Deltagarlista Gren 1-82 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m) 2018    Utskriftsdatum  16 januari 2018   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  19:14   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2018         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Viktor Johansson, Jönköpings SS, 15:39.78 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  16:06.92   
302  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  16:20.29   
420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  16:26.51   
79  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  17:06.80   
16  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  17:07.57   
376  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  17:08.01   
434  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  17:16.40   
217  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  17:17.82   
94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  17:24.97   
10  460  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  17:26.79   
11  569  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  17:26.87   
12  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  17:27.77   
13  579  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  17:30.09   
14  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  17:33.28   
15  331  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  17:45.53   
16  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  17:45.58   
17  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  17:52.43  RES 
18  293  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  18:07.86  RES 
19  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  18:22.66  RES 
20  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  18:33.30  RES 
21  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  19:02.33  RES 
22  297  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  19:06.98  RES 
 
Gren 2, 800m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Ann Berglund, Jönköpings SS, 8:52.02 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  9:19.29   
67  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  9:22.98   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  9:26.89   
175  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  9:27.59   
560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  9:28.47   
311  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  9:33.81   
356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  9:35.30   
463  Hellgren Emelie  2001  VÄSTERÅS  BC5601  25 m  9:36.84   
162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  9:37.84   
10  37  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  9:47.07   
11  206  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  9:47.19   
12  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  9:54.67   
13  329  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  9:55.27   
14  480  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  9:56.43   
15  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  9:57.29   
16  572  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  10:00.74   
17  326  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  10:04.42  RES 
18  438  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  10:06.29  RES 
19  459  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  10:06.33  RES 
20  134  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  10:06.57  RES 
21  474  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  10:10.46  RES 
22  318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  10:15.96  RES 
 
Gren 3, 1500m Frisim P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 16:00.99 (2007) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  16:47.40   
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  17:58.43   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  18:04.34   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  18:12.90   
30  Jonsson Eskil  2003  ESKILSTUNA  AA5303  25 m  18:25.04   
573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  18:34.93   
337  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  18:40.82   
481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  18:54.44   
72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  19:10.53   
10  477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  19:13.82   
11  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  19:22.28   
12  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  19:34.07   
13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  19:50.33   
14  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  20:10.56   
15  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  20:49.44   
16  308  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  21:12.49   
17  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  21:23.91  RES 
18  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  21:51.22  RES 
19  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m    RES 
20  150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m    RES 
21  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m    RES 
22  366  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m    RES 
 
Gren 4, 800m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: Emilia Nilsson, LASS, 9:03.92 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  9:13.33   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  9:27.81   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  9:33.67   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  9:46.93   
475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  9:52.98   
253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  10:00.59   
121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  10:03.90   
580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  10:08.40   
425  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  10:15.20   
10  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  10:15.89   
11  389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  10:16.93   
12  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  10:18.01   
13  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  10:24.67   
14  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  10:24.71   
15  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  10:30.55   
16  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  10:32.82   
17  570  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  10:35.46  RES 
18  289  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  10:45.62  RES 
19  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  10:51.44  RES 
20  312  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  10:57.06  RES 
21  364  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  10:57.52  RES 
22  317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  11:04.78  RES 
 
Gren 5, 4X100m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: LASS, 3:25.10 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
443  Väsby SS Herrar  1998  VÄSBY SS    25 m  3:41.28   
22  Elfsborg Herrar [2000]  2000  ELFSBORG    25 m  3:41.67   
285  Sala SS Herrar  2000  SALA SS    25 m  3:41.90   
350  Skk Herrar  2000  SKK    25 m  3:43.38   
192  Lass Herrar [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  3:43.89   
415  Varberg Herrar 1  1998  VARBERG    25 m  3:44.51   
586  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  3:46.06   
531  Ösa Herrar [1]  2002  ÖSA    25 m  3:46.91   
487  Västerås Herrar [2001]  2001  VÄSTERÅS    25 m  3:49.80   
10  193  Lass Herrar [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  3:51.65   
11  316  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  3:52.77   
12  205  Ludvika SS Herrar [1998]  1998  LUDVIKA SS    25 m  3:57.76   
13  416  Varberg Herrar Lag 2  1999  VARBERG    25 m  4:04.98   
14  533  Ösa Herrar [2]  1999  ÖSA    25 m  4:07.96   
 
Gren 6, 4X100m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Skärets SS, 3:56.41 (2005) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
325  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  3:52.38   
346  Skk Damer 1  2000  SKK    25 m  4:00.10   
135  SK Laxen Damer [1999]  1999  SK LAXEN    25 m  4:00.53   
188  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  4:02.74   
107  Karlstad Damer  2000  KARLSTAD    25 m  4:04.50   
441  Väsby SS Damer  1998  VÄSBY SS    25 m  4:07.17   
582  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  4:08.21   
189  Lass Damer [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  4:08.89   
484  Västerås Damer 16-20  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:11.98   
10  136  SK Laxen Damer 2  2000  SK LAXEN    25 m  4:12.65   
11  414  Varberg Damer 1  2001  VARBERG    25 m  4:12.93   
12  21  Elfsborg Damer  2000  ELFSBORG    25 m  4:14.98   
13  516  Ösa Damer  1998  ÖSA    25 m  4:16.33   
14  284  Sala SS Damer  2000  SALA SS    25 m  4:17.76   
15  347  Skk Damer 2  2000  SKK    25 m  4:17.98   
16  584  Uddevalla Damer 2  2002  UDDEVALLA    25 m  4:18.21   
17  137  SK Laxen Damer 3  2000  SK LAXEN    25 m  4:20.86   
18  553  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  4:21.88   
19  220  Motala SS Damer [1998]  1998  MOTALA SS    25 m  4:26.81   
20  526  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  4:31.33   
21  528  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  4:54.21   
22  348  Skk Damer 3  2000  SKK    25 m     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim F Jun 
NUSS-rekord: Linda Knutsson, LASS, 28.44 (2003) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  28.82   
494  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.86   
125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  29.02   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  29.33   
258  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  29.36   
356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  29.47   
169  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  29.69   
330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  29.71   
507  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  29.74   
10  27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  29.78   
11  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  29.86   
12  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  29.96   
13  555  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  30.00   
14  335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  30.05   
15  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  30.31   
16  336  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  30.32   
17  322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  30.40   
18  292  Stenberg Matilda  2001  SK 1970  AS5401  25 m  30.52   
19  106  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  30.67   
20  278  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  30.70   
21  560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  30.74   
22  300  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  30.84   
23  13  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  30.86   
24  515  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  30.86   
25  552  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  30.97   
26  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  31.01   
27  155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  31.06   
28  133  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  31.08   
29  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  31.11   
30  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  31.12   
31  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  31.16   
32  14  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  31.19   
33  438  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  31.19   
34  223  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  31.21   
35  141  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  50 m  31.28   
36  93  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  31.30   
37  399  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  31.31   
38  73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  31.35   
39  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  31.35   
40  558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  31.36   
41  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  31.43  RES 
42  459  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  31.45  RES 
43  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  31.47  RES 
44  283  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  31.47  RES 
45  162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  31.48  RES 
46  140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  31.52  RES 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim P Jun 
NUSS-rekord: Alexander Frost. Norrköpings KK, 25.19 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  25.21   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  25.57   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  25.60   
407  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  26.00   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  26.56   
58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  27.00   
159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  27.01   
256  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  27.03   
139  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  25 m  27.04   
10  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  27.17   
11  143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  27.29   
12  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  27.56   
13  19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  27.63   
14  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  27.71   
15  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  27.73   
16  275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  27.76   
17  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  27.79   
18  456  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  27.82   
19  257  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  27.88   
20  449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  27.97   
21  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  28.01   
22  408  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  28.01   
23  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  28.05   
24  298  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  28.07   
25  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  28.10   
26  419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  28.11   
27  33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  28.22   
28  15  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  28.25   
29  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  28.34   
30  11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  28.35   
31  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  28.37   
32  464  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  28.38   
33  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  28.41   
34  180  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  28.47   
35  201  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  28.47   
36  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  28.47   
37  197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
38  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  28.55   
39  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  28.59   
40  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  28.60   
41  228  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  28.69  RES 
42  310  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  28.82  RES 
43  353  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  28.92  RES 
44  12  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  28.97  RES 
45  202  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  29.16  RES 
46  59  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  29.20  RES 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim F 14-15 
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 28.49 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  28.61   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  29.60   
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  29.67   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  29.78   
230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  30.10   
179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  30.45   
568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  30.68   
354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  30.91   
320  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  30.92   
10  403  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  30.97   
11  439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  31.00   
12  92  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  31.39   
13  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  31.44   
14  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  31.46   
15  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  31.46   
16  301  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  31.50   
17  102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  31.55   
18  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  31.57   
19  23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  31.68   
20  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  31.74   
21  160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  31.92   
22  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  31.92   
23  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  32.05   
24  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  32.10   
25  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  32.19   
26  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  32.41   
27  232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  32.43   
28  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  32.50   
29  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  50 m  32.66   
30  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  32.67   
31  78  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  32.68   
32  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  32.70   
33  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  32.74   
34  390  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  32.87   
35  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.90   
36  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  33.05   
37  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  33.08   
38  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  33.11   
39  246  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  33.24   
40  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  33.40   
41  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  50 m  33.41  RES 
42  444  Claesén Alva  2004  VÄSTERVIK  BG7404  25 m  33.47  RES 
43  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  33.49  RES 
44  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  50 m  33.58  RES 
45  425  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  33.61  RES 
46  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  33.67  RES 
 
Gren 10, 50m Fjärilsim P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 25.54 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  27.39   
261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  27.84   
235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  28.08   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  28.23   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  28.91   
56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  29.04   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  29.08   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  29.70   
287  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  29.76   
10  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  29.81   
11  477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  30.01   
12  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  30.20   
13  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  30.33   
14  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  30.89   
15  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  30.97   
16  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  31.03   
17  229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  31.07   
18  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  31.21   
19  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  31.43   
20  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  31.49   
21  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  31.64   
22  561  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  31.73   
23  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  31.89   
24  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  31.95   
25  34  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  32.01   
26  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  32.10   
27  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  32.26   
28  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  32.31   
29  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  32.46   
30  70  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  32.63   
31  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  32.83   
32  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  33.03   
33  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  33.04   
34  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  50 m  33.06   
35  142  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  33.16   
36  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  33.36   
37  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  33.39   
38  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  33.51   
39  63  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  33.62   
40  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  33.93   
41  95  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  34.14  RES 
42  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  34.28  RES 
43  473  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  34.33  RES 
44  538  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  50 m  34.33  RES 
45  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  34.62  RES 
46  367  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  34.92  RES 
 
Gren 11, 400m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Eva Berglund, Jönköpings SS, 4:23.11 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  4:30.15   
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  4:31.29   
132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  4:32.90   
29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  4:35.51   
67  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  4:35.53   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  4:36.38   
155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  4:37.42   
175  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  4:37.93   
311  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  4:40.90   
10  26  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  4:40.99   
11  463  Hellgren Emelie  2001  VÄSTERÅS  BC5601  25 m  4:43.73   
12  423  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  4:44.52   
13  506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  4:44.98   
14  206  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  25 m  4:45.01   
15  321  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  4:45.43   
16  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  4:45.67   
17  578  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  4:46.09   
18  130  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  4:47.20   
19  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  4:47.46   
20  402  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  4:47.91   
21  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  4:48.26   
22  438  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  4:48.32   
23  329  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  4:48.82   
24  572  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  4:50.21   
25  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  4:51.50  RES 
26  43  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  4:52.92  RES 
27  324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  4:52.94  RES 
28  134  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  4:54.20  RES 
29  161  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  4:55.24  RES 
30  234  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  4:56.23  RES 
 
Gren 12, 400m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Adam Paulsson, SK Elfsborg, 4.00.16 (2013) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
302  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  4:07.19   
427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  4:09.23   
420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  4:10.70   
19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:12.38   
352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  4:15.08   
564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  4:15.20   
16  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  4:15.53   
143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  4:20.39   
94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  4:20.74   
10  165  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  4:20.92   
11  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  4:21.12   
12  376  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  4:22.98   
13  579  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  4:23.17   
14  217  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  4:23.77   
15  79  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  4:24.24   
16  460  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  4:25.11   
17  280  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  4:25.50   
18  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:25.91   
19  434  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  4:26.04   
20  504  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  4:27.26   
21  181  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  4:29.58   
22  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  4:33.93   
23  374  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  4:35.97   
24  228  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  4:36.16   
25  353  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  4:38.70  RES 
26  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  4:42.89  RES 
27  68  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  4:50.98  RES 
28  171  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  4:52.73  RES 
29  297  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  4:53.37  RES 
30  368  Fischer Jonatan  2001  UPSALA S  AM1301  25 m  4:55.27  RES 
 
Gren 13, 200m Medley F 14-15 
NUSS-rekord: Sara Thydén, Kalmar SS, 2:19.89 (2004) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:18.68   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:22.61   
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  2:24.04   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:24.58   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:24.74   
179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:26.10   
238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:28.19   
323  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:28.27   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:28.43   
10  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  2:28.85   
11  18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:30.86   
12  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  2:31.03   
13  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:31.98   
14  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  2:32.99   
15  418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:33.06   
16  253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  2:33.32   
17  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:33.95   
18  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  2:34.97   
19  389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:34.97   
20  320  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:35.13   
21  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  2:35.81   
22  286  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:35.91   
23  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  2:36.09   
24  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  2:36.34   
25  412  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  2:37.10  RES 
26  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:37.61  RES 
27  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  2:37.71  RES 
28  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  2:38.06  RES 
29  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:38.10  RES 
30  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  2:38.39  RES 
 
Gren 14, 200m Medley P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 2:09.41 (2007) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:15.63   
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:16.27   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  2:19.50   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:20.09   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:21.18   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:21.25   
305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:21.50   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:22.05   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:22.72   
10  235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:25.81   
11  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:26.58   
12  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:26.85   
13  112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:27.21   
14  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:28.08   
15  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  2:28.90   
16  56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:29.21   
17  39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:29.39   
18  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  2:30.82   
19  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:30.91   
20  481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  2:32.53   
21  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  2:32.97   
22  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  2:33.01   
23  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  2:33.07   
24  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:33.17   
25  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  2:33.32  RES 
26  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:33.65  RES 
27  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:34.04  RES 
28  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  2:35.63  RES 
29  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:36.48  RES 
30  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  2:36.70  RES 
 
Gren 15, 100m Ryggsim F Jun 
NUSS-rekord: Miranda Arvidsson, Kalmar SS, 1:03.01 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:05.69   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:07.04   
204  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:07.05   
106  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:07.09   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  1:07.12   
169  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:07.45   
324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  1:07.95   
494  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:08.00   
330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:08.74   
10  162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:09.21   
11  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:09.58   
12  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:09.63   
13  429  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  1:09.78   
14  27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:09.80   
15  105  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:10.34   
16  73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:10.41   
17  131  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:10.53   
18  563  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  1:10.53   
19  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.58   
20  130  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  1:10.69   
21  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:10.78   
22  40  Lönnberg Clara  2001  ESKILSTUNA  AF9801  25 m  1:11.28   
23  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:11.32   
24  402  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  1:11.36   
25  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:11.37   
26  388  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  1:11.38   
27  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:11.43   
28  260  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:11.73   
29  278  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:11.73   
30  43  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:11.91   
31  344  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  1:11.98   
32  423  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:12.18   
33  129  Stigsson Klara  2001  SK LAXEN  AL0201  25 m  1:12.84  RES 
34  369  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  1:12.84  RES 
35  134  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  1:12.91  RES 
36  276  Königsson Lovisa  2002  SALA SS  BM5602  25 m  1:12.97  RES 
37  140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:13.06  RES 
38  326  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  1:13.17  RES 
 
Gren 16, 100m Ryggsim P Jun 
NUSS-rekord: Michael Berndtsson, SK Elfsborg, 57.20 (2004) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  56.00   
256  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  58.18   
114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  58.93   
58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  59.16   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  59.33   
159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  1:00.28   
454  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:00.30   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:00.79   
559  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  1:01.64   
10  201  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  1:01.91   
11  569  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:02.27   
12  331  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  1:02.83   
13  242  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:02.90   
14  422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:03.62   
15  15  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:04.06   
16  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:04.21   
17  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:04.55   
18  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:04.58   
19  293  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:04.73   
20  510  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  1:04.93   
21  281  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:05.01   
22  398  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  1:05.52   
23  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:05.58   
24  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:05.84   
25  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:06.09   
26  567  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  1:06.21   
27  447  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  1:06.25   
28  297  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:06.40   
29  224  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  1:06.60   
30  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:06.69   
31  453  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:07.44   
32  237  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:07.89   
33  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:08.13  RES 
34  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:09.25  RES 
35  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:09.73  RES 
36  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:10.47  RES 
37  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  1:10.90  RES 
38  386  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:11.11  RES 
 
Gren 17, 200m Bröstsim F 14-15 
NUSS-rekord: Sofie Vellner, Jönköpings SS, 2:35.42 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:30.09   
418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:37.18   
286  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:38.99   
160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:39.91   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:41.42   
412  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  2:42.56   
439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  2:42.72   
121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  2:43.39   
323  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:45.02   
10  328  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  2:46.19   
11  232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  2:46.53   
12  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:48.30   
13  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:49.19   
14  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  2:50.97   
15  440  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  2:52.66   
16  123  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  2:53.62   
17  65  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  2:53.96   
18  86  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  2:54.42   
19  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  2:54.82   
20  580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  2:54.90   
21  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:55.57   
22  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  25 m  2:57.22   
23  462  Gyoni Estelle  2004  VÄSTERÅS  AS0204  25 m  2:57.91   
24  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  2:58.56   
25  10  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  3:01.47  RES 
26  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  3:01.61  RES 
27  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  3:01.78  RES 
28  508  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  3:02.22  RES 
29  158  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  3:04.25  RES 
30  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  3:04.43  RES 
 
Gren 18, 200m Bröstsim P 14-15 
NUSS-rekord: Per Börjesson, MASS, 2.28.65 (2013) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:26.33   
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:27.88   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:30.33   
150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  2:35.40   
244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:36.15   
481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  2:36.21   
39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:39.42   
101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:40.47   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  2:41.04   
10  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:43.39   
11  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  2:46.52   
12  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  2:49.34   
13  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  2:49.78   
14  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:49.97   
15  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  2:50.80   
16  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  2:51.61   
17  457  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  2:51.62   
18  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  2:51.73   
19  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  2:54.87   
20  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  3:01.20   
21  366  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  3:02.89   
22  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  3:03.34   
23  262  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  3:09.94   
24  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  3:09.98   
25  540  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  3:11.66  RES 
26  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  3:11.66  RES 
27  95  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  3:13.32  RES 
28  166  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  3:15.18  RES 
29  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  3:20.66  RES 
30  382  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  3:21.46  RES 
 
Gren 19, 100m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Jonna Nybäck, Västerås SS, 57.20 (2005) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  56.74   
125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  57.19   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  58.40   
335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  58.72   
155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  59.03   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  59.10   
324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  59.47   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  59.97   
177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:00.36   
10  26  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:00.40   
11  463  Hellgren Emelie  2001  VÄSTERÅS  BC5601  25 m  1:00.45   
12  356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:00.52   
13  555  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:00.67   
14  413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:00.71   
15  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:00.88   
16  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  1:01.25   
17  93  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:01.30   
18  438  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  1:01.34   
19  507  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:01.49   
20  506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:01.51   
21  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:01.57   
22  292  Stenberg Matilda  2001  SK 1970  AS5401  25 m  1:01.62   
23  423  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  1:01.73   
24  141  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:01.78   
25  27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:01.85   
26  338  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:01.91   
27  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:01.92   
28  204  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:01.96   
29  234  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:01.96   
30  127  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:02.01   
31  178  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:02.05   
32  258  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:02.16   
33  156  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:02.17  RES 
34  558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:02.17  RES 
35  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:02.25  RES 
36  175  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:02.48  RES 
37  321  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  1:02.49  RES 
38  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:02.74  RES 
 
Gren 20, 100m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Daniel Forndal. Jönköpings SS, 50.45 (20015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  51.29   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  52.08   
11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  52.46   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  52.87   
139  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  25 m  53.45   
254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  53.62   
339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  53.90   
273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  54.56   
275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  54.90   
10  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  54.93   
11  407  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  55.28   
12  510  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  55.31   
13  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  55.35   
14  449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  55.44   
15  143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  55.48   
16  302  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  55.49   
17  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  55.58   
18  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  55.61   
19  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  55.66   
20  280  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  55.77   
21  114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  55.80   
22  564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  56.13   
23  504  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  56.31   
24  33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  56.60   
25  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  56.64   
26  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  56.66   
27  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  56.67   
28  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  56.84   
29  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  56.92   
30  579  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  56.98   
31  197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  57.07   
32  66  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  57.10   
33  567  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  57.12  RES 
34  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  57.16  RES 
35  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  57.26  RES 
36  174  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  57.44  RES 
37  353  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  57.49  RES 
38  408  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  57.51  RES 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim F 14-15 
NUSS-rekord: Martina Granström, Jönköpings SS, 2:19.77 (2006) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:19.15   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:26.98   
230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  2:30.29   
238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:30.56   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:30.75   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:31.08   
323  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:33.54   
320  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:38.38   
425  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  2:38.79   
10  389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:39.67   
11  319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:40.13   
12  390  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:41.03   
13  246  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  2:43.95   
14  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  2:44.96   
15  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:47.37   
16  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:47.37   
17  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:49.32   
18  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  2:52.52   
19  306  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:52.97   
20  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  2:55.25   
21  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:55.42   
22  362  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  2:57.05   
23  18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  3:01.44   
24  383  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  3:03.91   
25  301  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  3:05.20  RES 
26  333  Kärvestedt Sara  2003  SKK  AO0403  50 m  3:10.52  RES 
27  119  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  3:15.60  RES 
28  149  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  50 m  3:17.94  RES 
29  158  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  3:24.94  RES 
30  51  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  3:29.63  RES 
 
Gren 22, 100m Medley P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 59.78 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:04.44   
305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:04.86   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:04.94   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:05.09   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:05.62   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:05.65   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  1:06.17   
150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:08.54   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:08.75   
10  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:08.80   
11  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  1:09.32   
12  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:09.99   
13  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:10.63   
14  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:10.67   
15  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:10.70   
16  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:11.53   
17  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:11.79   
18  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:11.81   
19  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  1:12.04   
20  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:12.16   
21  457  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:12.26   
22  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:12.36   
23  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:12.38   
24  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:12.50   
25  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:13.32   
26  247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:13.57   
27  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  1:14.25   
28  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:14.57   
29  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:15.27   
30  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:16.08   
31  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:16.21   
32  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:16.28   
33  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:16.82  RES 
34  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:17.37  RES 
35  142  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  1:17.62  RES 
36  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:17.85  RES 
37  63  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:18.72  RES 
38  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:19.00  RES 
 
Gren 23, 4X50m Medley F Jun 
NUSS-rekord: Västerås SS, 1:58.68 (2005) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
325  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  2:00.42   
188  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  2:02.08   
349  Skk Damer Lag 1  2000  SKK    25 m  2:02.18   
107  Karlstad Damer  2000  KARLSTAD    25 m  2:02.75   
135  SK Laxen Damer [1999]  1999  SK LAXEN    25 m  2:03.39   
44  Eskilstuna Flickor Lag 1  2000  ESKILSTUNA    25 m  2:05.52   
582  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  2:05.65   
414  Varberg Damer 1  2001  VARBERG    25 m  2:06.77   
189  Lass Damer [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  2:07.30   
10  584  Uddevalla Damer 2  2002  UDDEVALLA    25 m  2:07.83   
11  441  Väsby SS Damer  1998  VÄSBY SS    25 m  2:08.54   
12  484  Västerås Damer 16-20  2001  VÄSTERÅS    25 m  2:08.77   
13  21  Elfsborg Damer  2000  ELFSBORG    25 m  2:08.98   
14  347  Skk Damer 2  2000  SKK    25 m  2:09.58   
15  45  Eskilstuna Flickor Lag 2  2001  ESKILSTUNA    25 m  2:09.67   
16  136  SK Laxen Damer 2  2000  SK LAXEN    25 m  2:09.89   
17  516  Ösa Damer  1998  ÖSA    25 m  2:10.16   
18  249  Mass Damer [1998]  1998  MASS    25 m  2:10.41   
19  137  SK Laxen Damer 3  2000  SK LAXEN    25 m  2:11.10   
20  284  Sala SS Damer  2000  SALA SS    25 m  2:12.20   
21  553  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:13.01   
22  46  Eskilstuna Flickor Lag 3  1999  ESKILSTUNA    25 m  2:13.35   
23  526  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  2:17.41   
24  220  Motala SS Damer [1998]  1998  MOTALA SS    25 m  2:18.12   
25  348  Skk Damer 3  2000  SKK    25 m  2:21.23   
26  528  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  2:29.43   
 
Gren 24, 4X200m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Norköpings KK, 7:45.56 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
443  Väsby SS Herrar  1998  VÄSBY SS    25 m  7:54.96   
22  Elfsborg Herrar [2000]  2000  ELFSBORG    25 m  7:59.84   
350  Skk Herrar  2000  SKK    25 m  8:08.40   
586  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  8:09.73   
192  Lass Herrar [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  8:12.55   
285  Sala SS Herrar  2000  SALA SS    25 m  8:14.44   
391  Upsala S 1 Herrar [1998]  1998  UPSALA S    25 m  8:20.00   
487  Västerås Herrar [2001]  2001  VÄSTERÅS    25 m  8:26.90   
48  Eskilstuna Herrar [2001]  2001  ESKILSTUNA    25 m  8:32.83   
10  316  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  8:34.31   
11  529  Ösa Herrar  2002  ÖSA    25 m  8:34.53   
12  533  Ösa Herrar [2]  1999  ÖSA    25 m  9:28.38   
 
Gren 25, 4X50m Medley F 14-15 
NUSS-rekord: SK Elfsborg, 2:04.13 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
190  Lass Damer [2004] Lag 1  2004  LASS    25 m  2:04.39   
442  Väsby SS Damer  2003  VÄSBY SS    25 m  2:05.62   
88  Jönköping Damer [2003]  2003  JÖNKÖPING    25 m  2:08.85   
251  Mass Lag 1  2003  MASS    25 m  2:09.36   
583  Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:10.48   
361  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  2:11.81   
191  Lass Damer [2004] Lag 2  2004  LASS    25 m  2:12.97   
485  Västerås Damer Lag1  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:13.53   
90  Jönköping Damer Lag 2  2003  JÖNKÖPING    25 m  2:16.26   
10  252  Mass Lag 2  2003  MASS    25 m  2:16.81   
11  393  Upsala S Damer [2003]  2003  UPSALA S    25 m  2:18.00   
12  313  Skuru Ik Damer Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  2:22.31   
13  486  Västerås Damer Lag2  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:26.55   
14  314  Skuru Ik Damer Lag 2  2003  SKURU IK    25 m  2:32.36   
15  525  Ösa Damer 03D  2003  ÖSA    25 m  3:11.53   
16  519  Ösa Damer [2003]  2003  ÖSA    25 m  3:14.38   
 
Gren 26, 50m Ryggsim P Jun 
NUSS-rekord: Jens Petersson, Stockholms KK, 25.55 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  26.04   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  26.87   
256  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  27.22   
159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  27.52   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  28.15   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  28.31   
454  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  28.31   
114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  28.34   
201  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  28.79   
10  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.01   
11  422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  29.13   
12  559  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  29.23   
13  449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  29.39   
14  242  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  29.45   
15  11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  29.47   
16  569  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  29.70   
17  15  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  29.75   
18  331  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  29.89   
19  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  29.96   
20  19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  29.98   
21  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  29.98   
22  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  30.15   
23  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  30.26   
24  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  30.33   
25  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  30.44   
26  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  30.47   
27  293  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  30.62   
28  567  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  30.63   
29  398  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  30.66   
30  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  30.92   
31  447  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  31.09   
32  202  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.26   
33  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  31.38   
34  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  31.43   
35  275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  31.56   
36  165  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  31.61   
37  224  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  31.67   
38  297  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  31.67   
39  237  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  31.74   
40  12  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  31.76   
41  59  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  31.88  RES 
42  453  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  31.96  RES 
43  298  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  32.07  RES 
44  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  32.19  RES 
45  277  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  32.72  RES 
46  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  50 m  32.89  RES 
 
Gren 27, 50m Ryggsim F Jun 
NUSS-rekord: Linnea Bielicz, Göteborgs Sim, 29.77 (2014) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  29.71   
204  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  30.78   
132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  30.83   
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  30.83   
125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  30.98   
494  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  31.22   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  31.36   
507  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  31.61   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  31.62   
10  330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  31.64   
11  258  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  32.03   
12  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  32.14   
13  336  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  32.23   
14  278  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  32.35   
15  545  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.35   
16  127  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  32.41   
17  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  32.41   
18  324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  32.46   
19  105  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.55   
20  43  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  32.61   
21  413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  32.63   
22  73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  32.65   
23  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  32.68   
24  131  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  32.78   
25  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  32.79   
26  563  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  32.81   
27  106  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  32.93   
28  156  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  33.01   
29  369  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  33.13   
30  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  33.14   
31  13  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  33.27   
32  388  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  25 m  33.31   
33  130  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  33.34   
34  344  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  33.34   
35  27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  33.42   
36  572  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  33.43   
37  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  33.65   
38  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  33.70   
39  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  33.95   
40  402  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  34.00   
41  223  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  34.00  RES 
42  40  Lönnberg Clara  2001  ESKILSTUNA  AF9801  25 m  34.11  RES 
43  431  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  34.30  RES 
44  326  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  34.37  RES 
45  283  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  34.41  RES 
46  260  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  34.44  RES 
 
Gren 28, 50m Ryggsim P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 27.73 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  29.26   
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  29.84   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  30.17   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  30.30   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  30.67   
426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  31.09   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  31.11   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  31.19   
287  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  31.38   
10  56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  31.80   
11  39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  31.83   
12  235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  31.98   
13  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  32.03   
14  305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  32.28   
15  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  32.43   
16  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  32.76   
17  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  32.77   
18  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  32.87   
19  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  32.90   
20  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.93   
21  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  33.10   
22  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  33.78   
23  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  34.13   
24  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  34.27   
25  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  34.31   
26  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  34.60   
27  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  34.90   
28  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  34.93   
29  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  35.03   
30  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  35.14   
31  182  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  35.18   
32  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  35.38   
33  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m  35.44   
34  63  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  35.47   
35  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  50 m  35.62   
36  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  35.77   
37  142  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  35.89   
38  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  35.90   
39  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  35.99   
40  557  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  25 m  36.03   
41  308  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  36.05  RES 
42  565  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  36.06  RES 
43  31  Jonsson Evert  2003  ESKILSTUNA  AA0303  50 m  36.27  RES 
44  166  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  36.52  RES 
45  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  36.60  RES 
46  509  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  36.75  RES 
 
Gren 29, 50m Ryggsim F 14-15 
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 29.07 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  28.67   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  29.80   
179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  31.39   
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  32.17   
354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  32.18   
98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.22   
320  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  32.27   
562  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  32.50   
437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  32.66   
10  568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  32.76   
11  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  32.78   
12  23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  32.90   
13  78  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  33.19   
14  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  33.27   
15  439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  33.49   
16  75  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  33.55   
17  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  33.56   
18  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  33.62   
19  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  33.65   
20  160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  33.90   
21  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  34.06   
22  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  34.06   
23  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  34.26   
24  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  25 m  34.27   
25  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  34.44   
26  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  34.44   
27  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  34.45   
28  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  34.48   
29  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  34.50   
30  230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  34.54   
31  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  34.63   
32  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  34.69   
33  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  35.04   
34  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  35.11   
35  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  35.18   
36  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  35.33   
37  412  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  35.33   
38  390  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  35.65   
39  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  35.70   
40  483  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  35.91   
41  113  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  35.96  RES 
42  232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  35.96  RES 
43  157  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  36.13  RES 
44  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  36.18  RES 
45  575  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  36.18  RES 
46  65  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  36.24  RES 
 
Gren 30, 400m Medley P Jun 
NUSS-rekord: Adam Paulsson, SK Elfsborg, 4:31.28 (2013) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:42.87   
424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  4:48.36   
422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  4:48.61   
281  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  4:49.04   
343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  4:55.99   
341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  4:58.89   
16  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  5:00.73   
460  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  5:02.30   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  5:03.22   
10  242  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:03.31   
11  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  5:06.15   
12  464  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  5:07.23   
13  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  5:10.85   
14  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  5:14.26   
15  374  Karlsson Alexander  2002  UPSALA S  AQ4102  25 m  5:22.69   
16  79  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  5:24.47   
17  147  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  5:26.32   
18  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  5:26.91   
19  434  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  5:34.72   
20  304  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  50 m  6:00.84   
 
Gren 31, 400m Medley F Jun 
NUSS-rekord: Céline Bertrand, Skövde SS, 4:50.89 (2014) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  5:04.70   
29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  5:05.41   
162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  5:06.65   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  5:12.32   
506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  5:15.40   
429  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  5:15.92   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  5:16.35   
67  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:19.29   
335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  5:20.60   
10  431  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  5:24.51   
11  222  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  5:25.73   
12  130  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  5:29.70   
13  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  5:29.83   
14  474  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  5:30.86   
15  578  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  5:31.75   
16  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  5:33.62   
17  128  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  5:34.10   
18  134  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  5:37.26   
19  369  Gabot Salma  2001  UPSALA S  AN1801  25 m  5:42.56   
20  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  5:43.58   
21  32  Jonsson Walda  2001  ESKILSTUNA  AC2601  25 m  5:45.18   
22  548  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:50.00   
23  512  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  5:53.56   
24  380  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  5:56.90   
25  239  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  5:59.93  RES 
26  133  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  6:08.56  RES 
27  117  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m    RES 
 
Gren 32, 200m Frisim P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 1:56.42 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:59.57   
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:02.97   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:04.18   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:04.96   
235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:05.93   
229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  2:06.76   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:06.84   
337  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  2:06.98   
261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:07.45   
10  247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:08.86   
11  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:09.01   
12  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  2:10.77   
13  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:10.84   
14  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  2:11.40   
15  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:13.07   
16  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  2:13.53   
17  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:14.06   
18  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:14.17   
19  30  Jonsson Eskil  2003  ESKILSTUNA  AA5303  25 m  2:14.19   
20  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:14.90   
21  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  2:15.14   
22  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  2:15.33   
23  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:15.55   
24  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:15.75   
25  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  2:16.29  RES 
26  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  2:16.48  RES 
27  255  Edoff Oliver  2003  NKK  AL4703  25 m  2:16.67  RES 
28  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  2:17.22  RES 
29  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  2:17.66  RES 
30  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:18.54  RES 
 
Gren 33, 200m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: Emilia Nilsson, LASS, 2:05.67 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:05.86   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:08.70   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:10.21   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:10.62   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:12.84   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:13.63   
475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  2:14.12   
323  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:15.31   
233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  2:15.59   
10  253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  2:15.91   
11  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:16.08   
12  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  2:16.41   
13  160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:17.01   
14  179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:17.14   
15  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:17.28   
16  354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:17.31   
17  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  2:17.92   
18  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:18.10   
19  418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  2:18.21   
20  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:18.39   
21  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:18.52   
22  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  2:19.14   
23  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  2:20.23   
24  580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  2:20.89   
25  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  2:20.95  RES 
26  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  2:21.72  RES 
27  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:21.98  RES 
28  75  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:22.84  RES 
29  425  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  2:22.96  RES 
30  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:23.35  RES 
 
Gren 34, 100m Fjärilsim P Jun 
NUSS-rekord: Erik Andersson, Trollhättans SS, 56.04 (2002) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  55.73   
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  55.84   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  56.60   
407  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  57.31   
343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  58.36   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  58.66   
478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  58.91   
424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  59.77   
143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:00.06   
10  275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  1:00.38   
11  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:00.48   
12  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  1:00.63   
13  280  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:00.64   
14  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:00.65   
15  19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:00.96   
16  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:01.01   
17  281  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:01.06   
18  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:01.21   
19  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:01.29   
20  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:02.24   
21  12  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:02.52   
22  310  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:02.56   
23  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:02.76   
24  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:02.85   
25  228  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:02.90   
26  464  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  1:03.16   
27  504  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:04.48   
28  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:04.59   
29  274  Hanson Jakob  2002  SALA SS  AJ4902  25 m  1:04.83   
30  147  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:04.86   
31  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:04.86   
32  298  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:05.00   
33  165  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:05.21  RES 
34  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:05.40  RES 
35  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:05.74  RES 
36  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  1:05.77  RES 
37  174  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:05.83  RES 
38  114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:05.90  RES 
 
Gren 35, 100m Fjärilsim F Jun 
NUSS-rekord: Linda Knutsson, LASS, 1:02.05 (2003) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:04.91   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  1:05.19   
555  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:05.48   
336  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:05.55   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:06.04   
162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:06.06   
155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:06.34   
494  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:06.45   
27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:07.17   
10  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  1:07.39   
11  125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:07.57   
12  356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:07.86   
13  14  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  1:08.17   
14  67  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:08.23   
15  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:08.56   
16  169  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:09.15   
17  36  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:09.26   
18  223  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  1:09.31   
19  552  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
20  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:09.52   
21  278  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:09.54   
22  178  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:09.58   
23  318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:09.63   
24  13  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  1:09.69   
25  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:09.84   
26  515  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:09.88   
27  399  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  1:09.94   
28  258  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:10.02   
29  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:10.03   
30  140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:10.64   
31  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.83   
32  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:10.87   
33  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:10.99  RES 
34  141  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:11.01  RES 
35  24  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:11.03  RES 
36  329  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:11.03  RES 
37  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:11.14  RES 
38  128  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  1:11.43  RES 
 
Gren 36, 200m Ryggsim P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 2:07.70 (2006) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:17.73   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  2:22.38   
56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:23.15   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:24.84   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  2:25.08   
39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:27.06   
185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  2:27.43   
426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:28.05   
417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:30.02   
10  305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:30.62   
11  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  2:31.59   
12  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  2:32.30   
13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:32.43   
14  182  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  2:33.14   
15  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:33.46   
16  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:34.04   
17  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  2:34.04   
18  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  2:35.69   
19  30  Jonsson Eskil  2003  ESKILSTUNA  AA5303  25 m  2:36.39   
20  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  2:37.81   
21  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  2:38.64   
22  479  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  25 m  2:40.61   
23  308  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  2:41.25   
24  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  2:41.64   
25  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  2:43.45  RES 
26  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m  2:44.52  RES 
27  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  2:44.92  RES 
28  557  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  25 m  2:47.20  RES 
29  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  2:47.98  RES 
30  367  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  2:50.15  RES 
 
Gren 37, 200m Ryggsim F 14-15 
NUSS-rekord: Hannah Brunzell, Västerås SS, 2:19.09 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  2:13.86   
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:16.60   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:19.56   
320  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:27.81   
455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  2:29.25   
437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  2:29.83   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:29.95   
323  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:30.23   
238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:30.34   
10  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  2:30.75   
11  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  2:33.42   
12  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:34.00   
13  389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  2:34.82   
14  78  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:34.89   
15  230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  2:35.35   
16  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:35.61   
17  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  2:36.41   
18  568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  2:36.69   
19  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:37.35   
20  439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  2:37.63   
21  253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  2:38.07   
22  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  2:38.44   
23  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:39.34   
24  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  2:39.99   
25  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:41.60  RES 
26  483  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  2:42.37  RES 
27  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:42.70  RES 
28  383  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  2:42.70  RES 
29  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  2:43.16  RES 
30  364  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  2:43.48  RES 
 
Gren 38, 100m Bröstsim P Jun 
NUSS-rekord: Erik Dorch, LASS, 1:03.26 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
456  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:03.99   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:04.09   
449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:04.38   
574  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:05.83   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:06.07   
564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:06.32   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:07.17   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:07.40   
197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:07.95   
10  422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:08.38   
11  59  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:09.08   
12  405  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:09.47   
13  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:09.49   
14  257  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:09.78   
15  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:09.86   
16  310  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:09.98   
17  411  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  1:10.00   
18  159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  1:10.50   
19  181  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:10.78   
20  58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:10.83   
21  420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:11.23   
22  277  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  1:11.24   
23  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:11.39   
24  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  1:11.92   
25  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:11.93   
26  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:11.97   
27  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:12.83   
28  202  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:12.89   
29  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  1:12.91   
30  419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:14.20   
31  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:14.23   
32  115  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  1:14.25   
33  511  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:14.40  RES 
34  496  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:14.51  RES 
35  66  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:15.32  RES 
36  378  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  1:15.36  RES 
37  489  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:15.80  RES 
38  406  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  1:16.79  RES 
 
Gren 39, 100m Bröstsim F Jun 
NUSS-rekord: Sara Wallberg, Norrköpings KK, 1:10.71 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.95   
396  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:13.27   
198  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.34   
260  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:13.50   
73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:13.61   
330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:13.95   
558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:14.44   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:14.56   
576  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:15.20   
10  554  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  1:15.64   
11  29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:15.86   
12  480  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  1:16.07   
13  292  Stenberg Matilda  2001  SK 1970  AS5401  25 m  1:16.17   
14  161  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  1:16.19   
15  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:16.30   
16  413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:16.34   
17  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:16.42   
18  506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:16.61   
19  560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:16.74   
20  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:16.87   
21  105  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:16.98   
22  338  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:17.25   
23  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:17.45   
24  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:17.51   
25  140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:18.13   
26  222  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:18.29   
27  36  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:18.40   
28  324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  1:18.62   
29  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:18.70   
30  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:18.80   
31  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:18.95   
32  300  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  1:18.95   
33  124  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:19.56  RES 
34  321  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  1:19.59  RES 
35  431  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  1:19.99  RES 
36  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:20.13  RES 
37  512  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55  RES 
38  365  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:20.63  RES 
 
Gren 40, 200m Fjärilsim P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 2:10.04 (2007) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:16.39   
261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:19.07   
235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:24.41   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:28.88   
229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  2:34.65   
227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:35.29   
385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  2:36.04   
397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  2:37.64   
432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:39.13   
10  39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:40.40   
11  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:41.32   
12  150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  2:41.70   
13  70  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  2:41.79   
14  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:41.88   
15  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:44.03   
16  473  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  2:44.72   
17  31  Jonsson Evert  2003  ESKILSTUNA  AA0303  25 m  2:44.92   
18  34  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:46.23   
19  561  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  2:50.25   
20  367  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  2:52.85   
21  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  2:55.73   
22  351  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  3:16.91   
23  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  3:26.58   
24  538  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  3:28.63   
25  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m    RES 
 
Gren 41, 100m Medley F 14-15 
NUSS-rekord: Wilma Johasson, Jönköpings SS, 1:06.13 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:04.96   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  1:06.57   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:07.81   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  1:08.09   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:08.92   
439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  1:10.27   
475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:10.42   
418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  1:10.81   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:10.97   
10  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:10.97   
11  179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:11.45   
12  23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:11.71   
13  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:11.86   
14  580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:12.75   
15  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:12.91   
16  230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:13.24   
17  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:13.25   
18  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  1:13.31   
19  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:13.51   
20  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:13.60   
21  286  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:13.65   
22  458  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:14.14   
23  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:14.17   
24  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:14.52   
25  92  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  1:14.60   
26  354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:14.67   
27  157  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:14.89   
28  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:15.07   
29  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:15.11   
30  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:15.14   
31  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:15.15   
32  65  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:15.22   
33  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:15.51  RES 
34  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:15.75  RES 
35  86  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  1:15.77  RES 
36  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:16.02  RES 
37  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:16.39  RES 
38  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:16.52  RES 
 
Gren 42, 4X50m Medley P Jun 
NUSS-rekord: Norrköpings KK, 1:44.36 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
415  Varberg Herrar 1  1998  VARBERG    25 m  1:50.22   
487  Västerås Herrar [2001]  2001  VÄSTERÅS    25 m  1:50.30   
269  Nkk Herrar [1999]  1999  NKK    25 m  1:52.05   
443  Väsby SS Herrar  1998  VÄSBY SS    25 m  1:52.12   
62  Gävle SS Herrar [1998]  1998  GÄVLE SS    25 m  1:52.50   
452  Västervik Herrar [2000]  2000  VÄSTERVIK    25 m  1:52.78   
192  Lass Herrar [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  1:52.83   
22  Elfsborg Herrar [2000]  2000  ELFSBORG    25 m  1:53.93   
48  Eskilstuna Herrar [2001]  2001  ESKILSTUNA    25 m  1:54.07   
10  285  Sala SS Herrar  2000  SALA SS    25 m  1:54.71   
11  350  Skk Herrar  2000  SKK    25 m  1:54.86   
12  586  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  1:55.21   
13  316  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  1:57.47   
14  532  Ösa Herrar [1]  1999  ÖSA    25 m  1:57.81   
15  205  Ludvika SS Herrar [1998]  1998  LUDVIKA SS    25 m  1:58.13   
16  250  Mass Herrar  1998  MASS    25 m  1:58.17   
17  193  Lass Herrar [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  1:59.61   
18  416  Varberg Herrar Lag 2  1999  VARBERG    25 m  2:01.99   
19  533  Ösa Herrar [2]  1999  ÖSA    25 m  2:13.78   
 
Gren 43, 4X200m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: LASS, 8:34.55 (2003) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
325  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  8:41.27   
188  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  8:49.43   
346  Skk Damer 1  2000  SKK    25 m  8:51.73   
135  SK Laxen Damer [1999]  1999  SK LAXEN    25 m  8:52.42   
582  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  8:54.88   
44  Eskilstuna Flickor Lag 1  2000  ESKILSTUNA    25 m  9:00.01   
107  Karlstad Damer  2000  KARLSTAD    25 m  9:00.02   
441  Väsby SS Damer  1998  VÄSBY SS    25 m  9:00.24   
484  Västerås Damer 16-20  2001  VÄSTERÅS    25 m  9:09.20   
10  584  Uddevalla Damer 2  2002  UDDEVALLA    25 m  9:13.23   
11  136  SK Laxen Damer 2  2000  SK LAXEN    25 m  9:16.41   
12  347  Skk Damer 2  2000  SKK    25 m  9:19.41   
13  45  Eskilstuna Flickor Lag 2  2001  ESKILSTUNA    25 m  9:25.27   
14  284  Sala SS Damer  2000  SALA SS    25 m  9:38.12   
15  46  Eskilstuna Flickor Lag 3  1999  ESKILSTUNA    25 m  9:46.14   
16  220  Motala SS Damer [1998]  1998  MOTALA SS    25 m  9:49.80   
17  526  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  10:16.35   
18  528  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  10:59.28   
 
Gren 44, 4X50m Medley P 14-15 
NUSS-rekord: Karlstads SS, 1:53.80 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Mass Lag 1  2003  MASS    25 m  1:57.87   
91  Jönköping Herrar [2003]  2003  JÖNKÖPING    25 m  2:04.94   
194  Lass Pojkar 2003 Lag 1  2003  LASS    25 m  2:08.62   
252  Mass Lag 2  2003  MASS    25 m  2:09.05   
395  Upsala S Herrar [2003]  2003  UPSALA S    25 m  2:10.00   
488  Västerås Herrar [2003]  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:10.81   
587  Uddevalla Herrar [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:11.83   
315  Skuru Ik Herrar Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  2:12.55   
108  Karlstad Pojkar 15 År  2015  KARLSTAD    25 m  2:14.19   
10  543  Ösmo SS Herrar [2003]  2003  ÖSMO SS    25 m  2:18.06   
11  195  Lass Pojkar 2003 Lag 2  2003  LASS    25 m  2:20.98   
12  270  Nkk Herrar [2003]  2003  NKK    25 m  2:21.78   
13  535  Ösa Herrar [2003]  2003  ÖSA    25 m  2:52.00   
 
Gren 45, 50m Bröstsim F 14-15 
NUSS-rekord: Hannah Brunzell, Västerås SS, 33.03 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  31.82   
439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  33.99   
286  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  34.56   
418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  34.70   
232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  34.78   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  34.98   
160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  35.03   
359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  35.37   
580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  35.90   
10  328  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  35.92   
11  123  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  36.11   
12  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  36.16   
13  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  50 m  36.17   
14  412  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  36.40   
15  440  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  36.43   
16  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  36.65   
17  157  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  36.73   
18  69  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  36.76   
19  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  37.06   
20  65  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  37.34   
21  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  37.36   
22  86  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  37.37   
23  81  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  37.46   
24  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  37.49   
25  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  37.60   
26  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  37.73   
27  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  37.85   
28  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  37.97   
29  23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  38.05   
30  179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  38.18   
31  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  38.18   
32  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  38.26   
33  92  Roslund Ellen  2003  KARLSBORG  AT4403  25 m  38.53   
34  119  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  38.53   
35  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  38.68   
36  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  38.96   
37  379  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  39.16   
38  176  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  50 m  39.18   
39  364  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  39.25   
40  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  39.50   
41  214  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  39.67  RES 
42  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  39.75  RES 
43  303  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  39.77  RES 
44  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  39.89  RES 
45  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  40.03  RES 
46  372  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  40.14  RES 
 
Gren 46, 50m Bröstsim P 14-15 
NUSS-rekord: Gijs Dijkhuizen, Vvästerås SS, 30.58 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  31.99   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.57   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  32.72   
39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  33.58   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  33.62   
244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  33.80   
41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  33.81   
150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  33.88   
101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  33.99   
10  477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  34.40   
11  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  34.59   
12  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  34.86   
13  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  35.03   
14  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  35.33   
15  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  35.44   
16  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  35.66   
17  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  36.27   
18  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  36.37   
19  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  36.38   
20  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  36.43   
21  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  36.52   
22  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  36.54   
23  481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  36.57   
24  542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  36.83   
25  457  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  37.63   
26  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  38.03   
27  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  38.30   
28  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  38.31   
29  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  38.33   
30  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  38.96   
31  31  Jonsson Evert  2003  ESKILSTUNA  AA0303  25 m  39.14   
32  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  39.40   
33  95  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  39.49   
34  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  39.66   
35  366  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  39.75   
36  571  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  39.94   
37  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  39.95   
38  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  40.30   
39  63  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  40.33   
40  166  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  40.56   
41  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  40.86  RES 
42  565  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  41.01  RES 
43  199  From Arvid  2003  LUDVIKA SS  AY9303  25 m  41.35  RES 
44  262  Malm David  2004  NKK  AL0704  50 m  41.39  RES 
45  561  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  41.42  RES 
46  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  41.45  RES 
 
Gren 47, 50m Bröstsim F Jun 
NUSS-rekord: Klara Thormalm, Jönköpings SS, 32.96 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  33.20   
198  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  33.67   
73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  33.85   
396  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  34.06   
260  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  34.10   
558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  34.34   
413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  34.37   
576  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  34.41   
292  Stenberg Matilda  2001  SK 1970  AS5401  25 m  34.48   
10  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  34.66   
11  222  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  34.77   
12  450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  34.89   
13  330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  35.03   
14  132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  35.08   
15  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  35.14   
16  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  35.18   
17  480  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  35.26   
18  335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  35.37   
19  338  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  35.38   
20  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  35.42   
21  105  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  35.44   
22  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  35.44   
23  300  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  35.68   
24  29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  35.73   
25  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  36.06   
26  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  36.38   
27  234  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  36.39   
28  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  36.48   
29  399  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  36.60   
30  161  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  36.64   
31  311  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  36.75   
32  36  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  36.85   
33  40  Lönnberg Clara  2001  ESKILSTUNA  AF9801  25 m  36.93   
34  211  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  36.95   
35  259  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  37.01   
36  140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  37.15   
37  124  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  37.18   
38  93  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  37.19   
39  141  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  37.42   
40  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  37.46   
41  431  Pfeiff Matilda  2001  VÄSBY SS  AI3801  25 m  37.52  RES 
42  100  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  37.89  RES 
43  512  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.93  RES 
44  365  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  38.12  RES 
45  459  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  38.12  RES 
46  43  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  38.18  RES 
 
Gren 48, 50m Bröstsim P Jun 
NUSS-rekord: Erik Dorch, LASS, 29.13 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  28.72   
456  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  29.21   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  29.67   
449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  30.04   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  30.39   
197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  30.76   
422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  30.89   
574  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  31.13   
59  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  31.39   
10  401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  31.51   
11  61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  31.52   
12  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  31.54   
13  159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  31.70   
14  411  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  31.81   
15  564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  31.84   
16  257  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  31.89   
17  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  31.90   
18  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  32.25   
19  405  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  32.46   
20  277  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  32.53   
21  310  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  32.60   
22  66  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  32.72   
23  275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  32.81   
24  202  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.95   
25  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  33.03   
26  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  33.31   
27  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  33.39   
28  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  33.42   
29  496  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  33.46   
30  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  33.60   
31  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  33.72   
32  378  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  33.78   
33  181  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  33.82   
34  115  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  33.87   
35  406  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  34.28   
36  420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  34.59   
37  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  34.76   
38  293  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  35.02   
39  404  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  35.07   
40  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  35.08   
41  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  35.33  RES 
42  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  35.55  RES 
43  196  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  35.63  RES 
44  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  35.77  RES 
45  489  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  35.85  RES 
46  228  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  35.87  RES 
 
Gren 49, 400m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: Ann Berglund, Jönköpings SS, 4:25.99 (1998) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  4:28.44   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  4:31.64   
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  4:33.30   
179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  4:39.13   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  4:39.88   
253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  4:43.49   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  4:43.77   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  4:44.65   
354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  4:45.42   
10  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  4:45.60   
11  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  4:45.77   
12  160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  4:45.83   
13  164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  4:48.67   
14  389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  4:49.34   
15  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  4:50.50   
16  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  4:50.75   
17  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  4:51.32   
18  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  4:51.66   
19  418  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  25 m  4:56.04   
20  286  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  4:56.18   
21  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  4:56.42   
22  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  4:56.51   
23  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  4:56.55   
24  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  4:57.93   
25  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  4:59.37  RES 
26  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  4:59.89  RES 
27  81  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  5:01.89  RES 
28  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  5:02.13  RES 
29  570  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  5:03.11  RES 
30  364  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  5:04.25  RES 
 
Gren 50, 400m Frisim P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 4:09.24 (2006) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  4:13.49   
216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  4:24.14   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  4:25.74   
150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  4:29.92   
417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  4:33.31   
235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  4:34.85   
17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  4:36.25   
261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  4:37.45   
229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  4:37.52   
10  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  4:39.10   
11  146  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  4:40.22   
12  30  Jonsson Eskil  2003  ESKILSTUNA  AA5303  25 m  4:41.19   
13  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  4:42.54   
14  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  4:45.04   
15  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  4:45.53   
16  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  4:46.30   
17  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  4:46.50   
18  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  4:47.63   
19  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  4:47.89   
20  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  4:48.11   
21  481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  4:50.37   
22  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  4:50.43   
23  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  4:50.95   
24  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  4:56.88   
25  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  4:57.86  RES 
26  34  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  4:59.92  RES 
27  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  5:01.20  RES 
28  457  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  5:02.45  RES 
29  473  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  5:03.31  RES 
30  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  5:05.86  RES 
 
Gren 51, 200m Medley F Jun 
NUSS-rekord: Sara Thydén, Kalmar SS, 2:18.00 (2005) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  2:23.16   
560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:24.54   
125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  2:25.10   
450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  2:25.55   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:26.27   
335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:27.10   
132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  2:27.99   
324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:28.55   
506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:28.69   
10  429  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  2:30.06   
11  162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:30.30   
12  318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  2:30.69   
13  330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  2:31.06   
14  260  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:31.84   
15  563  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  2:31.90   
16  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:32.48   
17  93  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:32.76   
18  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  2:33.08   
19  134  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  2:33.14   
20  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:34.01   
21  507  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:34.22   
22  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  2:34.23   
23  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  2:34.46   
24  423  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  2:34.58   
25  131  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  2:34.59  RES 
26  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  2:34.59  RES 
27  222  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  2:34.72  RES 
28  413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  2:35.05  RES 
29  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:35.18  RES 
30  130  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  2:35.24  RES 
 
Gren 52, 200m Medley P Jun 
NUSS-rekord: Erik Brandt, Södertälje SS, 2:07.15 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:06.45   
58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:11.01   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  2:11.45   
559  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:15.93   
422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:16.07   
19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:17.05   
424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:17.35   
281  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:18.14   
564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  2:18.23   
10  114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:18.37   
11  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:18.63   
12  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  2:19.28   
13  11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  2:19.81   
14  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:20.15   
15  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:21.18   
16  16  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:21.61   
17  420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  2:21.97   
18  242  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:22.02   
19  280  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:22.16   
20  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  2:22.29   
21  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  2:22.59   
22  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:23.04   
23  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  2:23.07   
24  331  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  2:23.57   
25  277  Larsson Joel  2001  SALA SS  AP9301  25 m  2:23.80  RES 
26  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  2:24.20  RES 
27  464  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  2:24.26  RES 
28  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:24.28  RES 
29  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  2:24.31  RES 
30  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:24.45  RES 
 
Gren 53, 100m Ryggsim F 14-15 
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 1:03.12 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:01.31   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:03.55   
179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:05.65   
455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:07.88   
568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:08.06   
562  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:08.14   
85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:09.03   
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:09.04   
240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:09.58   
10  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:09.91   
11  439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  1:09.95   
12  354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:10.10   
13  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:10.30   
14  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:10.40   
15  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:10.49   
16  230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:11.06   
17  78  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:11.66   
18  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  1:11.69   
19  75  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
20  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:12.60   
21  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  1:12.76   
22  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:13.05   
23  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:13.11   
24  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:13.30   
25  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:13.31   
26  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:13.38   
27  400  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:13.65   
28  294  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:14.96   
29  383  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:15.40   
30  358  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:16.07   
31  483  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  1:16.20   
32  65  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:16.86   
33  312  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:16.99  RES 
34  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:17.10  RES 
35  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  1:17.11  RES 
36  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  1:17.64  RES 
37  232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:17.92  RES 
38  289  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:17.94  RES 
 
Gren 54, 100m Ryggsim P 14-15 
NUSS-rekord: Pontus Renholm, Polisen, 59.66 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:02.60   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:03.00   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:03.59   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:03.65   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  1:04.40   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  1:05.53   
337  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  1:06.35   
417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  1:07.33   
56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:07.51   
10  39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:07.62   
11  426  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:08.59   
12  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:08.91   
13  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:09.06   
14  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:09.47   
15  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:10.79   
16  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:11.19   
17  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:11.23   
18  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:11.54   
19  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:11.57   
20  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:11.76   
21  182  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:12.17   
22  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:12.20   
23  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:12.23   
24  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:12.34   
25  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:13.08   
26  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:13.13   
27  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:13.20   
28  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  1:13.73   
29  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:14.01   
30  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:14.54   
31  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:14.60   
32  227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:14.68   
33  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  1:15.21  RES 
34  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:15.34  RES 
35  166  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  1:16.52  RES 
36  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:16.54  RES 
37  70  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:17.10  RES 
38  351  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:17.29  RES 
 
Gren 55, 200m Bröstsim F Jun 
NUSS-rekord: Sara Wallberg, Norrköpings KK, 2:33.78 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:39.26   
558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  2:40.91   
554  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  2:42.46   
29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:42.71   
576  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:42.80   
506  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:43.49   
140  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  2:45.15   
161  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  2:45.54   
480  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  25 m  2:45.86   
10  36  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:46.84   
11  105  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:46.85   
12  338  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  2:47.40   
13  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:47.49   
14  222  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  2:47.90   
15  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  2:48.11   
16  375  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:48.70   
17  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:48.98   
18  187  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:49.03   
19  335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:50.00   
20  54  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:50.33   
21  578  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  2:52.69   
22  465  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:53.38   
23  124  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  2:54.89   
24  210  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  2:55.18   
25  300  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  2:55.29  RES 
26  552  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:56.24  RES 
27  211  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  2:56.26  RES 
28  544  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:56.68  RES 
29  459  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  2:57.22  RES 
30  26  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  3:00.84  RES 
 
Gren 56, 200m Bröstsim P Jun 
NUSS-rekord: Mattias Kahlin, Västerås SS, 2:20.13 (2007) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
574  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  2:18.00   
449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  2:20.97   
456  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:21.58   
564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  2:21.67   
422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:27.62   
405  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:30.47   
197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:31.77   
59  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  2:31.89   
435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  2:32.43   
10  181  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  2:32.55   
11  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:33.61   
12  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  2:35.13   
13  310  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  2:36.66   
14  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  2:37.14   
15  420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  2:44.22   
16  281  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:45.44   
17  461  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  2:46.26   
18  404  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  2:46.80   
19  304  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  2:49.12   
20  378  Milkin Roman  1999  UPSALA S  AH0599  25 m  2:49.16   
21  66  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  2:49.73   
22  511  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  2:52.95   
23  371  Holst Elias  2002  UPSALA S  AO9302  25 m  2:58.31   
24  237  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  3:03.82   
25  207  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  50 m  3:08.34  RES 
26  498  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:08.85  RES 
27  513  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  3:14.53  RES 
 
Gren 57, 100m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 58.37 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  57.77   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  58.63   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  59.14   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  59.36   
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  59.56   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:00.55   
354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:01.69   
157  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:01.70   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:01.93   
10  75  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:02.00   
11  121  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  1:02.07   
12  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:02.11   
13  23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:02.13   
14  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:02.21   
15  230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:02.47   
16  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:02.56   
17  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:02.63   
18  253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:02.70   
19  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:02.76   
20  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:02.85   
21  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:03.04   
22  179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:03.11   
23  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:03.13   
24  439  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  25 m  1:03.17   
25  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:03.25   
26  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:03.28   
27  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:03.36   
28  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  1:03.45   
29  562  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:03.57   
30  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:03.64   
31  238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  1:03.81   
32  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  1:03.83   
33  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:04.04  RES 
34  568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:04.12  RES 
35  580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:04.34  RES 
36  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  25 m  1:04.55  RES 
37  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  1:04.69  RES 
38  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:04.79  RES 
 
Gren 58, 100m Frisim P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 52.79 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  55.51   
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  55.92   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  56.19   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  56.48   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  56.48   
229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  56.50   
305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  57.43   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  57.87   
71  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  58.07   
10  150  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  58.08   
11  384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  58.20   
12  261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  58.56   
13  101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  59.12   
14  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  59.13   
15  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  59.27   
16  410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  59.27   
17  235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  59.33   
18  56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  59.73   
19  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  59.87   
20  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  1:00.05   
21  334  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:00.39   
22  244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:00.43   
23  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:00.46   
24  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:00.76   
25  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:01.18   
26  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:01.37   
27  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:01.56   
28  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:01.58   
29  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:01.65   
30  255  Edoff Oliver  2003  NKK  AL4703  25 m  1:01.72   
31  337  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  25 m  1:02.00   
32  287  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  1:02.13   
33  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:02.18  RES 
34  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:02.18  RES 
35  245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:02.69  RES 
36  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:02.76  RES 
37  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  1:02.89  RES 
38  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:02.92  RES 
 
Gren 59, 200m Fjärilsim F Jun 
NUSS-rekord: Linda Knutsson, LASS, 2:15.66 (2003) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:21.56   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:24.51   
555  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:25.97   
336  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:26.43   
162  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:26.69   
474  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  2:27.66   
27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  2:32.58   
14  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  25 m  2:33.20   
223  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  2:33.29   
10  356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:33.96   
11  128  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  2:37.38   
12  329  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  2:37.99   
13  178  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:39.24   
14  311  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:41.74   
15  342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  2:42.59   
16  236  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:45.03   
17  24  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  2:45.64   
18  126  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  2:49.81   
19  28  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  2:49.86   
20  133  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  2:59.60   
 
Gren 60, 100m Medley P Jun 
NUSS-rekord: Erik Dorch. LASS, 56.70 (2001) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  59.35   
159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  59.52   
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:00.08   
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  1:00.57   
422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:01.50   
33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:01.93   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  1:02.01   
58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:02.18   
61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:02.85   
10  114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:03.10   
11  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:03.24   
12  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:03.39   
13  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  1:03.79   
14  254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:03.80   
15  449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:03.81   
16  11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:03.89   
17  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:04.07   
18  19  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:04.30   
19  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:04.61   
20  257  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:04.82   
21  559  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  1:05.08   
22  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:05.20   
23  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:05.43   
24  408  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  1:05.51   
25  331  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  1:05.71   
26  15  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:05.78   
27  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:05.95   
28  464  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  1:06.26   
29  504  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.32   
30  242  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:06.35   
31  225  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:06.41   
32  478  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:06.76   
33  496  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:06.83  RES 
34  420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:07.20  RES 
35  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:07.27  RES 
36  451  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:07.43  RES 
37  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:07.62  RES 
38  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:07.88  RES 
 
Gren 61, 4X50m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: LASS, 1:47.65 (2003) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
325  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  1:48.14   
135  SK Laxen Damer [1999]  1999  SK LAXEN    25 m  1:50.50   
346  Skk Damer 1  2000  SKK    25 m  1:50.88   
44  Eskilstuna Flickor Lag 1  2000  ESKILSTUNA    25 m  1:51.37   
188  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  1:51.93   
107  Karlstad Damer  2000  KARLSTAD    25 m  1:53.90   
441  Väsby SS Damer  1998  VÄSBY SS    25 m  1:55.01   
189  Lass Damer [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  1:55.30   
582  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  1:55.44   
10  484  Västerås Damer 16-20  2001  VÄSTERÅS    25 m  1:55.60   
11  21  Elfsborg Damer  2000  ELFSBORG    25 m  1:55.76   
12  45  Eskilstuna Flickor Lag 2  2001  ESKILSTUNA    25 m  1:56.43   
13  414  Varberg Damer 1  2001  VARBERG    25 m  1:56.73   
14  268  Nkk Damer [1999]  1999  NKK    25 m  1:56.96   
15  248  Mass  1998  MASS    25 m  1:57.45   
16  516  Ösa Damer  1998  ÖSA    25 m  1:57.68   
17  136  SK Laxen Damer 2  2000  SK LAXEN    25 m  1:57.75   
18  284  Sala SS Damer  2000  SALA SS    25 m  1:58.20   
19  584  Uddevalla Damer 2  2002  UDDEVALLA    25 m  1:59.10   
20  46  Eskilstuna Flickor Lag 3  1999  ESKILSTUNA    25 m  1:59.21   
21  137  SK Laxen Damer 3  2000  SK LAXEN    25 m  1:59.28   
22  347  Skk Damer 2  2000  SKK    25 m  1:59.74   
23  553  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  1:59.94   
24  220  Motala SS Damer [1998]  1998  MOTALA SS    25 m  2:01.53   
25  526  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  2:03.38   
26  345  Skk Damer [1998]  2000  SKK    25 m  2:06.58   
27  392  Upsala S 2 Damer [1998]  1998  UPSALA S    25 m  2:09.00   
28  528  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  2:12.52   
 
Gren 62, 4X100m Medley P Jun 
NUSS-rekord: SK Laxen, 3:51.22 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
415  Varberg Herrar 1  1998  VARBERG    25 m  4:00.29   
443  Väsby SS Herrar  1998  VÄSBY SS    25 m  4:02.52   
350  Skk Herrar  2000  SKK    25 m  4:04.58   
487  Västerås Herrar [2001]  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:04.80   
62  Gävle SS Herrar [1998]  1998  GÄVLE SS    25 m  4:05.18   
22  Elfsborg Herrar [2000]  2000  ELFSBORG    25 m  4:06.29   
586  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  4:06.64   
192  Lass Herrar [2000] Lag 1  2000  LASS    25 m  4:07.02   
285  Sala SS Herrar  2000  SALA SS    25 m  4:10.68   
10  48  Eskilstuna Herrar [2001]  2001  ESKILSTUNA    25 m  4:10.76   
11  316  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  4:15.20   
12  193  Lass Herrar [2000] Lag 2  2000  LASS    25 m  4:17.29   
13  394  Upsala S Herrar [1998]  1998  UPSALA S    25 m  4:23.00   
14  416  Varberg Herrar Lag 2  1999  VARBERG    25 m  4:23.37   
15  205  Ludvika SS Herrar [1998]  1998  LUDVIKA SS    25 m  4:28.30   
16  534  Ösa Herrar [2]  1998  ÖSA    25 m  4:29.65   
17  532  Ösa Herrar [1]  1999  ÖSA    25 m     
 
Gren 63, 4X50m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: SK Laxen, 1:49.65 (2017) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
442  Väsby SS Damer  2003  VÄSBY SS    25 m  1:55.52   
190  Lass Damer [2004] Lag 1  2004  LASS    25 m  1:57.06   
89  Jönköping Damer Lag 1  2003  JÖNKÖPING    25 m  1:57.36   
251  Mass Lag 1  2003  MASS    25 m  1:57.36   
361  Söderhamn Damer [2003]  2003  SÖDERHAMN    25 m  1:57.76   
485  Västerås Damer Lag1  2003  VÄSTERÅS    25 m  1:57.88   
252  Mass Lag 2  2003  MASS    25 m  1:59.91   
191  Lass Damer [2004] Lag 2  2004  LASS    25 m  2:00.99   
583  Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  UDDEVALLA    25 m  2:01.30   
10  393  Upsala S Damer [2003]  2003  UPSALA S    25 m  2:02.00   
11  313  Skuru Ik Damer Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  2:02.37   
12  88  Jönköping Damer [2003]  2003  JÖNKÖPING    25 m  2:02.91   
13  486  Västerås Damer Lag2  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:08.54   
14  314  Skuru Ik Damer Lag 2  2003  SKURU IK    25 m  2:12.31   
15  519  Ösa Damer [2003]  2003  ÖSA    25 m  2:41.74   
 
Gren 64, 50m Frisim P 14-15 
NUSS-rekord: Johan Rydahl, Karlstads SS, 24.19 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  24.89   
112  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  25.63   
305  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  26.18   
261  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  26.23   
235  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  26.60   
247  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  26.65   
542  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  26.66   
229  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  26.73   
410  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  26.86   
10  56  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  27.13   
11  216  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  27.22   
12  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  27.49   
13  57  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  27.50   
14  243  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  27.65   
15  287  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  27.74   
16  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  27.74   
17  39  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  27.75   
18  446  Gavriliidis Stefanos  2003  VÄSTERVIK  AV6903  25 m  27.94   
19  397  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  28.23   
20  17  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  28.27   
21  565  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  28.41   
22  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  28.47   
23  64  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  28.47   
24  561  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  28.49   
25  60  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  28.52   
26  116  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  28.61   
27  185  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  28.71   
28  63  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  28.76   
29  385  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  28.85   
30  382  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  28.89   
31  41  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  28.92   
32  457  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  29.24   
33  182  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  29.27   
34  148  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  29.28   
35  539  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  29.35   
36  263  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  29.53   
37  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  29.55   
38  308  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  29.61   
39  221  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  29.74   
40  77  Liu David  2004  JÖNKÖPING  AY4704  25 m  29.78   
41  295  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  29.90  RES 
42  104  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  29.96  RES 
43  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  30.07  RES 
44  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  50 m  30.15  RES 
45  95  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  30.36  RES 
46  473  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  30.63  RES 
 
Gren 65, 50m Frisim F 14-15 
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 26.94 (2015) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  26.00   
20  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  26.27   
23  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  27.40   
97  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  27.52   
102  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  28.04   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  28.04   
354  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  28.13   
122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  28.65   
230  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  28.82   
10  18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  28.88   
11  437  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  28.90   
12  359  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  28.98   
13  357  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  29.07   
14  157  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  29.11   
15  75  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  50 m  29.16   
16  421  Kantecki Oliwia  2003  VÄSBY SS  AE7203  25 m  29.16   
17  85  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  29.22   
18  355  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  29.22   
19  309  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  29.28   
20  233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  29.30   
21  436  Takala Amanda  2004  VÄSBY SS  AP3804  25 m  29.42   
22  475  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  29.45   
23  240  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  29.46   
24  568  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  29.46   
25  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  29.48   
26  152  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  29.50   
27  113  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  29.60   
28  213  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  29.61   
29  186  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  29.67   
30  232  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  29.68   
31  390  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  29.71   
32  403  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  29.74   
33  458  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  29.79   
34  455  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  29.80   
35  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  29.82   
36  167  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  29.91   
37  179  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  29.91   
38  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  29.95   
39  98  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  29.98   
40  160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  30.05   
41  214  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  30.06  RES 
42  253  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  30.07  RES 
43  301  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  30.26  RES 
44  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  30.30  RES 
45  562  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  30.30  RES 
46  440  Åkerman Hanna  2004  VÄSBY SS  AJ0204  25 m  30.41  RES 
 
Gren 66, 50m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Sebastian Pettersson, Kungälvs SS, 23.15, (2014) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  23.27   
401  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  23.59   
11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  23.72   
159  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  24.39   
139  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  25 m  24.48   
273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  24.69   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  24.77   
114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  25.01   
254  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  25.10   
10  343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  25.28   
11  510  Stupans Rudolfs  1999  ÖSA  AX0599  25 m  25.30   
12  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  25.33   
13  275  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  25.34   
14  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  25.41   
15  61  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  25.42   
16  449  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  25.45   
17  33  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  25.47   
18  66  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  25.49   
19  546  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  25.51   
20  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  25.55   
21  197  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  25.65   
22  170  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  25.68   
23  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  25.70   
24  298  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  25.75   
25  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  25.89   
26  58  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  25.90   
27  422  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  25.96   
28  353  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  25.98   
29  567  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  26.06   
30  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  26.07   
31  143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  26.08   
32  201  Hill Lukas  1999  LUDVIKA SS  AH6999  25 m  26.10   
33  174  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  26.12   
34  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  26.13   
35  202  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  26.14   
36  407  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  26.16   
37  302  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  26.18   
38  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  26.24   
39  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  26.30   
40  456  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  26.32   
41  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  26.35  RES 
42  435  Sköld Theodor  2001  VÄSBY SS  AJ1701  25 m  26.35  RES 
43  408  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  26.37  RES 
44  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  26.39  RES 
45  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  26.44  RES 
46  454  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  26.51  RES 
 
Gren 67, 50m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Lina Edlund, Jönköpings SS, 25.91 (2007) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  26.28   
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  26.46   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  26.74   
342  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  27.18   
335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  27.35   
155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  27.40   
413  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  27.40   
132  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  27.45   
507  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  27.46   
10  93  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  27.51   
11  204  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  27.66   
12  141  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  27.67   
13  324  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  27.78   
14  26  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  27.90   
15  356  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  27.94   
16  29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  27.95   
17  330  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  27.97   
18  494  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  27.98   
19  463  Hellgren Emelie  2001  VÄSTERÅS  BC5601  25 m  28.02   
20  445  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  28.04   
21  450  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  28.07   
22  27  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  28.12   
23  73  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  28.12   
24  127  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  28.12   
25  209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  28.27   
26  292  Stenberg Matilda  2001  SK 1970  AS5401  25 m  28.27   
27  177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  28.31   
28  288  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  28.33   
29  338  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  28.38   
30  438  Vespertini Lucrezia  2002  VÄSBY SS  AX3602  25 m  28.44   
31  433  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  28.49   
32  169  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  28.55   
33  423  Lindgren Linnea  2001  VÄSBY SS  AQ2801  25 m  28.60   
34  234  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  28.64   
35  35  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  28.66   
36  183  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  28.66   
37  283  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  28.66   
38  558  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  28.69   
39  156  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  28.75   
40  300  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  28.82   
41  129  Stigsson Klara  2001  SK LAXEN  AL0201  25 m  28.85  RES 
42  267  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  28.93  RES 
43  28  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  28.97  RES 
44  459  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  29.08  RES 
45  572  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  29.10  RES 
46  259  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  29.11  RES 
 
Gren 68, 400m Medley P 14-15 
NUSS-rekord: Linus Junefelt, Jönköpings SS, 4:42.07 (2006) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
387  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  4:40.47   
481  Walldén Gustaf  2003  VÄSTERÅS  AE8503  25 m  5:08.30   
384  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  25 m  5:11.49   
244  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  5:12.72   
477  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  5:16.73   
101  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  5:19.58   
227  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  5:20.27   
245  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  5:25.28   
30  Jonsson Eskil  2003  ESKILSTUNA  AA5303  25 m  5:26.34   
10  241  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  5:26.45   
11  417  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  5:27.75   
12  432  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  5:32.82   
13  363  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  5:34.04   
14  373  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m  5:35.57   
15  72  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  5:37.02   
16  34  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  5:37.75   
17  255  Edoff Oliver  2003  NKK  AL4703  25 m  5:44.73   
18  367  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  5:57.69   
19  279  Nilsson Olle  2004  SALA SS  AL3104  25 m  5:59.81   
20  99  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  6:10.25   
21  573  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  6:11.09   
22  351  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  6:11.48   
 
Gren 69, 400m Medley F 14-15 
NUSS-rekord: Wilma Johansson, Jönköpings SS, 4:56.78 (2016) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  4:57.67   
319  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  5:04.81   
430  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  5:05.92   
164  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  5:09.14   
238  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  5:12.40   
233  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  5:24.06   
18  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  5:25.58   
389  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  5:29.87   
Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  5:33.21   
10  425  Lindström Emelie  2003  VÄSBY SS  AJ7403  25 m  5:33.36   
11  55  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  5:35.67   
12  163  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  5:41.14   
13  383  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  5:44.33   
14  580  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  5:45.04   
15  370  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  5:52.70   
16  246  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  5:53.92   
17  364  Bergqvist Linnea  2003  UPSALA S  AT0203  25 m  5:54.28   
18  84  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  5:54.79   
19  462  Gyoni Estelle  2004  VÄSTERÅS  AS0204  25 m  5:58.54   
20  231  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  5:59.49   
21  362  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  6:00.49   
22  226  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  6:01.30   
23  458  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  6:02.77   
24  472  Olausson Matilda  2004  VÄSTERÅS  AI0604  25 m  6:10.08   
25  306  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  50 m  6:18.81  RES 
26  80  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  50 m  6:28.64  RES 
27  168  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  50 m  6:39.19  RES 
28  570  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  6:48.82  RES 
29  123  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m    RES 
30  476  Schankin_Lembke Astrid  2004  VÄSTERÅS  AP5604  25 m    RES 
 
Gren 70, 200m Frisim P Jun 
NUSS-rekord: Adam Paulsson, SK Elfsborg, 1:52.42 (2013) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:54.28   
419  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:54.36   
448  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:56.36   
11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:56.83   
302  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  1:57.79   
564  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:58.78   
343  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:58.90   
143  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:58.97   
420  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:59.12   
10  427  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  1:59.16   
11  339  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:59.60   
12  352  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:59.84   
13  114  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:01.23   
14  559  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:02.04   
15  280  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:02.16   
16  428  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  2:02.32   
17  165  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  2:02.79   
18  184  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  2:03.09   
19  514  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:03.26   
20  579  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  2:03.26   
21  94  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:03.50   
22  16  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:03.63   
23  332  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  2:03.75   
24  200  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:04.04   
25  504  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:04.98  RES 
26  424  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:05.15  RES 
27  53  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:05.71  RES 
28  215  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  2:05.86  RES 
29  217  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  2:05.94  RES 
30  341  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  2:06.15  RES 
 
Gren 71, 200m Frisim F Jun 
NUSS-rekord: Céline Bertrand, Skövde SS, 2:02.43 (2014) 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
318  Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  2:06.31   
209  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:08.88   
335  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:08.89   
322  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:09.04   
155  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  2:10.10   
29  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:11.14   
560  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:11.21   
26  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:11.33   
177  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  2:12.51   
10  555  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:12.99   
11  463  Hellgren Emelie  2001  VÄSTERÅS  BC5601  25 m  2:13.48   
12  154  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:13.67   
13&n