Resultat Totalt - Med poäng och mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 | Utskriftsdatum | 06 juli 2015 | |||
Tävlingsort | Norrköping | Utskriftstid | 07:26 | |||
Arrangör | Norrköpings Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 juli 2015 |
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-oä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Johansson | 1997 | 14 | 576 | 30.12 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Thor | 1997 | 11 | 563 | 30.35 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
3 | Annie Myrlander | 1995 | 10 | 553 | 30.54 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
4 | Emma Roos | 1999 | 9 | 545 | 30.69 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Siri Selander | 1999 | 8 | 536 | 30.85 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Malin Andersson | 1999 | 7 | 508 | 31.40 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Sandra Lange | 1999 | 6 | 494 | 31.71 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
8 | Angelica Stark | 1999 | 4.5 | 489 | 31.81 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 4.5 | 489 | 31.81 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
10 | Elise Gidlöf | 1999 | 3 | 484 | 31.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Emma Hansson | 1998 | 2 | 471 | 32.22 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 1 | 466 | 32.33 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
13 | Sofia Näslund | 1999 | 464 | 32.38 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Maja Fredriksson | 1999 | 445 | 32.83 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
15 | Louise Hagström | 1998 | 442 | 32.91 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Tilde Malm | 1999 | 439 | 32.97 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Ebba Melin | 1998 | 437 | 33.03 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
18 | Adina Eriksson | 1999 | 436 | 33.06 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Andrea Vestgård | 1998 | 434 | 33.10 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 431 | 33.17 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 409 | 33.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Julia Landberg | 1999 | 399 | 34.04 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
23 | Linnea Sterner | 1996 | 397 | 34.09 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 386 | 34.43 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 366 | 35.04 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Malin Jonsson | 1998 | 363 | 35.13 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
27 | Ellen Carlsson | 1999 | 355 | 35.40 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
28 | Evelina Thollström | 1999 | 345 | 35.73 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
29 | Marit van Zonneveld | 1999 | 254 | 39.58 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
30 | Terese Engström | 1999 | 173 | 44.91 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
31 | Dina Rossi | 1999 | 167 | 45.49 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Ebba Wågman | 1999 | DNS | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Linnéa Fahlberg | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
- | Rebecka Östh | 1999 | DSQ | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | 14 | 639 | 29.10 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | 11 | 569 | 30.25 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Ellen Fagermo | 2000 | 10 | 565 | 30.31 | |||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Felicia Claesén | 2001 | 9 | 511 | 31.34 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | 8 | 499 | 31.59 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Elsa Nordström | 2001 | 7 | 498 | 31.62 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Ida Nederman | 2000 | 6 | 495 | 31.68 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Agnes Arberg | 2001 | 4.5 | 495 | 31.69 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Amanda Eriksson | 2001 | 4.5 | 495 | 31.69 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | 3 | 487 | 31.86 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Aida Shoghl | 2001 | 2 | 483 | 31.94 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | 1 | 480 | 32.00 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Tilda Öman | 2000 | 479 | 32.03 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Annie Lätt | 2001 | 471 | 32.22 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
15 | Matilda Savén | 2000 | 465 | 32.35 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Janka Deák | 2000 | 459 | 32.50 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Lina Nederman | 2000 | 456 | 32.57 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Signe Nordegren | 2000 | 450 | 32.71 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Vendela Bergdahl | 2000 | 449 | 32.72 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
20 | Moa Holmström | 2001 | 444 | 32.85 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
21 | Elsa Jörstam | 2001 | 436 | 33.06 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Alice Almén | 2001 | 435 | 33.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Michaela Thyberg | 2000 | 434 | 33.09 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Sofie Wirfalk | 2000 | 426 | 33.31 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
25 | Clara Lönnberg | 2001 | 415 | 33.59 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
26 | Hanna Nordahl-Bakkland | 2001 | 409 | 33.77 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Erika Tudegård | 2001 | 405 | 33.87 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Helene Samuelsson | 2001 | 404 | 33.90 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Fanny Klasson | 2001 | 401 | 33.98 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
30 | Elin Carlsson | 2001 | 401 | 33.99 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
30 | Elsa Sellmo | 2000 | 401 | 33.99 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
32 | Pia Haavik | 2001 | 399 | 34.03 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Adna Drincic | 2001 | 394 | 34.17 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
34 | Alma Johansson | 2001 | 392 | 34.23 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
35 | Lina Maltesson | 2000 | 391 | 34.28 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
36 | Alice Thörnros | 2001 | 390 | 34.29 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Andrea Rossi | 2001 | 388 | 34.36 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Maja Baugerod | 2001 | 387 | 34.39 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
39 | Malin Eklund | 2001 | 385 | 34.45 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
40 | Emelie Melin | 2000 | 383 | 34.52 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
41 | Lisa Rydelius | 2001 | 382 | 34.53 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
42 | Thea Ekström | 2001 | 381 | 34.56 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
43 | Hilda Linné | 2000 | 380 | 34.60 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
44 | Sofia Bekken | 2001 | 379 | 34.63 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
45 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | 378 | 34.66 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
46 | Ebba Bergström | 2000 | 378 | 34.67 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
46 | Tilda Eklund | 2000 | 378 | 34.67 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
48 | Malin Ettrup | 2000 | 371 | 34.86 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
49 | Karolin Holmberg | 2001 | 370 | 34.92 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
50 | Ebba Vongheer | 2000 | 368 | 34.98 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
51 | Julia Rosebrink | 2000 | 365 | 35.07 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
52 | Mia Stinessen | 2000 | 364 | 35.11 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
53 | Evelina Rydén | 2000 | 362 | 35.17 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
54 | Linea Holström | 2000 | 356 | 35.34 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
55 | Filippa Trollsfjord | 2001 | 346 | 35.68 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
56 | Sandra Rääf | 2000 | 341 | 35.86 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
57 | Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 334 | 36.13 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
58 | Ida Frössberg | 2000 | 319 | 36.68 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
59 | Jennie Lundgren | 2001 | 312 | 36.93 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
60 | Emelie Ångström | 2001 | 309 | 37.06 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
61 | Isabella Källén | 2001 | 300 | 37.43 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
62 | Anna Hamrin | 2000 | 288 | 37.94 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
63 | Matilda Mild | 2001 | 285 | 38.08 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
64 | Ebba Eriksson | 2000 | 280 | 38.31 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
65 | Julia Voss | 2001 | 278 | 38.38 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
66 | Elin Trollsfjord | 2001 | 278 | 38.39 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
67 | Sophia Stickel | 2001 | 256 | 39.45 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
68 | Ellen Eriksson | 2001 | 248 | 39.86 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
69 | Matilda Brink | 2001 | 245 | 40.06 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
70 | Emelie Sofie Olsen | 2001 | 235 | 40.60 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
71 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | 228 | 40.99 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
72 | Emelie Larsson | 2000 | 224 | 41.27 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
73 | Astrid Svedberg | 2001 | 219 | 41.55 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
74 | Amanda Löfdahl | 2001 | 218 | 41.62 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
75 | Celine Gramstad | 2000 | 201 | 42.73 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
76 | Hannah Lornell | 2000 | 180 | 44.40 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
77 | Nora Johansson | 2001 | 176 | 44.66 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
78 | Maria Skår | 2000 | 157 | 46.47 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marit Aakre | 2000 | DNS | |||||||
Bergkameratene-Svømming | ||||||||||
- | Isabelle Asserståhl | 2000 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 30.68 2009-07-11 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | 14 | 570 | 30.22 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | 11 | 530 | 30.96 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | 10 | 510 | 31.36 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | Nadija Sabic | 2002 | 9 | 507 | 31.44 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Eklöf | 2002 | 8 | 504 | 31.50 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Klara Gårdman | 2002 | 7 | 486 | 31.88 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Annie Hegmegi | 2003 | 5.5 | 474 | 32.14 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Cornelia Johansson | 2003 | 5.5 | 474 | 32.14 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Elsa Jansson | 2002 | 4 | 468 | 32.27 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
10 | Vera Karlsson | 2003 | 3 | 449 | 32.73 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 2 | 447 | 32.78 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 1 | 443 | 32.88 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Clara Örnhem | 2002 | 441 | 32.93 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
14 | Emilia Rönningdal | 2002 | 440 | 32.96 | ||||||
S71 | ||||||||||
15 | Elin Gunnarsson | 2002 | 435 | 33.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Saga Bodsjö | 2002 | 434 | 33.11 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
17 | Filippa Sterling | 2002 | 432 | 33.14 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
18 | Nikita Kapron | 2003 | 428 | 33.25 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Westborg | 2002 | 419 | 33.48 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
20 | Julia Holmberg | 2002 | 416 | 33.56 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
21 | Linda Fredriksson | 2002 | 416 | 33.57 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
22 | Anna Krysén | 2003 | 414 | 33.63 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
23 | Hanna Lagher | 2002 | 413 | 33.65 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Josefine Stenman | 2002 | 408 | 33.80 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
25 | Michelle Träff | 2002 | 406 | 33.84 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
26 | Sofia Westerberg | 2002 | 404 | 33.91 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Felicia Järvikari | 2002 | 403 | 33.92 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Linn Suchomel | 2003 | 401 | 33.99 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
29 | Isabelle Rydahl | 2003 | 398 | 34.08 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
30 | Wilma Holmertz | 2003 | 397 | 34.10 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
31 | Trine Forss | 2003 | 397 | 34.11 | ||||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
32 | Magdalena Petersson | 2002 | 396 | 34.13 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
33 | Martina Karlsson | 2003 | 394 | 34.17 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Emmie Davis | 2002 | 389 | 34.33 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
35 | Sofia Båvenäs | 2002 | 382 | 34.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
36 | Hanna Åsbrink | 2002 | 377 | 34.70 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
37 | Klara Alte | 2002 | 375 | 34.75 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Lovisa Gustafsson | 2002 | 371 | 34.86 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
39 | Tindra Moberg | 2003 | 368 | 34.96 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
39 | Tove Apelqvist | 2002 | 368 | 34.96 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
41 | Lovisa Öhrn | 2002 | 360 | 35.23 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Lisa Berg | 2002 | 358 | 35.28 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
43 | Saga Bäckström | 2002 | 356 | 35.34 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
44 | Adelina Walldén | 2002 | 356 | 35.36 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
44 | Hanna Bylehn | 2002 | 356 | 35.36 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
46 | Saga Janzén | 2002 | 353 | 35.45 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
47 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 352 | 35.48 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
48 | Amayah Bergman | 2002 | 346 | 35.68 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
49 | Nellie Myrlander | 2003 | 346 | 35.69 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
50 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 345 | 35.72 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
51 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | 332 | 36.20 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
52 | Linn Koivuluoma | 2003 | 331 | 36.22 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
53 | Jennifer Jingmark | 2003 | 327 | 36.36 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
54 | Victoria Flyman | 2003 | 327 | 36.38 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
55 | Hilma Broden | 2003 | 326 | 36.41 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
56 | Astrid Lilja | 2002 | 325 | 36.45 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
57 | Femke van Zonneveld | 2002 | 320 | 36.64 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
58 | Jennifer Titus | 2002 | 317 | 36.76 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
59 | Felicia Östlund | 2002 | 316 | 36.80 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
60 | Sofia Åstedt | 2003 | 313 | 36.90 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
61 | Alva Steindl | 2002 | 303 | 37.29 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
62 | Hanna Netland | 2003 | 303 | 37.31 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
63 | Lena Årebo | 2002 | 301 | 37.40 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
64 | Isadora Rosén | 2002 | 299 | 37.45 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
65 | Elma Starrost | 2002 | 299 | 37.47 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
65 | Julia Gunneriusson | 2002 | 299 | 37.47 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
67 | Felicia Barkehed | 2002 | 299 | 37.48 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
68 | Tora Jacobsen | 2002 | 299 | 37.49 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
69 | Matilda Bengtsson | 2002 | 298 | 37.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
70 | Julia Månsson | 2002 | 292 | 37.75 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
71 | Ellen Olsson | 2002 | 286 | 38.02 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
72 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 285 | 38.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
73 | Wilma Carlheim | 2003 | 277 | 38.43 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
74 | Lisa Flaa | 2002 | 275 | 38.51 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
75 | Lisen Hill | 2002 | 273 | 38.64 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
76 | Thea Jansson | 2003 | 272 | 38.69 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
77 | Johanna Grynning | 2002 | 271 | 38.70 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
78 | Charlotte Stokka | 2003 | 269 | 38.79 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
79 | Andrea Grabmüller | 2002 | 263 | 39.10 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
79 | Ingrid Hellgren | 2003 | 263 | 39.10 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
81 | Sara Metcalfe | 2002 | 260 | 39.27 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
82 | Ellie O´brian | 2002 | 257 | 39.43 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
83 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 255 | 39.51 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
84 | Tilda Carlsson | 2003 | 253 | 39.63 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
85 | Stefanie Petrovic | 2003 | 251 | 39.74 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
86 | Emelie Liljeblad | 2002 | 249 | 39.84 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
87 | Emma Sebelius | 2002 | 247 | 39.91 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
88 | Clara Gustavson | 2003 | 241 | 40.23 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
89 | Ellen Roslund | 2003 | 240 | 40.30 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
90 | Tilda Hellström | 2002 | 240 | 40.31 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
91 | Sara Kärvestedt | 2003 | 238 | 40.42 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
92 | Mira Grimvall | 2002 | 233 | 40.74 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
93 | Amelie Muhr | 2003 | 226 | 41.10 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
94 | Natalie Stjärnås | 2003 | 226 | 41.14 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
95 | Alva Högberg | 2002 | 221 | 41.42 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
96 | Louise Andersson | 2003 | 216 | 41.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
97 | Elsa Linné | 2003 | 212 | 42.01 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
97 | Lowa Appelberg | 2003 | 212 | 42.01 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
99 | Sofi Holmberg | 2003 | 211 | 42.05 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
100 | Vera Backman | 2003 | 197 | 43.04 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
101 | Wilma Zanderau | 2003 | 195 | 43.23 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
102 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 185 | 43.92 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
103 | Olivia Östlund | 2003 | 181 | 44.29 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
104 | Ellinor Andersson | 2003 | 177 | 44.57 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
105 | Izabella Svensson | 2003 | 176 | 44.71 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
106 | Emma Orrung | 2003 | 151 | 46.99 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Ellen Kampe | 2003 | DNS | |||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
- | Anna Werme | 2003 | DSQ | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Ebba Stahlberg | 2003 | DSQ | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Maja Eriksson | 2002 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 4, 50m Fjäril Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Annie Hegmegi (2003) 33.97 2014-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | 14 | 438 | 33.01 | 0-11 Åldersgrupp Rekord | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | 11 | 373 | 34.81 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | 10 | 351 | 35.54 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | 9 | 334 | 36.13 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | 8 | 331 | 36.22 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
6 | Jane Elgh | 2004 | 7 | 325 | 36.45 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Rudelius | 2004 | 6 | 324 | 36.50 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Ingrid Ogreid | 2004 | 5 | 321 | 36.61 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 4 | 303 | 37.32 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Inger Sandvold | 2004 | 3 | 292 | 37.76 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Thilde Smedbäck | 2004 | 2 | 289 | 37.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Wilma Svensson | 2004 | 1 | 274 | 38.58 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Ebba Hazard | 2004 | 273 | 38.64 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Majja Brattström | 2004 | 271 | 38.70 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
15 | Felicia Heintz | 2004 | 265 | 39.00 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Alice Fransson | 2004 | 265 | 39.01 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
17 | Liine Sundblad | 2004 | 253 | 39.62 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Ella Engelgren | 2004 | 237 | 40.51 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Celie Augustsson | 2004 | 235 | 40.62 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Ellen Lovinge | 2004 | 230 | 40.86 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Tove Gustafsson | 2004 | 229 | 40.95 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
22 | Sara Hopmark | 2004 | 227 | 41.07 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Sofie Persson | 2004 | 212 | 41.99 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
24 | Emilia Eriksson | 2004 | 212 | 42.02 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
25 | Erica Segerström | 2004 | 212 | 42.03 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
26 | Molly Lund | 2005 | 211 | 42.06 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
27 | Lina Dahlgren | 2005 | 209 | 42.19 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Ebba Holgersson | 2005 | 207 | 42.37 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Sara Randerstedt | 2004 | 197 | 43.04 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
30 | Andrea Höglund | 2005 | 186 | 43.89 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
31 | Signe Wahlberg | 2005 | 185 | 43.95 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
32 | Joline Bakken | 2005 | 180 | 44.37 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
33 | Matilda Olausson | 2004 | 173 | 44.92 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
34 | Elina Wang | 2004 | 173 | 44.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
35 | Alba Arberg | 2005 | 168 | 45.35 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
36 | Elsa Bäckström | 2004 | 154 | 46.70 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
37 | Elin Gustafsson | 2005 | 152 | 46.89 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
38 | Elvira Nilsson | 2004 | 142 | 47.95 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
39 | Filippa Lindskog | 2004 | 141 | 48.12 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
40 | Malvina Walldén | 2005 | 137 | 48.62 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
41 | Tilde Zanderau | 2005 | 133 | 49.01 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
42 | Hannah Lilja | 2004 | 121 | 50.55 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
43 | Sofia Wallin | 2005 | 81 | 57.81 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
44 | Julia Arildsson | 2005 | 73 | 59.95 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
45 | Mathilda Almgren | 2005 | 72 | 1:00.06 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
46 | Hanna Persson | 2004 | 68 | 1:01.37 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Stella Åqvist | 2005 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Elsa Olofsson | 2004 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Matilda Lindgren | 2004 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | André Gradin | 1994 | 14 | 580 | 26.89 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Dennis Finnström | 1995 | 11 | 546 | 27.43 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Ademir Silic | 1998 | 10 | 542 | 27.50 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | 9 | 523 | 27.83 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 8 | 517 | 27.94 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | 7 | 495 | 28.34 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
7 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 6 | 489 | 28.46 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Ishak Sabic | 1999 | 5 | 464 | 28.96 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Niclas Lindow | 1999 | 4 | 458 | 29.09 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
10 | Anton Lornell | 1998 | 3 | 450 | 29.25 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Johan Bergwall | 1999 | 2 | 443 | 29.42 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Eriksson | 1998 | 1 | 425 | 29.82 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Oscar Brohammer | 1998 | 415 | 30.07 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 414 | 30.08 | ||||||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Anton Campalto | 1998 | 414 | 30.09 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Max Karlsson | 1999 | 408 | 30.23 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Edvin Glaskov | 1999 | 404 | 30.32 | ||||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Lukas Hill | 1999 | 376 | 31.06 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Jakob Gustafsson | 1999 | 370 | 31.24 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
20 | Viktor Johansson | 1999 | 367 | 31.31 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
21 | William Brink | 1998 | 357 | 31.61 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Robin Flyman | 1995 | 347 | 31.91 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
23 | Johannes Vålvik | 1999 | 345 | 31.98 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Tarjei Iversen-Herland | 1998 | 340 | 32.12 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Jacob Persson | 1999 | 310 | 33.13 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Sebastian Svensson | 1999 | 309 | 33.16 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Niklas Johansson | 1996 | 190 | 39.01 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15, Finaler |
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 27.65 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | 14 | 578 | 26.92 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | 11 | 542 | 27.51 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Max Engström | 2001 | 10 | 473 | 28.77 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Viktor Svan | 2000 | 9 | 463 | 28.99 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Egelrud | 2000 | 8 | 462 | 29.00 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Mirza Dzafic | 2000 | 7 | 459 | 29.06 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
7 | Jesper Danielsson | 2000 | 6 | 448 | 29.30 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 5 | 447 | 29.33 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jonathan Myrlander | 2000 | 4 | 443 | 29.41 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
10 | John Aldrin | 2001 | 3 | 435 | 29.60 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
11 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 2 | 420 | 29.93 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | 1 | 413 | 30.10 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Isak Heggestad | 2000 | 413 | 30.11 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Naevid Kiasat | 2001 | 410 | 30.18 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | David Engström | 2001 | 409 | 30.20 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
16 | Espen Aikio | 2000 | 403 | 30.35 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Elias Landström | 2000 | 393 | 30.61 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Albin Staaf | 2000 | 370 | 31.23 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | David Albringer | 2001 | 369 | 31.25 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
20 | Håvard Hokling | 2001 | 358 | 31.56 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 350 | 31.80 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 348 | 31.88 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Christoffer Akselsen | 2001 | 341 | 32.08 | ||||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Albin Svenneby | 2001 | 339 | 32.16 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
25 | Erik Krysén | 2000 | 338 | 32.19 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
26 | August Mathisen | 2001 | 337 | 32.23 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
27 | David Könemann | 2001 | 328 | 32.50 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Oyvind Andreassen | 2000 | 324 | 32.63 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Tim Baastad | 2000 | 323 | 32.67 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Herman Johansson | 2000 | 322 | 32.72 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
31 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | 321 | 32.73 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
32 | Karol Kucharczyk | 2000 | 320 | 32.79 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
33 | Patric Blomquist | 2000 | 316 | 32.92 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Filip Rautiainen | 2001 | 308 | 33.20 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
35 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 299 | 33.53 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Hampus Johannesson | 2000 | 297 | 33.59 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
37 | Kevin Wåhlin | 2000 | 297 | 33.61 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 288 | 33.96 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
39 | Hampus Dahlgren | 2001 | 281 | 34.23 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
40 | Linus Hoffner | 2001 | 275 | 34.46 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
41 | Jonathan Einarsson | 2001 | 268 | 34.78 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
42 | Kevin Norlin | 2000 | 257 | 35.26 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
43 | Aram Vardanian | 2000 | 254 | 35.39 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
44 | Max Fahlén | 2001 | 252 | 35.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
45 | Jonathan Holmberg | 2000 | 230 | 36.60 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
46 | Håvard Brustad | 2000 | 210 | 37.72 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Filip Myringby | 2001 | 198 | 38.45 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
48 | Pontus Hake | 2001 | 128 | 44.48 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
49 | Hampus Bjärud | 2001 | 112 | 46.40 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
50 | Markus Engström | 2001 | 111 | 46.61 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Christian Ackers | 2001 | DNS | |||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
- | Eirik Kittelsen | 2001 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Henrik Horve-Strand | 2001 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Daniel Helin | 2001 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13, Finaler |
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | 14 | 406 | 30.27 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 11 | 378 | 31.01 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | 10 | 376 | 31.05 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 9 | 358 | 31.58 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | 8 | 338 | 32.18 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | John Brolin | 2002 | 7 | 327 | 32.55 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Eric Lundström Silke | 2003 | 6 | 318 | 32.84 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Sebastian Nilsson | 2002 | 5 | 316 | 32.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Anders Malmberg | 2002 | 4 | 314 | 32.97 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
10 | Tor Selander | 2002 | 3 | 306 | 33.26 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Christian Ogreid | 2002 | 2 | 298 | 33.57 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Ludwig Lundborg | 2002 | 1 | 297 | 33.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Öhman | 2002 | 295 | 33.66 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Daniel Agestav | 2002 | 290 | 33.86 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Elliot Fielder | 2003 | 286 | 34.04 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
16 | Linus Thörn | 2002 | 285 | 34.07 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Charlie Tranberg | 2002 | 282 | 34.18 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
18 | Lukas Åkerblom | 2002 | 281 | 34.22 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Emil Kernen | 2002 | 276 | 34.42 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
20 | Morgan Malmfors | 2002 | 274 | 34.52 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
21 | Erik Wallin | 2003 | 270 | 34.69 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Elias Axelsson | 2002 | 262 | 35.03 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Ruben Staaf | 2002 | 261 | 35.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Nicola Lundqvist | 2002 | 259 | 35.18 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
25 | Hugo Lindskog | 2002 | 258 | 35.20 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
26 | Linus Hagedorn | 2002 | 249 | 35.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
27 | Otto Reithner | 2003 | 237 | 36.24 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Henrik Eriksson | 2002 | 226 | 36.80 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
29 | Richard Ekholm | 2002 | 220 | 37.15 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
30 | Loke Ovrevoll | 2003 | 209 | 37.76 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Elias Skeppstedt | 2003 | 199 | 38.37 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
32 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | 193 | 38.78 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
33 | William Olsson | 2002 | 189 | 39.07 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
34 | William Barkehed | 2003 | 187 | 39.22 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
35 | Otto Lundberg | 2003 | 175 | 40.04 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Gustav Walldén | 2003 | 171 | 40.34 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
37 | Anton Rautiainen | 2003 | 169 | 40.52 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
38 | Samuel Vestin | 2002 | 163 | 41.03 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
39 | Karl Skogsberg | 2003 | 155 | 41.72 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
40 | Olle Almén | 2003 | 154 | 41.81 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
41 | Måns Andersson | 2002 | 152 | 41.99 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
42 | Ludvig Mathisen | 2003 | 139 | 43.24 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
43 | Filip Gidlöf | 2003 | 109 | 46.82 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
44 | Malte Haargaard | 2003 | 93 | 49.40 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
45 | Jörgen Berggren | 2003 | 88 | 50.29 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Christian Villegas | 2003 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Job Sanders | 2003 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | DNS | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Casper Trollsfjord | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjäril Herrar 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 32.57 2003-07-01 |
11 år och yngre: William Bevreus 32.57 2014-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 266 | 34.86 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | 11 | 250 | 35.57 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Max Swegmark | 2004 | 10 | 228 | 36.69 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Daniel Ruijs | 2004 | 9 | 207 | 37.89 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | 8 | 202 | 38.18 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | Jakob Ribe | 2004 | 7 | 190 | 38.97 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
7 | Noah Malmgren | 2004 | 6 | 189 | 39.07 | |||||
S71 | ||||||||||
8 | Alexander Henningsson | 2004 | 5 | 184 | 39.43 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | David Axelsson | 2004 | 4 | 178 | 39.86 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Oscar Löfdahl | 2004 | 3 | 175 | 40.06 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Hegmegi | 2005 | 2 | 167 | 40.70 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Lukas Lundberg | 2004 | 1 | 166 | 40.77 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
13 | Gustav Askengren | 2004 | 158 | 41.46 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Kevin Söderqvist | 2004 | 149 | 42.27 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
15 | Felix Kinnander | 2004 | 148 | 42.38 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Hugo Fransson | 2005 | 146 | 42.53 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
17 | Gustav Edlund | 2004 | 141 | 43.07 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
18 | Erik Ankarling | 2004 | 128 | 44.48 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
19 | Olle Pettersson | 2004 | 123 | 44.99 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
20 | Gustav Fahlström | 2005 | 122 | 45.20 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
21 | Gustav Lokrantz | 2004 | 121 | 45.30 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
22 | Fredrik Ekholm | 2004 | 116 | 45.88 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Nikola Petrovic | 2004 | 114 | 46.15 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Hjalmar Mueller | 2004 | 107 | 47.20 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Nassim Arim | 2004 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Rasmus Kristiansson | 2004 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 100m Rygg Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 14 | 548 | 34.28 | 1:11.02 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Fanny Elingfors | 1998 | 11 | 517 | 35.59 | 1:12.41 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Stawåsen | 1988 | 10 | 514 | 34.61 | 1:12.53 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Emma Dubo | 1999 | 9 | 513 | 34.91 | 1:12.60 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Rebecka Östh | 1999 | 8 | 497 | 35.48 | 1:13.37 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Magnusson | 1998 | 7 | 493 | 34.75 | 1:13.54 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Julia Landberg | 1999 | 6 | 478 | 35.48 | 1:14.32 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
8 | Malin Andersson | 1999 | 5 | 477 | 35.66 | 1:14.34 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 4 | 457 | 36.46 | 1:15.44 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
10 | Sofia von Sydow | 1997 | 3 | 452 | 37.01 | 1:15.71 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
11 | Irma Klipic | 1996 | 2 | 438 | 35.48 | 1:16.49 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 1 | 418 | 37.47 | 1:17.73 | ||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
13 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 388 | 38.84 | 1:19.67 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 379 | 38.09 | 1:20.27 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Erika Rönnbäck | 1998 | 379 | 37.78 | 1:20.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Maja Fredriksson | 1999 | 371 | 38.15 | 1:20.86 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
17 | Matilda Pettersson | 1999 | 369 | 38.84 | 1:20.99 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 340 | 40.69 | 1:23.27 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Marit van Zonneveld | 1999 | 337 | 40.32 | 1:23.51 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Terese Engström | 1999 | 313 | 41.97 | 1:25.57 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
21 | Ellen Carlsson | 1999 | 301 | 40.51 | 1:26.70 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
- | Ebba Wågman | 1999 | DNS | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Dina Rossi | 1999 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tilda Öman | 2000 | 14 | 611 | 33.96 | 1:08.49 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | |||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Hanna Reithner | 2000 | 11 | 563 | 34.63 | 1:10.35 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Astri Brodtkorb-Lund | 2000 | 10 | 535 | 34.30 | 1:11.56 | ||||
Rana Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ebba Martin | 2000 | 9 | 532 | 34.25 | 1:11.70 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Signe Nordegren | 2000 | 8 | 505 | 35.63 | 1:12.96 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
6 | Clara Lönnberg | 2001 | 7 | 492 | 35.86 | 1:13.58 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
7 | Svea Andrine | 2000 | 6 | 483 | 36.04 | 1:14.04 | ||||
Alta Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Clara Momats | 2000 | 5 | 473 | 35.54 | 1:14.55 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Caroline Wallenborg | 2000 | 4 | 473 | 36.25 | 1:14.59 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Sandra Rääf | 2000 | 3 | 470 | 37.33 | 1:14.72 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Michelle Berntsson | 2000 | 2 | 468 | 35.28 | 1:14.82 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Matilda Savén | 2000 | 1 | 466 | 36.38 | 1:14.96 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Alice Thörnros | 2001 | 447 | 35.62 | 1:15.96 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Hilda Linné | 2000 | 442 | 36.31 | 1:16.28 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Elin Carlsson | 2001 | 427 | 37.25 | 1:17.13 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Michaela Thyberg | 2000 | 422 | 37.62 | 1:17.46 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
17 | Sara Westholm | 2001 | 400 | 37.54 | 1:18.84 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Sofie Wirfalk | 2000 | 399 | 39.05 | 1:18.90 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
19 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 399 | 37.92 | 1:18.91 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Tilda Eklund | 2000 | 390 | 39.09 | 1:19.51 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
21 | Nelly Åkerblom | 2000 | 379 | 39.24 | 1:20.26 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
22 | Sofia Bekken | 2001 | 362 | 39.21 | 1:21.49 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Jennie Lundgren | 2001 | 334 | 40.68 | 1:23.76 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
- | Olivia Rudqvist | 2000 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 |
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | 14 | 542 | 34.79 | 1:11.27 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Edith Jernstedt | 2002 | 11 | 496 | 35.54 | 1:13.38 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | 10 | 493 | 35.38 | 1:13.56 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | 9 | 471 | 35.87 | 1:14.65 | ||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Annie Hegmegi | 2003 | 8 | 468 | 36.67 | 1:14.85 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Saga Bodsjö | 2002 | 7 | 446 | 37.22 | 1:16.05 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
7 | Linda Fredriksson | 2002 | 6 | 444 | 36.30 | 1:16.18 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Emma Cullberg | 2002 | 5 | 441 | 35.92 | 1:16.35 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 4 | 440 | 38.02 | 1:16.36 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Trine Forss | 2003 | 3 | 438 | 36.59 | 1:16.53 | ||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
11 | Emilia Rönningdal | 2002 | 2 | 436 | 1:18.84 | 1:16.64 | ||||
S71 | ||||||||||
12 | Elsa Jansson | 2002 | 1 | 435 | 36.79 | 1:16.66 | ||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Anna Westborg | 2002 | 435 | 37.49 | 1:16.69 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Nikita Kapron | 2003 | 426 | 37.28 | 1:17.23 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Felicia Järvikari | 2002 | 425 | 37.87 | 1:17.26 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Maja Eriksson | 2002 | 419 | 37.78 | 1:17.63 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
17 | Hanna Lagher | 2002 | 397 | 38.89 | 1:19.07 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 393 | 38.65 | 1:19.30 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
19 | Lena Årebo | 2002 | 391 | 38.73 | 1:19.47 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
20 | Linn Suchomel | 2003 | 360 | 39.79 | 1:21.67 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Nadija Sabic | 2002 | 360 | 39.79 | 1:21.67 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Michelle Träff | 2002 | 358 | 39.94 | 1:21.81 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
23 | Cornelia Johansson | 2003 | 356 | 39.28 | 1:21.99 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Wilma Holmertz | 2003 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 1:19.15 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Matilda Nilsson | 2004 | 14 | 364 | 39.55 | 1:21.39 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | 11 | 359 | 39.28 | 1:21.77 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | 10 | 335 | 40.90 | 1:23.65 | ||||
Simklubben Ena | ||||||||||
4 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 9 | 335 | 41.99 | 1:23.68 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | 8 | 326 | 39.63 | 1:24.39 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | 7 | 322 | 41.05 | 1:24.75 | ||||
Simklubben Ena | ||||||||||
7 | Gabriella Milusic | 2004 | 6 | 317 | 41.34 | 1:25.20 | ||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Jane Elgh | 2004 | 5 | 297 | 42.00 | 1:27.03 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Inger Sandvold | 2004 | 4 | 292 | 42.15 | 1:27.56 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Olivia Gustafsson | 2004 | 3 | 286 | 43.27 | 1:28.16 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Thilde Smedbäck | 2004 | 2 | 277 | 42.62 | 1:29.12 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Ingrid Ogreid | 2004 | 1 | 271 | 43.89 | 1:29.80 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Ebba Hazard | 2004 | 268 | 44.88 | 1:30.08 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Celie Augustsson | 2004 | 267 | 44.29 | 1:30.25 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Clara Bergh | 2004 | 267 | 43.02 | 1:30.25 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
16 | Sofia Henningsson | 2004 | 263 | 43.80 | 1:30.60 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
17 | Wilma Svensson | 2004 | 258 | 44.89 | 1:31.24 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Sara Hopmark | 2004 | 257 | 45.08 | 1:31.39 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Alice Fransson | 2004 | 242 | 45.07 | 1:33.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
20 | Sofie Persson | 2004 | 240 | 46.16 | 1:33.43 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
21 | Ebba Holgersson | 2005 | 231 | 45.82 | 1:34.68 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Erica Segerström | 2004 | 228 | 46.04 | 1:35.05 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
23 | Joline Bakken | 2005 | 217 | 46.98 | 1:36.57 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Emilia Eriksson | 2004 | 172 | 49.99 | 1:44.42 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 100m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Carl Holmertz (1990) 1:01.95 2010-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 14 | 510 | 30.93 | 1:05.00 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | 11 | 444 | 33.60 | 1:08.06 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Anton Lornell | 1998 | 10 | 435 | 32.80 | 1:08.52 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 9 | 430 | 32.35 | 1:08.79 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Johan Bergwall | 1999 | 8 | 429 | 32.80 | 1:08.82 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Joel Eliasson | 1998 | 7 | 426 | 32.33 | 1:08.99 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 6 | 401 | 33.11 | 1:10.39 | ||||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Johannes Vålvik | 1999 | 5 | 393 | 34.46 | 1:10.90 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Christoffer Theander | 1997 | 4 | 390 | 33.72 | 1:11.07 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | 3 | 368 | 34.15 | 1:12.44 | ||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
11 | Niclas Lindow | 1999 | 2 | 347 | 34.82 | 1:13.86 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Dennis Bädicker | 1999 | 1 | 342 | 35.29 | 1:14.26 | ||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Jakob Gustafsson | 1999 | 328 | 35.00 | 1:15.27 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Anton Campalto | 1998 | 312 | 37.14 | 1:16.55 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
15 | Jacob Persson | 1999 | 297 | 38.13 | 1:17.83 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Jesper Eriksson | 1999 | 292 | 36.14 | 1:18.28 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
17 | Robin Flyman | 1995 | 257 | 38.99 | 1:21.60 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Sebastian Svensson | 1999 | 256 | 39.52 | 1:21.74 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Niklas Johansson | 1996 | 163 | 45.20 | 1:34.94 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Albringer (1999) 1:04.64 2014-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Max Engström | 2001 | 14 | 510 | 31.48 | 1:04.99 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 11 | 397 | 34.30 | 1:10.64 | ||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Johs Seeberg | 2000 | 10 | 384 | 35.51 | 1:11.43 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | 9 | 381 | 34.74 | 1:11.63 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | John Aldrin | 2001 | 8 | 363 | 36.20 | 1:12.75 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Håvard Hokling | 2001 | 7 | 354 | 35.22 | 1:13.39 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | 6 | 349 | 35.24 | 1:13.73 | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
8 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 5 | 347 | 36.14 | 1:13.91 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Tim Baastad | 2000 | 4 | 334 | 37.15 | 1:14.85 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 3 | 321 | 37.55 | 1:15.78 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | David Albringer | 2001 | 2 | 319 | 35.71 | 1:15.95 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Kevin Norlin | 2000 | 1 | 310 | 37.80 | 1:16.70 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Albin Svenneby | 2001 | 310 | 38.24 | 1:16.71 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Isak Heggestad | 2000 | 298 | 36.68 | 1:17.73 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Erik Krysén | 2000 | 292 | 36.59 | 1:18.21 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Kevin Wåhlin | 2000 | 292 | 37.97 | 1:18.23 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Herman Johansson | 2000 | 283 | 37.78 | 1:19.11 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
18 | Karol Kucharczyk | 2000 | 280 | 38.96 | 1:19.39 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
19 | Oyvind Andreassen | 2000 | 267 | 39.01 | 1:20.60 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Aram Vardanian | 2000 | 264 | 38.95 | 1:20.96 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
21 | Naevid Kiasat | 2001 | 250 | 37.57 | 1:22.35 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Linus Hoffner | 2001 | 243 | 40.17 | 1:23.22 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Håvard Brustad | 2000 | 211 | 42.25 | 1:27.15 | |||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Henrik Horve-Strand | 2001 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Kernen | 2002 | 14 | 406 | 34.38 | 1:10.12 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | 11 | 383 | 34.73 | 1:11.50 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Olav Eklund | 2002 | 10 | 341 | 36.67 | 1:14.33 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | 9 | 338 | 36.44 | 1:14.55 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Kevin Grahn | 2003 | 8 | 317 | 37.65 | 1:16.10 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Linus Hagedorn | 2002 | 7 | 312 | 37.47 | 1:16.58 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Otto Reithner | 2003 | 6 | 306 | 37.25 | 1:17.07 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Erik Wallin | 2003 | 5 | 295 | 37.50 | 1:18.02 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Hugo Lindskog | 2002 | 4 | 292 | 36.68 | 1:18.22 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
10 | Sebastian Nilsson | 2002 | 3 | 273 | 39.11 | 1:20.02 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 2 | 268 | 39.03 | 1:20.56 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Eldin Nukovic | 2002 | 1 | 264 | 39.46 | 1:20.91 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Ludwig Lundborg | 2002 | 252 | 41.05 | 1:22.20 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Lukas Åkerblom | 2002 | 251 | 40.72 | 1:22.29 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
15 | Linus Thörn | 2002 | 245 | 40.27 | 1:22.99 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Job Sanders | 2003 | 243 | 39.06 | 1:23.16 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | John Brolin | 2002 | 237 | 41.10 | 1:23.92 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | William Barkehed | 2003 | 234 | 39.99 | 1:24.18 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Henrik Eriksson | 2002 | 232 | 40.97 | 1:24.46 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
20 | Elias Persson | 2002 | 213 | 41.76 | 1:26.96 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
21 | Elias Axelsson | 2002 | 210 | 42.57 | 1:27.37 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Tor Selander | 2002 | 209 | 40.75 | 1:27.39 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Erik Söderqvist | 2002 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Charlie Tranberg | 2002 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 255 | 39.62 | 1:21.85 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | 11 | 240 | 40.53 | 1:23.56 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anton Hegmegi | 2005 | 10 | 221 | 41.00 | 1:25.82 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Max Swegmark | 2004 | 9 | 216 | 42.53 | 1:26.54 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | 8 | 189 | 43.84 | 1:30.45 | ||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | 7 | 184 | 44.49 | 1:31.17 | ||||
S71 | ||||||||||
7 | Gustav Edlund | 2004 | 6 | 181 | 45.23 | 1:31.79 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Alexander Henningsson | 2004 | 5 | 181 | 45.77 | 1:31.80 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Hugo Fransson | 2005 | 4 | 179 | 43.32 | 1:32.14 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Daniel Ruijs | 2004 | 3 | 176 | 44.28 | 1:32.56 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Lukas Lundberg | 2004 | 2 | 173 | 45.06 | 1:33.05 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
12 | Fredrik Karlsson | 2004 | 1 | 168 | 45.51 | 1:34.04 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
13 | David Axelsson | 2004 | 167 | 46.92 | 1:34.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Jakob Ribe | 2004 | 164 | 46.30 | 1:34.83 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
15 | Gustav Fahlström | 2005 | 160 | 47.55 | 1:35.62 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | 151 | 48.30 | 1:37.42 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Kevin Söderqvist | 2004 | 149 | 48.47 | 1:37.81 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
18 | Erik Ankarling | 2004 | 148 | 48.15 | 1:38.19 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
19 | Felix Kinnander | 2004 | 145 | 48.62 | 1:38.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Hjalmar Mueller | 2004 | 126 | 49.03 | 1:43.40 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
21 | Simon Axelsson | 2006 | 77 | 59.66 | 2:01.70 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Alexander Barkehed | 2006 | 74 | 58.97 | 2:03.59 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Aria Mokri | 2005 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Fredrik Ekholm | 2004 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 17, 200m Fjäril Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:22.95 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Siri Selander | 1999 | 14 | 515 | 33.60 | 1:13.25 | 1:53.82 | 2:33.93 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Johansson | 1997 | 11 | 512 | 32.36 | 1:10.44 | 1:51.13 | 2:34.23 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Sandra Lange | 1999 | 10 | 490 | 33.44 | 1:13.19 | 1:54.39 | 2:36.46 | ||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | 9 | 451 | 34.61 | 1:14.76 | 1:57.53 | 2:40.91 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
5 | Emma Roos | 1999 | 8 | 410 | 33.67 | 1:14.59 | 1:58.72 | 2:46.03 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Angelica Stark | 1999 | 7 | 390 | 32.70 | 1:14.17 | 2:01.61 | 2:48.79 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Evelina Thollström | 1999 | 6 | 276 | 36.85 | 1:22.17 | 2:14.88 | 3:09.48 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.07 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 14 | 501 | 34.19 | 1:14.20 | 1:54.55 | 2:35.29 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Annie Lätt | 2001 | 11 | 463 | 33.00 | 1:12.92 | 1:55.81 | 2:39.42 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | 10 | 454 | 34.86 | 1:15.54 | 1:57.37 | 2:40.49 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Agnes Arberg | 2001 | 9 | 448 | 33.91 | 1:14.08 | 1:55.99 | 2:41.17 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Lina Nederman | 2000 | 8 | 422 | 34.53 | 1:15.26 | 1:58.76 | 2:44.48 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Tilda Öman | 2000 | 7 | 414 | 35.26 | 1:18.79 | 2:03.12 | 2:45.48 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Smilla Lönnberg | 2001 | 6 | 367 | 36.54 | 1:19.61 | 2:06.58 | 2:52.27 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Aida Shoghl | 2001 | 5 | 348 | 34.47 | 1:17.20 | 2:04.30 | 2:55.36 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Malin Ettrup | 2000 | 4 | 324 | 35.66 | 1:19.88 | 2:09.94 | 2:59.62 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Karolin Holmberg | 2001 | 3 | 290 | 38.01 | 1:26.04 | 2:16.24 | 3:06.24 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
11 | Erika Tudegård | 2001 | 2 | 274 | 38.19 | 1:25.78 | 2:17.45 | 3:09.82 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Jennie Lundgren | 2001 | 1 | 248 | 39.04 | 1:29.13 | 2:23.87 | 3:16.32 | ||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Ida Frössberg | 2000 | 237 | 38.28 | 1:29.04 | 2:23.70 | 3:19.33 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Pia Haavik | 2001 | 227 | 40.10 | 1:31.13 | 2:27.32 | 3:22.07 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Alice Almén | 2001 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 19, 200m Fjäril Herrar16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Jacob Larsson (1992) 2:13.24 2010-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | 14 | 468 | 29.54 | 1:04.74 | 1:42.79 | 2:23.56 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Johannes Kallevik | 1999 | 11 | 438 | 31.12 | 1:08.53 | 1:47.96 | 2:26.78 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Viktor Johansson | 1999 | 10 | 371 | 32.35 | 1:11.15 | 1:52.63 | 2:35.10 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | 9 | 329 | 31.20 | 1:11.89 | 1:58.07 | 2:41.45 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Max Karlsson | 1999 | DNF | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 200m Fjäril Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:16.14 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Espen Aikio | 2000 | 14 | 431 | 31.81 | 1:09.12 | 1:47.41 | 2:27.56 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 11 | 376 | 33.62 | 1:13.11 | 1:54.77 | 2:34.47 | ||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Mirza Dzafic | 2000 | 10 | 374 | 31.63 | 1:09.60 | 1:51.43 | 2:34.70 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
4 | Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 9 | 321 | 34.75 | 1:16.41 | 1:59.33 | 2:42.75 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Jonathan Myrlander | 2000 | 8 | 309 | 32.85 | 1:15.24 | 2:00.26 | 2:44.82 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
6 | David Engström | 2001 | 7 | 287 | 33.11 | 1:15.51 | 2:01.55 | 2:49.02 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Isak Heggestad | 2000 | 6 | 247 | 33.38 | 1:19.93 | 2:12.26 | 2:57.65 | ||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Jonathan Einarsson | 2001 | 5 | 219 | 37.39 | 1:23.82 | 2:14.91 | 3:04.95 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Espen Aikio | 2000 | 14 | 557 | 1:05.43 | 2:15.90 | 3:27.40 | 4:38.80 | 17:42.91 | |
Madla Svømmeklubb | 5:49.74 | 7:00.86 | 8:11.22 | 9:22.12 | ||||||
10:33.30 | 11:45.21 | 12:55.99 | 14:07.58 | |||||||
15:19.37 | 16:32.10 | |||||||||
2 | Arild Degerstrom | 2000 | 11 | 547 | 1:06.59 | 2:16.77 | 3:27.17 | 4:38.35 | 17:48.80 | |
Haugesund Svømmeklubb | 5:49.64 | 7:00.71 | 8:11.71 | 9:22.95 | ||||||
10:34.75 | 11:46.38 | 12:58.41 | 14:10.58 | |||||||
15:24.62 | 16:37.46 | |||||||||
3 | Ishak Sabic | 1999 | 10 | 536 | 1:07.91 | 2:19.57 | 3:31.35 | 4:44.10 | 17:56.08 | |
Jönköpings Simsällskap | 5:56.10 | 7:08.05 | 8:20.60 | 9:33.12 | ||||||
10:45.83 | 11:58.74 | 13:11.18 | 14:24.22 | |||||||
15:36.47 | 16:47.78 | |||||||||
4 | Viktor Svan | 2000 | 9 | 536 | 1:06.13 | 2:16.04 | 3:26.68 | 4:38.03 | 17:56.23 | |
Jönköpings Simsällskap | 5:49.32 | 7:00.76 | 8:12.52 | 9:24.47 | ||||||
10:36.98 | 11:50.26 | 13:04.48 | 14:18.45 | |||||||
15:32.41 | 16:45.98 | |||||||||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | 8 | 435 | 1:09.02 | 2:24.68 | 3:40.88 | 4:57.69 | 19:13.36 | |
Kungsbacka Simsällskap | 6:16.23 | 7:35.12 | 8:53.76 | 10:12.07 | ||||||
11:30.44 | 12:49.03 | 14:07.83 | 15:26.47 | |||||||
16:45.15 | 18:00.50 | |||||||||
6 | Christian Ogreid | 2002 | 7 | 417 | 1:12.71 | 2:31.60 | 3:50.54 | 5:09.42 | 19:29.99 | |
Madla Svømmeklubb | 6:28.63 | 7:47.91 | 9:06.34 | 10:24.65 | ||||||
11:42.07 | 13:00.09 | 14:18.04 | 15:36.41 | |||||||
16:55.32 | 18:14.09 | |||||||||
7 | William Brink | 1998 | 6 | 414 | 1:12.67 | 2:30.48 | 3:49.08 | 5:07.66 | 19:33.14 | |
Jönköpings Simsällskap | 6:26.31 | 7:45.10 | 9:04.87 | 10:23.71 | ||||||
11:41.82 | 13:00.30 | 14:18.80 | 15:37.15 | |||||||
16:57.54 | 18:16.88 | |||||||||
8 | Emil Gunneriusson | 2000 | 5 | 399 | 1:11.98 | 2:30.28 | 3:48.47 | 5:07.54 | 19:46.97 | |
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:27.47 | 7:44.61 | 9:02.77 | 10:21.57 | ||||||
11:40.67 | 13:00.23 | 14:20.77 | 15:41.93 | |||||||
16:28.21 | 18:26.27 | |||||||||
9 | Albin Svenneby | 2001 | 4 | 392 | 1:13.21 | 2:33.08 | 3:51.55 | 5:11.44 | 19:54.80 | |
Simklubben Elfsborg | 6:30.75 | 7:50.71 | 9:11.16 | 10:32.62 | ||||||
11:52.96 | 13:14.84 | 14:34.96 | 15:56.94 | |||||||
17:18.53 | 18:39.48 | |||||||||
10 | Hampus Johannesson | 2000 | 3 | 390 | 1:07.26 | 2:22.68 | 3:39.52 | 4:58.22 | 19:56.23 | |
Trollhättans Simsällskap | 6:18.69 | 7:39.87 | 9:01.81 | 10:22.02 | ||||||
11:42.66 | 13:04.68 | 14:27.97 | 15:51.11 | |||||||
17:14.12 | 18:38.14 | |||||||||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 2 | 375 | 1:11.96 | 2:28.72 | 3:49.44 | 5:10.71 | 20:12.25 | |
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:33.06 | 7:57.40 | 9:21.32 | 10:45.33 | ||||||
12:08.49 | 13:29.63 | 14:50.98 | 16:14.61 | |||||||
17:36.85 | 18:57.89 | |||||||||
12 | Max Fahlén | 2001 | 1 | 369 | 1:17.31 | 2:39.30 | 4:04.03 | 5:28.04 | 20:18.86 | |
Västerås Simsällskap | 6:52.57 | 8:15.96 | 9:39.56 | 11:01.30 | ||||||
12:21.83 | 13:42.48 | 15:03.58 | 16:23.53 | |||||||
17:44.17 | 19:02.81 | |||||||||
13 | Sebastian Svensson | 1999 | 367 | 1:13.17 | 2:35.73 | 3:57.34 | 5:20.04 | 20:21.20 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 6:42.36 | 8:06.12 | 9:29.16 | 10:52.06 | ||||||
12:14.90 | 13:37.91 | 14:59.46 | 16:21.42 | |||||||
17:42.80 | 19:03.59 | |||||||||
14 | Linus Thörn | 2002 | 356 | 1:14.60 | 2:35.96 | 3:57.91 | 5:20.57 | 20:32.87 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:43.72 | 8:06.91 | 9:29.79 | 10:53.05 | ||||||
12:16.04 | 13:38.69 | 15:01.82 | 16:24.51 | |||||||
17:47.86 | 19:11.42 | |||||||||
15 | Pontus Hake | 2001 | 324 | 1:16.09 | 2:39.10 | 4:04.02 | 5:30.05 | 21:13.03 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 6:53.45 | 8:19.11 | 9:45.67 | 11:11.98 | ||||||
12:37.78 | 14:05.57 | 15:33.23 | 16:59.14 | |||||||
18:25.76 | 19:50.73 | |||||||||
- | Olav Eklund | 2002 | DNF | |||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 22, 400m Fri Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Caroline Palm (1992) 4:33.09 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | 14 | 581 | 1:08.48 | 2:23.53 | 3:36.29 | 4:46.56 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Annie Myrlander | 1995 | 11 | 560 | 1:07.81 | 2:21.78 | 3:37.08 | 4:50.11 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
3 | Sofia von Sydow | 1997 | 10 | 558 | 1:08.72 | 2:23.72 | 3:37.81 | 4:50.41 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Julia Åstrand | 1999 | 9 | 530 | 1:09.59 | 2:25.74 | 3:41.83 | 4:55.45 | ||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Näslund | 1999 | 8 | 518 | 1:09.82 | 2:25.57 | 3:41.75 | 4:57.76 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Angelica Stark | 1999 | 7 | 508 | 1:09.76 | 2:27.11 | 3:44.68 | 4:59.71 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 6 | 505 | 1:10.16 | 2:27.58 | 3:45.46 | 5:00.26 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
8 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 5 | 494 | 1:11.50 | 2:28.05 | 3:46.72 | 5:02.39 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Malin Jonsson | 1998 | 4 | 474 | 1:12.89 | 2:31.15 | 3:49.56 | 5:06.55 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Pettersson | 1999 | 3 | 473 | 1:11.99 | 2:30.32 | 3:49.63 | 5:06.79 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Tilde Malm | 1999 | 2 | 470 | 1:12.31 | 2:31.70 | 3:51.69 | 5:07.56 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Siri Selander | 1999 | 1 | 462 | 1:14.53 | 2:34.55 | 3:53.83 | 5:09.29 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Emma Roos | 1999 | 451 | 1:12.27 | 2:31.94 | 3:52.20 | 5:11.84 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Stina Bengtsson | 1998 | 398 | 1:16.21 | 2:40.00 | 4:04.15 | 5:24.85 | |||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
15 | Marit van Zonneveld | 1999 | 379 | 1:16.40 | 2:40.58 | 4:06.53 | 5:30.24 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Evelina Thollström | 1999 | 308 | 1:20.25 | 2:51.29 | 4:23.80 | 5:53.95 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 23, 400m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Frida Jakobsson 4:40.67 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 14 | 593 | 1:07.19 | 2:19.72 | 3:32.94 | 4:44.53 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Signe Nordegren | 2000 | 10.5 | 547 | 1:09.49 | 2:24.92 | 3:39.28 | 4:52.30 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | 10.5 | 547 | 1:09.88 | 2:24.86 | 3:40.67 | 4:52.30 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | 9 | 546 | 1:08.58 | 2:23.66 | 3:39.23 | 4:52.52 | ||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
5 | Annie Lätt | 2001 | 8 | 532 | 1:10.98 | 2:27.12 | 3:42.88 | 4:54.99 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
6 | Ebba Martin | 2000 | 7 | 512 | 1:09.34 | 2:25.53 | 3:42.30 | 4:58.76 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | 6 | 507 | 1:09.09 | 2:26.14 | 3:44.29 | 4:59.74 | ||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | 5 | 504 | 1:11.22 | 2:27.62 | 3:45.22 | 5:00.36 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Hanna Reithner | 2000 | 4 | 503 | 1:14.13 | 2:31.84 | 3:47.63 | 5:00.60 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Lina Nederman | 2000 | 3 | 498 | 1:12.51 | 2:29.54 | 3:46.71 | 5:01.69 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Agnes Arberg | 2001 | 2 | 483 | 1:11.48 | 2:29.14 | 3:48.05 | 5:04.68 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | 1 | 482 | 1:13.40 | 2:31.47 | 3:48.75 | 5:04.99 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Olivia Rudqvist | 2000 | 464 | 1:10.88 | 2:27.81 | 3:48.13 | 5:08.71 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
14 | Elsa Nordström | 2001 | 462 | 1:13.21 | 2:32.30 | 3:51.88 | 5:09.20 | |||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Tilda Eklund | 2000 | 433 | 1:14.46 | 2:35.66 | 3:56.34 | 5:15.98 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 427 | 1:15.14 | 2:36.28 | 3:57.86 | 5:17.52 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 24, 400m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 4:38.66 2010-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | 14 | 575 | 1:06.43 | 2:20.05 | 3:34.66 | 4:47.55 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Mari Sandvold | 2002 | 11 | 552 | 1:09.46 | 2:23.74 | 3:38.14 | 4:51.45 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Maja Eriksson | 2002 | 10 | 516 | 1:10.48 | 2:27.19 | 3:44.03 | 4:58.09 | ||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | 9 | 505 | 1:10.31 | 2:27.81 | 3:46.00 | 5:00.15 | ||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Eklöf | 2002 | 8 | 501 | 1:11.19 | 2:28.04 | 3:44.56 | 5:00.98 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 7 | 491 | 1:10.94 | 2:28.31 | 3:46.61 | 5:03.13 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Filippa Sterling | 2002 | 6 | 483 | 1:11.12 | 2:28.82 | 3:48.08 | 5:04.64 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
8 | Edith Jernstedt | 2002 | 5 | 482 | 1:10.49 | 2:29.05 | 3:47.70 | 5:04.86 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
9 | Linn Suchomel | 2003 | 4 | 478 | 1:11.98 | 2:30.74 | 3:49.44 | 5:05.83 | ||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Felicia Järvikari | 2002 | 3 | 474 | 1:14.02 | 2:32.97 | 3:51.45 | 5:06.59 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Saga Bodsjö | 2002 | 2 | 468 | 1:11.30 | 2:29.52 | 3:49.17 | 5:07.91 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | 1 | 442 | 1:10.57 | 2:29.46 | 3:50.48 | 5:13.79 | ||
Simklubben Ena | ||||||||||
13 | Nadija Sabic | 2002 | 440 | 1:16.27 | 2:37.01 | 3:57.22 | 5:14.28 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | 426 | 1:13.62 | 2:34.54 | 3:56.95 | 5:17.77 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
15 | Anna Westborg | 2002 | 422 | 1:13.31 | 2:34.92 | 3:57.30 | 5:18.69 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Saga Janzén | 2002 | 380 | 1:15.43 | 2:40.97 | 4:06.40 | 5:29.93 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 400m Frisim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 5:08.98 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 14 | 416 | 1:16.05 | 2:38.54 | 4:01.13 | 5:20.28 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ingrid Ogreid | 2004 | 11 | 399 | 1:17.32 | 2:39.84 | 4:02.88 | 5:24.63 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Inger Sandvold | 2004 | 10 | 382 | 1:17.68 | 2:41.80 | 4:07.47 | 5:29.56 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Celie Augustsson | 2004 | 9 | 375 | 1:17.30 | 2:42.12 | 4:07.99 | 5:31.52 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Jane Elgh | 2004 | 8 | 363 | 1:18.44 | 2:43.71 | 4:11.26 | 5:35.12 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Thilde Smedbäck | 2004 | 7 | 356 | 1:20.86 | 2:49.04 | 4:16.16 | 5:37.19 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | 6 | 352 | 1:19.42 | 2:46.02 | 4:13.98 | 5:38.68 | ||
Simklubben Ena | ||||||||||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | 5 | 348 | 1:17.01 | 2:42.97 | 4:12.57 | 5:39.79 | ||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
9 | Matilda Nilsson | 2004 | 4 | 324 | 1:22.55 | 2:53.63 | 4:24.34 | 5:47.87 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Wilma Svensson | 2004 | 3 | 324 | 1:21.45 | 2:51.50 | 4:22.21 | 5:48.10 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida Rudelius | 2004 | 2 | 320 | 1:21.55 | 2:51.37 | 4:22.42 | 5:49.54 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Clara Bergh | 2004 | 1 | 311 | 1:23.99 | 2:56.32 | 4:28.19 | 5:52.62 | ||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Sara Hopmark | 2004 | 305 | 1:21.61 | 2:54.25 | 4:26.78 | 5:54.91 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Molly Lund | 2005 | 304 | 1:23.97 | 2:56.28 | 4:28.17 | 5:55.30 | |||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
15 | Ella Engelgren | 2004 | 278 | 1:24.65 | 3:01.22 | 4:34.59 | 6:06.29 | |||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Joline Bakken | 2005 | 237 | 1:29.94 | 3:10.99 | 4:50.62 | 6:26.06 | |||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Gren 26, 400m Fri Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Sebastian Olafsson (1996) 4:15.74 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Johannes Kallevik | 1999 | 14 | 554 | 1:04.73 | 2:13.20 | 3:21.71 | 4:27.81 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | 11 | 553 | 1:04.52 | 2:11.89 | 3:21.05 | 4:28.04 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Ishak Sabic | 1999 | 10 | 531 | 1:05.07 | 2:14.14 | 3:23.87 | 4:31.63 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Viktor Johansson | 1999 | 9 | 520 | 1:04.18 | 2:15.08 | 3:24.33 | 4:33.62 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Johan Bergwall | 1999 | 8 | 504 | 1:03.77 | 2:13.56 | 3:25.21 | 4:36.49 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Anes Cavka | 1999 | 7 | 492 | 1:04.47 | 2:15.44 | 3:27.39 | 4:38.69 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Niclas Lindow | 1999 | 6 | 462 | 1:04.61 | 2:15.90 | 3:30.48 | 4:44.67 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Sixten Almén | 1999 | 5 | 455 | 1:08.22 | 2:22.08 | 3:36.19 | 4:45.99 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | William Brink | 1998 | 4 | 395 | 1:10.94 | 2:28.49 | 3:44.99 | 4:59.76 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Sebastian Svensson | 1999 | 3 | 376 | 1:10.02 | 2:28.26 | 3:48.08 | 5:04.70 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Lukas Hill | 1999 | 2 | 371 | 1:06.87 | 2:26.72 | 3:47.76 | 5:06.15 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Jacob Persson | 1999 | 1 | 313 | 1:16.04 | 2:38.12 | 4:01.96 | 5:23.81 | ||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 27, 400m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 4:19.11 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Espen Aikio | 2000 | 14 | 553 | 1:03.77 | 2:13.14 | 3:21.46 | 4:28.04 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Arild Degerstrom | 2000 | 11 | 552 | 1:03.25 | 2:11.98 | 3:21.13 | 4:28.19 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Viktor Svan | 2000 | 10 | 508 | 1:04.31 | 2:14.06 | 3:24.67 | 4:35.65 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | John Aldrin | 2001 | 9 | 489 | 1:04.77 | 2:15.12 | 3:28.34 | 4:39.24 | ||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Håvard Hokling | 2001 | 8 | 452 | 1:07.38 | 2:21.50 | 3:35.60 | 4:46.57 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | 7 | 440 | 1:07.80 | 2:22.39 | 3:36.52 | 4:49.26 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | David Albringer | 2001 | 6 | 428 | 1:06.96 | 2:21.49 | 3:37.58 | 4:51.99 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 5 | 419 | 1:09.95 | 2:24.95 | 3:39.83 | 4:53.98 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Mirza Dzafic | 2000 | 4 | 418 | 1:06.85 | 2:22.03 | 3:38.61 | 4:54.13 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
10 | Emil Gunneriusson | 2000 | 3 | 410 | 1:08.49 | 2:24.27 | 3:40.00 | 4:56.11 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 2 | 384 | 1:13.15 | 2:29.94 | 3:47.00 | 5:02.65 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Hampus Johannesson | 2000 | 1 | 384 | 1:10.05 | 2:29.05 | 3:48.25 | 5:02.75 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 363 | 1:08.42 | 2:25.67 | 3:45.91 | 5:08.28 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Isak Heggestad | 2000 | 362 | 1:09.11 | 2:28.96 | 3:49.87 | 5:08.67 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Albin Svenneby | 2001 | 360 | 1:11.33 | 2:30.38 | 3:51.18 | 5:09.27 | |||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
16 | Pontus Hake | 2001 | 314 | 1:14.82 | 2:37.41 | 4:02.58 | 5:23.52 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 28, 400m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Daniel Forndal (1997) 4:29.78 2010-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Olav Eklund | 2002 | 14 | 460 | 1:07.61 | 2:20.37 | 3:33.29 | 4:45.02 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | 11 | 420 | 1:11.49 | 2:26.49 | 3:42.17 | 4:53.74 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Christian Ogreid | 2002 | 10 | 413 | 1:10.57 | 2:26.81 | 3:42.66 | 4:55.31 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Charlie Tranberg | 2002 | 9 | 374 | 1:10.49 | 2:29.68 | 3:50.51 | 5:05.41 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
5 | Michal Laszewski | 2002 | 8 | 370 | 1:10.90 | 2:29.37 | 3:49.36 | 5:06.28 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Sebastian Nilsson | 2002 | 7 | 365 | 1:11.59 | 2:31.97 | 3:52.58 | 5:07.91 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Emil Kernen | 2002 | 6 | 357 | 1:10.17 | 2:30.92 | 3:52.04 | 5:10.21 | ||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
8 | Linus Thörn | 2002 | 5 | 355 | 1:14.63 | 2:34.21 | 3:54.00 | 5:10.60 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | 4 | 354 | 1:14.33 | 2:34.80 | 3:54.85 | 5:11.06 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
10 | Linus Hagedorn | 2002 | 3 | 338 | 1:13.90 | 2:35.01 | 3:50.98 | 5:15.85 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Johan Allberg | 2002 | 2 | 329 | 1:14.58 | 2:35.82 | 3:59.36 | 5:18.54 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Job Sanders | 2003 | 1 | 323 | 1:13.82 | 2:37.32 | 4:01.47 | 5:20.42 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Hugo Lindskog | 2002 | 323 | 1:12.08 | 2:34.28 | 3:57.88 | 5:20.68 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Eldin Nukovic | 2002 | 316 | 1:15.93 | 2:38.55 | 4:01.55 | 5:22.90 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Ludwig Lundborg | 2002 | 300 | 1:17.00 | 2:40.86 | 4:05.96 | 5:28.60 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Daniel Öhman | 2002 | DNF | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Gren 29, 400m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 4:44.91 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Max Swegmark | 2004 | 14 | 279 | 1:16.04 | 2:42.07 | 4:10.36 | 5:36.58 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 11 | 261 | 1:18.20 | 2:46.47 | 4:16.46 | 5:44.23 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | 10 | 253 | 1:18.48 | 2:48.87 | 4:20.09 | 5:47.55 | ||
S71 | ||||||||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | 9 | 240 | 1:21.47 | 2:53.50 | 4:25.76 | 5:53.93 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | 8 | 239 | 1:23.36 | 2:55.23 | 4:27.42 | 5:54.17 | ||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | 7 | 239 | 1:23.72 | 2:57.13 | 4:28.07 | 5:54.35 | ||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Gustav Fahlström | 2005 | 6 | 231 | 1:25.58 | 2:59.33 | 4:32.35 | 5:58.32 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
8 | Hugo Fransson | 2005 | 5 | 226 | 1:22.04 | 2:56.57 | 4:30.70 | 6:01.25 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Walter Sundling | 2004 | 4 | 218 | 1:20.94 | 2:56.12 | 4:32.11 | 6:05.39 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Gustav Askengren | 2004 | 3 | 207 | 1:25.97 | 3:01.95 | 4:39.33 | 6:12.01 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Kevin Söderqvist | 2004 | 2 | 196 | 1:25.03 | 3:04.11 | 4:42.64 | 6:18.70 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Hjalmar Mueller | 2004 | 1 | 179 | 1:29.71 | 3:10.93 | 4:51.89 | 6:29.85 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
13 | Erik Ankarling | 2004 | 178 | 1:28.72 | 3:08.42 | 4:52.11 | 6:30.49 | |||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
14 | Felix Kinnander | 2004 | 162 | 1:31.13 | 3:14.23 | 5:02.66 | 6:43.26 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Fredrik Ekholm | 2004 | 152 | 1:31.87 | 3:18.91 | 5:07.19 | 6:52.08 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Samuel Rundgren | 2004 | 140 | 1:39.71 | 3:28.14 | 5:18.60 | 7:02.92 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 50m Rygg Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 31.05 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Annie Myrlander | 1995 | 12.5 | 545 | 33.11 | Enl TL-beslut | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 12.5 | 545 | 33.11 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Malin Andersson | 1999 | 10 | 534 | 33.34 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Stawåsen | 1988 | 9 | 522 | 33.59 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Rebecka Östh | 1999 | 8 | 519 | 33.67 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Magnusson | 1998 | 7 | 518 | 33.68 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Fanny Elingfors | 1998 | 6 | 515 | 33.75 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
8 | Irma Klipic | 1996 | 5 | 501 | 34.05 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Emma Dubo | 1999 | 4 | 496 | 34.18 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
10 | Julia Landberg | 1999 | 3 | 491 | 34.28 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
11 | Emma Johansson | 1997 | 2 | 477 | 34.61 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 1 | 472 | 34.75 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
13 | Anna Grundmark | 1997 | 453 | 35.23 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Erika Rönnbäck | 1998 | 441 | 35.55 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Alice Rigbäck | 1994 | 440 | 35.57 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 437 | 35.65 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
17 | Julia Åstrand | 1999 | 431 | 35.81 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
18 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 411 | 36.37 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
19 | Maja Fredriksson | 1999 | 411 | 36.38 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
20 | Sandra Lange | 1999 | 403 | 36.63 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
21 | Andrea Vestgård | 1998 | 390 | 37.02 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Ebba Petersson | 1998 | 381 | 37.30 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
23 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 380 | 37.34 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 356 | 38.15 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Marit van Zonneveld | 1999 | 354 | 38.23 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
26 | Stina Bengtsson | 1998 | 353 | 38.27 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
27 | Ellen Carlsson | 1999 | 309 | 40.01 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
28 | Terese Engström | 1999 | 300 | 40.40 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
29 | Linnea Sterner | 1996 | 298 | 40.51 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Evelina Thollström | 1999 | 276 | 41.56 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
31 | Maria Björnberg | 1998 | 253 | 42.74 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
32 | Dina Rossi | 1999 | 181 | 47.83 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Ebba Martin (2000) 32.49 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tilda Öman | 2000 | 14 | 629 | 31.58 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Ebba Martin | 2000 | 11 | 572 | 32.58 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | 10 | 560 | 32.82 | |||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Reithner | 2000 | 9 | 532 | 33.38 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Astri Brodtkorb-Lund | 2000 | 8 | 519 | 33.67 | |||||
Rana Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Ellen Fagermo | 2000 | 7 | 509 | 33.88 | |||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Michelle Berntsson | 2000 | 6 | 505 | 33.96 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Signe Nordegren | 2000 | 5 | 501 | 34.05 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
9 | Hilda Linné | 2000 | 4 | 497 | 34.16 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Janka Deák | 2000 | 3 | 495 | 34.20 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Caroline Wallenborg | 2000 | 2 | 492 | 34.26 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Emelie Melin | 2000 | 1 | 488 | 34.36 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Sandra Rääf | 2000 | 486 | 34.41 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Svea Andrine | 2000 | 486 | 34.41 | ||||||
Alta Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Clara Momats | 2000 | 464 | 34.93 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Clara Lönnberg | 2001 | 462 | 34.99 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
17 | Sara Westholm | 2001 | 460 | 35.05 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Matilda Savén | 2000 | 459 | 35.07 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Mia Stinessen | 2000 | 456 | 35.15 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Elin Carlsson | 2001 | 453 | 35.23 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
21 | Marit Aakre | 2000 | 444 | 35.47 | ||||||
Bergkameratene-Svømming | ||||||||||
22 | Felicia Claesén | 2001 | 441 | 35.54 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
22 | Sofia Bekken | 2001 | 441 | 35.54 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Nelly Åkerblom | 2000 | 427 | 35.92 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
25 | Olivia Rudqvist | 2000 | 426 | 35.95 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
26 | Alice Thörnros | 2001 | 414 | 36.28 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
27 | Sofie Wirfalk | 2000 | 412 | 36.34 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
28 | Elsa Sellmo | 2000 | 405 | 36.56 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
29 | Aida Shoghl | 2001 | 405 | 36.57 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Emelie Hellgren | 2001 | 405 | 36.57 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
31 | Emelie Ångström | 2001 | 397 | 36.81 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
32 | Jennie Lundgren | 2001 | 396 | 36.83 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
33 | Vendela Bergdahl | 2000 | 384 | 37.21 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 377 | 37.43 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
35 | Ida Frössberg | 2000 | 376 | 37.47 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
36 | Erika Tudegård | 2001 | 371 | 37.64 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Fanny Klasson | 2001 | 368 | 37.73 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
38 | Alice Arberg | 2000 | 366 | 37.81 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
39 | Evelina Rydén | 2000 | 363 | 37.90 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
40 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | 362 | 37.96 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Linea Holström | 2000 | 361 | 37.98 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
42 | Lisa Rydelius | 2001 | 358 | 38.09 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
43 | Ella Lindroth | 2001 | 357 | 38.14 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Sabina Kurtovic | 2000 | 352 | 38.29 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
45 | Emma Hjort | 2000 | 351 | 38.36 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
46 | Pia Haavik | 2001 | 349 | 38.42 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Andrea Rossi | 2001 | 347 | 38.48 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Hannah Lornell | 2000 | 346 | 38.52 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
49 | Ebba Vongheer | 2000 | 346 | 38.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
50 | Ida Ullstrand | 2001 | 344 | 38.61 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
51 | Julia Rosebrink | 2000 | 342 | 38.69 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
52 | Hanna Nordahl-Bakkland | 2001 | 339 | 38.80 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
53 | Ebba Bergström | 2000 | 334 | 38.98 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
54 | Ellen Eriksson | 2001 | 334 | 38.99 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
55 | Helene Samuelsson | 2001 | 333 | 39.01 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
56 | Elsa Jörstam | 2001 | 332 | 39.06 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
57 | Ebba Eriksson | 2000 | 331 | 39.11 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
58 | Moa Holmström | 2001 | 329 | 39.19 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
59 | Karolin Holmberg | 2001 | 323 | 39.43 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
60 | Malin Ettrup | 2000 | 320 | 39.53 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
61 | Maja Baugerod | 2001 | 311 | 39.93 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
62 | Adna Drincic | 2001 | 309 | 40.02 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
63 | Matilda Brink | 2001 | 308 | 40.05 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
64 | Alma Johansson | 2001 | 304 | 40.22 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
65 | Amanda Löfdahl | 2001 | 301 | 40.34 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
66 | Isabella Källén | 2001 | 301 | 40.37 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
67 | Astrid Svedberg | 2001 | 296 | 40.60 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
68 | Alice Almén | 2001 | 289 | 40.92 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
69 | Celine Gramstad | 2000 | 283 | 41.20 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
70 | Anna Hamrin | 2000 | 282 | 41.25 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
71 | Sophia Stickel | 2001 | 275 | 41.58 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
72 | Matilda Mild | 2001 | 275 | 41.59 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
73 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | 274 | 41.62 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
74 | Elin Trollsfjord | 2001 | 274 | 41.63 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
75 | Nora Johansson | 2001 | 270 | 41.85 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
76 | Filippa Trollsfjord | 2001 | 264 | 42.18 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
77 | Emelie Larsson | 2000 | 245 | 43.19 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
78 | Thea Ekström | 2001 | 237 | 43.68 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
79 | Julia Voss | 2001 | 237 | 43.71 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
80 | Maria Skår | 2000 | 235 | 43.84 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
81 | Kajsa Johansson | 2000 | 226 | 44.36 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Emelie Sofie Olsen | 2001 | DNS | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 31.64 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | 14 | 539 | 33.24 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Edith Jernstedt | 2002 | 11 | 512 | 33.82 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | 10 | 507 | 33.92 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | 9 | 501 | 34.07 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Emma Cullberg | 2002 | 8 | 495 | 34.20 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Elsa Jansson | 2002 | 7 | 486 | 34.40 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
7 | Nikita Kapron | 2003 | 6 | 477 | 34.61 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Annie Hegmegi | 2003 | 5 | 467 | 34.86 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Westerberg | 2002 | 4 | 460 | 35.05 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 3 | 459 | 35.07 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Emilia Rönningdal | 2002 | 2 | 457 | 35.13 | |||||
S71 | ||||||||||
12 | Trine Forss | 2003 | 1 | 452 | 35.25 | |||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
13 | Maja Eriksson | 2002 | 451 | 35.28 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
14 | Hanna Åsbrink | 2002 | 434 | 35.74 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Anna Westborg | 2002 | 425 | 35.99 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Klara Gårdman | 2002 | 419 | 36.14 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Hanna Lagher | 2002 | 419 | 36.15 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Cornelia Johansson | 2003 | 405 | 36.55 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Saga Bodsjö | 2002 | 395 | 36.85 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
19 | Tove Apelqvist | 2002 | 395 | 36.85 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
21 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 394 | 36.89 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
22 | Felicia Järvikari | 2002 | 389 | 37.06 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Wilma Holmertz | 2003 | 388 | 37.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Mari Sandvold | 2002 | 386 | 37.16 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Clara Örnhem | 2002 | 384 | 37.21 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
25 | Linn Suchomel | 2003 | 384 | 37.21 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
27 | Klara Alte | 2002 | 383 | 37.25 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Michelle Träff | 2002 | 377 | 37.45 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
29 | Jennifer Titus | 2002 | 375 | 37.50 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Lena Årebo | 2002 | 374 | 37.53 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
31 | Magdalena Petersson | 2002 | 372 | 37.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
32 | Tindra Moberg | 2003 | 368 | 37.75 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
33 | Lisa Berg | 2002 | 365 | 37.86 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Adelina Walldén | 2002 | 364 | 37.87 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
35 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | 362 | 37.96 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
36 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 360 | 38.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
37 | Lisen Hill | 2002 | 359 | 38.06 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
38 | Linn Koivuluoma | 2003 | 357 | 38.14 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
39 | Femke van Zonneveld | 2002 | 353 | 38.28 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
40 | Ebba Stahlberg | 2003 | 346 | 38.53 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
41 | Julia Holmberg | 2002 | 345 | 38.57 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
42 | Felicia Barkehed | 2002 | 342 | 38.68 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
43 | Anna Krysén | 2003 | 338 | 38.82 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
44 | Jennifer Jingmark | 2003 | 337 | 38.86 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
45 | Elin Gunnarsson | 2002 | 336 | 38.89 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
46 | Saga Janzén | 2002 | 335 | 38.94 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
47 | Martina Karlsson | 2003 | 335 | 38.96 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
48 | Hilma Broden | 2003 | 330 | 39.12 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
49 | Hanna Bylehn | 2002 | 325 | 39.32 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
50 | Emma Sebelius | 2002 | 325 | 39.35 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
51 | Saga Bäckström | 2002 | 324 | 39.39 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
52 | Mira Grimvall | 2002 | 321 | 39.52 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
53 | Clara Gustavson | 2003 | 317 | 39.66 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
54 | Tilda Hellström | 2002 | 317 | 39.67 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
55 | Felicia Östlund | 2002 | 316 | 39.69 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
56 | Hanna Netland | 2003 | 316 | 39.72 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
57 | Lovis Jernberg | 2002 | 314 | 39.81 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
58 | Johanna Grynning | 2002 | 313 | 39.83 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
59 | Sofia Åstedt | 2003 | 311 | 39.90 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
60 | Isadora Rosén | 2002 | 311 | 39.93 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
61 | Emmie Davis | 2002 | 309 | 40.01 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
62 | Alva Steindl | 2002 | 307 | 40.07 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
63 | Julia Gunneriusson | 2002 | 305 | 40.19 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
64 | Vera Backman | 2003 | 304 | 40.22 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
65 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 303 | 40.26 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
65 | Sara Metcalfe | 2002 | 303 | 40.26 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
67 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 303 | 40.27 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
68 | Andrea Grabmüller | 2002 | 303 | 40.28 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
69 | Sofia Båvenäs | 2002 | 298 | 40.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
70 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 291 | 40.79 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
71 | Lovisa Öhrn | 2002 | 288 | 40.97 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
72 | Ellen Olsson | 2002 | 284 | 41.16 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
73 | Ellen Roslund | 2003 | 280 | 41.34 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
74 | Wilma Carlheim | 2003 | 276 | 41.53 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
75 | Alva Högberg | 2002 | 274 | 41.62 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
76 | Stefanie Petrovic | 2003 | 274 | 41.66 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
77 | Natalie Stjärnås | 2003 | 271 | 41.80 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
78 | Wilma Åstrand | 2002 | 270 | 41.83 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
79 | Izabella Svensson | 2003 | 268 | 41.93 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
80 | Astrid Lilja | 2002 | 268 | 41.95 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
81 | Thea Jansson | 2003 | 264 | 42.13 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
82 | Josefine Stenman | 2002 | 264 | 42.15 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
83 | Charlotte Stokka | 2003 | 259 | 42.43 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
84 | Matilda Bengtsson | 2002 | 253 | 42.73 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
85 | Wilma Zanderau | 2003 | 253 | 42.77 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
86 | Amanda Weiding | 2003 | 249 | 42.96 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
87 | Ingrid Hellgren | 2003 | 243 | 43.36 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
88 | Olivia Östlund | 2003 | 238 | 43.65 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
89 | Emelie Liljeblad | 2002 | 235 | 43.85 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
90 | Anna Werme | 2003 | 233 | 43.96 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
91 | Emma Orrung | 2003 | 231 | 44.05 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
92 | Mathilda Svensson | 2003 | 229 | 44.21 | ||||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
93 | Louise Andersson | 2003 | 226 | 44.39 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
94 | Elsa Linné | 2003 | 223 | 44.61 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
95 | Lowa Appelberg | 2003 | 217 | 45.01 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
96 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 209 | 45.58 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
97 | Amelie Muhr | 2003 | 204 | 45.93 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
98 | Sara Kärvestedt | 2003 | 203 | 46.04 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
99 | Sofi Holmberg | 2003 | 196 | 46.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
100 | Ellinor Andersson | 2003 | 156 | 50.18 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
Gren 33, 50m Ryggsim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linda Fredriksson (2002) 36.33 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | 14 | 422 | 36.06 | 0-11 Åldersgrupp Rekord | ||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | 11 | 394 | 36.89 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Moa Holmquist | 2004 | 10 | 362 | 37.94 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | 9 | 359 | 38.05 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Sara Randerstedt | 2004 | 8 | 355 | 38.20 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
6 | Boiana Gradinarska | 2004 | 7 | 347 | 38.50 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 6 | 330 | 39.15 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Olivia Gustafsson | 2004 | 5 | 320 | 39.55 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Jane Elgh | 2004 | 4 | 308 | 40.03 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Sofie Persson | 2004 | 3 | 297 | 40.54 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
11 | Thilde Smedbäck | 2004 | 2 | 287 | 41.01 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Ella Engelgren | 2004 | 1 | 286 | 41.03 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Majja Brattström | 2004 | 283 | 41.18 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
14 | Ebba Hazard | 2004 | 276 | 41.55 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Celie Augustsson | 2004 | 274 | 41.66 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Signe Wahlberg | 2005 | 272 | 41.76 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Sofia Henningsson | 2004 | 263 | 42.20 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
18 | Ellen Lovinge | 2004 | 262 | 42.26 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Molly Lund | 2005 | 262 | 42.27 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
20 | Clara Bergh | 2004 | 262 | 42.28 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
21 | Sara Hopmark | 2004 | 261 | 42.29 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Joline Bakken | 2005 | 260 | 42.36 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
23 | Liine Sundblad | 2004 | 257 | 42.54 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Alba Arberg | 2005 | 250 | 42.91 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
25 | Tove Gustafsson | 2004 | 250 | 42.92 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
26 | Erica Segerström | 2004 | 246 | 43.16 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
27 | Maja Holmertz | 2005 | 241 | 43.44 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Mathilda Almgren | 2005 | 232 | 44.01 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
29 | Ebba Holgersson | 2005 | 230 | 44.14 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Matilda Lindgren | 2004 | 224 | 44.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
31 | Miranda Wahlstedt | 2006 | 221 | 44.69 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
32 | Andrea Höglund | 2005 | 219 | 44.89 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
33 | Elina Wang | 2004 | 214 | 45.17 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
34 | Hedvig Källsand | 2004 | 213 | 45.28 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
35 | Selma Ericsson | 2004 | 209 | 45.53 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Elsa Olofsson | 2004 | 209 | 45.57 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
37 | Filippa Lindskog | 2004 | 197 | 46.48 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
38 | Hannah Lilja | 2004 | 196 | 46.52 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
39 | Emilia Eriksson | 2004 | 194 | 46.69 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
40 | Felicia Heintz | 2004 | 192 | 46.83 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
41 | Elsa Bäckström | 2004 | 188 | 47.18 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
42 | Tilde Zanderau | 2005 | 186 | 47.35 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
43 | Lina Dahlgren | 2005 | 186 | 47.37 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
44 | Elvira Nilsson | 2004 | 183 | 47.63 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
45 | Julia Arildsson | 2005 | 179 | 47.96 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
46 | Malvina Walldén | 2005 | 172 | 48.58 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
47 | Hanna Persson | 2004 | 160 | 49.76 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
48 | Elin Gustafsson | 2005 | 153 | 50.58 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
49 | Sofia Wallin | 2005 | 129 | 53.52 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
50 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 127 | 53.82 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
51 | Tilde Johnsson | 2004 | 112 | 56.12 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Alice Fransson | 2004 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Frida Erlandsson | 2006 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 34, 50m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Michael Berndtsson 27.98 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 14 | 514 | 30.01 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Johannes Nemeth | 1991 | 11 | 494 | 30.40 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
3 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 10 | 476 | 30.77 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | 9 | 471 | 30.88 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
5 | Anes Cavka | 1999 | 8 | 456 | 31.22 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Anton Lornell | 1998 | 7 | 452 | 31.32 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Joel Eliasson | 1998 | 6 | 451 | 31.34 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Johan Bergwall | 1999 | 5 | 432 | 31.78 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
9 | André Gradin | 1994 | 4 | 427 | 31.90 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Jakob Gustafsson | 1999 | 3 | 426 | 31.93 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
11 | Edvin Persson | 1999 | 2 | 414 | 32.23 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 1 | 413 | 32.26 | |||||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Johannes Vålvik | 1999 | 409 | 32.38 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Christoffer Theander | 1997 | 406 | 32.45 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Oscar Brohammer | 1998 | 406 | 32.45 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Lukas Hill | 1999 | 388 | 32.96 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Anton Campalto | 1998 | 387 | 32.97 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
18 | Niclas Lindow | 1999 | 382 | 33.12 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
19 | Ishak Sabic | 1999 | 376 | 33.29 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Dennis Bädicker | 1999 | 370 | 33.48 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
21 | Tarjei Iversen-Herland | 1998 | 350 | 34.10 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Jacob Persson | 1999 | 329 | 34.79 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
23 | Sixten Almén | 1999 | 322 | 35.07 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Max Karlsson | 1999 | 285 | 36.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Johan Wiloboken | 1999 | 284 | 36.56 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
26 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 273 | 37.05 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
27 | William Brink | 1998 | 259 | 37.68 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
28 | Sebastian Svensson | 1999 | 235 | 38.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
29 | Robin Flyman | 1995 | 228 | 39.32 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Niklas Johansson | 1996 | 157 | 44.50 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Oskar Gannholm-Johansson (1996) 30.21 2011-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | 14 | 530 | 29.70 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | 11 | 523 | 29.83 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Max Engström | 2001 | 10 | 509 | 30.09 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anton Steindl | 2000 | 9 | 474 | 30.82 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | John Aldrin | 2001 | 8 | 428 | 31.88 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Filip Egelrud | 2000 | 7 | 388 | 32.96 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Mirza Dzafic | 2000 | 6 | 376 | 33.29 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
8 | Jonathan Myrlander | 2000 | 5 | 374 | 33.34 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
9 | Oscar Sundberg | 2000 | 4 | 373 | 33.38 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 3 | 368 | 33.54 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 2 | 363 | 33.69 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Tim Baastad | 2000 | 1 | 343 | 34.31 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Erik Krysén | 2000 | 331 | 34.73 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Håvard Hokling | 2001 | 326 | 34.91 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Espen Aikio | 2000 | 321 | 35.08 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Blazej Piotrowski | 2000 | 319 | 35.15 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 318 | 35.19 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Karol Kucharczyk | 2000 | 315 | 35.30 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
19 | Isak Heggestad | 2000 | 313 | 35.38 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Albert Oscarsson | 2001 | 311 | 35.45 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Kevin Norlin | 2000 | 306 | 35.67 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | David Engström | 2001 | 297 | 36.02 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
23 | Oyvind Andreassen | 2000 | 294 | 36.13 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 291 | 36.27 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
25 | Kevin Wåhlin | 2000 | 289 | 36.35 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Albin Staaf | 2000 | 284 | 36.54 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
27 | Filip Myringby | 2001 | 284 | 36.57 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
28 | Albin Svenneby | 2001 | 283 | 36.58 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
29 | Filip Rautiainen | 2001 | 278 | 36.82 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
30 | Anton Svensson | 2001 | 269 | 37.20 | ||||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
31 | Hampus Dahlgren | 2001 | 266 | 37.34 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | David Könemann | 2001 | 261 | 37.57 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Jonathan Holmberg | 2000 | 259 | 37.70 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
34 | Aram Vardanian | 2000 | 252 | 38.03 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
35 | Jonathan Einarsson | 2001 | 225 | 39.48 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
36 | Håvard Brustad | 2000 | 216 | 40.02 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
37 | Daniel Helin | 2001 | 216 | 40.04 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Max Fahlén | 2001 | 215 | 40.08 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
39 | Patric Blomquist | 2000 | 205 | 40.76 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
40 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 201 | 40.98 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Alexander Rundgren | 2001 | 197 | 41.25 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
42 | Markus Engström | 2001 | 197 | 41.30 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
43 | Hampus Bjärud | 2001 | 171 | 43.31 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
44 | Pontus Hake | 2001 | 153 | 44.91 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Henrik Horve-Strand | 2001 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Johs Seeberg | 2000 | DNS | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
- | August Mathisen | 2001 | DSQ | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Linus Hoffner | 2001 | DSQ | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 31.89 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Kernen | 2002 | 14 | 432 | 31.80 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | 11 | 419 | 32.12 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | 10 | 348 | 34.17 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linus Hagedorn | 2002 | 9 | 340 | 34.43 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Kevin Grahn | 2003 | 8 | 334 | 34.64 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Charlie Tranberg | 2002 | 7 | 305 | 35.69 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | 6 | 302 | 35.81 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 5 | 296 | 36.07 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
9 | Hugo Lindskog | 2002 | 4 | 295 | 36.11 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
10 | Olav Eklund | 2002 | 3 | 293 | 36.19 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Eldin Nukovic | 2002 | 2 | 291 | 36.27 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | John Brolin | 2002 | 1 | 284 | 36.57 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Job Sanders | 2003 | 283 | 36.59 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Erik Wallin | 2003 | 282 | 36.64 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Otto Reithner | 2003 | 277 | 36.86 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Eric Lundström Silke | 2003 | 274 | 36.98 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Daniel Agestav | 2002 | 274 | 36.99 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Henrik Eriksson | 2002 | 265 | 37.39 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
19 | Elias Persson | 2002 | 264 | 37.43 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Elliot Fielder | 2003 | 256 | 37.83 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
21 | Karl Skogsberg | 2003 | 253 | 37.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Johan Allberg | 2002 | 249 | 38.20 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
23 | William Barkehed | 2003 | 248 | 38.25 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Lukas Åkerblom | 2002 | 247 | 38.28 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
25 | Linus Thörn | 2002 | 247 | 38.30 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Tor Selander | 2002 | 240 | 38.65 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Ludwig Lundborg | 2002 | 240 | 38.68 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
28 | Nicola Lundqvist | 2002 | 233 | 39.02 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
29 | Fabian Shoghl | 2003 | 230 | 39.23 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Casper Trollsfjord | 2002 | 225 | 39.47 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
31 | Samuel Vestin | 2002 | 216 | 40.02 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
32 | Elias Axelsson | 2002 | 213 | 40.23 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
33 | Måns Andersson | 2002 | 212 | 40.28 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Richard Ekholm | 2002 | 210 | 40.40 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
35 | Otto Lundberg | 2003 | 208 | 40.56 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Morgan Malmfors | 2002 | 206 | 40.68 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
37 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | 204 | 40.80 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
38 | Lukasz Piotrowski | 2003 | 203 | 40.85 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
39 | Gustav Walldén | 2003 | 200 | 41.07 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
40 | Ludvig Mathisen | 2003 | 182 | 42.38 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
41 | Ruben Staaf | 2002 | 180 | 42.57 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
42 | William Olsson | 2002 | 161 | 44.13 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
43 | Malte Haargaard | 2003 | 144 | 45.83 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
44 | Filip Gidlöf | 2003 | 127 | 47.82 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
45 | Jörgen Berggren | 2003 | 106 | 50.75 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Anton Rautiainen | 2003 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Elias Skeppstedt | 2003 | DSQ | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Måns Rydergren | 2003 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Olle Almén | 2003 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 33.65 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Walter Sundling | 2004 | 14 | 263 | 37.51 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 11 | 259 | 37.69 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Hegmegi | 2005 | 10 | 228 | 39.35 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Alexander Henningsson | 2004 | 9 | 225 | 39.47 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Ruijs | 2004 | 8 | 222 | 39.65 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
6 | Max Swegmark | 2004 | 7 | 209 | 40.45 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Gustav Edlund | 2004 | 6 | 207 | 40.58 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | 5 | 201 | 40.99 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
9 | Felix Kinnander | 2004 | 4 | 192 | 41.62 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Jakob Ribe | 2004 | 3 | 190 | 41.75 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
11 | Fredrik Karlsson | 2004 | 2 | 184 | 42.23 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
12 | Hugo Fransson | 2005 | 1 | 181 | 42.47 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Lukas Lundberg | 2004 | 179 | 42.65 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
14 | David Axelsson | 2004 | 178 | 42.72 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Gustav Fahlström | 2005 | 168 | 43.56 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | 167 | 43.58 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Nikola Petrovic | 2004 | 163 | 43.99 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Marcus Manninen | 2004 | 162 | 44.07 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
19 | Erik Ankarling | 2004 | 159 | 44.32 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
20 | Kevin Söderqvist | 2004 | 157 | 44.52 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
21 | Gustav Lokrantz | 2004 | 156 | 44.57 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
22 | Fredrik Ekholm | 2004 | 152 | 45.02 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Olle Pettersson | 2004 | 147 | 45.48 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
24 | Hjalmar Mueller | 2004 | 130 | 47.45 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
25 | Malte Rönningdal | 2005 | 108 | 50.36 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Gabriel Lindeblad | 2004 | 105 | 50.85 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
27 | Samuel Rundgren | 2004 | 105 | 50.89 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
28 | Rasmus Kristiansson | 2004 | 102 | 51.40 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
29 | Simon Axelsson | 2006 | 82 | 55.30 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
30 | Alexander Barkehed | 2006 | 72 | 57.68 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Nassim Arim | 2004 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 38, 100m Bröst Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 1:15.00 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tilde Malm | 1999 | 14 | 568 | 36.51 | 1:17.82 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Maja Fredriksson | 1999 | 11 | 555 | 36.38 | 1:18.40 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Hansson | 1998 | 10 | 545 | 36.43 | 1:18.86 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Adina Nyström | 1999 | 9 | 523 | 36.59 | 1:19.95 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
5 | Adina Eriksson | 1999 | 8 | 510 | 37.74 | 1:20.63 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | 7 | 502 | 37.29 | 1:21.08 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Alice Rigbäck | 1994 | 6 | 492 | 38.53 | 1:21.62 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 5 | 491 | 37.62 | 1:21.68 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Louise Hagström | 1998 | 4 | 484 | 37.99 | 1:22.04 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Ebba Melin | 1998 | 3 | 469 | 39.04 | 1:22.95 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofia von Sydow | 1997 | 2 | 442 | 38.89 | 1:24.59 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Malin Jonsson | 1998 | 1 | 410 | 40.60 | 1:26.74 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Dubo | 1999 | 408 | 39.90 | 1:26.86 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Ebba Petersson | 1998 | 402 | 40.04 | 1:27.26 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
15 | Marit van Zonneveld | 1999 | 391 | 41.14 | 1:28.09 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 376 | 40.18 | 1:29.22 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
17 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 372 | 41.48 | 1:29.55 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 359 | 42.97 | 1:30.65 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Ellen Carlsson | 1999 | 341 | 41.66 | 1:32.20 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
20 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 341 | 41.79 | 1:32.22 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Rebecka Östh | 1999 | 336 | 42.66 | 1:32.65 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
22 | Evelina Thollström | 1999 | 326 | 43.64 | 1:33.60 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Terese Engström | 1999 | 220 | 50.34 | 1:46.72 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Ebba Wågman | 1999 | DNS | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Victoria Forsman (1995) 1:16.95 2010-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | 14 | 592 | 36.24 | 1:16.75 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Malin Eklund | 2001 | 11 | 581 | 36.41 | 1:17.20 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | 10 | 541 | 36.89 | 1:19.07 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lina Maltesson | 2000 | 9 | 536 | 37.37 | 1:19.34 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Linea Holström | 2000 | 8 | 535 | 36.87 | 1:19.37 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Moa Holmström | 2001 | 7 | 519 | 35.60 | 1:20.16 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnea Dunberg | 2000 | 6 | 515 | 37.48 | 1:20.37 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | 5 | 512 | 37.33 | 1:20.56 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Ida Nederman | 2000 | 4 | 501 | 38.59 | 1:21.14 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Emelie Ångström | 2001 | 3 | 499 | 38.04 | 1:21.25 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
11 | Thea Ekström | 2001 | 2 | 493 | 37.02 | 1:21.53 | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
12 | Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 1 | 477 | 38.37 | 1:22.44 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Michelle Berntsson | 2000 | 476 | 38.27 | 1:22.54 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Amanda Eriksson | 2001 | 469 | 38.35 | 1:22.92 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Lina Nederman | 2000 | 456 | 39.77 | 1:23.68 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Alma Johansson | 2001 | 444 | 38.80 | 1:24.47 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Clara Lönnberg | 2001 | 435 | 38.94 | 1:25.06 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
18 | Sara Westholm | 2001 | 428 | 41.48 | 1:25.52 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Elsa Jörstam | 2001 | 421 | 39.77 | 1:25.94 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Clara Momats | 2000 | 417 | 39.97 | 1:26.21 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
21 | Lisa Rydelius | 2001 | 410 | 40.72 | 1:26.74 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
22 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 383 | 41.73 | 1:28.69 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Malin Andreé | 2001 | 372 | 41.23 | 1:29.56 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Ebba Vongheer | 2000 | 328 | 44.87 | 1:33.44 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 40, 100m Bröstsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Hannah Brunzell (2001) 1:16.67 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Julia Månsson | 2002 | 14 | 594 | 36.38 | 1:16.63 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | |||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | 11 | 548 | 36.69 | 1:18.75 | ||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Clara Örnhem | 2002 | 10 | 544 | 37.32 | 1:18.93 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | 9 | 522 | 37.75 | 1:20.02 | ||||
Simklubben Ena | ||||||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | 8 | 517 | 37.79 | 1:20.27 | ||||
S71 | ||||||||||
6 | Filippa Sterling | 2002 | 7 | 493 | 38.16 | 1:21.53 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
7 | Wilma Holmertz | 2003 | 6 | 473 | 37.98 | 1:22.68 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | 5 | 460 | 38.85 | 1:23.44 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Lena Årebo | 2002 | 4 | 452 | 40.00 | 1:23.93 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Nadija Sabic | 2002 | 3 | 452 | 40.04 | 1:23.96 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Holmberg | 2002 | 2 | 440 | 39.03 | 1:24.70 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
12 | Edith Jernstedt | 2002 | 1 | 438 | 39.27 | 1:24.86 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Elma Starrost | 2002 | 426 | 39.84 | 1:25.60 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Matilda Bengtsson | 2002 | 417 | 40.23 | 1:26.21 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Emmie Davis | 2002 | 417 | 39.99 | 1:26.25 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Lovisa Öhrn | 2002 | 411 | 40.38 | 1:26.68 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Felicia Östlund | 2002 | 410 | 41.38 | 1:26.70 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
18 | Maja Eriksson | 2002 | 409 | 40.25 | 1:26.77 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
19 | Josefine Stenman | 2002 | 399 | 41.18 | 1:27.53 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
20 | Mari Sandvold | 2002 | 398 | 40.79 | 1:27.56 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Felicia Järvikari | 2002 | 392 | 41.24 | 1:28.06 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Victoria Flyman | 2003 | 371 | 41.53 | 1:29.65 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
23 | Saga Bodsjö | 2002 | 359 | 42.53 | 1:30.61 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
24 | Isabelle Rydahl | 2003 | 345 | 42.52 | 1:31.87 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Damer 11o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:24.53 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 14 | 410 | 40.40 | 1:26.75 | ||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | 11 | 342 | 43.05 | 1:32.12 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
3 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 10 | 336 | 43.82 | 1:32.66 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Boiana Gradinarska | 2004 | 9 | 308 | 44.80 | 1:35.35 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Molly Lund | 2005 | 8 | 286 | 46.95 | 1:37.77 | ||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
6 | Ida Rudelius | 2004 | 7 | 282 | 45.95 | 1:38.28 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Tilde Zanderau | 2005 | 6 | 272 | 47.63 | 1:39.43 | ||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
8 | Moa Holmquist | 2004 | 5 | 266 | 47.44 | 1:40.19 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Ebba Holgersson | 2005 | 4 | 259 | 48.51 | 1:41.01 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Wilma Svensson | 2004 | 3 | 258 | 47.11 | 1:41.12 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Elina Wang | 2004 | 2 | 255 | 47.80 | 1:41.58 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Matilda Lindgren | 2004 | 1 | 253 | 47.69 | 1:41.79 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Lina Dahlgren | 2005 | 252 | 48.18 | 1:41.97 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Matilda Olausson | 2004 | 251 | 46.81 | 1:42.10 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
15 | Emilia Eriksson | 2004 | 248 | 47.10 | 1:42.57 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
16 | Alba Arberg | 2005 | 241 | 48.52 | 1:43.47 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Erica Segerström | 2004 | 238 | 48.60 | 1:43.92 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
18 | Tove Gustafsson | 2004 | 236 | 48.31 | 1:44.20 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
19 | Sara Hopmark | 2004 | 232 | 47.25 | 1:44.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Miranda Wahlstedt | 2006 | 227 | 50.26 | 1:45.62 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
21 | Thilde Smedbäck | 2004 | 226 | 49.30 | 1:45.70 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Hannah Lilja | 2004 | 216 | 50.70 | 1:47.27 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
23 | Elsa Olofsson | 2004 | 205 | 50.03 | 1:49.26 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
24 | Hedvig Källsand | 2004 | 204 | 50.42 | 1:49.47 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 42, 100m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 1:07.64 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | 14 | 565 | 32.85 | 1:10.83 | ||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 11 | 545 | 33.84 | 1:11.68 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Campalto | 1998 | 10 | 458 | 35.45 | 1:15.97 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
4 | Edvin Glaskov | 1999 | 9 | 441 | 35.32 | 1:16.92 | ||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Edvin Persson | 1999 | 8 | 431 | 35.57 | 1:17.54 | ||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 7 | 415 | 36.69 | 1:18.52 | ||||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Axel Eriksson | 1998 | 6 | 414 | 36.29 | 1:18.57 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jesper Eriksson | 1999 | 5 | 407 | 36.18 | 1:19.00 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Nils König | 1998 | 4 | 403 | 36.54 | 1:19.30 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Johannes Vålvik | 1999 | 3 | 402 | 36.07 | 1:19.32 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Jakob Gustafsson | 1999 | 2 | 395 | 36.89 | 1:19.79 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
12 | Viktor Johansson | 1999 | 1 | 391 | 36.80 | 1:20.05 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Ademir Silic | 1998 | 381 | 36.09 | 1:20.76 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
14 | Christoffer Theander | 1997 | 338 | 39.47 | 1:24.05 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Robin Flyman | 1995 | 325 | 38.99 | 1:25.16 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 315 | 40.08 | 1:26.02 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
- | Dennis Finnström | 1995 | DNS | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Niklas Johansson | 1996 | DNF | |||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Gren 43, 100m Bröst Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 1:08.07 2010-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | 14 | 508 | 34.68 | 1:13.39 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 11 | 487 | 34.16 | 1:14.41 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Erik Ohlsén | 2000 | 10 | 472 | 34.05 | 1:15.22 | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
4 | August Mathisen | 2001 | 9 | 442 | 35.61 | 1:16.90 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Egelrud | 2000 | 8 | 435 | 36.33 | 1:17.28 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | 7 | 428 | 36.53 | 1:17.69 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Vilmer Jansson | 2000 | 6 | 424 | 36.99 | 1:17.93 | ||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
8 | Anton Steindl | 2000 | 5 | 413 | 35.73 | 1:18.66 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | 4 | 407 | 35.81 | 1:19.02 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anton Svensson | 2001 | 3 | 400 | 37.22 | 1:19.48 | ||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
11 | Hampus Johannesson | 2000 | 2 | 359 | 36.47 | 1:22.41 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | Erik Krysén | 2000 | 1 | 354 | 37.91 | 1:22.80 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
13 | Elias Landström | 2000 | 346 | 38.49 | 1:23.37 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | David Albringer | 2001 | 345 | 37.18 | 1:23.49 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Albin Staaf | 2000 | 338 | 38.94 | 1:24.05 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Espen Aikio | 2000 | 338 | 39.12 | 1:24.05 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 334 | 37.70 | 1:24.40 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Jesper Danielsson | 2000 | 332 | 38.45 | 1:24.54 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Kevin Wåhlin | 2000 | 328 | 39.31 | 1:24.91 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Patric Blomquist | 2000 | 316 | 40.12 | 1:25.96 | |||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Christian Ackers | 2001 | 285 | 39.79 | 1:28.96 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Herman Johansson | 2000 | 266 | 40.59 | 1:30.99 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
- | Henrik Horve-Strand | 2001 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Johs Seeberg | 2000 | DNS | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.63 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Anders Malmberg | 2002 | 14 | 382 | 36.96 | 1:20.69 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Persson | 2002 | 11 | 374 | 37.08 | 1:21.25 | ||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | John Brolin | 2002 | 10 | 347 | 39.23 | 1:23.34 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Elliot Fielder | 2003 | 9 | 343 | 40.22 | 1:23.61 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Agestav | 2002 | 8 | 325 | 40.72 | 1:25.12 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Öhman | 2002 | 7 | 322 | 40.56 | 1:25.42 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | 6 | 322 | 40.48 | 1:25.45 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
8 | Ruben Staaf | 2002 | 5 | 318 | 39.65 | 1:25.76 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Linus Thörn | 2002 | 4 | 303 | 41.08 | 1:27.19 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Richard Ekholm | 2002 | 3 | 294 | 41.42 | 1:28.03 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Hugo Lindskog | 2002 | 2 | 293 | 41.50 | 1:28.16 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Nicola Lundqvist | 2002 | 1 | 289 | 42.96 | 1:28.52 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Tor Selander | 2002 | 287 | 40.86 | 1:28.80 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Charlie Tranberg | 2002 | 269 | 41.79 | 1:30.72 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
15 | Loke Ovrevoll | 2003 | 265 | 43.84 | 1:31.09 | |||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Johan Allberg | 2002 | 260 | 43.01 | 1:31.69 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
17 | Erik Wallin | 2003 | 254 | 42.58 | 1:32.43 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
18 | Ludvig Mathisen | 2003 | 247 | 43.48 | 1:33.24 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
19 | Samuel Vestin | 2002 | 237 | 43.81 | 1:34.65 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
20 | Måns Andersson | 2002 | 235 | 44.69 | 1:34.85 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Ludwig Lundborg | 2002 | 217 | 46.16 | 1:37.48 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Otto Lundberg | 2003 | 185 | 48.35 | 1:42.69 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Karl Skogsberg | 2003 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 45, 100m Bröst Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Daniel Forndal 1:24.71 2008-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | 14 | 268 | 43.44 | 1:30.82 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | 11 | 267 | 42.70 | 1:30.91 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | 10 | 263 | 42.67 | 1:31.40 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | David Axelsson | 2004 | 9 | 241 | 45.07 | 1:34.04 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | 8 | 230 | 45.13 | 1:35.57 | ||||
S71 | ||||||||||
6 | Kevin Söderqvist | 2004 | 7 | 195 | 47.92 | 1:40.96 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Max Swegmark | 2004 | 6 | 191 | 48.19 | 1:41.67 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Fredrik Ekholm | 2004 | 5 | 189 | 47.54 | 1:41.91 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Fredrik Karlsson | 2004 | 4 | 188 | 47.19 | 1:42.13 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
10 | Anton Hegmegi | 2005 | 3 | 187 | 47.10 | 1:42.27 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Hugo Fransson | 2005 | 2 | 175 | 48.89 | 1:44.72 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | Lukas Lundberg | 2004 | 1 | 169 | 49.03 | 1:45.75 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
13 | Hjalmar Mueller | 2004 | 159 | 50.93 | 1:47.96 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Alexander Henningsson | 2004 | 151 | 51.63 | 1:49.89 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Gustav Fahlström | 2005 | 150 | 51.11 | 1:50.06 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | 150 | 53.01 | 1:50.19 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Erik Ankarling | 2004 | 129 | 52.98 | 1:55.64 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
18 | Malte Rönningdal | 2005 | 128 | 53.23 | 1:55.96 | |||||
S71 | ||||||||||
19 | Rasmus Kristiansson | 2004 | 128 | 56.49 | 1:55.98 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
20 | Marcus Manninen | 2004 | 89 | 56.57 | 2:11.10 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
- | Nassim Arim | 2004 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Alexander Barkehed | 2006 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Samuel Rundgren | 2004 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Axelsson | 2006 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 46, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
14 - 99 år: LASS 1:48.91 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Skk Damer (jun) Lag 1 | 2001 | 28 | 608 | 1:54.21 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 28.22 | 56.72 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 28.93 | 1:25.65 | |||||||
Hanna Reithner | 2000 | 28.56 | 1:54.21 | |||||||
2 | Jönköping Damer 1 | 2001 | 22 | 603 | 1:54.50 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Emma Hansson | 1998 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Emma Johansson | 1997 | 28.62 | 57.36 | |||||||
Emma Roos | 1999 | 28.76 | 1:26.12 | |||||||
Angelica Stark | 1999 | 28.38 | 1:54.50 | |||||||
3 | Lass Damer 1 | 2001 | 20 | 601 | 1:54.65 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Emma Magnusson | 1998 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 28.92 | 56.62 | |||||||
Matilda Savén | 2000 | 28.72 | 1:25.34 | |||||||
Vendela Bergdahl | 2000 | 29.31 | 1:54.65 | |||||||
4 | Elfsborg 1 | 2000 | 18 | 586 | 1:55.59 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Tilda Öman | 2000 | 28.59 | 57.25 | |||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 28.98 | 1:26.23 | |||||||
Emelie Melin | 2000 | 29.36 | 1:55.59 | |||||||
5 | Ludvika SS Damer [1998] | 1998 | 16 | 553 | 1:57.88 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Rebecka Östh | 1999 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | 29.99 | 59.38 | |||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 29.33 | 1:28.71 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 29.17 | 1:57.88 | |||||||
6 | Skk Damer (jun) Lag 2 | 2001 | 14 | 544 | 1:58.54 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Sofia Näslund | 1999 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Louise Hagström | 1998 | 29.41 | 59.22 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 29.60 | 1:28.82 | |||||||
Ebba Martin | 2000 | 29.72 | 1:58.54 | |||||||
7 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 1999 | 12 | 537 | 1:59.00 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Malin Andersson | 1999 | 29.77 | 59.72 | |||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 29.89 | 1:29.61 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 29.39 | 1:59.00 | |||||||
8 | Nkk Damer [1995] Lag 1 | 1995 | 10 | 525 | 1:59.90 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Tilde Malm | 1999 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Anna Grundmark | 1997 | 28.26 | 58.29 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 29.75 | 1:28.04 | |||||||
Linnea Sterner | 1996 | 31.86 | 1:59.90 | |||||||
9 | Ösa Damer Lag 1 | 1999 | 8 | 523 | 2:00.07 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Clara Momats | 2000 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Ida Nederman | 2000 | 30.54 | 1:00.49 | |||||||
Lina Nederman | 2000 | 30.18 | 1:30.67 | |||||||
Sandra Rääf | 2000 | 29.40 | 2:00.07 | |||||||
10 | Växjö SS Damer | 1998 | 6 | 512 | 2:00.90 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
Julia Landberg | 1999 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 30.59 | 1:01.30 | |||||||
Ebba Petersson | 1998 | 30.47 | 1:31.77 | |||||||
Fanny Elingfors | 1998 | 29.13 | 2:00.90 | |||||||
11 | Skuru Ik | 2000 | 4 | 510 | 2:01.05 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Signe Nordegren | 2000 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 31.62 | 1:01.47 | |||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 29.89 | 1:31.36 | |||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.69 | 2:01.05 | |||||||
12 | Strängnäs Damer [2000] | 2000 | 2 | 510 | 2:01.10 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Adina Nyström | 1999 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 30.25 | 1:00.29 | |||||||
Saga Bäckström | 2002 | 31.49 | 1:31.78 | |||||||
Maja Eriksson | 2002 | 29.32 | 2:01.10 | |||||||
13 | Lass Damer 2 | 2001 | 504 | 2:01.57 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Erika Rönnbäck | 1998 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 30.09 | 1:00.27 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 30.15 | 1:30.42 | |||||||
Alice Thörnros | 2001 | 31.15 | 2:01.57 | |||||||
14 | Elfsborg 2 | 2000 | 495 | 2:02.27 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Janka Deák | 2000 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Emma Dubo | 1999 | 30.69 | 1:01.03 | |||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 31.46 | 1:32.49 | |||||||
Emma Stawåsen | 1988 | 29.78 | 2:02.27 | |||||||
15 | Alvesta SS Damer | 2001 | 491 | 2:02.58 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
Julia Åstrand | 1999 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Stina Bengtsson | 1998 | 29.59 | 1:00.93 | |||||||
Sandra Lange | 1999 | 31.17 | 1:32.10 | |||||||
Adna Drincic | 2001 | 30.48 | 2:02.58 | |||||||
16 | Jönköping Damer 2 | 2001 | 484 | 2:03.19 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Agnes Arberg | 2001 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Malin Jonsson | 1998 | 32.22 | 1:02.37 | |||||||
Alice Arberg | 2000 | 31.76 | 1:34.13 | |||||||
Adina Eriksson | 1999 | 29.06 | 2:03.19 | |||||||
17 | Ludvika SS Damer 2 | 2001 | 477 | 2:03.78 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Elin Carlsson | 2001 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 31.85 | 1:01.73 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 29.99 | 1:31.72 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 32.06 | 2:03.78 | |||||||
18 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 1999 | 466 | 2:04.80 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Sofia Bekken | 2001 | 30.69 | 1:01.27 | |||||||
Ida-Linn Silfors | 1999 | 31.54 | 1:32.81 | |||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 31.99 | 2:04.80 | |||||||
19 | Västerås Damer [1916] | 2001 | 460 | 2:05.30 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Malin Eklund | 2001 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Karolin Holmberg | 2001 | 32.35 | 1:02.64 | |||||||
Ebba Vongheer | 2000 | 30.80 | 1:33.44 | |||||||
Emelie Ångström | 2001 | 31.86 | 2:05.30 | |||||||
20 | Elfsborg 3 | 2001 | 446 | 2:06.60 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Lina Maltesson | 2000 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Linea Holström | 2000 | 32.11 | 1:03.43 | |||||||
Sabina Kurtovic | 2000 | 31.98 | 1:35.41 | |||||||
Alma Johansson | 2001 | 31.19 | 2:06.60 | |||||||
21 | Sandefjord SK | 2001 | 439 | 2:07.31 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Hanna Nordahl-Bakkland | 2001 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Pia Haavik | 2001 | 32.25 | 1:04.44 | |||||||
Maja Baugerod | 2001 | 31.58 | 1:36.02 | |||||||
Helene Samuelsson | 2001 | 31.29 | 2:07.31 | |||||||
22 | Ösa Damer Lag 2 | 1999 | 423 | 2:08.90 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Alice Rigbäck | 1994 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Evelina Rydén | 2000 | 31.46 | 59.75 | |||||||
Terese Engström | 1999 | 34.88 | 1:34.63 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 34.27 | 2:08.90 | |||||||
23 | Madla SK Laag 2 | 2001 | 420 | 2:09.13 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Lisa Berg | 2002 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Charlotte Stokka | 2003 | 34.16 | 1:05.90 | |||||||
Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 30.54 | 1:36.44 | |||||||
Malin Ettrup | 2000 | 32.69 | 2:09.13 | |||||||
24 | Västervik Damer | 2001 | 404 | 2:10.85 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
Felicia Claesén | 2001 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Thea Ekström | 2001 | 32.57 | 1:03.69 | |||||||
Maria Björnberg | 1998 | 33.09 | 1:36.78 | |||||||
Emelie Liljeblad | 2002 | 34.07 | 2:10.85 | |||||||
25 | Jönköping Damer 3 | 2001 | 390 | 2:12.44 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Matilda Brink | 2001 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Fanny Klasson | 2001 | 32.40 | 1:05.01 | |||||||
Ebba Wilhelmsson | 2001 | 33.71 | 1:38.72 | |||||||
Evelina Thollström | 1999 | 33.72 | 2:12.44 | |||||||
26 | Madla SK Lag 1 | 2001 | 384 | 2:13.07 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Celine Gramstad | 2000 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Hanna Netland | 2003 | 34.15 | 1:08.12 | |||||||
Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 33.24 | 1:41.36 | |||||||
Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 31.71 | 2:13.07 | |||||||
27 | Fauske SK | 2001 | 308 | 2:23.15 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Maria Skår | 2000 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Emelie Sofie Olsen | 2001 | 35.16 | 1:12.33 | |||||||
Dina Rossi | 1999 | 38.42 | 1:50.75 | |||||||
Andrea Rossi | 2001 | 32.40 | 2:23.15 | |||||||
28 | Västerås Damer | 2001 | 284 | 2:27.09 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Nora Johansson | 2001 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Amelie Muhr | 2003 | 39.53 | 1:15.63 | |||||||
Sofi Holmberg | 2003 | 38.13 | 1:53.76 | |||||||
Andrea Grabmüller | 2002 | 33.33 | 2:27.09 | |||||||
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
14 - 99 år: NKK 1:38.36 2004-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Nkk Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | 28 | 509 | 1:46.40 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Christoffer Theander | 1997 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Axel Eriksson | 1998 | 26.94 | 54.48 | |||||||
Max Engström | 2001 | 26.30 | 1:20.78 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 25.62 | 1:46.40 | |||||||
2 | Ösa Men Team 1 | 1994 | 22 | 482 | 1:48.36 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Dennis Finnström | 1995 | 25.83 | 25.83 | |||||||
André Gradin | 1994 | 25.70 | 51.53 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 28.81 | 1:20.34 | |||||||
Elias Landström | 2000 | 28.02 | 1:48.36 | |||||||
3 | Elfsborg 1 | 2001 | 20 | 479 | 1:48.56 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Anes Cavka | 1999 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Anton Lornell | 1998 | 26.56 | 52.55 | |||||||
David Engström | 2001 | 28.96 | 1:21.51 | |||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.05 | 1:48.56 | |||||||
4 | Jönköping Herrar | 2001 | 18 | 475 | 1:48.89 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Viktor Svan | 2000 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Jesper Danielsson | 2000 | 27.32 | 55.20 | |||||||
Filip Egelrud | 2000 | 27.45 | 1:22.65 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 26.24 | 1:48.89 | |||||||
5 | Katrineholms SS | 1995 | 16 | 472 | 1:49.08 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Elias Olsson Svensson | 1996 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Filip Rautiainen | 2001 | 29.45 | 56.96 | |||||||
Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 25.63 | 1:22.59 | |||||||
John Aldrin | 2001 | 26.49 | 1:49.08 | |||||||
6 | Lass Herrar 1 | 2001 | 14 | 466 | 1:49.54 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Johannes Nemeth | 1991 | 25.34 | 25.34 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 28.38 | 53.72 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 28.38 | 1:22.10 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | 27.44 | 1:49.54 | |||||||
7 | Karlstad Pojkar 14År[01] | 2001 | 12 | 460 | 1:50.03 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
David Albringer | 2001 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 26.22 | 54.71 | |||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 26.89 | 1:21.60 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 28.43 | 1:50.03 | |||||||
8 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1999 | 10 | 443 | 1:51.39 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 27.40 | 56.27 | |||||||
Max Karlsson | 1999 | 27.09 | 1:23.36 | |||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 28.03 | 1:51.39 | |||||||
9 | Ludvika SS Herrar [1998] | 1998 | 8 | 413 | 1:54.08 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Anton Campalto | 1998 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Erik Krysén | 2000 | 28.44 | 55.14 | |||||||
Hampus Bjärud | 2001 | 30.81 | 1:25.95 | |||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 28.13 | 1:54.08 | |||||||
10 | Ösa Men Team 2 | 1994 | 6 | 352 | 2:00.23 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Tim Baastad | 2000 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Michal Laszewski | 2002 | 29.20 | 57.33 | |||||||
Nils König | 1998 | 28.31 | 1:25.64 | |||||||
Markus Engström | 2001 | 34.59 | 2:00.23 | |||||||
11 | Fauske SK | 2001 | 4 | 314 | 2:04.95 | |||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Patric Blomquist | 2000 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Håvard Brustad | 2000 | 32.05 | 1:04.46 | |||||||
Daniel Helin | 2001 | 31.20 | 1:35.66 | |||||||
Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 29.29 | 2:04.95 | |||||||
12 | Madla SK Lag 1 | 2001 | 2 | 297 | 2:07.27 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Christian Ackers | 2001 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Christian Ogreid | 2002 | 31.32 | 1:02.92 | |||||||
Fabian Shoghl | 2003 | 33.98 | 1:36.90 | |||||||
Oyvind Andreassen | 2000 | 30.37 | 2:07.27 | |||||||
13 | Västerås Herrar Lag 1 | 2001 | 293 | 2:07.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Aram Vardanian | 2000 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Alexander Rundgren | 2001 | 34.06 | 1:04.77 | |||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 31.17 | 1:35.94 | |||||||
Max Fahlén | 2001 | 31.85 | 2:07.79 | |||||||
Gren 48, 100m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 57.94 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | 14 | 640 | 29.30 | 1:00.41 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Annie Myrlander | 1995 | 11 | 620 | 29.82 | 1:01.04 | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
3 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 10 | 529 | 30.40 | 1:04.35 | ||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
4 | Rebecka Östh | 1999 | 9 | 522 | 30.78 | 1:04.65 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
5 | Angelica Stark | 1999 | 8 | 517 | 31.16 | 1:04.85 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Stawåsen | 1988 | 7 | 512 | 31.07 | 1:05.08 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Emma Roos | 1999 | 6 | 507 | 31.16 | 1:05.28 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Emma Johansson | 1997 | 5 | 506 | 30.98 | 1:05.32 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Elise Gidlöf | 1999 | 4 | 502 | 31.16 | 1:05.51 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Erika Rönnbäck | 1998 | 3 | 499 | 31.23 | 1:05.61 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Siri Selander | 1999 | 2 | 494 | 31.16 | 1:05.85 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Stina Bengtsson | 1998 | 1 | 487 | 31.64 | 1:06.17 | ||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
13 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 483 | 32.24 | 1:06.33 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 474 | 30.55 | 1:06.78 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Sandra Lange | 1999 | 471 | 32.04 | 1:06.91 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
16 | Fanny Elingfors | 1998 | 466 | 31.81 | 1:07.12 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
17 | Adina Eriksson | 1999 | 458 | 32.42 | 1:07.54 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Julia Landberg | 1999 | 457 | 32.69 | 1:07.56 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
19 | Ebba Melin | 1998 | 456 | 31.92 | 1:07.61 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
20 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 456 | 32.22 | 1:07.62 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 455 | 31.91 | 1:07.68 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Emma Dubo | 1999 | 397 | 33.19 | 1:10.82 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
23 | Malin Andersson | 1999 | 385 | 33.92 | 1:11.57 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Maja Fredriksson | 1999 | 312 | 37.17 | 1:16.77 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emelie Melin | 2000 | 14 | 597 | 29.47 | 1:01.82 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | 11 | 578 | 30.08 | 1:02.49 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Olivia Rudqvist | 2000 | 10 | 565 | 30.33 | 1:02.96 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | 9 | 556 | 30.92 | 1:03.29 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Tilda Öman | 2000 | 8 | 552 | 30.58 | 1:03.44 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Emelie Hellgren | 2001 | 7 | 535 | 31.07 | 1:04.11 | ||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | 6 | 532 | 30.61 | 1:04.23 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Ellen Fagermo | 2000 | 5 | 529 | 31.11 | 1:04.35 | ||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Annie Lätt | 2001 | 4 | 516 | 31.15 | 1:04.90 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Michelle Berntsson | 2000 | 3 | 512 | 30.55 | 1:05.08 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Matilda Savén | 2000 | 2 | 511 | 31.48 | 1:05.12 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Hanna Reithner | 2000 | 1 | 503 | 31.40 | 1:05.44 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Klara Eriksson | 2000 | 498 | 31.33 | 1:05.66 | |||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Signe Nordegren | 2000 | 497 | 31.40 | 1:05.71 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
15 | Nelly Åkerblom | 2000 | 486 | 31.68 | 1:06.19 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Clara Lönnberg | 2001 | 477 | 31.41 | 1:06.60 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
17 | Svea Andrine | 2000 | 472 | 31.84 | 1:06.83 | |||||
Alta Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Malin Eklund | 2001 | 470 | 31.92 | 1:06.94 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
19 | Clara Momats | 2000 | 468 | 32.15 | 1:07.04 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Elsa Nordström | 2001 | 466 | 31.65 | 1:07.16 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Linnea Dunberg | 2000 | 451 | 31.74 | 1:07.87 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Alice Thörnros | 2001 | 443 | 32.54 | 1:08.28 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Felicia Claesén | 2001 | 427 | 33.17 | 1:09.12 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
24 | Tilda Eklund | 2000 | 424 | 32.88 | 1:09.27 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 50, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:02.44 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | 14 | 609 | 29.74 | 1:01.43 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | 11 | 602 | 29.83 | 1:01.66 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | 10 | 570 | 29.49 | 1:02.79 | ||||
S71 | ||||||||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | 9 | 510 | 30.93 | 1:05.16 | ||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Filippa Sterling | 2002 | 8 | 499 | 31.44 | 1:05.61 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
6 | Edith Jernstedt | 2002 | 7 | 497 | 31.26 | 1:05.72 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | 6 | 495 | 31.40 | 1:05.81 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Emma Cullberg | 2002 | 5 | 476 | 30.63 | 1:06.65 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Linn Suchomel | 2003 | 4 | 472 | 32.57 | 1:06.84 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Mari Sandvold | 2002 | 3 | 471 | 32.24 | 1:06.90 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Annie Hegmegi | 2003 | 2 | 470 | 32.88 | 1:06.95 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Linda Fredriksson | 2002 | 0.5 | 465 | 31.85 | 1:07.21 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Saga Janzén | 2002 | 0.5 | 465 | 32.58 | 1:07.21 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 463 | 32.32 | 1:07.30 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Adelina Walldén | 2002 | 454 | 32.24 | 1:07.72 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
16 | Anna Krysén | 2003 | 450 | 32.37 | 1:07.94 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
17 | Klara Eklöf | 2002 | 440 | 32.79 | 1:08.45 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Saga Bodsjö | 2002 | 436 | 32.91 | 1:08.65 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
19 | Nadija Sabic | 2002 | 427 | 33.65 | 1:09.14 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Trine Forss | 2003 | 422 | 32.05 | 1:09.41 | |||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
21 | Clara Örnhem | 2002 | 421 | 32.73 | 1:09.46 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
22 | Tove Apelqvist | 2002 | 413 | 32.83 | 1:09.87 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
23 | Wilma Holmertz | 2003 | 392 | 33.12 | 1:11.13 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Anne-Sofie Klette | 2002 | DNS | |||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 51, 100m Frisim Damer 11 o Y, Finaler |
99 år och yngre: Jeanette Reinert 1:07.59 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 14 | 407 | 33.28 | 1:10.25 | ||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | 11 | 392 | 33.64 | 1:11.09 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Ingrid Ogreid | 2004 | 10 | 375 | 34.38 | 1:12.17 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Boiana Gradinarska | 2004 | 9 | 363 | 33.97 | 1:12.95 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | 8 | 362 | 36.04 | 1:13.01 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Gabriella Milusic | 2004 | 7 | 360 | 35.05 | 1:13.14 | ||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Celie Augustsson | 2004 | 6 | 352 | 35.50 | 1:13.71 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Olivia Gustafsson | 2004 | 5 | 348 | 35.17 | 1:14.02 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 4 | 346 | 36.51 | 1:14.14 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Jane Elgh | 2004 | 3 | 334 | 35.54 | 1:15.00 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Sara Randerstedt | 2004 | 2 | 334 | 35.58 | 1:15.03 | ||||
Simklubben Ena | ||||||||||
12 | Matilda Nilsson | 2004 | 1 | 331 | 36.36 | 1:15.21 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Clara Bergh | 2004 | 330 | 36.24 | 1:15.31 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Ida Rudelius | 2004 | 321 | 36.53 | 1:15.98 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Ebba Hazard | 2004 | 320 | 36.48 | 1:16.06 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Inger Sandvold | 2004 | 316 | 36.10 | 1:16.37 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Wilma Svensson | 2004 | 310 | 35.98 | 1:16.90 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Sara Hopmark | 2004 | 293 | 37.13 | 1:18.37 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Ella Engelgren | 2004 | 290 | 38.54 | 1:18.64 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Emilia Eriksson | 2004 | 290 | 36.96 | 1:18.64 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
21 | Alice Fransson | 2004 | 283 | 37.52 | 1:19.29 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
22 | Sofie Persson | 2004 | 265 | 39.04 | 1:21.05 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
23 | Matilda Olausson | 2004 | 257 | 1:21.05 | 1:21.85 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
24 | Filippa Lindskog | 2004 | 235 | 39.64 | 1:24.32 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 52, 100m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Marcus Piehl 52.21 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ishak Sabic | 1999 | 14 | 564 | 27.48 | 56.77 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Johannes Nemeth | 1991 | 11 | 563 | 26.83 | 56.79 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
3 | Anes Cavka | 1999 | 10 | 550 | 27.66 | 57.24 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Dennis Finnström | 1995 | 9 | 528 | 27.35 | 58.03 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 8 | 520 | 28.01 | 58.30 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Oscar Brohammer | 1998 | 7 | 513 | 28.11 | 58.59 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Edvin Glaskov | 1999 | 6 | 508 | 27.88 | 58.79 | ||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Niclas Lindow | 1999 | 5 | 505 | 28.14 | 58.88 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Viktor Johansson | 1999 | 4 | 502 | 27.81 | 58.99 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
10 | Ademir Silic | 1998 | 3 | 485 | 28.00 | 59.70 | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Lornell | 1998 | 2 | 476 | 29.25 | 1:00.05 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Johan Bergwall | 1999 | 1 | 472 | 28.57 | 1:00.23 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
13 | Joel Eliasson | 1998 | 468 | 28.48 | 1:00.42 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Sixten Almén | 1999 | 464 | 29.31 | 1:00.57 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Tarjei Iversen-Herland | 1998 | 453 | 29.48 | 1:01.05 | |||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Christoffer Theander | 1997 | 453 | 29.07 | 1:01.06 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Max Karlsson | 1999 | 452 | 29.55 | 1:01.10 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Axel Eriksson | 1998 | 442 | 29.14 | 1:01.54 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Anton Campalto | 1998 | 437 | 29.58 | 1:01.80 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
20 | Pontus Staudinger | 1998 | 431 | 28.96 | 1:02.10 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
21 | Johannes Vålvik | 1999 | 430 | 29.09 | 1:02.15 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
22 | Lukas Hill | 1999 | 421 | 29.41 | 1:02.58 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
23 | Edvin Persson | 1999 | 388 | 29.54 | 1:04.31 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 53, 100m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Grim Sjöberg (1995) 55.70 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | 14 | 548 | 26.49 | 57.30 | ||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | 11 | 529 | 27.63 | 58.00 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Max Engström | 2001 | 10 | 527 | 28.12 | 58.07 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | John Aldrin | 2001 | 9 | 524 | 27.37 | 58.15 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | 8 | 484 | 28.55 | 59.72 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | 7 | 462 | 29.31 | 1:00.65 | ||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | 6 | 462 | 28.73 | 1:00.67 | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
8 | Viktor Svan | 2000 | 5 | 451 | 29.11 | 1:01.13 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Tim Baastad | 2000 | 4 | 444 | 29.56 | 1:01.45 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Jesper Danielsson | 2000 | 3 | 438 | 28.98 | 1:01.73 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 2 | 427 | 28.79 | 1:02.25 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Hans Gustafsson | 2000 | 1 | 422 | 29.90 | 1:02.53 | ||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
13 | Emil Gunneriusson | 2000 | 419 | 30.17 | 1:02.65 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Naevid Kiasat | 2001 | 413 | 30.43 | 1:02.95 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Erik Krysén | 2000 | 407 | 29.47 | 1:03.26 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 407 | 29.69 | 1:03.28 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | David Albringer | 2001 | 399 | 30.14 | 1:03.68 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
18 | Isak Heggestad | 2000 | 382 | 30.11 | 1:04.62 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Herman Johansson | 2000 | 375 | 30.66 | 1:05.02 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
20 | Albin Staaf | 2000 | 358 | 31.18 | 1:06.04 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Elias Landström | 2000 | 335 | 31.70 | 1:07.50 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
22 | August Mathisen | 2001 | 333 | 31.26 | 1:07.64 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Marcus Vilhelmsson | 2000 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Vetle Vatnem | 2001 | DNS | |||||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 54, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 55.48 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | 14 | 443 | 29.31 | 1:01.51 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | 11 | 402 | 30.50 | 1:03.52 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Daniel Öhman | 2002 | 10 | 400 | 30.49 | 1:03.65 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Charlie Tranberg | 2002 | 9 | 394 | 30.86 | 1:03.94 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
5 | Christian Ogreid | 2002 | 8 | 387 | 30.54 | 1:04.35 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emil Kernen | 2002 | 7 | 386 | 31.63 | 1:04.41 | ||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 6 | 377 | 30.72 | 1:04.93 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | 5 | 364 | 31.14 | 1:05.69 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
9 | Michal Laszewski | 2002 | 4 | 361 | 31.58 | 1:05.87 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Nicola Lundqvist | 2002 | 3 | 359 | 32.32 | 1:06.00 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Linus Hagedorn | 2002 | 2 | 353 | 32.14 | 1:06.34 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniel Agestav | 2002 | 1 | 350 | 32.30 | 1:06.51 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | John Brolin | 2002 | 343 | 32.16 | 1:06.98 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Job Sanders | 2003 | 340 | 31.81 | 1:07.17 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Lukas Åkerblom | 2002 | 337 | 32.42 | 1:07.40 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Olav Eklund | 2002 | 321 | 32.75 | 1:08.51 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Tor Selander | 2002 | 319 | 33.56 | 1:08.61 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Elias Axelsson | 2002 | 316 | 33.29 | 1:08.82 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Linus Thörn | 2002 | 308 | 34.20 | 1:09.43 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Ludwig Lundborg | 2002 | 304 | 33.31 | 1:09.71 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Elias Persson | 2002 | 300 | 32.73 | 1:10.04 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
22 | Elliot Fielder | 2003 | 295 | 33.45 | 1:10.40 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
23 | Kevin Grahn | 2003 | 292 | 34.22 | 1:10.70 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
24 | Fabian Shoghl | 2003 | 215 | 36.21 | 1:18.29 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 55, 100m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:04.91 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Max Swegmark | 2004 | 14 | 282 | 34.37 | 1:11.51 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 11 | 278 | 33.74 | 1:11.82 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Jakob Ribe | 2004 | 10 | 274 | 34.41 | 1:12.21 | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | 9 | 246 | 35.31 | 1:14.78 | ||||
S71 | ||||||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | 8 | 241 | 35.48 | 1:15.37 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | 7 | 235 | 36.06 | 1:15.92 | ||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Gustav Edlund | 2004 | 6 | 233 | 36.95 | 1:16.20 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | David Axelsson | 2004 | 5 | 225 | 37.92 | 1:17.03 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Walter Sundling | 2004 | 4 | 213 | 36.60 | 1:18.46 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Hugo Fransson | 2005 | 3 | 211 | 36.65 | 1:18.75 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Hegmegi | 2005 | 2 | 206 | 37.23 | 1:19.33 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Gustav Fahlström | 2005 | 0.5 | 204 | 38.63 | 1:19.63 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
12 | Lukas Lundberg | 2004 | 0.5 | 204 | 37.21 | 1:19.63 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
14 | Kevin Söderqvist | 2004 | 201 | 38.48 | 1:20.02 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
15 | Alexander Henningsson | 2004 | 197 | 38.89 | 1:20.59 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Askengren | 2004 | 194 | 38.75 | 1:20.98 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Felix Kinnander | 2004 | 193 | 38.37 | 1:21.05 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Erik Ankarling | 2004 | 186 | 37.96 | 1:22.08 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
19 | Hjalmar Mueller | 2004 | 174 | 39.32 | 1:23.88 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
20 | Gustav Lokrantz | 2004 | 169 | 39.55 | 1:24.69 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
21 | Olle Pettersson | 2004 | 161 | 40.64 | 1:26.08 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
22 | Samuel Rundgren | 2004 | 157 | 40.83 | 1:26.84 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
23 | Marcus Manninen | 2004 | 98 | 45.61 | 1:41.68 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
- | Fredrik Ekholm | 2004 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 56, 200m Bröst Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Therése Bergström (1987) 2:34.92 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Hansson | 1998 | 14 | 548 | 39.36 | 1:23.72 | 2:07.82 | 2:51.13 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Maja Fredriksson | 1999 | 11 | 504 | 39.36 | 1:24.43 | 2:09.62 | 2:56.07 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
3 | Elise Gidlöf | 1999 | 10 | 484 | 38.77 | 1:24.35 | 2:10.78 | 2:58.35 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Adina Nyström | 1999 | 9 | 480 | 39.05 | 1:25.17 | 2:12.01 | 2:58.89 | ||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
5 | Louise Hagström | 1998 | 8 | 463 | 40.00 | 1:26.10 | 2:13.95 | 3:01.09 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Adina Eriksson | 1999 | 7 | 458 | 40.38 | 1:27.70 | 2:14.94 | 3:01.77 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 6 | 444 | 40.95 | 1:28.93 | 2:16.74 | 3:03.61 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Malin Jonsson | 1998 | 5 | 427 | 41.81 | 1:29.18 | 2:17.72 | 3:06.02 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Ebba Melin | 1998 | 4 | 406 | 42.04 | 1:29.15 | 2:20.23 | 3:09.12 | ||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
10 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 3 | 400 | 42.51 | 1:31.69 | 2:21.38 | 3:10.02 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Marit van Zonneveld | 1999 | 2 | 373 | 43.53 | 1:34.24 | 2:25.01 | 3:14.61 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 57, 200m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Lina Berggren (1998) 2:46.09 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Nederman | 2000 | 14 | 556 | 39.40 | 1:23.69 | 2:06.96 | 2:50.31 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Linea Holström | 2000 | 11 | 551 | 38.84 | 1:22.85 | 2:06.93 | 2:50.87 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Emelie Ångström | 2001 | 10 | 535 | 38.29 | 1:22.31 | 2:07.16 | 2:52.52 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | Lina Maltesson | 2000 | 9 | 533 | 39.07 | 1:22.84 | 2:07.37 | 2:52.78 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Ella Lindroth | 2001 | 8 | 520 | 39.41 | 1:24.66 | 2:09.11 | 2:54.20 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Linnea Dunberg | 2000 | 7 | 514 | 40.34 | 1:24.61 | 2:09.97 | 2:54.89 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Thea Ekström | 2001 | 6 | 500 | 39.40 | 1:25.21 | 2:11.58 | 2:56.44 | ||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
8 | Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 5 | 499 | 39.71 | 1:24.05 | 2:10.68 | 2:56.61 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Moa Holmström | 2001 | 4 | 490 | 38.27 | 1:24.29 | 2:10.83 | 2:57.66 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
10 | Lina Nederman | 2000 | 3 | 465 | 41.23 | 1:27.07 | 2:13.82 | 3:00.86 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | 2 | 447 | 39.64 | 1:26.47 | 2:15.19 | 3:03.17 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Elsa Jörstam | 2001 | 1 | 443 | 40.45 | 1:27.33 | 2:15.36 | 3:03.70 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Alma Johansson | 2001 | 433 | 41.50 | 1:28.24 | 2:17.22 | 3:05.14 | |||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 421 | 42.06 | 1:30.01 | 2:18.62 | 3:06.93 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Lisa Rydelius | 2001 | 420 | 42.66 | 1:30.39 | 2:19.24 | 3:07.03 | |||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Sabina Kurtovic | 2000 | 366 | 43.25 | 1:33.08 | 2:23.94 | 3:15.86 | |||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 58, 200m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Karl-Fredrik Gudjonsson (1993) 2:27.22 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | 14 | 526 | 36.68 | 1:16.13 | 1:57.75 | 2:37.67 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 11 | 524 | 35.86 | 1:16.14 | 1:57.04 | 2:37.83 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Johannes Vålvik | 1999 | 10 | 395 | 36.60 | 1:20.17 | 2:05.72 | 2:53.44 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
4 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 9 | 391 | 39.08 | 1:22.96 | 2:08.60 | 2:54.06 | ||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Jesper Eriksson | 1999 | 8 | 361 | 38.49 | 1:23.91 | 2:11.51 | 2:58.68 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
6 | Nils König | 1998 | 7 | 347 | 39.86 | 1:27.18 | 2:13.74 | 3:01.13 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 59, 200m Bröst Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 2:34.38 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | August Mathisen | 2001 | 14 | 507 | 37.22 | 1:19.51 | 2:00.02 | 2:39.65 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 11 | 465 | 37.12 | 1:20.07 | 2:01.34 | 2:44.30 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | 10 | 431 | 38.27 | 1:21.40 | 2:05.52 | 2:48.42 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | 9 | 431 | 38.13 | 1:20.64 | 2:03.93 | 2:48.53 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Anton Svensson | 2001 | 8 | 371 | 40.64 | 1:25.02 | 2:11.65 | 2:57.10 | ||
Billingens Simklubb | ||||||||||
6 | Emil Gunneriusson | 2000 | 7 | 354 | 40.54 | 1:26.55 | 2:12.84 | 2:59.88 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Oyvind Andreassen | 2000 | 6 | 334 | 40.97 | 1:28.24 | 2:15.85 | 3:03.45 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Linus Hoffner | 2001 | 5 | 334 | 40.31 | 1:28.18 | 2:15.48 | 3:03.49 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Christian Ackers | 2001 | 4 | 319 | 41.48 | 1:29.17 | 2:18.43 | 3:06.19 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Patric Blomquist | 2000 | 3 | 305 | 42.18 | 1:31.22 | 2:21.32 | 3:09.01 | ||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Hampus Johannesson | 2000 | 2 | 297 | 42.06 | 1:30.75 | 2:20.84 | 3:10.65 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | Max Fahlén | 2001 | 1 | 264 | 46.33 | 1:37.89 | 2:29.46 | 3:18.23 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Filip Myringby | 2001 | 253 | 43.50 | 1:35.61 | 2:28.57 | 3:21.22 | |||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Jonathan Holmberg | 2000 | 227 | 46.62 | 1:40.33 | 2:35.16 | 3:28.53 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Rundgren | 2001 | 209 | 51.80 | 1:47.52 | 2:45.02 | 3:34.45 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Marcus Vilhelmsson | 2000 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 60, 100m Fjäril Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Emilia Nilsson 1:03.29 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Selander | 1999 | 14 | 543 | 32.35 | 1:08.71 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sandra Lange | 1999 | 11 | 541 | 32.34 | 1:08.78 | ||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Johansson | 1997 | 10 | 518 | 32.03 | 1:09.77 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Ellen Thor | 1997 | 9 | 516 | 31.44 | 1:09.88 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
5 | Malin Andersson | 1999 | 8 | 473 | 31.77 | 1:11.93 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Roos | 1999 | 7 | 470 | 33.26 | 1:12.08 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Angelica Stark | 1999 | 6 | 460 | 32.83 | 1:12.62 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Elise Gidlöf | 1999 | 5 | 457 | 33.55 | 1:12.75 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Sofia Näslund | 1999 | 4 | 445 | 33.99 | 1:13.38 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 3 | 407 | 33.21 | 1:15.59 | ||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
11 | Ebba Petersson | 1998 | 2 | 398 | 34.58 | 1:16.16 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Andrea Vestgård | 1998 | 1 | 398 | 34.22 | 1:16.17 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 395 | 35.42 | 1:16.39 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 379 | 34.47 | 1:17.43 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Julia Åstrand | 1999 | 370 | 36.01 | 1:18.02 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
16 | Linnea Sterner | 1996 | 370 | 35.33 | 1:18.06 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Anna Grundmark | 1997 | 362 | 34.52 | 1:18.62 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 343 | 36.73 | 1:20.02 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Rebecka Östh | 1999 | 326 | 37.73 | 1:21.42 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
20 | Ellen Carlsson | 1999 | 308 | 36.34 | 1:22.97 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
21 | Evelina Thollström | 1999 | 297 | 38.82 | 1:23.95 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Maja Fredriksson | 1999 | 284 | 38.03 | 1:25.26 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
- | Dina Rossi | 1999 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 61, 100m Fjäril Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 1:05.11 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | 14 | 561 | 31.09 | 1:07.96 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Elsa Nordström | 2001 | 11 | 519 | 31.98 | 1:09.72 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | 10 | 500 | 31.95 | 1:10.62 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Annie Lätt | 2001 | 9 | 491 | 33.03 | 1:11.02 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
5 | Agnes Arberg | 2001 | 8 | 466 | 33.10 | 1:12.26 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Signe Nordegren | 2000 | 7 | 460 | 33.92 | 1:12.60 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | 6 | 446 | 33.17 | 1:13.35 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Aida Shoghl | 2001 | 5 | 439 | 32.80 | 1:13.75 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Smilla Lönnberg | 2001 | 4 | 434 | 34.26 | 1:14.00 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | 3 | 433 | 34.09 | 1:14.08 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Frida Lannhard | 2000 | 2 | 432 | 34.00 | 1:14.12 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
12 | Amanda Eriksson | 2001 | 1 | 422 | 33.46 | 1:14.71 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Ida Nederman | 2000 | 414 | 34.18 | 1:15.20 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | Sofia Bekken | 2001 | 388 | 34.94 | 1:16.82 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Alice Almén | 2001 | 376 | 35.34 | 1:17.66 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Janka Deák | 2000 | 373 | 34.41 | 1:17.87 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Helene Samuelsson | 2001 | 357 | 35.82 | 1:18.97 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Alice Thörnros | 2001 | 357 | 35.26 | 1:19.00 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Hanna Reithner | 2000 | 349 | 36.88 | 1:19.58 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Malin Ettrup | 2000 | 348 | 35.49 | 1:19.66 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Karolin Holmberg | 2001 | 347 | 35.18 | 1:19.72 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
22 | Tilda Eklund | 2000 | 347 | 36.65 | 1:19.73 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
23 | Moa Holmström | 2001 | 331 | 36.61 | 1:21.03 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Claesén | 2001 | 312 | 36.86 | 1:22.64 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
Gren 62, 100m Fjäril Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 1:08.16 2010-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | 14 | 522 | 32.27 | 1:09.61 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | 11 | 506 | 34.65 | 1:10.31 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | 10 | 505 | 32.45 | 1:10.38 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | Klara Eklöf | 2002 | 9 | 474 | 32.85 | 1:11.86 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Elin Gunnarsson | 2002 | 8 | 472 | 33.55 | 1:12.00 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Cornelia Johansson | 2003 | 7 | 458 | 33.73 | 1:12.68 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
7 | Vera Karlsson | 2003 | 6 | 436 | 35.04 | 1:13.92 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Felicia Järvikari | 2002 | 5 | 432 | 34.45 | 1:14.14 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Saga Bäckström | 2002 | 4 | 425 | 34.34 | 1:14.52 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
10 | Emma Cullberg | 2002 | 3 | 419 | 32.62 | 1:14.87 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Anna Westborg | 2002 | 2 | 418 | 34.95 | 1:14.96 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Nadija Sabic | 2002 | 1 | 404 | 35.33 | 1:15.82 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Clara Örnhem | 2002 | 390 | 34.96 | 1:16.70 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
14 | Linn Suchomel | 2003 | 388 | 35.19 | 1:16.84 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Nikita Kapron | 2003 | 380 | 35.64 | 1:17.38 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
16 | Elsa Bergh | 2002 | 377 | 35.79 | 1:17.56 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Filippa Sterling | 2002 | 373 | 34.21 | 1:17.81 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
18 | Linda Fredriksson | 2002 | 369 | 34.34 | 1:18.15 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
19 | Isabelle Rydahl | 2003 | 367 | 35.13 | 1:18.26 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
20 | Saga Bodsjö | 2002 | 359 | 36.18 | 1:18.86 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
21 | Jennifer Jingmark | 2003 | 334 | 36.72 | 1:20.76 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
22 | Tindra Moberg | 2003 | 332 | 36.31 | 1:20.89 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
23 | Saga Janzén | 2002 | 320 | 36.07 | 1:21.96 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Tora Jacobsen | 2002 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 63, 100m Fjäril Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Martina Granström 1:15.26 2002-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | 14 | 416 | 34.41 | 1:15.04 | 0-11 Åldersgrupp Rekord | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | 11 | 328 | 37.57 | 1:21.24 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 10 | 287 | 39.75 | 1:24.90 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ingrid Ogreid | 2004 | 9 | 283 | 38.65 | 1:25.33 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Inger Sandvold | 2004 | 8 | 263 | 39.86 | 1:27.49 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Sofia Henningsson | 2004 | 7 | 250 | 39.40 | 1:28.97 | ||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
7 | Clara Bergh | 2004 | 6 | 250 | 40.85 | 1:28.98 | ||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Hazard | 2004 | 5 | 214 | 42.27 | 1:33.65 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Thilde Smedbäck | 2004 | 4 | 207 | 43.00 | 1:34.69 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Liine Sundblad | 2004 | 3 | 198 | 42.66 | 1:36.03 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Felicia Heintz | 2004 | 2 | 196 | 44.67 | 1:36.44 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Ebba Holgersson | 2005 | 1 | 185 | 45.64 | 1:38.32 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Joline Bakken | 2005 | 181 | 45.00 | 1:39.10 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Sofie Persson | 2004 | 178 | 46.88 | 1:39.64 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
15 | Ella Engelgren | 2004 | 177 | 46.06 | 1:39.75 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Sara Hopmark | 2004 | 174 | 44.98 | 1:40.23 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Molly Lund | 2005 | 158 | 44.88 | 1:43.65 | |||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
18 | Sara Randerstedt | 2004 | 150 | 46.50 | 1:45.45 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
19 | Emilia Eriksson | 2004 | 130 | 49.15 | 1:50.66 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
20 | Malvina Walldén | 2005 | 109 | 51.37 | 1:57.29 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
- | Alice Fransson | 2004 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 64, 100m Fjäril Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 59.30 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | André Gradin | 1994 | 14 | 550 | 28.21 | 1:00.80 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | 11 | 484 | 29.27 | 1:03.41 | ||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | 10 | 481 | 29.02 | 1:03.57 | ||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Johannes Kallevik | 1999 | 9 | 468 | 29.59 | 1:04.13 | ||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Sixten Almén | 1999 | 8 | 468 | 30.05 | 1:04.15 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Ishak Sabic | 1999 | 7 | 450 | 30.43 | 1:05.01 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 6 | 431 | 29.61 | 1:05.91 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 5 | 413 | 29.72 | 1:06.88 | ||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Max Karlsson | 1999 | 4 | 410 | 31.02 | 1:07.02 | ||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Anton Lornell | 1998 | 3 | 400 | 31.29 | 1:07.60 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Niclas Lindow | 1999 | 2 | 391 | 31.49 | 1:08.13 | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Oscar Brohammer | 1998 | 1 | 373 | 32.16 | 1:09.17 | ||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Viktor Johansson | 1999 | 367 | 31.60 | 1:09.53 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Anton Campalto | 1998 | 338 | 32.18 | 1:11.47 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
15 | Jakob Gustafsson | 1999 | 303 | 33.69 | 1:14.14 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
16 | Lukas Hill | 1999 | 299 | 32.90 | 1:14.43 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Robin Flyman | 1995 | 277 | 33.10 | 1:16.41 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Jacob Persson | 1999 | 258 | 35.47 | 1:18.16 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
19 | Sebastian Svensson | 1999 | 242 | 35.90 | 1:19.84 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | 182 | 38.54 | 1:27.78 | |||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
- | Elias Olsson Svensson | 1996 | DSQ | |||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Steindl | 2000 | 14 | 480 | 29.19 | 1:03.61 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | 11 | 466 | 30.60 | 1:04.23 | ||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mirza Dzafic | 2000 | 10 | 426 | 29.94 | 1:06.17 | ||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Landström | 2000 | 9 | 424 | 30.47 | 1:06.30 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Espen Aikio | 2000 | 8 | 413 | 31.22 | 1:06.89 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | 7 | 408 | 30.82 | 1:07.16 | ||||
Nässjö SLS | ||||||||||
7 | Jesper Danielsson | 2000 | 6 | 393 | 30.36 | 1:07.98 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Viktor Svan | 2000 | 5 | 372 | 31.03 | 1:09.22 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Filip Egelrud | 2000 | 4 | 371 | 30.46 | 1:09.31 | ||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Isak Heggestad | 2000 | 3 | 361 | 30.44 | 1:09.93 | ||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 2 | 358 | 32.40 | 1:10.10 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Albin Staaf | 2000 | 1 | 352 | 33.30 | 1:10.54 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | David Engström | 2001 | 343 | 32.31 | 1:11.15 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Vilmer Jansson | 2000 | 342 | 32.03 | 1:11.20 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
15 | David Albringer | 2001 | 335 | 32.47 | 1:11.70 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
16 | Anton Svensson | 2001 | 332 | 33.26 | 1:11.88 | |||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
17 | Arild Degerstrom | 2000 | 328 | 33.07 | 1:12.21 | |||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Naevid Kiasat | 2001 | 323 | 32.95 | 1:12.59 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 322 | 33.28 | 1:12.67 | |||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Hans Gustafsson | 2000 | 306 | 32.52 | 1:13.87 | |||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
21 | Christoffer Akselsen | 2001 | 301 | 33.03 | 1:14.26 | |||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Håvard Hokling | 2001 | 289 | 33.74 | 1:15.27 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Erik Krysén | 2000 | 222 | 35.81 | 1:22.25 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 66, 100m Fjäril Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 1:03.04 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | 14 | 355 | 31.19 | 1:10.36 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | 11 | 345 | 33.58 | 1:10.98 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 10 | 315 | 33.38 | 1:13.21 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Christian Ogreid | 2002 | 9 | 299 | 34.60 | 1:14.48 | ||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | 8 | 284 | 35.19 | 1:15.76 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Daniel Öhman | 2002 | 7 | 263 | 35.68 | 1:17.70 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | 6 | 258 | 36.48 | 1:18.20 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Linus Thörn | 2002 | 5 | 257 | 36.53 | 1:18.31 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | 4 | 251 | 35.64 | 1:18.95 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | 3 | 245 | 37.08 | 1:19.61 | ||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
11 | Tor Selander | 2002 | 2 | 231 | 36.90 | 1:21.09 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Erik Wallin | 2003 | 1 | 229 | 37.14 | 1:21.32 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Elias Axelsson | 2002 | 228 | 38.55 | 1:21.44 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Ludwig Lundborg | 2002 | 221 | 37.54 | 1:22.33 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Elias Persson | 2002 | 207 | 36.49 | 1:24.13 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Hugo Lindskog | 2002 | 191 | 38.60 | 1:26.36 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
17 | Otto Reithner | 2003 | 191 | 39.12 | 1:26.45 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Henrik Eriksson | 2002 | 175 | 39.51 | 1:29.01 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Walldén | 2003 | 163 | 43.60 | 1:31.05 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
20 | Fabian Shoghl | 2003 | 156 | 38.24 | 1:32.51 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Otto Lundberg | 2003 | 147 | 44.41 | 1:34.27 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Karl Skogsberg | 2003 | 144 | 43.33 | 1:34.88 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Charlie Tranberg | 2002 | DNS | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | DSQ | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 67, 100m Fjäril Herrar 11 o Y, Finaler |
99 år och yngre: Linus Junefeldt 1:14.27 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 209 | 38.12 | 1:23.93 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | 11 | 162 | 40.49 | 1:31.35 | ||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Fredrik Karlsson | 2004 | 10 | 156 | 42.09 | 1:32.49 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | 9 | 146 | 43.29 | 1:34.54 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | 8 | 141 | 41.31 | 1:35.69 | ||||
S71 | ||||||||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | 7 | 139 | 43.07 | 1:36.10 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
7 | David Axelsson | 2004 | 6 | 133 | 46.52 | 1:37.53 | ||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Kevin Söderqvist | 2004 | 5 | 132 | 45.66 | 1:37.68 | ||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
9 | Gustav Fahlström | 2005 | 4 | 112 | 48.36 | 1:43.35 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
10 | Hugo Fransson | 2005 | 3 | 96 | 47.97 | 1:48.64 | ||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Erik Ankarling | 2004 | 2 | 87 | 47.88 | 1:52.39 | ||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
12 | Samuel Rundgren | 2004 | 1 | 79 | 53.04 | 1:55.83 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Henningsson | 2004 | DSQ | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Hjalmar Mueller | 2004 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Max Swegmark | 2004 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 68, 4X50m Medley Damer, Finaler |
14 - 99 år: LASS 2:04.65 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elfsborg 1 | 2000 | 28 | 606 | 2:05.40 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Tilda Öman | 2000 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Linea Holström | 2000 | 35.77 | 1:07.76 | |||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 29.24 | 1:37.00 | |||||||
Emelie Melin | 2000 | 28.40 | 2:05.40 | |||||||
2 | Jönköping Damer 1 | 2001 | 22 | 572 | 2:07.79 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Emma Hansson | 1998 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Adina Eriksson | 1999 | 35.44 | 1:08.94 | |||||||
Emma Johansson | 1997 | 29.74 | 1:38.68 | |||||||
Angelica Stark | 1999 | 29.11 | 2:07.79 | |||||||
3 | Skk Damer (jun) Lag 1 | 2001 | 20 | 559 | 2:08.77 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ebba Martin | 2000 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 36.41 | 1:09.30 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 30.44 | 1:39.74 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 29.03 | 2:08.77 | |||||||
4 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 1999 | 18 | 529 | 2:11.20 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 36.56 | 1:11.73 | |||||||
Malin Andersson | 1999 | 30.33 | 1:42.06 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 29.14 | 2:11.20 | |||||||
5 | Skk Damer (jun) Lag 2 | 2001 | 16 | 516 | 2:12.25 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Hanna Reithner | 2000 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Louise Hagström | 1998 | 36.93 | 1:10.70 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 31.59 | 1:42.29 | |||||||
Sofia Näslund | 1999 | 29.96 | 2:12.25 | |||||||
6 | Ludvika SS Damer [1998] | 1998 | 14 | 514 | 2:12.43 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Rebecka Östh | 1999 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 37.03 | 1:11.15 | |||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 31.66 | 1:42.81 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 29.62 | 2:12.43 | |||||||
7 | Lass Damer 1 | 2001 | 12 | 514 | 2:12.46 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Emma Magnusson | 1998 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 38.22 | 1:11.70 | |||||||
Matilda Savén | 2000 | 31.86 | 1:43.56 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 28.90 | 2:12.46 | |||||||
8 | Nkk Damer [1995] Lag 1 | 1995 | 10 | 509 | 2:12.86 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Anna Grundmark | 1997 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 36.27 | 1:10.37 | |||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 32.26 | 1:42.63 | |||||||
Tilde Malm | 1999 | 30.23 | 2:12.86 | |||||||
9 | Växjö SS Damer | 1998 | 8 | 498 | 2:13.88 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
Julia Landberg | 1999 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 37.38 | 1:11.30 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 33.18 | 1:44.48 | |||||||
Fanny Elingfors | 1998 | 29.40 | 2:13.88 | |||||||
10 | Ösa Damer Lag 1 | 1999 | 6 | 492 | 2:14.40 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Sandra Rääf | 2000 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Ida Nederman | 2000 | 38.19 | 1:12.81 | |||||||
Lina Nederman | 2000 | 32.03 | 1:44.84 | |||||||
Clara Momats | 2000 | 29.56 | 2:14.40 | |||||||
11 | Elfsborg 2 | 2000 | 4 | 490 | 2:14.58 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Emma Stawåsen | 1988 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Lina Maltesson | 2000 | 36.96 | 1:11.01 | |||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 33.11 | 1:44.12 | |||||||
Janka Deák | 2000 | 30.46 | 2:14.58 | |||||||
12 | Strängnäs Damer [2000] | 2000 | 2 | 483 | 2:15.21 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Adina Nyström | 1999 | 36.12 | 1:11.15 | |||||||
Maja Eriksson | 2002 | 32.07 | 1:43.22 | |||||||
Saga Bäckström | 2002 | 31.99 | 2:15.21 | |||||||
13 | Ludvika SS Damer 2 | 2001 | 464 | 2:16.99 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Elin Carlsson | 2001 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 36.56 | 1:12.53 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 34.57 | 1:47.10 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | 29.89 | 2:16.99 | |||||||
14 | Skuru Ik | 2000 | 460 | 2:17.41 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Signe Nordegren | 2000 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 38.41 | 1:13.62 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 33.66 | 1:47.28 | |||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 30.13 | 2:17.41 | |||||||
15 | Västerås Damer | 2001 | 458 | 2:17.62 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Emelie Ångström | 2001 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Malin Eklund | 2001 | 37.39 | 1:13.66 | |||||||
Karolin Holmberg | 2001 | 33.43 | 1:47.09 | |||||||
Ebba Vongheer | 2000 | 30.53 | 2:17.62 | |||||||
16 | Elfsborg 3 | 2001 | 437 | 2:19.75 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Emma Dubo | 1999 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Alma Johansson | 2001 | 38.33 | 1:13.13 | |||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 35.11 | 1:48.24 | |||||||
Sabina Kurtovic | 2000 | 31.51 | 2:19.75 | |||||||
17 | Alvesta SS Damer | 2001 | 434 | 2:20.07 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
Julia Åstrand | 1999 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Adna Drincic | 2001 | 41.92 | 1:19.00 | |||||||
Sandra Lange | 1999 | 30.91 | 1:49.91 | |||||||
Stina Bengtsson | 1998 | 30.16 | 2:20.07 | |||||||
18 | Jönköping Damer 2 | 2001 | 432 | 2:20.35 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Alice Arberg | 2000 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Malin Jonsson | 1998 | 40.66 | 1:18.45 | |||||||
Agnes Arberg | 2001 | 32.54 | 1:50.99 | |||||||
Emma Roos | 1999 | 29.36 | 2:20.35 | |||||||
19 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 1999 | 425 | 2:21.14 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 38.12 | 1:16.47 | |||||||
Sofia Bekken | 2001 | 33.17 | 1:49.64 | |||||||
Ida-Linn Silfors | 1999 | 31.50 | 2:21.14 | |||||||
20 | Västervik Damer | 2001 | 405 | 2:23.40 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
Felicia Claesén | 2001 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Thea Ekström | 2001 | 36.43 | 1:12.88 | |||||||
Maria Björnberg | 1998 | 35.61 | 1:48.49 | |||||||
Mira Grimvall | 2002 | 34.91 | 2:23.40 | |||||||
21 | Ösa Damer Lag 2 | 1999 | 391 | 2:25.07 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Jennifer Titus | 2002 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Alice Rigbäck | 1994 | 36.60 | 1:15.18 | |||||||
Evelina Rydén | 2000 | 34.73 | 1:49.91 | |||||||
Terese Engström | 1999 | 35.16 | 2:25.07 | |||||||
22 | Madla SK Laag 2 | 2001 | 370 | 2:27.72 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Charlotte Stokka | 2003 | 43.72 | 1:21.60 | |||||||
Aida Shoghl | 2001 | 33.48 | 1:55.08 | |||||||
Lisa Berg | 2002 | 32.64 | 2:27.72 | |||||||
23 | Sandefjord SK | 2001 | 365 | 2:28.40 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Maja Baugerod | 2001 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Hanna Nordahl-Bakkland | 2001 | 40.74 | 1:20.60 | |||||||
Pia Haavik | 2001 | 34.73 | 1:55.33 | |||||||
Helene Samuelsson | 2001 | 33.07 | 2:28.40 | |||||||
24 | Madla SK Lag 1 | 2001 | 362 | 2:28.83 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Hanna Netland | 2003 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 39.47 | 1:20.65 | |||||||
Malin Ettrup | 2000 | 34.90 | 1:55.55 | |||||||
Celine Gramstad | 2000 | 33.28 | 2:28.83 | |||||||
25 | Jönköping Damer 3 | 2001 | 331 | 2:33.30 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Fanny Klasson | 2001 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Ebba Wilhelmsson | 2001 | 45.58 | 1:23.57 | |||||||
Evelina Thollström | 1999 | 36.58 | 2:00.15 | |||||||
Matilda Brink | 2001 | 33.15 | 2:33.30 | |||||||
- | Fauske SK | 2001 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Maria Skår | 2000 | 44.67 | 44.67 | |||||||
Gren 69, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
14 - 99 år: SK Elfsborg 1:53.96 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Nkk Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | 28 | 477 | 1:59.70 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Max Engström | 2001 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Axel Eriksson | 1998 | 35.30 | 1:05.61 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 27.60 | 1:33.21 | |||||||
Christoffer Theander | 1997 | 26.49 | 1:59.70 | |||||||
2 | Jönköping Herrar | 2001 | 22 | 458 | 2:01.35 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Viktor Svan | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Marcus Vilhelmsson | 2000 | 33.65 | 1:06.27 | |||||||
Jesper Danielsson | 2000 | 29.04 | 1:35.31 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 26.04 | 2:01.35 | |||||||
3 | Ösa Men Team 1 | 1994 | 20 | 454 | 2:01.73 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Michal Laszewski | 2002 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Dennis Finnström | 1995 | 33.94 | 1:07.42 | |||||||
André Gradin | 1994 | 26.50 | 1:33.92 | |||||||
Elias Landström | 2000 | 27.81 | 2:01.73 | |||||||
4 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1999 | 18 | 421 | 2:04.76 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 32.37 | 1:06.64 | |||||||
Max Karlsson | 1999 | 29.17 | 1:35.81 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 28.95 | 2:04.76 | |||||||
5 | Karlstad Herrar 16År Lag1 | 1999 | 16 | 417 | 2:05.15 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 32.01 | 32.01 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 34.93 | 1:06.94 | |||||||
David Albringer | 2001 | 31.27 | 1:38.21 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 26.94 | 2:05.15 | |||||||
6 | Elfsborg 1 | 2001 | 14 | 417 | 2:05.19 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Anes Cavka | 1999 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Anton Lornell | 1998 | 36.06 | 1:07.59 | |||||||
David Engström | 2001 | 30.57 | 1:38.16 | |||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.03 | 2:05.19 | |||||||
7 | Lass Herrar 1 | 2001 | 12 | 408 | 2:06.05 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Johannes Nemeth | 1991 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 38.31 | 1:09.07 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | 28.62 | 1:37.69 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 28.36 | 2:06.05 | |||||||
8 | Katrineholms SS | 1995 | 10 | 400 | 2:06.93 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Emil Kernen | 2002 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Elias Olsson Svensson | 1996 | 37.04 | 1:10.22 | |||||||
Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 29.47 | 1:39.69 | |||||||
John Aldrin | 2001 | 27.24 | 2:06.93 | |||||||
9 | Haugesund SK | 2000 | 8 | 373 | 2:09.95 | |||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
Arild Degerstrom | 2000 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Edvin Glaskov | 1999 | 35.11 | 1:10.88 | |||||||
Johannes Kallevik | 1999 | 27.92 | 1:38.80 | |||||||
Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 31.15 | 2:09.95 | |||||||
10 | Ösa Men Team 2 | 1994 | 6 | 370 | 2:10.26 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Tim Baastad | 2000 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Nils König | 1998 | 35.14 | 1:08.46 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 31.42 | 1:39.88 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 30.38 | 2:10.26 | |||||||
11 | Ludvika SS Herrar [1998] | 1998 | 4 | 338 | 2:14.20 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Erik Krysén | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 36.43 | 1:12.18 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 30.34 | 1:42.52 | |||||||
Hampus Bjärud | 2001 | 31.68 | 2:14.20 | |||||||
12 | Madla SK Lag 1 | 2001 | 2 | 335 | 2:14.71 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Håvard Hokling | 2001 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Christian Ackers | 2001 | 39.37 | 1:13.52 | |||||||
Espen Aikio | 2000 | 30.23 | 1:43.75 | |||||||
Olav Eklund | 2002 | 30.96 | 2:14.71 | |||||||
13 | Västerås Herrar Lag 1 | 2001 | 274 | 2:23.99 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Alexander Rundgren | 2001 | 38.97 | 1:17.36 | |||||||
Max Fahlén | 2001 | 36.08 | 1:53.44 | |||||||
Aram Vardanian | 2000 | 30.55 | 2:23.99 | |||||||
14 | Fauske SK | 2001 | 258 | 2:26.84 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Håvard Brustad | 2000 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Patric Blomquist | 2000 | 39.58 | 1:18.73 | |||||||
Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 34.00 | 1:52.73 | |||||||
Daniel Helin | 2001 | 34.11 | 2:26.84 | |||||||
15 | Karlstad Pojkar 14År[01] | 2001 | 215 | 2:35.94 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Alexander Henningsson | 2004 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 42.02 | 1:23.00 | |||||||
Filip Myringby | 2001 | 39.80 | 2:02.80 | |||||||
Samuel Vestin | 2002 | 33.14 | 2:35.94 | |||||||
Gren 70, 200m Medley Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:21.13 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 14 | 553 | 32.68 | 1:11.41 | 1:57.14 | 2:33.62 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofia von Sydow | 1997 | 11 | 524 | 34.01 | 1:14.54 | 1:59.78 | 2:36.44 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
3 | Emma Johansson | 1997 | 10 | 474 | 31.71 | 1:14.42 | 2:02.38 | 2:41.78 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Tilde Malm | 1999 | 9 | 449 | 35.38 | 1:21.12 | 2:06.62 | 2:44.67 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 8 | 442 | 33.57 | 1:17.06 | 2:06.36 | 2:45.51 | ||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
6 | Louise Hagström | 1998 | 7 | 434 | 34.75 | 1:19.97 | 2:08.40 | 2:46.56 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Emma Roos | 1999 | 6 | 432 | 32.95 | 1:20.35 | 2:09.27 | 2:46.84 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 5 | 401 | 36.26 | 1:22.19 | 2:10.88 | 2:51.06 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Siri Selander | 1999 | 4 | 397 | 34.34 | 1:22.88 | 2:14.41 | 2:51.54 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Ebba Petersson | 1998 | 3 | 382 | 34.98 | 1:21.61 | 2:13.33 | 2:53.81 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
11 | Ebba Melin | 1998 | 2 | 381 | 36.38 | 1:22.69 | 2:13.29 | 2:53.87 | ||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
12 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 1 | 350 | 37.63 | 1:24.95 | 2:16.45 | 2:58.85 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Marit van Zonneveld | 1999 | 331 | 42.50 | 1:30.65 | 2:22.02 | 3:02.21 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Dina Rossi | 1999 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 71, 200m Medley Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.42 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Nederman | 2000 | 14 | 531 | 34.57 | 1:16.20 | 1:59.71 | 2:35.71 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Emelie Melin | 2000 | 11 | 509 | 33.34 | 1:15.89 | 2:02.75 | 2:37.95 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | 10 | 492 | 33.47 | 1:15.97 | 2:04.12 | 2:39.70 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Signe Nordegren | 2000 | 9 | 492 | 33.78 | 1:14.48 | 2:04.51 | 2:39.73 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
5 | Annie Lätt | 2001 | 8 | 475 | 32.62 | 1:17.02 | 2:05.47 | 2:41.66 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
6 | Elsa Jörstam | 2001 | 7 | 459 | 34.31 | 1:18.08 | 2:04.72 | 2:43.43 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | 6 | 446 | 34.70 | 1:17.61 | 2:07.47 | 2:45.01 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | Klara Eriksson | 2000 | 5 | 442 | 36.98 | 1:16.10 | 2:08.07 | 2:45.59 | ||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Alice Thörnros | 2001 | 4 | 439 | 37.15 | 1:19.84 | 2:08.41 | 2:45.92 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | 3 | 439 | 34.48 | 1:17.25 | 2:10.21 | 2:45.94 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | 2 | 439 | 35.89 | 1:20.21 | 2:08.12 | 2:45.97 | ||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Linea Holström | 2000 | 1 | 425 | 37.05 | 1:23.30 | 2:07.78 | 2:47.78 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Tilda Eklund | 2000 | 404 | 36.11 | 1:19.76 | 2:11.06 | 2:50.62 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Aida Shoghl | 2001 | 401 | 34.77 | 1:19.52 | 2:11.09 | 2:51.06 | |||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Elsa Sellmo | 2000 | 393 | 35.77 | 1:20.33 | 2:10.80 | 2:52.17 | |||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 72, 200m Medley Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 2:33.87 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 14 | 518 | 34.64 | 1:15.90 | 2:01.03 | 2:36.99 | ||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Filippa Sterling | 2002 | 11 | 513 | 34.37 | 1:15.37 | 2:01.01 | 2:37.50 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | 10 | 508 | 33.74 | 1:16.15 | 2:02.20 | 2:38.10 | ||
S71 | ||||||||||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | 9 | 507 | 34.04 | 1:15.46 | 2:01.85 | 2:38.18 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
5 | Edith Jernstedt | 2002 | 8 | 496 | 33.41 | 1:14.80 | 2:02.45 | 2:39.28 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
6 | Clara Örnhem | 2002 | 7 | 480 | 34.70 | 1:18.55 | 2:03.75 | 2:41.08 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
7 | Maja Eriksson | 2002 | 6 | 476 | 34.08 | 1:17.36 | 2:06.42 | 2:41.51 | ||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Annie Hegmegi | 2003 | 5 | 473 | 34.22 | 1:15.26 | 2:04.99 | 2:41.84 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 4 | 469 | 34.93 | 1:15.77 | 2:04.94 | 2:42.35 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Linn Suchomel | 2003 | 3 | 453 | 35.58 | 1:19.14 | 2:07.04 | 2:44.14 | ||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Mari Sandvold | 2002 | 2 | 450 | 35.62 | 1:18.42 | 2:06.77 | 2:44.59 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nikita Kapron | 2003 | 1 | 430 | 36.17 | 1:17.54 | 2:07.70 | 2:47.06 | ||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Nadija Sabic | 2002 | 428 | 34.64 | 1:19.65 | 2:08.07 | 2:47.39 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Wilma Holmertz | 2003 | 420 | 35.12 | 1:19.17 | 2:07.34 | 2:48.44 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Saga Bodsjö | 2002 | 415 | 36.34 | 1:20.45 | 2:09.74 | 2:49.08 | |||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
16 | Lena Årebo | 2002 | 391 | 38.18 | 1:22.05 | 2:08.95 | 2:52.41 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 73, 200m Medley Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Jeanette Reinert 2:46.44 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 14 | 386 | 40.19 | 1:25.55 | 2:15.96 | 2:53.24 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | 11 | 368 | 35.84 | 1:20.29 | 2:12.97 | 2:55.91 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Inger Sandvold | 2004 | 10 | 347 | 39.64 | 1:25.15 | 2:19.81 | 2:59.48 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | 9 | 336 | 38.72 | 1:24.92 | 2:21.38 | 3:01.34 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | 8 | 329 | 40.84 | 1:31.62 | 2:20.67 | 3:02.71 | ||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
6 | Ingrid Ogreid | 2004 | 7 | 319 | 40.96 | 1:30.12 | 2:22.91 | 3:04.45 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Molly Lund | 2005 | 6 | 314 | 41.24 | 1:32.32 | 2:24.44 | 3:05.48 | ||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
8 | Jane Elgh | 2004 | 5 | 306 | 38.26 | 1:25.97 | 2:25.74 | 3:07.16 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Wilma Svensson | 2004 | 4 | 305 | 41.23 | 1:32.34 | 2:25.71 | 3:07.33 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Ella Engelgren | 2004 | 3 | 302 | 45.61 | 1:32.05 | 2:27.34 | 3:07.87 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Celie Augustsson | 2004 | 2 | 293 | 40.96 | 1:31.18 | 2:29.68 | 3:09.82 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Thilde Smedbäck | 2004 | 1 | 292 | 40.33 | 1:32.53 | 2:27.91 | 3:10.09 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Clara Bergh | 2004 | 283 | 38.66 | 1:30.22 | 2:30.08 | 3:11.94 | |||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Sara Hopmark | 2004 | 276 | 46.85 | 1:36.92 | 2:32.51 | 3:13.55 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Ebba Hazard | 2004 | 276 | 42.36 | 1:31.32 | 2:31.37 | 3:13.57 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Sara Randerstedt | 2004 | 270 | 46.06 | 1:38.37 | 2:35.69 | 3:15.13 | |||
Simklubben Ena | ||||||||||
Gren 74, 200m Medley Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 2:13.02 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | 14 | 540 | 29.33 | 1:08.40 | 1:47.28 | 2:20.08 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 11 | 496 | 30.87 | 1:09.75 | 1:50.21 | 2:24.08 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Lornell | 1998 | 10 | 452 | 31.90 | 1:07.24 | 1:52.20 | 2:28.61 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Anes Cavka | 1999 | 9 | 434 | 31.74 | 1:09.16 | 1:57.94 | 2:30.62 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 8 | 426 | 32.92 | 1:11.04 | 1:56.37 | 2:31.64 | ||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Niclas Lindow | 1999 | 7 | 424 | 31.37 | 1:11.63 | 1:58.90 | 2:31.87 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Edvin Persson | 1999 | 6 | 412 | 29.49 | 1:13.11 | 1:58.64 | 2:33.27 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
8 | Anton Campalto | 1998 | 5 | 402 | 32.24 | 1:15.92 | 2:01.18 | 2:34.53 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
9 | Edvin Glaskov | 1999 | 3.5 | 400 | 31.55 | 1:12.36 | 1:58.48 | 2:34.75 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Pontus Staudinger | 1998 | 3.5 | 400 | 31.71 | 1:10.02 | 1:58.76 | 2:34.75 | ||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
11 | Jakob Gustafsson | 1999 | 2 | 400 | 33.49 | 1:13.58 | 1:59.85 | 2:34.79 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
12 | Sixten Almén | 1999 | 1 | 395 | 31.18 | 1:14.87 | 2:01.90 | 2:35.40 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Christoffer Theander | 1997 | 391 | 32.27 | 1:12.80 | 2:00.27 | 2:36.00 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Axel Eriksson | 1998 | 383 | 31.69 | 1:17.06 | 1:59.84 | 2:36.99 | |||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Johannes Vålvik | 1999 | 361 | 35.56 | 1:16.53 | 2:01.96 | 2:40.23 | |||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
16 | Sebastian Svensson | 1999 | 314 | 35.30 | 1:21.67 | 2:10.52 | 2:47.78 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 75, 200m Medley Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:18.26 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | 14 | 498 | 28.08 | 1:06.34 | 1:48.71 | 2:23.92 | ||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
2 | Max Engström | 2001 | 11 | 467 | 29.52 | 1:09.08 | 1:52.73 | 2:27.05 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Espen Aikio | 2000 | 10 | 448 | 31.86 | 1:10.67 | 1:55.82 | 2:29.10 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 9 | 438 | 30.38 | 1:12.74 | 1:54.60 | 2:30.14 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Filip Egelrud | 2000 | 8 | 384 | 30.63 | 1:13.00 | 1:59.81 | 2:36.91 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 7 | 381 | 34.70 | 1:16.10 | 2:02.10 | 2:37.26 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 6 | 379 | 31.83 | 1:12.14 | 2:03.83 | 2:37.61 | ||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
8 | David Albringer | 2001 | 5 | 374 | 32.69 | 1:14.27 | 2:02.08 | 2:38.26 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | John Aldrin | 2001 | 4 | 370 | 31.65 | 1:14.68 | 2:04.60 | 2:38.92 | ||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
10 | Erik Krysén | 2000 | 3 | 366 | 34.96 | 1:18.47 | 2:02.68 | 2:39.46 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 2 | 365 | 34.50 | 1:16.05 | 2:05.39 | 2:39.57 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | 1 | 364 | 32.42 | 1:19.75 | 2:04.74 | 2:39.71 | ||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Isak Heggestad | 2000 | 361 | 30.49 | 1:14.38 | 2:02.20 | 2:40.17 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Hampus Dahlgren | 2001 | 322 | 36.76 | 1:22.66 | 2:08.02 | 2:46.38 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Kevin Norlin | 2000 | 321 | 35.82 | 1:19.32 | 2:08.61 | 2:46.64 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Patric Blomquist | 2000 | 286 | 35.98 | 1:23.66 | 2:12.31 | 2:53.15 | |||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 2:21.76 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Olav Eklund | 2002 | 14 | 393 | 34.36 | 1:13.20 | 2:00.76 | 2:35.68 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | 11 | 384 | 34.80 | 1:15.38 | 2:02.15 | 2:36.96 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | 10 | 349 | 32.82 | 1:13.49 | 2:05.71 | 2:41.94 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Daniel Öhman | 2002 | 9 | 340 | 35.70 | 1:21.13 | 2:06.64 | 2:43.39 | ||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Christian Ogreid | 2002 | 8 | 320 | 35.15 | 1:20.43 | 2:09.76 | 2:46.75 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emil Kernen | 2002 | 7 | 310 | 37.60 | 1:18.68 | 2:12.25 | 2:48.49 | ||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Nilsson | 2002 | 6 | 310 | 35.16 | 1:20.91 | 2:13.31 | 2:48.58 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | John Brolin | 2002 | 5 | 309 | 35.70 | 1:20.93 | 2:09.29 | 2:48.72 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | 4 | 309 | 36.68 | 1:22.45 | 2:10.87 | 2:48.77 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
10 | Hugo Lindskog | 2002 | 3 | 308 | 37.73 | 1:19.24 | 2:10.21 | 2:48.89 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
11 | Charlie Tranberg | 2002 | 2 | 298 | 36.10 | 1:22.72 | 2:14.43 | 2:50.71 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | Ludwig Lundborg | 2002 | 1 | 285 | 37.20 | 1:22.62 | 2:15.41 | 2:53.35 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Erik Wallin | 2003 | 283 | 37.88 | 1:20.29 | 2:12.63 | 2:53.69 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Lukas Åkerblom | 2002 | 278 | 38.79 | 1:25.37 | 2:14.80 | 2:54.78 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
15 | Elias Persson | 2002 | 249 | 37.32 | 1:31.39 | 2:20.34 | 3:01.16 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Tor Selander | 2002 | DSQ | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 77, 200m Medley Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 2:36.55 2003-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 299 | 36.92 | 1:21.35 | 2:10.68 | 2:50.62 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Max Swegmark | 2004 | 11 | 248 | 39.40 | 1:27.67 | 2:22.90 | 3:01.47 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Walter Sundling | 2004 | 10 | 240 | 40.22 | 1:25.55 | 2:20.90 | 3:03.57 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | 9 | 227 | 42.04 | 1:31.79 | 2:25.34 | 3:06.94 | ||
S71 | ||||||||||
5 | David Axelsson | 2004 | 8 | 217 | 44.18 | 1:35.63 | 2:28.57 | 3:09.87 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Anton Hegmegi | 2005 | 7 | 215 | 43.24 | 1:32.56 | 2:27.39 | 3:10.28 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Gustav Edlund | 2004 | 6 | 215 | 45.08 | 1:38.25 | 2:29.08 | 3:10.33 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Lukas Lundberg | 2004 | 5 | 202 | 43.11 | 1:31.60 | 2:30.47 | 3:14.37 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
9 | Kevin Söderqvist | 2004 | 4 | 192 | 44.40 | 1:38.08 | 2:32.88 | 3:17.45 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
10 | Hugo Fransson | 2005 | 3 | 182 | 46.22 | 1:39.47 | 2:36.58 | 3:21.26 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Gustav Askengren | 2004 | 2 | 177 | 42.84 | 1:36.28 | 2:36.71 | 3:23.17 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Gustav Fahlström | 2005 | 1 | 176 | 48.49 | 1:43.04 | 2:42.05 | 3:23.23 | ||
Motala Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexander Henningsson | 2004 | 174 | 47.15 | 1:35.47 | 2:38.14 | 3:24.17 | |||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Oscar Löfdahl | 2004 | 174 | 45.56 | 1:36.60 | 2:42.95 | 3:24.19 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
15 | Samuel Rundgren | 2004 | 144 | 50.86 | 1:46.55 | 2:50.70 | 3:37.67 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Ankarling | 2004 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 78, 50m Bröstsim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Elin Andersson 33.09 2008-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Maja Fredriksson | 1999 | 14 | 646 | 34.47 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Hansson | 1998 | 11 | 620 | 34.93 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Adina Eriksson | 1999 | 10 | 589 | 35.54 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Adina Nyström | 1999 | 9 | 562 | 36.10 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
5 | Alice Rigbäck | 1994 | 8 | 553 | 36.30 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | 7 | 550 | 36.37 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 6 | 527 | 36.87 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Steindl | 1998 | 5 | 510 | 37.29 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
9 | Louise Hagström | 1998 | 4 | 503 | 37.47 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Ebba Melin | 1998 | 3 | 493 | 37.71 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
11 | Ebba Petersson | 1998 | 2 | 437 | 39.24 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Emma Dubo | 1999 | 1 | 425 | 39.63 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Fanny Elingfors | 1998 | 405 | 40.25 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
14 | Malin Jonsson | 1998 | 399 | 40.46 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 382 | 41.04 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Emma Stawåsen | 1988 | 381 | 41.09 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Marit van Zonneveld | 1999 | 378 | 41.20 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
18 | Linnea Sterner | 1996 | 369 | 41.52 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Ellen Carlsson | 1999 | 367 | 41.60 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
20 | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | 364 | 41.73 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Anna Grundmark | 1997 | 361 | 41.84 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 352 | 42.18 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Rebecka Östh | 1999 | 351 | 42.22 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
24 | Evelina Thollström | 1999 | 330 | 43.09 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
25 | Maria Björnberg | 1998 | 324 | 43.38 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
Gren 79, 50m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Johanna Niklasson 35.28 2011-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linea Holström | 2000 | 14 | 594 | 35.44 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Ella Lindroth | 2001 | 11 | 590 | 35.52 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Thea Ekström | 2001 | 10 | 583 | 35.66 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
4 | Moa Holmström | 2001 | 9 | 571 | 35.90 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | 8 | 532 | 36.76 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Westholm | 2001 | 7 | 524 | 36.94 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | 6 | 518 | 37.10 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ida Nederman | 2000 | 5 | 511 | 37.27 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Malin Eklund | 2001 | 4 | 505 | 37.40 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Michelle Berntsson | 2000 | 3 | 503 | 37.45 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
11 | Wilma Wennerberg | 2001 | 2 | 475 | 38.18 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
12 | Felicia Claesén | 2001 | 1 | 474 | 38.21 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
13 | Alma Johansson | 2001 | 472 | 38.25 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Erika Tudegård | 2001 | 471 | 38.28 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Clara Momats | 2000 | 470 | 38.31 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Lina Maltesson | 2000 | 468 | 38.37 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Clara Lönnberg | 2001 | 466 | 38.43 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
18 | Elsa Jörstam | 2001 | 460 | 38.58 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Emelie Melin | 2000 | 455 | 38.72 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
20 | Malin Andreé | 2001 | 449 | 38.89 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Elin Carlsson | 2001 | 446 | 38.98 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
22 | Amanda Eriksson | 2001 | 445 | 39.03 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Emma Hjort | 2000 | 442 | 39.11 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 440 | 39.17 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Lisa Rydelius | 2001 | 424 | 39.66 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
26 | Kajsa Johansson | 2000 | 420 | 39.78 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | 407 | 40.19 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Hanna Nordahl-Bakkland | 2001 | 405 | 40.27 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Elsa Sellmo | 2000 | 401 | 40.39 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
30 | Emelie Larsson | 2000 | 392 | 40.70 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
31 | Julia Rosebrink | 2000 | 389 | 40.80 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
32 | Marit Aakre | 2000 | 388 | 40.83 | ||||||
Bergkameratene-Svømming | ||||||||||
33 | Sabina Kurtovic | 2000 | 382 | 41.06 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
34 | Matilda Brink | 2001 | 371 | 41.46 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
35 | Ebba Vongheer | 2000 | 363 | 41.75 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
36 | Elin Trollsfjord | 2001 | 360 | 41.89 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
37 | Matilda Mild | 2001 | 356 | 42.01 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
38 | Ellen Eriksson | 2001 | 348 | 42.33 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
39 | Karolin Holmberg | 2001 | 346 | 42.43 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
40 | Pia Haavik | 2001 | 345 | 42.46 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Helene Samuelsson | 2001 | 331 | 43.04 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
42 | Ebba Eriksson | 2000 | 324 | 43.35 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
43 | Ida Ullstrand | 2001 | 321 | 43.48 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Filippa Trollsfjord | 2001 | 319 | 43.60 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
45 | Nora Johansson | 2001 | 315 | 43.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
46 | Aida Shoghl | 2001 | 310 | 44.03 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Maja Baugerod | 2001 | 309 | 44.06 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Sophia Stickel | 2001 | 307 | 44.17 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
49 | Vendela Bergdahl | 2000 | 304 | 44.30 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
50 | Jennie Lundgren | 2001 | 302 | 44.40 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
51 | Astrid Svedberg | 2001 | 299 | 44.55 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
52 | Hannah Lornell | 2000 | 298 | 44.59 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
53 | Fanny Klasson | 2001 | 294 | 44.77 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
54 | Andrea Rossi | 2001 | 292 | 44.90 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
55 | Lovisa Erlandsson | 2000 | 282 | 45.42 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
56 | Ida Frössberg | 2000 | 277 | 45.67 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
57 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | 266 | 46.28 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
58 | Anna Hamrin | 2000 | 244 | 47.66 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
59 | Julia Voss | 2001 | 200 | 50.90 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Maria Skår | 2000 | DNS | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emelie Sofie Olsen | 2001 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Janka Deák | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 80, 50m Bröstsim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Vilma Ekström 35.36 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Julia Månsson | 2002 | 14 | 606 | 35.21 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | 11 | 586 | 35.60 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | 10 | 577 | 35.79 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Filippa Sterling | 2002 | 9 | 527 | 36.88 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Clara Örnhem | 2002 | 8 | 491 | 37.76 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | 7 | 465 | 38.44 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Edith Jernstedt | 2002 | 6 | 465 | 38.45 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
8 | Adelina Walldén | 2002 | 5 | 463 | 38.51 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
9 | Nadija Sabic | 2002 | 4 | 456 | 38.69 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Lovisa Öhrn | 2002 | 3 | 448 | 38.93 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Lena Årebo | 2002 | 2 | 447 | 38.97 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Linn Suchomel | 2003 | 1 | 440 | 39.16 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Anne-Sofie Klette | 2002 | 436 | 39.29 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Josefine Stenman | 2002 | 430 | 39.48 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
15 | Elma Starrost | 2002 | 429 | 39.51 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Emmie Davis | 2002 | 429 | 39.51 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Anna Krysén | 2003 | 421 | 39.76 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
18 | Victoria Flyman | 2003 | 420 | 39.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Holmberg | 2002 | 418 | 39.83 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
20 | Felicia Östlund | 2002 | 407 | 40.18 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
21 | Maja Eriksson | 2002 | 406 | 40.24 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
22 | Matilda Bengtsson | 2002 | 390 | 40.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 385 | 40.93 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
24 | Felicia Järvikari | 2002 | 381 | 41.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
25 | Felicia Barkehed | 2002 | 379 | 41.15 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
26 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | 379 | 41.16 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
27 | Mari Sandvold | 2002 | 378 | 41.21 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Alva Steindl | 2002 | 377 | 41.22 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
29 | Vera Karlsson | 2003 | 375 | 41.30 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
30 | Saga Janzén | 2002 | 368 | 41.56 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
31 | Saga Bodsjö | 2002 | 367 | 41.60 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
32 | Elsa Staaf | 2003 | 364 | 41.71 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
33 | Amayah Bergman | 2002 | 363 | 41.74 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
34 | Ellen Olsson | 2002 | 361 | 41.82 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
34 | Lisa Flaa | 2002 | 361 | 41.82 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
36 | Wilma Carlheim | 2003 | 360 | 41.86 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
37 | Hanna Lagher | 2002 | 359 | 41.92 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Elsa Jansson | 2002 | 358 | 41.93 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
39 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 356 | 42.01 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
40 | Isabelle Rydahl | 2003 | 356 | 42.03 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
41 | Nellie Myrlander | 2003 | 355 | 42.05 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
42 | Sofia Åstedt | 2003 | 355 | 42.06 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
43 | Magdalena Petersson | 2002 | 351 | 42.21 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
44 | Jennifer Titus | 2002 | 351 | 42.22 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
45 | Sofia Westerberg | 2002 | 337 | 42.79 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
46 | Linda Fredriksson | 2002 | 337 | 42.81 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
47 | Ellen Roslund | 2003 | 336 | 42.86 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
48 | Julia Gunneriusson | 2002 | 335 | 42.89 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
49 | Alva Högberg | 2002 | 331 | 43.05 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
50 | Klara Alte | 2002 | 330 | 43.09 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
51 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 330 | 43.11 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
52 | Tilda Carlsson | 2003 | 328 | 43.21 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
53 | Mira Grimvall | 2002 | 326 | 43.26 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
54 | Michelle Träff | 2002 | 325 | 43.31 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
55 | Wilma Zanderau | 2003 | 325 | 43.32 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
56 | Martina Karlsson | 2003 | 322 | 43.46 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
57 | Lisen Hill | 2002 | 320 | 43.53 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
58 | Sofia Båvenäs | 2002 | 319 | 43.60 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
59 | Hanna Åsbrink | 2002 | 317 | 43.69 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
60 | Charlotte Stokka | 2003 | 316 | 43.72 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
61 | Astrid Lilja | 2002 | 314 | 43.82 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
62 | Emma Cullberg | 2002 | 312 | 43.93 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
63 | Klara Gårdman | 2002 | 311 | 43.95 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
64 | Sara Metcalfe | 2002 | 309 | 44.04 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
65 | Vera Backman | 2003 | 308 | 44.09 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
66 | Hilma Broden | 2003 | 308 | 44.10 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
67 | Amanda Weiding | 2003 | 307 | 44.15 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
68 | Emma Sebelius | 2002 | 305 | 44.24 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
69 | Hanna Netland | 2003 | 292 | 44.87 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
70 | Mathilda Svensson | 2003 | 292 | 44.89 | ||||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
70 | Trine Forss | 2003 | 292 | 44.89 | ||||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
72 | Ebba Stahlberg | 2003 | 291 | 44.93 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
73 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 289 | 45.04 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
74 | Tora Jacobsen | 2002 | 282 | 45.41 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
75 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 276 | 45.73 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
76 | Linn Koivuluoma | 2003 | 275 | 45.81 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
77 | Saga Bäckström | 2002 | 275 | 45.82 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
78 | Ingrid Hellgren | 2003 | 270 | 46.06 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
79 | Femke van Zonneveld | 2002 | 268 | 46.18 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
80 | Emelie Liljeblad | 2002 | 266 | 46.30 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
81 | Thea Jansson | 2003 | 265 | 46.35 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
82 | Amelie Muhr | 2003 | 265 | 46.36 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
83 | Louise Andersson | 2003 | 253 | 47.06 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
84 | Stefanie Petrovic | 2003 | 253 | 47.09 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
85 | Hanna Bylehn | 2002 | 252 | 47.16 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
86 | Tindra Moberg | 2003 | 232 | 48.44 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
87 | Izabella Svensson | 2003 | 231 | 48.51 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
88 | Sofi Holmberg | 2003 | 216 | 49.66 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
89 | Clara Gustavson | 2003 | 215 | 49.72 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
90 | Tilda Hellström | 2002 | 212 | 49.90 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
91 | Jennifer Jingmark | 2003 | 204 | 50.61 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
92 | Elsa Linné | 2003 | 194 | 51.47 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
93 | Emma Orrung | 2003 | 189 | 51.84 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
94 | Anna Werme | 2003 | 187 | 52.04 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
95 | Sara Kärvestedt | 2003 | 186 | 52.20 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
96 | Ellinor Andersson | 2003 | 178 | 52.92 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
- | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | DNS | |||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
- | Tove Apelqvist | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Gren 81, 50m Bröstsim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 38.38 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 14 | 465 | 38.45 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | 11 | 413 | 40.01 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
3 | Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 10 | 354 | 42.10 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Boiana Gradinarska | 2004 | 9 | 307 | 44.15 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Molly Lund | 2005 | 8 | 305 | 44.26 | |||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | 7 | 302 | 44.39 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
7 | Ida Rudelius | 2004 | 6 | 299 | 44.56 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Sara Hopmark | 2004 | 5 | 289 | 45.06 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Gabriella Milusic | 2004 | 4 | 286 | 45.20 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Erica Segerström | 2004 | 3 | 279 | 45.58 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
11 | Wilma Svensson | 2004 | 2 | 276 | 45.74 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Ella Engelgren | 2004 | 1 | 273 | 45.93 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Emilia Eriksson | 2004 | 272 | 45.94 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
14 | Alba Arberg | 2005 | 268 | 46.19 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Tove Gustafsson | 2004 | 265 | 46.38 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
16 | Lina Dahlgren | 2005 | 262 | 46.53 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Inger Sandvold | 2004 | 262 | 46.56 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Hannah Lilja | 2004 | 259 | 46.70 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
19 | Tilde Zanderau | 2005 | 259 | 46.72 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
20 | Elina Wang | 2004 | 259 | 46.75 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Moa Holmquist | 2004 | 245 | 47.60 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Elin Furingsten | 2004 | 245 | 47.62 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
23 | Hedvig Källsand | 2004 | 240 | 47.94 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
24 | Celie Augustsson | 2004 | 232 | 48.45 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
25 | Ebba Holgersson | 2005 | 232 | 48.49 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Thilde Smedbäck | 2004 | 226 | 48.87 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
27 | Miranda Wahlstedt | 2006 | 222 | 49.17 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
28 | Elsa Olofsson | 2004 | 220 | 49.36 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
29 | Ellen Lovinge | 2004 | 215 | 49.72 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Maja Holmertz | 2005 | 209 | 50.14 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
31 | Hanna Persson | 2004 | 205 | 50.46 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
32 | Ebba Hazard | 2004 | 203 | 50.65 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Sofia Wallin | 2005 | 197 | 51.15 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Liine Sundblad | 2004 | 188 | 51.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
35 | Elsa Bäckström | 2004 | 187 | 52.05 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
36 | Elvira Nilsson | 2004 | 179 | 52.87 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Elin Gustafsson | 2005 | 173 | 53.44 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
38 | Filippa Lindskog | 2004 | 163 | 54.50 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
39 | Julia Arildsson | 2005 | 160 | 54.81 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
40 | Malvina Walldén | 2005 | 158 | 55.08 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
41 | Joline Bakken | 2005 | 152 | 55.74 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
42 | Signe Wahlberg | 2005 | 146 | 56.56 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
43 | Selma Ericsson | 2004 | 138 | 57.55 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Tilde Johnsson | 2004 | 128 | 59.10 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
45 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 115 | 1:01.25 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Andrea Höglund | 2005 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Felicia Heintz | 2004 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Mathilda Almgren | 2005 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 82, 50m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 30.47 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | 14 | 581 | 31.96 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 11 | 553 | 32.49 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Johannes Nemeth | 1991 | 10 | 532 | 32.90 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | 9 | 490 | 33.81 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Dennis Finnström | 1995 | 8 | 484 | 33.96 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Anton Campalto | 1998 | 7 | 476 | 34.15 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
7 | Arne Gustav Rostadmo | 1999 | 6 | 462 | 34.48 | |||||
Setermoen Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | 5 | 432 | 35.26 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Nils König | 1998 | 4 | 430 | 35.33 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Ademir Silic | 1998 | 3 | 419 | 35.64 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
11 | Jesper Eriksson | 1999 | 2 | 413 | 35.79 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | Oscar Brohammer | 1998 | 1 | 412 | 35.82 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 407 | 35.97 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Johannes Vålvik | 1999 | 404 | 36.06 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Viktor Johansson | 1999 | 403 | 36.09 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
16 | Jakob Gustafsson | 1999 | 400 | 36.19 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
17 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 376 | 36.95 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Tarjei Iversen-Herland | 1998 | 374 | 37.01 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Anton Lornell | 1998 | 365 | 37.29 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
20 | Pontus Staudinger | 1998 | 364 | 37.32 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
21 | Max Karlsson | 1999 | 341 | 38.15 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Lukas Hill | 1999 | 328 | 38.65 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
23 | Sebastian Svensson | 1999 | 292 | 40.19 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Ishak Sabic | 1999 | DNS | |||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Christoffer Theander | 1997 | DSQ | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Gren 83, 50m Bröstsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 31.46 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | 14 | 563 | 32.28 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | 11 | 549 | 32.57 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 10 | 506 | 33.46 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | 9 | 500 | 33.60 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Hampus Dahlgren | 2001 | 8 | 436 | 35.16 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | August Mathisen | 2001 | 7 | 433 | 35.23 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Filip Egelrud | 2000 | 6 | 424 | 35.50 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Emil Gunneriusson | 2000 | 5 | 416 | 35.72 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Anton Svensson | 2001 | 4 | 415 | 35.73 | |||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
10 | Vilmer Jansson | 2000 | 3 | 405 | 36.04 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
11 | Oscar Sundberg | 2000 | 2 | 387 | 36.57 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Max Engström | 2001 | 1 | 382 | 36.74 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Erik Krysén | 2000 | 352 | 37.77 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Tim Baastad | 2000 | 347 | 37.95 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Kevin Wåhlin | 2000 | 343 | 38.09 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Albert Oscarsson | 2001 | 339 | 38.22 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
16 | Isak Heggestad | 2000 | 339 | 38.22 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Albin Staaf | 2000 | 337 | 38.31 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
19 | Kevin Norlin | 2000 | 333 | 38.47 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Linus Hoffner | 2001 | 321 | 38.93 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | David Engström | 2001 | 318 | 39.06 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
22 | Christian Ackers | 2001 | 314 | 39.22 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Håvard Brustad | 2000 | 309 | 39.43 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Herman Johansson | 2000 | 308 | 39.45 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
25 | Hampus Bjärud | 2001 | 295 | 40.02 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
26 | Hans Gustafsson | 2000 | 294 | 40.07 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
27 | Christoffer Akselsen | 2001 | 291 | 40.23 | ||||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 289 | 40.30 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Oyvind Andreassen | 2000 | 288 | 40.35 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Patric Blomquist | 2000 | 281 | 40.70 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Albin Svenneby | 2001 | 264 | 41.56 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
32 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 254 | 42.10 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Jonathan Holmberg | 2000 | 251 | 42.23 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
34 | Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 249 | 42.37 | ||||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 249 | 42.37 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
36 | Håvard Hokling | 2001 | 240 | 42.86 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
37 | Daniel Helin | 2001 | 238 | 42.99 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Aram Vardanian | 2000 | 237 | 43.09 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
39 | Jonathan Einarsson | 2001 | 234 | 43.27 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
39 | Max Fahlén | 2001 | 234 | 43.27 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
41 | David Könemann | 2001 | 233 | 43.29 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Alexander Rundgren | 2001 | 231 | 43.41 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
43 | Filip Myringby | 2001 | 225 | 43.84 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
44 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 196 | 45.85 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
45 | Markus Engström | 2001 | 195 | 45.96 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
46 | Pontus Hake | 2001 | 164 | 48.70 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 84, 50m Bröstsim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 33.01 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Agestav | 2002 | 14 | 417 | 35.68 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Persson | 2002 | 11 | 397 | 36.26 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Daniel Öhman | 2002 | 10 | 351 | 37.79 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | John Brolin | 2002 | 9 | 337 | 38.31 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | 8 | 324 | 38.82 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
6 | Elliot Fielder | 2003 | 7 | 322 | 38.90 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
7 | Nicola Lundqvist | 2002 | 6 | 315 | 39.17 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | 5 | 311 | 39.35 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Hugo Lindskog | 2002 | 4 | 301 | 39.78 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
10 | Ruben Staaf | 2002 | 3 | 296 | 39.99 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
11 | Karl Skogsberg | 2003 | 2 | 287 | 40.40 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Job Sanders | 2003 | 1 | 281 | 40.67 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Linus Thörn | 2002 | 280 | 40.73 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Charlie Tranberg | 2002 | 280 | 40.76 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
15 | Ludvig Mathisen | 2003 | 275 | 41.01 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
16 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 268 | 41.32 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
17 | Richard Ekholm | 2002 | 267 | 41.39 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Tor Selander | 2002 | 264 | 41.54 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Casper Trollsfjord | 2002 | 258 | 41.84 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
20 | Eric Lundström Silke | 2003 | 257 | 41.94 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Samuel Vestin | 2002 | 256 | 41.99 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
22 | Erik Wallin | 2003 | 254 | 42.09 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Johan Allberg | 2002 | 253 | 42.14 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
24 | Olav Eklund | 2002 | 252 | 42.18 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Christian Ogreid | 2002 | 252 | 42.22 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Måns Andersson | 2002 | 231 | 43.43 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
27 | Elias Axelsson | 2002 | 214 | 44.58 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Gustav Walldén | 2003 | 206 | 45.12 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
28 | Jörgen Berggren | 2003 | 206 | 45.12 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Ludwig Lundborg | 2002 | 203 | 45.37 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
31 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | 201 | 45.51 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
32 | Erik Wiloboken | 2002 | 201 | 45.52 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
33 | Linus Hagedorn | 2002 | 192 | 46.20 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
34 | Henrik Eriksson | 2002 | 192 | 46.22 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
35 | Otto Lundberg | 2003 | 187 | 46.58 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | William Barkehed | 2003 | 186 | 46.72 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Fabian Shoghl | 2003 | 185 | 46.77 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | 166 | 48.50 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
39 | Måns Rydergren | 2003 | 160 | 49.07 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
40 | Lukasz Piotrowski | 2003 | 160 | 49.10 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
41 | Elias Skeppstedt | 2003 | 152 | 49.95 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Filip Gidlöf | 2003 | 142 | 51.04 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
43 | Olle Almén | 2003 | 109 | 55.81 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Erik Söderqvist | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Loke Ovrevoll | 2003 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Malte Haargaard | 2003 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 85, 50m Bröst Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Daniel Forndal 39.04 2008-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 313 | 39.27 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | 11 | 298 | 39.90 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Gustav Edlund | 2004 | 10 | 273 | 41.09 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | 9 | 239 | 42.97 | |||||
S71 | ||||||||||
5 | David Axelsson | 2004 | 8 | 236 | 43.11 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | 7 | 221 | 44.07 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Fredrik Karlsson | 2004 | 6 | 205 | 45.21 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
8 | Anton Hegmegi | 2005 | 5 | 197 | 45.80 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Max Swegmark | 2004 | 4 | 184 | 46.86 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Hugo Fransson | 2005 | 3 | 180 | 47.20 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Kevin Söderqvist | 2004 | 2 | 176 | 47.58 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Walter Sundling | 2004 | 1 | 174 | 47.74 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Lukas Lundberg | 2004 | 163 | 48.81 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Henningsson | 2004 | 157 | 49.40 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Hjalmar Mueller | 2004 | 156 | 49.50 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Olle Pettersson | 2004 | 144 | 50.85 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
17 | Gustav Fahlström | 2005 | 143 | 50.90 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
18 | Gustav Askengren | 2004 | 141 | 51.22 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
19 | Malte Rönningdal | 2005 | 136 | 51.79 | ||||||
S71 | ||||||||||
20 | Felix Kinnander | 2004 | 123 | 53.57 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Erik Ankarling | 2004 | 121 | 53.79 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
22 | Gustav Lokrantz | 2004 | 118 | 54.30 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
23 | Oscar Löfdahl | 2004 | 116 | 54.67 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
24 | Samuel Rundgren | 2004 | 112 | 55.31 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
25 | Rasmus Kristiansson | 2004 | 111 | 55.38 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
26 | Simon Axelsson | 2006 | 82 | 1:01.17 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
27 | Gabriel Lindeblad | 2004 | 73 | 1:03.61 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Barkehed | 2006 | DSQ | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Fredrik Ekholm | 2004 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jakob Ribe | 2004 | DSQ | |||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
- | Marcus Manninen | 2004 | DSQ | |||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
Gren 86, 200m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:05.88 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | 14 | 583 | 31.14 | 1:05.56 | 1:40.33 | 2:15.19 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Annie Myrlander | 1995 | 11 | 568 | 31.15 | 1:06.02 | 1:41.55 | 2:16.40 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
3 | Sofia Näslund | 1999 | 10 | 551 | 31.89 | 1:06.76 | 1:42.35 | 2:17.79 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 9 | 510 | 32.49 | 1:08.29 | 1:45.78 | 2:21.39 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
5 | Angelica Stark | 1999 | 8 | 509 | 31.98 | 1:07.52 | 1:45.05 | 2:21.44 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Erika Rönnbäck | 1998 | 7 | 492 | 32.85 | 1:08.71 | 1:46.19 | 2:23.11 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Siri Selander | 1999 | 6 | 486 | 33.19 | 1:09.81 | 1:47.40 | 2:23.68 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Fanny Elingfors | 1998 | 5 | 463 | 33.39 | 1:09.87 | 1:48.36 | 2:25.97 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
9 | Sandra Lange | 1999 | 4 | 456 | 33.80 | 1:11.42 | 1:49.85 | 2:26.74 | ||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
10 | Stina Bengtsson | 1998 | 3 | 447 | 34.72 | 1:12.00 | 1:50.77 | 2:27.71 | ||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
11 | Rebecka Östh | 1999 | 2 | 446 | 33.38 | 1:12.12 | 1:50.77 | 2:27.86 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
12 | Matilda Pettersson | 1999 | 1 | 444 | 33.68 | 1:11.41 | 1:50.25 | 2:28.03 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Julia Landberg | 1999 | 442 | 33.83 | 1:11.48 | 1:50.31 | 2:28.26 | |||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
14 | Karoline Auestad-Pettersson | 1998 | 433 | 35.02 | 1:12.97 | 1:51.43 | 2:29.26 | |||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Marit van Zonneveld | 1999 | 389 | 34.81 | 1:13.97 | 1:55.21 | 2:34.70 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Mari Ellingsen-Bråten | 1998 | DNF | |||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 87, 200m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Sara Thydén 2:11.63 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 14 | 583 | 31.22 | 1:06.07 | 1:41.24 | 2:15.24 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Annie Lätt | 2001 | 11 | 561 | 30.99 | 1:05.74 | 1:42.00 | 2:16.92 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | 10 | 546 | 32.08 | 1:07.72 | 1:43.66 | 2:18.22 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Signe Nordegren | 2000 | 9 | 537 | 32.49 | 1:08.33 | 1:44.65 | 2:18.98 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
5 | Olivia Rudqvist | 2000 | 8 | 534 | 32.39 | 1:08.50 | 1:44.90 | 2:19.20 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
6 | Nelly Åkerblom | 2000 | 7 | 515 | 32.02 | 1:07.27 | 1:44.50 | 2:20.89 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | 6 | 500 | 32.05 | 1:08.59 | 1:45.80 | 2:22.34 | ||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
8 | Astri Brodtkorb-Lund | 2000 | 5 | 498 | 32.47 | 1:09.15 | 1:46.77 | 2:22.50 | ||
Rana Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Smilla Lönnberg | 2001 | 4 | 497 | 32.53 | 1:08.68 | 1:46.26 | 2:22.54 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Klara Eriksson | 2000 | 3 | 495 | 32.56 | 1:09.14 | 1:46.77 | 2:22.76 | ||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | 2 | 469 | 32.63 | 1:09.21 | 1:47.08 | 2:25.40 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Michelle Berntsson | 2000 | 1 | 465 | 32.18 | 1:08.79 | 1:47.30 | 2:25.80 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Alice Thörnros | 2001 | 464 | 32.82 | 1:09.90 | 1:48.34 | 2:25.88 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Elsa Jörstam | 2001 | 452 | 32.89 | 1:09.71 | 1:48.50 | 2:27.20 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Tilda Eklund | 2000 | 451 | 33.62 | 1:10.92 | 1:49.80 | 2:27.29 | |||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Ebba Bergström | 2000 | 447 | 33.29 | 1:10.69 | 1:50.09 | 2:27.66 | |||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
Gren 88, 200m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 1:59.38 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Johansson | 1999 | 14 | 517 | 29.10 | 1:01.18 | 1:34.22 | 2:07.04 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | 11 | 515 | 29.45 | 1:02.73 | 1:36.14 | 2:07.19 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Johan Bergwall | 1999 | 10 | 487 | 29.88 | 1:02.81 | 1:36.68 | 2:09.61 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
4 | Johannes Kallevik | 1999 | 9 | 476 | 31.07 | 1:04.44 | 1:38.58 | 2:10.61 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Niclas Lindow | 1999 | 8 | 471 | 30.51 | 1:03.52 | 1:37.04 | 2:11.07 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Sixten Almén | 1999 | 7 | 455 | 31.58 | 1:05.78 | 1:39.97 | 2:12.56 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
7 | Jakob Gustafsson | 1999 | 6 | 425 | 30.92 | 1:05.49 | 1:41.02 | 2:15.64 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
8 | Joel Eliasson | 1998 | 5 | 412 | 30.62 | 1:05.34 | 1:40.62 | 2:17.02 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Jesper Eriksson | 1999 | 4 | 387 | 30.91 | 1:06.44 | 1:43.35 | 2:19.90 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Oscar Brohammer | 1998 | 3 | 378 | 30.20 | 1:05.97 | 1:44.45 | 2:21.01 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Robin Flyman | 1995 | 2 | 377 | 32.01 | 1:08.09 | 1:45.16 | 2:21.09 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | William Brink | 1998 | 1 | 377 | 32.50 | 1:08.31 | 1:45.59 | 2:21.13 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Lukas Hill | 1999 | 373 | 30.52 | 1:05.61 | 1:44.49 | 2:21.60 | |||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
14 | Sebastian Svensson | 1999 | 365 | 31.74 | 1:08.13 | 1:46.09 | 2:22.67 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Jacob Persson | 1999 | 344 | 32.16 | 1:09.09 | 1:47.64 | 2:25.50 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Johan Wiloboken | 1999 | 317 | 32.79 | 1:09.99 | 1:49.83 | 2:29.56 | |||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
Gren 89, 200m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:01.18 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Espen Aikio | 2000 | 14 | 505 | 30.40 | 1:02.83 | 1:35.87 | 2:08.02 | ||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Viktor Svan | 2000 | 11 | 490 | 29.82 | 1:02.69 | 1:36.20 | 2:09.30 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Arild Degerstrom | 2000 | 10 | 488 | 30.04 | 1:02.99 | 1:36.82 | 2:09.53 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
4 | John Aldrin | 2001 | 9 | 458 | 30.45 | 1:04.20 | 1:38.64 | 2:12.23 | ||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | 8 | 438 | 29.55 | 1:02.83 | 1:38.56 | 2:14.29 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Hans Gustafsson | 2000 | 7 | 435 | 30.52 | 1:04.53 | 1:39.87 | 2:14.55 | ||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
7 | Jesper Danielsson | 2000 | 6 | 427 | 30.07 | 1:04.50 | 1:40.33 | 2:15.38 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Jonathan Myrlander | 2000 | 5 | 420 | 32.48 | 1:08.32 | 1:43.10 | 2:16.11 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
9 | Vetle Vatnem | 2001 | 4 | 418 | 30.47 | 1:05.17 | 1:41.22 | 2:16.36 | ||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Hampus Johannesson | 2000 | 3 | 413 | 30.63 | 1:03.96 | 1:40.82 | 2:16.87 | ||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Naevid Kiasat | 2001 | 2 | 401 | 31.40 | 1:06.47 | 1:42.42 | 2:18.22 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Emil Gunneriusson | 2000 | 1 | 392 | 32.06 | 1:07.01 | 1:43.44 | 2:19.30 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 388 | 31.98 | 1:07.12 | 1:43.76 | 2:19.84 | |||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
14 | Erik Krysén | 2000 | 378 | 31.07 | 1:07.40 | 1:44.41 | 2:21.05 | |||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
15 | Isak Heggestad | 2000 | 323 | 32.99 | 1:09.67 | 1:49.79 | 2:28.51 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Henrik Holmbek-Nilsen | 2000 | 250 | 32.38 | 1:15.17 | 1:58.96 | 2:41.78 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 90, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler |
0 år och äldre: Madelene Andersson (1995) 9:36.45 2010-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sofia von Sydow | 1997 | 14 | 591 | 1:08.84 | 2:22.64 | 3:36.98 | 4:50.47 | 9:48.53 | |
Skuru Idrottsklubb | 6:05.00 | 7:20.28 | 8:35.92 | |||||||
2 | Mari Sandvold | 2002 | 11 | 587 | 1:10.80 | 2:25.72 | 3:41.37 | 4:56.20 | 9:49.99 | |
Madla Svømmeklubb | 6:10.19 | 7:24.22 | 8:38.04 | |||||||
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | 10 | 572 | 1:10.10 | 2:24.96 | 3:40.35 | 4:55.22 | 9:55.09 | |
Linköpings Allmänna SS | 6:10.48 | 7:26.00 | 8:41.65 | |||||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | 9 | 550 | 1:10.47 | 2:26.32 | 3:42.82 | 5:00.51 | 10:03.05 | |
Fagersta Simklubb | 6:16.99 | 7:33.91 | 8:50.18 | |||||||
5 | Ebba Martin | 2000 | 8 | 549 | 1:09.17 | 2:23.25 | 3:38.93 | 4:55.64 | 10:03.34 | |
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:12.05 | 7:31.19 | 8:48.67 | |||||||
6 | Alice Thörnros | 2001 | 7 | 545 | 1:11.02 | 2:27.54 | 3:43.81 | 5:00.76 | 10:04.82 | |
Linköpings Allmänna SS | 6:17.88 | 7:34.30 | 8:50.53 | |||||||
7 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 6 | 538 | 1:08.74 | 2:22.20 | 3:37.28 | 4:53.88 | 10:07.24 | |
Kungsbacka Simsällskap | 6:12.70 | 7:31.62 | 8:50.40 | |||||||
8 | Malin Eklund | 2001 | 5 | 528 | 1:11.28 | 2:27.84 | 3:45.49 | 5:03.12 | 10:11.17 | |
Västerås Simsällskap | 6:20.38 | 7:37.77 | 8:54.98 | |||||||
9 | Tilda Öman | 2000 | 4 | 522 | 1:13.00 | 2:31.45 | 3:49.54 | 5:07.64 | 10:13.53 | |
Simklubben Elfsborg | 6:25.28 | 7:43.77 | 9:00.36 | |||||||
10 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 3 | 512 | 1:11.08 | 2:27.63 | 3:45.77 | 5:04.45 | 10:17.40 | |
Kungsbacka Simsällskap | 6:24.01 | 7:43.88 | 9:02.43 | |||||||
11 | Elsa Nordström | 2001 | 2 | 500 | 1:13.75 | 2:33.27 | 3:52.21 | 5:10.72 | 10:22.29 | |
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:29.93 | 7:48.58 | 9:06.86 | |||||||
12 | Malin Jonsson | 1998 | 1 | 497 | 1:14.74 | 2:33.48 | 3:50.85 | 5:08.60 | 10:23.41 | |
Jönköpings Simsällskap | 6:27.83 | 7:47.14 | 9:05.88 | |||||||
13 | Matilda Pettersson | 1999 | 490 | 1:13.50 | 2:32.27 | 3:51.20 | 5:10.62 | 10:26.46 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 6:29.77 | 7:49.34 | 9:08.58 | |||||||
14 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 488 | 1:12.40 | 2:30.84 | 3:51.10 | 5:11.17 | 10:27.23 | ||
Ludvika Simsällskap | 6:30.97 | 7:51.33 | 9:11.13 | |||||||
15 | Klara Eklöf | 2002 | 484 | 1:13.13 | 2:32.19 | 3:51.33 | 5:11.46 | 10:29.12 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | 6:30.53 | 7:50.50 | 9:10.29 | |||||||
16 | Nelly Åkerblom | 2000 | 477 | 1:15.86 | 2:36.15 | 3:56.19 | 5:17.01 | 10:32.33 | ||
Skuru Idrottsklubb | 6:36.70 | 7:56.95 | 9:16.26 | |||||||
17 | Amalie Nyhelm-Grytnes | 2001 | 471 | 1:11.73 | 2:31.52 | 3:52.02 | 5:13.01 | 10:34.65 | ||
Madla Svømmeklubb | 6:33.95 | 7:55.00 | 9:15.01 | |||||||
18 | Linn Suchomel | 2003 | 466 | 1:13.97 | 2:34.67 | 3:56.88 | 5:18.44 | 10:36.97 | ||
Skövde Simsällskap | 6:39.43 | 8:00.35 | 9:20.12 | |||||||
19 | Felicia Östlund | 2002 | 462 | 1:16.86 | 2:38.14 | 3:59.01 | 5:19.99 | 10:39.01 | ||
Skuru Idrottsklubb | 6:40.28 | 8:00.30 | 9:20.68 | |||||||
20 | Malin Andersson | 1999 | 460 | 1:14.03 | 2:33.23 | 3:53.24 | 5:14.33 | 10:39.80 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 6:35.54 | 7:57.15 | 9:18.64 | |||||||
21 | Saga Bodsjö | 2002 | 458 | 1:14.43 | 2:34.80 | 3:55.79 | 5:17.54 | 10:40.80 | ||
Växjö Simsällskap | 6:38.89 | 8:00.03 | 9:20.83 | |||||||
22 | Svea Andrine | 2000 | 450 | 1:13.79 | 2:33.89 | 3:54.73 | 5:16.65 | 10:44.37 | ||
Alta Svømmeklubb | 6:38.29 | 8:01.10 | 9:23.71 | |||||||
23 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 440 | 1:14.49 | 2:35.40 | 3:57.16 | 5:20.36 | 10:49.44 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 6:43.65 | 8:07.23 | 9:29.47 | |||||||
24 | Ebba Bergström | 2000 | 424 | 1:13.18 | 2:30.91 | 3:52.64 | 5:16.09 | 10:57.34 | ||
Växjö Simsällskap | 6:41.46 | 8:07.72 | 9:34.22 | |||||||
Gren 91, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
13 år och yngre: SK Elfsborg 1:57.16 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Västerås Damer Lag1 | 2002 | 28 | 521 | 2:00.23 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 30.28 | 59.99 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 30.90 | 1:30.89 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 29.34 | 2:00.23 | |||||||
2 | Lass Lag 1 | 2002 | 22 | 482 | 2:03.42 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 31.52 | 1:03.84 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 31.39 | 1:35.23 | |||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 28.19 | 2:03.42 | |||||||
3 | Madla SK Lag 1 | 2002 | 20 | 465 | 2:04.86 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Anne-Sofie Klette | 2002 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Lisa Berg | 2002 | 31.06 | 1:01.77 | |||||||
Mari Sandvold | 2002 | 30.43 | 1:32.20 | |||||||
Ingrid Ogreid | 2004 | 32.66 | 2:04.86 | |||||||
4 | Skk Damer [2002] Lag1. | 2002 | 18 | 453 | 2:05.96 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Klara Eklöf | 2002 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 31.42 | 1:03.14 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 31.54 | 1:34.68 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 31.28 | 2:05.96 | |||||||
5 | Ösa Damer [2002] Lag 1 | 2002 | 16 | 451 | 2:06.12 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Emma Cullberg | 2002 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Julia Månsson | 2002 | 32.74 | 1:02.33 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 32.66 | 1:34.99 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 31.13 | 2:06.12 | |||||||
6 | Karlstad Damer [2002] | 2002 | 14 | 440 | 2:07.18 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Clara Gustavson | 2003 | 32.76 | 1:02.57 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.50 | 1:33.07 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 34.11 | 2:07.18 | |||||||
7 | Jönköping Damer [2002] 1 | 2002 | 12 | 440 | 2:07.19 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Nadija Sabic | 2002 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 30.68 | 1:02.14 | |||||||
Moa Holmquist | 2004 | 32.56 | 1:34.70 | |||||||
Emmie Davis | 2002 | 32.49 | 2:07.19 | |||||||
8 | Elfsborg Damer 2 [2002] | 2002 | 9 | 439 | 2:07.27 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 31.58 | 1:01.10 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 33.46 | 1:34.56 | |||||||
Astrid Lilja | 2002 | 32.71 | 2:07.27 | |||||||
8 | Mass | 2002 | 9 | 439 | 2:07.27 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Saga Janzén | 2002 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Magdalena Petersson | 2002 | 32.20 | 1:02.66 | |||||||
Amayah Bergman | 2002 | 32.23 | 1:34.89 | |||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 32.38 | 2:07.27 | |||||||
10 | Söderhamns SS | 2002 | 6 | 418 | 2:09.35 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Victoria Flyman | 2003 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 33.22 | 1:05.97 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | 34.38 | 1:40.35 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 29.00 | 2:09.35 | |||||||
11 | Hk Sim Damer [2002] | 2002 | 4 | 417 | 2:09.48 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
Elsa Jansson | 2002 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 32.30 | 1:03.94 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 32.51 | 1:36.45 | |||||||
Emma Sebelius | 2002 | 33.03 | 2:09.48 | |||||||
12 | Lass Lag 2 | 2002 | 2 | 396 | 2:11.72 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Vera Karlsson | 2003 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 32.86 | 1:04.86 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 34.17 | 1:39.03 | |||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 32.69 | 2:11.72 | |||||||
13 | Jönköping Damer [2002] 2 | 2002 | 371 | 2:14.63 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Celie Augustsson | 2004 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 34.28 | 1:08.52 | |||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 34.28 | 1:42.80 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 31.83 | 2:14.63 | |||||||
14 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | 365 | 2:15.31 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Anna Westborg | 2002 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 32.21 | 1:04.05 | |||||||
Olivia Östlund | 2003 | 35.75 | 1:39.80 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 35.51 | 2:15.31 | |||||||
15 | Skk Damer [2002] Lag2. | 2002 | 357 | 2:16.38 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 32.63 | 1:06.68 | |||||||
Vera Backman | 2003 | 35.35 | 1:42.03 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 34.35 | 2:16.38 | |||||||
16 | Nässjö Damer [2002] | 2002 | 357 | 2:16.40 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
Thea Jansson | 2003 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 31.25 | 1:06.66 | |||||||
Lisa Flaa | 2002 | 33.88 | 1:40.54 | |||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 35.86 | 2:16.40 | |||||||
17 | Madla SK Lag 2 | 2002 | 350 | 2:17.25 | ||||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Charlotte Stokka | 2003 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Karianne Auestad-Kjellsen | 2004 | 33.80 | 1:08.22 | |||||||
Hanna Netland | 2003 | 33.34 | 1:41.56 | |||||||
Inger Sandvold | 2004 | 35.69 | 2:17.25 | |||||||
18 | Lass Lag 3 | 2002 | 337 | 2:18.99 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Johanna Grynning | 2002 | 35.37 | 1:08.45 | |||||||
Alva Högberg | 2002 | 36.35 | 1:44.80 | |||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 34.19 | 2:18.99 | |||||||
19 | Nkk Damer [2002] Lag 2 | 2002 | 333 | 2:19.56 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ebba Hazard | 2004 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 34.71 | 1:10.09 | |||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 34.81 | 1:44.90 | |||||||
Ebba Stahlberg | 2003 | 34.66 | 2:19.56 | |||||||
20 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2002 | 322 | 2:21.17 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Izabella Svensson | 2003 | 37.19 | 37.19 | |||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 32.14 | 1:09.33 | |||||||
Louise Andersson | 2003 | 35.27 | 1:44.60 | |||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 36.57 | 2:21.17 | |||||||
21 | Jönköping Damer 3 | 2002 | 314 | 2:22.32 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Wilma Svensson | 2004 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Ida Rudelius | 2004 | 33.53 | 1:08.75 | |||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 36.32 | 1:45.07 | |||||||
Alba Arberg | 2005 | 37.25 | 2:22.32 | |||||||
22 | Skuru Ik Lag 2 | 2002 | 279 | 2:28.08 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 37.84 | 1:15.63 | |||||||
Emma Orrung | 2003 | 36.59 | 1:52.22 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 35.86 | 2:28.08 | |||||||
23 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 2002 | 277 | 2:28.31 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Sara Metcalfe | 2002 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 46.04 | 1:18.81 | |||||||
Tilda Hellström | 2002 | 32.16 | 1:50.97 | |||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 37.34 | 2:28.31 | |||||||
24 | Lass Lag 4 | 2002 | 273 | 2:29.08 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Amanda Weiding | 2003 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Elvira Nilsson | 2004 | 38.63 | 1:12.86 | |||||||
Hanna Persson | 2004 | 39.54 | 1:52.40 | |||||||
Elsa Linné | 2003 | 36.68 | 2:29.08 | |||||||
25 | Lass Lag 5 | 2002 | 165 | 2:56.23 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Hedvig Källsand | 2004 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 43.22 | 1:23.64 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 47.56 | 2:11.20 | |||||||
Julia Arildsson | 2005 | 45.03 | 2:56.23 | |||||||
- | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | DSQ | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Klara Gårdman | 2002 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Gren 92, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
13 år och yngre: Jönköpings SS (2000) 1:54.39 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lass Lag 1 | 2002 | 28 | 359 | 1:59.47 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Elias Axelsson | 2002 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 29.51 | 1:00.67 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 31.01 | 1:31.68 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 27.79 | 1:59.47 | |||||||
2 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | 22 | 355 | 1:59.96 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 31.54 | 1:00.55 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 30.66 | 1:31.21 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 28.75 | 1:59.96 | |||||||
3 | Skk Herrar [2002] Lag1. | 2002 | 20 | 347 | 2:00.90 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 32.62 | 1:01.82 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 30.73 | 1:32.55 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 28.35 | 2:00.90 | |||||||
4 | Jönköping Herrar | 2002 | 18 | 332 | 2:02.67 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Daniel Agestav | 2002 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 29.73 | 59.17 | |||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 29.38 | 1:28.55 | |||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 34.12 | 2:02.67 | |||||||
5 | Mass | 2002 | 16 | 306 | 2:06.05 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 31.10 | 1:01.40 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 31.62 | 1:33.02 | |||||||
Max Swegmark | 2004 | 33.03 | 2:06.05 | |||||||
6 | Nkk | 2002 | 14 | 276 | 2:10.36 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 36.46 | 1:06.92 | |||||||
John Brolin | 2002 | 28.74 | 1:35.66 | |||||||
Lukasz Piotrowski | 2003 | 34.70 | 2:10.36 | |||||||
7 | Lass Lag 2 | 2002 | 12 | 256 | 2:13.77 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gustav Edlund | 2004 | 34.00 | 34.00 | |||||||
David Axelsson | 2004 | 34.25 | 1:08.25 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 32.76 | 1:41.01 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 32.76 | 2:13.77 | |||||||
8 | Motala SS | 2002 | 10 | 244 | 2:15.89 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
Elliot Fielder | 2003 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Henrik Eriksson | 2002 | 32.71 | 1:03.82 | |||||||
Lukas Lundberg | 2004 | 37.07 | 1:40.89 | |||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 35.00 | 2:15.89 | |||||||
9 | Västerås Herrar | 2002 | 8 | 229 | 2:18.84 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Erik Söderqvist | 2002 | 31.76 | 1:06.68 | |||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 38.72 | 1:45.40 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 33.44 | 2:18.84 | |||||||
10 | Trollhättan Killar Lag 1 | 2002 | 6 | 193 | 2:26.85 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Gabriel Lindeblad | 2004 | 41.66 | 1:11.61 | |||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 38.67 | 1:50.28 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 36.57 | 2:26.85 | |||||||
Gren 93, 400m Medley Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Astrid Armgarth 5:00.96 2006-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 14 | 458 | 1:17.97 | 2:52.28 | 4:30.28 | 5:49.32 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 94, 400m Medley Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Frida Jakobsson 5:19.90 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 14 | 593 | 1:13.25 | 2:38.10 | 4:08.07 | 5:20.55 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Nederman | 2000 | 11 | 541 | 1:15.98 | 2:43.79 | 4:13.39 | 5:30.65 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Lina Nederman | 2000 | 10 | 517 | 1:15.73 | 2:46.38 | 4:16.63 | 5:35.61 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Elsa Nordström | 2001 | 9 | 486 | 1:16.34 | 2:46.83 | 4:25.03 | 5:42.53 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Linea Holström | 2000 | 8 | 477 | 1:24.03 | 2:53.95 | 4:24.18 | 5:44.77 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Adna Drincic | 2001 | 7 | 402 | 1:24.98 | 3:00.85 | 4:44.17 | 6:04.95 | ||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
7 | Erika Tudegård | 2001 | 6 | 398 | 1:27.38 | 3:04.02 | 4:44.30 | 6:06.15 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Fanny Klasson | 2001 | 5 | 363 | 1:24.21 | 2:55.80 | 4:52.27 | 6:17.51 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Karolin Holmberg | 2001 | 4 | 348 | 1:23.41 | 3:04.76 | 4:57.15 | 6:22.78 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Mild | 2001 | 3 | 346 | 1:33.70 | 3:15.55 | 5:01.56 | 6:23.57 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
11 | Jennie Lundgren | 2001 | 2 | 345 | 1:27.77 | 3:01.06 | 4:57.17 | 6:24.12 | ||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
12 | Julia Rosebrink | 2000 | 1 | 315 | 1:27.39 | 3:11.64 | 5:03.59 | 6:35.61 | ||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
13 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | 305 | 1:36.03 | 3:18.17 | 5:11.06 | 6:40.15 | |||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 95, 400m Medley Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Sebastian Olafsson (1996) 4:50.47 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Dahlgren | 1999 | 14 | 542 | 1:09.89 | 2:28.94 | 3:49.48 | 4:59.06 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | 11 | 481 | 1:07.63 | 2:33.31 | 3:59.12 | 5:11.20 | ||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | 10 | 385 | 1:15.46 | 2:45.94 | 4:20.67 | 5:35.09 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Sebastian Svensson | 1999 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 96, 400m Medley Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 4:59.42 2010-07-07 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 14 | 444 | 1:11.18 | 2:37.40 | 4:04.04 | 5:19.52 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Filip Egelrud | 2000 | 11 | 399 | 1:11.47 | 2:40.57 | 4:14.78 | 5:31.04 | ||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 10 | 399 | 1:13.25 | 2:41.22 | 4:20.41 | 5:31.08 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Hans Gustafsson | 2000 | 9 | 389 | 1:13.35 | 2:42.91 | 4:21.79 | 5:33.92 | ||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
5 | Hampus Dahlgren | 2001 | 8 | 337 | 1:23.90 | 2:57.61 | 4:30.27 | 5:50.29 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | 7 | 333 | 1:18.22 | 3:01.03 | 4:36.40 | 5:51.55 | ||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
- | Aram Vardanian | 2000 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 97, 50m Frisim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Erika Carlén (1994) 27.40 2010-07-07 |
16 - 99 år: Caroline Palm 27.40 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Magnusson | 1998 | 14 | 619 | 27.83 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Annie Myrlander | 1995 | 11 | 606 | 28.04 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
3 | Alice Rigbäck | 1994 | 10 | 600 | 28.13 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Emma Hansson | 1998 | 9 | 541 | 29.11 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Roos | 1999 | 8 | 525 | 29.40 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Linnea Waldemarsson | 1996 | 7 | 508 | 29.73 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
7 | Johanna Gunnarsson | 1999 | 6 | 502 | 29.85 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Emma Johansson | 1997 | 5 | 501 | 29.87 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Siri Selander | 1999 | 4 | 494 | 30.00 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Tilde Malm | 1999 | 3 | 493 | 30.03 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Rebecka Östh | 1999 | 2 | 489 | 30.10 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
12 | Malin Andersson | 1999 | 0.5 | 489 | 30.11 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Sofia von Sydow | 1997 | 0.5 | 489 | 30.11 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Angelica Stark | 1999 | 483 | 30.24 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Sofia Näslund | 1999 | 481 | 30.28 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Louise Hagström | 1998 | 476 | 30.39 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Adina Eriksson | 1999 | 463 | 30.66 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Stina Bengtsson | 1998 | 457 | 30.79 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Landberg | 1999 | 456 | 30.82 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
20 | Erika Rönnbäck | 1998 | 454 | 30.87 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
21 | Fanny Elingfors | 1998 | 449 | 30.98 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
22 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 442 | 31.14 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
23 | Sandra Lange | 1999 | 436 | 31.28 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
24 | Maja Fredriksson | 1999 | 417 | 31.74 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
25 | Ellen Carlsson | 1999 | 414 | 31.82 | ||||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
26 | Maria Björnberg | 1998 | 410 | 31.94 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
27 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 405 | 32.05 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 405 | 32.06 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
29 | Malin Jonsson | 1998 | 400 | 32.18 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
30 | Ebba Petersson | 1998 | 394 | 32.36 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
31 | Elin Steindl | 1998 | 388 | 32.53 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
32 | Ebba Melin | 1998 | 387 | 32.55 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
33 | Evelina Thollström | 1999 | 375 | 32.90 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
34 | Marit van Zonneveld | 1999 | 352 | 33.60 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
35 | Terese Engström | 1999 | 292 | 35.74 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
36 | Dina Rossi | 1999 | 228 | 38.84 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
- | Adina Nyström | 1999 | DNS | |||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
Gren 98, 50m Frisim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 27.85 2010-07-07 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | 14 | 595 | 28.21 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
2 | Olivia Rudqvist | 2000 | 11 | 584 | 28.38 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | 10 | 559 | 28.80 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | 9 | 540 | 29.13 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Sara Westholm | 2001 | 8 | 538 | 29.17 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | 7 | 524 | 29.42 | |||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Matilda Savén | 2000 | 6 | 519 | 29.52 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
8 | Amanda Eriksson | 2001 | 5 | 518 | 29.53 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Ellen Fagermo | 2000 | 4 | 515 | 29.59 | |||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Marit Aakre | 2000 | 3 | 514 | 29.61 | |||||
Bergkameratene-Svømming | ||||||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | 2 | 505 | 29.79 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
12 | Astri Brodtkorb-Lund | 2000 | 1 | 502 | 29.85 | |||||
Rana Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Moa Holmström | 2001 | 497 | 29.94 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Vendela Bergdahl | 2000 | 494 | 30.00 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | 491 | 30.06 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
16 | Janka Deák | 2000 | 490 | 30.09 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Annie Lätt | 2001 | 487 | 30.15 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
18 | Sandra Rääf | 2000 | 486 | 30.18 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Clara Momats | 2000 | 480 | 30.29 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Signe Nordegren | 2000 | 480 | 30.29 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
21 | Clara Lönnberg | 2001 | 479 | 30.31 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
22 | Linnea Dunberg | 2000 | 475 | 30.40 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Felicia Claesén | 2001 | 472 | 30.46 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
24 | Alice Almén | 2001 | 470 | 30.50 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
25 | Elin Carlsson | 2001 | 463 | 30.66 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
26 | Michaela Thyberg | 2000 | 459 | 30.75 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
27 | Erika Tudegård | 2001 | 457 | 30.79 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Frida Lannhard | 2000 | 457 | 30.80 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
29 | Ebba Bergström | 2000 | 448 | 31.00 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
30 | Nelly Åkerblom | 2000 | 445 | 31.08 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
31 | Svea Andrine | 2000 | 444 | 31.09 | ||||||
Alta Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Ebba Vongheer | 2000 | 443 | 31.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
33 | Hilda Linné | 2000 | 438 | 31.23 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Lovisa Erlandsson | 2000 | 437 | 31.26 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
35 | Evelina Rydén | 2000 | 437 | 31.27 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
36 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | 433 | 31.35 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Sofia Bekken | 2001 | 433 | 31.35 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
38 | Elsa Sellmo | 2000 | 430 | 31.43 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
39 | Alice Thörnros | 2001 | 428 | 31.47 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
40 | Filippa Trollsfjord | 2001 | 425 | 31.54 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
41 | Lina Maltesson | 2000 | 425 | 31.55 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
42 | Alma Johansson | 2001 | 424 | 31.58 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
43 | Ida Ullstrand | 2001 | 413 | 31.85 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Adna Drincic | 2001 | 412 | 31.87 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
45 | Thea Ekström | 2001 | 407 | 32.01 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
46 | Ellen Eriksson | 2001 | 406 | 32.04 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
46 | Lisa Rydelius | 2001 | 406 | 32.04 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
48 | Ida Frössberg | 2000 | 405 | 32.07 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
49 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 399 | 32.22 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
50 | Karolin Holmberg | 2001 | 397 | 32.28 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
51 | Elsa Jörstam | 2001 | 394 | 32.35 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
52 | Linea Holström | 2000 | 391 | 32.45 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
53 | Julia Rosebrink | 2000 | 388 | 32.52 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
54 | Tilda Eklund | 2000 | 386 | 32.57 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
55 | Andrea Rossi | 2001 | 386 | 32.58 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
56 | Matilda Brink | 2001 | 385 | 32.60 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
57 | Alice Arberg | 2000 | 381 | 32.73 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
58 | Malin Andreé | 2001 | 378 | 32.80 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
59 | Ebba Eriksson | 2000 | 359 | 33.37 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
60 | Elin Trollsfjord | 2001 | 354 | 33.52 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
61 | Amanda Löfdahl | 2001 | 347 | 33.74 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
62 | Emelie Larsson | 2000 | 346 | 33.77 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
63 | Sophia Stickel | 2001 | 344 | 33.85 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
64 | Jennie Lundgren | 2001 | 343 | 33.87 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
65 | Isabella Källén | 2001 | 340 | 33.97 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
66 | Hannah Lornell | 2000 | 339 | 34.02 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
67 | Anna Hamrin | 2000 | 332 | 34.24 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
68 | Matilda Mild | 2001 | 322 | 34.59 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
69 | Astrid Svedberg | 2001 | 315 | 34.87 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
70 | Julia Voss | 2001 | 313 | 34.93 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
71 | Fanny Klasson | 2001 | 297 | 35.56 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
72 | Emelie Sofie Olsen | 2001 | 295 | 35.64 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
73 | Ebba Wilhelmsson | 2001 | 278 | 36.34 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
74 | Kajsa Johansson | 2000 | 275 | 36.48 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
75 | Nora Johansson | 2001 | 256 | 37.37 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Maria Skår | 2000 | DSQ | |||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 99, 50m Frisim Damer 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 28.34 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | 14 | 602 | 28.09 | 12-13 Åldersgrupp Rekord | ||||
S71 | ||||||||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | 11 | 588 | 28.31 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | 10 | 549 | 28.97 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | 9 | 547 | 29.01 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Emma Cullberg | 2002 | 8 | 530 | 29.32 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | 7 | 512 | 29.66 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Elsa Bergh | 2002 | 6 | 504 | 29.81 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Filippa Sterling | 2002 | 5 | 486 | 30.18 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
9 | Anna Krysén | 2003 | 4 | 485 | 30.20 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
10 | Trine Forss | 2003 | 3 | 470 | 30.51 | |||||
Billingens Simklubb | ||||||||||
11 | Saga Janzén | 2002 | 2 | 460 | 30.74 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Elvira Mörtstrand | 2003 | 1 | 459 | 30.75 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Linn Suchomel | 2003 | 454 | 30.87 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Klara Gårdman | 2002 | 452 | 30.92 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Nadija Sabic | 2002 | 437 | 31.27 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Annie Hegmegi | 2003 | 430 | 31.43 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Klara Eklöf | 2002 | 429 | 31.46 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Michelle Träff | 2002 | 426 | 31.53 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
19 | Josefine Stenman | 2002 | 425 | 31.54 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
20 | Saga Bodsjö | 2002 | 424 | 31.57 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
21 | Tindra Moberg | 2003 | 421 | 31.65 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
22 | Hanna Lagher | 2002 | 419 | 31.71 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Clara Örnhem | 2002 | 418 | 31.73 | ||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
24 | Julia Holmberg | 2002 | 412 | 31.88 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
25 | Wilma Holmertz | 2003 | 407 | 32.02 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
26 | Anna Westborg | 2002 | 403 | 32.10 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
27 | Tora Jacobsen | 2002 | 403 | 32.12 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Wilma Brofjärd Bodén | 2002 | 401 | 32.16 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
29 | Elsa Jansson | 2002 | 399 | 32.23 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
30 | Sara Metcalfe | 2002 | 398 | 32.26 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
31 | Nellie Myrlander | 2003 | 397 | 32.28 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
32 | Lovisa Öhrn | 2002 | 396 | 32.30 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Felicia Järvikari | 2002 | 389 | 32.50 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
34 | Astrid Lilja | 2002 | 388 | 32.51 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
35 | Adelina Walldén | 2002 | 387 | 32.55 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
35 | Vera Karlsson | 2003 | 387 | 32.55 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Magdalena Petersson | 2002 | 385 | 32.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
37 | Saga Bäckström | 2002 | 385 | 32.61 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
39 | Sofia Åstedt | 2003 | 384 | 32.62 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
40 | Linn Koivuluoma | 2003 | 384 | 32.63 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
41 | Amayah Bergman | 2002 | 384 | 32.64 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
41 | Elma Starrost | 2002 | 384 | 32.64 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
43 | Klara Alte | 2002 | 381 | 32.73 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
43 | Sofia Båvenäs | 2002 | 381 | 32.73 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
45 | Hanna Bylehn | 2002 | 379 | 32.78 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
45 | Lena Årebo | 2002 | 379 | 32.78 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
47 | Sofia Westerberg | 2002 | 379 | 32.79 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
48 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 375 | 32.89 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
49 | Elsa Staaf | 2003 | 375 | 32.90 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
50 | Wilma Carlheim | 2003 | 372 | 32.98 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
51 | Hanna Åsbrink | 2002 | 371 | 33.02 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
52 | Felicia Östlund | 2002 | 366 | 33.17 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
53 | Victoria Flyman | 2003 | 365 | 33.18 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
54 | Andrea Grabmüller | 2002 | 363 | 33.24 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
55 | Tilda Hellström | 2002 | 361 | 33.30 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
56 | Emmie Davis | 2002 | 361 | 33.32 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
56 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 361 | 33.32 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
58 | Martina Karlsson | 2003 | 360 | 33.35 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
59 | Clara Gustavson | 2003 | 351 | 33.62 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
60 | Amanda Weiding | 2003 | 350 | 33.66 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
61 | Emelie Liljeblad | 2002 | 349 | 33.68 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
62 | Ellen Olsson | 2002 | 346 | 33.77 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
63 | Ellen Roslund | 2003 | 345 | 33.83 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
63 | Matilda Bengtsson | 2002 | 345 | 33.83 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
65 | Hilma Broden | 2003 | 337 | 34.09 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
66 | Julia Månsson | 2002 | 336 | 34.13 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
67 | Emma Sebelius | 2002 | 333 | 34.22 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
68 | Julia Gunneriusson | 2002 | 327 | 34.44 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
69 | Ingrid Hellgren | 2003 | 324 | 34.54 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
70 | Jennifer Titus | 2002 | 323 | 34.56 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
71 | Lisa Flaa | 2002 | 321 | 34.64 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
72 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 319 | 34.71 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
73 | Alva Steindl | 2002 | 313 | 34.95 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
74 | Ebba Stahlberg | 2003 | 309 | 35.09 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
75 | Wilma Zanderau | 2003 | 308 | 35.12 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
76 | Darja Koutchinskaia | 2003 | 305 | 35.25 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
77 | Johanna Grynning | 2002 | 304 | 35.26 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
78 | Cornelia Johansson | 2003 | 304 | 35.27 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
79 | Stefanie Petrovic | 2003 | 299 | 35.46 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
80 | Louise Andersson | 2003 | 292 | 35.74 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
81 | Alva Högberg | 2002 | 291 | 35.78 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
81 | Olivia Östlund | 2003 | 291 | 35.78 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
83 | Vera Backman | 2003 | 289 | 35.89 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
84 | Natalie Stjärnås | 2003 | 276 | 36.43 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
85 | Mira Grimvall | 2002 | 270 | 36.69 | ||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
86 | Sara Kärvestedt | 2003 | 262 | 37.04 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
87 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 259 | 37.19 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
88 | Lowa Appelberg | 2003 | 254 | 37.47 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
89 | Elsa Linné | 2003 | 253 | 37.49 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
90 | Sofi Holmberg | 2003 | 247 | 37.80 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
91 | Emma Orrung | 2003 | 246 | 37.87 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
92 | Anna Werme | 2003 | 237 | 38.33 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
93 | Izabella Svensson | 2003 | 233 | 38.52 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
94 | Amelie Muhr | 2003 | 229 | 38.78 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | DNS | |||||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
- | Tilda Carlsson | 2003 | DNS | |||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
- | Lovis Jernberg | 2002 | DSQ | |||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 100, 50m Frisim Damer 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 30.81 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | 14 | 425 | 31.56 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | 11 | 415 | 31.79 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Moa Holmquist | 2004 | 10 | 399 | 32.22 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Olivia Gustafsson | 2004 | 9 | 381 | 32.73 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | 8 | 371 | 33.02 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Celie Augustsson | 2004 | 7 | 331 | 34.28 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Clara Bergh | 2004 | 6 | 329 | 34.35 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Thilde Smedbäck | 2004 | 5 | 321 | 34.65 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Matilda Nilsson | 2004 | 4 | 320 | 34.67 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Emilia Eriksson | 2004 | 3 | 320 | 34.68 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
11 | Jane Elgh | 2004 | 2 | 318 | 34.74 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Ida Rudelius | 2004 | 1 | 316 | 34.82 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Majja Brattström | 2004 | 307 | 35.14 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
14 | Ebba Hazard | 2004 | 306 | 35.21 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Elsa Bäckström | 2004 | 303 | 35.31 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Wilma Svensson | 2004 | 300 | 35.41 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Sara Hopmark | 2004 | 298 | 35.49 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Erica Segerström | 2004 | 298 | 35.50 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
19 | Ella Engelgren | 2004 | 298 | 35.51 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Molly Lund | 2005 | 298 | 35.51 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
21 | Sofie Persson | 2004 | 288 | 35.92 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
22 | Elina Wang | 2004 | 281 | 36.22 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Liine Sundblad | 2004 | 277 | 36.39 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Heintz | 2004 | 277 | 36.40 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
25 | Joline Bakken | 2005 | 268 | 36.79 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
26 | Signe Wahlberg | 2005 | 263 | 37.03 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
27 | Lina Dahlgren | 2005 | 257 | 37.31 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Miranda Wahlstedt | 2006 | 256 | 37.35 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
29 | Elin Furingsten | 2004 | 250 | 37.63 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
30 | Elsa Olofsson | 2004 | 246 | 37.84 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
31 | Ebba Holgersson | 2005 | 244 | 37.94 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
32 | Alba Arberg | 2005 | 244 | 37.95 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
33 | Ellen Lovinge | 2004 | 243 | 37.99 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Maja Holmertz | 2005 | 235 | 38.44 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
35 | Hannah Lilja | 2004 | 228 | 38.79 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
36 | Elvira Nilsson | 2004 | 223 | 39.10 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
37 | Hedvig Källsand | 2004 | 219 | 39.36 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
38 | Selma Ericsson | 2004 | 207 | 40.10 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
39 | Hanna Persson | 2004 | 201 | 40.50 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
40 | Malvina Walldén | 2005 | 192 | 41.11 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
41 | Tilde Zanderau | 2005 | 183 | 41.73 | ||||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
42 | Elin Gustafsson | 2005 | 181 | 41.88 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
43 | Mathilda Almgren | 2005 | 179 | 42.06 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
44 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 158 | 43.83 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
45 | Julia Arildsson | 2005 | 154 | 44.18 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
46 | Sofia Wallin | 2005 | 147 | 44.94 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
47 | Tilde Johnsson | 2004 | 72 | 56.82 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
- | Maja Arnell | 2004 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
- | Matilda Olausson | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
Gren 101, 50m Frisim Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Kristofer Johansson 24.19 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Johannes Nemeth | 1991 | 14 | 548 | 25.58 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Dennis Finnström | 1995 | 11 | 529 | 25.88 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Nicklas Eriksson | 1996 | 10 | 524 | 25.96 | |||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Oscar Brohammer | 1998 | 9 | 508 | 26.24 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | 8 | 498 | 26.41 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
6 | Anes Cavka | 1999 | 7 | 476 | 26.81 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
7 | Anton Campalto | 1998 | 6 | 470 | 26.93 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | 5 | 465 | 27.01 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Ademir Silic | 1998 | 4 | 463 | 27.06 | |||||
Västerviks Simsällskap | ||||||||||
10 | Niclas Lindow | 1999 | 3 | 457 | 27.17 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Edvin Persson | 1999 | 2 | 451 | 27.29 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Anton Lornell | 1998 | 1 | 446 | 27.40 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Johannes Vålvik | 1999 | 444 | 27.43 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Halvor Alvestad-Larsen | 1998 | 441 | 27.51 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Christoffer Theander | 1997 | 439 | 27.54 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Viktor Johansson | 1999 | 434 | 27.65 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
17 | Elias Olsson Svensson | 1996 | 425 | 27.85 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
18 | Jesper Eriksson | 1999 | 419 | 27.97 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
19 | Lukas Hill | 1999 | 415 | 28.06 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Max Karlsson | 1999 | 412 | 28.14 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Jakob Gustafsson | 1999 | 408 | 28.21 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
22 | Sixten Almén | 1999 | 403 | 28.33 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
23 | Robin Flyman | 1995 | 361 | 29.40 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
24 | Nils König | 1998 | 353 | 29.62 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Sebastian Svensson | 1999 | 348 | 29.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Johan Wiloboken | 1999 | 343 | 29.90 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
27 | Jacob Persson | 1999 | 330 | 30.30 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | William Brink | 1998 | 321 | 30.58 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
29 | Niklas Johansson | 1996 | 230 | 34.16 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
Gren 102, 50m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Björn Gunnarsson 25.88 2004-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Steindl | 2000 | 14 | 534 | 25.80 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
2 | John Aldrin | 2001 | 11 | 500 | 26.38 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Max Engström | 2001 | 10 | 465 | 27.02 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jonathan Myrlander | 2000 | 9 | 452 | 27.27 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | 8 | 440 | 27.53 | |||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Jesper Danielsson | 2000 | 7 | 426 | 27.81 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | 6 | 417 | 28.01 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Erik Krysén | 2000 | 5 | 414 | 28.09 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
9 | Sebastian Tufvesson | 2000 | 4 | 410 | 28.17 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 3 | 396 | 28.51 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Herman Johansson | 2000 | 2 | 392 | 28.60 | |||||
Hultsfreds Simsällskap | ||||||||||
12 | Naevid Kiasat | 2001 | 1 | 389 | 28.67 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
13 | Tim Baastad | 2000 | 389 | 28.68 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 388 | 28.70 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Hampus Johannesson | 2000 | 388 | 28.70 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
16 | Albin Staaf | 2000 | 385 | 28.78 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
17 | Vilmer Jansson | 2000 | 381 | 28.88 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
18 | David Engström | 2001 | 377 | 28.98 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
19 | Kevin Wåhlin | 2000 | 373 | 29.08 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | 371 | 29.14 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
21 | David Albringer | 2001 | 369 | 29.18 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
22 | August Mathisen | 2001 | 362 | 29.38 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
23 | Emil Gunneriusson | 2000 | 358 | 29.47 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Filip Rautiainen | 2001 | 355 | 29.56 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
25 | Albert Oscarsson | 2001 | 346 | 29.81 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
26 | Albin Svenneby | 2001 | 344 | 29.87 | ||||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
27 | Karol Kucharczyk | 2000 | 333 | 30.20 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
28 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | 326 | 30.41 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
29 | Linus Hoffner | 2001 | 324 | 30.46 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 322 | 30.54 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Kevin Norlin | 2000 | 316 | 30.73 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Blazej Piotrowski | 2000 | 316 | 30.74 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Christoffer Akselsen | 2001 | 310 | 30.92 | ||||||
Narvik Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Oscar Sundberg | 2000 | 306 | 31.06 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
35 | Daniel Helin | 2001 | 302 | 31.19 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Jonathan Einarsson | 2001 | 297 | 31.36 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
37 | Jonathan Holmberg | 2000 | 287 | 31.72 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
38 | Aram Vardanian | 2000 | 275 | 32.20 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
39 | Patric Blomquist | 2000 | 271 | 32.34 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
40 | Håvard Brustad | 2000 | 268 | 32.45 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Pontus Hake | 2001 | 261 | 32.73 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
42 | Filip Myringby | 2001 | 255 | 32.99 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
43 | Max Fahlén | 2001 | 242 | 33.56 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
44 | Alexander Rundgren | 2001 | 201 | 35.70 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Hampus Bjärud | 2001 | DSQ | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 25.92 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | 14 | 400 | 28.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | 11 | 392 | 28.61 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Emil Kernen | 2002 | 10 | 372 | 29.11 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | 9 | 371 | 29.12 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
5 | Charlie Tranberg | 2002 | 8 | 361 | 29.40 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Agestav | 2002 | 7 | 359 | 29.45 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | 6 | 357 | 29.51 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Eldin Nukovic | 2002 | 5 | 352 | 29.64 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | John Brolin | 2002 | 4 | 350 | 29.71 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Daniel Öhman | 2002 | 3 | 345 | 29.83 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Nicola Lundqvist | 2002 | 2 | 343 | 29.90 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
12 | Eric Lundström Silke | 2003 | 1 | 336 | 30.10 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Tor Selander | 2002 | 332 | 30.24 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Job Sanders | 2003 | 327 | 30.37 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Lukas Åkerblom | 2002 | 317 | 30.68 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Linus Hagedorn | 2002 | 297 | 31.38 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | 294 | 31.46 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Richard Ekholm | 2002 | 291 | 31.59 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Ludwig Lundborg | 2002 | 286 | 31.76 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Elliot Fielder | 2003 | 280 | 31.97 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
21 | Linus Thörn | 2002 | 275 | 32.20 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Erik Söderqvist | 2002 | 268 | 32.44 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
23 | Karl Skogsberg | 2003 | 264 | 32.63 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Måns Andersson | 2002 | 260 | 32.79 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
25 | Samuel Vestin | 2002 | 256 | 32.97 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
26 | Johan Allberg | 2002 | 254 | 33.04 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
27 | Erik Wallin | 2003 | 254 | 33.05 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
28 | Ruben Staaf | 2002 | 249 | 33.28 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
29 | Henrik Eriksson | 2002 | 248 | 33.30 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
30 | William Olsson | 2002 | 248 | 33.32 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Ludvig Mathisen | 2003 | 246 | 33.41 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
32 | Otto Lundberg | 2003 | 241 | 33.62 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Casper Trollsfjord | 2002 | 232 | 34.05 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
34 | Loke Ovrevoll | 2003 | 230 | 34.14 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Elias Skeppstedt | 2003 | 222 | 34.58 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
36 | Anton Rautiainen | 2003 | 215 | 34.91 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
37 | Gustav Walldén | 2003 | 205 | 35.50 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
38 | Olle Almén | 2003 | 191 | 36.33 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
39 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | 191 | 36.34 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
40 | Måns Rydergren | 2003 | 183 | 36.86 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
41 | Erik Wiloboken | 2002 | 172 | 37.61 | ||||||
Älmhults Simsällskap | ||||||||||
42 | Malte Haargaard | 2003 | 167 | 38.00 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 104, 50m Frisim Herrar 11 o Y, Finaler |
11 år och yngre: William Bevréus (2003) 30.01 2014-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 14 | 288 | 31.69 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | 11 | 277 | 32.10 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Jakob Ribe | 2004 | 10 | 273 | 32.24 | |||||
Nässjö SLS | ||||||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | 9 | 249 | 33.28 | |||||
S71 | ||||||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | 8 | 241 | 33.62 | |||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
6 | David Axelsson | 2004 | 6.5 | 237 | 33.80 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | 6.5 | 237 | 33.80 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Gustav Edlund | 2004 | 5 | 235 | 33.89 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
9 | Kevin Söderqvist | 2004 | 4 | 222 | 34.57 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
10 | Walter Sundling | 2004 | 3 | 218 | 34.74 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Max Swegmark | 2004 | 2 | 218 | 34.78 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Gustav Askengren | 2004 | 1 | 213 | 35.01 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
13 | Anton Hegmegi | 2005 | 212 | 35.09 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Gustav Fahlström | 2005 | 211 | 35.14 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
15 | Olle Pettersson | 2004 | 201 | 35.73 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
16 | Erik Ankarling | 2004 | 200 | 35.76 | ||||||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
17 | Hugo Fransson | 2005 | 198 | 35.92 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
18 | Fredrik Ekholm | 2004 | 195 | 36.10 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Alexander Henningsson | 2004 | 194 | 36.17 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
19 | Felix Kinnander | 2004 | 194 | 36.17 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Samuel Rundgren | 2004 | 182 | 36.90 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
22 | Hjalmar Mueller | 2004 | 181 | 36.99 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
23 | Lukas Lundberg | 2004 | 180 | 37.03 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
24 | Gustav Lokrantz | 2004 | 156 | 38.86 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
25 | Malte Rönningdal | 2005 | 129 | 41.39 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Gabriel Lindeblad | 2004 | 125 | 41.79 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
27 | Marcus Manninen | 2004 | 110 | 43.63 | ||||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
28 | Simon Axelsson | 2006 | 91 | 46.49 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 105, 200m Ryggsim Damer 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Beatrice Andersson 2:20.76 2010-07-07 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Fanny Elingfors | 1998 | 14 | 581 | 35.39 | 1:12.58 | 1:51.49 | 2:29.53 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Dubo | 1999 | 11 | 517 | 36.68 | 1:16.16 | 1:56.01 | 2:35.44 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Sofia von Sydow | 1997 | 10 | 496 | 37.10 | 1:16.55 | 1:57.17 | 2:37.57 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Emma Stawåsen | 1988 | 9 | 492 | 37.56 | 1:16.97 | 1:58.20 | 2:38.04 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | 8 | 479 | 37.37 | 1:17.27 | 1:59.12 | 2:39.47 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
6 | Annie Myrlander | 1995 | 7 | 471 | 38.09 | 1:19.25 | 2:00.88 | 2:40.41 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
7 | Malin Andersson | 1999 | 6 | 457 | 37.82 | 1:18.35 | 2:01.25 | 2:42.02 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Rebecka Östh | 1999 | 5 | 422 | 37.90 | 1:20.32 | 2:03.63 | 2:46.35 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
9 | Erika Rönnbäck | 1998 | 4 | 402 | 39.15 | 1:22.02 | 2:05.89 | 2:49.09 | ||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
10 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 3 | 391 | 39.17 | 1:22.42 | 2:06.73 | 2:50.68 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Marit van Zonneveld | 1999 | 2 | 376 | 40.31 | 1:24.29 | 2:09.23 | 2:52.80 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Matilda Pettersson | 1999 | 1 | 368 | 41.01 | 1:24.37 | 2:09.46 | 2:54.03 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Terese Engström | 1999 | 337 | 42.93 | 1:27.75 | 2:14.61 | 2:59.22 | |||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Cecilia Czarnecki | 1999 | DSQ | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 106, 200m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Amanada Löfgren (1997) 2:31.12 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ebba Martin | 2000 | 14 | 573 | 35.02 | 1:13.13 | 1:52.46 | 2:30.23 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | |
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | 11 | 544 | 35.72 | 1:14.77 | 1:55.17 | 2:32.80 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | 10 | 534 | 35.11 | 1:14.51 | 1:55.02 | 2:33.79 | ||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Astri Brodtkorb-Lund | 2000 | 9 | 521 | 36.67 | 1:15.53 | 1:56.15 | 2:35.03 | ||
Rana Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Signe Nordegren | 2000 | 8 | 498 | 37.43 | 1:17.55 | 1:58.54 | 2:37.38 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
6 | Elsa Nordström | 2001 | 7 | 462 | 38.82 | 1:19.82 | 2:01.14 | 2:41.42 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Lina Nederman | 2000 | 6 | 455 | 38.84 | 1:20.24 | 2:02.21 | 2:42.23 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Sandra Rääf | 2000 | 5 | 454 | 38.95 | 1:21.19 | 2:03.41 | 2:42.28 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Clara Momats | 2000 | 4 | 448 | 37.47 | 1:19.43 | 2:01.94 | 2:43.03 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Clara Lönnberg | 2001 | 3 | 443 | 36.76 | 1:16.24 | 1:58.57 | 2:43.62 | ||
Strängnäs Simklubb | ||||||||||
11 | Svea Andrine | 2000 | 2 | 434 | 38.68 | 1:20.67 | 2:03.65 | 2:44.84 | ||
Alta Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nelly Åkerblom | 2000 | 1 | 433 | 38.50 | 1:19.99 | 2:03.28 | 2:44.86 | ||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
13 | Michelle Berntsson | 2000 | 431 | 39.43 | 1:22.06 | 2:05.54 | 2:45.22 | |||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | 423 | 39.46 | 1:21.41 | 2:04.90 | 2:46.24 | |||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | 415 | 38.75 | 1:21.52 | 2:05.16 | 2:47.30 | |||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
16 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 404 | 39.46 | 1:21.91 | 2:06.01 | 2:48.71 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 107, 200m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler |
16 - 99 år: Samuel Bälter 2:18.74 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | 14 | 486 | 32.39 | 1:07.58 | 1:45.45 | 2:22.30 | ||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Johan Bergwall | 1999 | 11 | 466 | 33.50 | 1:09.68 | 1:47.13 | 2:24.31 | ||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
3 | Anes Cavka | 1999 | 10 | 425 | 35.24 | 1:12.31 | 1:50.63 | 2:28.84 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
4 | Anton Lornell | 1998 | 9 | 424 | 33.41 | 1:10.63 | 1:49.82 | 2:28.97 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
5 | Christoffer Theander | 1997 | 8 | 410 | 35.79 | 1:14.14 | 1:53.20 | 2:30.65 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Johannes Vålvik | 1999 | 7 | 366 | 34.95 | 1:13.78 | 1:54.77 | 2:36.35 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Jakob Gustafsson | 1999 | 6 | 353 | 35.31 | 1:15.34 | 1:58.17 | 2:38.34 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
8 | Lukas Hill | 1999 | 5 | 345 | 35.62 | 1:15.53 | 1:57.45 | 2:39.44 | ||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
9 | Jacob Persson | 1999 | 4 | 280 | 38.67 | 1:21.59 | 2:07.18 | 2:51.01 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Sixten Almén | 1999 | DNS | |||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gren 108, 200m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
14 - 15 år: Jacob Fredriksson 2:23.77 2007-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Max Engström | 2001 | 14 | 492 | 34.19 | 1:11.15 | 1:47.55 | 2:21.74 | 14-15 Åldersgrupp Rekord | |
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jonathan Myrlander | 2000 | 11 | 372 | 35.62 | 1:14.74 | 1:54.88 | 2:35.57 | ||
Nässjö SLS | ||||||||||
3 | Oscar Sundberg | 2000 | 10 | 319 | 39.32 | 1:22.86 | 2:06.23 | 2:43.69 | ||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kevin Norlin | 2000 | 9 | 308 | 38.83 | 1:20.34 | 2:03.30 | 2:45.58 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Fredrik Jacobsson | 2001 | 8 | 307 | 40.87 | 1:22.86 | 2:06.75 | 2:45.82 | ||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Erik Krysén | 2000 | 7 | 290 | 38.81 | 1:23.59 | 2:06.06 | 2:49.03 | ||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
7 | Albin Svenneby | 2001 | 6 | 283 | 40.22 | 1:22.83 | 2:07.08 | 2:50.45 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
8 | David Engström | 2001 | 5 | 263 | 41.92 | 1:25.20 | 2:11.96 | 2:54.64 | ||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
9 | Aram Vardanian | 2000 | 4 | 247 | 41.38 | 1:26.40 | 2:12.20 | 2:58.20 | ||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Filip Myringby | 2001 | 3 | 226 | 41.96 | 1:28.42 | 2:18.98 | 3:03.70 | ||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Markus Engström | 2001 | 2 | 218 | 44.79 | 1:31.81 | 2:20.35 | 3:05.84 | ||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Pontus Hake | 2001 | 1 | 198 | 46.09 | 1:35.30 | 2:24.45 | 3:11.73 | ||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Lemos Thaler | 2000 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 109, 4X50m Medley Damer, Finaler |
13 år och yngre: SK Elfsborg 2:11.03 2013-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ösa Damer [2002] Lag 1 | 2002 | 28 | 506 | 2:13.15 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Emma Cullberg | 2002 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Julia Månsson | 2002 | 35.34 | 1:09.99 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 32.32 | 1:42.31 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 30.84 | 2:13.15 | |||||||
2 | Lass Lag 1 | 2002 | 22 | 497 | 2:13.93 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Vera Karlsson | 2003 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 38.04 | 1:12.71 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 32.71 | 1:45.42 | |||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 28.51 | 2:13.93 | |||||||
3 | Västerås Damer Lag1 | 2002 | 20 | 468 | 2:16.68 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Filippa Sterling | 2002 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 38.20 | 1:11.75 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 34.87 | 1:46.62 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 30.06 | 2:16.68 | |||||||
4 | Nkk Damer [2002] Lag 1 | 2002 | 18 | 451 | 2:18.29 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Lovisa Öhrn | 2002 | 38.95 | 1:14.89 | |||||||
Klara Gårdman | 2002 | 32.74 | 1:47.63 | |||||||
Hanna Lagher | 2002 | 30.66 | 2:18.29 | |||||||
5 | Skk Damer [2002] Lag1. | 2002 | 16 | 447 | 2:18.79 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Elma Starrost | 2002 | 38.87 | 1:15.74 | |||||||
Klara Eklöf | 2002 | 32.19 | 1:47.93 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 30.86 | 2:18.79 | |||||||
6 | Jönköping Damer [2002] 1 | 2002 | 14 | 433 | 2:20.27 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 39.06 | 1:15.00 | |||||||
Emmie Davis | 2002 | 33.62 | 1:48.62 | |||||||
Moa Holmquist | 2004 | 31.65 | 2:20.27 | |||||||
7 | Elfsborg Damer 2 [2002] | 2002 | 12 | 421 | 2:21.52 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 39.36 | 1:14.45 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 34.54 | 1:48.99 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 32.53 | 2:21.52 | |||||||
8 | Mass | 2002 | 10 | 407 | 2:23.13 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Magdalena Petersson | 2002 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Amayah Bergman | 2002 | 41.04 | 1:18.70 | |||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 33.91 | 1:52.61 | |||||||
Saga Janzén | 2002 | 30.52 | 2:23.13 | |||||||
9 | Hk Sim Damer [2002] | 2002 | 8 | 398 | 2:24.19 | |||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
Elsa Jansson | 2002 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 39.86 | 1:14.94 | |||||||
Ellen Olsson | 2002 | 36.28 | 1:51.22 | |||||||
Emma Sebelius | 2002 | 32.97 | 2:24.19 | |||||||
10 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | 6 | 390 | 2:25.20 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 35.98 | 1:15.57 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | 36.42 | 1:51.99 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 33.21 | 2:25.20 | |||||||
11 | Karlstad Damer [2002] | 2002 | 4 | 367 | 2:28.19 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Clara Gustavson | 2003 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 45.41 | 1:24.89 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 34.27 | 1:59.16 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.03 | 2:28.19 | |||||||
12 | Lass Lag 2 | 2002 | 2 | 365 | 2:28.37 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 40.35 | 1:19.62 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 34.67 | 1:54.29 | |||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 34.08 | 2:28.37 | |||||||
13 | Skk Damer [2002] Lag2. | 2002 | 336 | 2:32.60 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Vera Backman | 2003 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 41.28 | 1:23.13 | |||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 34.86 | 1:57.99 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 34.61 | 2:32.60 | |||||||
14 | Jönköping Damer [2002] 2 | 2002 | 329 | 2:33.69 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 42.02 | 1:23.10 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 37.12 | 2:00.22 | |||||||
Celie Augustsson | 2004 | 33.47 | 2:33.69 | |||||||
15 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | 314 | 2:35.98 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Olivia Östlund | 2003 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 39.46 | 1:22.76 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 38.37 | 2:01.13 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 34.85 | 2:35.98 | |||||||
16 | Nässjö Damer [2002] | 2002 | 302 | 2:38.04 | ||||||
Nässjö SLS | ||||||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Lisa Flaa | 2002 | 42.41 | 1:22.49 | |||||||
Thea Jansson | 2003 | 39.35 | 2:01.84 | |||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 36.20 | 2:38.04 | |||||||
17 | Nkk Damer [2002] Lag 2 | 2002 | 288 | 2:40.57 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ebba Stahlberg | 2003 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 48.55 | 1:27.71 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 36.32 | 2:04.03 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 36.54 | 2:40.57 | |||||||
18 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2002 | 282 | 2:41.73 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Izabella Svensson | 2003 | 43.28 | 43.28 | |||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 46.54 | 1:29.82 | |||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 36.72 | 2:06.54 | |||||||
Louise Andersson | 2003 | 35.19 | 2:41.73 | |||||||
19 | Lass Lag 3 | 2002 | 273 | 2:43.51 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Amanda Weiding | 2003 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Hedvig Källsand | 2004 | 48.67 | 1:31.47 | |||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 39.02 | 2:10.49 | |||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 33.02 | 2:43.51 | |||||||
20 | Jönköping Damer 3 | 2002 | 263 | 2:45.57 | ||||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Wilma Svensson | 2004 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Alba Arberg | 2005 | 47.06 | 1:30.21 | |||||||
Ida Rudelius | 2004 | 39.15 | 2:09.36 | |||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 36.21 | 2:45.57 | |||||||
21 | Lass Lag 4 | 2002 | 218 | 2:56.07 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Elsa Linné | 2003 | 45.77 | 45.77 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 50.81 | 1:36.58 | |||||||
Johanna Grynning | 2002 | 39.98 | 2:16.56 | |||||||
Elvira Nilsson | 2004 | 39.51 | 2:56.07 | |||||||
22 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 2002 | 217 | 2:56.45 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Tilda Hellström | 2002 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 50.44 | 1:30.99 | |||||||
Sara Metcalfe | 2002 | 39.25 | 2:10.24 | |||||||
Tilde Johnsson | 2004 | 46.21 | 2:56.45 | |||||||
23 | Lass Lag 5 | 2002 | 158 | 3:15.92 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Julia Arildsson | 2005 | 52.20 | 52.20 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 55.27 | 1:47.47 | |||||||
Maja Holmertz | 2005 | 49.19 | 2:36.66 | |||||||
Hanna Persson | 2004 | 39.26 | 3:15.92 | |||||||
Gren 110, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
13 år och yngre: Jönköpings SS 2:10.96 2013-06-07 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lass Lag 1 | 2002 | 28 | 322 | 2:16.41 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Erik Wallin | 2003 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 38.84 | 1:15.47 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 31.70 | 1:47.17 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 29.24 | 2:16.41 | |||||||
2 | Skuru Ik Lag 1 | 2002 | 22 | 306 | 2:18.73 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 39.81 | 1:15.31 | |||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 31.63 | 1:46.94 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 31.79 | 2:18.73 | |||||||
3 | Skk Herrar [2002] Lag1. | 2002 | 20 | 292 | 2:21.00 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 39.66 | 1:14.58 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 33.62 | 1:48.20 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 32.80 | 2:21.00 | |||||||
4 | Jönköping Herrar | 2002 | 18 | 277 | 2:23.52 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 37.23 | 1:19.30 | |||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 34.66 | 1:53.96 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 29.56 | 2:23.52 | |||||||
5 | Mass | 2002 | 16 | 270 | 2:24.65 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Linus Hagedorn | 2002 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 40.92 | 1:16.60 | |||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | 34.32 | 1:50.92 | |||||||
Max Swegmark | 2004 | 33.73 | 2:24.65 | |||||||
6 | Västerås Herrar | 2002 | 14 | 216 | 2:35.77 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Erik Söderqvist | 2002 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 43.43 | 1:20.96 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 37.20 | 1:58.16 | |||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 37.61 | 2:35.77 | |||||||
7 | Motala SS | 2002 | 12 | 204 | 2:38.82 | |||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
Henrik Eriksson | 2002 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Elliot Fielder | 2003 | 39.62 | 1:18.98 | |||||||
Lukas Lundberg | 2004 | 44.55 | 2:03.53 | |||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 35.29 | 2:38.82 | |||||||
8 | Lass Lag 2 | 2002 | 10 | 189 | 2:42.87 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Gustav Edlund | 2004 | 43.94 | 43.94 | |||||||
David Axelsson | 2004 | 42.61 | 1:26.55 | |||||||
Olle Almén | 2003 | 43.16 | 2:09.71 | |||||||
Måns Andersson | 2002 | 33.16 | 2:42.87 | |||||||
9 | Trollhättan Killar Lag 1 | 2002 | 8 | 159 | 2:52.39 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Hugo Fransson | 2005 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Rasmus Kristiansson | 2004 | 53.89 | 1:38.11 | |||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 34.65 | 2:12.76 | |||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 39.63 | 2:52.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 07:26 |