Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS YNGRE 2007 (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2007   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Örebro Simallians         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            29.47   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            30.86   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            31.71   
Elias Rosberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.71   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            33.74   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            34.07   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            34.46   
Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen            34.48   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            34.65   
10  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap            35.06   
11  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb            35.14   
12  Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton            35.61   
13  Anton Lundin  1994  Simklubben Triton            35.89   
14  Emil Dahlbom  1994  Upsala Simsällskap            36.30   
15  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            36.34   
16  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap            36.41   
17  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            36.51   
18  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            36.59   
19  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            36.76   
20  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap            36.97   
21  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.06   
22  Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            37.68   
23  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap            37.69   
24  Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians            37.96   
25  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            37.97   
26  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap            38.01   
27  Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap            38.15   
28  Joel Falk Hansson  1994  Polisens IF            38.42   
29  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS            38.50   
30  Tim Nyqvist  1994  Upsala Simsällskap            40.01   
31  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg            40.85   
32  Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap            41.03   
33  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap            41.62   
34  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            41.73   
35  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap            41.99   
36  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap            42.27   
37  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            43.45   
38  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.85   
Christian Esselin  1994  Karlstads Simsällskap            DNS   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            37.32   
Christine Ekman  1994  Polisens IF            37.36   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            38.76   
Sandra Fredriksson  1994  Strängnäs Simsällskap            38.97   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            39.07   
Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.43   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus            39.56   
Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.74   
Klara Avelin  1994  Södertälje Simsällskap            39.84   
10  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            39.91   
11  Ebba Lindh  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.99   
12  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS            40.02   
13  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            40.03   
14  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            40.47   
15  Malin Blomkvist  1994  Polisens IF            40.50   
16  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            40.60   
17  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap            40.62   
18  Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap            40.68   
19  Marie Landin  1994  Simklubben Nautilus            40.72   
20  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            40.81   
21  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            40.93   
22  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            41.03   
23  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.06   
23  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            41.06   
25  Erica Andersson  1994  Karlsborgs Simklubb            41.14   
26  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.24   
27  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS            41.37   
28  Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            41.43   
29  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.54   
30  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            41.64   
31  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap            41.82   
31  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap            41.82   
33  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap            41.97   
34  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            42.32   
35  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap            42.50   
36  Linn Söderberg  1994  Polisens IF            42.60   
37  Paula Holst  1994  Strängnäs Simsällskap            42.93   
38  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS            43.29   
39  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            44.49   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            33.62   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap            35.14   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            37.23   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            37.24   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            38.44   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            38.44   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            38.65   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            38.78   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.71   
10  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.93   
11  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.95   
12  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg            40.63   
13  Anton Gomez  1995  Polisens IF            40.75   
14  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.30   
15  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.64   
16  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.16   
17  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            43.17   
18  Robin Gustafsson  1995  Polisens IF            43.33   
19  David Westin  1995  Sala Simsällskap            43.35   
20  Andreas Jansson  1995  Södertälje Simsällskap            45.31   
21  Lage Bergman  1995  Köpings Simsällskap            46.16   
22  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            47.04   
23  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.44   
24  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.20   
25  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            50.60   
26  Carl Bundajev  1995  Södertälje Simsällskap            52.10   
27  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.94   
Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Felix Broberg  1995  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb            29.03  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton            30.21   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.97   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.22   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.52   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            31.71   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            31.74   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            31.76   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.76   
10  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap            31.83   
11  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            31.95   
12  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            32.10   
13  Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb            32.20   
13  Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.20   
15  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            32.49   
16  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            33.14   
17  Sara Oksman  1995  IF Åland            33.24   
18  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            33.56   
19  Julia Amundsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.63   
20  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap            33.75   
21  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            34.02   
22  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap            34.15   
23  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg            34.25   
24  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            34.27   
25  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            34.52   
25  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            34.52   
27  Caroline Johansson  1995  Säffle Simsällskap            34.54   
28  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            34.77   
29  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            34.82   
30  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            34.85   
31  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.86   
32  Tatjana Vasilic  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.14   
33  Sara Arpvall  1995  Polisens IF            35.23   
34  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            35.34   
35  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap            35.93   
36  Jonna Stenlund  1995  Alingsås SLS            36.28   
37  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap            36.36   
38  Beate Granström  1995  Sala Simsällskap            36.95   
Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap            DNS   
Elin Gurander  1995  Polisens IF            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.54  2:44.52  4:12.61    5:41.11   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    1:21.02  2:52.49  4:25.09    5:56.55   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.08  2:53.04  4:26.73    5:58.95   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:27.13  3:03.14  4:40.26    6:13.15   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:25.28  3:03.13  4:45.75    6:16.45   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    1:26.60  3:05.46  4:45.71    6:17.38   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    1:27.28  3:07.10  4:50.72    6:29.11   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:30.67  3:12.96  4:54.93    6:32.11   
Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    1:34.16  3:21.59  5:09.41    6:56.56   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            38.33  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.33   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            42.60   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.89   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton            43.40   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            43.62   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            44.05   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap            44.17   
Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.32   
10  Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            44.66   
11  Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            44.67   
12  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians            44.78   
13  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            45.15   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            45.21   
15  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            45.91   
16  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap            45.99   
17  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.13   
18  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            46.26   
19  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            46.30   
20  Elin Forsberg  1996  Deje Simsällskap            46.52   
21  Lina Johansson  1996  Skäret Simsällskap            46.58   
22  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            46.74   
23  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            46.78   
24  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            47.25   
25  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            47.28   
26  Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            47.37   
27  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            47.82   
28  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            48.32   
29  Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb            48.34   
30  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS            48.41   
31  Kelly Karlsson  1996  Örebro Simallians            48.48   
32  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            48.89   
33  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            49.58   
34  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            49.91   
35  Rebecca Walldén  1996  Södertälje Simsällskap            49.97   
36  Michaela Johansson  1997  Säffle Simsällskap            50.24   
37  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.42   
38  Elsa Lindholm  1996  Södertälje Simsällskap            51.09   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    32.81        1:07.44   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.92        1:10.44   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    36.64        1:14.31   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.87        1:15.51   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    36.74        1:15.57   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians    37.17        1:15.99   
Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    37.55        1:17.40   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    38.53        1:19.06   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap    39.70        1:19.32   
10  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    38.50        1:19.42   
11  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    37.80        1:19.52   
12  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    39.50        1:19.75   
13  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap    38.17        1:20.09   
14  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    39.61        1:20.13   
15  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    40.27        1:20.91   
16  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton    39.38        1:21.43   
16  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    40.71        1:21.43   
18  Elias Rosberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.07        1:22.16   
19  Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton    40.03        1:22.96   
20  Emil Dahlbom  1994  Upsala Simsällskap    40.46        1:23.15   
21  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    40.37        1:23.58   
22  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg    40.92        1:23.87   
23  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    41.93        1:24.48   
24  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    41.76        1:24.61   
25  Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen    40.95        1:24.65   
26  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap    41.36        1:25.18   
27  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    42.57        1:27.29   
28  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap    44.30        1:29.67   
29  Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap    43.86        1:30.09   
30  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.35        1:32.67   
Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Angelina Righult  1994  Simklubben Triton    28.62        1:00.68  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap    30.22        1:04.00   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    30.65        1:04.32   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    30.98        1:04.44   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    32.02        1:05.38   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.80        1:05.64   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    31.88        1:05.80   
Christine Ekman  1994  Polisens IF    32.04        1:06.06   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.65        1:06.29   
10  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    31.42        1:06.54   
11  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    31.45        1:06.61   
12  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.47        1:08.58   
13  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.06        1:08.75   
14  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap    32.92        1:08.77   
15  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.68        1:09.13   
16  Erica Andersson  1994  Karlsborgs Simklubb    33.82        1:09.48   
17  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    33.57        1:09.50   
18  Johanna Nilsson  1994  Simklubben Triton    33.20        1:09.51   
19  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    33.58        1:09.78   
20  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.70        1:09.87   
21  Janina Fredriksson  1994  Skäret Simsällskap    34.36        1:10.24   
22  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton    34.19        1:10.29   
23  Malin Blomkvist  1994  Polisens IF    33.70        1:10.34   
24  Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap    33.79        1:10.52   
25  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap    33.95        1:10.74   
26  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    34.25        1:11.26   
27  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians    33.58        1:11.59   
28  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    33.23        1:11.97   
29  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS    34.66        1:12.96   
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    35.39        1:16.10   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    35.38        1:16.39   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    35.21        1:16.50   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.40        1:17.12   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    36.56        1:19.67   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap    36.24        1:28.91   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    43.01        1:30.08   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.77        1:34.69   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.74        1:35.40   
10  Anton Gomez  1995  Polisens IF    44.28        1:36.37   
11  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.86        1:37.03   
12  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    50.24        1:55.16   
Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.71        1:16.86  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.28        1:19.34   
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    39.08        1:22.47   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    40.01        1:24.79   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb    39.99        1:25.68   
Sara Oksman  1995  IF Åland    41.28        1:26.86   
Julia Böjeryd  1995  Karlstads Simsällskap    41.59        1:27.30   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.66        1:28.83   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    42.62        1:29.17   
10  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    42.29        1:29.45   
11  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    42.85        1:31.28   
12  Emma Bogered  1995  Södertälje Simsällskap    43.38        1:31.98   
13  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    43.29        1:32.78   
14  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    43.74        1:33.27   
15  Elin Gurander  1995  Polisens IF    44.04        1:33.38   
16  Beate Granström  1995  Sala Simsällskap    43.67        1:33.70   
17  Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.31        1:34.92   
18  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    44.60        1:35.21   
19  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS    46.20        1:35.36   
20  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    45.03        1:35.53   
21  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    44.76        1:35.98   
22  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    45.15        1:36.42   
23  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    46.74        1:37.35   
24  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    47.09        1:38.09   
25  Sofia Bergkvist  1995  Polisens IF    46.98        1:38.61   
26  Hanne Gustavsson  1995  Karlstads Simsällskap    46.62        1:39.75   
27  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    47.08        1:40.00   
28  Tatjana Vasilic  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.31        1:41.42   
29  Vendela Juberg  1995  Nässjö SLS    47.67        1:41.86   
30  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.16        1:42.09   
31  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.64        1:42.28   
Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.30        1:24.46   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    44.43        1:29.26   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    44.57        1:31.00   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    45.56        1:32.97   
Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap    46.27        1:33.04   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.72        1:33.22   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    45.11        1:33.68   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    46.71        1:33.88   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    47.38        1:36.06   
10  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    47.15        1:36.16   
11  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    47.53        1:37.65   
12  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    48.80        1:38.89   
13  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    49.46        1:40.63   
14  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    51.35        1:42.47   
15  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    49.43        1:42.85   
16  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    51.52        1:43.04   
17  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    50.63        1:43.88   
18  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    50.04        1:45.04   
19  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    52.15        1:48.51   
20  Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg    51.95        1:50.61   
21  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap    57.86        1:55.42   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
John Abrahamsson  1996  Skäret Simsällskap            DSQ   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Johan Edebrink  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Viktor Kilström  1996  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.50        1:08.60  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    33.81        1:11.79   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton    35.17        1:12.92   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    35.04        1:14.07   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    36.36        1:14.43   
Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians    35.61        1:16.30   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    36.58        1:16.45   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    37.88        1:17.29   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    37.23        1:17.32   
10  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    37.29        1:17.38   
11  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    36.75        1:17.81   
12  Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    38.35        1:18.17   
13  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.36        1:19.16   
14  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    38.27        1:20.29   
15  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap    38.59        1:21.00   
16  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    38.73        1:22.00   
17  Elin Forsberg  1996  Deje Simsällskap    38.49        1:22.88   
18  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    39.61        1:23.26   
19  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    40.95        1:23.86   
20  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    39.65        1:23.98   
21  Amanda Andersson  1996  Skäret Simsällskap    40.46        1:25.61   
22  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    40.46        1:26.42   
23  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS    42.73        1:27.33   
24  Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    40.57        1:27.37   
25  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    40.40        1:27.38   
26  Julia Edvinsson  1997  Jönköpings Simsällskap    42.42        1:29.06   
27  Michaela Johansson  1997  Säffle Simsällskap    41.75        1:29.56   
Karin Sjöberg  1997  Motala Simsällskap            DNS   
Sara Sandberg  1996  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Alicia Broberg  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:04.46  2:14.48  3:23.79    4:30.60   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:07.20  2:20.65  3:34.61    4:47.01   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    1:09.14  2:27.08  3:46.69    5:03.17   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton    1:11.10  2:28.16  3:47.87    5:04.87   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:12.78  2:31.07  3:50.59    5:09.40   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    1:14.49  2:34.37  3:53.75    5:10.71   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:13.54  2:32.18  3:52.76    5:12.80   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians    1:12.95  2:33.42  3:54.80    5:13.01   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    1:13.81  2:35.81  3:59.27    5:20.39   
10  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton    1:12.99  2:34.79  3:58.55    5:22.65   
11  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    1:16.64  2:40.26  4:04.37    5:22.67   
12  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    1:14.98  2:37.49  4:01.79    5:23.07   
13  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap    1:14.79  2:37.53  4:02.22    5:23.17   
14  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    1:19.62  2:43.67  4:07.29    5:25.17   
15  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    1:17.02  2:40.57  4:05.61    5:28.35   
16  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    1:16.81  2:39.13  4:02.88    5:28.46   
17  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    1:19.38  2:43.19  4:07.39    5:29.11   
18  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:17.92  2:43.55  4:08.75    5:32.75   
19  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:18.69  2:43.51  4:07.79    5:33.39   
20  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg    1:18.97  2:45.09  4:09.70    5:34.44   
21  Joel Falk Hansson  1994  Polisens IF    1:18.23  2:45.02  4:12.93    5:34.63   
22  Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton    1:16.30  2:42.37  4:09.87    5:35.90   
23  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians    1:18.54  2:48.82  4:21.22    5:50.16   
Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Medley F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    35.51  1:16.60  2:01.11    2:35.50  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.56  1:20.12  2:01.18    2:36.22   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb    34.82  1:16.94  2:05.21    2:42.14   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.02  1:22.94  2:10.56    2:48.15   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.43  1:21.55  2:11.37    2:49.23   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.64  1:20.94  2:13.03    2:50.48   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.40  1:24.18  2:09.98    2:53.15   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    39.24  1:23.76  2:14.41    2:54.68   
Sara Oksman  1995  IF Åland    40.59  1:27.13  2:15.21    2:55.08   
10  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    37.93  1:25.37  2:16.93    2:55.34   
11  Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    40.03  1:27.52  2:16.18    2:56.35   
12  Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.41  1:25.86  2:17.89    2:56.92   
13  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    40.46  1:28.95  2:18.68    2:58.84   
14  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    41.67  1:26.28  2:20.70    3:00.05   
15  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    39.82  1:27.52  2:19.71    3:00.72   
16  Elin Gurander  1995  Polisens IF    42.60  1:28.91  2:19.90    3:01.87   
17  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    45.55  1:31.75  2:24.72    3:04.26   
18  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS    41.91  1:30.36  2:20.74    3:04.29   
19  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    43.95  1:30.68  2:23.85    3:09.64   
20  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    44.98  1:35.06  2:30.69    3:11.98   
21  Sofia Bergkvist  1995  Polisens IF    43.64  1:35.02  2:28.86    3:14.15   
22  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    43.66  1:34.61  2:30.46    3:16.72   
Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap            DNS   
Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.61   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            39.02   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            42.03   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            42.31   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            42.86   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            43.08   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.85   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            43.90   
Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.32   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            44.94   
11  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            46.23   
12  Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            46.59   
13  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            49.25   
14  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            50.50   
15  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            50.65   
16  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            51.70   
17  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.81   
18  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            53.14   
19  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            55.43   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim F-13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap            2:22.13   
  Frida Berggren  1994      34.75        34.75   
  Rebecca Florinus  1994      34.63        1:09.38   
  Sotiria Vogli  1994      35.65        1:45.03   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      37.10        2:22.13   
                     
SK Triton Lag 1  1994  Simklubben Triton            2:23.00   
  Angelina Righult  1994      34.73        34.73   
  Ellen Olsson  1995      35.79        1:10.52   
  Elin Sjöstrand  1994      38.10        1:48.62   
  Johanna Nilsson  1994      34.38        2:23.00   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.47   
  Malin Pettersson  1994      35.41        35.41   
  Josefine Rydberg  1995      36.34        1:11.75   
  Rebecka Nilsson  1996      37.12        1:48.87   
  Mireille Magnusson  1994      36.60        2:25.47   
                     
Södertälje SS F-13 Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:28.35   
  Josefin Agnekrans  1994      35.84        35.84   
  Linda Bengtsson  1994      37.98        1:13.82   
  Thenny Seger-Johansson  1994      38.51        1:52.33   
  Cynthia Illanes  1994      36.02        2:28.35   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:31.94   
  Lovisa Linderholm  1994                 
  Josefine Heintz  1994                 
  Hanna Gustavsson  1994                 
  Sofia Jalnefjord  1994      2:31.94        2:31.94   
                     
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:32.35   
  Anna Rosén  1994      37.14        37.14   
  Johanna Rempling  1995      38.64        1:15.78   
  Ebba Lindh  1994      39.36        1:55.14   
  Malin Westman  1995      37.21        2:32.35   
                     
Alingsås Lag 1  2001  Alingsås SLS            2:32.45   
  Jonna Stenlund  1995      40.41        40.41   
  Mikaela Dahl  1994      35.97        1:16.38   
  Sofia Ziethén  1994      36.98        1:53.36   
  Fenja Elbert  1995      39.09        2:32.45   
                     
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap            2:32.61   
  Emelie Larsson  1994      37.73        37.73   
  Märta Johansson  1994      38.82        1:16.55   
  Lykke Koch  1994      37.68        1:54.23   
  Janina Fredriksson  1994      38.38        2:32.61   
                     
Lass 1  163  Linköpings Allmänna SS            2:33.66   
  Anna Hagve Jansson  1994      37.04        37.04   
  Amanda Gyllander  1994      37.36        1:14.40   
  Ena Glavas  1995      40.36        1:54.76   
  Hannah Ullhamre  1994      38.90        2:33.66   
                     
10  Upsala Sim Flickor Lag 1  1994  Upsala Simsällskap            2:33.87   
  Julia Kindlund  1994      37.59        37.59   
  Astrid Blomqvist  1996      37.70        1:15.29   
  Selma Ogden  1995      39.97        1:55.26   
  Ylva Henriksson  1994      38.61        2:33.87   
                     
11  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:38.38   
  Elinn Gadmar  1994      38.30        38.30   
  Jennifer Hertzberg  1996      40.09        1:18.39   
  Matilda Holm  1995      40.40        1:58.79   
  Felicia Wallgren  1995      39.59        2:38.38   
                     
12  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:39.01   
  Sara Nordström  1995      39.02        39.02   
  Felicia Hagberg  1994      39.81        1:18.83   
  Elin Podéus  1997      41.39        2:00.22   
  Sara Grönlund  1994      38.79        2:39.01   
                     
13  SK Nautilus  1994  Simklubben Nautilus            2:39.39   
  Linn Johansson  1994      36.59        36.59   
  Marie Landin  1994      40.91        1:17.50   
  Vera Johansson  1995      41.85        1:59.35   
  Ida Johansson  1996      40.04        2:39.39   
                     
14  Nsls Lag 1  1996  Nässjö SLS            2:40.84   
  Alice Holmberg  1995                 
  Matilda Axelsson  1995                 
  Frida Ravn  1995                 
  Annie Myrlander  1995      2:40.84        2:40.84   
                     
15  Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            2:41.58   
  Aida Rekdahl  1994                 
  Johanna André  1995                 
  Sofia Jansson  1994                 
  Louise Ericson  1994      2:41.58        2:41.58   
                     
16  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap            2:44.75   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      40.41        40.41   
  Rebecca Axelsson  1994      38.50        1:18.91   
  Elin Berggren  1996      43.70        2:02.61   
  Clara Wiman  1996      42.14        2:44.75   
                     
17  Södertälje SS F-12 Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:49.15   
  Mathilda Dahlin  1995                 
  Sara Huslid  1995                 
  Emma Bogered  1995                 
  Felicia Bladh  1995      2:49.15        2:49.15   
                     
18  Skäret Simsällskap Lag 2  Skäret Simsällskap            2:49.18   
  Emelie Bjurström  1994                 
  Amanda Andersson  1996                 
  Felicia Andersson  1997                 
  Amanda Sundström  1995      2:49.18        2:49.18   
                     
19  Upsala Sim Flickor Lag 2  1994  Upsala Simsällskap            2:49.23   
  Elisabeth Ödman  1995      41.60        41.60   
  Josefine Matkoski  1994      40.86        1:22.46   
  Lina Westerlund  1995      42.66        2:05.12   
  Malin Burman  1996      44.11        2:49.23   
                     
20  Karlstads SS F13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:49.27   
  Hanne Gustavsson  1995      44.18        44.18   
  Julia Böjeryd  1995      43.83        1:28.01   
  Emelie Burstedt  1995      43.09        2:11.10   
  Ebba Lewerentz  1994      38.17        2:49.27   
                     
21  Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap            2:59.60   
  Cornelia Andersson  1995                 
  Johanna Gadmar  1996                 
  Julia Edvinsson  1997                 
  Jasmine Elgh  1995      2:59.60        2:59.60   
                     
Trollhättans SS Lag 2  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
        60        DNS   
                     
Motala SS  Motala Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
        15        DNS   
                     
Polisen 13 Oy Lag 1  1994  Polisens IF            DSQ   
  Katarina Wernolf  1994      39.20        39.20   
  Malin Blomkvist  1994      36.38        1:15.58   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim P-13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Lass 1  163  Linköpings Allmänna SS            1:58.17   
  Grim Sjöberg  1995      30.40        30.40   
  Kevin Petersson  1994      30.91        1:01.31   
  Niklas Engström  1994      30.77        1:32.08   
  Oskar Ekström  1994      26.09        1:58.17   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:02.22   
  Martin Ohlsson  1994      28.04        28.04   
  Adam Paulsson  1995      30.95        58.99   
  Tommy Ly Song  1994      31.14        1:30.13   
  Dennis Tan  1995      32.09        2:02.22   
                     
SK Triton Lag 1  1994  Simklubben Triton            2:02.71   
  Anton Lundin  1994      30.82        30.82   
  Henrik Ridell  1994      30.62        1:01.44   
  Tobias Schmidt  1994      31.09        1:32.53   
  Henrik Nilsson  1994      30.18        2:02.71   
                     
Södertälje SS P-13 Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:05.43   
  Ludwig Lord-Johansson  1994      30.33        30.33   
  Oscar Kock  1995      30.65        1:00.98   
  Theodor Hansson  1994      31.85        1:32.83   
  Jonatan Malmlöf  1994      32.60        2:05.43   
                     
Trollhättans SS Lag  Trollhättans Simsällskap            2:06.24   
  Gustav Eriksson  1994      27.87        27.87   
  Marcus Johansson  1994      30.05        57.92   
  Mathias Johansson  1997      33.96        1:31.88   
  Rasmus Olsson  1994      34.36        2:06.24   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            2:06.81   
  Johan Nyström  1994      30.57        30.57   
  David Hallberg  1994      32.21        1:02.78   
  Emil Lövgren  1994      30.73        1:33.51   
  Marcus Aurén  1994      33.30        2:06.81   
                     
Jss Herrar  Jönköpings Simsällskap            2:10.78   
  Axel Pettersson  1995      31.41        31.41   
  William Bergendahl  1994      34.03        1:05.44   
  Sebastian Dobrescu  1994      33.07        1:38.51   
  Emil Gustavsson  1995      32.27        2:10.78   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:13.75   
  Elias Rosberg  1994      29.44        29.44   
  Kevin Thorvaldsson  1995      34.42        1:03.86   
  Henrik Podéus  1995      35.70        1:39.56   
  Linus Björling  1995      34.19        2:13.75   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1994  Upsala Simsällskap            2:13.78   
  Emil Dahlbom  1994      32.60        32.60   
  Andreas Hedin  1994      32.06        1:04.66   
  Tim Nyqvist  1994      32.70        1:37.36   
  Alexander Matkoski  1996      36.42        2:13.78   
                     
10  Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:13.86   
  Anton Welliver  1995      33.87        33.87   
  Patrik Löfgren  1996      34.31        1:08.18   
  Joachim Bratt  1995      34.77        1:42.95   
  Edvin Qvirist  1995      30.91        2:13.86   
                     
11  Örebro Sa Pojkar  Örebro Simallians            2:19.50   
  Oscar Holmgren  1994      29.68        29.68   
  Alexander Sundling  1994      33.90        1:03.58   
  Filip Tagesson  1996      37.30        1:40.88   
  Erik Nyström  1996      38.62        2:19.50   
                     
12  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:24.65   
  Hannes Ronnerheim  1994      34.68        34.68   
  Jonathan Sühl  1994      33.51        1:08.19   
  Hugo Rydberg  1998      39.30        1:47.49   
  David Magnusson  1995      37.16        2:24.65   
                     
13  Lass 2  163  Linköpings Allmänna SS            2:30.66   
  Pontus Askmalm  1996      35.56        35.56   
  Daniel Olsson  1996      35.69        1:11.25   
  Anton Fust  1997      40.23        1:51.48   
  Carl Norlander  1997      39.18        2:30.66   
                     
14  Säffle SS Lag H  Säffle Simsällskap            2:35.42   
  Tim Skoogh  1995      37.09        37.09   
  Carl Rogne  1996      40.56        1:17.65   
  Carl Svanelind  1996      41.97        1:59.62   
  Simon Wanna  1996      35.80        2:35.42   
                     
15  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:38.83   
  William Andersson  1995      35.36        35.36   
  Georg Hess  1996      40.05        1:15.41   
  Rasmus Bäckström  1996      41.11        1:56.52   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      42.31        2:38.83   
                     
Karlstads SS P13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            DNS   
  Axel Rebner  1994                 
  Alexander Vestin  1996                 
  Christian Esselin  1994                 
  Oskar Olsson  1995              DNS   
                     
Södertälje SS P-13 Lag 2  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Jonathan Bjelkmark  1994      34.03        34.03   
  Marcus Bundajev  1994      35.09        1:09.12   
  Oskar Emanuelsson  1994      35.70        1:44.82   
                     
                     
 
 
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Angelina Righult  1994  Simklubben Triton            31.09   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            31.20   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            31.98   
Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap            33.71   
Malin Blomkvist  1994  Polisens IF            33.99   
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap            34.02   
Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            34.07   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus            34.08   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            34.09   
10  Johanna Nilsson  1994  Simklubben Triton            34.52   
11  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            34.67   
12  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            34.73   
12  Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS            34.73   
14  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.14   
15  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            35.19   
16  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.34   
17  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap            35.41   
18  Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS            35.45   
19  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS            35.50   
20  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS            35.53   
21  Josefine Matkoski  1994  Upsala Simsällskap            35.56   
22  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            35.58   
23  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap            35.65   
24  Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            35.83   
25  Emma Nilsson  1994  Eskilstuna Simsällskap            35.88   
26  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.25   
27  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton            36.48   
28  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            36.60   
29  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS            36.64   
30  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians            37.08   
31  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            37.09   
32  Elin Pettersson  1994  Simsällskapet Kanalen            37.51   
33  Janina Fredriksson  1994  Skäret Simsällskap            37.61   
34  Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.87   
35  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap            37.89   
35  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            37.89   
37  Erica Andersson  1994  Karlsborgs Simklubb            37.94   
38  Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap            38.62   
39  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.66   
40  Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.77   
41  Ebba Lewerentz  1994  Karlstads Simsällskap            38.99   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            35.62   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton            37.75   
Joel Falk Hansson  1994  Polisens IF            38.50   
Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen            38.97   
Tim Nyqvist  1994  Upsala Simsällskap            39.11   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            39.68   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap            40.51   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            40.56   
Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap            40.62   
10  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap            40.63   
11  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton            40.67   
12  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            40.70   
13  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            40.87   
14  Elias Rosberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.99   
15  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb            41.39   
16  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            41.46   
17  Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap            41.54   
18  Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            41.64   
19  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            41.65   
19  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            41.65   
21  Anton Lundin  1994  Simklubben Triton            42.37   
22  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS            42.38   
23  Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton            42.62   
24  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            43.10   
25  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap            43.28   
26  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap            43.34   
27  Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            43.64   
28  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap            43.84   
29  Kalle Erliksson  1994  Upsala Simsällskap            44.00   
30  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg            44.09   
31  Emil Dahlbom  1994  Upsala Simsällskap            44.22   
32  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap            44.37   
33  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap            45.42   
William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians            DSQ   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb            33.43   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.05   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.21   
Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb            36.52   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.51   
Julia Amundsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.39   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.73   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            38.78   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            38.83   
10  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            38.87   
11  Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.04   
12  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS            39.35   
13  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap            39.42   
14  Sara Oksman  1995  IF Åland            39.45   
15  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            39.49   
16  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            39.63   
17  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap            39.65   
18  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            39.83   
19  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS            40.06   
20  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap            40.47   
21  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            40.55   
22  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            40.69   
23  Elin Gurander  1995  Polisens IF            40.73   
24  Jonna Stenlund  1995  Alingsås SLS            40.82   
25  Sara Arpvall  1995  Polisens IF            41.20   
26  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg            41.43   
27  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap            41.56   
28  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap            41.92   
29  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            41.98   
30  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg            42.03   
31  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap            42.26   
32  Tatjana Vasilic  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.27   
33  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            42.37   
34  Beate Granström  1995  Sala Simsällskap            42.76   
35  Emma Bogered  1995  Södertälje Simsällskap            43.02   
36  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            43.12   
37  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap            43.64   
38  Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.21   
Felicia Bladh  1995  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap            29.84   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            30.33   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            31.28   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.31   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            31.76   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            31.90   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            32.15   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            33.12   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg            33.26   
10  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.70   
11  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.85   
12  Robin Gustafsson  1995  Polisens IF            34.43   
13  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.44   
14  Anton Gomez  1995  Polisens IF            34.57   
15  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            35.67   
16  Lage Bergman  1995  Köpings Simsällskap            35.94   
16  David Westin  1995  Sala Simsällskap            35.94   
18  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.95   
19  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.62   
20  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap            37.84   
21  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.49   
22  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.58   
23  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            39.90   
24  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.27   
25  Andreas Jansson  1995  Södertälje Simsällskap            40.84   
26  Carl Bundajev  1995  Södertälje Simsällskap            47.06   
William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.02  2:34.44  3:58.26    5:17.19   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton    1:17.79  2:45.18  4:12.65    5:36.92   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    1:21.78  2:49.27  4:13.60    5:38.24   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:22.55  2:49.08  4:15.37    5:38.37   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:23.50  2:52.55  4:21.78    5:51.64   
Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:23.42  2:54.93  4:29.04    5:58.49   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.78  2:56.80  4:29.19    6:02.09   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:25.96  2:58.92  4:35.93    6:03.61   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:29.19  3:03.38  4:35.36    6:05.94   
10  Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    1:29.68  3:07.72  4:43.49    6:17.68   
11  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    1:31.63  3:10.39  4:48.97    6:18.61   
12  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    1:31.46  3:11.32  4:50.53    6:32.24   
13  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS    1:34.18  3:18.97  5:02.11    6:38.47   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:32.84  3:15.48  4:57.99    6:39.70   
15  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:36.47  3:25.97  5:16.52    7:04.11   
16  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:47.58  3:40.88  5:40.67    7:26.42   
17  Agnes Palm  1996  Örebro Simallians    1:43.73  3:43.36  5:45.74    7:42.35   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS            42.97   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.54   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            45.18   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.09   
Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            47.29   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap            47.53   
Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg            47.67   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            48.09   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.60   
10  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS            49.10   
11  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.26   
12  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            49.38   
13  Oliver Krus  1996  Örebro Simallians            49.72   
14  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            50.37   
15  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            50.99   
16  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap            51.66   
17  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians            52.28   
18  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.42   
19  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            52.86   
20  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS            53.08   
20  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.08   
22  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            53.16   
23  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            53.45   
24  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap            53.82   
25  Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            54.48   
26  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            55.94   
27  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            56.55   
28  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap            57.95   
29  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap            58.22   
30  Robin Örtlund  1998  Filipstads Simklubb            1:04.48   
31  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians            1:04.55   
Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap            DNS   
Johan Edebrink  1996  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Angelina Righult  1994  Simklubben Triton    35.60        1:12.99   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    36.74        1:14.49   
Johanna Nilsson  1994  Simklubben Triton    36.47        1:14.64   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    36.76        1:15.10   
Christine Ekman  1994  Polisens IF    37.21        1:15.60   
Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.76        1:16.27   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    37.80        1:17.17   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    37.26        1:17.19   
Cynthia Illanes  1994  Södertälje Simsällskap    37.58        1:17.51   
10  Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap    37.48        1:18.08   
11  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    38.50        1:18.99   
12  Linda Bengtsson  1994  Södertälje Simsällskap    38.89        1:19.22   
13  Katarina Wernolf  1994  Polisens IF    40.20        1:20.30   
14  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    38.67        1:20.41   
15  Emelie Larsson  1994  Skäret Simsällskap    39.86        1:20.55   
16  Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    39.79        1:20.70   
17  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton    39.98        1:21.34   
17  Betty Siu  1994  Eskilstuna Simsällskap    39.18        1:21.34   
19  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    38.97        1:21.37   
20  Malin Blomkvist  1994  Polisens IF    40.14        1:21.44   
21  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    39.52        1:21.46   
22  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.81        1:21.60   
23  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    39.31        1:22.14   
24  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    39.85        1:22.20   
25  Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap    40.82        1:23.87   
25  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    41.11        1:23.87   
27  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben Elfsborg    41.32        1:24.61   
28  Josefine Matkoski  1994  Upsala Simsällskap    41.97        1:24.98   
29  Ebba Lewerentz  1994  Karlstads Simsällskap    41.56        1:25.23   
30  Erica Andersson  1994  Karlsborgs Simklubb    41.99        1:25.96   
31  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.69        1:27.19   
Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    27.69        58.04   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.87        1:01.29   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    29.54        1:02.64   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians    30.62        1:05.06   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton    31.61        1:05.97   
Elias Rosberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.05        1:06.32   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    32.24        1:06.33   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    32.04        1:07.05   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    32.50        1:08.11   
10  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    32.64        1:09.07   
11  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    33.78        1:09.71   
12  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.87        1:09.78   
13  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    33.70        1:09.87   
14  Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen    33.29        1:10.05   
15  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    33.88        1:10.16   
16  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    33.19        1:10.26   
17  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton    33.19        1:10.39   
18  Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton    33.79        1:10.52   
19  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS    34.01        1:10.91   
19  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    34.41        1:10.91   
21  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    34.53        1:10.98   
22  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap    34.37        1:11.19   
23  Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap    34.36        1:11.28   
24  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    35.71        1:11.52  TLB 
26  Joel Falk Hansson  1994  Polisens IF    34.47        1:11.73   
27  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    34.74        1:12.24   
28  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    35.40        1:12.89   
29  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg    35.02        1:13.37   
30  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    35.94        1:13.68   
31  Alexander Sundling  1994  Örebro Simallians    35.24        1:13.92   
32  Tim Nyqvist  1994  Upsala Simsällskap    35.61        1:14.28   
33  Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap    35.73        1:16.51   
Felix Svensson  1994  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    34.73        1:13.55   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb    34.27        1:13.68   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    37.22        1:19.57   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.85        1:19.75   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.37        1:21.77   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.03        1:22.40   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.46        1:24.84   
Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    39.44        1:24.90   
Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    42.14        1:26.36   
10  Sara Oksman  1995  IF Åland    40.63        1:26.82   
11  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    39.46        1:26.92   
12  Elin Gurander  1995  Polisens IF    41.60        1:28.43   
13  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    40.81        1:30.06   
14  Jasmine Elgh  1995  Jönköpings Simsällskap    42.97        1:30.74   
15  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    43.86        1:31.38   
16  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg    43.15        1:31.90   
17  Sofia Bergkvist  1995  Polisens IF    45.49        1:33.31   
18  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS    43.65        1:34.64   
19  Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    44.26        1:35.37   
20  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    43.98        1:35.67   
21  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    45.66        1:35.81   
22  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    42.41        1:37.03   
23  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.32        1:37.93   
24  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    46.22        1:38.73   
25  Sara Arpvall  1995  Polisens IF    46.50        1:38.89   
26  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    47.24        1:40.90   
27  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    44.87        1:41.26   
28  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap    45.63        1:41.59   
29  Caroline Johansson  1995  Säffle Simsällskap    46.77        1:42.72   
30  Tatjana Vasilic  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.21        1:53.28   
Victoria Hellgren  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Gabriella Ståhl  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    37.57        1:21.04   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.39        1:27.40   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    41.11        1:28.16   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    42.70        1:29.19   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    43.76        1:30.56   
Anton Gomez  1995  Polisens IF    44.04        1:32.28   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap    44.28        1:34.12   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.97        1:34.14   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.83        1:34.51   
10  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    46.92        1:36.48   
11  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.68        1:38.40   
12  Robin Gustafsson  1995  Polisens IF    48.09        1:42.03   
13  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    49.24        1:42.44   
14  Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap    50.12        1:46.57   
15  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.73        1:49.83   
16  Lage Bergman  1995  Köpings Simsällskap    50.45        1:49.98   
17  Pontus Hammarkvist  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    55.03        1:51.70   
18  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.57        1:52.12   
19  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    58.24        2:00.24   
20  Carl Bundajev  1995  Södertälje Simsällskap    1:04.62        2:22.22   
Anton Jaensson  1995  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    38.62        1:19.82   
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.04        1:20.36   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    39.74        1:21.65   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton    39.22        1:22.03   
Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians    40.10        1:24.21   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    41.51        1:26.01   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    42.20        1:27.59   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    44.05        1:29.67   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    44.56        1:30.82   
10  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.91        1:30.90   
11  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    43.83        1:31.14   
12  Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians    45.15        1:32.07   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    46.20        1:32.74   
14  Amanda Andersson  1996  Skäret Simsällskap    45.75        1:33.30   
15  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap    46.63        1:33.82   
16  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap    46.39        1:35.54   
17  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.73        1:35.93   
18  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    46.86        1:36.29   
19  Rebecca Walldén  1996  Södertälje Simsällskap    46.88        1:36.53   
20  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS    46.99        1:37.46   
21  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    47.40        1:38.28   
22  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    46.78        1:39.32   
23  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap    48.47        1:39.98   
24  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    48.56        1:40.46   
25  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    48.03        1:40.53   
26  Linda Virta  1996  IF Åland    49.55        1:41.87   
27  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    50.22        1:43.70   
28  Elsa Lindholm  1996  Södertälje Simsällskap    50.62        1:44.85   
29  Michaela Johansson  1997  Säffle Simsällskap    50.56        1:45.63   
30  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians    52.04        1:48.15   
Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            DNS   
Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.19        1:14.49   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    36.25        1:17.14   
Mathias Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    36.87        1:17.97   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    38.93        1:19.97   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    38.51        1:20.65   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    39.89        1:22.07   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.97        1:22.34   
Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb    38.57        1:22.60   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.44        1:23.34   
10  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    39.47        1:23.64   
11  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    39.02        1:24.53   
12  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    40.86        1:24.86   
13  Alexander Hedlund  1996  Skäret Simsällskap    39.89        1:25.57   
14  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.38        1:25.63   
15  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    40.68        1:25.92   
16  Jakob Clemedtson  1996  Motala Simsällskap    41.50        1:27.08   
17  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.89        1:27.53   
18  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.89        1:28.32   
19  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    42.40        1:30.58   
20  Carl Svanelind  1996  Säffle Simsällskap    45.39        1:30.60   
21  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    41.29        1:31.81   
22  Viktor Kilström  1996  Säffle Simsällskap    44.54        1:33.12   
23  Anton Fust  1997  Linköpings Allmänna SS    43.68        1:34.65   
24  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    44.38        1:35.79   
25  John Abrahamsson  1996  Skäret Simsällskap    45.38        1:36.27   
26  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    46.74        1:37.20   
27  Joel Gamerov  1997  Örebro Simallians    46.19        1:37.58   
28  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    46.43        1:40.06   
29  Simon Bergqvist  1996  Örebro Simallians    48.27        1:42.64   
30  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap    48.69        1:45.06   
31  Rasmus Bäckström  1996  Simklubben Elfsborg    46.23        1:45.30   
32  Johan Edebrink  1996  Södertälje Simsällskap    2:03.96        2:03.96   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    1:08.24  2:21.15  3:34.62    4:47.13   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:09.10  2:22.43  3:36.30    4:49.10   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    1:08.49  2:22.74  3:37.15    4:50.51   
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    1:10.56  2:26.27  3:43.11    4:57.12   
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap    1:10.40  2:27.81  3:46.34    5:03.74   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:12.14  2:29.92  3:48.45    5:04.32   
Christine Ekman  1994  Polisens IF    1:12.85  2:30.95  3:50.44    5:04.67   
Erica Andersson  1994  Karlsborgs Simklubb    1:11.36  2:28.43  3:47.55    5:04.93   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:15.18  2:35.27  3:54.75    5:09.82   
10  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap    1:13.35  2:32.89  3:52.99    5:10.48   
11  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    1:12.98  2:33.56  3:53.66    5:12.51   
12  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    1:12.97  2:33.87  3:56.17    5:17.22   
13  Janina Fredriksson  1994  Skäret Simsällskap    1:16.35  2:37.36  3:58.87    5:17.63   
14  Malin Blomkvist  1994  Polisens IF    1:15.72  2:38.61  4:01.21    5:21.93   
15  Johanna Nilsson  1994  Simklubben Triton    1:15.10  2:38.46  4:02.76    5:24.92   
16  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    1:17.75  2:40.35  4:03.17    5:24.96   
17  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.82  2:38.59  4:03.93    5:27.17   
18  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton    1:16.86  2:41.08  4:05.65    5:28.83   
19  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    1:15.38  2:39.25  4:05.15    5:30.67   
20  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.41  2:41.90  4:07.44    5:31.63   
21  Katarina Wernolf  1994  Polisens IF    1:20.12  2:47.21  4:14.50    5:38.16   
22  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    1:19.38  2:50.65  4:21.89    5:50.67   
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 31, 200m Medley P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    34.96  1:19.57  2:05.88    2:41.46   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    36.94  1:20.35  2:04.64    2:41.95   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    36.20  1:17.07  2:07.87    2:45.41   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    36.52  1:21.38  2:09.06    2:50.28   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    41.62  1:25.36  2:15.12    2:54.86   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    40.27  1:24.30  2:17.45    2:55.71   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.10  1:23.43  2:16.95    2:57.07   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    41.40  1:27.24  2:20.62    2:58.78   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    42.53  1:28.41  2:24.87    3:03.76   
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.89  1:30.20  2:24.73    3:04.77   
11  Anton Gomez  1995  Polisens IF    44.68  1:34.89  2:27.77    3:09.04   
12  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.03  1:30.37  2:28.77    3:11.79   
13  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.70  1:37.80  2:29.65    3:12.15   
14  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    48.42  1:38.17  2:30.81    3:14.49   
15  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    51.39  1:45.47  2:50.07    3:37.78   
Oscar Kock  1995  Södertälje Simsällskap            DNS   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.50   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton            36.91   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            37.57   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            38.72   
Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians            38.98   
Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap            39.24   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            39.39   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            41.00   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap            42.05   
10  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            43.55   
11  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus            43.56   
12  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            43.76   
13  Johanna Gadmar  1996  Jönköpings Simsällskap            43.88   
14  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap            43.92   
15  Elsa Lindholm  1996  Södertälje Simsällskap            43.97   
16  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            44.39   
17  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.54   
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            45.07   
19  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap            45.13   
19  Michaela Johansson  1997  Säffle Simsällskap            45.13   
21  Kim Holmlund  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.64   
22  Linda Virta  1996  IF Åland            45.77   
23  Julia Edvinsson  1997  Jönköpings Simsällskap            46.09   
24  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS            46.84   
25  Elin Forsberg  1996  Deje Simsällskap            47.63   
26  Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap            47.66   
27  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.92   
27  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap            47.92   
29  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            47.96   
30  Rebecca Walldén  1996  Södertälje Simsällskap            49.10   
31  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            49.70   
32  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            50.40   
33  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap            52.36   
34  Stephanie Larsson  1997  Örebro Simallians            55.87   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Louise Skoglund  1996  Örebro Simallians            DSQ   
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim P-13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Lass 1  163  Linköpings Allmänna SS            2:23.64   
  Kevin Petersson  1994      38.39        38.39   
  Grim Sjöberg  1995      38.33        1:16.72   
  Niklas Engström  1994      36.57        1:53.29   
  Oskar Ekström  1994      30.35        2:23.64   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            2:26.58   
  Johan Nyström  1994      36.41        36.41   
  David Hallberg  1994      37.62        1:14.03   
  Emil Lövgren  1994      35.70        1:49.73   
  Marcus Aurén  1994      36.85        2:26.58   
                     
SK Triton Lag 1  1994  Simklubben Triton            2:28.51   
  Anton Lundin  1994      35.86        35.86   
  Tobias Schmidt  1994      38.71        1:14.57   
  Henrik Nilsson  1994      36.61        1:51.18   
  Henrik Ridell  1994      37.33        2:28.51   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:29.97   
  Dennis Tan  1995      37.81        37.81   
  Martin Ohlsson  1994      32.67        1:10.48   
  Tommy Ly Song  1994      39.88        1:50.36   
  Adam Paulsson  1995      39.61        2:29.97   
                     
Jss Herrar  Jönköpings Simsällskap            2:32.76   
  Axel Pettersson  1995      34.91        34.91   
  William Bergendahl  1994      38.67        1:13.58   
  Sebastian Dobrescu  1994      41.22        1:54.80   
  Emil Gustavsson  1995      37.96        2:32.76   
                     
Södertälje SS P-13 Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:33.83   
  Ludwig Lord-Johansson  1994      37.43        37.43   
  Theodor Hansson  1994      38.48        1:15.91   
  Oskar Emanuelsson  1994      40.32        1:56.23   
  Oscar Kock  1995      37.60        2:33.83   
                     
Trollhättans SS Lag  Trollhättans Simsällskap            2:34.76   
  Gustav Eriksson  1994      35.57        35.57   
  Marcus Johansson  1994      35.61        1:11.18   
  Mathias Johansson  1997      40.94        1:52.12   
  Rasmus Olsson  1994      42.64        2:34.76   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1994  Upsala Simsällskap            2:42.70   
  Emil Dahlbom  1994      39.14        39.14   
  Tim Nyqvist  1994      40.63        1:19.77   
  Kalle Erliksson  1994      40.65        2:00.42   
  Andreas Hedin  1994      42.28        2:42.70   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:43.58   
  Elias Rosberg  1994      38.21        38.21   
  Jonathan Sühl  1994      41.64        1:19.85   
  Kevin Thorvaldsson  1995      45.06        2:04.91   
  Hannes Ronnerheim  1994      38.67        2:43.58   
                     
10  Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:46.18   
  Edvin Qvirist  1995      41.89        41.89   
  Patrik Löfgren  1996      40.62        1:22.51   
  Anton Welliver  1995      41.60        2:04.11   
  Joachim Bratt  1995      42.07        2:46.18   
                     
11  Örebro Sa Pojkar  Örebro Simallians            2:51.85   
  Oscar Holmgren  1994      37.15        37.15   
  Erik Nyström  1996      49.15        1:26.30   
  Filip Tagesson  1996      45.41        2:11.71   
  Alexander Sundling  1994      40.14        2:51.85   
                     
12  Södertälje SS P-13 Lag 2  Södertälje Simsällskap            2:53.99   
  Jonathan Bjelkmark  1994      42.74        42.74   
  Jonatan Malmlöf  1994      42.31        1:25.05   
  Marcus Bundajev  1994      43.98        2:09.03   
  Andreas Jansson  1995      44.96        2:53.99   
                     
13  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:58.63   
  Linus Björling  1995      42.36        42.36   
  Henrik Podéus  1995      42.94        1:25.30   
  Axel Podéus  1997      47.77        2:13.07   
  Hugo Rydberg  1998      45.56        2:58.63   
                     
14  Lass 2  163  Linköpings Allmänna SS            3:02.91   
  Daniel Olsson  1996      43.83        43.83   
  Oskar Johnsson  1996      47.78        1:31.61   
  Carl Norlander  1997      46.75        2:18.36   
  Pontus Askmalm  1996      44.55        3:02.91   
                     
15  Säffle SS Lag H  Säffle Simsällskap            3:11.05   
  Simon Wanna  1996      45.74        45.74   
  Tim Skoogh  1995      46.00        1:31.74   
  Carl Rogne  1996      49.19        2:20.93   
  Viktor Kilström  1996      50.12        3:11.05   
                     
16  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            3:13.57   
  William Andersson  1995      43.84        43.84   
  Georg Hess  1996      44.94        1:28.78   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      51.87        2:20.65   
  Rasmus Bäckström  1996      52.92        3:13.57   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim F-13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
SK Triton Lag 1  1994  Simklubben Triton            1:59.79  0-999 Åldersgrupp Rekord 
  Angelina Righult  1994      27.55        27.55   
  Johanna Nilsson  1994      31.70        59.25   
  Ellen Olsson  1995      30.05        1:29.30   
  Elin Sjöstrand  1994      30.49        1:59.79   
                     
Lass 1  163  Linköpings Allmänna SS            2:02.32   
  Anna Hagve Jansson  1994      30.90        30.90   
  Amanda Gyllander  1994      31.05        1:01.95   
  Maria Bergqvist  1995      31.48        1:33.43   
  Vilma Ekström  1994      28.89        2:02.32   
                     
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap            2:02.76   
  Sotiria Vogli  1994      30.75        30.75   
  Rebecca Axelsson  1994      31.23        1:01.98   
  Rebecca Florinus  1994      31.37        1:33.35   
  Frida Berggren  1994      29.41        2:02.76   
                     
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:03.46   
  Mireille Magnusson  1994      31.43        31.43   
  Malin Pettersson  1994      30.14        1:01.57   
  Rebecka Nilsson  1996      31.27        1:32.84   
  Josefine Rydberg  1995      30.62        2:03.46   
                     
Mass Lag 1  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:04.52   
  Anna Rosén  1994      29.69        29.69   
  Kajsa Andersson  1994      32.07        1:01.76   
  Johanna Rempling  1995      31.11        1:32.87   
  Malin Westman  1995      31.65        2:04.52   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:05.37   
  Josefine Heintz  1994      30.20        30.20   
  Hanna Gustavsson  1994      31.21        1:01.41   
  Lovisa Linderholm  1994      32.26        1:33.67   
  Sofia Jalnefjord  1994      31.70        2:05.37   
                     
Polisen 13 Oy Lag 1  1994  Polisens IF            2:07.16   
  Christine Ekman  1994      30.54        30.54   
  Elin Gurander  1995      32.97        1:03.51   
  Linn Söderberg  1994      32.46        1:35.97   
  Malin Blomkvist  1994      31.19        2:07.16   
                     
SK Nautilus  1994  Simklubben Nautilus            2:08.47   
  Linn Johansson  1994      30.03        30.03   
  Ida Augustsson  1994      32.73        1:02.76   
  Marie Landin  1994      33.17        1:35.93   
  Vera Johansson  1995      32.54        2:08.47   
                     
Södertälje SS F-13 Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:08.52   
  Thenny Seger-Johansson  1994      30.62        30.62   
  Josefin Agnekrans  1994      31.84        1:02.46   
  Linda Bengtsson  1994      33.62        1:36.08   
  Ida Liivakant  1994      32.44        2:08.52   
                     
10  Alingsås Lag 2  2001  Alingsås SLS            2:09.12   
  Erika Sköldberg  1996      33.16        33.16   
  Sofia Ziethén  1994      32.16        1:05.32   
  Fenja Elbert  1995      33.37        1:38.69   
  Mikaela Dahl  1994      30.43        2:09.12   
                     
11  Upsala Sim Flickor Lag 1  1994  Upsala Simsällskap            2:09.93   
  Ylva Henriksson  1994      31.66        31.66   
  Selma Ogden  1995      31.78        1:03.44   
  Julia Kindlund  1994      32.27        1:35.71   
  Astrid Blomqvist  1996      34.22        2:09.93   
                     
12  Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap            2:11.07   
  Emelie Larsson  1994      34.29        34.29   
  Lykke Koch  1994      32.64        1:06.93   
  Märta Johansson  1994      32.13        1:39.06   
  Janina Fredriksson  1994      32.01        2:11.07   
                     
13  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:11.90   
  Sara Nordström  1995      33.18        33.18   
  Sara Grönlund  1994      31.51        1:04.69   
  Lisa Grönlund  1994      33.16        1:37.85   
  Sabina Franzén  1995      34.05        2:11.90   
                     
14  Trollhättans SS Lag 1  Trollhättans Simsällskap            2:15.29   
  Aida Rekdahl  1994      32.28        32.28   
  Sofia Jansson  1994      32.66        1:04.94   
  Isabelle Stenvold  1996      35.21        1:40.15   
  Johanna André  1995      35.14        2:15.29   
                     
15  Nsls Lag 1  1996  Nässjö SLS            2:16.50   
  Alice Holmberg  1995      32.29        32.29   
  Matilda Axelsson  1995      34.62        1:06.91   
  Annie Myrlander  1995      33.09        1:40.00   
  Frida Ravn  1995      36.50        2:16.50   
                     
16  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap            2:18.82   
  Elinn Gadmar  1994      32.81        32.81   
  Matilda Holm  1995      35.38        1:08.19   
  Jennifer Hertzberg  1996      37.63        1:45.82   
  Felicia Wallgren  1995      33.00        2:18.82   
                     
17  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap            2:19.17   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      32.07        32.07   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      32.28        1:04.35   
  Clara Wiman  1996      36.84        1:41.19   
  Elin Berggren  1996      37.98        2:19.17   
                     
18  Upsala Sim Flickor Lag 2  1994  Upsala Simsällskap            2:20.61   
  Josefine Matkoski  1994      34.46        34.46   
  Felicia Lidström  1994      33.78        1:08.24   
  Julia Dannfors  1995      35.53        1:43.77   
  Elisabeth Ödman  1995      36.84        2:20.61   
                     
19  Karlstads SS P13 Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:21.68   
  Emelie Burstedt  1995      34.25        34.25   
  Hanne Gustavsson  1995      36.87        1:11.12   
  Julia Böjeryd  1995      37.35        1:48.47   
  Ebba Lewerentz  1994      33.21        2:21.68   
                     
20  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg            2:27.14   
  Hanna Larsson  1995      35.60        35.60   
  Boel Knutson  1995      34.82        1:10.42   
  Angelica Rosengren  1995      37.74        1:48.16   
  Louise Johansson  1996      38.98        2:27.14   
                     
21  Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap            2:31.58   
  Cornelia Andersson  1995      35.25        35.25   
  Julia Edvinsson  1997      40.56        1:15.81   
  Johanna Gadmar  1996      40.10        1:55.91   
  Jasmine Elgh  1995      35.67        2:31.58   
                     
22  Säffle SS Lag D  Säffle Simsällskap            2:31.71   
  Caroline Johansson  1995      37.98        37.98   
  Evelina Wensberg  1996      37.68        1:15.66   
  Michaela Johansson  1997      39.30        1:54.96   
  Lina Andersen  1996      36.75        2:31.71   
                     
23  Skäret Simsällskap Lag 2  Skäret Simsällskap            2:34.44   
  Emelie Bjurström  1994      38.02        38.02   
  Lina Johansson  1996      41.78        1:19.80   
  Amanda Andersson  1996      39.00        1:58.80   
  Amanda Sundström  1995      35.64        2:34.44   
                     
Södertälje SS F-12 Lag 1  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Sara Huslid  1995      34.95        34.95   
                     
                     
 
 
 
Gren 35, 100m Fjärilsim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    30.49        1:06.35   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.43        1:12.08   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.52        1:14.15   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    35.32        1:16.11   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    35.72        1:16.98   
Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton    35.86        1:17.05   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap    38.15        1:19.41   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    37.15        1:20.80   
Elias Rosberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.73        1:21.34   
10  Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    38.57        1:21.74   
11  Henrik Ridell  1994  Simklubben Triton    37.30        1:21.89   
12  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    37.49        1:22.35   
13  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    38.36        1:22.40   
14  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    37.62        1:24.26   
15  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    36.96        1:25.18   
16  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.82        1:25.72   
17  Emil Dahlbom  1994  Upsala Simsällskap    39.47        1:26.58   
18  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    41.18        1:27.00   
19  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    40.06        1:27.77   
20  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    40.40        1:28.02   
21  Joel Falk Hansson  1994  Polisens IF    41.26        1:28.37   
22  William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap    41.50        1:30.70   
23  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    44.73        1:34.48   
24  Jonatan Malmlöf  1994  Södertälje Simsällskap    42.71        1:39.36   
25  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    43.33        1:39.63   
26  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap    42.64        1:39.98   
27  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    45.47        1:42.89   
Tobias Schmidt  1994  Simklubben Triton            DSQ   
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim F-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    35.30        1:14.79  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS    38.43        1:21.24   
Christine Ekman  1994  Polisens IF    38.91        1:22.06   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus    40.38        1:25.01   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    41.03        1:25.57   
Sandra Fredriksson  1994  Strängnäs Simsällskap    40.29        1:25.77   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    41.28        1:25.81   
Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS    40.16        1:25.90   
Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.72        1:26.10   
10  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.65        1:26.13   
11  Kajsa Andersson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.72        1:26.29   
12  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    41.08        1:26.46   
13  Ebba Lindh  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.64        1:26.70   
14  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    40.93        1:28.40   
15  Lykke Koch  1994  Skäret Simsällskap    42.04        1:28.52   
16  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    42.00        1:29.05   
17  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS    42.38        1:29.21   
18  Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    41.21        1:29.23   
19  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians    42.12        1:29.38   
20  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    42.27        1:29.46   
21  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap    42.16        1:29.55   
22  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.26        1:29.62   
23  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.29        1:29.97   
24  Klara Avelin  1994  Södertälje Simsällskap    43.70        1:30.96   
25  Marie Landin  1994  Simklubben Nautilus    43.62        1:32.33   
26  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap    43.64        1:32.36   
27  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap    42.36        1:32.59   
28  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.75        1:32.77   
29  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    43.38        1:32.92   
30  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS    43.83        1:33.33   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
Aida Rekdahl  1994  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim P-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    34.25        1:10.39   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap    37.92        1:17.09   
Dennis Tan  1995  Simklubben Elfsborg    38.32        1:18.17   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    39.13        1:20.58   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    42.11        1:23.43   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    39.92        1:23.85   
Anton Gomez  1995  Polisens IF    41.65        1:24.15   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.28        1:24.72   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.69        1:25.35   
10  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.37        1:27.68   
11  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.84        1:28.51   
12  Andreas Jansson  1995  Södertälje Simsällskap    45.99        1:31.96   
13  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.61        1:32.04   
14  Robin Gustafsson  1995  Polisens IF    45.04        1:32.44   
15  William Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    45.46        1:33.13   
16  Patrik Bjärterot  1995  Jönköpings Simsällskap    47.70        1:36.44   
17  Lage Bergman  1995  Köpings Simsällskap    47.80        1:37.84   
18  Carl Bundajev  1995  Södertälje Simsällskap    54.74        1:55.94   
Tim Skoogh  1995  Säffle Simsällskap            DNS   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim F-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb    30.63        1:03.11  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    31.65        1:05.73   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.07        1:07.34   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap    32.47        1:07.70   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.40        1:07.84   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.85        1:08.81   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.58        1:08.89   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS    34.38        1:10.20   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.40        1:10.71   
10  Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.81        1:11.05   
11  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    34.37        1:11.70   
12  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    35.65        1:11.87   
13  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    34.48        1:12.04   
14  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    33.67        1:12.15   
15  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    34.76        1:12.30   
16  Sara Oksman  1995  IF Åland    36.09        1:12.53   
17  Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb    34.81        1:13.30   
18  Matilda Holm  1995  Jönköpings Simsällskap    35.15        1:13.46   
19  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    34.86        1:14.05   
20  Sara Arpvall  1995  Polisens IF    36.52        1:14.78   
21  Amanda Sundström  1995  Skäret Simsällskap    36.13        1:14.98   
22  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS    36.21        1:15.65   
23  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    36.71        1:15.77   
24  Elin Gurander  1995  Polisens IF    36.59        1:15.81   
25  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap    36.04        1:16.50   
26  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    35.74        1:16.74   
27  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg    36.20        1:16.78   
28  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    36.79        1:16.81   
29  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    36.74        1:17.25   
30  Tatjana Vasilic  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.05        1:19.19   
31  Sabina Franzén  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.38        1:19.45   
Sara Nordström  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.83        1:30.72   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    46.60        1:37.70   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    45.45        1:39.26   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    45.74        1:41.25   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    49.74        1:46.73   
Mathieu Emamian  1996  Karlstads Simsällskap    48.11        1:47.18   
Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS    50.86        1:50.35   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    51.65        1:54.88   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            DSQ   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Johanna Nicklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    40.24        1:25.96  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.51        1:27.20   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    44.00        1:33.70   
Isa Kolmbäck  1996  Södertälje Simsällskap    44.20        1:33.91   
Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    44.48        1:34.87   
Sofie Schmidt  1996  Simklubben Triton    45.19        1:35.64   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.51        1:35.67   
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    46.26        1:36.17   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    45.67        1:36.48   
10  Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    46.24        1:37.65   
11  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.90        1:37.87   
12  Johanna Lentini  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.09        1:40.01   
13  Elin Forsberg  1996  Deje Simsällskap    47.35        1:40.07   
14  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians    46.42        1:40.17   
15  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    47.40        1:40.42   
16  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    47.82        1:40.80   
17  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    48.01        1:41.01   
18  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    48.52        1:41.96   
19  Lina Andersen  1996  Säffle Simsällskap    48.44        1:42.38   
20  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    47.90        1:42.41   
21  Kelly Karlsson  1996  Örebro Simallians    49.37        1:44.10   
22  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    47.80        1:44.62   
23  Felicia Andersson  1997  Skäret Simsällskap    50.04        1:46.65   
24  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    50.10        1:46.85   
25  Maria Wilhelmsson  1996  Nässjö SLS    52.10        1:49.61   
26  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    51.60        1:50.34   
27  Alva Bäcklund  1996  Örebro Simallians    54.43        1:57.63   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elsa Lindholm  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Lina Johansson  1996  Skäret Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim P-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            31.65   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.42   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap            34.56   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton            34.59   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians            35.17   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap            35.22   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap            35.29   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            35.31   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap            35.44   
10  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            35.71   
11