Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre    Utskriftsdatum  25 januari 2009   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 28.13 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap            30.78   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.26   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.34   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            33.43   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            33.90   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            34.11   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            34.37   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            34.81   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            35.05   
10  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            35.23   
11  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.48   
12  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            35.49   
13  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            36.19   
14  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            36.24   
15  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            36.32   
16  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.81   
17  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            36.91   
18  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            37.19   
19  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            37.90   
20  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            37.98   
21  Tim Myllylä  1996  Västerås Simsällskap            38.59   
22  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            38.65   
23  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            38.85   
24  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            39.82   
25  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            39.89   
26  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            40.91   
27  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            41.15   
28  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap            42.53   
29  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            43.25   
30  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            44.33   
31  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap            46.46   
32  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            46.50   
33  Mattias Wendwessen  1996  Jönköpings Simsällskap            48.66   
Ivan Rahautsou  1996  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            DSQ   
Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Emma Ekman (1989) 35.38 2002-03-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            37.72   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.83   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.14   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.36   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            39.17   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            39.23   
Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap            39.36   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            39.60   
Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.31   
10  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            40.64   
11  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            40.96   
12  Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            41.12   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            41.27   
14  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.32   
15  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            41.36   
16  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            41.62   
17  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            41.77   
18  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            41.88   
19  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            42.00   
20  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            42.01   
21  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            42.12   
22  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.23   
23  Lina Johansson  1996  Uddevalla Sim            42.33   
24  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            42.73   
25  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            43.05   
26  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap            43.20   
27  Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS            44.33   
28  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            44.67   
29  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.78   
30  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            45.63   
31  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.68   
32  Isabella Hellgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.04   
33  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap            46.07   
34  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.45   
35  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS            47.08   
36  Philippa Printzsköld  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.30   
37  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            48.84   
38  Ylva Vabulis  1996  Västerås Simsällskap            49.22   
39  Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            49.68   
40  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS            54.26   
Hanna Persson  1996  Värnamo Simsällskap            DNS   
Nelofar Salmanpour  1996  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Jennifer Sverdrup  1996  Grums Simsällskap            DNS   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 31.11 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            34.48   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            35.88   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            36.20   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            36.47   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            37.60   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.77   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.16   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.55   
Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.64   
10  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            39.75   
11  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            39.98   
12  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            40.63   
13  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen            40.79   
14  Ronni Mleczkovicz  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.35   
15  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap            41.77   
16  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg            43.19   
17  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            43.21   
18  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.35   
19  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            44.59   
20  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            44.67   
21  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap            45.54   
22  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            45.89   
23  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap            46.41   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Céline Bertrand (1995) 29.03 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap            30.30   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.63   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            31.49   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            31.56   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            31.77   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            31.84   
Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim            32.81   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            32.89   
Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.96   
10  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.32   
10  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.32   
12  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap            33.38   
13  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.62   
14  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            33.64   
15  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            34.66   
16  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.03   
17  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap            35.18   
17  Julia Marksund-Larsson  1997  Uddevalla Sim            35.18   
19  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            35.42   
20  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            35.81   
21  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.82   
22  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            35.89   
23  Louise Westerberg  1997  Jönköpings Simsällskap            35.97   
24  Ida Svensson  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.22   
25  Lovisa Bringman  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.45   
26  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS            36.55   
27  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            36.57   
28  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.58   
29  Tamara Juric  1997  Linköpings Allmänna SS            37.14   
30  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            37.45   
31  Camilla Ullberg  1997  Åsundens Simsällskap            37.46   
32  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            37.82   
33  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            38.73   
34  Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap            39.07   
35  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            40.36   
36  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            43.65   
37  Julia Bylund  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.06   
38  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.47   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            DNS   
Diana Saleh  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Sara Annvik  1997  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 4:48.12 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.64  2:33.62  3:56.39    5:19.15   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.42  2:38.09  4:01.68    5:23.51   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.39  2:47.19  5:49.27    5:49.27   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.08  2:50.36  4:21.19    5:50.17   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:24.93  2:58.19  4:27.93    5:50.96   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap    1:23.87  2:59.06  4:35.34    6:08.67   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:34.75  3:26.13  5:15.19    6:54.88   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    1:41.88  3:31.00  5:25.52    7:13.34   
Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    1:41.15  3:31.59  5:25.60    7:13.47   
10  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS    1:43.55  3:44.03  5:49.04    7:53.43   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Johanna Nicklasson (1996) 38.33 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            40.27   
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.27   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            44.26   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            45.27   
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            45.41   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            45.62   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            45.99   
Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            46.06   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.39   
10  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene            46.42   
11  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            46.52   
12  Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg            46.53   
13  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.58   
14  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            46.89   
15  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.22   
16  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            47.33   
17  Daniela Bengtsson  1998  Simklubben Elfsborg            47.52   
18  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            47.74   
19  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.00   
20  Maja Palmqvist  1998  Åmåls Simsällskap            48.22   
20  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            48.22   
22  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            48.38   
23  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            48.55   
24  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            48.67   
25  Alice Mullern  1998  Jönköpings Simsällskap            48.98   
26  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            49.31   
27  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            49.45   
28  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.69   
29  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            50.76   
30  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970            50.97   
31  Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap            52.66   
31  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            52.66   
33  Disa Skullman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.71   
34  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap            52.96   
35  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.36   
36  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            54.02   
37  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            54.39   
38  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.28   
39  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            57.51   
Moa Axelsson  1998  Simklubben 1970            DSQ   
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:02.24 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    35.94        1:10.83   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.28        1:12.39   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    36.38        1:15.06   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    37.74        1:16.35   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    37.74        1:17.74   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    38.45        1:19.29   
Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.17        1:19.61   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    39.77        1:20.20   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    40.92        1:21.17   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.60        1:21.76   
11  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.14        1:21.96   
12  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    41.20        1:22.29   
13  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.80        1:22.50   
14  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    39.57        1:22.57   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    40.66        1:22.60   
16  Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap    39.72        1:23.02   
17  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap    41.42        1:23.80   
18  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    41.38        1:24.50   
19  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.57        1:24.94   
20  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    41.62        1:25.24   
21  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    41.72        1:25.39   
22  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    41.53        1:25.45   
23  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    42.29        1:25.86   
24  Tim Myllylä  1996  Västerås Simsällskap    41.96        1:26.88   
25  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    42.68        1:26.97   
26  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    42.78        1:28.70   
27  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    44.27        1:30.36   
28  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    45.52        1:33.71   
29  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap    46.00        1:34.50   
30  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap    47.24        1:35.46   
31  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap    47.56        1:35.56   
Ivan Rahautsou  1996  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Céline Bertrand (1995) 1:00.60 2008-01-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.65        1:03.45   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    31.29        1:04.11   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.47        1:07.26   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    31.87        1:07.55   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.30        1:07.59   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    32.05        1:07.65   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    31.73        1:07.79   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.38        1:07.80   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    33.42        1:10.01   
10  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.56        1:10.12   
11  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    32.98        1:10.30   
12  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    33.95        1:10.47   
13  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.40        1:10.85   
14  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.44        1:11.05   
15  Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    33.63        1:11.08   
16  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    34.04        1:11.10   
17  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.08        1:11.26   
18  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    34.04        1:11.62   
19  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    34.52        1:11.74   
20  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    35.03        1:12.92   
21  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    34.28        1:13.41   
22  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    35.40        1:13.49   
23  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.31        1:13.60   
24  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    36.04        1:15.04   
25  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    36.24        1:15.69   
26  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.10        1:16.10   
27  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    36.80        1:16.23   
28  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    36.88        1:17.35   
29  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.31        1:17.46   
30  Hanna Gustafsson Svahn  1996  Örebro Simallians    37.55        1:17.58   
31  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    36.83        1:17.70   
32  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS    37.12        1:18.07   
33  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.06        1:18.24   
34  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    36.36        1:18.84   
35  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.17        1:19.24   
36  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.11        1:20.74   
37  Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS    39.48        1:21.06   
38  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS    39.51        1:21.38   
39  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap    40.88        1:26.14   
Hanna Persson  1996  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:07.72 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    34.16        1:12.99   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    34.09        1:14.45   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    35.26        1:16.05   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.33        1:24.69   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    38.93        1:26.09   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    40.57        1:26.74   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.51        1:29.72   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    41.02        1:32.27   
Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.07        1:32.44   
10  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    43.74        1:35.00   
11  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.33        1:39.88   
12  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap    49.71        1:48.24   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Sara Ottosson-Bixo (1995) 1:18.86 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    40.97        1:27.40   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    41.74        1:27.44   
Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim    40.93        1:27.63   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    43.93        1:30.66   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    42.95        1:31.06   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    43.84        1:31.11   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    43.37        1:31.39   
Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.95        1:31.69   
Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim    42.93        1:32.87   
10  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.77        1:37.52   
11  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    46.36        1:37.61   
12  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    46.17        1:37.76   
13  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    46.07        1:37.79   
14  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    46.62        1:37.96   
15  Julia Marksund-Larsson  1997  Uddevalla Sim    46.85        1:38.94   
16  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.16        1:39.67   
17  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap    47.61        1:39.89   
18  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    47.89        1:40.14   
19  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.39        1:40.34   
20  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    47.55        1:40.65   
21  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    50.35        1:44.46   
22  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS    49.86        1:44.53   
23  Lovisa Bringman  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.01        1:44.65   
24  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    49.05        1:45.05   
25  Tamara Juric  1997  Linköpings Allmänna SS    51.26        1:48.60   
26  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    52.72        1:49.54   
Diana Saleh  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            DNS   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:12.78 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.30        1:18.41   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.33        1:21.24   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.11        1:26.66   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    43.80        1:28.50   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    43.66        1:31.08   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    45.16        1:32.17   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.16        1:32.17   
Simon Gippert  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.96        1:35.95   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap    46.61        1:37.26   
10  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    46.94        1:38.94   
11  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.30        1:41.78   
12  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    51.79        1:47.35   
13  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    52.11        1:47.44   
14  David Vasilic  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.40        1:52.76   
15  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS    54.89        1:55.27   
16  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    56.65        1:59.97   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Rebecka Nilsson (1996) 1:08.60 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    35.05        1:12.09   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    34.47        1:12.28   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    36.13        1:16.77   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.00        1:17.87   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.61        1:19.30   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    37.51        1:19.34   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    36.18        1:19.75   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    36.06        1:19.92   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.60        1:20.71   
10  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    38.70        1:20.77   
11  Maja Palmqvist  1998  Åmåls Simsällskap    38.60        1:21.58   
12  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    38.55        1:21.62   
13  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    37.19        1:21.81   
14  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.52        1:21.92   
15  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg    39.45        1:22.37   
16  Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.51        1:22.45   
17  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    39.99        1:22.73   
18  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    38.90        1:22.81   
19  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    40.62        1:23.31   
20  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    39.91        1:23.51   
21  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    40.76        1:24.03   
22  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    40.21        1:24.96   
23  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap    40.67        1:25.20   
24  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.25        1:25.55   
25  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    40.04        1:26.42   
26  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    41.79        1:26.70   
27  Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg    42.74        1:27.73   
28  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    41.44        1:28.27   
29  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.96        1:29.09   
30  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    42.29        1:29.68   
31  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.89        1:32.57   
32  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.09        1:32.98   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 4:20.19 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:11.53  2:23.34  3:35.51    4:47.38   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.31  2:25.49  3:38.88    4:50.09   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    1:11.46  2:26.32  3:40.08    4:50.10   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    1:11.23  2:26.90  3:44.01    5:02.44   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    1:13.66  2:31.11  3:48.53    5:03.38   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.08  2:29.53  3:48.45    5:05.17   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:10.21  2:32.45  3:53.17    5:10.86   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:14.12  2:33.06  3:52.98    5:11.95   
Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:12.12  2:32.79  3:54.43    5:13.08   
10  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    1:10.51  2:30.37  3:53.03    5:13.30   
11  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:14.96  2:34.91  3:55.38    5:16.37   
12  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:14.27  2:35.46  3:58.53    5:17.65   
13  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    1:15.48  2:37.79  4:00.62    5:21.04   
14  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:16.83  2:39.25  4:01.25    5:22.58   
15  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:14.25  2:38.25  4:03.78    5:28.44   
16  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:12.23  2:37.80  4:04.08    5:29.71   
17  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:16.22  2:40.44  4:07.21    5:30.52   
18  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    1:17.23  2:43.28  4:08.65    5:33.73   
19  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:19.00  2:45.71  4:13.02    5:36.42   
20  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    1:17.98  2:45.39  4:12.37    5:37.03   
21  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:17.81  2:44.73  4:13.19    5:39.81   
22  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap    1:18.37  2:45.71  4:13.79    5:41.30   
23  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:21.63  2:50.11  4:18.84    5:45.17   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Medley F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Ellen Olsson (1995) 2:35.50 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.73  1:17.34  2:06.38    2:43.52   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    38.26  1:19.85  2:09.21    2:46.23   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    38.74  1:22.06  2:10.47    2:47.51   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    37.28  1:22.07  2:14.75    2:53.51   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    38.43  1:22.29  2:16.41    2:54.98   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    38.85  1:25.47  2:15.53    2:57.45   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.44  1:23.51  2:15.71    2:57.63   
Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim    40.39  1:27.15  2:17.32    3:01.33   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.84  1:25.14  2:19.87    3:02.15   
10  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    41.99  1:31.76  2:21.12    3:03.76   
11  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.17  1:25.97  2:22.47    3:04.49   
12  Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    41.73  1:30.55  2:29.91    3:09.45   
13  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    42.83  1:33.41  2:27.31    3:10.88   
14  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    43.94  1:33.62  2:29.47    3:11.52   
15  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    42.99  1:32.75  2:30.17    3:13.23   
16  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    46.61  1:39.94  2:38.88    3:22.20   
17  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    53.79  1:42.69  2:41.76    3:26.97   
18  Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    48.49  1:47.08  2:40.53    3:27.01   
19  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    49.34  1:46.78  2:41.10    3:27.66   
Louise Westerberg  1997  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            DNS   
Sara Annvik  1997  Värnamo Simsällskap            DNS   
Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: L Junefelt/S Naess (1992) 33.53 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.32  NUSS-rekord 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.52   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.48   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.80   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            40.48   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.35   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.49   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            42.55   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            44.83   
10  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            45.26   
11  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.64   
12  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            46.62   
13  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            50.24   
14  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            1:00.55   
15  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            1:02.51   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Oskar Baggesen-Gyllunger  1998  Simklubben 1970            DNS   
Oskar Persson  1998  Värnamo Simsällskap            DNS   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim F 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: Kungälvs SS 2:20.89 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Flickor Lag 1 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            2:27.68   
  Johanna Pettersson  1996      34.23        34.23   
  Karin Åström  1997              34.23   
  Frida Finnander  1996      27.00        1:01.23   
  Elvira Davidsson  1996      1:26.45        2:27.68   
                     
Upsala Sim Fl 13Oy Lag 1  1996  Upsala Simsällskap            2:29.90   
  Vilma Heimer  1996      36.00        36.00   
  Linnea Carlsson  1998              36.00   
  Malin Burman  1996      26.52        1:02.52   
  Josefine Norlin  1996      1:27.38        2:29.90   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:30.65   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      34.24        34.24   
  Elin Podéus  1997              34.24   
  Isabella Hagberg  1996      26.78        1:01.02   
  Hanna Klipic  1996      1:29.63        2:30.65   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:31.90   
  Ulrika Holm  1996      36.99        36.99   
  My Janzén  1997              36.99   
  Johanna Janebäck  1996      28.85        1:05.84   
  Sofia Johannesson  1996      1:26.06        2:31.90   
                     
Västerås SS Lag1  Västerås Simsällskap            2:36.65   
  Maria Lövgren  1997      41.37        41.37   
  Clara Wiman  1996              41.37   
  Elin Berggren  1996      25.97        1:07.34   
  Lina Berggren  1998      1:29.31        2:36.65   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:36.95   
  Emma Bergqvist  1998      39.74        39.74   
  Daniela Kindstrand  1997              39.74   
  Linnea Magnusson  1996      28.16        1:07.90   
  Elin Elm  1998      1:29.05        2:36.95   
                     
Uddevalla Sim Lag  Uddevalla Sim            2:42.71   
  Amanda Andersson  1996      38.42        38.42   
  Felicia Andersson  1997              38.42   
  Julia Nordqvist  1997      30.36        1:08.78   
  Julia Marksund-Larsson  1997      1:33.93        2:42.71   
                     
Ösa Lag 1  Örebro Simallians            2:44.65   
  Nathalie Larsson  1996      35.51        35.51   
  Ellen Hallberg  1998              35.51   
  Hanna Gustafsson Svahn  1996      36.37        1:11.88   
  Sara Arvidsson  1998      1:32.77        2:44.65   
                     
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:47.01   
  Sally Ericsson  1997      40.99        40.99   
  Anna Grundmark  1997              40.99   
  Sara Engström  1996      22.08        1:03.07   
  Linnea Sterner  1996      1:43.94        2:47.01   
                     
10  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:47.59   
  Tamara Juric  1997      44.37        44.37   
  Sandra Grahn  1996              44.37   
  Sofie Palm  1996      25.24        1:09.61   
  Michelle Petersson  1997      1:37.98        2:47.59   
                     
11  Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:48.45   
  Erika Settland  1996      43.63        43.63   
  Sofia Henell  1997              43.63   
  Rebecka Alskog  1996      24.13        1:07.76   
  Emelie Gidlöf  1997      1:40.69        2:48.45   
                     
12  Säffle SS F13 Lag 1  Säffle Simsällskap            2:49.29   
  Evelina Wensberg  1996      41.43        41.43   
  Linnéa Bergsland  1996              41.43   
  Petra Johansson  1997      27.43        1:08.86   
  Madeleine Wanna  1999      1:40.43        2:49.29   
                     
13  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:51.07   
  Angelica Yngvesson  1996      39.23        39.23   
  Louise Johansson  1996              39.23   
  Emma Götlind  1998      33.59        1:12.82   
  Linnéa Fahlberg  1998      1:38.25        2:51.07   
                     
14  Upsala Sim Fl 13Oy  Upsala Simsällskap            2:52.59   
  Julia Herbert  1996      39.09        39.09   
  Saga Söderberg  1997              39.09   
  Linnea Marklund  1998      29.45        1:08.54   
  Julia Norlin  1998      1:44.05        2:52.59   
                     
15  Västerås SS Lag2  Västerås Simsällskap            2:54.63   
  Andréa Persson  1999      46.33        46.33   
  Alice Ståhle  1997              46.33   
  Amanda Löfgren  1997      36.10        1:22.43   
  Emilia Lindh  1997      1:32.20        2:54.63   
                     
16  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            3:10.79   
  Erica Pedersen  1998      45.01        45.01   
  Daniela Bengtsson  1998              45.01   
  Ida Andersson  1997      23.81        1:08.82   
  Hanna Thomas  1997      2:01.97        3:10.79   
                     
Upsala Sim Fl 13Oy Lag 2  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Flickor Lag 2 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Säffle SS F13 Lag 2  Säffle Simsällskap            DSQ   
  Elin Thörner  1998      44.83        44.83   
                     
Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
  Jennifer Hertzberg  1996      35.99        35.99   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim P 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: Karlstads SS 1:55.40 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:00.29   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      28.70        28.70   
  Pontus Askmalm  1996      29.73        58.43   
  Filip Fredriksson  1996      31.17        1:29.60   
  Carl Norlander  1997      30.69        2:00.29   
                     
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:01.02   
  Jacob Rosén  1997      30.54        30.54   
  Patrik Löfgren  1996      29.42        59.96   
  Ronni Mleczkovicz  1997      32.66        1:32.62   
  Isak Eliasson  1996      28.40        2:01.02   
                     
Säffle SS Lag P13  Säffle Simsällskap            2:05.61   
  Daniel Svensson  1996      32.28        32.28   
  Carl Svanelind  1996      32.74        1:05.02   
  Carl Rogne  1996      31.77        1:36.79   
  Simon Wanna  1996      28.82        2:05.61   
                     
Karlstads SS P 13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:09.26   
  Elias Haglund  1996      30.90        30.90   
  Martin Ericson  1997      36.65        1:07.55   
  Mathieu Nilsson  1996      32.00        1:39.55   
  Alexander Vestin  1996      29.71        2:09.26   
                     
Västerås SS  Västerås Simsällskap            2:09.50   
  Gustaf Dahlman  1997      32.58        32.58   
  Max Östberg  1996      32.17        1:04.75   
  Tim Myllylä  1996      33.28        1:38.03   
  Gunnar Granlund  1996      31.47        2:09.50   
                     
Upsala Sim Po 13Oy Lag 1  1996  Upsala Simsällskap            2:09.86   
  Sean Johansson  1997      35.18        35.18   
  Alexander Matkoski  1996      31.49        1:06.67   
  David Wimmerstedt  1997      30.27        1:36.94   
  Axel Dahlbom  1996      32.92        2:09.86   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.82   
  Marcus Forsgren  1996      32.10        32.10   
  Hampus Lovinge  1998      32.65        1:04.75   
  Hugo Rydberg  1998      32.98        1:37.73   
  Oskar Renåker  1996      33.09        2:10.82   
                     
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:11.55   
  Alfred Bjärudd  1996      32.06        32.06   
  Teodor Widerberg  1998      35.03        1:07.09   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      33.95        1:41.04   
  Timmie Rydberg  1996      30.51        2:11.55   
                     
Anderstorps SS Lag 1  Anderstorps Simsällskap            2:11.91   
  Markus Malm  1997      32.17        32.17   
  Henry Kerman  1997      34.36        1:06.53   
  Alexander Bogesten  1997      35.59        1:42.12   
  Zackarias Holmstrand  1996      29.79        2:11.91   
                     
10  Jss Herrar Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:13.28   
  Olof Karlsson  1996      29.46        29.46   
  Daniel Forndal  1997      29.31        58.77   
  Filip Wormeus  1997      37.66        1:36.43   
  Mattias Wendwessen  1996      36.85        2:13.28   
                     
11  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:16.14   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      34.84        34.84   
  Marcus Pedersen  1997      34.42        1:09.26   
  Axel Wahlberg  1997      33.98        1:43.24   
  Casper Eriksson  1996      32.90        2:16.14   
                     
12  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:16.43   
  Anton Karlsson  1997      33.45        33.45   
  Axel Podéus  1997      33.97        1:07.42   
  Jesper Askenberg  1998      33.31        1:40.73   
  Muhamed Halilic  1997      35.70        2:16.43   
                     
13  Pojkar Lag 1 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            2:16.82   
  Viktor Hallgren  1996      32.60        32.60   
  Edin Ramic  1996      33.69        1:06.29   
  Amar Karat  1996      35.20        1:41.49   
  Jakob Odin  1997      35.33        2:16.82   
                     
14  Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:20.84   
  Oskar Johnsson  1996      31.35        31.35   
  Daniel Olsson  1996      30.79        1:02.14   
  Jakob Clemedtson  1996      34.85        1:36.99   
  Caspian Süsskind  1998      43.85        2:20.84   
                     
15  Upsala Sim Po 13Oy Lag 2  1996  Upsala Simsällskap            2:27.90   
  Johan Sundström  1996      35.30        35.30   
  Fredrik Nilsson  1997      37.69        1:12.99   
  Boris Wu  1997      37.86        1:50.85   
  Filip von Heijne  1996      37.05        2:27.90   
                     
16  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:32.19   
  Albin Lundell  1997      36.71        36.71   
  Daniel Sumi  1997      36.85        1:13.56   
  Hannes Wirfalk  1997      39.27        1:52.83   
  William Reinholdsson  1997      39.36        2:32.19   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Céline Bertrand (1995) 30.29 2008-01-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.23   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            33.20   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            33.52   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            33.56   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            33.85   
Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            34.27   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            35.00   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            35.12   
Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.18   
10  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            35.21   
11  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            35.64   
12  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            35.79   
13  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            36.26   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            36.73   
15  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            36.99   
16  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            37.75   
17  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap            37.91   
17  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            37.91   
19  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            38.65   
20  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            38.75   
21  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            38.80   
22  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            39.01   
23  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            39.03   
24  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap            39.84   
25  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.00   
26  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.28   
27  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            40.34   
28  Hanna Gustafsson Svahn  1996  Örebro Simallians            40.70   
29  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.46   
30  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap            42.06   
31  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.18   
32  Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS            45.20   
33  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            45.80   
34  Ylva Vabulis  1996  Västerås Simsällskap            47.07   
35  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            47.23   
36  Isabella Hellgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.00   
37  Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            50.57   
38  Jennifer Sverdrup  1996  Grums Simsällskap            51.69   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Mitchell Hägglund (1986) 33.60 1999-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap            37.51   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            37.57   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.90   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            38.03   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.24   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            38.76   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            38.81   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            39.64   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.77   
10  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim            39.95   
11  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            40.89   
12  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            40.94   
13  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            41.09   
14  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            42.45   
15  Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap            42.48   
16  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            42.73   
17  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            42.75   
18  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            42.85   
19  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            43.03   
20  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            43.35   
21  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            43.81   
22  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            43.89   
23  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.90   
24  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.28   
25  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            44.54   
26  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            44.59   
27  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            44.97   
28  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            45.67   
29  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            45.87   
30  Tim Myllylä  1996  Västerås Simsällskap            45.90   
31  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap            46.36   
31  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap            46.36   
33  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            47.58   
34  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            47.76   
35  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            48.00   
36  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            48.49   
37  Emil Björk  1996  Västerås Simsällskap            48.77   
38  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            49.87   
39  Mattias Wendwessen  1996  Jönköpings Simsällskap            54.51   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Caroline Bornius (1992) 33.27 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            33.89   
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap            37.13   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            37.25   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            37.42   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.64   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            37.99   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            38.31   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            38.82   
Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.09   
10  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.29   
11  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.55   
12  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.42   
13  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.61   
14  Ida Svensson  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.71   
15  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap            41.14   
16  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            41.44   
17  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            41.49   
18  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            41.85   
19  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.05   
20  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.25   
21  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            43.02   
22  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap            43.06   
23  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS            43.15   
24  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            43.62   
25  Lovisa Bringman  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.71   
26  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            43.90   
27  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            45.10   
28  Tamara Juric  1997  Linköpings Allmänna SS            45.64   
29  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            46.27   
30  Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap            48.18   
31  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.03   
32  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            51.95   
33  Julia Bylund  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.14   
34  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            57.10   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Sebastian Wikström (1988) 28.72 2000-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            28.78   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            30.51   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            31.41   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            31.65   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            31.92   
Ronni Mleczkovicz  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.27   
Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg            33.03   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            33.67   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.85   
10  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.62   
11  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            34.69   
12  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            34.95   
13  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen            35.28   
14  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            35.39   
15  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap            35.87   
16  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            36.01   
17  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            36.73   
18  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            37.06   
19  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.07   
20  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.12   
21  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            37.92   
22  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            38.19   
23  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            38.25   
24  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap            38.65   
25  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            38.72   
26  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            39.61   
27  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap            41.33   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Martina Granström (1991) 5:11.14 2002-03-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:17.05  2:41.42  4:06.36    5:31.73   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    1:16.83  2:42.29  4:11.43    5:40.61   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.84  2:54.78  4:26.50    5:55.23   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:26.76  3:02.66  4:39.14    6:11.21   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:28.77  3:06.07  4:44.55    6:15.92   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    1:28.48  3:06.18  4:45.76    6:19.15   
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:27.65  3:07.47  4:48.70    6:26.27   
Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:29.37  3:07.61  4:47.91    6:28.36   
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:29.48  3:11.25  4:53.58    6:30.62   
10  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    1:29.94  3:10.37  4:02.02    6:32.09   
11  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:31.14  3:14.17  4:57.17    6:33.70   
12  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:31.33  3:14.08  4:57.73    6:34.72   
13  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    1:31.62  3:14.65  4:58.13    6:38.26   
14  Alice Mullern  1998  Jönköpings Simsällskap    1:34.33  3:18.11  5:01.22    6:42.38   
15  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.45  3:13.81  5:03.64    6:47.03   
16  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:36.72  3:20.97  5:07.50    6:49.45   
17  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970    1:34.73  3:22.10  5:11.06    7:03.51   
18  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:37.54  3:28.34  5:21.73    7:06.04   
19  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene    1:37.44  3:27.57  5:20.42    7:07.18   
20  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.22  3:34.12  5:30.24    7:16.71   
21  Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap    1:42.21  3:35.97  5:28.63    7:21.08   
22  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    1:45.55  3:41.91  5:40.96    7:37.08   
23  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS    1:46.63  3:46.36  5:48.16    7:45.79   
Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Sverre Naess (1992) 39.17 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.35   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.98   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            44.15   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.82   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            46.47   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            47.11   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.25   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            50.00   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            52.05   
10  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            56.21   
11  David Vasilic  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.56   
12  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS            58.51   
13  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            1:02.31   
14  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            1:06.26   
Simon Gippert  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Joakim Sverdrup  1998  Grums Simsällskap            DSQ   
Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Emilia Nilsson (1988) 1:09.71 2001-02-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    35.86        1:13.07   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    35.99        1:13.88   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    36.32        1:14.64   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    36.89        1:17.19   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.99        1:18.01   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    38.01        1:19.14   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    38.37        1:19.49   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    38.40        1:20.14   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    38.78        1:20.52   
10  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    40.33        1:20.94   
11  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.72        1:21.22   
12  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.35        1:22.86   
13  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    39.75        1:22.91   
14  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    40.39        1:23.25   
15  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    40.95        1:24.59   
16  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap    41.21        1:25.90   
17  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.20        1:27.84   
18  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    42.15        1:27.90   
19  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    43.50        1:28.12   
20  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    43.90        1:28.89   
21  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    42.99        1:29.19   
22  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS    43.41        1:29.28   
23  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.77        1:29.46   
24  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    43.59        1:30.19   
25  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.19        1:31.45   
26  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    44.98        1:31.80   
27  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.12        1:32.61   
28  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.03        1:34.12   
29  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.28        1:36.68   
30  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap    47.28        1:37.36   
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 56.49 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.40        1:02.59   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    30.40        1:03.10   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.19        1:04.12   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    32.71        1:04.98   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.25        1:05.47   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.95        1:05.95   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    31.98        1:06.86   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    32.11        1:07.82   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.53        1:08.53   
10  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.47        1:08.85   
11  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    33.67        1:09.12   
12  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    33.82        1:09.25   
13  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    33.01        1:09.45   
14  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    32.56        1:10.29   
15  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.97        1:10.62   
16  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    33.31        1:10.66   
17  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    33.82        1:10.96   
18  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    33.31        1:10.97   
18  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    33.03        1:10.97   
20  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap    33.94        1:11.17   
21  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    34.23        1:11.20   
22  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    34.30        1:11.66   
23  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.61        1:11.97   
24  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    33.73        1:12.17   
25  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    34.48        1:12.61   
26  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    34.69        1:12.89   
27  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    35.02        1:13.12   
28  Tim Myllylä  1996  Västerås Simsällskap    35.51        1:13.38   
29  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    36.33        1:13.58   
30  Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap    35.40        1:14.16   
31  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    35.59        1:14.28   
32  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    35.69        1:14.52   
33  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    35.55        1:14.54   
34  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    35.50        1:14.85   
35  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:17.95        1:17.95   
35  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap    37.73        1:17.95   
37  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap    38.08        1:17.96   
38  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap    38.32        1:18.06   
39  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    36.91        1:18.08   
40  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    37.37        1:19.98   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Martina Granström (1991) 1:11.12 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.36        1:14.81   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    36.88        1:19.16   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    39.27        1:21.17   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    38.66        1:22.11   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    39.99        1:26.50   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    41.00        1:28.45   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.60        1:28.53   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.86        1:32.26   
Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim    41.85        1:32.96   
10  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    45.17        1:35.50   
11  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    44.56        1:37.63   
12  Julia Marksund-Larsson  1997  Uddevalla Sim    44.76        1:37.70   
13  Camilla Ullberg  1997  Åsundens Simsällskap    46.31        1:38.83   
14  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.42        1:42.15   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Sverre Naess (1992) 1:18.03 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    38.68        1:22.15   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    40.33        1:26.30   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.55        1:29.27   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    42.82        1:29.29   
Ronni Mleczkovicz  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.16        1:33.16   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.08        1:34.11   
Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg    45.20        1:35.85   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    45.89        1:36.03   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    46.66        1:38.10   
10  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    49.02        1:39.13   
11  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.38        1:39.65   
12  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.02        1:39.96   
13  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    47.65        1:39.99   
14  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    46.89        1:40.05   
15  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg    48.16        1:40.82   
16  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    47.53        1:41.14   
17  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    48.35        1:41.34   
18  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    49.00        1:44.93   
19  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    49.11        1:45.42   
20  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    52.64        1:51.08   
21  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    53.96        1:51.62   
22  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap    53.17        1:51.66   
23  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap    54.59        1:54.44   
Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Emilia Nilsson (1988) 1:19.09 1999-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    41.16        1:22.84   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    40.88        1:23.20   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    41.26        1:25.78   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.01        1:27.75   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    42.83        1:28.23   
Maja Palmqvist  1998  Åmåls Simsällskap    42.87        1:29.82   
Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    42.76        1:31.05   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    44.50        1:31.80   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    44.66        1:31.82   
10  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    45.96        1:33.25   
11  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    45.77        1:34.86   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    45.62        1:35.82   
13  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    46.88        1:36.46   
14  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    48.30        1:38.31   
15  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    47.91        1:38.92   
16  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    47.84        1:38.94   
17  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    48.71        1:40.48   
18  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    51.33        1:41.64   
19  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap    49.27        1:41.69   
20  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.76        1:41.91   
21  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    48.94        1:41.98   
22  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    51.20        1:42.03   
23  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    51.37        1:43.20   
24  Daniela Bengtsson  1998  Simklubben Elfsborg    50.78        1:44.19   
25  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene    50.52        1:44.76   
26  Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap    54.71        1:54.57   
27  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    56.03        1:55.71   
28  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS    56.37        1:56.67   
Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:05.15 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.15        1:10.01   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.16        1:10.36   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    36.07        1:14.79   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.03        1:15.09   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.17        1:16.35   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    38.94        1:21.38   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.40        1:22.52   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    39.06        1:22.56   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap    39.21        1:22.99   
10  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.12        1:25.89   
11  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.94        1:25.96   
12  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    41.60        1:27.33   
12  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.98        1:27.33   
14  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    42.26        1:29.96   
15  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    44.66        1:32.70   
16  Simon Gippert  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.32        1:33.06   
17  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    45.20        1:34.76   
18  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    44.82        1:35.03   
19  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    46.45        1:42.13   
20  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS    47.45        1:42.69   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Ebba Hellström (1992) 4:41.39 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.53  2:26.01  3:43.66    4:58.69   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:11.36  2:27.88  3:45.04    4:58.77   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    1:13.56  2:30.73  3:48.77    5:07.33   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:15.13  2:34.06  3:52.78    5:10.17   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:13.83  2:32.27  3:51.23    5:10.51   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:13.85  2:32.67  3:52.71    5:12.33   
Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    1:17.12  2:37.84  3:57.96    5:18.18   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:18.43  2:41.91  4:04.78    5:25.84   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:16.34  2:39.96  4:05.16    5:27.08   
10  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.64  2:39.96  4:05.82    5:28.82   
11  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    1:15.04  2:38.98  4:05.95    5:31.86   
12  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:17.75  2:42.02  4:09.00    5:36.87   
13  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    1:19.67  2:47.12  4:13.48    5:37.40   
14  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    1:17.84  2:44.37  4:11.43    5:38.32   
15  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    1:19.56  2:45.76  4:13.11    5:39.67   
16  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:20.85  2:48.07  4:15.55    5:41.90   
17  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    1:22.13  2:55.09  4:27.24    5:51.38   
18  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    1:22.47  2:54.10  4:25.38    5:51.68   
19  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.36  2:53.55  4:26.30    5:52.56   
20  Hanna Gustafsson Svahn  1996  Örebro Simallians    1:23.30  2:55.77  4:30.68    6:01.77   
21  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    1:20.47  2:54.03  4:30.51    6:03.82   
22  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap    1:25.57  2:59.87  4:34.84    6:07.23   
23  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:23.58  2:58.82  4:32.98    6:07.30   
24  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:22.40  2:55.68  4:34.02    6:14.78   
                     
 
Gren 31, 200m Medley P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 2:26.62 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    34.52  1:13.07  1:59.14    2:33.80   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    35.44  1:18.84  2:05.56    2:43.06   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    36.82  1:21.18  2:15.96    2:54.05   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    37.67  1:21.04  2:17.05    2:56.53   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.11  1:25.14  2:17.00    2:57.41   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    41.17  1:28.01  2:19.05    2:57.80   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    38.92  1:25.47  2:20.29    2:59.19   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.55  1:30.42  2:25.36    3:05.82   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    44.84  1:36.79  2:29.61    3:12.68   
10  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    43.08  1:30.33  2:30.17    3:13.70   
11  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.38  1:35.70  2:30.14    3:16.66   
12  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg    46.51  1:37.54  2:35.00    3:22.62   
13  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap    48.53  1:40.99  2:43.36    3:25.10   
14  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    43.08  1:38.87  2:39.36    3:26.32   
15  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap    53.76  1:43.13  2:43.54    3:28.85   
16  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.32  1:38.36  2:40.99    3:31.02   
17  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    49.46  1:45.56  2:44.12    3:32.02   
18  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    54.15  1:49.02  2:46.99    3:35.46   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Frida Berggren (1994) 34.39 2005-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            37.93   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            38.11   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            39.10   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            40.07   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            40.39   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.49   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            41.22   
Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            41.66   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.93   
10  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.04   
11  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            42.15   
12  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap            43.08   
13  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            43.12   
14  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            43.60   
15  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene            44.30   
16  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            45.42   
17  Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.96   
18  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.30   
19  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            46.50   
20  Daniela Bengtsson  1998  Simklubben Elfsborg            46.57   
21  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.99   
22  Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg            48.23   
23  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            48.74   
24  Alice Mullern  1998  Jönköpings Simsällskap            48.93   
25  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            49.25   
26  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.80   
27  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            50.61   
28  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            51.41   
29  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.20   
30  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            56.03   
Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim P 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: Norrköpings KK 2:19.08 2006-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:25.34   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      34.41        34.41   
  Carl Norlander  1997      37.38        1:11.79   
  Daniel Olsson  1996      36.69        1:48.48   
  Oskar Johnsson  1996      36.86        2:25.34   
                     
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:31.62   
  Ronni Mleczkovicz  1997      42.35        42.35   
  Jacob Rosén  1997      39.54        1:21.89   
  Isak Eliasson  1996      36.00        1:57.89   
  Patrik Löfgren  1996      33.73        2:31.62   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:32.62   
  Marcus Forsgren  1996      36.97        36.97   
  Hampus Lovinge  1998      38.38        1:15.35   
  Hugo Rydberg  1998      39.18        1:54.53   
  Anton Karlsson  1997      38.09        2:32.62   
                     
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:35.39   
  Timmie Rydberg  1996      38.03        38.03   
  Teodor Widerberg  1998      41.27        1:19.30   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      38.50        1:57.80   
  Alfred Bjärudd  1996      37.59        2:35.39   
                     
Karlstads SS P 13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:36.46   
  Elias Haglund  1996      38.25        38.25   
  Mathieu Nilsson  1996      38.47        1:16.72   
  Martin Ericson  1997      44.06        2:00.78   
  Alexander Vestin  1996      35.68        2:36.46   
                     
Jss Herrar Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:40.39   
  Olof Karlsson  1996      35.36        35.36   
  Daniel Forndal  1997      36.42        1:11.78   
  Filip Wormeus  1997      43.17        1:54.95   
  Mattias Wendwessen  1996      45.44        2:40.39   
                     
Upsala Sim Po 13Oy Lag 1  1996  Upsala Simsällskap            2:40.53   
  Axel Dahlbom  1996      40.57        40.57   
  Alexander Matkoski  1996      40.99        1:21.56   
  David Wimmerstedt  1997      39.00        2:00.56   
  Johan Sundström  1996      39.97        2:40.53   
                     
Västerås SS  Västerås Simsällskap            2:41.18   
  Max Östberg  1996      40.28        40.28   
  Gustaf Dahlman  1997      38.11        1:18.39   
  Tim Myllylä  1996      42.28        2:00.67   
  Gunnar Granlund  1996      40.51        2:41.18   
                     
Anderstorps SS Lag 1  Anderstorps Simsällskap            2:41.96   
  Henry Kerman  1997      41.26        41.26   
  Markus Malm  1997      39.41        1:20.67   
  Alexander Bogesten  1997      46.07        2:06.74   
  Zackarias Holmstrand  1996      35.22        2:41.96   
                     
10  Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:43.24   
  Pontus Askmalm  1996      38.64        38.64   
  Filip Fredriksson  1996      37.25        1:15.89   
  Jakob Clemedtson  1996      40.31        1:56.20   
  Albert Askmalm  2000      47.04        2:43.24   
                     
11  Säffle SS Lag P13  Säffle Simsällskap            2:44.61   
  Carl Rogne  1996      41.83        41.83   
  Carl Svanelind  1996      43.22        1:25.05   
  Daniel Svensson  1996      41.59        2:06.64   
  Simon Wanna  1996      37.97        2:44.61   
                     
12  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:48.85   
  Casper Eriksson  1996      39.62        39.62   
  Marcus Pedersen  1997      43.23        1:22.85   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      42.50        2:05.35   
  Albin Lundell  1997      43.50        2:48.85   
                     
13  Pojkar Lag 1 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            2:49.13   
  Viktor Hallgren  1996      40.89        40.89   
  Edin Ramic  1996      39.27        1:20.16   
  Amar Karat  1996      42.63        2:02.79   
  Jakob Odin  1997      46.34        2:49.13   
                     
14  Upsala Sim Po 13Oy Lag 2  1996  Upsala Simsällskap            3:02.88   
  Filip von Heijne  1996      45.59        45.59   
  Sean Johansson  1997      43.51        1:29.10   
  Fredrik Nilsson  1997      47.34        2:16.44   
  Boris Wu  1997      46.44        3:02.88   
                     
15  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            3:10.98   
  Axel Wahlberg  1997      44.77        44.77   
  Hannes Wirfalk  1997      47.58        1:32.35   
  Daniel Sumi  1997      45.32        2:17.67   
  William Reinholdsson  1997      53.31        3:10.98   
                     
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim F 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: SK Triton 1:59.79 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:06.81   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      29.59        29.59   
  Elin Podéus  1997      32.09        1:01.68   
  Sara Engström  1996      33.52        1:35.20   
  Hanna Klipic  1996      31.61        2:06.81   
                     
Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:08.77   
  Jennifer Hertzberg  1996      30.66        30.66   
  Emelia Karlsson  1997      31.80        1:02.46   
  Mana Shams  1996      31.59        1:34.05   
  Cecilia Johansson  1996      34.72        2:08.77   
                     
Flickor Lag 1 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            2:09.35   
  Johanna Pettersson  1996      30.27        30.27   
  Karin Åström  1997      32.88        1:03.15   
  Elvira Davidsson  1996      32.62        1:35.77   
  Frida Finnander  1996      33.58        2:09.35   
                     
Upsala Sim Fl 13Oy Lag 1  1996  Upsala Simsällskap            2:10.14   
  Josefine Norlin  1996      31.17        31.17   
  Malin Burman  1996      33.02        1:04.19   
  Julia Herbert  1996      34.05        1:38.24   
  Vilma Heimer  1996      31.90        2:10.14   
                     
Uddevalla Sim Lag  Uddevalla Sim            2:13.01   
  Felicia Andersson  1997      32.67        32.67   
  Amanda Andersson  1996      33.43        1:06.10   
  Emma Strandberg  1997      32.53        1:38.63   
  Lina Johansson  1996      34.38        2:13.01   
                     
Västerås SS Lag1  Västerås Simsällskap            2:13.05   
  Clara Wiman  1996      33.16        33.16   
  Elin Berggren  1996      32.54        1:05.70   
  Maria Lövgren  1997      33.82        1:39.52   
  Lina Berggren  1998      33.53        2:13.05   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:13.25   
  Daniela Kindstrand  1997      31.32        31.32   
  Emelie Gidlöf  1997      34.31        1:05.63   
  Elin Elm  1998      35.55        1:41.18   
  Linnea Magnusson  1996      32.07        2:13.25   
                     
Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:18.68   
  Emma Bergqvist  1998      34.48        34.48   
  Erika Settland  1996      33.79        1:08.27   
  Sofia Henell  1997      35.34        1:43.61   
  Rebecka Alskog  1996      35.07        2:18.68   
                     
Saltis Dudets  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:21.76   
  Lovisa Bringman  1997      36.57        36.57   
  Emilia Herlitz  1997      33.67        1:10.24   
  Ida Svensson  1997      35.02        1:45.26   
  Alexandra Nilsson  1998      36.50        2:21.76   
                     
10  Säffle SS F13 Lag 1  Säffle Simsällskap            2:23.07   
  Petra Johansson  1997      37.45        37.45   
  Linnéa Bergsland  1996      33.12        1:10.57   
  Elin Thörner  1998      38.15        1:48.72   
  Evelina Wensberg  1996      34.35        2:23.07   
                     
11  Lass Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:23.67   
  Sandra Grahn  1996      35.67        35.67   
  Fanny Vikholm  1996      36.12        1:11.79   
  Michelle Petersson  1997      36.60        1:48.39   
  Jessica Öhman  1997      35.28        2:23.67   
                     
12  Ösa Lag 1  Örebro Simallians            2:25.70   
  Sara Arvidsson  1998      37.60        37.60   
  Linn Gustafsson  1998      36.87        1:14.47   
  Hanna Gustafsson Svahn  1996      36.43        1:50.90   
  Ellen Hallberg  1998      34.80        2:25.70   
                     
13  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.83   
  Olivia Ståhl  1996      35.13        35.13   
  Sally Ericsson  1997      36.96        1:12.09   
  Isabella Hellgren  1996      36.86        1:48.95   
  Anna Grundmark  1997      36.88        2:25.83   
                     
14  Västerås SS Lag2  Västerås Simsällskap            2:27.86   
  Emilia Lindh  1997      36.16        36.16   
  Madeleine Olofsson  1997      36.70        1:12.86   
  Andréa Persson  1999      39.52        1:52.38   
  Alice Ståhle  1997      35.48        2:27.86   
                     
15  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:32.23   
  Ida Andersson  1997      37.86        37.86   
  Angelica Yngvesson  1996      33.82        1:11.68   
  Emma Götlind  1998      37.01        1:48.69   
  Emma Helgesson  1997      43.54        2:32.23   
                     
16  Upsala Sim Fl 13Oy Lag 2  1996  Upsala Simsällskap            2:33.14   
  Saga Söderberg  1997      33.73        33.73   
  Linnea Carlsson  1998      37.99        1:11.72   
  Linnea Marklund  1998      37.33        1:49.05   
  Julia Norlin  1998      44.09        2:33.14   
                     
17  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:38.28   
  Erica Pedersen  1998      39.18        39.18   
  Hanna Thomas  1997      40.05        1:19.23   
  Linnéa Fahlberg  1998      39.45        1:58.68   
  Daniela Bengtsson  1998      39.60        2:38.28   
                     
18  Västerås Lag 3  Västerås Simsällskap            2:39.55   
  Johanna Kolli  1996      40.82        40.82   
  Amanda Löfgren  1997      40.20        1:21.02   
  Amanda Nyback  1997      39.17        2:00.19   
  Ylva Vabulis  1996      39.36        2:39.55   
                     
19  Säffle SS F13 Lag 2  Säffle Simsällskap            2:43.15   
  Julia Mulikova  1998      40.01        40.01   
  Therese Johansson  1999      41.16        1:21.17   
  Madeleine Wanna  1999      42.84        2:04.01   
  Tova Lilja  1999      39.14        2:43.15   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
  Ulrika Holm  1996      31.78        31.78   
  Sofia Johannesson  1996      32.92        1:04.70   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:01.90 2005-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    32.46        1:09.67   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.30        1:12.79   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    34.77        1:13.86   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    35.84        1:18.22   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.48        1:18.54   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    36.20        1:18.69   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    37.04        1:18.98   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.45        1:20.01   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    37.44        1:20.22   
10  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    36.60        1:21.29   
11  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    37.07        1:23.88   
12  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.34        1:24.41   
13  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    38.93        1:25.02   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    40.43        1:25.90   
15  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    38.46        1:26.33   
16  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap    39.40        1:28.11   
17  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.44        1:30.18   
18  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    41.19        1:30.45   
19  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    40.07        1:33.59   
20  Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap    42.56        1:34.90   
21  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    41.82        1:35.11   
22  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    43.48        1:35.19   
23  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    44.81        1:35.91   
24  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap    44.26        1:39.67   
25  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap    47.77        1:41.51   
Mattias Wendwessen  1996  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Sara Ottosson-Bixo (1995) 1:14.32 2008-01-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    38.29        1:21.34   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.63        1:23.04   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    40.15        1:26.14   
Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    41.10        1:26.59   
Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.51        1:26.71   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    40.69        1:27.29   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    41.74        1:28.01   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    41.74        1:28.22   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    42.57        1:28.80   
10  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    41.66        1:28.85   
11  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    42.11        1:29.31   
12  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    41.25        1:29.48   
13  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.89        1:30.92   
14  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    43.61        1:31.35   
15  Lina Johansson  1996  Uddevalla Sim    42.43        1:31.59   
16  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    43.11        1:32.09   
17  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.68        1:32.78   
18  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.66        1:33.48   
18  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    43.79        1:33.48   
20  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    43.51        1:33.62   
21  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    44.75        1:35.06   
22  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap    45.10        1:36.80   
23  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    45.77        1:36.87   
24  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    45.87        1:37.03   
25  Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS    45.66        1:37.24   
26  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.97        1:39.31   
27  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap    46.74        1:39.80   
28  Linn Jarnehammar  1996  Nässjö SLS    48.27        1:40.37   
29  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS    48.07        1:41.73   
30  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    47.33        1:42.09   
31  Philippa Printzsköld  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.64        1:42.99   
32  Isabella Hellgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.64        1:43.66   
33  Johanna Nilsson  1996  Nässjö SLS    49.55        1:43.79   
34  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    50.50        1:49.62   
35  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS    57.66        2:01.82   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:06.40 2004-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    35.50        1:12.37   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    36.53        1:14.89   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    38.13        1:17.92   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    38.68        1:19.64   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    39.26        1:21.21   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.76        1:22.43   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    41.99        1:24.83   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.78        1:26.03   
Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    42.65        1:26.67   
10  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.79        1:26.68   
11  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.43        1:27.22   
12  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap    44.38        1:29.70   
13  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    44.41        1:31.10   
14  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg    44.34        1:31.44   
15  Ronni Mleczkovicz  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.28        1:31.51   
16  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg    45.27        1:35.55   
17  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    45.77        1:37.49   
18  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap    47.84        1:37.73   
19  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    48.97        1:37.75   
20  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    49.01        1:37.81   
21  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    50.64        1:43.12   
22  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    51.10        1:44.25   
Viktor Nestvall  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Adam Bergström  1997  Nässjö SLS            DNS   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Céline Bertrand (1995) 1:03.11 2007-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.23        1:06.33   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    32.71        1:07.92   
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    32.78        1:08.11   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    33.01        1:08.48   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    33.83        1:10.09   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.26        1:11.71   
Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    34.20        1:11.75   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    33.48        1:11.85   
Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim    33.67        1:12.10   
10  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.88        1:12.46   
11  Malin Enell  1997  Nässjö SLS    34.68        1:12.90   
12  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.61        1:14.28   
13  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.33        1:15.03   
14  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    35.92        1:15.12   
15  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    36.60        1:15.51   
16  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    37.06        1:16.03   
17  Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim    35.98        1:16.25   
18  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    36.92        1:17.55   
19  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.00        1:18.14   
20  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.52        1:19.14   
21  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap    37.96        1:19.42   
22  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS    37.61        1:19.87   
23  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.74        1:20.23   
24  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    38.60        1:20.51   
25  Ida Svensson  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.35        1:20.56   
26  Camilla Ullberg  1997  Åsundens Simsällskap    38.73        1:21.80   
27  Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.97        1:22.31   
28  Tamara Juric  1997  Linköpings Allmänna SS    38.66        1:22.90   
29  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    39.33        1:23.07   
30  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    39.60        1:23.93   
31  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    40.39        1:26.02   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 1:14.29 2003-03-15 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.23        1:16.35   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.73        1:17.83   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.77        1:25.77   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.46        1:33.98   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    45.71        1:42.38   
Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap    47.07        1:43.18   
Oskar Baggesen-Gyllunger  1998  Simklubben 1970    58.88        2:09.22   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    56.23        2:09.77   
Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    1:00.84        2:16.43   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Johanna Nicklasson (1996) 1:25.96 2007-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    42.26        1:27.16   
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.69        1:33.34   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    45.13        1:34.69   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    45.60        1:37.03   
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    45.56        1:38.85   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.21        1:40.51   
Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg    48.99        1:41.52   
Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene    47.66        1:42.01   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.96        1:42.59   
10  Daniela Bengtsson  1998  Simklubben Elfsborg    49.09        1:42.81   
11  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.24        1:42.93   
12  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg    49.68        1:43.11   
13  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.06        1:43.28   
14  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    48.20        1:43.83   
15  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    48.36        1:43.85   
16  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.89        1:44.34   
17  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    49.89        1:44.70   
18  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    50.06        1:44.90   
19  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap    49.37        1:45.60   
20  Moa Axelsson  1998  Simklubben 1970    49.77        1:45.70   
21  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    49.33        1:45.89   
22  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    50.58        1:46.48   
23  Alice Mullern  1998  Jönköpings Simsällskap    49.94        1:46.73   
24  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    49.69        1:46.76   
25  Maja Palmqvist  1998  Åmåls Simsällskap    50.17        1:47.35   
26  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    50.16        1:47.82   
27  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.66        1:47.94   
28  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    52.17        1:49.12   
29  Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap    51.50        1:50.94   
30  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    53.37        1:52.98   
31  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap    54.97        1:54.09   
32  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    54.36        1:54.10   
33  Emma Ydreskog  1998  Linköpings Allmänna SS    54.14        1:54.20   
34  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    52.88        1:54.52   
35  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    53.95        1:54.72   
36  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970    55.24        1:57.26   
37  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    55.03        1:58.86   
38  Nilla Atzmannstorfer  1998  Nässjö SLS    57.24        2:04.55   
39  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS    58.89        2:05.46   
40  Tilda Andersson  1998  Nässjö SLS    1:00.05        2:11.45   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim P 13, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 29.33 2005-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            32.71   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap            33.26   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.89   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            34.71   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            34.76   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.94   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            35.72   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            35.87   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.14   
10  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            36.44   
11  Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            36.80   
12  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            36.90   
13  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            37.00   
14  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            37.51   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            37.58   
16  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            38.08   
17  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.09   
18  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            38.13   
19  Edin Ramic  1996  Värnamo Simsällskap            38.16   
20  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            38.29   
21  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.54   
22  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            38.58   
23  Viktor Hallgren  1996  Värnamo Simsällskap            38.67   
24  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap            38.75   
25  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.88   
26  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            39.12   
27  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            39.14   
28  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.33   
29  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            39.37   
30  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            39.68   
31  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            40.07   
32  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim            40.55   
33  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            41.19   
34  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            41.45   
35  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            41.51   
36  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            42.46   
37  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            42.78   
38  Tim Myllylä  1996  Västerås Simsällskap            43.10   
39  Amar Karat  1996  Värnamo Simsällskap            44.77   
40  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            45.50   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Angelina Righult (1994) 27.57 2007-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            29.57   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            30.40   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            30.44   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            30.54   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            30.59   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            30.59   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            31.36   
Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.50   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            31.77   
10  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            31.81   
11  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            31.88   
12  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.09   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            32.28   
14  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            32.45   
15  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap            32.92   
16  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            32.93   
17  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            33.22   
18  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            33.71   
19  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            33.85   
20  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            34.08   
21  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            34.21   
22  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            34.23   
23  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.29   
24  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap            34.74   
25  Hanna Gustafsson Svahn  1996  Örebro Simallians            34.88   
26  Fanny Vikholm  1996  Linköpings Allmänna SS            34.98   
27  Olivia Ståhl  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.11   
28  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.13   
29  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            35.25   
30  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            35.29   
31  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            35.45   
32  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.59   
33  Linn Jarnehammar  1996  Nässjö SLS            35.88   
34  Rebecka Alskog  1996  Linköpings Allmänna SS            36.26   
35  Sandra Grahn  1996  Linköpings Allmänna SS            36.86   
36  Emilia Melin  1996  Värnamo Simsällskap            37.31   
37  Isabella Hellgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.25   
Johanna Nilsson  1996  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 4:30.44 2004-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:07.45  2:18.77  3:29.07    4:38.13   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:11.64  2:28.55  3:46.97    5:03.65   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    1:15.15  2:36.12  3:55.30    5:12.36   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:12.13  2:33.36  3:54.51    5:15.38   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.50  2:37.41  3:58.94    5:19.56   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.41  2:41.08  4:06.07    5:30.84   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    1:17.97  2:44.47  4:10.24    5:34.12   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    1:19.45  2:45.79  4:14.28    5:39.52   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    1:21.06  2:52.89  4:23.44    5:53.27   
10  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    1:24.68  2:57.94  4:31.32    6:02.44   
11  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    1:24.20  2:54.05  4:25.93    6:02.71   
12  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap    1:27.41  2:59.48  4:33.12    6:04.88   
13  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap    3:09.67  6:13.93      6:13.93   
14  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg    1:26.56  4:54.39  6:28.09    6:28.09   
15  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap    1:40.56  3:27.52  5:18.43    7:03.58   
Adam Bergström  1997  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim F 12, Finaler 
NUSS-rekord: Vilma Ekström (1994) 35.76 2006-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            39.70   
Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim            40.14   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            40.21   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            41.59   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap            41.93   
Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim            42.42   
Elsa Hedström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.47   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap            43.07   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.12   
10  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.70   
11  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.71   
12  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            43.72   
13  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.34   
14  Julia Marksund-Larsson  1997  Uddevalla Sim            44.74   
15  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap            45.00   
16  Malin Enell  1997  Nässjö SLS            45.19   
17  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            45.33   
18  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.48   
19  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            45.61   
20  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            45.82   
21  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.90   
22  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            46.16   
23  Ida Svensson  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.42   
24  Lovisa Bringman  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.76   
25  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap            47.89   
26  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            48.07   
27  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            48.55   
28  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.62   
29  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            48.76   
30  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg            48.80   
31  Louise Westerberg  1997  Jönköpings Simsällskap            48.90   
32  Emma Johansson  1997  Nässjö SLS            49.75   
33  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            50.14   
34  Tamara Juric  1997  Linköpings Allmänna SS            50.47   
35  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            57.14   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
Julia Bylund  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 45, 50m Ryggsim P 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 33.78 2003-03-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.56   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.52   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.93   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.38   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            39.62   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.10   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            40.59   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.63   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.66   
10  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.51   
11  Oskar Abrahamsson  1998  Karlsborgs Simklubb            42.81   
12  Jonathan Fors  1998  Lysekils Simsällskap            43.12   
13  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            43.21   
14  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            44.65   
15  Simon Gippert  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.43   
15  Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.43   
17  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            45.47   
18  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            48.26   
19  Caspian Süsskind  1998  Linköpings Allmänna SS            48.60   
20  Oskar Baggesen-Gyllunger  1998  Simklubben 1970            49.39   
21  Alexander Alfreus  1998  Simklubben 1970            49.72   
22  Victor Johansson  1998  Nässjö SLS            49.73   
23  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            50.01   
24  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            51.90   
25  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            52.66   
26  Joakim Sverdrup  1998  Grums Simsällskap            53.86   
27  Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS            54.24   
28  David Vasilic  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.56   
Isak Sandin  1998  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Martina Granström (1991) 31.31 2002-03-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            32.39   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            33.94   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            34.25   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            34.70   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            35.02   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            35.22   
Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            35.34   
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.42   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            35.54   
10  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            35.58   
11  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            35.71   
12  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            36.30   
13  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            36.44   
14  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            36.49   
15  Maja Palmqvist  1998  Åmåls Simsällskap            37.18   
16  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            37.20   
17  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap            37.31   
18  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            37.34   
19  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            37.37   
20  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            37.42   
21  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            37.80   
22  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.09   
23  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.12   
24  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            38.13   
25  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            38.26   
26  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            38.33   
27  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene            38.71   
28  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            38.79   
29  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            38.80   
30  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.18   
31  Daniela Bengtsson  1998  Simklubben Elfsborg            39.79   
32  Disa Skullman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.95   
33  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            40.80   
34  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            41.19   
35  Tilda Andersson  1998  Nässjö SLS            41.36   
36  Anna Odin  1999  Värnamo Simsällskap            41.59   
37  Moa Axelsson  1998  Simklubben 1970            41.84   
38  Ellen Johansson  1999  Simklubben 1970            43.57   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 200m Medley F 13, Finaler 
NUSS-rekord: Emilia Nilsson (1988) 2:28.71 2001-02-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    34.77  1:16.16  2:03.92    2:38.86   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    35.34  1:16.35  2:03.77    2:40.70   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.05  1:17.55  2:06.35    2:45.13   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    37.51  1:23.02  2:09.84    2:46.60   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    38.13  1:21.10  2:08.28    2:47.02   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    37.29  1:20.10  2:10.75    2:49.91   
Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    36.19  1:21.19  2:10.91    2:50.45   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    35.94  1:18.90  2:11.34    2:51.13   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    37.46  1:21.92  2:11.46    2:52.84   
10  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.22  1:21.22  2:12.84    2:53.13   
11  Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    37.85  1:22.45  2:12.82    2:53.60   
12  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.96  1:23.04  2:17.14    2:57.20   
13  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    41.56  1:29.17  2:20.13    2:59.76   
14  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    39.97  1:28.61  2:18.68    3:01.55   
15  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap    39.89  1:26.96  2:22.36    3:01.76   
16  Elvira Davidsson  1996  Värnamo Simsällskap    40.36  1:30.20  2:20.14    3:02.18   
17  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.44  1:26.31  2:18.47    3:02.51   
18  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    42.19  1:29.40  2:23.40    3:03.65   
19  Frida Finnander  1996  Värnamo Simsällskap    43.79  1:29.57  2:24.37    3:06.22   
20  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    40.34  1:30.58  2:22.59    3:07.29   
21  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.62  1:32.86  2:29.04    3:09.52   
22  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    41.06  1:29.13  2:26.74    3:09.59   
23  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.72  1:33.65  2:29.48    3:12.81   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim P 12, Finaler 
NUSS-rekord: Linus Junefelt (1992) 30.37 2004-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            32.22   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            33.39   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            34.08   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            34.08   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            35.04   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.37   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.48   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            36.85   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            37.53   
10  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            37.60   
11  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            39.41   
12  Ronni Mleczkovicz  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.96   
13  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            39.97   
14  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            40.60   
15  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.47   
16  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            41.54   
17  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.65   
18  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.45   
19  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            44.48   
20  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            45.59   
21  Jakob Odin  1997  Värnamo Simsällskap            46.48   
22  Filip Wormeus  1997  Jönköpings Simsällskap            48.45   
23  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            48.57   
24  Alexander Karlstedt  1997  Västerås Simsällskap            48.63   
25  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            53.99   
Adam Bergström  1997  Nässjö SLS            DNS   
Viktor Nestvall  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 49, 200m Medley F 11oy, Finaler 
NUSS-rekord: Martina Granström (1991) 2:45.14 2002-03-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    40.81  1:26.62  2:15.64    2:56.42   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    39.44  1:25.37  2:19.94    3:00.96   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.68  1:28.53  2:23.82    3:05.35   
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    40.95  1:29.92  2:25.68    3:10.58   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    41.44  1:32.72  2:30.43    3:14.31   
Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    45.98  1:35.28  2:30.11    3:14.66   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    41.83  1:31.51  2:32.16    3:14.91   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.00  1:30.04  2:28.15    3:15.23   
Alexandra Nilsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.94  1:41.46  2:32.88    3:17.77   
10  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    43.71  1:34.67  2:33.09    3:19.62   
11  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    47.00  1:36.64  2:38.64    3:21.42   
12  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    53.93  1:44.94  2:40.47    3:22.58   
13  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    48.58  1:40.74  2:37.43    3:22.70   
14  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    44.35  1:38.92  2:34.42    3:23.04   
15  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg    43.67  1:34.80  2:36.09    3:25.15   
16  Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    42.30  1:36.32  2:40.34    3:26.66   
17  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    46.88  1:39.52  2:43.86    3:28.60   
18  Tova Lilja  1999  Säffle Simsällskap    46.49  1:40.16  2:45.01    3:31.01   
19  Evelina Johansson  1998  Simklubben Götene    48.64  1:46.91  2:44.39    3:34.83   
20  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    51.45  1:45.66  2:49.44    3:37.02   
21  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    53.68  1:49.03  2:48.84    3:38.63   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 4X50m Bröstsim P 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: Väsby SS 2:31.58 2005-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:37.72   
  Patrik Löfgren  1996      37.14        37.14   
  Isak Eliasson  1996      38.23        1:15.37   
  Ronni Mleczkovicz  1997      41.60        1:56.97   
  Jacob Rosén  1997      40.75        2:37.72   
                     
Säffle SS Lag P13  Säffle Simsällskap            2:46.55   
  Daniel Svensson  1996      43.01        43.01   
  Carl Rogne  1996      41.03        1:24.04   
  Carl Svanelind  1996      46.51        2:10.55   
  Simon Wanna  1996      36.00        2:46.55   
                     
Upsala Sim Po 13Oy Lag 1  1996  Upsala Simsällskap            2:47.25   
  Axel Dahlbom  1996      41.31        41.31   
  Boris Wu  1997      45.30        1:26.61   
  David Wimmerstedt  1997      38.14        2:04.75   
  Johan Sundström  1996      42.50        2:47.25   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:48.41   
  Anton Karlsson  1997      42.42        42.42   
  Hampus Lovinge  1998      43.51        1:25.93   
  Marcus Forsgren  1996      41.58        2:07.51   
  Hugo Rydberg  1998      40.90        2:48.41   
                     
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:48.50   
  Alfred Bjärudd  1996      39.29        39.29   
  Teodor Widerberg  1998      45.37        1:24.66   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      44.90        2:09.56   
  Timmie Rydberg  1996      38.94        2:48.50   
                     
Karlstads SS P 13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:48.88   
  Mathieu Nilsson  1996      41.32        41.32   
  Martin Ericson  1997      46.81        1:28.13   
  Alexander Vestin  1996      39.43        2:07.56   
  Elias Haglund  1996      41.32        2:48.88   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:50.62   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      39.99        39.99   
  William Reinholdsson  1997      44.70        1:24.69   
  Marcus Pedersen  1997      43.09        2:07.78   
  Casper Eriksson  1996      42.84        2:50.62   
                     
Anderstorps SS Lag 1  Anderstorps Simsällskap            2:52.90   
  Alexander Bogesten  1997      45.38        45.38   
  Gustaf Mild  1997      44.34        1:29.72   
  Henry Kerman  1997      45.44        2:15.16   
  Zackarias Holmstrand  1996      37.74        2:52.90   
                     
Västerås SS  Västerås Simsällskap            2:57.18   
  Gustaf Dahlman  1997      46.90        46.90   
  Gunnar Granlund  1996      43.56        1:30.46   
  Max Östberg  1996      42.40        2:12.86   
  Tim Myllylä  1996      44.32        2:57.18   
                     
10  Jss Herrar Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:59.62   
  Olof Karlsson  1996      36.90        36.90   
  Daniel Forndal  1997      38.58        1:15.48   
  Filip Wormeus  1997      50.22        2:05.70   
  Oliver Bodin  1999      53.92        2:59.62   
                     
11  Upsala Sim Po 13Oy Lag 2  1996  Upsala Simsällskap            3:00.75   
  Alexander Matkoski  1996      42.83        42.83   
  Filip von Heijne  1996      42.66        1:25.49   
  Fredrik Nilsson  1997      49.62        2:15.11   
  Sean Johansson  1997      45.64        3:00.75   
                     
12  Lass Lag 2  Linköpings Allmänna SS            3:05.37   
  Oskar Johnsson  1996      41.05        41.05   
  Daniel Olsson  1996      43.91        1:24.96   
  Jakob Clemedtson  1996      46.04        2:11.00   
  Caspian Süsskind  1998      54.37        3:05.37   
                     
13  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:06.51   
  Axel Podéus  1997      48.13        48.13   
  Oskar Renåker  1996      43.59        1:31.72   
  Muhamed Halilic  1997      45.71        2:17.43   
  Calle Lindroth  1998      49.08        3:06.51   
                     
14  Pojkar Lag 1 Värnamo  1996  Värnamo Simsällskap            3:10.05   
  Edin Ramic  1996      42.28        42.28   
  Amar Karat  1996      48.37        1:30.65   
  Viktor Hallgren  1996      45.76        2:16.41   
  Jakob Odin  1997      53.64        3:10.05   
                     
15  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            3:12.39   
  Daniel Sumi  1997      45.88        45.88   
  Axel Wahlberg  1997      47.88        1:33.76   
  Albin Lundell  1997      48.96        2:22.72   
  Hannes Wirfalk  1997      49.67        3:12.39   
                     
16  Nsls Lag 1  Nässjö SLS            3:18.03   
  Alfred Roos  1996      45.22        45.22   
  William Myrlander  1997      44.82        1:30.04   
  Victor Johansson  1998      51.04        2:21.08   
  Andreas Fransson  1998      56.95        3:18.03   
                     
Lass Lag 1  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Fjärilsim F 13oy, Finaler 
NUSS-rekord: Västerås SS 2:12.78 2007-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:20.15   
  Jennifer Hertzberg  1996      33.18        33.18