Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  30 januari 2011   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  SK Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 januari 2011         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.93   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            32.35   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.69   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            32.94   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.05   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            33.09   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.16   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            33.21   
Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap            34.19   
10  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            34.25   
11  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.47   
12  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            34.78   
13  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            36.32   
14  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            36.79   
15  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            37.20   
16  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.98   
17  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap            38.07   
18  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            39.03   
19  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap            39.83   
20  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            40.67   
21  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            40.86   
22  Linus Eriksson  1998  Åsundens Simsällskap            42.34   
23  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.33   
24  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            43.91   
25  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            44.50   
26  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            45.07   
27  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            45.42   
28  Felix Hellqvist  1998  Simklubben Elfsborg            45.75   
29  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS            48.94   
30  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            49.50   
31  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            52.48   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            36.89   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            37.38   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            38.32   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            39.68   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.05   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.21   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            40.39   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            40.44   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.48   
10  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            40.49   
11  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.83   
12  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.99   
13  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            41.46   
14  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.66   
15  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.72   
16  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            42.08   
17  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            42.11   
18  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            42.26   
19  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            42.45   
20  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            42.47   
21  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.90   
22  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            43.07   
23  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            43.09   
24  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            43.17   
25  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            43.26   
26  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            43.33   
27  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            43.67   
28  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            44.61   
29  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            44.78   
30  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            45.27   
31  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            45.34   
32  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            45.36   
33  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS            45.50   
34  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            45.76   
35  Emma Olsson  1998  Simklubben 1970            45.82   
36  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            46.43   
37  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            46.83   
38  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            47.45   
Tora Bengtsson-Svanstedt  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            34.66   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            34.72   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.76   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.06   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            38.09   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            38.15   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            38.41   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            38.78   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            39.89   
10  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            40.21   
11  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.32   
12  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            40.46   
13  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            40.98   
14  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            41.05   
15  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            41.53   
16  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.63   
17  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            41.75   
18  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            42.32   
19  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            42.34   
20  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            42.94   
21  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            43.31   
22  Manne Holgersson  1999  Alingsås SLS            43.61   
23  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            44.09   
24  Nikola Macki?c  1999  Simklubben Laxen            44.13   
25  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            44.33   
26  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            44.34   
27  Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            44.93   
27  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            44.93   
29  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            45.50   
30  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            47.71   
31  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            54.88   
George Assi  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            30.13   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.60   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            32.03   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.16   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.22   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            32.58   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            33.01   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.48   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            33.76   
10  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            33.86   
11  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            33.90   
12  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.91   
13  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            34.18   
14  Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            34.34   
15  Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            34.43   
16  Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            34.59   
17  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            35.02   
17  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            35.02   
19  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            35.16   
20  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS            35.24   
21  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            35.38   
22  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            35.42   
23  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            35.55   
24  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            35.69   
25  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            35.82   
26  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            35.86   
27  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            35.97   
28  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            36.14   
29  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            36.20   
30  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            36.22   
31  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.45   
32  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.93   
33  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            37.50   
34  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            37.59   
35  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            38.32   
36  Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap            38.93   
37  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            39.47   
38  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians            40.93   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:15.42  2:38.94  4:01.34    5:21.37   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:21.97  2:56.66  4:29.71    5:59.30   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    1:22.94  2:56.43  4:30.00    5:59.85   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    1:27.00  3:00.60  4:34.83    6:06.67   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:30.26  3:10.78  4:49.87    6:26.00   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:30.80  3:10.87  4:50.74    6:28.23   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:25.97  3:05.18  4:46.55    6:44.83   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:33.20  3:18.80  5:05.04    6:58.63   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:42.88  3:38.43  5:34.00    7:20.95   
10  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:48.27  3:48.57  5:49.34    7:43.65   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            42.77   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            44.74   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            45.00   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.31   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            45.82   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            46.70   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            47.00   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            47.24   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            48.27   
10  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            49.15   
11  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            49.22   
12  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            49.26   
13  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            49.34   
14  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            49.49   
15  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            49.65   
16  Susan Chow  2000  Simklubben Elfsborg            49.74   
17  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            49.87   
18  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            50.09   
19  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            50.61   
20  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            51.50   
21  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            51.51   
22  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            51.86   
23  Elina Maksumic  2000  Simklubben Elfsborg            52.33   
24  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            52.81   
25  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            53.35   
26  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            53.69   
27  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970            54.16   
28  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            54.48   
29  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            56.93   
30  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            57.18   
31  Caroline Wensberg  2000  Simklubben 1970            58.66   
32  Lotta Eriksson  2000  Åsundens Simsällskap            59.35   
33  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:00.65   
34  Wilma Knutsson  2001  Simklubben Elfsborg            1:07.04   
35  Alva Budimlija  2002  Åsundens Simsällskap            1:08.59   
36  Jennifer Kellman  2001  Simklubben Elfsborg            1:10.14   
Wilma Alvekrans  2001  Simklubben 1970            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.30        1:08.20   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    35.11        1:12.27   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    35.26        1:13.69   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    35.80        1:15.06   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.51        1:15.62   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.96        1:15.86   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.77        1:16.19   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    36.07        1:16.29   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.94        1:17.01   
10  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    37.56        1:18.03   
11  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    38.37        1:18.66   
12  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    39.25        1:19.65   
13  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.80        1:20.20   
14  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    39.15        1:21.10   
15  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    39.90        1:22.82   
16  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.80        1:23.01   
17  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    40.66        1:24.81   
18  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.02        1:24.96   
19  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap    40.89        1:25.10   
20  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    41.92        1:25.43   
21  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    40.87        1:26.09   
22  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS    45.47        1:31.02   
23  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    43.88        1:31.86   
24  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    45.33        1:32.83   
25  Felix Hellqvist  1998  Simklubben Elfsborg    45.40        1:33.12   
26  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS    44.71        1:33.16   
27  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    46.27        1:34.11   
28  Linus Eriksson  1998  Åsundens Simsällskap    45.54        1:34.26   
29  Nils König  1998  Örebro Simallians    46.81        1:37.16   
30  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    47.78        1:38.04   
31  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.57        1:38.22   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.53        1:04.07   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    31.46        1:04.67   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.99        1:04.93   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    31.52        1:05.27   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    31.76        1:06.16   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    32.60        1:06.75   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    31.72        1:06.91   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    31.78        1:07.27   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.87        1:07.36   
10  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    32.75        1:08.30   
11  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    32.98        1:08.92   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    32.92        1:09.44   
13  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.95        1:09.64   
14  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.87        1:09.95   
15  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    33.14        1:10.68   
16  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    33.08        1:11.06   
17  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    32.94        1:11.29   
18  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.04        1:11.59   
19  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.25        1:12.07   
20  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    34.87        1:12.62   
21  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    34.43        1:12.69   
22  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    35.10        1:12.74   
23  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    34.71        1:12.81   
24  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    34.63        1:12.93   
25  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.33        1:12.95   
26  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.53        1:14.10   
27  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    35.48        1:14.97   
28  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    36.51        1:15.71   
29  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    36.81        1:15.82   
30  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    35.95        1:16.70   
31  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    36.19        1:16.71   
32  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.63        1:16.86   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    34.33        1:15.06   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    35.38        1:15.81   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    34.24        1:16.37   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.35        1:17.94   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    41.20        1:26.17   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.92        1:31.73   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    41.93        1:33.73   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    43.90        1:35.43   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    46.21        1:37.06   
10  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    45.33        1:37.22   
11  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    48.12        1:39.40   
12  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    43.86        1:42.81   
13  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    47.67        1:43.01   
14  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    45.18        1:45.33   
15  Manne Holgersson  1999  Alingsås SLS    48.53        1:48.16   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.69        1:23.84   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    40.03        1:24.28   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.10        1:25.46   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.10        1:26.08   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    40.23        1:27.52   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    42.93        1:29.72   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    43.71        1:29.89   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.47        1:31.93   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    43.64        1:32.66   
10  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    43.42        1:33.91   
11  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    45.18        1:34.23   
11  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.28        1:34.23   
13  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    44.77        1:36.19   
14  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    46.04        1:37.08   
15  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap    46.71        1:37.24   
16  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    47.49        1:37.28   
17  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    46.88        1:39.03   
18  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS    46.80        1:39.68   
19  Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg    47.88        1:40.54   
20  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.59        1:40.96   
21  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    47.89        1:41.03   
22  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    46.83        1:41.79   
23  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    49.28        1:42.18   
24  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    48.51        1:42.77   
25  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening    48.91        1:43.20   
26  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    49.34        1:43.43   
27  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    49.04        1:44.38   
28  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS    50.12        1:46.12   
29  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    51.06        1:46.54   
30  Linn Budimlija  1999  Åsundens Simsällskap    52.65        1:48.36   
31  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970    51.49        1:49.09   
32  Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap    52.59        1:54.07   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.51        1:23.17   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    41.43        1:25.47   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    42.25        1:27.69   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.60        1:29.61   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    45.33        1:32.22   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    43.95        1:33.26   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    46.55        1:34.96   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    46.16        1:35.99   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    46.71        1:36.28   
10  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    47.85        1:39.67   
11  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    50.25        1:43.52   
12  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    51.58        1:51.87   
13  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    55.03        1:52.50   
14  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    54.20        1:55.48   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.54        1:12.73   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    37.19        1:15.14   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    37.61        1:19.40   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.05        1:20.95   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    38.98        1:21.94   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    39.47        1:22.18   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    40.36        1:22.43   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    39.53        1:22.75   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    38.78        1:22.94   
10  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    39.21        1:23.02   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    40.66        1:23.92   
12  Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    40.05        1:25.40   
13  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    41.73        1:27.55   
14  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    41.69        1:27.69   
15  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    41.40        1:28.44   
16  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    42.18        1:30.45   
17  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    42.18        1:30.69   
18  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    42.20        1:32.47   
19  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap    45.27        1:34.33   
20  Lotta Eriksson  2000  Åsundens Simsällskap    43.51        1:34.37   
21  Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening    45.19        1:35.52   
22  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    45.58        1:36.09   
23  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    48.12        1:38.99   
24  Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970    46.13        1:39.48   
25  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970    50.53        1:45.02   
26  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS    49.15        1:46.87   
27  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    49.37        1:46.90   
28  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS    52.40        1:55.38   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.11  2:18.38  3:30.39    4:43.75   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:06.51  2:20.67  3:36.92    4:52.21   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:08.42  2:22.90  3:38.97    4:52.34   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.10  2:21.20  3:37.94    4:54.32   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:07.95  2:22.27  3:39.05    4:56.14   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.64  2:23.37  3:41.73    4:59.04   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:08.98  2:27.46  3:47.91    5:09.35   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:12.93  2:32.71  3:52.40    5:12.10   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:14.65  2:37.34  3:59.17    5:19.58   
10  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    1:16.14  2:38.17  4:00.29    5:20.16   
11  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:16.10  2:40.00  4:05.04    5:27.01   
12  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.22  2:41.51  4:04.92    5:27.25   
13  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:16.66  2:41.90  4:08.66    5:28.19   
14  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.18  2:41.23  4:07.66    5:33.57   
15  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.10  2:47.55  4:14.72    5:40.74   
16  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:20.82  2:48.64  4:16.10    5:40.89   
17  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    1:21.67  2:52.87  4:22.33    5:45.61   
18  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:21.57  2:51.69  4:22.32    5:45.77   
19  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:22.19  2:49.47  4:17.63    5:46.01   
20  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:20.69  2:49.57  4:19.61    5:49.27   
21  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    1:28.81  3:03.32  4:38.37    6:12.95   
22  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS    1:30.87  3:14.85  5:01.42    6:46.64   
23  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS    1:36.93  3:24.07  5:11.72    6:51.61   
24  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970    1:42.30  3:32.76  5:22.33    7:04.34   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    36.64  1:21.93  2:10.59    2:47.66   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    38.48  1:24.87  2:12.93    2:53.37   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.32  1:24.39  2:16.49    2:53.44   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    39.82  1:24.91  2:14.45    2:53.78   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.37  1:22.46  2:13.70    2:54.30   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    38.31  1:25.15  2:17.97    2:56.74   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.30  1:28.91  2:17.99    2:57.19   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    39.68  1:26.53  2:19.67    3:00.76   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    41.34  1:30.04  2:21.35    3:01.53   
10  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    40.61  1:27.46  2:23.16    3:01.93   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    43.55  1:29.02  2:24.41    3:06.33   
12  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    43.52  1:31.77  2:25.21    3:08.27   
13  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    42.49  1:31.02  2:26.05    3:10.19   
14  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    45.20  1:32.97  2:31.53    3:16.61   
15  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap    46.54  1:33.11  2:32.06    3:16.65   
16  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening    46.82  1:37.66  2:35.39    3:17.45   
17  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.05  1:39.76  2:37.73    3:20.62   
18  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    45.75  1:40.32  2:36.54    3:25.24   
19  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    45.47  1:39.18  2:37.22    3:25.78   
20  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS    45.89  1:40.32  2:39.08    3:26.20   
21  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    46.93  1:41.10  2:40.82    3:29.69   
22  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS    43.92  1:39.22  2:43.12    3:33.23   
23  Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap    53.08  1:49.10  2:55.31    3:47.21   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            36.37   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.89   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            39.56   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.61   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.15   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            41.19   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            41.27   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            42.79   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            44.69   
10  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            45.54   
11  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            45.98   
12  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            46.54   
13  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            47.26   
14  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            50.12   
15  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            51.22   
16  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            52.94   
17  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            53.71   
John Assi  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Tjejer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:22.91   
  Gabriella Petersson  1998      25.64        25.64   
  Amanda Magnusson  1999      34.31        59.95   
  Marta Qvirist  1998      26.10        1:26.05   
  Alice Lindhé  1999      56.86        2:22.91   
                     
Lass Damer Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:24.47   
  Emma Magnusson  1998      21.80        21.80   
  Emma Bergqvist  1998      36.51        58.31   
  Lovisa Lampi  1999      37.76        1:36.07   
  Elin Elm  1998      48.40        2:24.47   
                     
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:31.35   
  Lisa Eriksson  1998      20.05        20.05   
  Pamela Beyermann  1998      40.11        1:00.16   
  Anna Eriksson  1999      35.25        1:35.41   
  Emma Bergkvist  2000      55.94        2:31.35   
                     
Upsala S Dam Lag 1 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:34.00   
  Linnéa Carlsson  1998      22.97        22.97   
  Liva Bihre  1998      34.93        57.90   
  Ellinor Grele  1998      38.66        1:36.56   
  Julia Norlin  1998      57.44        2:34.00   
                     
Västerås Damer [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:34.25   
  Frida Byström  1998      27.22        27.22   
  Andréa Persson  1999      34.07        1:01.29   
  Josefine Johannesson  1999      50.13        1:51.42   
  Lina Berggren  1998      42.83        2:34.25   
                     
Skuru Ik Damer 1  1999  Skuru Idrottsklubb            2:34.59   
  Anna Hassler  1998      34.85        34.85   
  Frida Kimander  1999      40.64        1:15.49   
  Johanna Norin  1998      39.77        1:55.26   
  Lise Öberg  1998      39.33        2:34.59   
                     
Nkk Damer [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:34.86   
  Sara Thunholm  1999      28.42        28.42   
  Tilde Malm  1999      35.67        1:04.09   
  Jennifer Goding  1998      45.93        1:50.02   
  Ebba Nyman  1998      44.84        2:34.86   
                     
Säffle SS F13  1998  Säffle Simsällskap            2:40.80   
  Maja Palmqvist  1998      28.32        28.32   
  Julia Mulikova  1998      36.42        1:04.74   
  Therese Johansson  1999      42.37        1:47.11   
  Elin Thörner  1998      53.69        2:40.80   
                     
Ösa Damer [1998]  1998  Örebro Simallians            2:49.56   
  Clara Momats  2000      43.82        43.82   
  Elin Larsson  1998      43.36        1:27.18   
  Ellen Hallberg  1998      39.40        2:06.58   
  Isabelle Fredriksson  1999      42.98        2:49.56   
                     
10  Uddevalla Damer [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:49.59   
  Hilda Andersson  1999      28.37        28.37   
  Matilda Larsson  1998      40.37        1:08.74   
  Kim Dao  1999      45.59        1:54.33   
  Gabriella Sanftleben  1999      55.26        2:49.59   
                     
11  Lass Damer Lag 2[1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:52.87   
  Elise Gidlöf  1999      20.40        20.40   
  Alma Fransson  1999      20.76        41.16   
  Vilma Andersson-Johansson  1999      16        41.32   
  Jennifer Gustafsson  1999      2:11.55        2:52.87   
                     
12  Ösa Damer Lag 2[1998]  1998  Örebro Simallians            2:53.97   
  Tea Tagesson  2000      45.43        45.43   
  Maja Jansson  1999      47.95        1:33.38   
  Linn Gustafsson  1998      39.04        2:12.42   
  Elin Bertholdsson  1999      41.55        2:53.97   
                     
13  Upsala S Dam Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:56.74   
  Miranda Söderberg  1999      45.58        45.58   
  Fia Elmqvist  1999      44.55        1:30.13   
  Ella-Maja Byström  1999      43.08        2:13.21   
  Alexandra Papp  1998      43.53        2:56.74   
                     
14  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            3:00.64   
  Tora Bengtsson-Svanstedt  1998      20.06        20.06   
  Johanna Avlund  1999      37.94        58.00   
  Matilda Holström  1998      34.80        1:32.80   
  Sofie Wirfalk  2000      1:27.84        3:00.64   
                     
Alingsåssls Damer  1998  Alingsås SLS            DSQ   
                     
Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
Trollhätta Damer [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Killar 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:59.06   
  Aron Qvirist  1998      29.07        29.07   
  Karl Zimmerman  1998      30.69        59.76   
  Jonathan Ekelund  1999      30.55        1:30.31   
  Tor Leander  1999      28.75        1:59.06   
                     
Nkk Herrar [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:59.20   
  Calle Lindroth  1998      30.09        30.09   
  Jesper Askenberg  1998      31.42        1:01.51   
  Hampus Lovinge  1998      28.74        1:30.25   
  Hugo Rydberg  1998      28.95        1:59.20   
                     
Skuru Ik Herrar  1999  Skuru Idrottsklubb            2:06.17   
  Andre Filipsson  1999      30.64        30.64   
  Jack Ekström  1998      30.12        1:00.76   
  Isak Gustafsson  2001      35.92        1:36.68   
  William Lulek  1998      29.49        2:06.17   
                     
SK Laxen Herrar [1998]  1998  Simklubben Laxen            2:10.94   
  Dennis Dukic  2000      33.00        33.00   
  Teodor Widerberg  1998      30.35        1:03.35   
  Gunnar Widerberg  2000      34.92        1:38.27   
  Julius Cavalli  1999      32.67        2:10.94   
                     
Västerås Herrar [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:11.23   
  Lukas Steiner  1998      30.05        30.05   
  Anton Johansson  1999      34.79        1:04.84   
  Harald Brobacke  1999      33.86        1:38.70   
  Gustav Ejdersund  1998      32.53        2:11.23   
                     
Mass Killar 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:13.66   
  Oscar Brohammer  1998      30.89        30.89   
  Sebastian Petersson  2000      34.27        1:05.16   
  Tobias Åberg  2000      34.75        1:39.91   
  Olof Carlström  1999      33.75        2:13.66   
                     
Trollhätta Herrar [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            2:14.33   
  Samuel Rudqvist  1999      34.20        34.20   
  Jesper Eriksson  1999      36.82        1:11.02   
  Steven Angelo Larsson  1998      29.37        1:40.39   
  Elvir Velagic  1998      33.94        2:14.33   
                     
Karlstads SS P13  1998  Karlstads Simsällskap            2:14.70   
  Adam Albringer  1999      30.77        30.77   
  Niclas Lindow  1999      33.77        1:04.54   
  Daniel Vålvik  1999      34.35        1:38.89   
  Johan Rydahl  2001      35.81        2:14.70   
                     
Elfsborg Herrar [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:20.88   
  Elliot Olsson  1999      34.66        34.66   
  Anton Lornell  1998      33.47        1:08.13   
  Anes Cavka  1999      36.42        1:44.55   
  Melker Olsson  2000      36.33        2:20.88   
                     
10  Upsala S Herrar [1999]  1999  Upsala Simsällskap            2:21.34   
  Karl Dannfors  1999      35.06        35.06   
  William Karlström  1998      34.19        1:09.25   
  Zacharias Lind  1998      38.60        1:47.85   
  Philip Dannfors  1999      33.49        2:21.34   
                     
11  Lass Herrar Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:21.97   
  Daniel Engelson  1998      34.17        34.17   
  Tom Andersson  1998      35.70        1:09.87   
  Mattias Grynning  1999      35.11        1:44.98   
  Toni Nikolic  1999      36.99        2:21.97   
                     
12  Jönköping Lag 1  1998  Jönköpings Simsällskap            2:23.42   
  Isak Sabic  1999      32.55        32.55   
  Filip Egelrud  2000      34.80        1:07.35   
  Tim Lärkfeldt  2000      39.24        1:46.59   
  William Brink  1998      36.83        2:23.42   
                     
13  Ösa Herrar [1998]  1998  Örebro Simallians            2:24.83   
  Isak Meding  1998      31.66        31.66   
  Nils König  1998      39.96        1:11.62   
  Axel Nederman  1998      48.82        2:00.44   
  Anton Schough  1998      24.39        2:24.83   
                     
14  Lass Herrar Lag 2 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:25.77   
  Caspian Süsskind  1998      36.38        36.38   
  Konrad Ekström  1998      36.41        1:12.79   
  Gustav Henell  1999      36.21        1:49.00   
  Mohammed Abdular  1999      36.77        2:25.77   
                     
15  Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:28.93   
  Albin Robertsson  1998      33.92        33.92   
  Samuel Alaei  2001      41.90        1:15.82   
  Oskar Robertsson  2000      40.21        1:56.03   
  Martin Andersson  1998      32.90        2:28.93   
                     
16  Elfsborg Herrar 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:29.29   
  William W Holappa  1999      36.09        36.09   
  Filip Jelic  1999      37.82        1:13.91   
  Felix Hellqvist  1998      37.28        1:51.19   
  Noah Griphem  1999      38.10        2:29.29   
                     
17  Jönköping Lag 2  1998  Jönköpings Simsällskap            2:34.73   
  Erik Bjärterot  1998      38.67        38.67   
  Jakob Henningsson  1999      37.69        1:16.36   
  Marcus Holmquist  2000      36.16        1:52.52   
  Viktor Svan  2000      42.21        2:34.73   
                     
18  Upsala S Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:44.69   
  Axel Henriksson  1999      38.82        38.82   
  Gustav Ödman  2000      43.19        1:22.01   
  Anton Särnblad  2000      42.56        2:04.57   
  Anders Bill  1998      40.12        2:44.69   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            32.12   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            32.42   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            32.95   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            33.55   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            33.83   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            34.25   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.39   
Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.45   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            35.70   
10  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.75   
11  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            35.76   
12  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.13   
13  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            36.39   
13  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            36.39   
15  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            36.47   
16  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            37.28   
17  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            37.31   
18  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            37.34   
19  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            37.68   
20  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            37.90   
21  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            38.39   
22  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            38.45   
23  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            38.54   
24  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            38.68   
25  Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            38.80   
26  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            39.16   
27  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            39.23   
28  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            39.33   
29  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            39.66   
30  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            39.96   
31  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            40.89   
32  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.29   
33  Linnéa Söderman  1998  Alingsås SLS            41.38   
34  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS            41.54   
35  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            41.82   
36  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            42.50   
37  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            43.63   
38  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            43.72   
39  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            43.88   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            37.49   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            38.42   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.88   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.03   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            39.45   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.97   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.37   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            41.49   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            41.85   
10  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            41.92   
11  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            42.38   
12  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.58   
13  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            42.63   
14  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap            42.89   
15  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            43.34   
16  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            43.69   
17  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap            45.08   
18  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap            45.11   
19  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            45.21   
20  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            45.47   
21  Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            46.01   
22  Vilhelm Svensson  1998  Åsundens Simsällskap            46.47   
23  Nils König  1998  Örebro Simallians            47.02   
24  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            47.60   
25  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            48.31   
26  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.52   
27  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            48.77   
28  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            49.00   
29  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            50.40   
30  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            51.15   
31  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            51.21   
32  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS            51.94   
33  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970            52.14   
34  Axel Nederman  1998  Örebro Simallians            52.93   
35  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            53.61   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.39   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            36.27   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.37   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.31   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            38.46   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.64   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            38.96   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            39.49   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            39.62   
10  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            39.95   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            39.96   
12  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            40.04   
13  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.06   
14  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            40.30   
15  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            40.44   
16  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            40.68   
17  Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            41.18   
18  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen            41.39   
19  Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            41.45   
20  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.16   
21  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS            43.04   
22  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            43.09   
23  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            43.39   
24  Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            43.63   
25  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            44.06   
26  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            44.07   
27  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            44.15   
28  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            44.66   
29  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            44.95   
30  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            45.33   
31  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            45.40   
32  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            45.47   
33  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            46.04   
34  Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap            46.35   
35  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            47.80   
36  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians            48.96   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.36   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.54   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            29.60   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            30.69   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.23   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            32.65   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            33.11   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            33.33   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            33.95   
10  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            33.97   
11  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            34.02   
12  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            34.05   
12  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            34.05   
14  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.06   
15  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            34.53   
16  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            34.79   
17  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            35.36   
18  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            35.46   
19  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            35.80   
20  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            35.98   
21  Ludwig Larsson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.25   
22  Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS            36.28   
23  Nikola Macki?c  1999  Simklubben Laxen            36.57   
24  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            36.91   
25  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            37.05   
26  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            37.18   
27  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            37.33   
28  Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            37.39   
29  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            38.70   
30  Manne Holgersson  1999  Alingsås SLS            38.74   
31  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            39.27   
32  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            39.49   
33  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            42.14   
34  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            44.45   
George Assi  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    1:16.92  2:41.96  4:08.24    5:30.66   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    1:27.29  2:59.89  4:33.16    6:03.76   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    1:29.29  3:08.07  4:45.87    6:19.98   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    1:30.76  3:10.84  4:50.61    6:26.48   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:33.74  3:17.45  5:02.46    6:43.05   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:31.39  3:15.99  4:59.68    6:43.18   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:44.15  3:41.04  5:39.52    7:35.50   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.67   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            43.26   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            43.83   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            45.57   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.66   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.68   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            47.95   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            48.03   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            48.84   
10  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            49.27   
11  Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            50.36   
12  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            50.45   
13  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            50.65   
14  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            50.92   
15  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            51.12   
16  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            52.16   
17  Antonio Pejic  2001  Simklubben 1970            52.57   
18  Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            53.98   
19  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            54.08   
20  Alexander Nyrén  2000  Simklubben Elfsborg            54.72   
21  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            57.38   
22  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            57.43   
23  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            57.97   
24  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            58.01   
25  Ludvig Rehbinder  2001  Simklubben 1970            1:01.46   
26  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            1:04.50   
John Assi  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Simon Karlsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    35.55        1:13.88   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.70        1:13.89   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    36.41        1:14.62   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    36.70        1:15.70   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.59        1:15.80   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.02        1:17.00   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.69        1:17.14   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    37.43        1:17.50   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    38.35        1:18.33   
10  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.97        1:22.13   
11  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    40.10        1:22.45   
12  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    40.22        1:22.48   
12  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.82        1:22.48   
14  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    39.43        1:22.50   
15  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    40.73        1:22.96   
16  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    40.86        1:23.66   
17  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    41.20        1:23.93   
18  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    40.66        1:24.57   
19  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    40.24        1:24.94   
20  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    41.21        1:25.17   
21  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    41.39        1:25.99   
22  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    40.84        1:26.03   
23  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    43.61        1:26.57   
24  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    43.18        1:26.76   
25  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.33        1:26.90   
26  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    42.28        1:27.50   
27  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    43.24        1:27.64   
28  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.98        1:27.78   
29  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    42.42        1:27.90   
30  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    43.11        1:28.82   
31  Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    45.24        1:30.60   
32  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS    44.39        1:31.25   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.44        1:03.53   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.59        1:04.17   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.50        1:05.51   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.50        1:05.92   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    32.29        1:06.47   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    31.40        1:06.54   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    31.86        1:06.99   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    31.56        1:07.89   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.36        1:08.12   
10  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    33.03        1:08.25   
11  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    33.38        1:09.54   
12  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.62        1:10.24   
13  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.63        1:10.52   
14  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.19        1:10.53   
15  Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    33.47        1:10.76   
16  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    34.55        1:11.50   
17  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.06        1:11.85   
18  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    35.25        1:13.42   
19  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.92        1:13.76   
20  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap    34.77        1:13.83   
21  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    35.33        1:14.28   
22  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    34.83        1:14.30   
23  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    36.19        1:15.04   
24  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    36.58        1:19.13   
24  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    38.09        1:19.13   
26  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.05        1:20.28   
27  Linus Eriksson  1998  Åsundens Simsällskap    38.44        1:20.72   
28  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    39.47        1:21.67   
29  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap    39.14        1:21.77   
30  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970    40.11        1:22.26   
31  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS    39.30        1:23.28   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    34.88        1:16.44   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    35.86        1:20.04   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    37.60        1:20.95   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.99        1:20.98   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.10        1:27.17   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    41.41        1:27.56   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    41.55        1:27.84   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen    39.71        1:28.05   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.91        1:28.86   
10  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    41.57        1:32.23   
11  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    42.09        1:32.82   
12  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    41.75        1:33.30   
13  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    42.10        1:33.54   
14  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    43.71        1:34.53   
15  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    42.62        1:35.94   
16  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening    45.60        1:36.10   
17  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    47.20        1:39.42   
18  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    45.26        1:40.30   
19  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    46.88        1:41.34   
20  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    49.38        1:47.11   
21  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970    50.50        1:51.47   
Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    43.05        1:28.26   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.96        1:29.49   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    42.96        1:33.52   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    44.40        1:34.36   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    45.91        1:34.61   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    47.09        1:38.11   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    47.10        1:39.49   
Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.62        1:40.85   
Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg    48.03        1:41.29   
10  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    49.01        1:42.45   
11  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    49.80        1:42.52   
12  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    48.34        1:42.82   
13  Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    50.05        1:46.77   
14  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    53.28        1:53.20   
15  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    54.60        1:53.48   
16  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    52.17        1:53.56   
17  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    55.63        1:56.73   
18  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    55.22        1:59.04   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            DNS   
George Assi  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.10        1:22.87   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    42.43        1:24.38   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    45.04        1:29.74   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.91        1:30.62   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    46.63        1:33.29   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    44.74        1:33.78   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    46.24        1:34.95   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    46.54        1:35.14   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    47.65        1:35.27   
10  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    47.41        1:35.64   
11  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    46.34        1:36.79   
12  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    50.06        1:39.05   
13  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap    49.33        1:41.13   
14  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    51.43        1:42.79   
15  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS    55.23        1:53.50   
16  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS    55.24        1:53.97   
17  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    59.45        2:02.93   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            DSQ   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    34.52        1:11.69   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    36.38        1:15.36   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.47        1:15.46   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    36.14        1:15.98   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.46        1:16.63   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.68        1:16.81   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    37.13        1:17.25   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    36.33        1:17.26   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.59        1:20.47   
10  Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    38.17        1:21.36   
11  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    38.50        1:23.11   
12  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    39.23        1:23.91   
13  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    39.92        1:24.82   
14  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    40.86        1:26.17   
15  David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    41.54        1:28.43   
16  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim    41.19        1:32.20   
17  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    43.15        1:33.43   
18  Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    45.62        1:34.15   
19  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    45.15        1:34.28   
20  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    45.84        1:35.02   
21  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    45.14        1:35.84   
22  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    45.60        1:38.90   
23  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    50.66        1:46.39   
24  Antonio Pejic  2001  Simklubben 1970    52.88        1:54.66   
John Assi  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:09.69  2:23.74  3:37.97    4:48.47   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:09.42  2:23.36  3:38.23    4:48.65   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    1:48.67  3:06.37  4:23.46    5:01.27   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:12.50  2:29.93  3:46.71    5:02.65   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    1:10.80  2:28.57  3:46.87    5:03.91   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:10.73  2:29.48  3:48.60    5:05.08   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    1:12.62  2:30.41  3:49.44    5:08.14   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.55  2:31.62  3:51.81    5:11.25   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:13.95  2:37.66  4:02.29    5:23.23   
10  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:16.91  2:39.54  4:03.28    5:23.52   
11  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:16.51  2:39.65  4:03.86    5:24.19   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:16.79  2:39.07  4:03.15    5:24.45   
13  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    1:16.57  2:41.32  4:06.78    5:28.33   
14  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.54  2:43.08  4:09.26    5:31.85   
15  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.90  2:43.08  4:09.99    5:31.88   
16  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:18.91  2:43.71  4:09.16    5:33.36   
17  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    1:18.02  2:43.22  4:09.10    5:34.44   
18  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    1:19.68  2:45.66  4:12.73    5:35.02   
19  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    1:17.32  2:42.63  4:10.01    5:35.06   
20  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:19.03  2:45.18  4:12.48    5:39.98   
21  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    1:20.19  2:48.39  4:17.56    5:43.48   
22  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:21.19  2:49.97  4:20.60    5:49.12   
23  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap    1:23.05  2:53.91  4:26.87    5:57.59   
24  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    1:23.36  2:57.65  4:33.84    6:08.96   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    35.91  1:16.82  2:04.77    2:39.96   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.02  1:14.58  2:04.71    2:40.14   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    35.39  1:20.05  2:09.05    2:46.75   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    36.26  1:20.30  2:13.57    2:52.46   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.58  1:26.36  2:17.73    2:59.30   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    40.34  1:24.65  2:18.71    3:01.24   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    43.06  1:28.77  2:25.92    3:04.12   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    40.94  1:27.24  2:22.50    3:05.74   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    44.55  1:32.00  2:27.52    3:06.91   
10  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    44.65  1:30.83  2:26.48    3:08.17   
11  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    47.82  1:37.09  2:31.49    3:10.81   
12  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.75  1:32.94  2:30.51    3:11.47   
13  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    44.11  1:33.25  2:29.97    3:11.84   
14  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    43.73  1:33.49  2:32.59    3:11.92   
15  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    44.60  1:34.59  2:31.06    3:13.52   
16  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    47.11  1:33.76  2:31.33    3:13.67   
17  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    44.11  1:32.92  2:32.56    3:15.15   
18  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    45.49  1:37.12  2:32.40    3:16.67   
19  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    46.09  1:35.46  2:38.10    3:17.08   
20  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    53.67  1:42.12  2:43.82    3:28.31   
21  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    51.87  1:46.58  2:51.40    3:39.27   
George Assi  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            39.11   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            42.65   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            42.66   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            43.59   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            43.66   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            44.50   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            45.98   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            46.07   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            46.17   
10  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            47.01   
11  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            47.07   
12  Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            47.85   
13  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            48.03   
14  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            48.25   
15  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            50.89   
16  Lotta Eriksson  2000  Åsundens Simsällskap            51.79   
17  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            52.33   
18  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            54.17   
19  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            56.14   
20  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970            1:01.46   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Killar 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:17.25  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karl Zimmerman  1998      34.62        34.62   
  Jonathan Ekelund  1999      34.39        1:09.01   
  Aron Qvirist  1998      35.01        1:44.02   
  Tor Leander  1999      33.23        2:17.25   
                     
Nkk Herrar [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:28.62   
  Hampus Lovinge  1998      32.68        32.68   
  Hugo Rydberg  1998      36.98        1:09.66   
  Calle Lindroth  1998      39.75        1:49.41   
  Jesper Askenberg  1998      39.21        2:28.62   
                     
Skuru Ik Herrar  1999  Skuru Idrottsklubb            2:30.53   
  Isak Gustafsson  2001      44.22        44.22   
  Andre Filipsson  1999      36.48        1:20.70   
  Jack Ekström  1998      34.50        1:55.20   
  William Lulek  1998      35.33        2:30.53   
                     
Västerås Herrar [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:34.21   
  Lukas Steiner  1998      35.23        35.23   
  Filip Björkholm  1998      41.88        1:17.11   
  Harald Brobacke  1999      39.93        1:57.04   
  Gustav Ejdersund  1998      37.17        2:34.21   
                     
Trollhätta Herrar [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            2:41.16   
  Samuel Rudqvist  1999      44.46        44.46   
  Jesper Eriksson  1999      44.46        1:28.92   
  Steven Angelo Larsson  1998      33.40        2:02.32   
  Elvir Velagic  1998      38.84        2:41.16   
                     
Karlstads SS P13  1998  Karlstads Simsällskap            2:41.21   
  Adam Albringer  1999      36.76        36.76   
  Niclas Lindow  1999      42.49        1:19.25   
  Daniel Vålvik  1999      39.99        1:59.24   
  Johan Rydahl  2001      41.97        2:41.21   
                     
SK Laxen Herrar [1998]  1998  Simklubben Laxen            2:42.36   
  Teodor Widerberg  1998      38.12        38.12   
  Nikola Macki?c  1999      43.67        1:21.79   
  Dennis Dukic  2000      40.73        2:02.52   
  Julius Cavalli  1999      39.84        2:42.36   
                     
Elfsborg Herrar [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:43.68   
  Anton Lornell  1998      38.70        38.70   
  Felix Hellqvist  1998      40.67        1:19.37   
  William W Holappa  1999      41.96        2:01.33   
  Melker Olsson  2000      42.35        2:43.68   
                     
Mass Killar 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:46.44   
  Oscar Brohammer  1998      37.70        37.70   
  Tobias Åberg  2000      43.78        1:21.48   
  Sebastian Petersson  2000      43.53        2:05.01   
  Olof Carlström  1999      41.43        2:46.44   
                     
10  Lass Herrar Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:47.48   
  Daniel Engelson  1998      39.37        39.37   
  Mattias Grynning  1999      42.18        1:21.55   
  Toni Nikolic  1999      44.59        2:06.14   
  Albert Askmalm  2000      41.34        2:47.48   
                     
11  Ösa Herrar [1998]  1998  Örebro Simallians            2:50.72   
  Anton Schough  1998      37.23        37.23   
  Axel Nederman  1998      49.48        1:26.71   
  Nils König  1998      47.04        2:13.75   
  Isak Meding  1998      36.97        2:50.72   
                     
12  Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:55.08   
  Martin Andersson  1998      39.94        39.94   
  Albin Robertsson  1998      39.46        1:19.40   
  Samuel Alaei  2001      50.53        2:09.93   
  Oskar Robertsson  2000      45.15        2:55.08   
                     
13  Elfsborg Herrar 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:58.76   
  Elliot Olsson  1999      43.71        43.71   
  Anes Cavka  1999      43.04        1:26.75   
  Viktor Johansson  1999      47.23        2:13.98   
  Filip Jelic  1999      44.78        2:58.76   
                     
14  Upsala S Herrar [1999]  1999  Upsala Simsällskap            3:02.39   
  Philip Dannfors  1999      46.02        46.02   
  Axel Henriksson  1999      46.63        1:32.65   
  Karl Dannfors  1999      45.56        2:18.21   
  William Karlström  1998      44.18        3:02.39   
                     
15  Upsala S Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            3:19.87   
  Gustav Ödman  2000      50.35        50.35   
  Zacharias Lind  1998      48.13        1:38.48   
  Anton Särnblad  2000      51.63        2:30.11   
  David Mårsäter  1999      49.76        3:19.87   
                     
Jönköping Lag 2  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
  Jakob Henningsson  1999                 
  Viktor Svan  2000                 
  William Brink  1998                 
  Marcus Holmquist  2000              DNS   
                     
Jönköping Lag 1  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:01.91   
  Elin Elm  1998      30.59        30.59   
  Emma Bergqvist  1998      29.63        1:00.22   
  Emma Magnusson  1998      29.95        1:30.17   
  Lovisa Lampi  1999      31.74        2:01.91   
                     
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:05.45   
  Pamela Beyermann  1998      32.53        32.53   
  Amanda Fors  1998      33.27        1:05.80   
  Lisa Eriksson  1998      30.00        1:35.80   
  Anna Eriksson  1999      29.65        2:05.45   
                     
Mass Tjejer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:05.73   
  Gabriella Petersson  1998      30.65        30.65   
  Amanda Magnusson  1999      30.03        1:00.68   
  Marta Qvirist  1998      31.35        1:32.03   
  Alice Lindhé  1999      33.70        2:05.73   
                     
Västerås Damer [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:07.98   
  Frida Byström  1998      30.87        30.87   
  Josefine Johannesson  1999      33.79        1:04.66   
  Andréa Persson  1999      33.42        1:38.08   
  Lina Berggren  1998      29.90        2:07.98   
                     
Nkk Damer [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.79   
  Sara Thunholm  1999      32.30        32.30   
  Isabelle Grahn  1998      32.42        1:04.72   
  Jennifer Goding  1998      32.91        1:37.63   
  Tilde Malm  1999      33.16        2:10.79   
                     
Skuru Ik Damer 1  1999  Skuru Idrottsklubb            2:12.39   
  Johanna Norin  1998      34.45        34.45   
  Frida Kimander  1999      35.36        1:09.81   
  Lise Öberg  1998      32.59        1:42.40   
  Anna Hassler  1998      29.99        2:12.39   
                     
Upsala S Dam Lag 1 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:15.22   
  Liva Bihre  1998      31.86        31.86   
  Ellinor Grele  1998      35.52        1:07.38   
  Julia Norlin  1998      35.47        1:42.85   
  Linnéa Carlsson  1998      32.37        2:15.22   
                     
Alingsåssls Damer  1998  Alingsås SLS            2:16.84   
  Therese Wibrink  1998      31.63        31.63   
  Sandra Wivestrand  1998      32.90        1:04.53   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      35.98        1:40.51   
  Linnéa Söderman  1998      36.33        2:16.84   
                     
Lass Damer Lag 2[1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:17.38   
  Elise Gidlöf  1999      33.20        33.20   
  Beatrice Andersson  1998      33.38        1:06.58   
  Alma Fransson  1999      35.55        1:42.13   
  Vilma Andersson-Johansson  1999      35.25        2:17.38   
                     
10  Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:18.08   
  Tilda Öman  2000      35.19        35.19   
  Linnéa Fahlberg  1998      34.34        1:09.53   
  Matilda Holström  1998      35.13        1:44.66   
  Johanna Forsström  1999      33.42        2:18.08   
                     
11  Säffle SS F13  1998  Säffle Simsällskap            2:19.05   
  Elin Thörner  1998      34.21        34.21   
  Maja Palmqvist  1998      33.82        1:08.03   
  Julia Mulikova  1998      36.79        1:44.82   
  Therese Johansson  1999      34.23        2:19.05   
                     
12  Uddevalla Damer [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:19.08   
  Gabriella Sanftleben  1999      36.01        36.01   
  Kim Dao  1999      38.10        1:14.11   
  Matilda Larsson  1998      32.87        1:46.98   
  Hilda Andersson  1999      32.10        2:19.08   
                     
13  Ösa Damer Lag 2[1998]  1998  Örebro Simallians            2:21.90   
  Elin Larsson  1998      35.35        35.35   
  Lina Nederman  2000      36.41        1:11.76   
  Sara Arvidsson  1998      34.76        1:46.52   
  Elin Bertholdsson  1999      35.38        2:21.90   
                     
14  Upsala S Dam Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:27.61   
  Linnea Björndahl  2000      36.92        36.92   
  Ella-Maja Byström  1999      38.44        1:15.36   
  Miranda Söderberg  1999      35.91        1:51.27   
  Alexandra Papp  1998      36.34        2:27.61   
                     
15  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            2:31.11   
  Tora Bengtsson-Svanstedt  1998      37.51        37.51   
  Jennie Levinsson  2000      38.52        1:16.03   
  Johanna Avlund  1999      35.96        1:51.99   
  Sofie Wirfalk  2000      39.12        2:31.11   
                     
16  Trollhätta Damer [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            2:33.07   
  Olivia Rudqvist  2000      38.84        38.84   
  Elin Lokrantz  2000      41.22        1:20.06   
  Frida Kalmertun  1999      36.64        1:56.70   
  Linnéa Guldbrand  1999      36.37        2:33.07   
                     
17  Ösa Damer [1998]  1998  Örebro Simallians            2:33.49   
  Isabelle Fredriksson  1999      36.82        36.82   
  Ida Nederman  2000      42.38        1:19.20   
  Maja Jansson  1999      41.64        2:00.84   
  Ellen Hallberg  1998      32.65        2:33.49   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.69        1:07.93   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.74        1:14.23   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    37.31        1:17.79   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    36.20        1:18.70   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.67        1:18.84   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    35.17        1:18.84   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    33.86        1:19.08   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.38        1:19.43   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.08        1:19.48   
10  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    35.82        1:22.34   
11  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.37        1:22.84   
12  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    40.12        1:24.42   
13  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.61        1:24.48   
14  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap    40.62        1:26.86   
15  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    39.55        1:27.47   
16  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.86        1:31.44   
17  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    41.58        1:33.76   
18  Felix Hellqvist  1998  Simklubben Elfsborg    51.38        1:47.06   
19  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    47.21        1:50.89   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            DNS   
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    38.84        1:20.84   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    39.51        1:21.82   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    41.52        1:26.18   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    40.93        1:26.82   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.88        1:27.29   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.91        1:27.39   
Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.22        1:28.10   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.95        1:29.12   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    42.76        1:29.48   
10  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    42.35        1:29.91   
11  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    42.77        1:30.51   
12  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap    43.72        1:30.84   
13  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    43.97        1:31.05   
14  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    42.58        1:31.16   
15  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    43.18        1:31.75   
16  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.01        1:32.93   
17  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    44.33        1:33.61   
18  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    44.88        1:33.81   
19  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    44.18        1:33.85   
20  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    44.54        1:33.93   
21  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    44.22        1:34.12   
22  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    45.16        1:35.11   
23  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    45.23        1:35.64   
24  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    44.42        1:35.75   
25  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    44.86        1:35.99   
26  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    44.95        1:36.18   
27  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    44.49        1:36.52   
28  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    46.73        1:38.53   
29  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    47.27        1:39.10   
30  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    47.46        1:40.20   
31  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    47.64        1:40.63   
32  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    48.65        1:45.62   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.91        1:11.85   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    36.22        1:13.81   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.82        1:15.89   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    36.40        1:16.59   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    39.26        1:22.33   
Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    41.24        1:24.53   
Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.58        1:24.88   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    41.78        1:25.14   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    40.58        1:25.63   
10  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    41.91        1:25.70   
11  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    42.99        1:25.72   
12  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    42.33        1:27.22   
13  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    42.68        1:28.11   
14  Manne Holgersson  1999  Alingsås SLS    43.22        1:28.80   
15  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg    43.01        1:28.97   
16  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    43.46        1:29.67   
17  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg    44.10        1:31.72   
18  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    44.08        1:32.65   
19  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    45.49        1:33.37   
20  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    45.34        1:33.43   
21  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    43.95        1:33.71   
22  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    46.75        1:34.12   
23  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    46.48        1:34.25   
24  Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS    45.35        1:34.52   
25  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    45.55        1:34.75   
26  Nikola Macki?c  1999  Simklubben Laxen    46.53        1:35.53   
27  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    48.40        1:40.08   
28  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    48.71        1:40.83   
29  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap    50.28        1:43.28   
30  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    1:58.24        1:58.24   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    31.79        1:05.51   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.12        1:06.85   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.08        1:10.20   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.04        1:10.29   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    33.02        1:10.74   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.83        1:11.96   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    34.95        1:12.01   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    33.91        1:12.14   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    35.32        1:13.60   
10  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    35.15        1:13.88   
11  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.65        1:14.06   
11  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.28        1:14.06   
13  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening    35.60        1:14.22   
14  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    35.47        1:14.78   
15  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    36.43        1:15.69   
16  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    36.61        1:15.72   
17  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg    37.37        1:17.71   
18  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    36.68        1:17.76   
19  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.22        1:17.87   
20  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    37.03        1:18.25   
21  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.21        1:18.69   
22  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap    37.31        1:18.87   
23  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    38.43        1:19.64   
24  Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    36.40        1:19.79   
25  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    37.78        1:19.90   
26  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    39.76        1:20.17   
27  Emma Walander  1999  Simklubben Laxen    37.22        1:20.36   
28  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    39.44        1:23.20   
29  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS    39.95        1:23.30   
30  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap    40.20        1:23.36   
31  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS    39.04        1:24.01   
32  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    39.64        1:26.58   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    38.37        1:21.10   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.16        1:27.00   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.05        1:27.59   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    41.07        1:29.03   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    44.03        1:41.13   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    49.34        1:47.66   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    50.55        1:49.26   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    45.97        1:49.98   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    48.82        1:50.94   
10  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    54.20        2:01.40   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    45.96        1:35.27   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    45.72        1:38.18   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    46.06        1:42.23   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.93        1:43.51   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    50.94        1:44.84   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    48.81        1:45.03   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    50.31        1:46.57   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening    51.92        1:47.35   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    50.63        1:48.70   
10  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    50.94        1:48.96   
11  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    52.36        1:50.71   
12  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    52.68        1:51.99   
13  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    54.66        1:53.51   
14  Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg    52.73        1:53.70   
15  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS    53.73        1:55.54   
16  Sandra Swedberg  2000  Simklubben 1970    53.84        1:55.71   
17  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS    55.11        1:58.42   
18  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    55.95        1:58.57   
19  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    59.63        2:04.13   
Alva Budimlija  2002  Åsundens Simsällskap            DNS   
Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Caroline Wensberg  2000  Simklubben 1970            DSQ   
Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.05   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            32.50   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            34.10   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            34.39   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            34.94   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.38   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            35.61   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.04   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            36.54   
10  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            36.65   
11  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS            37.18   
12  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap            38.06   
13  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            38.37   
14  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.40   
15  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            39.63   
16  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            39.78   
17  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap            39.80   
18  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            40.03   
19  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            41.14   
20  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            41.39   
21  Felix Hellqvist  1998  Simklubben Elfsborg            41.47   
22  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.22   
23  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            42.33   
24  Linus Eriksson  1998  Åsundens Simsällskap            43.04   
25  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            43.52   
26  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            45.93   
27  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970            46.17   
28  Vilhelm Svensson  1998  Åsundens Simsällskap            47.97   
29  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            49.26   
30  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            50.05   
31  Axel Nederman  1998  Örebro Simallians            50.48   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            DNS   
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            28.81   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            29.48   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            30.13   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            30.15   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            30.29   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            30.33   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            30.56   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.69   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            30.73   
10  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            31.02   
11  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            31.05   
12  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS            31.28   
13  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            31.48   
14  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            31.51   
15  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            31.64   
16  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.96   
17  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            32.39   
18  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            32.46   
19  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS            32.59   
20  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.88   
21  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.90   
22  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.14   
23  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            33.39   
24  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            33.64   
25  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            33.82   
26  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.92   
27  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            33.97   
28  Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            34.11   
29  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            34.14   
30  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.32   
31  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            34.87   
32  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            34.91   
33  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            35.07   
34  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            35.27   
35  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.61   
36  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            35.64   
37  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap            35.68   
38  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            35.74   
39  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            36.20   
40  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            36.96   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.81  2:24.46  3:39.96    4:54.23   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    1:10.99  2:30.65  3:55.46    5:22.10   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    1:13.55  2:35.10  3:59.61    5:22.97   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:20.04  2:44.29  4:09.11    5:31.59   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:19.49  2:45.99  4:13.23    5:36.97   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:20.71  2:49.20  4:16.45    5:39.41   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:20.17  2:48.22  4:17.02    5:40.34   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:20.81  2:49.64  4:17.93    5:45.69   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    1:22.97  2:55.03  4:26.06    5:53.36   
10  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg    1:27.87  3:03.74  4:39.00    6:12.53   
11  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:27.92  3:04.48  4:40.59    6:13.28   
12  Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS    1:25.77  3:02.20  4:39.90    6:16.06   
13  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    1:33.76  3:18.44  5:02.27    6:41.63   
14  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    1:48.14  3:45.32  5:46.16    7:41.45   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            36.47   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.83   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.01   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            40.12   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            40.74   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.15   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            41.34   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            41.87   
Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            42.17   
10  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            42.48   
11  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.59   
12  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            43.21   
13  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            43.86   
14  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            43.93   
15  Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            43.96   
16  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            44.07   
17  Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            44.10   
17  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            44.10   
19  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            44.77   
20  Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            45.36   
21  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            45.77   
22  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            46.23   
23  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            46.92   
24  Melinda Paasikivi  1999  Åsundens Simsällskap            47.66   
25  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            47.76   
26  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            48.02   
27  Vilma Andersson-Johansson  1999  Linköpings Allmänna SS            48.06   
28  Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            48.24   
29  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            48.37   
30  Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            48.55   
31  Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            49.31   
32  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians            50.02   
33  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970            50.31   
34  Agnes Hagborg  1999  Simklubben 1970            52.82   
35  Fia Elmqvist  1999  Upsala Simsällskap            52.89   
Linn Budimlija  1999  Åsundens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 45, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            38.72   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            39.01   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.51   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            39.57   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.88   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            40.54   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.06   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            41.73   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            42.70   
10  Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            42.93   
11  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            43.01   
12  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            43.57   
13  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            44.36   
14  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            44.69   
15  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            45.86   
16  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            45.97   
17  Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            46.66   
18  John Assi  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.75   
19  Erik Olsson  2000  Simklubben 1970            46.91   
20  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            47.05   
21  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            48.02   
22  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            48.08   
23  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            49.87   
24  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            50.00   
25  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            53.94   
26  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            54.50   
27  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            54.53   
28  Alexander Nyrén  2000  Simklubben Elfsborg            56.14   
Simon Karlsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            33.35   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            33.54   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap            34.11   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            36.03   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            36.17   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            36.33   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            36.47   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            36.57   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            36.59   
10  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            36.79   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            37.53   
12  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            38.00   
13  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            38.50   
14  Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg            38.82   
15  Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg            39.19   
16  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            39.38   
17  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            39.47   
18  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            39.62   
19  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            39.98   
20  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            41.00   
21  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            41.15   
22  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            41.57   
23  Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            41.73   
24  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            41.74   
25  Lotta Eriksson  2000  Åsundens Simsällskap            42.15   
26  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            47.13   
27  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            47.36   
28  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970            47.66   
29  Sandra Swedberg  2000  Simklubben 1970            48.10   
30  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            48.17   
31  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            49.57   
32  Elina Maksumic  2000  Simklubben Elfsborg            50.43   
33  Caroline Wensberg  2000  Simklubben 1970            56.43   
Alva Budimlija  2002  Åsundens Simsällskap            DNS   
Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970            DNS   
Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    36.43  1:19.25  2:02.11    2:38.20   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    35.27  1:17.04  2:03.83    2:39.48   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    35.42  1:16.45  2:03.97    2:39.70   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.41  1:20.04  2:09.51    2:46.05   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    39.19  1:23.74  2:12.21    2:47.28   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    39.24  1:25.69  2:10.00    2:47.77   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    36.74  1:19.37  2:10.26    2:48.24   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.71  1:20.05  2:11.96    2:49.68   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    35.42  1:21.01  2:11.53    2:49.92   
10  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.36  1:22.20  2:12.19    2:51.16   
11  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.77  1:21.67  2:12.36    2:52.97   
12  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    38.22  1:22.62  2:17.13    2:55.54   
13  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    38.33  1:26.12  2:16.28    2:55.73   
14  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.37  1:25.09  2:15.32    2:55.89   
15  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    40.35  1:28.48  2:16.10    2:57.10   
16  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    40.68  1:26.59  2:19.56    2:58.45   
17  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    42.40  1:27.44  2:16.88    2:59.03   
18  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    39.21  1:24.97  2:18.92    2:59.20   
19  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    39.70  1:26.07  2:21.84    3:01.74   
20  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.83  1:27.54  2:20.85    3:01.79   
21  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    41.46  1:28.80  2:21.78    3:01.94   
22  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    40.39  1:25.86  2:21.44    3:02.22   
23  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    41.97  1:28.58  2:23.57    3:06.12   
24  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    44.19  1:34.86  2:28.63    3:12.33   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            32.47   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            34.26   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            34.30   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.55   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.05   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            38.66   
Ludwig Larsson  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            40.15   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            40.33   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            40.49   
10  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            41.36   
11  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            41.95   
11  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen            41.95   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            42.23   
14  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            42.69   
15  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            42.97   
16  Mohammed Abdular  1999  Linköpings Allmänna SS            43.28   
17  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            43.29   
18  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            43.87   
19  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            45.00   
20  Nikola Macki?c  1999  Simklubben Laxen            45.52   
21  George Assi  1999  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.77   
21  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            46.77   
23  Manne Holgersson  1999  Alingsås SLS            46.96   
24  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            49.00   
25  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            53.06   
26  Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            54.87   
27  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            56.70   
28  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            1:01.57   
                     
 
Gren 49, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.38  1:26.16  2:20.77    3:00.96   
Alice Palmkvist  2000  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.56  1:29.69  2:31.09    3:15.12   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    45.24  1:34.90  2:35.16    3:20.52   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    46.29  1:37.49  2:34.87    3:20.53   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    47.10  1:38.12  2:34.77    3:20.62   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    51.24  1:39.71  2:37.20    3:22.05   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    46.06  1:37.88  2:37.33    3:28.30   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    48.99  1:43.59  2:45.11    3:33.29   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening    50.36  1:47.58  2:47.73    3:37.81   
10  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970    1:02.97  2:06.67  3:12.88    4:09.13   
                     
 
Gren 50, 4X50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:35.26   
  Hugo Rydberg  1998      38.68        38.68   
  Calle Lindroth  1998      39.74        1:18.42   
  Hampus Lovinge  1998      37.30        1:55.72   
  Jesper Askenberg  1998      39.54        2:35.26   
                     
Mass Killar 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:44.33   
  Tobias Åberg  2000      41.96        41.96   
  Oscar Brohammer  1998      40.52        1:22.48   
  Jonathan Ekelund  1999      40.37        2:02.85   
  Tor Leander  1999      41.48        2:44.33   
                     
Skuru Ik Herrar  1999  Skuru Idrottsklubb            2:54.08   
  William Lulek  1998      39.56        39.56   
  Jack Ekström  1998      43.15        1:22.71   
  Isak Gustafsson  2001      49.53        2:12.24   
  Andre Filipsson  1999      41.84        2:54.08   
                     
Västerås Herrar [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:54.69   
  Gustav Ejdersund  1998      42.72        42.72   
  Lukas Steiner  1998      37.52        1:20.24   
  Filip Björkholm  1998      47.72        2:07.96   
  Anton Johansson  1999      46.73        2:54.69   
                     
Mass Killar 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:00.16   
  Aron Qvirist  1998      41.24        41.24   
  Karl Zimmerman  1998      43.55        1:24.79   
  Olof Carlström  1999      47.76        2:12.55   
  Sebastian Petersson  2000      47.61        3:00.16   
                     
Lass Herrar Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            3:00.91   
  Daniel Engelson  1998      43.06        43.06   
  Tom Andersson  1998      43.89        1:26.95   
  Toni Nikolic  1999      48.23        2:15.18   
  Mattias Grynning  1999      45.73        3:00.91   
                     
Trollhätta Herrar [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            3:03.05   
  Samuel Rudqvist  1999      49.31        49.31   
  Jesper Eriksson  1999      47.96        1:37.27   
  Steven Angelo Larsson  1998      41.83        2:19.10   
  Elvir Velagic  1998      43.95        3:03.05   
                     
Upsala S Herrar [1999]  1999  Upsala Simsällskap            3:03.72   
  Karl Dannfors  1999      47.17        47.17   
  Anders Bill  1998      47.29        1:34.46   
  William Karlström  1998      41.97        2:16.43   
  Philip Dannfors  1999      47.29        3:03.72   
                     
Ösa Herrar [1998]  1998  Örebro Simallians            3:04.59   
  Axel Nederman  1998      52.54        52.54   
  Isak Meding  1998      43.00        1:35.54   
  Anton Schough  1998      40.90        2:16.44   
  Nils König  1998      48.15        3:04.59   
                     
10  Karlstads SS P13  1998  Karlstads Simsällskap            3:09.44   
  Adam Albringer  1999      41.03        41.03   
  Daniel Vålvik  1999      45.72        1:26.75   
  August Mathisen  2001      51.10        2:17.85   
  Niclas Lindow  1999      51.59        3:09.44   
                     
11  Elfsborg Herrar [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            3:11.17   
  Elliot Olsson  1999      44.23        44.23   
  Noah Griphem  1999      48.33        1:32.56   
  Melker Olsson  2000      48.68        2:21.24   
  William W Holappa  1999      49.93        3:11.17   
                     
12  Jönköping Lag 1  1998  Jönköpings Simsällskap            3:12.16   
  Filip Egelrud  2000      45.50        45.50   
  Marcus Holmquist  2000      48.67        1:34.17   
  Isak Sabic  1999      47.53        2:21.70   
  Erik Bjärterot  1998      50.46        3:12.16   
                     
13  Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            3:12.36   
  Albin Robertsson  1998      41.95        41.95   
  Martin Andersson  1998      52.14        1:34.09   
  Oskar Robertsson  2000      49.23        2:23.32   
  Samuel Alaei  2001      49.04        3:12.36   
                     
14  Lass Herrar Lag 2 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            3:23.17   
  Albert Askmalm  2000      49.55        49.55   
  Konrad Ekström  1998      49.87        1:39.42   
  Dylan Saleh  1998      52.61        2:32.03   
  Gustav Henell  1999      51.14        3:23.17   
                     
15  Elfsborg Herrar 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            3:26.76   
  Anes Cavka  1999      49.19        49.19   
  Filip Jelic  1999      53.16        1:42.35   
  Viktor Johansson  1999      13.79        1:56.14   
  Jonathan Arvidsson  2000      1:30.62        3:26.76   
                     
16  Upsala S Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            3:27.31   
  Zacharias Lind  1998      49.27        49.27   
  David Mårsäter  1999      50.24        1:39.51   
  Gustav Ödman  2000      52.79        2:32.30   
  Axel Henriksson  1999      55.01        3:27.31   
                     
SK Laxen Herrar [1998]  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1 [1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:19.15   
  Elin Elm  1998      34.27        34.27   
  Elise Gidlöf  1999      36.37        1:10.64   
  Emma Magnusson  1998      35.97        1:46.61   
  Emma Bergqvist  1998      32.54        2:19.15   
                     
Mass Tjejer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:22.01   
  Gabriella Petersson  1998      34.48        34.48   
  Amanda Magnusson  1999      34.19        1:08.67   
  Alice Lindhé  1999      38.93        1:47.60   
  Marta Qvirist  1998      34.41        2:22.01   
                     
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:22.22   
  Emma Bergkvist  2000      38.75        38.75   
  Pamela Beyermann  1998      35.64        1:14.39   
  Lisa Eriksson  1998      34.34        1:48.73   
  Anna Eriksson  1999      33.49        2:22.22   
                     
Nkk Damer [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:23.65   
  Isabelle Grahn  1998      35.86        35.86   
  Jennifer Goding  1998      34.41        1:10.27   
  Tilde Malm  1999      37.70        1:47.97   
  Sara Thunholm  1999      35.68        2:23.65   
                     
Västerås Damer [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:24.76   
  Andréa Persson  1999      37.61        37.61   
  Lina Berggren  1998      33.92        1:11.53   
  Josefine Johannesson  1999      40.91        1:52.44   
  Frida Byström  1998      32.32        2:24.76   
                     
Upsala S Dam Lag 1 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:31.06   
  Linnéa Carlsson  1998      37.24        37.24   
  Ellinor Grele  1998      37.99        1:15.23   
  Miranda Söderberg  1999      38.79        1:54.02   
  Liva Bihre  1998      37.04        2:31.06   
                     
Skuru Ik Damer 1  1999  Skuru Idrottsklubb            2:33.12   
  Sarah Reichhuber  1998      37.25        37.25   
  Lise Öberg  1998      42.61        1:19.86   
  Johanna Norin  1998      39.11        1:58.97   
  Anna Hassler  1998      34.15        2:33.12   
                     
Säffle SS F13  1998  Säffle Simsällskap            2:34.87   
  Julia Mulikova  1998      38.82        38.82   
  Maja Palmqvist  1998      38.36        1:17.18   
  Therese Johansson  1999      38.92        1:56.10   
  Elin Thörner  1998      38.77        2:34.87   
                     
Uddevalla Damer [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:35.05   
  Gabriella Sanftleben  1999      38.94        38.94   
  Kim Dao  1999      42.39        1:21.33   
  Hilda Andersson  1999      38.45        1:59.78   
  Matilda Larsson  1998      35.27        2:35.05   
                     
10  Alingsåssls Damer  1998  Alingsås SLS            2:38.54   
  Therese Wibrink  1998      36.82        36.82   
  Sandra Wivestrand  1998      37.83        1:14.65   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      43.03        1:57.68   
  Linnéa Söderman  1998      40.86        2:38.54   
                     
11  Lass Damer Lag 2[1998]  1998  Linköpings Allmänna SS            2:40.45   
  Lovisa Lampi  1999      37.74        37.74   
  Beatrice Andersson  1998      38.77        1:16.51   
  Alma Fransson  1999      43.24        1:59.75   
  Ella Nordanskog  1998      40.70        2:40.45   
                     
12  Ösa Damer [1998]  1998  Örebro Simallians            2:47.81   
  Ellen Hallberg  1998      38.39        38.39   
  Lina Nederman  2000      40.63        1:19.02   
  Maja Jansson  1999      46.72        2:05.74   
  Elin Bertholdsson  1999      42.07        2:47.81   
                     
13  Upsala S Dam Lag 2 [1998]  1998  Upsala Simsällskap            2:50.34   
  Julia Norlin  1998      39.14        39.14   
  Alexandra Papp  1998      44.03        1:23.17   
  Linnea Björndahl  2000      45.52        2:08.69   
  Ella-Maja Byström  1999      41.65        2:50.34   
                     
14  Ösa Damer Lag 2[1998]  1998  Örebro Simallians            2:52.27   
  Clara Momats  2000      44.98        44.98   
  Isabelle Fredriksson  1999      45.43        1:30.41   
  Linn Gustafsson  1998      36.95        2:07.36   
  Elin Larsson  1998      44.91        2:52.27   
                     
15  Skuru Ik Damer 2  1999  Skuru Idrottsklubb            3:02.42   
  Tilda Eklund  2000      47.57        47.57   
  Frida Kimander  1999      39.33        1:26.90   
  Nelly Åkerblom  2000      51.65        2:18.55   
  Signe Nordegren  2000      43.87        3:02.42   
                     
16  Trollhätta Damer [1998]  1998  Trollhättans Simsällskap            3:14.02   
  Olivia Rudqvist  2000      47.41        47.41   
  Elin Lokrantz  2000      50.23        1:37.64   
  Frida Kalmertun  1999      44.36        2:22.00   
  Linnéa Guldbrand  1999      52.02        3:14.02   
                     
17  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            3:25.93   
  Sofie Wirfalk  2000      46.92        46.92   
  Johanna Avlund  1999      47.52        1:34.44   
  Linda Fredriksson  2002      55.86        2:30.30   
  Jennie Levinsson  2000      55.63        3:25.93   
                     
Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            DNF   
                     
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    34.39        1:13.00   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    35.86        1:15.18   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    35.20        1:16.07   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.66        1:17.33   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.23        1:21.56   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    36.83        1:21.63   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.14        1:21.92   
Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.55        1:21.96   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.94        1:23.01   
10  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    39.46        1:23.94   
11  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    38.34        1:24.39   
12  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    38.85        1:25.51   
13  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    39.22        1:25.55   
14  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    38.22        1:26.61   
15  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    41.11        1:26.77   
16  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.85        1:26.97   
17  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    40.15        1:28.19   
18  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    40.43        1:29.21   
19  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    41.56        1:29.58   
20  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    40.49        1:29.91   
21  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    41.15        1:29.97   
22  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.53        1:30.00   
23  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    41.96        1:31.78   
24  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    44.34        1:36.66   
25  Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    44.97        1:39.20   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            DNS   
Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    38.22        1:21.32   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.83        1:22.21   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.69        1:22.28   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.15        1:22.64   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    40.10        1:25.34   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.44        1:30.17   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    43.00        1:31.58   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.51        1:31.83   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    44.07        1:32.00   
10  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    43.87        1:32.28   
11  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.18        1:33.57   
12  Elvir Velagic  1998  Trollhättans Simsällskap    46.66        1:33.75   
13  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    44.98        1:34.68   
14  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    44.85        1:34.87   
15  Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    46.42        1:36.70   
16  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    45.23        1:36.90   
17  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    43.17        1:37.15   
18  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    47.10        1:38.55   
19  Vilhelm Svensson  1998  Åsundens Simsällskap    49.26        1:41.94   
20  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.57        1:42.51   
21  Nils König  1998  Örebro Simallians    48.95        1:43.38   
22  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    48.66        1:43.91   
23  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap    51.48        1:46.30