Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  NUSS -yngre    Utskriftsdatum  18 juni 2007   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Eric Karlborg LASS 30.34 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            29.12  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            31.22   
Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap            31.42   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.40   
Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap            32.53   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            33.29   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            35.25   
Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS            35.67   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            36.17   
10  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            36.65   
11  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            37.20   
12  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            37.83   
13  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.08   
14  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS            38.14   
15  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians            40.25   
16  Erik Norlander  1994  Linköpings Allmänna SS            40.58   
17  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            40.69   
18  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg            41.06   
19  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap            41.10   
20  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.26   
21  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            42.32   
22  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS            42.47   
23  Kim Krische  1994  Simklubben 1970            43.37   
24  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS            43.43   
25  Erik Sejmyr  1994  Linköpings Allmänna SS            45.21   
                     
 
Gren 2, 50m Bröst Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Kristin Boström LASS 36.51 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            35.36  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap            38.11   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            38.47   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            39.41   
Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS            39.92   
Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.40   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            41.01   
Sandra Johnsson  1994  Helsingborgs Simsällskap            41.31   
Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap            41.39   
10  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap            41.72   
11  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            41.83   
12  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.00   
13  Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap            42.04   
14  Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap            42.09   
15  Pernilla Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            42.38   
16  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            42.48   
17  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet            42.59   
18  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.64   
19  Jennie Sveronius  1994  Södertälje Simsällskap            42.78   
20  Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            42.87   
21  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS            43.10   
22  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            43.11   
23  Anna Fronczak  1994  Linköpings Allmänna SS            43.12   
24  Victoria Frisk-Garcia  1994  Väsby Simsällskap            43.20   
25  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg            43.34   
26  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.43   
27  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS            43.44   
28  Emina Halilic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.79   
29  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians            43.85   
30  Alexandra Engblom  1994  Älmhults Simsällskap            43.90   
31  Maria Hallberg  1994  Södertälje Simsällskap            44.43   
32  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            44.44   
33  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            44.87   
34  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.57   
35  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            45.73   
36  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            45.80   
37  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            46.18   
38  Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            46.49   
39  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            46.71   
40  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            46.99   
41  Karen Askenberger  1994  Älmhults Simsällskap            47.10   
42  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            47.13   
43  Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            48.47   
44  Lovisa Clemedtson  1994  Motala Simsällskap            49.37   
45  Emma Leed  1994  Väsby Simsällskap            49.47   
46  Emma Gunnarsson  1994  Linköpings Allmänna SS            50.73   
47  Ellen Kraft  1994  Linköpings Allmänna SS            52.05   
48  Nirmela Jusupovic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.08   
                     
 
Gren 3, 50m Rygg Pojkar 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 32.14 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            34.00   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            36.60   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            38.40   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            38.50   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            38.94   
Tim Göransson  1995  Helsingborgs Simsällskap            39.18   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap            39.90   
Elias Löfquist  1995  Helsingborgs Simsällskap            39.91   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            40.19   
10  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.32   
11  Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap            40.38   
12  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.60   
13  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            40.84   
14  Harry Stringer  1995  Motala Simsällskap            41.17   
15  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.21   
16  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            43.25   
17  Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap            44.26   
18  Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            46.11   
19  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            46.14   
20  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.78   
21  Johan Holmertz  1995  Motala Simsällskap            47.01   
22  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            48.41   
23  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.93   
24  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.40   
25  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            51.71   
26  Mikael Säberg  1995  Linköpings Allmänna SS            51.98   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Flickor 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Malin Andreasson Kungälvs SS 30.27 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            30.31   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            30.47   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.03   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.27   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            31.70   
Lidia Zemui  1995  Helsingborgs Simsällskap            32.09   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap            32.18   
Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap            32.35   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            32.75   
10  Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap            32.98   
11  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            33.03   
12  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            33.06   
13  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            33.39   
14  Elin Bjurman  1995  Väsby Simsällskap            33.54   
15  Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap            33.55   
16  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap            33.93   
17  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap            33.96   
18  Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap            34.03   
19  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            34.09   
20  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap            34.12   
21  Emelie Gustavsson  1995  Simsällskapet Stimmet            34.13   
21  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap            34.13   
23  Lina Björk  1995  Helsingborgs Simsällskap            34.17   
24  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap            34.26   
25  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap            34.39   
26  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            34.67   
27  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.80   
28  Sofie Nilén  1995  Helsingborgs Simsällskap            35.00   
29  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            35.11   
30  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap            35.15   
31  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.19   
32  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            35.20   
33  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            35.31   
34  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet            35.38   
35  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            35.41   
35  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            35.41   
37  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            35.58   
38  Viktoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            35.74   
39  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            36.11   
40  Elisabeth Larsson  1995  Linköpings Allmänna SS            36.42   
41  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.60   
42  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg            36.75   
43  Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap            36.92   
44  Malin Kullberg  1995  Västerås Simsällskap            36.95   
45  Melissa Mihaljuk Olsson  1995  Västerås Simsällskap            37.03   
46  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            37.30   
47  Katharina Mirsch  1995  Simklubben 1970            37.51   
48  Victoria Hellgren  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.31   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 4:44.91 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    2:41.70  5:25.52      5:25.52   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    2:42.39  5:29.68      5:29.68   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    2:43.51  5:31.19      5:31.19   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:52.92  5:51.37      5:51.37   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    2:56.96  6:00.99      6:00.99   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:58.16  6:01.38      6:01.38   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    2:58.38  6:03.57      6:03.57   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    2:59.74  6:04.33      6:04.33   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    2:59.78  6:05.72      6:05.72   
10  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    3:05.04  6:19.35      6:19.35   
11  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    3:14.32  6:32.36      6:32.36   
12  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    3:07.01  6:34.04      6:34.04   
13  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    3:17.29  6:36.27      6:36.27   
14  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    3:14.21  6:44.82      6:44.82   
15  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    3:12.29  6:50.52      6:50.52   
16  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    3:22.03  6:55.96      6:55.96   
17  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    3:24.02  7:05.61      7:05.61   
18  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    3:33.75  7:23.54      7:23.54   
19  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    3:35.62  7:35.55      7:35.55   
20  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    3:45.32  7:44.39      7:44.39   
21  Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg    3:49.91  7:58.62      7:58.62   
22  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    3:56.81  8:06.16      8:06.16   
Oliver Krus  1996  Örebro Simallians            DNS   
Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS            DNF   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 50m Bröst Flickor 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Wilma Ekström LASS 39.03 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap            40.16   
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap            40.45   
Rebecca Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.28   
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap            41.84   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            43.31   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.35   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            43.36   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            43.64   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            43.94   
10  Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap            44.04   
11  Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap            44.10   
12  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            44.67   
13  Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            45.51   
14  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            45.55   
15  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            45.76   
16  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            46.30   
17  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            46.40   
18  Kajsa Leed  1996  Väsby Simsällskap            46.57   
19  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap            47.04   
20  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            47.05   
21  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            47.54   
22  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            47.73   
23  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap            47.80   
24  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            48.64   
25  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            48.84   
26  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians            49.23   
27  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            49.35   
28  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            49.40   
29  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            50.14   
30  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap            50.16   
31  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.70   
32  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            51.50   
33  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            51.67   
34  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.21   
35  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            52.71   
36  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS            53.11   
37  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS            53.12   
38  Isabella Hellgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.44   
39  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS            54.58   
40  Alicia Broberg  1996  Linköpings Allmänna SS            56.09   
41  Ebba Bergheim  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.29   
42  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians            57.36   
43  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            59.53   
44  Klara Sköld  1996  Linköpings Allmänna SS            1:02.51   
45  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            59:06.03   
46  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            59:07.40   
Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap            DNS   
Valensia Aykal  1996  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Rygg Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Joel Vikner Västerås SS 1:11.85 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    34.52        1:09.49  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    35.32        1:14.00   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    36.73        1:15.24   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    37.31        1:17.99   
Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    38.05        1:18.06   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    38.27        1:20.00   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    38.75        1:20.96   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    39.10        1:21.34   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    41.34        1:24.39   
10  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS    42.17        1:25.73   
11  Anton Faberling  1994  Helsingborgs Simsällskap    40.80        1:25.82   
12  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    40.38        1:26.13   
13  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    42.29        1:27.35   
14  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    41.34        1:27.49   
15  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    42.66        1:27.63   
16  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    42.24        1:29.03   
17  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg    43.66        1:29.17   
18  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    42.39        1:29.36   
19  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap    43.76        1:30.69   
20  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS    43.96        1:31.86   
21  Erik Norlander  1994  Linköpings Allmänna SS    44.67        1:32.37   
22  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS    44.89        1:32.51   
23  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS    45.54        1:33.52   
24  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.97        1:33.71   
25  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.65        1:33.92   
26  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians    45.27        1:35.90   
27  Kim Krische  1994  Simklubben 1970    46.00        1:36.59   
28  Erik Sejmyr  1994  Linköpings Allmänna SS    49.57        1:38.03   
29  Viktor Johnsson  1994  Linköpings Allmänna SS    46.68        1:38.57   
30  Pontus Johanson  1994  Simklubben Elfsborg    50.57        1:41.68   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Hanne Holmertz Motala SS 1:03.71 2000 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.20        1:04.33   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    31.13        1:04.47   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.54        1:05.24   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    31.11        1:05.85   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    31.00        1:06.52   
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    31.87        1:06.98   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    32.42        1:07.26   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    32.28        1:07.39   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    32.84        1:08.01   
10  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    31.95        1:08.28   
11  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.38        1:08.38   
12  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    32.51        1:08.99   
13  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap    33.13        1:10.91   
14  Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    34.28        1:10.99   
15  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.94        1:11.12   
16  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    34.07        1:11.14   
17  Victoria Frisk-Garcia  1994  Väsby Simsällskap    33.92        1:11.17   
18  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.07        1:11.20   
19  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    33.88        1:11.40   
20  Emina Halilic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.43        1:11.59   
21  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    33.76        1:11.63   
22  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    33.38        1:11.78   
23  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap    34.39        1:12.56   
24  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    34.07        1:12.73   
25  Karen Askenberger  1994  Älmhults Simsällskap    35.01        1:13.51   
26  Pernilla Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap    34.71        1:13.59   
27  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS    34.80        1:13.74   
28  Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap    34.50        1:13.75   
29  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap    34.72        1:13.77   
30  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg    34.47        1:14.04   
31  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians    34.59        1:14.46   
32  Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    35.72        1:16.45   
33  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    36.04        1:16.77   
34  Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.51        1:16.82   
35  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.32        1:17.14   
36  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.63        1:18.63   
37  Lovisa Clemedtson  1994  Motala Simsällskap    37.37        1:19.05   
38  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.70        1:19.59   
39  Sandra Johnsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    37.27        1:19.72   
40  Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    37.08        1:20.24   
                     
 
Gren 9, 100m Fjäril Pojkar 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 1:08.56 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    34.59        1:17.62   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    35.54        1:19.25   
Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:26.21   
Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap    42.67        1:31.52   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.84        1:31.56   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    40.90        1:31.63   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    43.39        1:32.53   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.24        1:38.30   
Elias Löfquist  1995  Helsingborgs Simsällskap    40.97        1:38.86   
10  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.24        1:40.02   
11  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.18        1:54.99   
12  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    51.03        1:55.95   
13  Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap    55.31        2:00.19   
14  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    57.83        2:05.14   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            DNS   
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            DNS   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            DNF   
Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröst Flickor 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Wilma Ekström LASS 1:19.48 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.48        1:18.72  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    40.61        1:27.86   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.69        1:29.80   
Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.27        1:31.10   
Viktoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    43.64        1:31.65   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    43.16        1:31.70   
Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    44.69        1:32.01   
Lina Björk  1995  Helsingborgs Simsällskap    44.00        1:35.17   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap    43.55        1:35.24   
10  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap    44.70        1:36.01   
11  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet    45.54        1:36.33   
12  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    45.74        1:36.70   
13  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS    45.95        1:37.03   
14  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    46.14        1:37.59   
14  Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    46.50        1:37.59   
16  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    45.65        1:38.26   
17  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    46.37        1:38.78   
18  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    47.34        1:39.06   
19  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    46.90        1:39.85   
20  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    47.74        1:40.40   
21  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap    46.25        1:40.59   
22  Malin Kullberg  1995  Västerås Simsällskap    46.95        1:40.85   
23  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap    47.13        1:41.32   
24  Sofie Nilén  1995  Helsingborgs Simsällskap    47.89        1:41.55   
25  Elin Bjurman  1995  Väsby Simsällskap    47.32        1:41.85   
26  Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    48.02        1:42.22   
27  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap    47.87        1:43.10   
28  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    46.94        1:43.20   
29  Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap    48.29        1:43.75   
30  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    49.76        1:44.07   
31  Victoria Hellgren  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.06        1:44.26   
32  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.67        1:44.42   
33  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.24        1:44.72   
34  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    48.88        1:45.68   
35  Emelie Gustavsson  1995  Simsällskapet Stimmet    50.27        1:46.22   
36  Melissa Mihaljuk Olsson  1995  Västerås Simsällskap    50.23        1:46.77   
37  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap    49.63        1:47.73   
38  Elisabeth Larsson  1995  Linköpings Allmänna SS    51.85        1:52.73   
Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Rygg Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 1:13.17 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    38.64        1:18.43   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    40.10        1:20.71   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    40.23        1:23.53   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    41.67        1:25.59   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    43.03        1:27.47   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    44.06        1:29.20   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.68        1:34.06   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    46.39        1:34.60   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    47.01        1:36.25   
10  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:36.83   
10  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.69        1:36.83   
12  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.56        1:37.97   
13  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    47.14        1:38.53   
14  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    46.74        1:38.95   
15  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    47.55        1:39.16   
16  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    48.41        1:40.32   
17  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    49.46        1:40.39   
18  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    47.09        1:41.07   
19  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    48.50        1:41.64   
20  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    49.63        1:41.72   
21  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    49.05        1:41.87   
22  Martin Gardeklev  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.69        1:45.52   
23  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    51.85        1:45.64   
24  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    50.91        1:46.97   
25  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    50.25        1:46.99   
26  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    50.16        1:47.78   
27  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS    51.71        1:51.73   
28  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.41        1:53.69  0-999 Åldersgrupp Rekord 
29  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.49        1:55.04   
30  Tim Brolin-Pettersson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.85        1:56.71   
31  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    58.67        1:58.30   
32  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    56.59        1:59.72   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.69        DNS   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Flickor 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Mikaela Dahl Alingsås SLS 1:09.23 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.66        1:07.59  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    32.06        1:09.05   
Rebecca Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.80        1:11.83   
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    34.02        1:11.99   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    34.87        1:13.71   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    34.51        1:14.11   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    34.73        1:15.35   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    36.59        1:17.05   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    36.27        1:17.57   
10  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.28        1:18.10   
11  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    38.56        1:18.16   
12  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.09        1:18.36   
13  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.61        1:19.05   
14  Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    34.95        1:19.26   
15  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    38.30        1:19.48   
16  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    38.13        1:19.89   
17  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    38.63        1:21.39   
18  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    37.69        1:21.42   
19  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    38.63        1:21.77   
20  Kajsa Leed  1996  Väsby Simsällskap    38.84        1:22.03   
21  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    38.52        1:22.37   
22  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    38.84        1:22.72   
23  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    39.74        1:22.81   
24  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    40.16        1:23.46   
25  Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    40.12        1:23.88   
26  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    40.81        1:24.43   
27  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    38.75        1:24.54   
28  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    39.30        1:24.60   
29  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    39.30        1:25.74   
30  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    39.94        1:26.28   
31  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    39.70        1:26.77   
32  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.31        1:27.63   
33  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap    39.72        1:28.09   
34  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    40.96        1:28.10   
35  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians    42.97        1:28.82   
36  Alicia Broberg  1996  Linköpings Allmänna SS    44.34        1:32.17   
37  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    43.88        1:33.51   
38  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS    45.79        1:36.61   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Denny Nelson Jönköpings SS 4:44.41 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:04.86  2:15.02  3:25.40    4:33.49   
Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap    1:10.82  2:27.86  3:45.98    5:01.82   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:12.68  2:31.29  3:49.32    5:05.46   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:11.97  2:33.90  3:56.98    5:17.57   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:13.53  2:35.76  3:58.66    5:19.12   
Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:13.60  2:35.44  3:58.00    5:19.33   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:14.99  2:37.89  3:59.69    5:20.61   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    1:13.59  2:37.87  4:03.13    5:25.39   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    1:13.07  2:37.19  4:02.29    5:27.71   
10  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    1:15.60  2:39.77  4:06.33    5:29.88   
11  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    1:19.86  2:45.61  4:11.51    5:35.22   
12  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    1:19.02  2:47.74  4:15.59    5:37.23   
13  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS    1:19.21  2:47.95  4:17.32    5:44.73   
14  Erik Norlander  1994  Linköpings Allmänna SS    1:23.31  2:54.18  4:24.67    5:48.49   
15  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS    1:23.76  2:54.59  4:25.78    5:50.05   
16  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    1:20.58  2:51.23  4:22.58    5:52.24   
17  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    1:22.07  2:53.85  4:25.18    5:55.00   
18  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.92  2:51.29  4:24.70    5:57.54   
19  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    1:19.85  2:52.36  4:23.13    5:57.96   
20  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap    1:22.79  2:58.52  4:34.78    6:07.63   
21  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians    1:21.52  2:55.94  4:33.21    6:08.66   
22  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.06  3:04.55  4:45.34    6:19.64   
23  Pontus Johanson  1994  Simklubben Elfsborg    1:27.81  3:06.01  4:45.54    6:25.48   
24  Viktor Johnsson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:36.62  3:29.60  5:24.60    7:13.92   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            DNS   
Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            DNF   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Flickor 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Emilia Nilsson LASS 2:36.89 2000 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.53  1:21.88  2:04.28    2:40.00   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.39  1:20.00  2:08.91    2:46.95   
Lidia Zemui  1995  Helsingborgs Simsällskap    37.34  1:26.89  2:16.34    2:54.04   
Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    37.75  1:24.48  2:14.02    2:54.59   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    36.49  1:25.15  2:16.43    2:55.28   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    40.31  1:27.29  2:17.75    2:57.45   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap    39.99  1:26.54  2:20.01    2:57.94   
Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    42.40  1:30.47  2:23.91    3:02.27   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    40.05  1:31.47  2:24.28    3:02.45   
10  Sofie Nilén  1995  Helsingborgs Simsällskap    39.26  1:28.90  2:24.63    3:04.21   
11  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    39.76  1:28.67  2:23.78    3:04.89   
12  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    42.55  1:32.52  2:25.19    3:05.62   
13  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    41.10  1:32.79  2:24.73    3:05.77   
14  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    42.40  1:30.94  2:26.22    3:05.82   
15  Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    39.61  1:30.69  2:25.20    3:05.90   
16  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    41.83  1:33.66  2:23.99    3:06.82   
17  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg    40.17  1:29.24  2:27.17    3:08.82   
18  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    48.00  1:34.55  2:28.32    3:08.92   
19  Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap    40.28  1:35.04  2:29.60    3:11.48   
20  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap    44.19  1:31.23  2:27.16    3:11.65   
21  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    43.85  1:32.49  2:28.00    3:11.69   
22  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap    45.21  1:32.84  2:27.59    3:12.19   
23  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap    41.01  1:34.74  2:31.23    3:13.40   
24  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    43.57  1:35.28  2:32.07    3:17.87   
25  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    42.05  1:40.38  2:37.55    3:22.34   
26  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    46.76  1:38.71  2:34.00    3:22.86   
27  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    47.04  1:42.95  2:40.87    3:24.25   
Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap            DNS   
Sofia Egelrud  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Emelie Gustavsson  1995  Simsällskapet Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjäril Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 32.57 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            35.35   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap            35.56   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap            37.65   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            38.37   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            38.42   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            39.25   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            40.45   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.66   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.00   
10  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            43.27   
11  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            43.92   
12  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            44.54   
13  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            45.30   
14  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.54   
15  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            47.11   
16  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            47.33   
17  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            47.45   
18  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            48.30   
19  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            48.83   
20  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.64   
21  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS            50.38   
22  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            50.53   
23  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.06   
24  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            52.44   
25  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            52.96   
Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            DSQ   
Tim Brolin-Pettersson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Rygg Flickor, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Västerås SS 2:25.18 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap            2:25.02   
  Frida Berggren  1994      22.60        22.60   
  Rebecca Florinus  1994      42.38        1:04.98   
  Clara Wiman  1996      22.79        1:27.77   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      57.25        2:25.02   
                     
Väsby Lag 1  Väsby Simsällskap            2:28.47   
  Victoria Frisk-Garcia  1994      35.61        35.61   
  Emma Arkenstrand  1994      17.01        52.62   
  Julia Robertsson  1995      35.22        1:27.84   
  Josefine Hippi  1994      1:00.63        2:28.47   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:28.50   
  Malin Pettersson  1994      18.00        18.00   
  Josefine Rydberg  1995      41.44        59.44   
  Rebecca Nilsson  1996      33.33        1:32.77   
  Mireille Magnusson  1994      55.73        2:28.50   
                     
Hs Lag 1  Helsingborgs Simsällskap            2:30.25   
  Rebecca Boysen  1994      18.61        18.61   
  Jeanette Reinert  1996      49.18        1:07.79   
  Rebecca Nilsson  1996      19.49        1:27.28   
  Hanna Rahm-Andersson  1995      1:02.97        2:30.25   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:30.33   
  Vilma Ekström  1994      17.66        17.66   
  Anna Hagve Jansson  1994      29.91        47.57   
  Amanda Gyllander  1994      39.89        1:27.46   
  Ena Glavas  1995      1:02.87        2:30.33   
                     
Älmhult SS Fl Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:36.63   
  Karen Askenberger  1994      1:05.16        1:05.16   
  Victoria Johnsson  1994      1:31.47        2:36.63   
  Moa Bertelsen  1994                 
  Alexandra Engblom  1994      2:36.63        2:36.63   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:38.23   
  Josefine Heintz  1994      22.68        22.68   
  Sofia Jalnefjord  1994      43.57        1:06.25   
  Lovisa Linderholm  1994      22.94        1:29.19   
  Hanna Gustavsson  1994      1:09.04        2:38.23   
                     
Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:39.90   
  Maria Bergqvist  1995      20.91        20.91   
  Hannah Ullhamre  1994      40.43        1:01.34   
  Maria Schultzén  1995      34.16        1:35.50   
  Madelene Andersson  1995      1:04.40        2:39.90   
                     
Ösa Lag 1 Fl 13 O Y  Örebro Simallians            2:40.01   
  Emma Gustavsson  1994      17.13        17.13   
  Alice Rigbäck  1994      29.23        46.36   
  My Arvidsson  1994      39.76        1:26.12   
  Maria Heineman  1994      1:13.89        2:40.01   
                     
10  Hs Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            2:41.08   
  Alexandra Berg  1995      16.99        16.99   
  Louise Hansson  1996      43.84        1:00.83   
  Pernilla Andersson  1994      41.44        1:42.27   
  Lina Björk  1995      58.81        2:41.08   
                     
11  Väsby Lag 2  Väsby Simsällskap            2:43.62   
  Isabell Hellström  1994      29.98        29.98   
  Emelie Bäck  1996      37.20        1:07.18   
  Emma Sjösten  1996      30.05        1:37.23   
  Isabelle Lundström  1995      1:06.39        2:43.62   
                     
12  Motala SS Damer  1994  Motala Simsällskap            2:44.13   
  Alice Ivarsson  1996      17.86        17.86   
  Therese Karlsson  1995      33.31        51.17   
  Lovisa Clemedtson  1994      33.04        1:24.21   
  Sofia Hedin  1994      1:19.92        2:44.13   
                     
13  Väsby Lag 3  Väsby Simsällskap            2:44.33   
  Marie Carlsson  1995      40.26        40.26   
  Elin Bjurman  1995      25.56        1:05.82   
  Victoria Snekkenes  1994      21.02        1:26.84   
  Emma Bärnau  1995      1:17.49        2:44.33   
                     
14  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:45.35   
  Felicia Wallgren  1995      21.49        21.49   
  Johanna Gadmar  1996      28.84        50.33   
  Jennifer Hertzberg  1996      51.27        1:41.60   
  Elinn Gadmar  1994      1:03.75        2:45.35   
                     
15  SK Nautilus  1994  Simklubben Nautilus            2:45.94   
  Linn Johansson  1994      1:08.91        1:08.91   
  Ida Johansson  1996      1:37.03        2:45.94   
  Ida Augustsson  1994                 
  Vera Johansson  1995      2:45.94        2:45.94   
                     
16  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:47.24   
  Sara Nordström  1995      17.24        17.24   
  Elin Podéus  1997      35.77        53.01   
  Felicia Hagberg  1994      42.75        1:35.76   
  Sara Grönlund  1994      1:11.48        2:47.24   
                     
17  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap            2:49.21   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      41.25        41.25   
  Elin Berggren  1996      13.54        54.79   
  Sotiria Vogli  1994      34.87        1:29.66   
  Malin Ejdersund  1995      1:19.55        2:49.21   
                     
18  Väsby Lag 4  Väsby Simsällskap            2:52.09   
  Mikaela Bäck  1995      18.84        18.84   
  Emma Leed  1994      33.66        52.50   
  Emelie Åkerström  1995      42.96        1:35.46   
  Jaqueline Hippi  1996      1:16.63        2:52.09   
                     
19  Ösb 1  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            2:52.91   
  Anna Jonsson  1994      35.67        35.67   
  Malin Nordin  1994      21.75        57.42   
  Sandra Nyström  1994      41.33        1:38.75   
  Erika Nyström  1994      1:14.16        2:52.91   
                     
20  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:53.35  0-999 Åldersgrupp Rekord 
  Hanna Larsson  1995      21.92        21.92   
  Boel Knutson  1995      30.51        52.43   
  Angelica Rosengren  1995      43.49        1:35.92   
  Felicia Eriksson  1994      1:17.43        2:53.35   
                     
21  Stimmet  Simsällskapet Stimmet            2:57.74   
  Agnes Idoffsson  1994      17.15        17.15   
  Sandra Klippfors  1995      41.07        58.22   
  Emelie Gustavsson  1995      33.16        1:31.38   
  Amanda Schoberg  1996      1:26.36        2:57.74   
                     
22  Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap            2:58.09   
  Cornelia Andersson  1995      40.14        40.14   
  Jonna Andersson  1995      9.82        49.96   
  Jasmine Elgh  1995      46.79        1:36.75   
  Mana Shams  1996      1:21.34        2:58.09   
                     
23  Damer Sk70 Lag 3  Simklubben 1970            2:58.50   
  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994      43.93        43.93   
  Katharina Mirsch  1995      14.83        58.76   
  Elisabeth Krische  1996      42.68        1:41.44   
  Sanna Andersson  1995      1:17.06        2:58.50   
                     
24  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:58.63   
  Ellen Kraft  1994      30.71        30.71   
  Alicia Broberg  1996      41.87        1:12.58   
  Anna Fronczak  1994      53.90        2:06.48   
  My Arneke Möjne  1995      52.15        2:58.63   
                     
25  Västerås SS Damer Lag 3  Västerås Simsällskap            3:01.62   
  Lina Berggren  1998      37.38        37.38   
  Melissa Mihaljuk Olsson  1995      37.72        1:15.10   
  Anna Oskar  1995      30.22        1:45.32   
  Malin Kullberg  1995      1:16.30        3:01.62   
                     
26  Ösa Lag 2 Fl 13 O Y  Örebro Simallians            3:05.01   
  Nathalie Larsson  1996      40.17        40.17   
  Louise Skoglund  1996      41.76        1:21.93   
  Sara Arvidsson  1998      26.22        1:48.15   
  Stephanie Larsson  1997      1:16.86        3:05.01   
                     
Södertälje SS Damer Lag 1  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Norrköpings KK 1:58.53 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            1:59.17   
  Oskar Ekström  1994      27.62        27.62   
  Grim Sjöberg  1995      30.19        57.81   
  Niklas Engström  1994      32.01        1:29.82   
  Måns Fredriksson  1994      29.35        1:59.17   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:03.27   
  Adam Paulsson  1995      31.64        31.64   
  Dennis Tan  1995      32.17        1:03.81   
  Tommy Ly Song  1994      31.73        1:35.54   
  Martin Ohlsson  1994      27.73        2:03.27   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            2:04.01   
  Johan Nyström  1994      30.20        30.20   
  Emil Lövgren  1994      29.86        1:00.06   
  David Hallberg  1994      32.19        1:32.25   
  Marcus Aurén  1994      31.76        2:04.01   
                     
Hs Lag 1  Helsingborgs Simsällskap            2:05.13   
  Henrik Rasmusson  1994      30.86        30.86   
  Efrem Ghirmai  1996      32.65        1:03.51   
  Jens Barkentin  1994      29.44        1:32.95   
  Fabian Steen  1996      32.18        2:05.13   
                     
Jss Herrar Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:09.65   
  Axel Pettersson  1995      30.89        30.89   
  Emil Gustavsson  1995      32.67        1:03.56   
  Daniel Forndal  1997      33.13        1:36.69   
  Sebastian Dobrescu  1994      32.96        2:09.65   
                     
Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:10.27   
  Kevin Petersson  1994      34.69        34.69   
  Felix Svensson  1994      29.11        1:03.80   
  Erik Norlander  1994      33.73        1:37.53   
  Philip Lordh  1994      32.74        2:10.27   
                     
Södertälje SS Herr Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:11.60   
  Oscar Kock  1995      30.57        30.57   
  Alexander Kesenci  1995      32.76        1:03.33   
  Jonathan Bjelkmark  1994      32.51        1:35.84   
  Rodi Mardo  1994      35.76        2:11.60   
                     
Hs Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            2:16.52   
  Elias Löfquist  1995      34.21        34.21   
  Pontus Wallin  1996      34.73        1:08.94   
  Anton Faberling  1994      33.65        1:42.59   
  Oliver Titikic  1995      33.93        2:16.52   
                     
Ösa Lag I Po 13 O Y  Örebro Simallians            2:17.25   
  Oskar Holmgren  1994      29.50        29.50   
  Alexander Sundling  1994      33.42        1:02.92   
  Filip Tagesson  1996      35.02        1:37.94   
  Erik Nyström  1996      39.31        2:17.25   
                     
10  Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:18.05   
  Hannes Ronnerheim  1994      33.19        33.19   
  Henrik Podéus  1995      36.64        1:09.83   
  Linus Björling  1995      33.56        1:43.39   
  Kevin Thorvaldsson  1995      34.66        2:18.05   
                     
11  SK 1970  Simklubben 1970            2:22.89   
  Hampus Herbertsson  1994      32.00        32.00   
  Kim Krische  1994      35.40        1:07.40   
  Victor Platenik  1995      34.89        1:42.29   
  Rasmus Källén  1996      40.60        2:22.89   
                     
12  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap            2:24.81   
  Omid Janani  1994      32.80        32.80   
  Max Östberg  1996      36.45        1:09.25   
  Victor Månsson  1995      31.80        1:41.05   
  Gustav Ejdersund  1998      43.76        2:24.81   
                     
13  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:29.65   
  Pontus Askmalm  1996      38.38        38.38   
  Daniel Olsson  1996      31.05        1:09.43   
  Carl Norlander  1997      37.22        1:46.65   
  Anton Fust  1997      43.00        2:29.65   
                     
14  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:31.16   
  Jonathan Sühl  1994      34.76        34.76   
  Hampus Lovinge  1998      38.94        1:13.70   
  Axel Podéus  1997      38.63        1:52.33   
  Hugo Rydberg  1998      38.83        2:31.16   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Petra Carlsson LASS 30.94 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap            32.26   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            32.39   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            32.43   
Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap            33.28   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            33.89   
Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap            34.17   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap            34.67   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            34.83   
Rebecca Boysen  1994  Helsingborgs Simsällskap            34.97   
10  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            34.98   
11  Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            35.70   
11  Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            35.70   
13  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS            36.03   
14  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            36.14   
15  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS            36.38   
16  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap            36.51   
17  Alexandra Engblom  1994  Älmhults Simsällskap            36.56   
18  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            36.65   
19  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS            36.66   
20  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians            36.81   
21  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet            36.86   
22  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.21   
23  Karen Askenberger  1994  Älmhults Simsällskap            37.35   
24  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            37.54   
25  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.84   
26  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg            38.03   
27  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.08   
28  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            38.15   
29  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            38.21   
30  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            38.27   
31  Jennie Sveronius  1994  Södertälje Simsällskap            38.32   
32  Pernilla Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.60   
33  Victoria Frisk-Garcia  1994  Väsby Simsällskap            38.83   
34  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.01   
35  Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.18   
35  Emina Halilic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.18   
37  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap            40.51   
38  Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            41.17   
39  Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            41.42   
40  Maria Heineman  1994  Örebro Simallians            41.62   
41  Lovisa Clemedtson  1994  Motala Simsällskap            41.68   
42  Emma Leed  1994  Väsby Simsällskap            43.05   
43  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970            43.34   
43  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            43.34   
45  Ellen Kraft  1994  Linköpings Allmänna SS            44.71   
46  Emma Gunnarsson  1994  Linköpings Allmänna SS            46.69   
47  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            47.26   
Nirmela Jusupovic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Emma Fridén  1994  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröst Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Denny Nelson Jönköpings SS 35.94 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            36.16   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            38.71   
Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap            38.86   
Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap            39.15   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            40.25   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            40.58   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            40.71   
Anton Faberling  1994  Helsingborgs Simsällskap            41.69   
Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians            42.00   
10  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            42.43   
11  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb            42.47   
12  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            42.56   
13  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS            42.99   
14  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS            43.18   
15  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            43.27   
16  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap            43.64   
17  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS            43.83   
18  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            44.00   
19  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.89   
20  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS            45.50   
21  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap            45.66   
22  Erik Norlander  1994  Linköpings Allmänna SS            45.87   
23  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg            45.88   
24  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            46.28   
25  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.37   
26  Kim Krische  1994  Simklubben 1970            48.59   
27  Viktor Johnsson  1994  Linköpings Allmänna SS            54.08   
Erik Sejmyr  1994  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Rygg Flickor 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Kristina Johansson Karlstads SS 35.12 2000 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.15   
Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap            37.83   
Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap            37.93   
Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap            38.40   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            39.15   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            39.24   
Lidia Zemui  1995  Helsingborgs Simsällskap            39.65   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap            39.75   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            39.76   
Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap            39.76   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            39.96   
12  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            40.17   
13  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            40.35   
14  Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap            40.60   
15  Lina Björk  1995  Helsingborgs Simsällskap            40.61   
16  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            40.64   
17  Sofie Nilén  1995  Helsingborgs Simsällskap            40.70   
18  Elin Bjurman  1995  Väsby Simsällskap            40.79   
19  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            40.86   
20  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap            41.07   
21  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            41.15   
22  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap            41.27   
23  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap            41.59   
24  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap            41.79   
25  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.01   
26  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            42.53   
27  Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap            42.75   
28  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            42.79   
29  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            42.91   
30  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg            43.06   
31  Emelie Gustavsson  1995  Simsällskapet Stimmet            43.89   
32  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            44.06   
33  Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap            44.29   
34  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap            44.52   
35  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            44.71   
36  Melissa Mihaljuk Olsson  1995  Västerås Simsällskap            44.75   
37  Viktoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            45.42   
38  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.43   
39  Victoria Hellgren  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.58   
40  Malin Kullberg  1995  Västerås Simsällskap            46.01   
41  Katharina Mirsch  1995  Simklubben 1970            46.55   
42  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap            46.62   
43  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            46.64   
44  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap            46.66   
45  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            47.21   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Pojkar 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Oskar Ekström LASS 28.70 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            30.92   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            31.26   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            31.61   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            32.36   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap            32.60   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            32.63   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            32.64   
Elias Löfquist  1995  Helsingborgs Simsällskap            32.81   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            33.19   
10  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.85   
11  Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap            34.74   
12  Johan Holmertz  1995  Motala Simsällskap            34.84   
13  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.99   
14  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            35.46   
15  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.47   
16  Tim Göransson  1995  Helsingborgs Simsällskap            35.66   
17  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.15   
18  Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap            38.21   
19  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.34   
20  Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            38.59   
21  Anton Falk  1995  Västerås Simsällskap            39.04   
22  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            39.81   
23  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus            39.87   
24  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            40.71   
25  Mikael Säberg  1995  Linköpings Allmänna SS            43.50   
Harry Stringer  1995  Motala Simsällskap            DSQ   
Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Flickor 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Ellen Olsson SK Triton 5:09.59 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:13.74  2:32.78  3:53.35    5:08.98  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Rebecca Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.43  2:37.76  4:01.29    5:21.38   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    1:19.32  2:46.88  4:15.92    5:41.93   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.85  2:56.35  4:23.45    5:47.48   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:22.63  2:52.46  4:21.91    5:51.42   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    1:22.73  2:54.28  4:26.48    5:54.39   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:25.05  2:56.79  4:27.59    5:57.71   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    1:22.13  2:53.52  4:27.15    5:58.98   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    1:24.94  2:59.90  4:34.09    5:59.72   
10  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    1:27.47  3:01.99  4:35.71    6:00.45   
11  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:23.32  2:54.67  4:27.78    6:00.50   
12  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:29.94  3:08.93  4:45.65    6:15.99   
13  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    1:28.18  3:05.76  4:45.63    6:16.16   
14  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    1:35.39  3:18.91  5:04.51    6:16.41   
15  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    1:28.17  3:05.32  4:44.24    6:18.67   
16  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:32.05  3:08.16  4:46.90    6:21.71   
17  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:29.49  3:09.20  4:50.14    6:25.49   
18  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    1:30.67  3:12.50  4:58.53    6:38.66   
18  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:32.59  3:15.01  5:01.06    6:38.66   
20  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:37.34  3:22.27  5:04.78    6:42.00   
21  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:34.47  3:20.23  5:04.87    6:44.64   
22  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap    1:31.66  3:16.44  5:03.25    6:45.15   
23  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    1:33.37  3:20.18  5:05.86    6:46.73   
24  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians    1:39.08  3:25.15  5:13.73    6:49.32   
25  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    1:32.30  3:19.62  5:08.50    6:57.68   
26  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    1:35.30  3:27.08  5:18.34    7:05.33   
27  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:41.75  3:36.42  5:29.60    7:18.71   
28  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians    1:51.17  3:55.93  5:58.78    7:55.55   
29  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    1:48.13  3:55.71  6:04.25    8:08.04   
30  Klara Sköld  1996  Linköpings Allmänna SS    2:05.98  4:20.20  6:35.44    8:38.34   
                     
 
Gren 23, 50m Bröst Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Sverre Naess Sarpsborg IL 39.63 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            42.34   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            43.39   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            43.63   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap            44.07   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            46.14   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            46.21   
Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg            46.74   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            46.83   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap            47.78   
10  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            47.86   
11  Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            48.70   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            49.38   
13  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            49.93   
14  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            51.23   
15  Tim Brolin-Pettersson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.38   
16  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            51.41   
17  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.62   
18  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.83   
19  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.13   
20  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.62   
21  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            53.83   
22  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.19   
23  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            54.42   
24  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.74   
25  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            54.75   
26  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            54.78   
27  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.90   
28  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS            55.69   
29  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            57.45   
30  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            58.43   
31  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            58.44   
32  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            58.80   
33  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            58.88   
                     
 
Gren 24, 100m Rygg Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Josefin Molin Grums SS 1:14.68 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    36.93        1:15.52   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    37.17        1:15.87   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    38.44        1:16.97   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    37.87        1:17.36   
Rebecca Boysen  1994  Helsingborgs Simsällskap    37.83        1:18.21   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    38.98        1:19.88   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    39.66        1:20.61   
Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap    39.06        1:20.99   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    39.25        1:21.17   
Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.13        1:21.17   
11  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.94        1:21.19   
12  Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    40.27        1:21.23   
13  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:21.79   
14  Victoria Frisk-Garcia  1994  Väsby Simsällskap    39.76        1:21.97   
15  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    40.30        1:22.16   
16  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    40.11        1:24.00   
17  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    41.04        1:24.10   
18  Pernilla Andersson  1994  Helsingborgs Simsällskap    41.62        1:25.08   
19  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    41.71        1:25.86   
20  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    41.98        1:26.07   
21  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    42.26        1:26.67   
21  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS    41.75        1:26.67   
23  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    43.37        1:27.31   
24  Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    43.52        1:27.44   
25  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap    43.12        1:27.57   
26  Sandra Johnsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    43.32        1:27.96   
27  Emina Halilic  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.45        1:29.13   
28  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap    43.64        1:29.17   
29  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians    43.20        1:29.87   
30  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    44.28        1:31.17   
31  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap    44.68        1:31.98   
32  Maria Hallberg  1994  Södertälje Simsällskap    45.27        1:32.96   
33  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.71        1:33.15   
34  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.58        1:33.72   
35  Ellen Kraft  1994  Linköpings Allmänna SS    47.45        1:35.04   
36  Karen Askenberger  1994  Älmhults Simsällskap    47.09        1:35.91   
37  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970    45.87        1:36.16   
38  Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    45.00        1:36.68   
39  Emma Leed  1994  Väsby Simsällskap    46.89        1:37.29   
40  Lovisa Clemedtson  1994  Motala Simsällskap    47.23        1:38.23   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Alexander Linge LASS 1:01.89 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.29        59.79  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    30.10        1:03.05   
Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    31.31        1:06.92   
Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap    31.58        1:07.26   
Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    32.55        1:07.92   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    31.72        1:08.17   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    33.03        1:08.52   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    33.58        1:08.66   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    33.04        1:09.34   
10  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    34.00        1:09.55   
11  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.86        1:10.14   
12  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS    32.91        1:10.60   
13  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    34.38        1:11.38   
14  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    34.62        1:11.64   
15  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    34.35        1:12.00   
16  Anton Faberling  1994  Helsingborgs Simsällskap    34.85        1:13.02   
17  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS    35.08        1:13.94   
18  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg    35.82        1:14.27   
19  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap    34.73        1:14.33   
20  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    35.45        1:14.37   
21  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS    36.29        1:14.46   
22  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    34.61        1:14.70   
23  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians    36.21        1:16.24   
24  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.95        1:16.54   
25  Erik Norlander  1994  Linköpings Allmänna SS    36.47        1:17.14   
26  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS    37.86        1:18.15   
27  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap    36.39        1:18.23   
28  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    38.28        1:19.21   
29  Pontus Johanson  1994  Simklubben Elfsborg    38.73        1:19.43   
30  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    37.71        1:19.58   
31  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.62        1:20.68   
32  Erik Sejmyr  1994  Linköpings Allmänna SS    39.35        1:22.58   
33  Kim Krische  1994  Simklubben 1970    38.44        1:22.60   
34  Viktor Johnsson  1994  Linköpings Allmänna SS    41.55        1:29.00   
                     
 
Gren 26, 100m Fjäril Flickor 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Emilia Nilsson LASS 1:11.60 2000 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.75        1:18.45   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    36.49        1:18.87   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.77        1:20.18   
Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    36.87        1:21.07   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.15        1:21.29   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    39.01        1:23.14   
Sofie Nilén  1995  Helsingborgs Simsällskap    39.89        1:25.76   
Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    38.12        1:26.10   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    36.92        1:26.32   
10  Lidia Zemui  1995  Helsingborgs Simsällskap    38.65        1:26.87   
11  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    40.84        1:29.50   
12  Elin Bjurman  1995  Väsby Simsällskap    39.79        1:29.77   
13  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg    41.91        1:29.96   
14  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    42.30        1:31.18   
15  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    41.06        1:31.81   
16  Emma Bärnau  1995  Väsby Simsällskap    43.81        1:32.34   
17  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    41.38        1:34.43   
18  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    41.54        1:35.03   
19  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet    44.91        1:35.18   
20  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    44.09        1:35.22   
21  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.63        1:36.63   
22  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    44.80        1:36.66   
23  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    43.21        1:37.93   
24  Viktoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    45.56        1:38.29   
25  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    44.05        1:38.68   
26  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    43.88        1:39.90   
27  Anna Oskar  1995  Västerås Simsällskap    45.34        1:40.19   
28  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS    47.35        1:40.53   
29  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    44.83        1:44.05   
30  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap    45.30        1:44.98   
31  Victoria Hellgren  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.42        1:45.13   
32  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    49.88        1:46.87   
33  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap    46.45        1:48.07   
34  Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    49.76        1:49.49   
35  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.12        1:52.16   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            DNF   
                     
 
Gren 27, 100m Bröst Pojkar 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 1:22.44 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    41.81        1:28.99   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    45.10        1:33.26   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    44.50        1:33.67   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.64        1:33.82   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap    44.38        1:34.60   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    46.30        1:35.74   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.48        1:35.84   
Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    46.88        1:37.32   
Tim Göransson  1995  Helsingborgs Simsällskap    46.34        1:37.66   
10  Elias Löfquist  1995  Helsingborgs Simsällskap    47.34        1:38.18   
11  Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap    46.98        1:42.23   
12  Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap    48.72        1:42.84   
13  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    50.93        1:43.69   
14  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.68        1:46.40   
15  Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap    52.40        1:47.13   
16  Anton Falk  1995  Västerås Simsällskap    50.33        1:48.90   
17  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    53.76        1:52.32   
18  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.56        1:56.58   
19  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.16        1:59.66   
20  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    59.98        2:02.96   
21  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus    1:02.06        2:11.04   
Mikael Säberg  1995  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Harry Stringer  1995  Motala Simsällskap            DSQ   
Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Rygg Flickor 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Josefine Rydberg Norrköpings KK 1:20.72 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    39.07        1:19.15  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    39.63        1:21.76   
Rebecca Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.54        1:22.91   
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    40.92        1:23.07   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    40.95        1:24.84   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    41.08        1:26.02   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    42.72        1:27.09   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    41.71        1:27.32   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    45.09        1:28.88   
10  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    44.09        1:28.91   
11  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    44.05        1:29.85   
12  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    45.16        1:31.35   
13  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    44.08        1:31.40   
14  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians    45.40        1:31.94   
15  Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    43.65        1:32.43   
16  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    46.35        1:32.72   
17  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.10        1:32.88   
18  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    45.81        1:33.86   
19  Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    45.81        1:35.01   
20  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    45.68        1:35.78   
21  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    47.73        1:37.05   
22  Kajsa Leed  1996  Väsby Simsällskap    47.56        1:37.09   
23  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    49.13        1:37.72   
24  Alicia Broberg  1996  Linköpings Allmänna SS    47.62        1:38.63   
25  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    47.12        1:38.71   
26  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap    47.44        1:38.96   
27  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS    50.72        1:39.01   
28  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    48.89        1:39.12   
29  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    48.45        1:40.76   
30  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    50.41        1:41.46   
31  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    50.36        1:42.24   
32  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    50.70        1:43.26   
33  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    50.78        1:43.29   
34  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    50.74        1:44.03   
35  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    52.91        1:45.26   
36  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.76        1:45.34   
37  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians    55.62        1:56.81   
38  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.96        2:00.85   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 1:04.91 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    34.08        1:10.61   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    35.00        1:11.74   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.53        1:13.42   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.21        1:14.11   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    34.22        1:16.25   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    37.96        1:18.22   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.64        1:18.63   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    37.29        1:18.78   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    37.94        1:20.22   
10  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    37.52        1:20.59   
11  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    37.62        1:20.93   
12  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    39.36        1:22.35   
13  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    38.76        1:22.71   
14  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.92        1:22.76   
15  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    38.80        1:22.99   
16  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    40.18        1:25.92   
17  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    40.61        1:26.92   
18  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    41.01        1:29.15   
19  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    43.53        1:32.04   
20  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.84        1:32.05   
21  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.10        1:33.00   
22  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    43.08        1:33.02   
23  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.39        1:34.48   
24  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    42.90        1:34.52   
25  Tim Brolin-Pettersson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.79        1:35.18   
26  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    44.12        1:35.43   
27  Martin Gardeklev  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.09        1:35.65   
28  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.24        1:37.58   
29  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    47.47        1:38.72   
30  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS    46.43        1:42.84   
31  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.93        1:47.62   
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Annie Thorén Motala SS 4:47.20 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:07.89  2:19.73  3:33.11    4:46.09  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    1:10.42  2:26.02  3:41.28    4:56.29   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:09.65  2:24.52  3:41.37    4:56.82   
Anna Jonsson  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:11.97  2:30.56  3:47.62    5:02.10   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:13.19  2:31.48  3:49.15    5:03.14   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    1:12.08  2:30.88  3:49.28    5:04.52   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    1:14.43  2:33.50  3:53.23    5:11.35   
Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.57  2:36.64  3:56.95    5:14.14   
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    1:16.12  2:36.88  3:59.56    5:19.70   
10  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap    1:18.26  2:40.90  4:01.72    5:22.39   
11  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    1:15.46  2:39.04  4:02.37    5:22.70   
12  Victoria Frisk-Garcia  1994  Väsby Simsällskap    1:16.54  2:38.39  4:01.84    5:22.84   
13  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    1:17.93  2:41.34  4:04.04    5:23.35   
14  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    1:17.42  2:40.29  4:03.43    5:26.47   
15  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    1:18.00  2:42.82  4:07.28    5:33.16   
16  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap    1:21.91  2:48.91  4:15.99    5:43.97   
17  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg    1:17.92  2:45.36  4:15.47    5:44.61   
18  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    1:18.53  2:46.84  4:17.49    5:45.05   
19  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS    1:21.67  2:50.70  4:21.22    5:45.71   
20  Maria Hallberg  1994  Södertälje Simsällskap    1:24.90  2:55.06  4:26.62    5:55.00   
21  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    1:22.58  2:53.62  4:24.93    5:55.90   
22  Erika Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:26.83  2:59.81  4:32.19    5:58.75   
23  Lovisa Clemedtson  1994  Motala Simsällskap    1:28.02  3:02.83  4:34.78    6:01.05   
24  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians    1:26.95  3:02.38  4:37.70    6:11.06   
25  Maria Heineman  1994  Örebro Simallians    1:29.53  3:04.09  4:39.72    6:14.93   
26  Sandra Nyström  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:27.58  3:06.35  4:44.46    6:20.50   
27  Ellen Kraft  1994  Linköpings Allmänna SS    1:28.62  3:05.37  4:44.20    6:20.73   
28  Malin Nordin  1994  Östra Sörmlands Bad o Simklubb    1:28.06  3:08.26  4:51.53    6:32.76   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            DNS   
Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Linus Junefelt Jönköpings SS 2:31.04 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    34.51  1:15.29  2:04.49    2:40.49   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    36.22  1:23.79  2:13.42    2:49.70   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    36.93  1:22.88  2:13.48    2:53.06   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    43.35  1:29.68  2:17.35    2:55.65   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    39.57  1:27.02  2:19.28    2:56.97   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    41.57  1:25.35  2:18.91    2:57.17   
Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap    41.79  1:27.30  2:24.10    3:00.96   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap    36.31  1:26.12  2:19.33    3:01.83   
Tim Göransson  1995  Helsingborgs Simsällskap    41.15  1:27.86  2:21.95    3:01.85   
10  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.36  1:29.54  2:24.04    3:05.23   
11  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.07  1:31.62  2:24.92    3:08.10   
12  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    44.35  1:33.14  2:31.24    3:11.18   
13  Elias Löfquist  1995  Helsingborgs Simsällskap    43.69  1:34.85  2:29.89    3:11.49   
14  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.76  1:38.86  2:33.80    3:17.25   
15  Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap    43.59  1:35.06  2:33.15    3:19.17   
16  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    51.81  1:45.85  2:40.93    3:25.49   
17  Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap    52.07  1:48.34  2:46.66    3:32.68   
18  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.79  1:48.64  2:52.07    3:42.53   
19  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    55.30  1:57.65  2:54.57    3:42.67   
20  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    55.29  1:49.96  3:00.00    3:44.03   
21  Kenan Olovcic  1995  Simklubben Nautilus    56.79  1:51.74  3:02.44    3:48.00   
Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            DSQ   
Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjäril Flickor 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Ellen Olsson SK Triton 34.36 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap            34.36   
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap            35.10   
Rebecca Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.55   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            35.80   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap            37.81   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            38.56   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap            38.64   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap            38.90   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap            38.93   
10  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            39.09   
11  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            39.34   
12  Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap            40.99   
13  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            41.57   
14  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.93   
15  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet            41.97   
16  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            42.80   
17  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            43.44   
18  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            43.56   
19  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            43.64   
20  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            44.00   
21  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap            44.18   
22  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            44.96   
23  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            45.57   
24  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap            46.07   
25  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            46.55   
26  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            46.73   
27  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            46.85   
28  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            47.62   
29  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            47.96   
30  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.99   
31  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            48.11   
32  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            48.61   
33  Kajsa Leed  1996  Väsby Simsällskap            49.45   
34  Alicia Broberg  1996  Linköpings Allmänna SS            49.54   
35  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.59   
36  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap            54.07   
37  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            56.69   
38  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            58.02   
39  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians            1:03.88   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            DSQ   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Rygg Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Norrköpings KK 2:22.10 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            2:26.56   
  Emil Lövgren  1994                 
  Johan Nyström  1994                 
  Marcus Aurén  1994                 
  David Hallberg  1994      2:26.56        2:26.56   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:29.17   
  Oskar Ekström  1994                 
  Niklas Engström  1994                 
  Kevin Petersson  1994                 
  Grim Sjöberg  1995      2:29.17        2:29.17   
                     
Hs Lag 1  Helsingborgs Simsällskap            2:31.35   
  Henrik Rasmusson  1994                 
  Pontus Wallin  1996                 
  Efrem Ghirmai  1996                 
  Fabian Steen  1996      2:31.35        2:31.35   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:36.97   
  Martin Ohlsson  1994                 
  Tommy Ly Song  1994                 
  Dennis Tan  1995                 
  Adam Paulsson  1995      2:36.97        2:36.97   
                     
Södertälje SS Herr Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:43.42   
  Alexander Kesenci  1995                 
  Oscar Kock  1995                 
  Oskar Emanuelsson  1994                 
  Jonathan Bjelkmark  1994      2:43.42        2:43.42   
                     
Hs Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            2:46.35   
  Tim Göransson  1995                 
  Oliver Titikic  1995                 
  Elias Löfquist  1995                 
  Anton Faberling  1994      2:46.35        2:46.35   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:53.24   
  Henrik Podéus  1995                 
  Linus Björling  1995                 
  Hannes Ronnerheim  1994                 
  Kevin Thorvaldsson  1995      2:53.24        2:53.24   
                     
Ösa Lag I Po 13 O Y  Örebro Simallians            2:54.47   
  Oskar Holmgren  1994                 
  Alexander Sundling  1994                 
  Erik Nyström  1996                 
  Filip Tagesson  1996      2:54.47        2:54.47   
                     
Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:54.83   
  Måns Fredriksson  1994                 
  Erik Norlander  1994                 
  Felix Svensson  1994                 
  Pontus Askmalm  1996      2:54.83        2:54.83   
                     
10  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap            2:55.03   
  Victor Månsson  1995                 
  Omid Janani  1994                 
  Anton Falk  1995                 
  Max Östberg  1996      2:55.03        2:55.03   
                     
11  SK 1970  Simklubben 1970            3:00.55   
  Hampus Herbertsson  1994                 
  Kim Krische  1994                 
  Victor Platenik  1995                 
  Rasmus Källén  1996      3:00.55        3:00.55   
                     
11  Jss Herrar Lag 1  Jönköpings Simsällskap            3:00.55   
  Axel Pettersson  1995                 
  Emil Gustavsson  1995                 
  Daniel Forndal  1997                 
  Sebastian Dobrescu  1994      3:00.55        3:00.55   
                     
13  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            3:02.25   
  Philip Lordh  1994                 
  Daniel Olsson  1996                 
  Carl Norlander  1997                 
  Anton Fust  1997      3:02.25        3:02.25   
                     
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Norrköpings KK 2:02.74 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap            2:03.32   
  Frida Berggren  1994      30.49        30.49   
  Sotiria Vogli  1994      30.97        1:01.46   
  Rebecca Florinus  1994      31.18        1:32.64   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      30.68        2:03.32   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:04.22   
  Vilma Ekström  1994      30.65        30.65   
  Anna Hagve Jansson  1994      31.80        1:02.45   
  Amanda Gyllander  1994      31.53        1:33.98   
  Maria Bergqvist  1995      30.24        2:04.22   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:04.56   
  Josefine Rydberg  1995      31.45        31.45   
  Malin Pettersson  1994      30.04        1:01.49   
  Rebecca Nilsson  1996      32.56        1:34.05   
  Sara Nordström  1995      30.51        2:04.56   
                     
Älmhult SS Fl Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:06.16   
  Karen Askenberger  1994      31.98        31.98   
  Victoria Johnsson  1994      32.62        1:04.60   
  Moa Bertelsen  1994      33.44        1:38.04   
  Alexandra Engblom  1994      28.12        2:06.16   
                     
Väsby Lag 1  Väsby Simsällskap            2:06.75   
  Emma Arkenstrand  1994      32.03        32.03   
  Victoria Snekkenes  1994      32.01        1:04.04   
  Marie Carlsson  1995      31.98        1:36.02   
  Josefine Hippi  1994      30.73        2:06.75   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:06.82   
  Hanna Gustavsson  1994      32.03        32.03   
  Felicia Eriksson  1994      32.70        1:04.73   
  Lovisa Linderholm  1994      32.53        1:37.26   
  Josefine Heintz  1994      29.56        2:06.82   
                     
Hs Lag 1  Helsingborgs Simsällskap            2:08.93   
  Lidia Zemui  1995      32.96        32.96   
  Louise Hansson  1996      31.88        1:04.84   
  Jeanette Reinert  1996      31.51        1:36.35   
  Pernilla Andersson  1994      32.58        2:08.93   
                     
Väsby Lag 2  Väsby Simsällskap            2:12.44   
  Victoria Frisk-Garcia  1994      32.07        32.07   
  Isabell Hellström  1994      33.05        1:05.12   
  Isabelle Lundström  1995      33.50        1:38.62   
  Emma Bärnau  1995      33.82        2:12.44   
                     
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:12.89   
  Mireille Magnusson  1994      33.10        33.10   
  Sara Grönlund  1994      32.76        1:05.86   
  Emina Halilic  1994      32.76        1:38.62   
  Felicia Hagberg  1994      34.27        2:12.89   
                     
10  Ösb 1 Fl 13  Östra Sörmlands Bad o Simklubb            2:14.36   
  Anna Jonsson  1994      30.88        30.88   
  Sandra Nyström  1994      35.79        1:06.67   
  Erika Nyström  1994      34.46        1:41.13   
  Malin Nordin  1994      33.23        2:14.36   
                     
11  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:14.67   
  Elinn Gadmar  1994      33.57        33.57   
  Jasmine Elgh  1995      34.79        1:08.36   
  Jennifer Hertzberg  1996      33.62        1:41.98   
  Felicia Wallgren  1995      32.69        2:14.67   
                     
12  SK Nautilus  1994  Simklubben Nautilus            2:15.07   
  Vera Johansson  1995      31.48        31.48   
  Ida Johansson  1996      37.37        1:08.85   
  Ida Augustsson  1994      36.20        1:45.05   
  Linn Johansson  1994      30.02        2:15.07   
                     
13  Ösa Lag 1 Fl 13 O Y  Örebro Simallians            2:17.03   
  Alice Rigbäck  1994      33.41        33.41   
  Emma Gustavsson  1994      33.68        1:07.09   
  My Arvidsson  1994      33.22        1:40.31   
  Maria Heineman  1994      36.72        2:17.03   
                     
14  Hs Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            2:17.70   
  Rebecca Boysen  1994      34.04        34.04   
  Rebecca Nilsson  1996      34.33        1:08.37   
  Alexandra Berg  1995      33.98        1:42.35   
  Lina Björk  1995      35.35        2:17.70   
                     
15  Väsby Lag 3  Väsby Simsällskap            2:18.12   
  Julia Robertsson  1995      34.30        34.30   
  Mikaela Bäck  1995      34.64        1:08.94   
  Elin Bjurman  1995      35.69        1:44.63   
  Emma Sjösten  1996      33.49        2:18.12   
                     
16  Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:19.09   
  Ena Glavas  1995      34.35        34.35   
  Hannah Ullhamre  1994      34.30        1:08.65   
  Madelene Andersson  1995      35.91        1:44.56   
  Linnea Magnusson  1996      34.53        2:19.09   
                     
17  Södertälje SS Damer Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:19.72   
  Sanna Salla  1995      34.58        34.58   
  Isa Kolmbäck  1996      35.69        1:10.27   
  Sara Huslid  1995      34.08        1:44.35   
  Maria Hallberg  1994      35.37        2:19.72   
                     
18  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:21.64   
  Angelica Rosengren  1995      36.42        36.42   
  Hanna Larsson  1995      36.30        1:12.72   
  Boel Knutson  1995      35.17        1:47.89   
  Sofia Jalnefjord  1994      33.75        2:21.64   
                     
19  Stimmet  Simsällskapet Stimmet            2:21.69   
  Amanda Schoberg  1996      39.51        39.51   
  Emelie Gustavsson  1995      35.14        1:14.65   
  Sandra Klippfors  1995      35.35        1:50.00   
  Agnes Idoffsson  1994      31.69        2:21.69   
                     
20  Väsby Lag 4  Väsby Simsällskap            2:24.49   
  Emma Leed  1994      37.15        37.15   
  Emelie Bäck  1996      38.88        1:16.03   
  Emelie Åkerström  1995      33.91        1:49.94   
  Jaqueline Hippi  1996      34.55        2:24.49   
                     
21  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap            2:24.74   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      33.81        33.81   
  Clara Wiman  1996      37.36        1:11.17   
  Elin Berggren  1996      37.82        1:48.99   
  Anna Oskar  1995      35.75        2:24.74   
                     
22  Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap            2:25.61   
  Jonna Andersson  1995      36.08        36.08   
  Johanna Gadmar  1996      37.27        1:13.35   
  Cecilia Johansson  1996      38.16        1:51.51   
  Cornelia Andersson  1995      34.10        2:25.61   
                     
23  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:27.96   
  Erika Settland  1996      37.59        37.59   
  Maria Schultzén  1995      36.86        1:14.45   
  My Arneke Möjne  1995      37.54        1:51.99   
  Viktoria Forsman  1995      35.97        2:27.96   
                     
24  Västerås SS Damer Lag 3  Västerås Simsällskap            2:28.39   
  Lina Berggren  1998      38.35        38.35   
  Malin Kullberg  1995      35.19        1:13.54   
  Malin Ejdersund  1995      38.41        1:51.95   
  Melissa Mihaljuk Olsson  1995      36.44        2:28.39   
                     
25  Damer Sk70 Lag 3  Simklubben 1970            2:31.42   
  Linnéa Rölander  1994      36.31        36.31   
  Katharina Mirsch  1995      37.34        1:13.65   
  Sanna Andersson  1995      39.22        1:52.87   
  Elisabeth Krische  1996      38.55        2:31.42   
                     
26  Ösa Lag 2 Fl 13 O Y  Örebro Simallians            2:50.28   
  Nathalie Larsson  1996      37.07        37.07   
  Louise Skoglund  1996      41.41        1:18.48   
  Stephanie Larsson  1997      47.28        2:05.76   
  Sara Arvidsson  1998      44.52        2:50.28   
                     
Motala SS Damer  1994  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjäril Pojkar 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Denny Nelson Jönköpings SS 1:07.27 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    30.84        1:06.38  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap    32.32        1:11.70   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    35.01        1:13.32   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    34.50        1:14.96   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.58        1:16.54   
Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    35.15        1:17.38   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    35.41        1:17.82   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    37.23        1:23.27   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    35.64        1:27.46   
10  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    40.28        1:28.81   
11  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS    37.41        1:30.12   
12  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.01        1:30.13   
13  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    38.77        1:30.27   
14  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap    41.28        1:32.12   
15  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    41.42        1:33.36   
16  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    41.96        1:34.10   
17  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS    42.74        1:35.12   
18  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS    43.70        1:38.16   
19  Philip Lordh  1994  Linköpings Allmänna SS    45.18        1:43.41   
20  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.96        1:46.99   
Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröst Flickor 13, Finaler 0 år och äldre 
NUSS-rekord Kristin Boström LASS 1:19.20 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS   <