.95
(38.89)
500m: 6:16.09
(38.14)
550m: 6:53.64
(37.55)
600m: 7:32.29
(38.65)
650m: 8:10.45
(38.16)
700m: 8:48.88
(38.43)
750m: 9:27.83
(38.95)
800m: 10:05.87
(38.04)
850m: 10:43.77
(37.90)
900m: 11:22.38
(38.61)
950m: 11:59.87
(37.49)
1000m: 12:37.94
(38.07)
1050m: 13:15.56
(37.62)
1100m: 13:53.32
(37.76)
1150m: 14:31.40
(38.08)
1200m: 15:08.92
(37.52)
1250m: 15:47.23
(38.31)
1300m: 16:25.61
(38.38)
1350m: 17:03.91
(38.30)
1400m: 17:38.32
(34.41)
1450m: 18:14.06
(35.74)
1500m: 18:46.95
(32.89)
- Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 17:54.80 +1:02.67 Utom tävlan
50m: 30.98
100m: 1:05.86
(34.88)
150m: 1:41.84
(35.98)
200m: 2:17.49
(35.65)
250m: 2:53.34
(35.85)
300m: 3:29.03
(35.69)
350m: 4:05.44
(36.41)
400m: 4:41.82
(36.38)
450m: 5:17.91
(36.09)
500m: 5:53.96
(36.05)
550m: 6:30.43
(36.47)
600m: 7:06.87
(36.44)
650m: 7:43.39
(36.52)
700m: 8:19.38
(35.99)
750m: 8:55.51
(36.13)
800m: 9:31.66
(36.15)
850m: 10:07.41
(35.75)
900m: 10:43.82
(36.41)
950m: 11:20.06
(36.24)
1000m: 11:56.68
(36.62)
1050m: 12:32.84
(36.16)
1100m: 13:08.47
(35.63)
1150m: 13:44.81
(36.34)
1200m: 14:21.25
(36.44)
1250m: 14:57.74
(36.49)
1300m: 15:33.60
(35.86)
1350m: 16:09.12
(35.52)
1400m: 16:45.37
(36.25)
1450m: 17:20.43
(35.06)
1500m: 17:54.80
(34.37)
- Patrik Petkoczi 2002 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-02-01 18:44:34
2019-02-01 20:15:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
NUSS Äldre (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 2, 800m Frisim F 16-20 år - Final
8:52.02 Ann Berglund Jönköpings SS SWE 2001-12-31
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap 9:12.04
50m: 31.64
100m: 1:05.95
(34.31)
150m: 1:40.39
(34.44)
200m: 2:15.08
(34.69)
250m: 2:50.01
(34.93)
300m: 3:24.90
(34.89)
350m: 3:59.83
(34.93)
400m: 4:34.99
(35.16)
450m: 5:10.23
(35.24)
500m: 5:45.41
(35.18)
550m: 6:20.10
(34.69)
600m: 6:54.86
(34.76)
650m: 7:29.18
(34.32)
700m: 8:03.80
(34.62)
750m: 8:38.39
(34.59)
800m: 9:12.04
(33.65)
2 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 9:13.69 +1.65
50m: 31.56
100m: 1:06.39
(34.83)
150m: 1:41.38
(34.99)
200m: 2:16.04
(34.66)
250m: 2:51.04
(35.00)
300m: 3:26.25
(35.21)
350m: 4:01.07
(34.82)
400m: 4:36.20
(35.13)
450m: 5:10.77
(34.57)
500m: 5:45.70
(34.93)
550m: 6:20.89
(35.19)
600m: 6:55.85
(34.96)
650m: 7:30.76
(34.91)
700m: 8:05.83
(35.07)
750m: 8:40.80
(34.97)
800m: 9:13.69
(32.89)
3 Agnes Arberg 2001 Jönköpings Simsällskap 9:30.11 +18.07
50m: 32.67
100m: 1:07.68
(35.01)
150m: 1:42.93
(35.25)
200m: 2:18.65
(35.72)
250m: 2:54.10
(35.45)
300m: 3:29.63
(35.53)
350m: 4:05.75
(36.12)
400m: 4:41.86
(36.11)
450m: 5:17.65
(35.79)
500m: 5:53.32
(35.67)
550m: 6:29.27
(35.95)
600m: 7:06.23
(36.96)
650m: 7:42.36
(36.13)
700m: 8:18.81
(36.45)
750m: 8:54.87
(36.06)
800m: 9:30.11
(35.24)
4 Helene Hana Solberg 2001 BS-LK 9:37.40 +25.36
50m: 32.17
100m: 1:07.80
(35.63)
150m: 1:44.35
(36.55)
200m: 2:21.16
(36.81)
250m: 2:57.89
(36.73)
300m: 3:34.90
(37.01)
350m: 4:11.74
(36.84)
400m: 4:48.73
(36.99)
450m: 5:25.31
(36.58)
500m: 6:01.78
(36.47)
550m: 6:38.46
(36.68)
600m: 7:15.08
(36.62)
650m: 7:51.25
(36.17)
700m: 8:27.74
(36.49)
750m: 9:03.69
(35.95)
800m: 9:37.40
(33.71)
5 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg 9:38.51 +26.47
50m: 31.79
100m: 1:06.45
(34.66)
150m: 1:41.75
(35.30)
200m: 2:17.27
(35.52)
250m: 2:53.13
(35.86)
300m: 3:29.39
(36.26)
350m: 4:05.63
(36.24)
400m: 4:41.64
(36.01)
450m: 5:18.34
(36.70)
500m: 5:55.18
(36.84)
550m: 6:33.28
(38.10)
600m: 7:10.68
(37.40)
650m: 7:47.38
(36.70)
700m: 8:25.01
(37.63)
750m: 9:02.16
(37.15)
800m: 9:38.51
(36.35)
6 Katy Pettersen 2002 BS-LK 9:40.18 +28.14
50m: 32.77
100m: 1:08.63
(35.86)
150m: 1:44.56
(35.93)
200m: 2:20.72
(36.16)
250m: 2:56.92
(36.20)
300m: 3:33.83
(36.91)
350m: 4:10.80
(36.97)
400m: 4:47.98
(37.18)
450m: 5:24.67
(36.69)
500m: 6:01.55
(36.88)
550m: 6:37.91
(36.36)
600m: 7:14.71
(36.80)
650m: 7:50.77
(36.06)
700m: 8:27.28
(36.51)
750m: 9:03.89
(36.61)
800m: 9:40.18
(36.29)
7 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap 9:47.19 +35.15
50m: 31.92
100m: 1:07.43
(35.51)
150m: 1:44.05
(36.62)
200m: 2:20.90
(36.85)
250m: 2:57.60
(36.70)
300m: 3:34.08
(36.48)
350m: 4:11.24
(37.16)
400m: 4:48.63
(37.39)
450m: 5:25.58
(36.95)
500m: 6:02.79
(37.21)
550m: 6:40.09
(37.30)
600m: 7:17.63
(37.54)
650m: 7:55.53
(37.90)
700m: 8:33.19
(37.66)
750m: 9:10.56
(37.37)
800m: 9:47.19
(36.63)
8 Emelie Hellgren 2001 Västerås Simsällskap 9:47.85 +35.81
50m: 32.58
100m: 1:08.73
(36.15)
150m: 1:45.59
(36.86)
200m: 2:22.72
(37.13)
250m: 2:59.35
(36.63)
300m: 3:36.85
(37.50)
350m: 4:14.22
(37.37)
400m: 4:51.85
(37.63)
450m: 5:29.12
(37.27)
500m: 6:06.94
(37.82)
550m: 6:44.16
(37.22)
600m: 7:21.45
(37.29)
650m: 7:58.58
(37.13)
700m: 8:35.78
(37.20)
750m: 9:12.55
(36.77)
800m: 9:47.85
(35.30)
9 Elise Alme Jensen 2002 BS-LK 9:49.75 +37.71
50m: 33.88
100m: 1:10.31
(36.43)
150m: 1:47.36
(37.05)
200m: 2:24.70
(37.34)
250m: 3:02.04
(37.34)
300m: 3:38.82
(36.78)
350m: 4:15.78
(36.96)
400m: 4:53.04
(37.26)
450m: 5:29.90
(36.86)
500m: 6:06.52
(36.62)
550m: 6:43.79
(37.27)
600m: 7:21.29
(37.50)
650m: 7:58.31
(37.02)
700m: 8:35.79
(37.48)
750m: 9:13.41
(37.62)
800m: 9:49.75
(36.34)
10 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap 9:55.88 +43.84
50m: 33.92
100m: 1:11.49
(37.57)
150m: 1:48.93
(37.44)
200m: 2:26.70
(37.77)
250m: 3:04.50
(37.80)
300m: 3:41.92
(37.42)
350m: 4:19.62
(37.70)
400m: 4:57.30
(37.68)
450m: 5:34.71
(37.41)
500m: 6:12.30
(37.59)
550m: 6:49.80
(37.50)
600m: 7:27.23
(37.43)
650m: 8:04.88
(37.65)
700m: 8:42.06
(37.18)
750m: 9:19.63
(37.57)
800m: 9:55.88
(36.25)
11 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap 10:01.66 +49.62
50m: 31.78
100m: 1:08.24
(36.46)
150m: 1:46.01
(37.77)
200m: 2:23.73
(37.72)
250m: 3:01.71
(37.98)
300m: 3:39.54
(37.83)
350m: 4:17.26
(37.72)
400m: 4:56.25
(38.99)
450m: 5:34.44
(38.19)
500m: 6:13.14
(38.70)
550m: 6:51.64
(38.50)
600m: 7:29.82
(38.18)
650m: 8:08.22
(38.40)
700m: 8:46.55
(38.33)
750m: 9:25.16
(38.61)
800m: 10:01.66
(36.50)
12 Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg 10:02.24 +50.20
50m: 33.12
100m: 1:10.42
(37.30)
150m: 1:48.58
(38.16)
200m: 2:26.62
(38.04)
250m: 3:04.98
(38.36)
300m: 3:42.93
(37.95)
350m: 4:20.98
(38.05)
400m: 4:59.47
(38.49)
450m: 5:37.32
(37.85)
500m: 6:15.52
(38.20)
550m: 6:53.65
(38.13)
600m: 7:31.99
(38.34)
650m: 8:09.78
(37.79)
700m: 8:47.68
(37.90)
750m: 9:25.88
(38.20)
800m: 10:02.24
(36.36)
Grenen officiell:  2019-02-01 18:47:38
2019-02-01 20:15:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
NUSS Äldre (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 3, 1500m Frisim P 14-15 år - Final
16:00.99 Linus Junefelt Jönköpings SS SWE 2007-12-31
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS 16:41.04
50m: 30.46
100m: 1:03.02
(32.56)
150m: 1:36.31
(33.29)
200m: 2:09.68
(33.37)
250m: 2:43.01
(33.33)
300m: 3:16.45
(33.44)
350m: 3:50.19
(33.74)
400m: 4:23.82
(33.63)
450m: 4:57.51
(33.69)
500m: 5:31.10
(33.59)
550m: 6:04.64
(33.54)
600m: 6:38.30
(33.66)
650m: 7:11.73
(33.43)
700m: 7:45.28
(33.55)
750m: 8:18.96
(33.68)
800m: 8:52.61
(33.65)
850m: 9:26.24
(33.63)
900m: 9:59.73
(33.49)
950m: 10:33.27
(33.54)
1000m: 11:06.68
(33.41)
1050m: 11:40.24
(33.56)
1100m: 12:13.41
(33.17)
1150m: 12:47.24
(33.83)
1200m: 13:20.92
(33.68)
1250m: 13:54.77
(33.85)
1300m: 14:28.24
(33.47)
1350m: 15:02.02
(33.78)
1400m: 15:35.98
(33.96)
1450m: 16:09.20
(33.22)
1500m: 16:41.04
(31.84)
2 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 17:33.25 +52.21
50m: 31.22
100m: 1:05.43
(34.21)
150m: 1:40.06
(34.63)
200m: 2:14.82
(34.76)
250m: 2:49.62
(34.80)
300m: 3:24.77
(35.15)
350m: 3:59.99
(35.22)
400m: 4:35.39
(35.40)
450m: 5:10.57
(35.18)
500m: 5:45.87
(35.30)
550m: 6:21.40
(35.53)
600m: 6:56.82
(35.42)
650m: 7:31.97
(35.15)
700m: 8:07.20
(35.23)
750m: 8:42.44
(35.24)
800m: 9:17.89
(35.45)
850m: 9:53.24
(35.35)
900m: 10:28.70
(35.46)
950m: 11:04.03
(35.33)
1000m: 11:39.27
(35.24)
1050m: 12:14.71
(35.44)
1100m: 12:49.82
(35.11)
1150m: 13:25.33
(35.51)
1200m: 14:00.77
(35.44)
1250m: 14:36.39
(35.62)
1300m: 15:11.92
(35.53)
1350m: 15:47.58
(35.66)
1400m: 16:23.41
(35.83)
1450m: 16:58.68
(35.27)
1500m: 17:33.25
(34.57)
3 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 17:36.56 +55.52
50m: 30.86
100m: 1:04.60
(33.74)
150m: 1:40.02
(35.42)
200m: 2:16.17
(36.15)
250m: 2:51.12
(34.95)
300m: 3:26.97
(35.85)
350m: 4:02.71
(35.74)
400m: 4:38.34
(35.63)
450m: 5:14.72
(36.38)
500m: 5:50.18
(35.46)
550m: 6:26.26
(36.08)
600m: 7:01.82
(35.56)
650m: 7:37.09
(35.27)
700m: 8:11.87
(34.78)
750m: 8:48.18
(36.31)
800m: 9:23.85
(35.67)
850m: 9:59.37
(35.52)
900m: 10:34.54
(35.17)
950m: 11:09.98
(35.44)
1000m: 11:45.21
(35.23)
1050m: 12:20.99
(35.78)
1100m: 12:56.44
(35.45)
1150m: 13:32.11
(35.67)
1200m: 14:07.58
(35.47)
1250m: 14:43.12
(35.54)
1300m: 15:18.84
(35.72)
1350m: 15:53.98
(35.14)
1400m: 16:29.05
(35.07)
1450m: 17:03.25
(34.20)
1500m: 17:36.56
(33.31)
4 Gabriel Eriksson 2004 Jönköpings Simsällskap 17:48.87 +1:07.83
50m: 30.85
100m: 1:04.60
(33.75)
150m: 1:39.87
(35.27)
200m: 2:14.33
(34.46)
250m: 2:48.96
(34.63)
300m: 3:24.63
(35.67)
350m: 3:59.52
(34.89)
400m: 4:34.92
(35.40)
450m: 5:10.05
(35.13)
500m: 5:45.57
(35.52)
550m: 6:21.38
(35.81)
600m: 6:57.18
(35.80)
650m: 7:33.08
(35.90)
700m: 8:08.10
(35.02)
750m: 8:43.60
(35.50)
800m: 9:19.52
(35.92)
850m: 9:55.23
(35.71)
900m: 10:31.40
(36.17)
950m: 11:08.25
(36.85)
1000m: 11:45.01
(36.76)
1050m: 12:22.00
(36.99)
1100m: 12:59.59
(37.59)
1150m: 13:37.06
(37.47)
1200m: 14:13.64
(36.58)
1250m: 14:50.41
(36.77)
1300m: 15:26.49
(36.08)
1350m: 16:02.40
(35.91)
1400m: 16:38.54
(36.14)
1450m: 17:14.80
(36.26)
1500m: 17:48.87
(34.07)
5 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 17:50.85 +1:09.81
50m: 31.51
100m: 1:06.12
(34.61)
150m: 1:42.09
(35.97)
200m: 2:18.21
(36.12)
250m: 2:54.62
(36.41)
300m: 3:30.92
(36.30)
350m: 4:07.28
(36.36)
400m: 4:43.40
(36.12)
450m: 5:19.59
(36.19)
500m: 5:56.03
(36.44)
550m: 6:32.04
(36.01)
600m: 7:08.64
(36.60)
650m: 7:44.44
(35.80)
700m: 8:20.31
(35.87)
750m: 8:56.10
(35.79)
800m: 9:31.89
(35.79)
850m: 10:07.86
(35.97)
900m: 10:44.21
(36.35)
950m: 11:19.92
(35.71)
1000m: 11:55.87
(35.95)
1050m: 12:31.68
(35.81)
1100m: 13:07.17
(35.49)
1150m: 13:42.74
(35.57)
1200m: 14:18.80
(36.06)
1250m: 14:54.30
(35.50)
1300m: 15:29.73
(35.43)
1350m: 16:05.13
(35.40)
1400m: 16:40.72
(35.59)
1450m: 17:16.28
(35.56)
1500m: 17:50.85
(34.57)
6 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 18:06.40 +1:25.36
50m: 30.71
100m: 1:05.01
(34.30)
150m: 1:40.57
(35.56)
200m: 2:16.64
(36.07)
250m: 2:52.61
(35.97)
300m: 3:29.18
(36.57)
350m: 4:05.63
(36.45)
400m: 4:42.19
(36.56)
450m: 5:18.69
(36.50)
500m: 5:54.97
(36.28)
550m: 6:31.70
(36.73)
600m: 7:08.51
(36.81)
650m: 7:45.36
(36.85)
700m: 8:21.70
(36.34)
750m: 8:59.03
(37.33)
800m: 9:35.81
(36.78)
850m: 10:12.67
(36.86)
900m: 10:50.15
(37.48)
950m: 11:27.25
(37.10)
1000m: 12:03.47
(36.22)
1050m: 12:39.59
(36.12)
1100m: 13:16.80
(37.21)
1150m: 13:54.02
(37.22)
1200m: 14:29.98
(35.96)
1250m: 15:06.54
(36.56)
1300m: 15:43.46
(36.92)
1350m: 16:20.68
(37.22)
1400m: 16:56.63
(35.95)
1450m: 17:32.52
(35.89)
1500m: 18:06.40
(33.88)
7 Hampus Klebom 2004 Simklubben S 02 18:07.14 +1:26.10
50m: 31.18
100m: 1:05.71
(34.53)
150m: 1:42.05
(36.34)
200m: 2:18.71
(36.66)
250m: 2:54.35
(35.64)
300m: 3:31.28
(36.93)
350m: 4:08.37
(37.09)
400m: 4:45.14
(36.77)
450m: 5:21.63
(36.49)
500m: 5:57.70
(36.07)
550m: 6:34.05
(36.35)
600m: 7:10.46
(36.41)
650m: 7:47.72
(37.26)
700m: 8:24.47
(36.75)
750m: 9:01.02
(36.55)
800m: 9:38.31
(37.29)
850m: 10:14.90
(36.59)
900m: 10:52.37
(37.47)
950m: 11:28.62
(36.25)
1000m: 12:05.07
(36.45)
1050m: 12:42.04
(36.97)
1100m: 13:19.05
(37.01)
1150m: 13:54.54
(35.49)
1200m: 14:30.73
(36.19)
1250m: 15:07.99
(37.26)
1300m: 15:43.98
(35.99)
1350m: 16:20.23
(36.25)
1400m: 16:56.75
(36.52)
1450m: 17:32.71
(35.96)
1500m: 18:07.14
(34.43)
8 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap 18:08.58 +1:27.54
50m: 30.76
100m: 1:05.98
(35.22)
150m: 1:41.88
(35.90)
200m: 2:18.45
(36.57)
250m: 2:54.64
(36.19)
300m: 3:31.21
(36.57)
350m: 4:07.98
(36.77)
400m: 4:44.30
(36.32)
450m: 5:20.75
(36.45)
500m: 5:57.20
(36.45)
550m: 6:33.65
(36.45)
600m: 7:10.24
(36.59)
650m: 7:47.41
(37.17)
700m: 8:24.02
(36.61)
750m: 9:00.40
(36.38)
800m: 9:37.44
(37.04)
850m: 10:14.38
(36.94)
900m: 10:51.46
(37.08)
950m: 11:28.26
(36.80)
1000m: 12:04.72
(36.46)
1050m: 12:41.32
(36.60)
1100m: 13:18.47
(37.15)
1150m: 13:55.28
(36.81)
1200m: 14:31.73
(36.45)
1250m: 15:08.49
(36.76)
1300m: 15:45.09
(36.60)
1350m: 16:21.38
(36.29)
1400m: 16:57.96
(36.58)
1450m: 17:34.48
(36.52)
1500m: 18:08.58
(34.10)
9 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 18:09.74 +1:28.70
50m: 31.39
100m: 1:07.61
(36.22)
150m: 1:43.90
(36.29)
200m: 2:21.11
(37.21)
250m: 2:56.67
(35.56)
300m: 3:32.72
(36.05)
350m: 4:09.13
(36.41)
400m: 4:45.97
(36.84)
450m: 5:22.64
(36.67)
500m: 5:59.53
(36.89)
550m: 6:36.48
(36.95)
600m: 7:13.07
(36.59)
650m: 7:49.09
(36.02)
700m: 8:26.74
(37.65)
750m: 9:03.47
(36.73)
800m: 9:40.40
(36.93)
850m: 10:17.35
(36.95)
900m: 10:54.56
(37.21)
950m: 11:31.26
(36.70)
1000m: 12:07.20
(35.94)
1050m: 12:43.59
(36.39)
1100m: 13:20.41
(36.82)
1150m: 13:57.71
(37.30)
1200m: 14:34.75
(37.04)
1250m: 15:11.77
(37.02)
1300m: 15:48.38
(36.61)
1350m: 16:24.09
(35.71)
1400m: 17:00.63
(36.54)
1450m: 17:35.76
(35.13)
1500m: 18:09.74
(33.98)
10 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 18:16.18 +1:35.14
50m: 32.47
100m: 1:07.96
(35.49)
150m: 1:44.03
(36.07)
200m: 2:20.47
(36.44)
250m: 2:57.04
(36.57)
300m: 3:33.60
(36.56)
350m: 4:10.25
(36.65)
400m: 4:47.00
(36.75)
450m: 5:22.93
(35.93)
500m: 5:59.27
(36.34)
550m: 6:35.92
(36.65)
600m: 7:12.73
(36.81)
650m: 7:49.43
(36.70)
700m: 8:26.29
(36.86)
750m: 9:03.17
(36.88)
800m: 9:39.97
(36.80)
850m: 10:16.69
(36.72)
900m: 10:53.57
(36.88)
950m: 11:30.58
(37.01)
1000m: 12:07.17
(36.59)
1050m: 12:44.27
(37.10)
1100m: 13:21.28
(37.01)
1150m: 13:58.14
(36.86)
1200m: 14:35.15
(37.01)
1250m: 15:12.37
(37.22)
1300m: 15:49.69
(37.32)
1350m: 16:26.89
(37.20)
1400m: 17:03.67
(36.78)
1450m: 17:40.68
(37.01)
1500m: 18:16.18
(35.50)
11 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap 18:22.77 +1:41.73
50m: 31.52
100m: 1:06.50
(34.98)
150m: 1:42.17
(35.67)
200m: 2:18.34
(36.17)
250m: 2:54.69
(36.35)
300m: 3:31.26
(36.57)
350m: 4:08.26
(37.00)
400m: 4:44.66
(36.40)
450m: 5:21.64
(36.98)
500m: 5:58.74
(37.10)
550m: 6:35.48
(36.74)
600m: 7:12.71
(37.23)
650m: 7:49.92
(37.21)
700m: 8:27.53
(37.61)
750m: 9:04.43
(36.90)
800m: 9:41.80
(37.37)
850m: 10:19.33
(37.53)
900m: 10:56.70
(37.37)
950m: 11:33.57
(36.87)
1000m: 12:11.45
(37.88)
1050m: 12:48.68
(37.23)
1100m: 13:25.82
(37.14)
1150m: 14:03.63
(37.81)
1200m: 14:41.23
(37.60)
1250m: 15:18.84
(37.61)
1300m: 15:56.56
(37.72)
1350m: 16:33.27
(36.71)
1400m: 17:10.20
(36.93)
1450m: 17:47.02
(36.82)
1500m: 18:22.77
(35.75)
12 Elvis Ericsson 2005 Linköpings Allmänna SS 18:32.78 +1:51.74
50m: 33.07
100m: 1:08.85
(35.78)
150m: 1:45.37
(36.52)
200m: 2:21.41
(36.04)
250m: 2:58.20
(36.79)
300m: 3:34.95
(36.75)
350m: 4:11.71
(36.76)
400m: 4:48.12
(36.41)
450m: 5:25.51
(37.39)
500m: 6:03.13
(37.62)
550m: 6:40.29
(37.16)
600m: 7:17.92
(37.63)
650m: 7:55.66
(37.74)
700m: 8:33.46
(37.80)
750m: 9:10.78
(37.32)
800m: 9:48.05
(37.27)
850m: 10:25.61
(37.56)
900m: 11:03.32
(37.71)
950m: 11:40.71
(37.39)
1000m: 12:18.57
(37.86)
1050m: 12:55.60
(37.03)
1100m: 13:32.95
(37.35)
1150m: 14:10.17
(37.22)
1200m: 14:48.00
(37.83)
1250m: 15:26.07
(38.07)
1300m: 16:04.02
(37.95)
1350m: 16:41.81
(37.79)
1400m: 17:19.31
(37.50)
1450m: 17:56.40
(37.09)
1500m: 18:32.78
(36.38)
13 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 18:45.71 +2:04.67
50m: 31.51
100m: 1:07.43
(35.92)
150m: 1:44.57
(37.14)
200m: 2:22.61
(38.04)
250m: 3:00.65
(38.04)
300m: 3:38.79
(38.14)
350m: 4:16.40
(37.61)
400m: 4:53.57
(37.17)
450m: 5:31.43
(37.86)
500m: 6:09.08
(37.65)
550m: 6:46.40
(37.32)
600m: 7:23.95
(37.55)
650m: 8:02.44
(38.49)
700m: 8:39.37
(36.93)
750m: 9:17.30
(37.93)
800m: 9:54.86
(37.56)
850m: 10:32.48
(37.62)
900m: 11:10.42
(37.94)
950m: 11:48.07
(37.65)
1000m: 12:25.58
(37.51)
1050m: 13:03.60
(38.02)
1100m: 13:41.83
(38.23)
1150m: 14:19.99
(38.16)
1200m: 14:58.41
(38.42)
1250m: 15:37.14
(38.73)
1300m: 16:15.37
(38.23)
1350m: 16:53.46
(38.09)
1400m: 17:31.14
(37.68)
1450m: 18:09.47
(38.33)
1500m: 18:45.71
(36.24)
14 Albin Rilby 2004 Simklubben S 02 19:04.92 +2:23.88
50m: 31.73
100m: 1:07.32
(35.59)
150m: 1:44.06
(36.74)
200m: 2:21.10
(37.04)
250m: 2:58.49
(37.39)
300m: 3:35.82
(37.33)
350m: 4:13.74
(37.92)
400m: 4:51.54
(37.80)
450m: 5:29.27
(37.73)
500m: 6:07.11
(37.84)
550m: 6:45.08
(37.97)
600m: 7:23.27
(38.19)
650m: 8:01.78
(38.51)
700m: 8:40.24
(38.46)
750m: 9:18.89
(38.65)
800m: 9:57.47
(38.58)
850m: 10:36.38
(38.91)
900m: 11:15.66
(39.28)
950m: 11:54.68
(39.02)
1000m: 12:34.07
(39.39)
1050m: 13:12.69
(38.62)
1100m: 13:51.56
(38.87)
1150m: 14:30.84
(39.28)
1200m: 15:10.56
(39.72)
1250m: 15:49.94
(39.38)
1300m: 16:29.50
(39.56)
1350m: 17:08.76
(39.26)
1400m: 17:47.90
(39.14)
1450m: 18:26.88
(38.98)
1500m: 19:04.92
(38.04)
15 William Dahlqvist 2005 Simklubben Elfsborg 19:27.01 +2:45.97
50m: 33.28
100m: 1:10.78
(37.50)
150m: 1:49.14
(38.36)
200m: 2:28.09
(38.95)
250m: 3:06.59
(38.50)
300m: 3:44.85
(38.26)
350m: 4:23.62
(38.77)
400m: 5:02.91
(39.29)
450m: 5:42.81
(39.90)
500m: 6:22.28
(39.47)
550m: 7:00.71
(38.43)
600m: 7:40.41
(39.70)
650m: 8:20.30
(39.89)
700m: 8:59.42
(39.12)
750m: 9:38.90
(39.48)
800m: 10:18.01
(39.11)
850m: 10:57.25
(39.24)
900m: 11:36.03
(38.78)
950m: 12:15.53
(39.50)
1000m: 12:54.99
(39.46)
1050m: 13:34.59
(39.60)
1100m: 14:13.91
(39.32)
1150m: 14:54.07
(40.16)
1200m: 15:33.56
(39.49)
1250m: 16:13.41
(39.85)
1300m: 16:52.30
(38.89)
1350m: 17:32.11
(39.81)
1400m: 18:11.03
(38.92)
1450m: 18:50.08
(39.05)
1500m: 19:27.01
(36.93)
16 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap 20:20.18 +3:39.14
50m: 34.08
100m: 1:12.60
(38.52)
150m: 1:51.61
(39.01)
200m: 2:30.78
(39.17)
250m: 3:11.17
(40.39)
300m: 3:51.12
(39.95)
350m: 4:31.93
(40.81)
400m: 5:12.89
(40.96)
450m: 5:53.85
(40.96)
500m: 6:34.75
(40.90)
550m: 7:15.81
(41.06)
600m: 7:57.20
(41.39)
650m: 8:38.01
(40.81)
700m: 9:19.08
(41.07)
750m: 10:00.75
(41.67)
800m: 10:42.58
(41.83)
850m: 11:24.28
(41.70)
900m: 12:05.72
(41.44)
950m: 12:47.49
(41.77)
1000m: 13:28.24
(40.75)
1050m: 14:10.31
(42.07)
1100m: 14:52.75
(42.44)
1150m: 15:34.00
(41.25)
1200m: 16:16.00
(42.00)
1250m: 16:57.60
(41.60)
1300m: 17:38.88
(41.28)
1350m: 18:19.58
(40.70)
1400m: 19:00.93
(41.35)
1450m: 19:41.13
(40.20)
1500m: 20:20.18
(39.05)
Grenen officiell:  2019-02-01 19:41:49
2019-02-01 20:15:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
NUSS Äldre (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 4, 800m Frisim F 14-15 år - Final
9:03.92 Emilia Nilsson LASS SWE 2002-12-31
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 9:23.32
50m: 31.91
100m: 1:06.97
(35.06)
150m: 1:42.55
(35.58)
200m: 2:18.04
(35.49)
250m: 2:53.56
(35.52)
300m: 3:29.32
(35.76)
350m: 4:05.14
(35.82)
400m: 4:41.19
(36.05)
450m: 5:17.20
(36.01)
500m: 5:53.75
(36.55)
550m: 6:30.15
(36.40)
600m: 7:05.77
(35.62)
650m: 7:41.22
(35.45)
700m: 8:16.62
(35.40)
750m: 8:51.21
(34.59)
800m: 9:23.32
(32.11)
2 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 9:24.11 +0.79
50m: 31.97
100m: 1:06.77
(34.80)
150m: 1:42.41
(35.64)
200m: 2:17.93
(35.52)
250m: 2:53.37
(35.44)
300m: 3:28.98
(35.61)
350m: 4:04.40
(35.42)
400m: 4:40.05
(35.65)
450m: 5:15.68
(35.63)
500m: 5:50.94
(35.26)
550m: 6:26.69
(35.75)
600m: 7:02.51
(35.82)
650m: 7:38.57
(36.06)
700m: 8:14.58
(36.01)
750m: 8:50.18
(35.60)
800m: 9:24.11
(33.93)
3 Sofia Abrahamsson 2005 Uddevalla Sim 9:35.51 +12.19
50m: 30.73
100m: 1:05.16
(34.43)
150m: 1:40.78
(35.62)
200m: 2:16.74
(35.96)
250m: 2:53.09
(36.35)
300m: 3:29.51
(36.42)
350m: 4:05.69
(36.18)
400m: 4:42.31
(36.62)
450m: 5:19.48
(37.17)
500m: 5:55.91
(36.43)
550m: 6:32.46
(36.55)
600m: 7:08.86
(36.40)
650m: 7:45.87
(37.01)
700m: 8:22.81
(36.94)
750m: 8:59.89
(37.08)
800m: 9:35.51
(35.62)
4 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg 9:37.61 +14.29
50m: 32.44
100m: 1:08.70
(36.26)
150m: 1:45.44
(36.74)
200m: 2:21.46
(36.02)
250m: 2:58.44
(36.98)
300m: 3:34.27
(35.83)
350m: 4:11.35
(37.08)
400m: 4:48.39
(37.04)
450m: 5:25.33
(36.94)
500m: 6:01.53
(36.20)
550m: 6:38.18
(36.65)
600m: 7:14.91
(36.73)
650m: 7:51.13
(36.22)
700m: 8:27.33
(36.20)
750m: 9:03.39
(36.06)
800m: 9:37.61
(34.22)
5 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap 9:40.48 +17.16
50m: 32.51
100m: 1:08.92
(36.41)
150m: 1:45.68
(36.76)
200m: 2:22.36
(36.68)
250m: 2:58.94
(36.58)
300m: 3:35.38
(36.44)
350m: 4:11.93
(36.55)
400m: 4:49.01
(37.08)
450m: 5:26.04
(37.03)
500m: 6:02.79
(36.75)
550m: 6:39.57
(36.78)
600m: 7:16.74
(37.17)
650m: 7:52.93
(36.19)
700m: 8:29.00