Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre    Utskriftsdatum  27 januari 2008   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            30.36   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            32.74   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap            32.92   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            33.01   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.46   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            33.50   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap            34.08   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            34.25   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            34.28   
10  Richard Wang  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.99   
11  Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            35.78   
12  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.89   
13  John Olsson  1995  Simklubben Laxen            36.09   
14  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            36.37   
15  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.86   
16  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            37.09   
17  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.33   
18  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.60   
19  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            37.97   
20  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            39.79   
21  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.91   
22  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap            41.25   
23  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.27   
24  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            41.98   
25  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            42.02   
26  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            43.91   
27  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            47.58   
Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            35.75   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.97   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap            36.02   
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            37.56   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.16   
Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            38.18   
Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.93   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap            38.96   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            40.00   
10  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            40.13   
11  Julia Böjeryd  1995  Karlstads Simsällskap            40.34   
12  Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.76   
13  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            40.79   
14  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            41.04   
15  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            41.18   
16  Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            41.25   
17  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap            41.56   
18  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            41.82   
19  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            41.83   
20  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            41.89   
21  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            42.08   
22  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            42.31   
23  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            42.54   
24  Malin Kullberg  1995  Västerås Simsällskap            42.61   
25  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            43.10   
26  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap            43.92   
27  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            44.09   
28  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            44.80   
29  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.23   
Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.87   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            37.72   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.85   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.99   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            39.17   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            39.30   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            39.46   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            40.30   
Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            40.40   
10  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            40.42   
11  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            40.55   
12  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            40.60   
13  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            40.90   
14  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            40.92   
15  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            41.48   
16  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            41.60   
17  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            41.77   
18  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            41.87   
19  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            41.88   
20  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            42.51   
21  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            42.70   
22  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            42.79   
23  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            43.56   
24  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            44.85   
25  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.60   
26  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            45.63   
27  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            48.46   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
Tom Fransson  1996  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            29.39   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.82   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            31.07   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            31.10   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            31.34   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            31.81   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            32.32   
Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap            32.78   
Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            32.93   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            33.21   
11  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            33.26   
12  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.28   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            33.43   
14  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.71   
15  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.73   
16  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            33.95   
17  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            34.17   
18  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            34.24   
19  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            34.33   
20  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            34.68   
21  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            34.80   
22  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            34.81   
23  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            34.94   
24  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS            35.04   
25  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            35.16   
26  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            35.90   
27  Amanda Andersson  1996  Skäret Simsällskap            36.42   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:13.01  2:32.23  3:49.17    5:04.40   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    1:16.84  2:39.72  4:04.42    5:21.71   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.76  2:39.24  4:03.28    5:22.74   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:19.87  2:47.60  4:15.97    5:40.83   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.37  2:45.62  4:14.28    5:40.99   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    1:22.66  2:51.26  4:19.18    5:43.12   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:17.78  2:48.14  4:21.15    5:51.37   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.51  2:54.35  4:28.80    5:53.69   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    1:26.43  3:04.84  4:43.47    6:19.96   
10  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.39  3:10.85  4:53.43    6:36.88   
11  Martin Ahlgren  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.66  3:19.72  5:06.28    6:43.56   
12  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    1:27.91  3:13.35  5:01.20    6:45.57   
13  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    1:35.24  3:23.35  5:13.79    6:58.03   
14  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS    1:37.65  3:32.53  5:35.20    7:41.33   
Tyrone Svensson  1998  Linköpings Allmänna SS            DNF   
Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            40.79   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            42.18   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            43.91   
Malin Enell  1997  Nässjö SLS            44.77   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            44.78   
Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap            44.85   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            44.91   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            45.27   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            45.44   
10  Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap            45.48   
11  Josefina Ericson  1997  Trollhättans Simsällskap            46.27   
12  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            46.29   
13  Olivia Karlsson  1997  Simklubben Elfsborg            46.61   
14  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            46.65   
15  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.25   
16  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            48.30   
17  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            49.62   
18  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            49.88   
19  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            50.31   
20  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            51.09   
21  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            51.16   
22  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            51.52   
23  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            52.13   
24  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians            53.23   
25  Jessica Öhman  1997  Linköpings Allmänna SS            53.30   
26  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap            53.60   
Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            DSQ   
Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    33.55        1:09.23   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    37.35        1:15.39   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.65        1:15.56   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    37.88        1:15.66   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    37.87        1:15.79   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    37.68        1:16.44   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    37.98        1:16.85   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    39.16        1:17.53   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    38.98        1:18.84   
10  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.49        1:20.03   
11  Hampus Johansson  1995  Skäret Simsällskap    38.56        1:20.04   
12  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    39.08        1:20.82   
13  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    40.07        1:21.44   
14  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.11        1:22.46   
15  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.80        1:24.45   
16  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    42.89        1:27.24   
17  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    44.74        1:31.40   
18  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    45.80        1:34.45   
19  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    48.14        1:36.97   
Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Richard Wang  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.32        1:00.60   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.31        1:03.63   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.02        1:03.99   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    31.35        1:05.02   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    31.75        1:05.82   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.95        1:05.82   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    31.30        1:06.09   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.06        1:06.28   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.90        1:06.36   
10  Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    32.56        1:06.53   
11  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    32.26        1:06.63   
12  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    32.45        1:07.61   
13  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    32.42        1:07.69   
14  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    32.73        1:08.02   
15  Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    32.62        1:08.12   
16  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.17        1:08.22   
17  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    32.91        1:08.67   
18  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    33.50        1:09.94   
19  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    33.61        1:10.21   
20  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    34.35        1:10.27   
20  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    34.00        1:10.27   
22  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS    35.20        1:11.77   
23  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    34.87        1:11.86   
24  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    34.95        1:12.85   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.62        1:21.61   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    38.59        1:22.47   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.38        1:26.11   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    40.20        1:26.90   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    41.60        1:31.16   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    40.83        1:33.19   
Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    41.41        1:33.28   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    42.81        1:33.80   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    41.46        1:34.97   
10  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap    46.60        1:45.15   
11  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    48.51        1:46.30   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    39.12        1:23.32   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.52        1:25.50   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    40.18        1:25.79   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    41.69        1:27.34   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    41.20        1:28.32   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    41.43        1:28.89   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    43.26        1:29.70   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.42        1:30.61   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    42.95        1:30.71   
10  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    43.37        1:31.50   
11  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    44.06        1:31.59   
12  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    42.87        1:31.93   
13  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.74        1:32.43   
14  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    43.58        1:33.30   
15  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.19        1:35.06   
16  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    45.18        1:35.22   
17  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    46.39        1:37.24   
18  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    45.84        1:37.41   
19  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    45.67        1:37.71   
20  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.00        1:38.28   
21  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    47.60        1:39.07   
22  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    46.87        1:41.07   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    38.54        1:18.41   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    39.77        1:19.39   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    40.94        1:27.06   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.19        1:27.75   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.02        1:27.90   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.70        1:29.65   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    44.36        1:30.51   
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    44.65        1:31.20   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    44.91        1:32.76   
10  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    45.97        1:33.90   
11  Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim    45.25        1:34.44   
12  Martin Ahlgren  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.17        1:34.95   
13  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    47.10        1:35.01   
14  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    47.07        1:36.52   
15  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.50        1:36.89   
16  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap    47.62        1:37.47   
17  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.65        1:38.57   
18  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    47.51        1:38.73   
19  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    48.38        1:39.95   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            DSQ   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.99        1:11.16   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    35.65        1:15.10   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    36.33        1:15.84   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    36.32        1:16.33   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap    37.38        1:16.93   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    37.10        1:18.17   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    38.09        1:18.18   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    36.40        1:18.41   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    37.64        1:18.64   
10  Malin Enell  1997  Nässjö SLS    38.39        1:19.76   
11  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    38.18        1:20.85   
12  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    38.22        1:20.99   
13  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    39.14        1:21.77   
14  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.63        1:21.93   
15  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.90        1:23.02   
16  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    40.20        1:23.98   
17  Josefina Ericson  1997  Trollhättans Simsällskap    41.20        1:24.80   
18  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.09        1:25.54   
19  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap    41.43        1:26.73   
20  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    42.30        1:26.77   
21  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    41.99        1:28.56   
22  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap    41.75        1:28.69   
23  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    41.82        1:29.82   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:06.68  2:17.43  3:29.33    4:40.49   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    1:07.30  2:19.59  3:31.41    4:43.77   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    1:07.06  2:18.84  3:31.69    4:45.38   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:08.77  2:23.54  3:39.40    4:54.62   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:11.28  2:26.84  3:42.31    4:55.96   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.80  2:28.18  3:47.59    5:07.33   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:14.62  2:32.59  3:50.94    5:08.16   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    1:11.67  2:29.49  3:46.59    5:08.43   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.64  2:32.86  3:53.42    5:13.85   
10  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    1:15.75  2:37.49  4:00.44    5:17.28   
11  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.99  2:35.20  3:57.30    5:18.68   
12  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    1:15.58  2:39.46  4:05.80    5:28.57   
13  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:18.63  2:43.59  4:09.93    5:30.36   
14  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.33  2:42.90  4:10.46    5:32.00   
15  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    1:21.38  2:49.17  4:17.53    5:44.29   
16  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    1:21.36  2:51.58  4:22.42    5:44.49   
17  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.46  2:52.51  4:22.98    5:47.58   
18  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    1:26.64  2:58.01  4:31.73    6:02.85   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    37.39  1:17.94  2:04.97    2:42.32   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.77  1:16.10  2:05.80    2:42.50   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    35.10  1:17.37  2:07.87    2:44.33   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    36.74  1:18.63  2:09.18    2:47.00   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    37.52  1:19.80  2:11.25    2:48.75   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    38.34  1:23.90  2:14.11    2:53.99   
Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    36.19  1:23.37  2:15.83    2:55.48   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    39.96  1:25.36  2:17.80    2:55.52   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    40.18  1:25.91  2:15.95    2:57.26   
10  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    42.27  1:27.75  2:18.61    2:57.52   
11  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    43.16  1:29.94  2:19.44    3:00.20   
12  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    42.12  1:27.43  2:22.11    3:01.57   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    44.10  1:31.49  2:21.99    3:02.67   
14  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    41.84  1:28.74  2:22.50    3:02.95   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    41.85  1:32.76  2:22.03    3:02.95   
16  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    40.67  1:28.16  2:22.51    3:05.24   
17  Linda Virta  1996  IF Åland    42.46  1:30.70  2:27.57    3:09.80   
18  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    41.50  1:32.79  2:29.92    3:16.97   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            36.44   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            36.82   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            37.31   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.91   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.31   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            39.26   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.72   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            40.41   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            42.93   
10  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            42.99   
11  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.45   
12  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            43.69   
13  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            45.37   
14  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            46.20   
15  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap            46.55   
16  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            47.86   
17  Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            48.00   
18  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            48.33   
19  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.33   
20  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            49.93   
21  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            50.24   
22  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap            51.37   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            DNS   
Martin Ahlgren  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap            DSQ   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.48   
  Josefine Rydberg  1995      35.84        35.84   
  Sara Nordström  1995      36.47        1:12.31   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      34.87        1:47.18   
  Elin Podéus  1997      38.30        2:25.48   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            2:28.03   
  Selma Ogden  1995      37.04        37.04   
  Astrid Blomqvist  1996      35.57        1:12.61   
  Lina Westerlund  1995      37.64        1:50.25   
  Elisabeth Ödman  1995      37.78        2:28.03   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:28.74   
  Ena Glavas  1995      36.73        36.73   
  Maria Schultzén  1995      37.24        1:13.97   
  Madelene Andersson  1995      37.24        1:51.21   
  Victoria Forsman  1995      37.53        2:28.74   
                     
Jss Damer Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            2:30.66   
  Felicia Wallgren  1995      37.53        37.53   
  Jonna Andersson  1995      37.67        1:15.20   
  Johanna Gadmar  1996      39.35        1:54.55   
  Jennifer Hertzberg  1996      36.11        2:30.66   
                     
Nässjö SLS Lag 1 Flickor  1995  Nässjö SLS            2:30.70   
  Matilda Axelsson  1995      37.59        37.59   
  Annie Myrlander  1995      38.26        1:15.85   
  Frida Ravn  1995      38.96        1:54.81   
  Alice Holmberg  1995      35.89        2:30.70   
                     
Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            2:30.75   
  Felicia Torbjörnsson  1995      40.98        40.98   
  Emelie Quander  1995      36.48        1:17.46   
  Paulina Sköld  1995      39.75        1:57.21   
  Nelly Henriksson  1995      33.54        2:30.75   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:33.37   
  Johanna Rempling  1995      37.66        37.66   
  Johanna Janebäck  1996      42.69        1:20.35   
  Johanna Lentini  1996      38.76        1:59.11   
  Malin Westman  1995      34.26        2:33.37   
                     
Västerås SS Damer Lag 1  1995  Västerås Simsällskap            2:35.32   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      37.66        37.66   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      38.58        1:16.24   
  Elin Berggren  1996      39.56        1:55.80   
  Clara Wiman  1996      39.52        2:35.32   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:36.86   
  Christina Ekstedt  1996      38.78        38.78   
  Johanna Andersson  1996      38.64        1:17.42   
  Inez Kristensson  1997      39.80        1:57.22   
  Hanna Börjesson  1996      39.64        2:36.86   
                     
10  Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            2:37.09   
  My Arneke Möjne  1995      39.54        39.54   
  Maria Bergqvist  1995      37.92        1:17.46   
  Linnea Magnusson  1996      40.67        1:58.13   
  Sofia Zand  1997      38.96        2:37.09   
                     
11  Upsala Sim Flickor Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            2:37.73   
  Julia Dannfors  1995      39.66        39.66   
  Vilma Heimer  1996      38.01        1:17.67   
  Mari Edlert  1995      39.70        1:57.37   
  Malin Burman  1996      40.36        2:37.73   
                     
12  Jss Damer Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            2:39.37   
  Cornelia Andersson  1995      40.00        40.00   
  Jasmine Elgh  1995      41.10        1:21.10   
  Emelia Karlsson  1997      40.60        2:01.70   
  Matilda Holm  1995      37.67        2:39.37   
                     
13  Motala SS Flickor  1995  Motala Simsällskap            2:43.34   
  Therese Karlsson  1995      40.60        40.60   
  Ellen Thor  1997      41.74        1:22.34   
  Karin Sjöberg  1997      46.00        2:08.34   
  Alice Ivarsson  1996      35.00        2:43.34   
                     
14  Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:46.48   
  Sabina Franzén  1995      43.67        43.67   
  Tina Johansson  1995      39.13        1:22.80   
  Irma Klipic  1996      42.22        2:05.02   
  Isabella Hagberg  1996      41.46        2:46.48   
                     
15  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:47.85   
  Boel Knutson  1995      39.75        39.75   
  Hanna Larsson  1995      40.71        1:20.46   
  Olivia Karlsson  1997      45.65        2:06.11   
  Angelica Yngvesson  1996      41.74        2:47.85   
                     
16  Ösa Lag 1 Fl 13 O Y  1995  Örebro Simallians            2:48.80   
  Nathalie Larsson  1996      37.46        37.46   
  Louise Skoglund  1996      40.32        1:17.78   
  Stephanie Larsson  1997      44.76        2:02.54   
  Sara Arvidsson  1998      46.26        2:48.80   
                     
17  Göteborg Sim Lag 2 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:51.28   
  Charlotte Ericson  1996      40.05        40.05   
  Amanda Janzon  1997      43.65        1:23.70   
  Matilda Kewenter  1997      45.07        2:08.77   
  Viktoria Reinhold  1996      42.51        2:51.28   
                     
18  Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            2:51.33   
  Erika Settland  1996      43.31        43.31   
  Daniela Kindstrand  1997      40.63        1:23.94   
  Elin Elm  1998      43.99        2:07.93   
  Emma Bergqvist  1998      43.40        2:51.33   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            1:59.34   
  Axel Pettersson  1995      28.86        28.86   
  Emil Gustavsson  1995      29.79        58.65   
  Abel Fistume  1995      29.07        1:27.72   
  Daniel Forndal  1997      31.62        1:59.34   
                     
Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:03.41   
  Joachim Bratt  1995      31.37        31.37   
  Patrik Löfgren  1996      31.21        1:02.58   
  Richard Wang  1995      29.83        1:32.41   
  Anton Welliver  1995      31.00        2:03.41   
                     
Säffle SS Lag P13  1995  Säffle Simsällskap            2:06.58   
  Tim Skoogh  1995      32.26        32.26   
  Simon Wanna  1996      31.05        1:03.31   
  Carl Rogne  1996      34.08        1:37.39   
  Konrad Nilsson  1995      29.19        2:06.58   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:06.83   
  Arwid Anesten  1995      31.59        31.59   
  Casper Eriksson  1996      34.78        1:06.37   
  Adam Paulsson  1995      29.96        1:36.33   
  Dennis Tan  1995      30.50        2:06.83   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:07.77   
  Grim Sjöberg  1995      29.45        29.45   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      30.60        1:00.05   
  Pontus Askmalm  1996      32.99        1:33.04   
  Johan Ulander  1995      34.73        2:07.77   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.85   
  Linus Björling  1995      31.64        31.64   
  Kevin Thorvaldsson  1995      31.04        1:02.68   
  Henrik Podéus  1995      33.15        1:35.83   
  David Magnusson  1995      34.02        2:09.85   
                     
Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            2:13.08   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      35.33        35.33   
  Timmie Rydberg  1996      34.47        1:09.80   
  Mikael Blum  1995      32.16        1:41.96   
  John Olsson  1995      31.12        2:13.08   
                     
Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            2:17.58   
  Olof Karlsson  1996      32.80        32.80   
  Kevin Kilit  1995      31.64        1:04.44   
  Patrik Bjärterot  1995      36.45        1:40.89   
  Oskar Bergendahl  1997      36.69        2:17.58   
                     
Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            2:18.28   
  Daniel Olsson  1996      33.47        33.47   
  Filip Fredriksson  1996      33.50        1:06.97   
  Oskar Johnsson  1996      35.04        1:42.01   
  Carl Norlander  1997      36.27        2:18.28   
                     
10  Upsala Sim Pojkar Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            2:20.45   
  Alexander Matkoski  1996      34.04        34.04   
  Philip Lind  1995      36.08        1:10.12   
  Oscar Barthelsson  1996      34.94        1:45.06   
  Axel Dahlbom  1996      35.39        2:20.45   
                     
11  Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:20.69   
  Pontus Hammarkvist  1995      35.61        35.61   
  Hampus Lovinge  1998      34.19        1:09.80   
  Hugo Rydberg  1998      36.35        1:46.15   
  Axel Podéus  1997      34.54        2:20.69   
                     
12  Anderstorps SS  1995  Anderstorps Simsällskap            2:22.04   
  Markus Malm  1997      35.12        35.12   
  Alexander Bogesten  1997      37.80        1:12.92   
  Henry Kerman  1997      35.31        1:48.23   
  Zackarias Holmstrand  1996      33.81        2:22.04   
                     
13  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:22.78   
  Georg Hess  1996      34.79        34.79   
  Axel Wahlberg  1997      35.18        1:09.97   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      34.96        1:44.93   
  Marcus Pedersen  1997      37.85        2:22.78   
                     
14  Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Göteborg Sim            2:24.20   
  Erik Panzar  1996      33.64        33.64   
  Ronni Mleczkovicz  1997      35.85        1:09.49   
  Eric Gustafsson  1997      36.82        1:46.31   
  Max Bergstrand  1998      37.89        2:24.20   
                     
15  Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            2:46.02   
  David Hörling  1997      40.26        40.26   
  Konrad Ekström  1998      41.87        1:22.13   
  Daniel Engelson  1998      40.24        2:02.37   
  Tyrone Svensson  1998      43.65        2:46.02   
                     
Karlstads SS P 13 Lag 1  1995  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            30.29   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            31.85   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.06   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.34   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            33.41   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            33.59   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            33.65   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.76   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap            35.13   
10  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap            35.22   
11  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap            35.27   
12  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            35.28   
13  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.76   
14  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            35.94   
15  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            36.09   
16  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS            36.11   
17  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap            36.23   
18  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap            36.43   
19  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            36.53   
20  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            36.69   
21  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            36.72   
22  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            36.75   
23  Isabelle Carlsson  1995  Skäret Simsällskap            36.93   
24  Amanda Tydén  1995  Linköpings Allmänna SS            37.34   
25  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.43   
26  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            37.45   
27  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            37.49   
28  Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            37.53   
29  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            38.01   
30  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            39.64   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            35.05   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap            36.34   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            37.79   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            37.79   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap            38.05   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            39.25   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.45   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.45   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            39.77   
10  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.49   
11  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            40.62   
12  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            41.95   
13  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap            43.47   
14  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            43.61   
15  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.16   
16  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            44.41   
17  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.62   
18  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            46.82   
19  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.84   
20  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap            47.09   
21  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.37   
22  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            50.72   
23  Filip Åkesson  1995  Linköpings Allmänna SS            51.36   
24  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            52.62   
Joar Drotz  1995  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            34.04   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.19   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            35.37   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            35.57   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            36.31   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            36.61   
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            37.48   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            37.85   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            38.14   
10  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.65   
11  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            38.76   
12  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap            38.79   
13  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            39.06   
14  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            39.10   
15  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            39.38   
16  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            39.84   
17  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS            40.20   
18  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.40   
19  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            40.52   
20  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            40.70   
21  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.95   
22  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            41.16   
23  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians            41.62   
24  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            41.69   
24  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.69   
26  Amanda Andersson  1996  Skäret Simsällskap            42.37   
27  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            42.50   
28  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            43.27   
29  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            43.53   
30  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            43.67   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            30.73   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.76   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            31.06   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            32.37   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.44   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap            32.54   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.72   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            33.06   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            33.41   
10  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            33.43   
11  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            33.48   
12  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            33.93   
13  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            33.97   
14  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            34.06   
15  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            34.18   
16  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            34.54   
17  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            34.63   
18  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            34.64   
19  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            34.90   
20  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            35.09   
21  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            35.53   
22  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            36.02   
23  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            36.83   
24  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            37.08   
25  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.43   
26  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            37.67   
27  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            37.68   
Tom Fransson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.69  2:37.06  3:59.30    5:20.44   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:20.12  2:46.45  4:14.28    5:38.65   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap    1:21.48  2:49.32  4:16.11    5:39.50   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:23.45  2:57.04  4:30.59    6:05.23   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:25.25  3:00.82  4:35.60    6:11.20   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:26.59  3:01.99  4:37.30    6:11.82   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    1:29.58  3:06.32  4:43.42    6:16.50   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    1:28.41  3:04.98  4:41.94    6:19.18   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:31.23  3:14.30  5:00.35    6:49.69   
10  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:35.16  3:22.69  5:09.30    6:51.05   
11  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    1:33.79  3:22.30  5:13.91    6:57.48   
12  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    1:33.92  3:23.28  5:14.25    7:02.20   
13  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians    1:38.55  3:27.98  5:18.91    7:02.78   
14  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:44.29  3:35.43  5:20.87    7:19.76   
15  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    1:41.08  3:39.22  5:37.97    7:35.44   
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            39.98   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            43.37   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.10   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.70   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            45.07   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            45.18   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            46.33   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            46.73   
Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            46.92   
10  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            47.40   
11  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.62   
12  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap            49.06   
13  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.25   
14  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap            49.26   
15  Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            49.27   
16  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap            49.68   
17  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            49.93   
18  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.11   
19  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg            50.25   
20  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            50.69   
21  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            50.86   
22  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            52.30   
23  Martin Ahlgren  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.34   
24  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            52.49   
25  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            53.19   
26  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            53.74   
27  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            53.86   
Jesper Ahlén  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    34.10        1:11.24   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.80        1:13.46   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    35.89        1:14.12   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.75        1:15.60   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.17        1:15.82   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.79        1:17.09   
Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    38.46        1:18.28   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    38.55        1:18.61   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    38.79        1:19.10   
10  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    38.39        1:19.52   
11  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    40.28        1:21.22   
12  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    40.15        1:21.95   
13  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    40.14        1:22.18   
14  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    39.28        1:22.30   
15  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    39.34        1:22.48   
16  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    40.22        1:22.63   
17  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.19        1:22.91   
18  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:23.06   
19  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    41.53        1:23.38   
20  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    40.55        1:24.04   
21  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    40.88        1:24.21   
22  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS    41.42        1:25.05   
23  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    41.18        1:25.51   
24  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    41.69        1:26.45   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.87        1:01.83   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    30.27        1:01.99   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    30.79        1:03.50   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    30.81        1:04.45   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    31.14        1:04.68   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    31.64        1:05.07   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    31.74        1:05.26   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.52        1:07.24   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    32.41        1:07.51   
10  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    32.99        1:07.66   
11  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    32.75        1:07.89   
12  Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    32.73        1:07.98   
13  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.33        1:09.50   
14  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.81        1:09.68   
15  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.57        1:10.93   
16  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    33.86        1:10.96   
17  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    34.38        1:11.22   
18  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.16        1:11.47   
19  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    35.65        1:12.94   
20  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    34.65        1:12.99   
21  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    35.29        1:13.07   
22  Hampus Johansson  1995  Skäret Simsällskap    34.58        1:14.39   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Richard Wang  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    36.22        1:16.01   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.03        1:16.32   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    36.08        1:17.45   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    37.43        1:21.31   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    37.84        1:21.71   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    37.86        1:22.02   
Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    37.68        1:24.18   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    39.10        1:26.06   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.62        1:28.50   
10  Linda Virta  1996  IF Åland    41.28        1:28.92   
11  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    39.13        1:28.98   
12  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    40.16        1:29.11   
13  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap    42.89        1:29.69   
14  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    41.07        1:30.01   
15  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    41.11        1:30.06   
16  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    42.22        1:30.40   
17  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    42.44        1:31.52   
18  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    42.24        1:33.73   
19  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    42.98        1:33.83   
20  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    42.53        1:35.14   
21  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    43.62        1:37.22   
22  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    45.05        1:37.59   
23  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    43.87        1:37.94   
24  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    44.14        1:40.96   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    40.46        1:24.87   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    43.42        1:29.78   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    42.06        1:30.51   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.62        1:31.03   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    44.06        1:31.65   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    44.44        1:32.50   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    44.80        1:32.54   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    46.04        1:36.33   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    44.90        1:37.62   
10  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.68        1:37.63   
11  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    48.13        1:39.29   
12  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.87        1:40.93   
13  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    48.61        1:40.95   
14  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.63        1:42.81   
15  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    49.53        1:43.69   
16  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    49.23        1:44.59   
17  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    50.26        1:45.21   
18  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    52.52        1:46.29   
19  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap    52.35        1:46.84   
20  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    51.15        1:49.09   
21  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    51.80        1:50.39   
22  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    53.44        1:51.72   
Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.92        1:24.23   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    42.66        1:25.56   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    41.55        1:25.58   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    41.96        1:26.44   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    42.51        1:27.22   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    43.90        1:28.43   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    43.60        1:29.01   
Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.38        1:31.86   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    45.57        1:32.06   
10  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    45.68        1:32.18   
11  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.22        1:34.25   
12  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    46.77        1:34.74   
13  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    46.72        1:34.99   
14  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    46.88        1:35.69   
15  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    45.52        1:36.32   
16  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    47.41        1:36.40   
17  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap    46.41        1:36.95   
18  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians    47.84        1:38.36   
19  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    48.11        1:38.61   
20  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap    48.95        1:40.04   
21  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    48.68        1:40.70   
22  Olivia Karlsson  1997  Simklubben Elfsborg    48.49        1:41.90   
23  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    48.81        1:42.60   
24  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    49.70        1:46.79   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    32.34        1:06.89   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.82        1:12.83   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.60        1:14.20   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    35.70        1:16.56   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    37.62        1:17.26   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim    36.90        1:17.34   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.29        1:17.57   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    37.71        1:17.97   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    37.87        1:17.97   
10  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    38.24        1:19.06   
11  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.45        1:20.10   
12  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    39.41        1:21.04   
13  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg    38.57        1:21.77   
14  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    37.79        1:21.86   
15  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap    39.07        1:22.78   
16  Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    39.48        1:23.62   
17  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    40.40        1:23.73   
18  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap    40.15        1:24.78   
19  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.40        1:27.12   
20  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    41.83        1:28.53   
21  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    42.44        1:29.32   
22  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    42.37        1:30.84   
23  Martin Ahlgren  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.92        1:31.58   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:09.61  2:22.08  3:34.62    4:43.42   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:07.02  2:20.12  3:34.18    4:43.82   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.25  2:22.15  3:36.15    4:50.24   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:11.39  2:27.92  3:42.68    4:53.56   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    1:10.67  2:27.31  3:43.68    5:00.79   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    1:11.01  2:26.46  3:43.91    5:01.65   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.25  2:27.61  3:47.86    5:06.39   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.45  2:32.44  3:50.23    5:06.65   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    1:12.68  2:31.62  3:50.91    5:07.95   
10  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    1:13.46  2:32.14  3:51.72    5:10.35   
11  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:14.10  2:32.94  3:52.17    5:10.58   
12  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    1:12.46  2:32.00  3:52.81    5:12.05   
13  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    1:13.14  2:33.02  3:53.25    5:13.78   
14  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:15.57  2:36.49  3:56.55    5:14.01   
15  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    1:18.49  2:41.67  4:05.29    5:28.49   
16  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:17.86  2:41.01  4:06.01    5:29.22   
17  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    1:16.53  2:41.43  4:07.51    5:30.40   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.31  1:18.29  2:09.35    2:47.51   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    39.26  1:25.26  2:16.90    2:55.41   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    40.66  1:29.64  2:21.80    3:00.64   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    40.06  1:26.33  2:22.90    3:01.49   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    43.86  1:31.77  2:23.71    3:01.52   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    42.12  1:32.83  2:24.25    3:03.70   
Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    40.21  1:28.85  2:24.14    3:06.29   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    46.21  1:35.13  2:27.30    3:07.15   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    44.74  1:34.52  2:28.49    3:07.32   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    44.57  1:32.83  2:28.12    3:10.84   
11  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    50.74  1:43.34  2:33.97    3:15.39   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    46.85  1:37.37  2:34.57    3:16.26   
13  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    44.24  1:33.80  2:33.38    3:17.70   
14  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    49.63  1:38.42  2:36.65    3:20.68   
15  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    45.81  1:36.04  2:34.66    3:20.91   
16  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.53  1:37.14  2:36.16    3:26.00   
17  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    52.72  1:44.78  2:43.40    3:29.39   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.76   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            37.23   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            37.92   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            38.85   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            39.44   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            40.54   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            42.18   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            42.28   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            42.84   
10  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            43.88   
11  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            43.94   
12  Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap            44.66   
13  Olivia Karlsson  1997  Simklubben Elfsborg            44.69   
14  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            45.47   
15  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            45.89   
16  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            46.03   
17  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.23   
18  Josefina Ericson  1997  Trollhättans Simsällskap            46.32   
19  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.33   
20  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap            47.02   
21  Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap            47.24   
22  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            47.48   
23  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            48.04   
24  Malin Enell  1997  Nässjö SLS            48.18   
25  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            48.25   
26  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap            49.01   
27  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            50.65   
28  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            51.59   
29  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            52.93   
Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            2:25.71   
  Axel Pettersson  1995      33.66        33.66   
  Abel Fistume  1995      37.30        1:10.96   
  Daniel Forndal  1997      39.10        1:50.06   
  Emil Gustavsson  1995      35.65        2:25.71   
                     
Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:27.87   
  Anton Welliver  1995      35.89        35.89   
  Patrik Löfgren  1996      36.42        1:12.31   
  Joachim Bratt  1995      37.12        1:49.43   
  Richard Wang  1995      38.44        2:27.87   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:29.21   
  Dennis Tan  1995      36.45        36.45   
  Georg Hess  1996      38.30        1:14.75   
  Arwid Anesten  1995      38.37        1:53.12   
  Adam Paulsson  1995      36.09        2:29.21   
                     
Säffle SS Lag P13  1995  Säffle Simsällskap            2:34.88   
  Konrad Nilsson  1995      36.36        36.36   
  Carl Rogne  1996      44.13        1:20.49   
  Simon Wanna  1996      39.55        2:00.04   
  Tim Skoogh  1995      34.84        2:34.88   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:38.04   
  Kevin Thorvaldsson  1995      39.70        39.70   
  Hugo Rydberg  1998      42.24        1:21.94   
  Linus Björling  1995      38.05        1:59.99   
  Henrik Podéus  1995      38.05        2:38.04   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:42.09   
  Grim Sjöberg  1995      38.96        38.96   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      41.37        1:20.33   
  Daniel Olsson  1996      40.65        2:00.98   
  Oskar Johnsson  1996      41.11        2:42.09   
                     
Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            2:42.82   
  Max Ackerman  1995      42.58        42.58   
  Mikael Blum  1995      42.29        1:24.87   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      43.51        2:08.38   
  John Olsson  1995      34.44        2:42.82   
                     
Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:48.17   
  Hampus Lovinge  1998      42.42        42.42   
  Axel Podéus  1997      42.48        1:24.90   
  Muhamed Halilic  1997      43.76        2:08.66   
  Marcus Forsgren  1996      39.51        2:48.17   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Göteborg Sim            2:51.79   
  Erik Panzar  1996      43.27        43.27   
  Eric Gustafsson  1997      42.45        1:25.72   
  Pär Börjesson  1998      42.58        2:08.30   
  Ronni Mleczkovicz  1997      43.49        2:51.79   
                     
10  Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            2:56.08   
  Olof Karlsson  1996      42.70        42.70   
  Kevin Kilit  1995      43.40        1:26.10   
  Oskar Bergendahl  1997      47.04        2:13.14   
  Patrik Bjärterot  1995      42.94        2:56.08   
                     
11  Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            2:56.14   
  Filip Fredriksson  1996      43.44        43.44   
  Pontus Askmalm  1996      45.53        1:28.97   
  Carl Norlander  1997      42.90        2:11.87   
  Johan Ulander  1995      44.27        2:56.14   
                     
12  Upsala Sim Pojkar Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            2:56.17   
  Axel Dahlbom  1996      43.14        43.14   
  Alexander Matkoski  1996      42.91        1:26.05   
  Oscar Barthelsson  1996      44.78        2:10.83   
  Philip Lind  1995      45.34        2:56.17   
                     
13  Anderstorps SS  1995  Anderstorps Simsällskap            3:05.44   
  Henry Kerman  1997      46.11        46.11   
  Alexander Bogesten  1997      51.17        1:37.28   
  Markus Malm  1997      45.91        2:23.19   
  Zackarias Holmstrand  1996      42.25        3:05.44   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:00.16   
  Sara Nordström  1995      28.96        28.96   
  Josefine Rydberg  1995      29.82        58.78   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      30.33        1:29.11   
  Tina Johansson  1995      31.05        2:00.16   
                     
Jss Damer Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            2:04.74   
  Felicia Wallgren  1995      31.61        31.61   
  Jasmine Elgh  1995      32.30        1:03.91   
  Jennifer Hertzberg  1996      30.80        1:34.71   
  Matilda Holm  1995      30.03        2:04.74   
                     
Nässjö SLS Lag 1 Flickor  1995  Nässjö SLS            2:05.05   
  Alice Holmberg  1995      29.87        29.87   
  Annie Myrlander  1995      31.63        1:01.50   
  Matilda Axelsson  1995      31.11        1:32.61   
  Vendela Juberg  1995      32.44        2:05.05   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:05.36   
  Maria Bergqvist  1995      30.31        30.31   
  Ena Glavas  1995      31.34        1:01.65   
  Victoria Forsman  1995      31.33        1:32.98   
  My Arneke Möjne  1995      32.38        2:05.36   
                     
Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            2:06.08   
  Nelly Henriksson  1995      30.57        30.57   
  Emelie Quander  1995      30.27        1:00.84   
  Paulina Sköld  1995      31.74        1:32.58   
  Felicia Torbjörnsson  1995      33.50        2:06.08   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            2:06.59   
  Astrid Blomqvist  1996      31.36        31.36   
  Lina Westerlund  1995      32.61        1:03.97   
  Selma Ogden  1995      31.16        1:35.13   
  Julia Dannfors  1995      31.46        2:06.59   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:07.46   
  Kim Holmlund  1996      33.50        33.50   
  Johanna Rempling  1995      30.50        1:04.00   
  Ulrika Holm  1996      33.48        1:37.48   
  Malin Westman  1995      29.98        2:07.46   
                     
Västerås SS Damer Lag 1  1995  Västerås Simsällskap            2:10.87   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      31.38        31.38   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      31.46        1:02.84   
  Clara Wiman  1996      33.88        1:36.72   
  Elin Berggren  1996      34.15        2:10.87   
                     
Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            2:13.83   
  Maria Schultzén  1995      33.81        33.81   
  Madelene Andersson  1995      31.87        1:05.68   
  Linnea Magnusson  1996      33.24        1:38.92   
  Erika Settland  1996      34.91        2:13.83   
                     
10  Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:15.26   
  Hanna Börjesson  1996      33.95        33.95   
  Viktoria Reinhold  1996      34.72        1:08.67   
  Christina Ekstedt  1996      31.47        1:40.14   
  Inez Kristensson  1997      35.12        2:15.26   
                     
11  Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:16.41   
  Hanna Klipic  1996      33.36        33.36   
  Elin Podéus  1997      35.28        1:08.64   
  Sabina Franzén  1995      33.84        1:42.48   
  Irma Klipic  1996      33.93        2:16.41   
                     
12  Upsala Sim Flickor Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            2:16.50   
  Mari Edlert  1995      33.52        33.52   
  Elisabeth Ödman  1995      33.40        1:06.92   
  Malin Burman  1996      35.58        1:42.50   
  Vilma Heimer  1996      34.00        2:16.50   
                     
13  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:17.64   
  Hanna Larsson  1995      32.29        32.29   
  Ida Andersson  1997      39.69        1:11.98   
  Boel Knutson  1995      31.85        1:43.83   
  Angelica Yngvesson  1996      33.81        2:17.64   
                     
14  Jss Damer Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            2:18.43   
  Jonna Andersson  1995      34.12        34.12   
  Cecilia Johansson  1996      37.44        1:11.56   
  Johanna Gadmar  1996      33.28        1:44.84   
  Cornelia Andersson  1995      33.59        2:18.43   
                     
15  Göteborg Sim Lag 2 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:21.51   
  Johanna Andersson  1996      34.53        34.53   
  Charlotte Ericson  1996      33.85        1:08.38   
  Matilda Kewenter  1997      35.86        1:44.24   
  Amanda Janzon  1997      37.27        2:21.51   
                     
16  Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            2:23.85   
  Amanda Tydén  1995      33.91        33.91   
  Daniela Kindstrand  1997      36.64        1:10.55   
  Sofia Zand  1997      36.49        1:47.04   
  Emelie Gidlöf  1997      36.81        2:23.85   
                     
16  Säffle SS Lag F13  1995  Säffle Simsällskap            2:23.85   
  Evelina Wensberg  1996      35.72        35.72   
  Linnéa Bergsland  1996      35.81        1:11.53   
  Petra Johansson  1997      39.91        1:51.44   
  Lina Andersen  1996      32.41        2:23.85   
                     
18  Ösa Lag 1 Fl 13 O Y  1995  Örebro Simallians            2:30.88   
  Nathalie Larsson  1996      32.93        32.93   
  Louise Skoglund  1996      38.21        1:11.14   
  Sara Arvidsson  1998      40.72        1:51.86   
  Stephanie Larsson  1997      39.02        2:30.88   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    32.15        1:09.07   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    34.47        1:14.60   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    35.29        1:16.07   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    36.65        1:16.13   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.24        1:16.40   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    36.84        1:18.06   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    36.14        1:18.44   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    36.81        1:20.06   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.94        1:22.88   
10  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.64        1:24.77   
11  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.72        1:27.30   
12  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    40.29        1:28.51   
13  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.93        1:31.79   
14  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.58        1:33.24   
15  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    43.04        1:35.90   
16  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.70        1:36.27   
17  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    45.94        1:38.84   
18  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    45.94        1:45.86   
Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    35.46        1:14.32   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.24        1:17.33   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    37.13        1:17.36   
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    38.87        1:21.47   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    39.23        1:24.64   
Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.93        1:25.03   
Julia Böjeryd  1995  Karlstads Simsällskap    40.82        1:25.26   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    40.40        1:27.30   
Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    41.96        1:27.51   
10  Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.60        1:27.67   
11  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    42.11        1:28.03   
12  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS    42.77        1:28.72   
13  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    43.41        1:30.77   
14  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    43.35        1:30.79   
15  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    42.46        1:31.85   
16  Vendela Juberg  1995  Nässjö SLS    42.54        1:32.19   
17  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    43.61        1:32.67   
18  Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen    44.15        1:32.83   
19  Malin Kullberg  1995  Västerås Simsällskap    43.28        1:32.94   
20  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    44.32        1:33.44   
21  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    44.16        1:33.82   
22  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    45.26        1:35.10   
23  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    45.64        1:37.88   
Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.53        1:17.45   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    40.91        1:21.97   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    39.68        1:22.83   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.08        1:24.56   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    41.41        1:24.83   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    42.50        1:24.89   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.93        1:25.87   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    42.59        1:27.19   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    43.20        1:27.25   
10  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    41.89        1:27.29   
11  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    44.52        1:28.20   
12  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    45.02        1:28.75   
13  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    44.45        1:28.93   
14  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap    43.63        1:29.29   
15  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    43.02        1:29.75   
16  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    45.19        1:29.91   
17  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    43.64        1:30.03   
18  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    43.13        1:30.40   
19  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    43.87        1:30.81   
20  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    44.66        1:33.44   
21  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.74        1:36.65   
22  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    48.16        1:36.74   
23  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap    47.14        1:37.79   
24  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    45.21        1:38.14   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    30.76        1:05.25   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.30        1:05.83   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    31.27        1:06.25   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.92        1:08.59   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    33.19        1:09.30   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    34.26        1:11.62   
Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    35.19        1:11.65   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    33.59        1:11.93   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    34.77        1:12.23   
10  Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    34.57        1:12.44   
11  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    34.26        1:12.48   
12  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    34.14        1:13.61   
13  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.10        1:13.92   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    34.80        1:14.14   
15  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.48        1:14.41   
16  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    35.42        1:14.45   
17  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    35.29        1:14.86   
18  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    35.98        1:15.09   
19  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    36.75        1:16.62   
20  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    36.23        1:16.83   
21  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    37.02        1:16.96   
22  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS    37.47        1:17.12   
23  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    36.76        1:17.60   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    37.27        1:22.37   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.94        1:25.32   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    40.98        1:25.58   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    40.53        1:27.73   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    43.83        1:33.95   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.67        1:38.09   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    47.18        1:40.53   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    46.93        1:41.68   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    48.47        1:48.09   
10  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap    55.42        1:59.40   
Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            DSQ   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    43.50        1:31.33   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    44.21        1:33.68   
Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap    46.32        1:36.95   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    46.35        1:37.29   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    45.70        1:37.96   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    47.13        1:38.33   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    46.82        1:39.77   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    47.33        1:41.20   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    47.54        1:41.39   
10  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    47.58        1:41.46   
11  Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap    49.25        1:41.68   
12  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.81        1:42.72   
13  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    48.10        1:43.16   
14  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    49.36        1:46.29   
15  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians    52.40        1:48.05   
16  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.11        1:48.62   
16  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg    51.29        1:48.62   
18  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    50.31        1:48.80   
19  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    52.87        1:51.40   
20  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg    54.25        1:52.35   
21  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    52.67        1:53.57   
22  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    53.41        1:54.65   
Josefina Ericson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            32.38   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap            34.28   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            34.74   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            34.84   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            34.97   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            35.13   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.30   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            35.97   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            36.19   
10  Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap            36.46   
11  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.66   
12  Hampus Johansson  1995  Skäret Simsällskap            36.87   
13  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.34   
14  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.30   
15  Richard Wang  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.44   
16  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.56   
17  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.85   
18  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            39.05   
19  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970            39.18   
20  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            40.23   
21  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            41.19   
22  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.93   
23  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            42.66   
24  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            43.65   
25  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap            43.75   
26  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.95   
Martin Wikström  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Victor Fredriksson  1995  Säffle Simsällskap            DNS   
Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.60   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            28.65   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            29.85   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            30.02   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            30.20   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.31   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.37   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            30.50   
Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            30.71   
10  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap            30.81   
11  Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.94   
12  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.25   
13  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            31.44   
13  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            31.44   
15  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            31.73   
16  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            31.78   
17  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            31.87   
18  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            32.17   
19  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap            32.22   
20  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            32.26   
21  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            32.38   
22  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap            32.55   
23  Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.70   
24  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            32.98   
25  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS            34.25   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            DNS   
My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    1:13.66  2:31.80  3:49.53    5:08.37   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.76  2:36.74  3:57.14    5:15.81   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:14.69  2:36.30  3:59.86    5:19.52   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    1:14.70  2:38.80  4:05.41    5:28.13   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    1:18.40  2:47.14  4:16.23    5:39.84   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:20.39  2:48.22  4:17.47    5:43.52   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:19.74  2:47.73  4:17.69    5:45.04   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:21.81  2:50.38  4:22.41    5:51.11   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:23.57  2:54.53  4:25.70    5:51.19   
10  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    1:23.15  2:53.74  4:24.54    5:51.77   
11  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:22.82  2:57.19  4:31.42    5:59.85   
12  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.95  2:58.77  4:35.29    6:09.66   
13  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:20.73  2:57.76  4:36.69    6:12.57   
14  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:31.59  3:08.69  4:44.80    6:19.05   
15  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:26.77  3:05.57  4:47.63    6:25.95   
16  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.97  3:13.46  4:55.69    6:32.97   
17  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:30.88  3:14.56  5:02.56    6:42.88   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            38.23   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.67   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            39.63   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.97   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            40.46   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim            40.93   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            41.01   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            41.22   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            41.32   
10  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.45   
11  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.79   
12  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            42.18   
13  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            42.19   
14  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            42.27   
15  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            42.70   
15  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            42.70   
17  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            43.10   
18  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            43.11   
19  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap            43.14   
20  Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            43.24   
21  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            43.57   
22  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim            43.74   
23  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            44.35   
24  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            44.37   
25  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            45.35   
26  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.39   
27  Linnéa Bergsland  1996  Säffle Simsällskap            45.54   
28  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            45.62   
29  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            45.77   
Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            36.88   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            36.93   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            37.90   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            39.41   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            40.74   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.98   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap            41.05   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.06   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            41.06   
10  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.08   
11  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.72   
12  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            42.75   
12  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.75   
14  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS            43.36   
15  Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            43.69   
16  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.09   
17  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            44.61   
18  Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            44.68   
19  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim            44.73   
20  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap            46.02   
21  Axel Wahlberg  1997  Simklubben Elfsborg            46.03   
22  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap            46.11   
23  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            46.12   
24  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            46.25   
25  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            46.76   
26  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.38   
27  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            53.26   
Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.82   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            33.02   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            33.14   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            34.95   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            35.18   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            35.40   
Malin Enell  1997  Nässjö SLS            35.52   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            35.93   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap            36.01   
10  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            36.72   
11  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            36.79   
12  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            37.00   
13  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.13   
14  Petra Pagil  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.20   
15  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS            37.44   
16  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            37.76   
17  Emma Götlind  1998  Simklubben Elfsborg            37.77   
18  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap            38.22   
19  Josefina Ericson  1997  Trollhättans Simsällskap            38.29   
20  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians            39.09   
21  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            39.56   
22  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            39.63   
23  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            39.69   
24  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            39.98   
25  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen            40.22   
26  Sara Arvidsson  1998  Örebro Simallians            40.92   
27  Ida Andersson  1997  Simklubben Elfsborg            41.13   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Olivia Karlsson  1997  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    35.93  1:17.67  1:56.80    2:30.92   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.08  1:17.22  1:58.97    2:35.75   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.49  1:15.35  2:02.30    2:39.25   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.26  1:17.15  2:03.51    2:40.23   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.51  1:18.06  2:06.74    2:43.72   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    37.43  1:21.09  2:05.78    2:44.84   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    35.36  1:16.90  2:07.46    2:45.68   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.22  1:20.89  2:10.88    2:47.63   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    35.41  1:20.78  2:10.35    2:47.68   
10  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.60  1:22.02  2:10.72    2:47.84   
11  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    37.71  1:20.64  2:10.40    2:48.70   
12  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    36.09  1:21.28  2:12.26    2:49.62   
13  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    35.40  1:21.28  2:13.58    2:50.03   
14  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    36.96  1:21.36  2:11.20    2:50.48   
15  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    38.51  1:23.10  2:15.47    2:54.19   
16  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    41.48  1:24.67  2:16.36    2:54.31   
17  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    35.96  1:22.09  2:17.63    2:56.77   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.68   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            35.18   
Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap            37.38   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            37.66   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.01   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            38.92   
Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg            39.14   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            39.42   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            39.44   
10  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.51   
11  Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS            40.26   
12  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            40.64   
13  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            41.32   
14  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.52   
15  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            41.72   
16  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            41.73   
17  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            42.32   
18  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            42.62   
19  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            43.57   
20  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            43.72   
21  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            44.78   
22  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            45.02   
23  Gabriel Johansson  1996  Simklubben Nautilus            45.52   
24  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            46.01   
25  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            47.48   
26  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            47.80   
27  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            51.89   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.96  1:21.92  2:15.38    2:52.09   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    41.38  1:26.91  2:19.04    3:00.28   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    42.61  1:30.19  2:23.18    3:03.76   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    40.31  1:27.43  2:23.38    3:04.75   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    43.22  1:31.90  2:24.96    3:07.05   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap    43.98  1:37.64  2:31.97    3:11.82   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    47.43  1:35.83  2:27.51    3:13.06   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    46.58  1:36.49  2:36.54    3:22.55   
Julia Nordqvist  1997  Skäret Simsällskap    47.91  1:39.88  2:35.26    3:23.36   
10  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    44.36  1:35.76  2:37.81    3:24.20   
11  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    48.87  1:40.66  2:44.08    3:27.49   
12  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    47.16  1:45.23  2:41.88    3:29.03   
13  Julia Marksund-Larsson  1997  Skäret Simsällskap    49.93  1:44.16  2:45.66    3:32.40   
14  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    49.86  1:42.24  2:46.36    3:33.86   
15  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    46.44  1:38.63  2:41.84    3:34.46   
Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 50, 4X50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            2:37.57   
  Axel Pettersson  1995      38.35        38.35   
  Daniel Forndal  1997      41.46        1:19.81   
  Olof Karlsson  1996      41.91        2:01.72   
  Abel Fistume  1995      35.85        2:37.57   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:40.62   
  Marcus Pedersen  1997      45.65        45.65   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      41.15        1:26.80   
  Dennis Tan  1995      37.70        2:04.50   
  Adam Paulsson  1995      36.12        2:40.62   
                     
Säffle SS Lag P13  1995  Säffle Simsällskap            2:42.27   
  Tim Skoogh  1995      40.14        40.14   
  Simon Wanna  1996      41.51        1:21.65   
  Carl Rogne  1996      45.75        2:07.40   
  Konrad Nilsson  1995      34.87        2:42.27   
                     
Mass Lag 3  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:44.82   
  Joachim Bratt  1995      39.58        39.58   
  Patrik Löfgren  1996      43.00        1:22.58   
  Björn Lindahl  1995      39.63        2:02.21   
  Anton Welliver  1995      42.61        2:44.82   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:46.56   
  Hugo Rydberg  1998      45.22        45.22   
  Kevin Thorvaldsson  1995      39.27        1:24.49   
  Linus Björling  1995      39.62        2:04.11   
  Marcus Forsgren  1996      42.45        2:46.56   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:52.69   
  Filip Fredriksson  1996      40.66        40.66   
  Pontus Askmalm  1996      44.43        1:25.09   
  Carl Norlander  1997      43.44        2:08.53   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      44.16        2:52.69   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            3:04.52   
  Philip Lind  1995      43.43        43.43   
  Alexander Matkoski  1996      47.90        1:31.33   
  Boris Wu  1997      47.99        2:19.32   
  Axel Dahlbom  1996      45.20        3:04.52   
                     
Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:07.02   
  Henrik Podéus  1995      46.46        46.46   
  Hampus Lovinge  1998      48.87        1:35.33   
  Pontus Hammarkvist  1995      45.40        2:20.73   
  David Magnusson  1995      46.29        3:07.02   
                     
Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            3:07.65   
  Roberto Dobrescu  1997      49.66        49.66   
  Kevin Kilit  1995      44.98        1:34.64   
  Oskar Bergendahl  1997      50.17        2:24.81   
  Emil Gustavsson  1995      42.84        3:07.65   
                     
10  Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Göteborg Sim            3:10.65   
  Erik Panzar  1996      43.98        43.98   
  Eric Gustafsson  1997      51.49        1:35.47   
  Ronni Mleczkovicz  1997      46.77        2:22.24   
  Pär Börjesson  1998      48.41        3:10.65   
                     
11  Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            3:12.78   
  Timmie Rydberg  1996      46.41        46.41   
  Max Ackerman  1995      52.76        1:39.17   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      50.06        2:29.23   
  Mikael Blum  1995      43.55        3:12.78   
                     
12  Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            3:14.73   
  Oskar Johnsson  1996      48.99        48.99   
  Johan Ulander  1995      45.14        1:34.13   
  Daniel Olsson  1996      48.46        2:22.59   
  David Hörling  1997      52.14        3:14.73   
                     
13  Anderstorps SS  1995  Anderstorps Simsällskap            3:14.81   
  Henry Kerman  1997      49.78        49.78   
  Markus Malm  1997      53.35        1:43.13   
  Alexander Bogesten  1997      48.98        2:32.11   
  Zackarias Holmstrand  1996      42.70        3:14.81   
                     
14  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            3:15.99   
  Casper Eriksson  1996      43.73        43.73   
  Albin Lundell  1997      52.40        1:36.13   
  Georg Hess  1996      50.50        2:26.63   
  Axel Wahlberg  1997      49.36        3:15.99   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:16.02   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      34.13        34.13   
  Sara Nordström  1995      32.69        1:06.82   
  Josefine Rydberg  1995      34.24        1:41.06   
  Elin Podéus  1997      34.96        2:16.02   
                     
Jss Damer Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            2:19.05   
  Jonna Andersson  1995      36.37        36.37   
  Felicia Wallgren  1995      35.32        1:11.69   
  Johanna Gadmar  1996      34.27        1:45.96   
  Jennifer Hertzberg  1996      33.09        2:19.05   
                     
Lass Lag 1  1995  Linköpings Allmänna SS            2:20.60   
  Maria Bergqvist  1995      32.90        32.90   
  My Arneke Möjne  1995      35.61        1:08.51   
  Victoria Forsman  1995      36.02        1:44.53   
  Maria Schultzén  1995      36.07        2:20.60   
                     
Nässjö SLS Lag 1 Flickor  1995  Nässjö SLS            2:21.86   
  Frida Ravn  1995      36.13        36.13   
  Alice Holmberg  1995      31.31        1:07.44   
  Annie Myrlander  1995      36.40        1:43.84   
  Maria Wilhelmsson  1996      38.02        2:21.86   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            2:23.01   
  Lina Westerlund  1995      36.56        36.56   
  Astrid Blomqvist  1996      34.90        1:11.46   
  Selma Ogden  1995      35.20        1:46.66   
  Elisabeth Ödman  1995      36.35        2:23.01   
                     
Simklubben Laxen Lag 1  1995  Simklubben Laxen            2:23.72   
  Felicia Torbjörnsson  1995      38.19        38.19   
  Nelly Henriksson  1995      33.60        1:11.79   
  Emelie Quander  1995      35.40        1:47.19   
  Paulina Sköld  1995      36.53        2:23.72   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:26.52   
  Malin Westman  1995      33.23        33.23   
  Johanna Rempling  1995      35.37        1:08.60   
  Johanna Janebäck  1996      41.36        1:49.96   
  Kim Holmlund  1996      36.56        2:26.52   
                     
Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:27.13   
  Johanna Andersson  1996      35.77        35.77   
  Inez Kristensson  1997      39.31        1:15.08   
  Charlotte Ericson  1996      37.88        1:52.96   
  Christina Ekstedt  1996      34.17        2:27.13   
                     
Jss Damer Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            2:28.09   
  Cornelia Andersson  1995      36.43        36.43   
  Emelia Karlsson  1997      41.37        1:17.80   
  Matilda Holm  1995      35.51        1:53.31   
  Jasmine Elgh  1995      34.78        2:28.09   
                     
10  Västerås SS Damer Lag 1  1995  Västerås Simsällskap            2:29.39   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      35.78        35.78   
  Elin Berggren  1996      39.49        1:15.27   
  Malin Kullberg  1995      39.91        1:55.18   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      34.21        2:29.39   
                     
11  Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            2:32.68   
  Linnea Magnusson  1996      37.83        37.83   
  Erika Settland  1996      38.51        1:16.34   
  Madelene Andersson  1995      38.02        1:54.36   
  Ena Glavas  1995      38.32        2:32.68   
                     
12  Upsala Sim Flickor Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            2:37.98   
  Julia Dannfors  1995      38.48        38.48   
  Mari Edlert  1995      39.38        1:17.86   
  Malin Burman  1996      38.41        1:56.27   
  Saga Söderberg  1997      41.71        2:37.98   
                     
13  Nkk Lag 2  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:38.92   
  Tina Johansson  1995      35.73        35.73   
  Sabina Franzén  1995      38.15        1:13.88   
  Linnea Sterner  1996      44.87        1:58.75   
  Isabella Hagberg  1996      40.17        2:38.92   
                     
14  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:49.04   
  Olivia Karlsson  1997      43.60        43.60   
  Emma Götlind  1998      47.59        1:31.19   
  Boel Knutson  1995      39.77        2:10.96   
  Hanna Larsson  1995      38.08        2:49.04   
                     
15  Göteborg Sim Lag 2 Flicko  1995  Göteborg Sim            2:52.07   
  Hanna Börjesson  1996      39.03        39.03   
  Amanda Janzon  1997      49.30        1:28.33   
  Matilda Kewenter  1997      43.24        2:11.57   
  Viktoria Reinhold  1996      40.50        2:52.07   
                     
16  Säffle SS Lag F13  1995  Säffle Simsällskap            2:53.77   
  Linnéa Bergsland  1996      47.12        47.12   
  Petra Johansson  1997      46.93        1:34.05   
  Evelina Wensberg  1996      41.68        2:15.73   
  Lina Andersen  1996      38.04        2:53.77   
                     
17  Ösa Lag 1 Fl 13 O Y  1995  Örebro Simallians            2:56.77   
  Nathalie Larsson  1996      36.50        36.50   
  Louise Skoglund  1996      44.27        1:20.77   
  Sara Arvidsson  1998      52.61        2:13.38   
  Stephanie Larsson  1997      43.39        2:56.77   
                     
18  Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            3:01.40   
  Sofia Zand  1997      42.70        42.70   
  Daniela Kindstrand  1997      43.46        1:26.16   
  Michelle Petersson  1997      51.96        2:18.12   
  Emma Bergqvist  1998      43.28        3:01.40   
                     
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.92        1:11.55   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    34.79        1:13.10   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36        1:14.84   
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    35.16        1:16.11   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    33.94        1:16.37   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.29        1:18.38   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    35.60        1:18.80   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.82        1:18.98   
Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    37.38        1:19.09   
10  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    36.20        1:19.42   
11  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    37.48        1:20.73   
12  Isabelle Carlsson  1995  Skäret Simsällskap    37.94        1:21.32   
13  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS    38.20        1:21.53   
14  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.75        1:21.54   
15  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.25        1:23.01   
16  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    38.72        1:23.04   
17  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    36.96        1:23.05   
18  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS    38.67        1:23.66   
19  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    38.99        1:23.97   
20  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    38.46        1:24.09   
21  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    38.08        1:24.12   
22  Amanda Tydén  1995  Linköpings Allmänna SS    39.33        1:24.29   
23  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    37.78        1:26.33   
Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    35.95        1:16.58   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    37.83        1:19.68   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    38.11        1:20.32   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.50        1:23.26   
Victor Månsson  1995  Västerås Simsällskap    39.50        1:23.60   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    39.97        1:25.53   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.84        1:25.57   
Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    40.41        1:26.05   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    41.20        1:26.22   
10  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.51        1:29.29   
11  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    43.27        1:29.91   
12  Victor Platenik  1995  Simklubben 1970    42.74        1:30.08   
13  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.97        1:31.22   
14  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    46.72        1:38.27   
15  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    47.33        1:38.92   
16  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.46        1:39.80   
17  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.89        1:42.58   
18  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.26        1:43.21   
19  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    49.31        1:45.70   
20  Joar Drotz  1995  Linköpings Allmänna SS    53.38        1:51.55   
Filip Åkesson  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    35.97        1:13.54   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    35.76        1:13.67   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.92        1:13.78   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    37.19        1:17.52   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    37.65        1:17.53   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    38.51        1:20.15   
Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    39.53        1:20.18   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    39.82        1:21.60   
Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.85        1:21.70   
10  Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    40.56        1:22.46   
11  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    40.41        1:22.80   
12  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    40.16        1:23.06   
13  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    40.56        1:23.58   
14  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    41.47        1:25.20   
15  Charlotte Ericson  1996  Göteborg Sim    40.96        1:25.61   
16  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    41.70        1:25.78   
17  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    42.14        1:26.53   
18  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.30        1:26.72   
19  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    43.68        1:28.34   
20  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians    43.72        1:30.16   
21  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    43.69        1:30.18   
22  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    1:30.55        1:30.55   
23  Amanda Andersson  1996  Skäret Simsällskap    44.42        1:30.69   
24  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    44.18        1:31.65   
                     
 
Gren 55, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    33.36        1:07.50   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.05        1:08.27   
Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.23        1:10.71   
Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    34.11        1:11.37   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    35.39        1:12.29   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    34.74        1:12.62   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    34.14        1:13.66   
Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap    34.97        1:13.78   
Filip Fredriksson  1996  Linköpings Allmänna SS    35.38        1:13.96   
10  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.88        1:14.12   
11  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    35.60        1:15.02   
12  Mathieu Nilsson  1996  Karlstads Simsällskap    37.16        1:16.03   
13  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    36.35        1:16.14   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    36.81        1:16.36   
15  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    36.81        1:16.59   
16  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    36.64        1:17.02   
17  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    36.74        1:17.04   
18  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    37.77        1:18.32   
19  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    36.52        1:19.25   
20  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    37.21        1:19.57   
21  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    38.03        1:19.99   
22  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    38.76        1:20.40   
23  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    38.46        1:20.71   
24  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.53        1:22.21   
                     
 
Gren 56, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.19        1:22.30   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    41.93        1:27.56   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    41.59        1:28.52   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    42.58        1:32.47   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    44.23        1:37.40   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    45.98        1:38.02   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    43.92        1:41.28   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    47.20        1:42.25   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    45.38        1:42.57   
10  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    50.73        1:49.79   
                     
 
Gren 57, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    41.14        1:27.03   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    44.91        1:35.07   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.48        1:37.91   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.54        1:38.04   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.70        1:40.88   
Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    49.31        1:41.45   
Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg    48.12        1:43.07   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    48.41        1:44.74   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    49.18        1:45.21   
10  Roberto Dobrescu  1997  Jönköpings Simsällskap    50.98        1:45.79   
11  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.09        1:46.16   
12  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.61        1:46.17   
13  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    49.83        1:46.55   
14  Oskar Bergendahl  1997  Jönköpings Simsällskap    52.59        1:46.78   
15  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    52.36        1:46.93   
16  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    51.43        1:49.22   
17  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    53.18        1:52.61   
18  David Hörling  1997  Linköpings Allmänna SS    54.12        1:52.97   
19  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    56.58        1:58.63   
20  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    55.94        2:00.41   
21  Tyrone Svensson  1998  Linköpings Allmänna SS    59.00        2:03.53   
Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ronni Mleczkovicz  1997  Göteborg Sim            DSQ   
Sebastian Ståhl  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 58, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            33.39   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.52   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.04   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.69   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            35.70   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.13   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            36.73   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen            36.85   
Tina Johansson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.40   
10  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            37.43   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            37.49   
12  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap            37.58   
13  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            37.87   
14  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            37.94   
15  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            38.03   
16  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            38.06   
17  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            38.09   
18  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            38.16   
19  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap            38.27   
20  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap            38.59   
21  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap            38.66   
22  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            39.28   
23  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            39.48   
24  My Arneke Möjne  1995  Linköpings Allmänna SS            39.76   
25  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            39.77   
26  Paulina Sköld  1995  Simklubben Laxen            39.82   
27  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            39.91   
28  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            40.35   
29  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap