Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS yngre 2006    Utskriftsdatum  05 februari 2006   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          31.02   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          31.12   
Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap          31.78   
Robert Häggström  1993  Polisens IF          32.24   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap          32.25   
Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF          32.40   
Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians          32.40   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg          32.41   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          32.94   
10  Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap          33.31   
11  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          33.70   
12  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap          33.99   
13  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          34.28   
14  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS          34.49   
15  John Granath  1993  Väsby Simsällskap          34.66   
16  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          34.70   
17  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap          34.74   
18  Linus Lööw  1993  Väsby Simsällskap          35.06   
19  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap          35.28   
20  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          35.31   
21  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap          35.44   
22  Andreas Myhrberg  1993  S71          35.48   
23  Viktor Umenius-Wickberg  1993  Upsala Simsällskap          36.10   
24  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          36.12   
24  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap          36.12   
26  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.34   
27  Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.69   
28  Victor Sallhed  1993  Strängnäs Simsällskap          36.71   
29  Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap          36.82   
30  Mikael Lönn  1993  Västerås Simsällskap          36.90   
31  Johannes Rahkolin  1993  Västerås Simsällskap          37.26   
32  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap          38.56   
33  Christoffer Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap          39.06   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          DNS   
Emil Jörgensen  1993  Örebro Simallians          DNS   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening          36.11   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          36.26   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          38.75   
Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          38.90   
Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap          39.94   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus          39.98   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          40.09   
Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          40.15   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg          40.19   
10  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians          40.30   
11  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          40.34   
12  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          40.35   
13  Embla Hahn  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          40.43   
14  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap          40.52   
15  Miranda Enberg  1993  Polisens IF          40.64   
16  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          40.83   
17  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          40.89   
18  Lovisa Carlman-Bydén  1993  Södertälje Simsällskap          41.01   
19  Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap          41.15   
20  Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap          41.27   
21  Emelie Axmar  1993  S71          41.42   
21  Joanna Gatehouse  1993  Örebro Simallians          41.42   
23  Rebecca Thall  1993  Trollhättans Simsällskap          41.58   
24  Ellen Fries  1993  Jönköpings Simsällskap          41.90   
25  Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap          41.92   
26  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.21   
27  Astrid Persson  1993  Simsällskapet Iden          42.23   
28  Michelle Svantesson  1993  Väsby Simsällskap          42.41   
29  Elin Forsström  1993  Karlstads Simsällskap          43.15   
30  Maria Rönnbäck  1993  Karlstads Simsällskap          43.24   
31  Caroline Lundström  1993  Väsby Simsällskap          43.41   
32  Olivia Leung  1993  Karlskoga Simförening          47.12   
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap          DNS   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          34.11   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap          34.31   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden          34.51   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg          36.03   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap          36.19   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians          36.63   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          37.80   
Martin Svensson  1994  Simsällskapet Iden          38.16   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap          38.29   
10  Ibsaa Barry Warsza  1994  Simsällskapet Iden          38.40   
11  Markus Hedlund  1994  Säffle Simsällskap          38.48   
12  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap          38.51   
13  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS          38.76   
14  Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap          38.88   
15  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS          39.06   
16  Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap          39.23   
17  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap          39.27   
18  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap          39.92   
19  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap          40.74   
20  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS          40.83   
21  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap          41.02   
22  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap          41.16   
23  Jimmy Väljä  1994  Väsby Simsällskap          41.54   
24  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden          42.17   
25  Stefan Vukman  1994  Västerås Simsällskap          42.46   
26  Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen          42.76   
27  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap          42.85   
28  Daniel Strengberg  1994  Nässjö SLS          43.36   
29  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap          43.60   
30  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap          43.84   
Tobias Malm  1994  Gimo Simsällskap          DSQ   
Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb          DSQ   
William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap          DNS   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS          DNS   
                   
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          30.69   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          30.92   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus          30.94   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          31.06   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg          31.27   
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap          31.54   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS          31.97   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap          32.12   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap          32.41   
10  Christine Ekman  1994  Polisens IF          32.43   
11  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap          32.62   
12  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap          32.70   
13  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap          32.75   
14  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap          33.02   
15  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS          33.20   
16  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg          33.21   
17  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap          33.25   
18  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap          33.30   
19  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF          33.36   
19  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap          33.36   
21  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          33.40   
22  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap          33.65   
23  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap          34.07   
24  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          34.28   
25  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap          34.42   
26  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap          34.43   
27  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS          34.44   
28  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg          34.47   
29  Angelica Josefsson  1994  Trollhättans Simsällskap          34.54   
30  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians          34.61   
31  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus          34.71   
32  Inez Jeppsson  1994  Väsby Simsällskap          35.37   
33  Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.80   
Tove Meyer-Lie  1994  Karlstads Simsällskap          DNS   
Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS          DSQ   
                   
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS  1:13.48  2:32.14  3:52.03    5:10.66   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap  1:18.08  2:43.44  4:07.95    5:28.69   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg  1:16.12  2:42.51  4:07.37    5:31.11   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap  1:18.60  2:46.03  4:16.16    5:42.16   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap  1:20.22  2:52.06  4:22.93    5:50.96   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.39  2:49.14  4:21.78    5:53.38   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap  1:28.70  3:05.77  4:40.37    6:15.03   
August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap  1:24.77  3:01.93  4:41.93    6:16.94   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:26.70  3:06.00  4:43.26    6:17.19   
10  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:25.74  3:04.39  4:44.42    6:22.86   
11  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:28.69  3:09.26  4:51.84    6:30.20   
12  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.12  3:15.16  4:56.88    6:36.60   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap          DNS   
Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          40.23   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          40.33   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb          41.52   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap          42.59   
Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap          43.39   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap          43.94   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          45.70   
Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap          46.22   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.32   
10  Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.78   
11  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg          46.81   
12  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg          47.10   
13  Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap          47.12   
14  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap          47.15   
15  Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap          47.20   
16  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS          47.34   
17  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS          47.39   
18  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap          47.54   
19  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap          47.62   
20  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap          47.77   
20  Sara Nyman  1995  Karlskoga Simförening          47.77   
22  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap          47.90   
23  Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb          48.45   
24  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap          48.57   
25  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap          48.59   
26  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb          48.81   
27  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap          49.65   
28  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians          49.68   
29  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap          49.89   
30  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS          50.02   
31  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap          50.17   
32  Elin Tinge  1995  Gävle Simsällskap          50.37   
33  Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap          50.49   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap          DSQ   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus          DSQ   
                   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.50        1:08.64   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS  34.23        1:10.96   
Robert Häggström  1993  Polisens IF  34.38        1:11.68   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.27        1:12.45   
Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap  35.53        1:12.92   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  37.27        1:14.19   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg  35.89        1:14.36   
Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.69        1:14.67   
Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF  36.88        1:15.94   
10  Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap  37.84        1:16.40   
11  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  37.40        1:16.98   
12  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.32        1:17.74   
13  Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians  38.85        1:19.00   
14  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg  38.27        1:19.04   
15  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS  38.66        1:19.10   
16  John Granath  1993  Väsby Simsällskap  38.97        1:19.84   
17  Viktor Umenius-Wickberg  1993  Upsala Simsällskap  39.31        1:20.15   
18  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  39.61        1:20.61   
19  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.71        1:20.90   
20  Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.73        1:21.42   
21  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  40.08        1:21.51   
22  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap  39.74        1:22.01   
23  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap  39.63        1:22.07   
24  Mikael Loberg  1993  Polisens IF  39.99        1:22.30   
25  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap  39.93        1:22.79   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          DNS   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  30.65        1:02.70   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.53        1:04.11   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  31.37        1:04.18   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.83        1:05.24   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.59        1:06.09   
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap  32.24        1:06.20   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  32.04        1:06.37   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb  32.33        1:07.60   
Elina Wåglund  1993  Västerås Simsällskap  32.31        1:08.16   
10  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap  32.62        1:08.31   
11  Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening  33.27        1:08.39   
12  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  33.03        1:08.45   
13  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  32.95        1:08.55   
14  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  32.66        1:08.58   
15  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.88        1:08.72   
16  Isabelle Åhling  1993  Karlskoga Simförening  33.02        1:09.15   
17  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  34.12        1:09.39   
18  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians  32.85        1:09.62   
19  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.81        1:09.75   
20  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.45        1:10.79   
21  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians  34.57        1:11.18   
22  Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden  34.86        1:11.19   
23  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap  34.74        1:11.69   
24  Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap  34.25        1:11.77   
25  Emelie Axmar  1993  S71  34.74        1:11.94   
26  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg  34.88        1:12.67   
Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          DNS   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  33.83        1:14.87   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap  35.18        1:17.19   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg  36.32        1:18.98   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap  37.18        1:19.75   
Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap  36.68        1:20.22   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS  38.61        1:25.49   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden  41.81        1:27.46   
Martin Svensson  1994  Simsällskapet Iden  41.77        1:33.15   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap  42.47        1:33.15   
10  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap  43.83        1:33.30   
11  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  43.94        1:37.30   
12  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap  45.46        1:39.07   
13  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden  49.85        1:47.76   
14  Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap  47.87        1:49.36   
15  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap  49.75        1:50.00   
16  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap  50.39        1:55.11   
Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap          DSQ   
William Bergendahl  1994  Jönköpings Simsällskap          DNS   
Daniel Strengberg  1994  Nässjö SLS          DSQ   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians          DSQ   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS          DNS   
Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap          DSQ   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          DNF   
Ibsaa Barry Warsza  1994  Simsällskapet Iden          DSQ   
                   
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  37.03        1:18.16   
Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap  40.41        1:24.02   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus  40.78        1:26.30   
Christine Ekman  1994  Polisens IF  40.64        1:26.31   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  40.64        1:26.40   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg  41.58        1:28.75   
Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS  42.49        1:28.78   
Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap  42.07        1:29.20   
Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.37        1:31.20   
10  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS  44.24        1:32.48   
11  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.86        1:32.78   
12  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS  44.06        1:33.16   
13  Petra Olsson  1994  Säffle Simsällskap  45.16        1:33.52   
14  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap  45.27        1:33.86   
15  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  44.56        1:33.87   
16  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF  45.58        1:33.88   
17  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.17        1:35.50   
18  Ida Prahl  1994  Gimo Simsällskap  46.28        1:35.52   
18  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap  45.69        1:35.52   
20  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus  45.46        1:36.22   
21  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap  45.47        1:36.27   
22  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap  46.37        1:36.49   
23  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg  47.50        1:39.70   
24  Linn Ramström  1994  Polisens IF  47.93        1:43.59   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          DNS   
Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap          DSQ   
Vera Pålsson  1994  Karlstads Simsällskap          DNS   
Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                   
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap  40.34        1:20.78   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap  41.68        1:24.96   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.67        1:24.98   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS  40.64        1:24.99   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  43.52        1:27.99   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap  43.63        1:29.89   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap  43.65        1:30.30   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.09        1:30.57   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap  45.73        1:33.24   
10  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap  45.20        1:35.43   
11  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  48.48        1:37.82   
12  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  49.41        1:39.95   
13  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.78        1:40.69   
14  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS  49.76        1:45.65   
15  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS  52.17        1:49.68   
16  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap  56.81        2:00.57   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap          DNS   
August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap          DSQ   
Felix Broberg  1995  Örebro Simallians          DSQ   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb  34.84        1:12.27   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.59        1:13.22   
Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap  37.10        1:15.43   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap  37.02        1:15.52   
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.39        1:16.00   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.17        1:16.84   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS  36.90        1:17.08   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap  37.54        1:19.19   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap  38.36        1:19.19   
10  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS  38.33        1:20.21   
11  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap  37.60        1:20.68   
12  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap  38.33        1:21.55   
13  Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap  37.92        1:21.65   
14  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS  39.88        1:21.66   
15  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap  39.51        1:22.00   
16  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS  39.47        1:22.69   
17  Louise Ruud  1995  Jönköpings Simsällskap  38.26        1:22.96   
18  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap  40.27        1:23.44   
19  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap  39.86        1:23.78   
20  Johanna Thall  1996  Trollhättans Simsällskap  39.55        1:24.37   
21  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg  39.36        1:25.55   
22  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians  39.92        1:26.27   
23  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus  39.89        1:26.91   
24  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap  39.60        1:27.30   
25  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap  41.43        1:28.23   
26  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap  41.47        1:28.98   
Amanda Nilsson  1995  Väsby Simsällskap          DNS   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS          DSQ   
                   
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Robert Häggström  1993  Polisens IF  1:07.21  2:22.16  3:34.38    4:44.04   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.94  2:22.06  3:35.50    4:45.05   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap  1:08.85  2:22.86  3:35.60    4:46.46   
Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF  1:07.05  2:23.42  3:36.35    4:47.35   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg  1:08.17  2:22.95  3:36.79    4:48.29   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS  1:10.56  2:26.55  3:42.31    4:58.08   
Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.37  2:25.11  3:42.85    4:58.74   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS  1:10.93  2:28.10  3:45.91    5:00.53   
Mikael Loberg  1993  Polisens IF  1:09.84  2:25.88  3:44.32    5:00.89   
10  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap  1:13.25  2:31.88  3:48.29    5:02.71   
11  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap  1:13.00  2:31.22  3:50.41    5:07.91   
12  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap  1:13.08  2:32.55  3:53.00    5:10.73   
13  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  1:15.27  2:35.62  3:57.10    5:14.73   
14  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  1:14.62  2:38.12  4:00.21    5:15.07   
15  Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap  1:11.65  2:33.11  3:56.30    5:15.08   
16  Oscar Holm  1993  Karlstads Simsällskap  1:14.13  2:34.88  3:55.10    5:15.34   
17  Christoffer Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap  1:16.77  2:39.82  4:03.96    5:26.75   
John Granath  1993  Väsby Simsällskap          DNS   
Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap          DNS   
Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians          DNS   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  36.61  1:20.26  2:05.16    2:42.85   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap  36.30  1:19.33  2:08.92    2:45.89   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus  37.96  1:21.08  2:10.51    2:48.23   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  38.28  1:21.57  2:09.46    2:48.78   
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap  38.61  1:22.62  2:13.05    2:51.52   
Christine Ekman  1994  Polisens IF  39.88  1:23.41  2:12.19    2:51.98   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS  39.88  1:25.18  2:15.14    2:54.71   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg  37.80  1:24.14  2:14.29    2:55.92   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap  39.13  1:22.95  2:16.63    2:57.57   
10  Malin Blomquist  1994  Polisens IF  38.05  1:23.38  2:17.12    2:58.47   
11  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap  37.21  1:24.40  2:18.78    2:58.88   
12  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.43  1:22.73  2:16.74    2:59.31   
13  Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap  39.76  1:28.49  2:16.60    2:59.88   
14  Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS  42.39  1:27.82  2:19.63    3:01.11   
15  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap  38.86  1:27.92  2:19.26    3:01.61   
16  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF  42.26  1:30.12  2:21.38    3:01.95   
17  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap  44.63  1:33.94  2:26.99    3:08.60   
Vera Pålsson  1994  Karlstads Simsällskap          DNS   
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap          DSQ   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS          37.71   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap          37.76   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          37.90   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap          38.25   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap          41.04   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap          41.82   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.15   
Fredrik Rosqvist  1995  Västerås Simsällskap          44.41   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          45.27   
10  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap          45.38   
11  August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap          47.32   
12  Jeremi Grosz  1995  Karlskoga Simförening          47.48   
13  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          48.32   
14  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          50.96   
15  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap          51.32   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Felix Broberg  1995  Örebro Simallians          DSQ   
Jens Berntsen  1995  Väsby Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap          2:21.66   
  Elin Thelin  1993    34.38        34.38   
  Lina Widarsson-Hane  1993    35.04        1:09.42   
  Amanda Rydh Lostorp  1993    36.66        1:46.08   
  Frida Berggren  1994    35.58        2:21.66   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:24.21   
  Emma Sandström  1993    34.91        34.91   
  Patricia Demir  1993    36.59        1:11.50   
  Johanna Hultberg  1993    36.92        1:48.42   
  Emma Anzén  1993    35.79        2:24.21   
                   
Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap          2:27.69   
  Rebecca Florinus  1994    36.66        36.66   
  Sotiria Vogli  1994    37.63        1:14.29   
  Jessica Grund  1993    37.39        1:51.68   
  Elina Wåglund  1993    36.01        2:27.69   
                   
Lass 1  Linköpings Allmänna SS          2:33.52   
  Vendela Oscarson  1993    38.97        38.97   
  Frida Ulander  1993    38.25        1:17.22   
  Anna Hagve Jansson  1994    39.65        1:56.87   
  Vilma Ekström  1994    36.65        2:33.52   
                   
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:33.70   
  Moa Strannerud  1993    35.76        35.76   
  Pauline Lindgren  1993    38.37        1:14.13   
  Thenny Seger-Johansson  1994    42.97        1:57.10   
  Lovisa Carlman-Bydén  1993    36.60        2:33.70   
                   
Upsala Sim Flickor Lag 1  1993  Upsala Simsällskap          2:36.27   
  Ottilia Kjulsten  1993    35.61        35.61   
  Katarina Burman  1993    39.35        1:14.96   
  Ebba Lind  1993    39.54        1:54.50   
  Amalia Lind  1994    41.77        2:36.27   
                   
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg          2:38.96   
  Louise Nyhlén  1993    37.01        37.01   
  Josefine Heintz  1994    40.24        1:17.25   
  Lovisa Linderholm  1994    39.85        1:57.10   
  Hanna Gustavsson  1994    41.86        2:38.96   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Polisens IF          2:40.45   
  Malin Blomquist  1994    40.57        40.57   
  Linn Ramström  1994    41.39        1:21.96   
  Emelie Marmlind  1994    41.38        2:03.34   
  Christine Ekman  1994    37.11        2:40.45   
                   
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:41.74   
  Pernilla Ferm  1993    36.97        36.97   
  Emelie Larsson  1994    41.23        1:18.20   
  Janina Fredriksson  1994    42.43        2:00.63   
  Märta Johansson  1994    41.11        2:41.74   
                   
10  Nautilus  Simklubben Nautilus          2:43.79   
  Ida Augustsson  1994    41.83        41.83   
  Linn Johansson  1994    37.70        1:19.53   
  Linnea Kling  1993    43.39        2:02.92   
  Marie Landin  1994    40.87        2:43.79   
                   
11  Karlskoga Sf Lag 1  Karlskoga Simförening          2:43.92   
  Rebecka Ek  1994    43.80        43.80   
  Madeleine Kihlström  1994    43.04        1:26.84   
  Isabelle Åhling  1993    38.91        2:05.75   
  Jenny Falkeman-Brink  1993    38.17        2:43.92   
                   
12  Väsby SS Damer Lag 2  1990  Väsby Simsällskap          2:47.23   
  Caroline Lundström  1993    39.93        39.93   
  Marie Carlsson  1995    41.91        1:21.84   
  Alexandra Nilsson  1995    43.71        2:05.55   
  Inez Jeppsson  1994    41.68        2:47.23   
                   
13  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap          2:49.31   
  Ellen Fries  1993    40.18        40.18   
  Louise Ruud  1995    44.60        1:24.78   
  Felicia Wallgren  1995    45.86        2:10.64   
  Elinn Gadmar  1994    38.67        2:49.31   
                   
14  Karlstads SS F13 Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:50.08   
  Sofie Forseryd  1993    38.28        38.28   
  Maria Rönnbäck  1993    43.87        1:22.15   
  Emelie Burstedt  1995    48.41        2:10.56   
  Elin Forsström  1993    39.52        2:50.08   
                   
15  Upsala Sim Flickor Lag 2  1993  Upsala Simsällskap          2:56.37   
  Ylva Henriksson  1994    42.99        42.99   
  Selma Ogden  1995    43.57        1:26.56   
  Elisabeth Ödman  1995    44.64        2:11.20   
  Malin Burman  1996    45.17        2:56.37   
                   
Väsby SS Damer Lag 1  1990  Väsby Simsällskap          DSQ   
  Isabella Sjöstrand  1993    39.84        39.84   
                   
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
                   
Ösa Lag 1 Fl 13 Oy  Örebro Simallians          DSQ   
  Felicia Fredriksson  1993    38.39        38.39   
                   
Karlstads SS F13 Lag 2  Karlstads Simsällskap          DNS   
                 
                 
                 
              DNS   
                   
Alingsås Lag 1  2001  Alingsås SLS          DSQ   
  Jonna Stenlund  1995    42.56        42.56   
                   
Lass 2  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                 
                 
                 
              DNS   
                   
Nsls Lag 1  1995  Nässjö SLS          DSQ   
  Annie Myrlander  1995    43.38        43.38   
                   
Väsby SS Damer Lag 3  1990  Väsby Simsällskap          DSQ   
  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995    42.28        42.28   
                   
Jss Damer Lag 2  Jönköpings Simsällskap          DNS   
                 
                 
                 
              DNS   
                   
SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg          DSQ   
  Felicia Eriksson  1994    40.79        40.79   
                   
Trollhättans SS  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
                   
                   
 
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Väsby SS Herrar Lag 1  1990  Väsby Simsällskap          1:56.73   
  Ryan Moradi  1993    28.75        28.75   
  John Granath  1993    29.24        57.99   
  Linus Lööw  1993    29.67        1:27.66   
  Herman Dahlén  1993    29.07        1:56.73   
                   
Lass 1  Linköpings Allmänna SS          1:59.42   
  Oskar Ekström  1994    29.32        29.32   
  Eric Karlborg  1993    29.01        58.33   
  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993    30.34        1:28.67   
  Grim Sjöberg  1995    30.75        1:59.42   
                   
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg          1:59.73   
  Melker Selin  1993    28.07        28.07   
  Oliver Adriansson  1993    29.35        57.42   
  Martin Ohlsson  1994    30.08        1:27.50   
  Tommy Ly Song  1994    32.23        1:59.73   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:00.35   
  Stefan Stojmenovic  1993    28.15        28.15   
  Fredrik Rosenberg  1993    30.59        58.74   
  Robin Pålsson  1993    30.21        1:28.95   
  Albin Salihu  1993    31.40        2:00.35   
                   
Trollhättans SS  Trollhättans Simsällskap          2:03.14   
  Gustav Eriksson  1994    29.72        29.72   
  Emil Cardebrant  1993    30.48        1:00.20   
  Marcus Johansson  1994    31.29        1:31.49   
  Simon Nilsson  1993    31.65        2:03.14   
                   
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:05.46   
  Erik Emanuelsson  1993    29.85        29.85   
  Christian Karlsson  1993    32.31        1:02.16   
  Adis Licina  1994    29.89        1:32.05   
  Ludwig Lord-Johansson  1994    33.41        2:05.46   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Polisens IF          2:05.87   
  Hannes Pettersson  1993    37.07        37.07   
  Joakim Hammarlind  1993    29.01        1:06.08   
  Mikael Loberg  1993    31.70        1:37.78   
  Robert Häggström  1993    28.09        2:05.87   
                   
Jss Herrar  Jönköpings Simsällskap          2:08.84   
  Viktor Rochowiak  1993    30.93        30.93   
  Christoffer Andersson  1993    31.68        1:02.61   
  Sebastian Dobrescu  1994    35.11        1:37.72   
  Lucas Granström  1993    31.12        2:08.84   
                   
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap          2:09.46   
  Mergim Zeqiri  1993    32.72        32.72   
  Mikael Lönn  1993    30.98        1:03.70   
  Johannes Rahkolin  1993    31.81        1:35.51   
  David Hallberg  1994    33.95        2:09.46   
                   
10  Upsala Sim Pojkar Lag 1  1993  Upsala Simsällskap          2:10.65   
  Magnus Lindahl  1993    31.61        31.61   
  Viktor Umenius-Wickberg  1993    31.99        1:03.60   
  Henrik Ocklind  1993    33.53        1:37.13   
  Jonathan Åsbrink  1993    33.52        2:10.65   
                   
11  Ösa Lag 1 Po 13 Oy  Örebro Simallians          2:13.23   
  Jonathan Kling  1993    30.10        30.10   
  Oscar Holmgren  1994    31.95        1:02.05   
  Christoffer Malmqvist  1993    32.72        1:34.77   
  Felix Broberg  1995    38.46        2:13.23   
                   
12  Väsby SS Herrar Lag 2  1990  Väsby Simsällskap          2:17.06   
  Marcus Arvidsson  1993    33.54        33.54   
  Oscar Zedendahl  1995    36.15        1:09.69   
  Markus Fürst  1996    35.62        1:45.31   
  Christoffer Sundkvist  1994    31.75        2:17.06   
                   
13  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap          2:18.22   
  Dylan Majed  1993    34.93        34.93   
  Stefan Vukman  1994    35.15        1:10.08   
  Johan Nyström  1994    33.10        1:43.18   
  Emil Lövgren  1994    35.04        2:18.22   
                   
14  SS Iden  Simsällskapet Iden          2:18.75   
  Julius Hjelm  1994    32.74        32.74   
  Martin Svensson  1994    33.77        1:06.51   
  Ibsaa Barry Warsza  1994    36.43        1:42.94   
  Robin Jönsson  1994    35.81        2:18.75   
                   
15  Lass 2  Linköpings Allmänna SS          2:19.39   
  Kevin Petersson  1994    32.16        32.16   
  Måns Fredriksson  1994    33.36        1:05.52   
  Niklas Engström  1994    35.15        1:40.67   
  Pontus Askmalm  1996    38.72        2:19.39   
                   
16  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:33.43   
  Andreas Nilsson  1993    32.17        32.17   
  Kevin Thorvaldsson  1995    38.30        1:10.47   
  Linus Björling  1995    1:22.85        2:33.32   
  Henrik Podéus  1995    11        2:33.43   
                   
                   
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening          33.03   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap          33.17   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb          33.23   
Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians          33.63   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          33.67   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          34.27   
Elina Wåglund  1993  Västerås Simsällskap          34.31   
Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          34.49   
Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap          34.63   
10  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          34.88   
11  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          34.91   
12  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          34.95   
13  Sofia Färdigh  1993  Väsby Simsällskap          35.06   
14  Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          35.08   
15  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap          35.47   
16  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          35.65   
17  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.76   
18  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          35.82   
19  Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap          36.13   
20  Rebecca Thall  1993  Trollhättans Simsällskap          36.18   
21  Amanda Rydh Lostorp  1993  Västerås Simsällskap          36.29   
22  Louise Lifvenborg  1993  Västerås Simsällskap          36.37   
23  Miranda Enberg  1993  Polisens IF          36.47   
24  Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap          36.50   
25  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          36.57   
26  Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap          36.81   
27  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians          37.05   
28  Cornelia Carlin  1993  Linköpings Allmänna SS          37.11   
29  Emelie Axmar  1993  S71          37.31   
30  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          37.33   
31  Isabelle Åhling  1993  Karlskoga Simförening          37.39   
32  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          37.47   
33  Caroline Lundström  1993  Väsby Simsällskap          40.65   
Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DNS   
                   
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.63   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap          36.47   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS          36.75   
Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          37.37   
Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap          37.45   
Olle Nordin  1993  Strängnäs Simsällskap          37.47   
Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          37.78   
Robert Häggström  1993  Polisens IF          37.93   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          39.06   
10  Linus Lööw  1993  Väsby Simsällskap          39.58   
11  Mikael Loberg  1993  Polisens IF          39.95   
12  Fredrik Appelgren  1993  Sigtuna Simklubb          40.15   
13  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          40.19   
14  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap          40.27   
15  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap          40.45   
16  Mikael Lönn  1993  Västerås Simsällskap          40.55   
17  Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF          40.69   
18  Christoffer Malmqvist  1993  Örebro Simallians          40.94   
19  Björn Sorby  1993  Strängnäs Simsällskap          41.44   
20  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          41.49   
21  Viktor Myrlander  1993  Höglandets Simklubb          41.79   
22  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.04   
23  Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap          42.11   
24  John Granath  1993  Väsby Simsällskap          42.13   
25  Andreas Nilsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.21   
26  Viktor Umenius-Wickberg  1993  Upsala Simsällskap          42.44   
27  Johannes Rahkolin  1993  Västerås Simsällskap          42.65   
28  Mergim Zeqiri  1993  Västerås Simsällskap          43.39   
29  Jonathan Åsbrink  1993  Upsala Simsällskap          43.50   
30  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap          43.64   
31  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          43.93   
32  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap          44.01   
33  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.23   
34  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap          48.29   
35  Christoffer Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap          48.45   
                   
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          35.55   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus          35.97   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap          36.01   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          36.70   
Christine Ekman  1994  Polisens IF          36.75   
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap          37.53   
Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          37.74   
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap          37.86   
Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS          38.09   
10  Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          38.20   
11  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap          38.54   
12  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg          38.81   
13  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap          39.29   
14  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS          39.50   
15  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg          39.78   
16  Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap          39.85   
17  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap          39.98   
18  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS          40.01   
19  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap          40.10   
20  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap          40.12   
21  Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap          40.17   
22  Malin Blomquist  1994  Polisens IF          40.28   
23  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap          40.32   
24  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF          40.83   
25  Inez Jeppsson  1994  Väsby Simsällskap          41.09   
26  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg          41.11   
27  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS          41.12   
28  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg          41.28   
29  Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians          41.47   
30  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap          41.60   
31  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.35   
32  Linn Ramström  1994  Polisens IF          42.48   
33  Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.56   
34  Petra Olsson  1994  Säffle Simsällskap          43.70   
35  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap          44.05   
                   
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          29.29   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap          29.46   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg          31.05   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians          31.43   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          31.72   
Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap          31.93   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden          32.26   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS          32.59   
Markus Hedlund  1994  Säffle Simsällskap          33.56   
10  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap          33.68   
11  Tobias Malm  1994  Gimo Simsällskap          33.84   
12  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb          33.89   
12  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg          33.89   
14  Daniel Strengberg  1994  Nässjö SLS          34.05   
15  Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap          34.07   
16  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS          34.32   
17  Jimmy Väljä  1994  Väsby Simsällskap          34.46   
17  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap          34.46   
19  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap          34.55   
20  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS          34.64   
21  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap          34.71   
22  Martin Svensson  1994  Simsällskapet Iden          34.77   
23  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap          34.93   
24  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap          35.37   
25  Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap          35.58   
26  Stefan Vukman  1994  Västerås Simsällskap          35.65   
27  Ibsaa Barry Warsza  1994  Simsällskapet Iden          35.88   
28  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap          35.92   
29  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden          36.16   
30  Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen          36.29   
31  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap          36.98   
32  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap          37.22   
33  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap          37.26   
34  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap          37.39   
Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
                   
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb  1:19.61  2:48.71  4:17.60    5:42.94   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap  1:25.80  2:58.12  4:28.28    5:50.86   
Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap  1:24.47  2:56.11  4:27.48    5:50.94   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap  1:24.89  2:54.97  4:28.71    5:53.52   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap  1:26.02  2:58.80  4:29.91    5:54.07   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:24.06  2:54.64  4:27.21    5:54.16   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS  1:27.79  3:03.55  4:37.85    6:04.57   
Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap  1:27.34  3:02.86  4:37.83    6:08.94   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap  1:29.02  3:09.40  4:52.57    6:28.83   
10  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap  1:33.21  3:11.59  4:51.57    6:31.53   
11  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap  1:38.45  3:21.75  5:04.60    6:38.41   
12  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS  1:30.83  3:13.18  4:57.69    6:38.79   
13  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS  1:36.48  3:20.34  5:02.85    6:42.41   
14  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS  1:33.99  3:17.86  5:04.48    6:45.62   
15  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap  1:37.41  3:20.93  5:05.15    6:46.38   
16  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap  1:37.43  3:26.03  5:13.18    6:50.40   
17  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus  1:35.16  3:23.46  5:10.88    6:55.49   
18  Amanda Forsström  1995  Gävle Simsällskap  1:34.85  3:25.08  5:19.43    7:04.96   
19  Elin Tinge  1995  Gävle Simsällskap  1:39.38  3:30.28  5:22.82    7:15.07   
                   
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap          41.12   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg          41.32   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap          43.72   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap          43.83   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap          44.70   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.71   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS          44.72   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          46.43   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap          47.34   
10  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap          47.39   
11  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          48.04   
12  Jeremi Grosz  1995  Karlskoga Simförening          48.18   
13  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          48.70   
14  August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap          50.00   
15  Fredrik Rosqvist  1995  Västerås Simsällskap          50.64   
16  Felix Broberg  1995  Örebro Simallians          50.73   
17  Lage Bergman  1995  Köpings Simsällskap          51.32   
18  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap          52.50   
19  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS          52.95   
20  Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          53.52   
21  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          56.76   
22  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS          58.67   
23  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap          1:01.13   
                   
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  35.53        1:12.63   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  36.47        1:14.87   
Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap  37.12        1:15.18   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb  37.03        1:16.63   
Ottilia Kjulsten  1993  Upsala Simsällskap  37.04        1:17.51   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.24        1:17.52   
Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap  38.18        1:18.27   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.19        1:18.33   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  38.04        1:18.52   
10  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.44        1:19.52   
11  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  39.20        1:20.06   
12  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.86        1:20.07   
13  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians  39.20        1:20.25   
14  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.92        1:20.49   
15  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap  38.69        1:20.64   
16  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.61        1:20.72   
17  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  39.41        1:20.75   
18  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  39.93        1:20.76   
18  Lovisa Carlman-Bydén  1993  Södertälje Simsällskap  38.37        1:20.76   
20  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap  39.07        1:20.95   
21  Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden  40.47        1:21.48   
22  Amanda Rydh Lostorp  1993  Västerås Simsällskap  39.64        1:21.78   
23  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.17        1:22.00   
24  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  39.84        1:22.40   
Emelie Axmar  1993  S71          DSQ   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          DNS   
Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DNS   
                   
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robert Häggström  1993  Polisens IF  29.26        1:00.58   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.97        1:00.83   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg  29.35        1:01.27   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.28        1:01.47   
Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap  29.82        1:03.13   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS  31.18        1:04.54   
Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF  31.31        1:04.98   
Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap  31.44        1:05.05   
John Granath  1993  Väsby Simsällskap  31.39        1:05.67   
10  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.51        1:05.95   
11  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  31.93        1:06.01   
12  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS  31.71        1:06.25   
13  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap  32.01        1:06.39   
14  Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians  31.89        1:06.51   
15  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap  32.46        1:07.37   
16  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  33.10        1:07.71   
17  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg  32.55        1:08.45   
18  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap  33.24        1:08.66   
19  Andreas Myhrberg  1993  S71  33.35        1:08.94   
20  Mikael Loberg  1993  Polisens IF  33.16        1:09.04   
21  Linus Lööw  1993  Väsby Simsällskap  33.53        1:09.57   
22  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap  34.80        1:09.74   
23  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap  33.42        1:09.89   
24  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  33.69        1:10.55   
25  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap  33.86        1:10.62   
26  Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.64        1:10.80   
Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          DNF   
Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap  36.23        1:15.99   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap  36.78        1:16.32   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  36.76        1:20.10   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap  37.04        1:20.45   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  38.05        1:22.04   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus  38.32        1:22.38   
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap  39.72        1:24.81   
Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap  39.16        1:25.15   
Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap  39.22        1:25.17   
10  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg  38.36        1:25.25   
11  Christine Ekman  1994  Polisens IF  40.02        1:25.88   
12  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap  40.96        1:27.48   
13  Malin Blomquist  1994  Polisens IF  39.93        1:27.68   
14  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS  40.56        1:29.36   
14  Elin Pettersson  1994  Simsällskapet Kanalen  43.24        1:29.36   
16  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF  41.68        1:30.46   
17  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg  42.79        1:30.75   
18  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap  42.24        1:32.04   
19  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS  42.15        1:33.01   
20  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.46        1:33.48   
21  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus  43.43        1:33.77   
22  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  40.45        1:35.38   
23  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.58        1:35.71   
24  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg  44.31        1:36.86   
25  Evelina Martinsson  1994  Trollhättans Simsällskap  43.56        1:39.96   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Linn Ramström  1994  Polisens IF          DNS   
Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
                   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap  38.82        1:22.37   
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  41.33        1:27.68   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap  42.30        1:30.04   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden  43.94        1:32.19   
Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap  43.62        1:33.04   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap  44.67        1:33.55   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap  45.43        1:34.10   
Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap  45.35        1:34.38   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS  45.01        1:34.80   
10  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb  46.45        1:37.04   
11  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap  46.91        1:37.39   
12  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap  47.06        1:39.19   
13  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap  49.32        1:41.22   
14  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap  48.76        1:41.27   
15  Joel Bygg  1994  Simsällskapet Kanalen  47.77        1:41.50   
16  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS  49.05        1:41.88   
17  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg  49.26        1:42.13   
18  Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians  48.12        1:43.02   
18  Tobias Malm  1994  Gimo Simsällskap  49.98        1:43.02   
20  Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap  48.74        1:43.35   
21  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  49.15        1:44.18   
22  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap  48.10        1:45.11   
23  Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS  49.95        1:45.28   
24  Tim Nyqvist  1994  Upsala Simsällskap  49.76        1:45.47   
25  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden  51.95        1:47.62   
26  Joakim Sjöberg  1994  Sigtuna Simklubb  50.61        1:51.25   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap          DNS   
Rodi Mardo  1994  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.12        1:21.65   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap  41.93        1:26.00   
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.47        1:27.51   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  42.44        1:27.95   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap  43.63        1:28.32   
Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap  42.56        1:29.19   
Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians  42.87        1:29.86   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap  45.02        1:31.20   
Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap  44.83        1:31.33   
10  Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap  44.40        1:31.78   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS  45.23        1:32.16   
12  Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap  42.81        1:32.69   
13  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS  45.70        1:34.71   
14  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS  47.73        1:35.33   
15  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap  47.18        1:35.73   
16  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap  47.78        1:36.00   
17  Louise Ruud  1995  Jönköpings Simsällskap  47.70        1:37.02   
18  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg  48.42        1:37.59   
19  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap  47.51        1:37.86   
20  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap  48.75        1:38.07   
21  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap  47.88        1:38.28   
22  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap  47.68        1:39.28   
23  Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap  49.35        1:44.21   
24  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap  50.74        1:44.70   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb          DSQ   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          DSQ   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          DSQ   
Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS  33.19        1:09.50   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg  35.89        1:13.49   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap  36.16        1:13.64   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap  35.96        1:14.23   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.43        1:14.81   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap  36.95        1:15.63   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap  37.81        1:17.07   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.57        1:17.50   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap  37.50        1:17.54   
10  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.79        1:20.10   
11  August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap  37.65        1:20.30   
12  Fredrik Rosqvist  1995  Västerås Simsällskap  38.51        1:21.23   
13  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.26        1:22.80   
14  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap  39.10        1:23.46   
15  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.81        1:23.55   
16  Felix Broberg  1995  Örebro Simallians  41.43        1:28.00   
17  Jeremi Grosz  1995  Karlskoga Simförening  41.92        1:28.29   
18  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.80        1:29.98   
19  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.05        1:29.99   
20  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS  42.73        1:32.01   
21  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS  45.55        1:37.50   
22  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap  52.59        1:59.52   
                   
 
Gren 30, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  1:08.16  2:21.97  3:36.18    4:49.33   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  1:08.90  2:23.16  3:37.44    4:50.56   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:09.17  2:23.71  3:38.62    4:52.44   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:12.21  2:27.15  3:40.99    4:53.11   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  1:09.84  2:26.01  3:42.75    4:58.95   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.22  2:28.03  3:45.53    5:01.11   
Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  1:10.92  2:27.41  3:45.31    5:02.03   
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap  1:12.13  2:28.22  3:45.98    5:02.09   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  1:12.78  2:32.60  3:52.43    5:10.39   
10  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.04  2:35.28  3:56.11    5:13.69   
10  Elina Wåglund  1993  Västerås Simsällskap  1:14.88  2:35.27  3:56.46    5:13.69   
12  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap  1:14.47  2:34.86  3:56.69    5:17.89   
13  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap  1:14.07  2:34.27  3:56.17    5:18.29   
14  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  1:14.63  2:36.25  3:58.88    5:20.31   
15  Caroline Lundström  1993  Väsby Simsällskap  1:14.56  2:37.53  4:01.83    5:26.54   
16  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians  1:17.53  2:41.00  4:05.59    5:26.71   
17  Amanda Rydh Lostorp  1993  Västerås Simsällskap  1:20.02  2:46.89  4:11.58    5:31.80   
18  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg  1:20.39  2:47.08  4:12.85    5:35.10   
Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap          DNS   
Sofia Färdigh  1993  Väsby Simsällskap          DNS   
Isabelle Åhling  1993  Karlskoga Simförening          DNF   
                   
 
Gren 31, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  35.38  1:17.56  2:04.54    2:39.28   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap  36.34  1:17.31  2:04.02    2:39.65   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap  35.68  1:17.46  2:09.95    2:45.30   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden  39.63  1:21.08  2:11.20    2:48.15   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg  37.40  1:19.62  2:13.36    2:51.02   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS  40.91  1:26.09  2:18.20    2:58.53   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap  41.71  1:27.48  2:18.64    2:58.56   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap  39.38  1:26.50  2:19.93    3:00.32   
Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap  37.66  1:26.80  2:20.76    3:01.85   
10  Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians  42.97  1:29.75  2:27.27    3:06.07   
11  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap  44.27  1:31.67  2:25.37    3:06.16   
12  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap  46.20  1:33.74  2:28.97    3:13.41   
13  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap  51.54  1:42.07  2:33.22    3:14.64   
14  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap  46.08  1:37.04  2:33.33    3:16.32   
15  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  45.16  1:32.75  2:33.55    3:16.42   
16  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap  45.12  1:31.63  2:34.20    3:16.59   
17  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg  49.46  1:39.10  2:35.70    3:17.80   
18  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS  47.64  1:37.85  2:38.43    3:18.15   
19  Ibsaa Barry Warsza  1994  Simsällskapet Iden  50.36  1:40.10  2:46.20    3:31.45   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb          DSQ   
Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb          37.11   
Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb          37.28   
Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap          37.75   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          39.45   
Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS          39.65   
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb          39.69   
Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap          40.38   
Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap          40.46   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap          41.06   
10  Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          41.22   
11  Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          42.07   
12  Louise Ruud  1995  Jönköpings Simsällskap          42.42   
13  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          42.50   
14  Johanna Thall  1996  Trollhättans Simsällskap          42.64   
15  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap          42.97   
16  Angelica Rosengren  1995  Simklubben Elfsborg          43.07   
17  Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap          44.02   
18  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS          44.07   
19  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS          44.35   
20  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap          44.64   
21  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap          44.86   
22  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS          44.87   
23  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap          44.90   
24  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap          45.36   
25  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus          45.44   
26  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap          46.52   
27  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians          46.59   
28  Elin Tinge  1995  Gävle Simsällskap          46.92   
29  Jonna Stenlund  1995  Alingsås SLS          47.85   
30  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap          49.09   
31  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap          50.31   
32  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap          50.58   
33  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap          52.80   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap          DSQ   
Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:19.08  NUSS-rekord 
  Stefan Stojmenovic  1993    32.05        32.05   
  Fredrik Rosenberg  1993    35.85        1:07.90   
  Robin Pålsson  1993    35.75        1:43.65   
  Albin Salihu  1993    35.43        2:19.08   
                   
Väsby SS Herrar Lag 1  1990  Väsby Simsällskap          2:23.34   
  Herman Dahlén  1993    34.28        34.28   
  Marcus Arvidsson  1993    37.94        1:12.22   
  John Granath  1993    37.17        1:49.39   
  Ryan Moradi  1993    33.95        2:23.34   
                   
Lass 1  Linköpings Allmänna SS          2:27.08   
  Eric Karlborg  1993    34.30        34.30   
  Oskar Ekström  1994    35.22        1:09.52   
  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993    37.32        1:46.84   
  Grim Sjöberg  1995    40.24        2:27.08   
                   
Trollhättans SS  Trollhättans Simsällskap          2:27.53   
  Victor Eklund  1993    38.22        38.22   
  Emil Cardebrant  1993    34.52        1:12.74   
  Marcus Johansson  1994    38.53        1:51.27   
  Gustav Eriksson  1994    36.26        2:27.53   
                   
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:28.72   
  Adis Licina  1994    35.59        35.59   
  Christian Karlsson  1993    36.42        1:12.01   
  Ludwig Lord-Johansson  1994    41.93        1:53.94   
  Erik Emanuelsson  1993    34.78        2:28.72   
                   
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg          2:30.71   
  Oliver Adriansson  1993    36.15        36.15   
  Martin Ohlsson  1994    38.18        1:14.33   
  Melker Selin  1993    35.27        1:49.60   
  Adam Paulsson  1995    41.11        2:30.71   
                   
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1993  Upsala Simsällskap          2:32.45   
  Viktor Umenius-Wickberg  1993               
  Magnus Lindahl  1993               
  Henrik Ocklind  1993    1:54.07        1:54.07   
  Jonathan Åsbrink  1993    38.38        2:32.45   
                   
Jss Herrar  Jönköpings Simsällskap          2:34.25   
  Christoffer Andersson  1993    40.41        40.41   
  Axel Pettersson  1995    40.19        1:20.60   
  Lucas Granström  1993    38.30        1:58.90   
  Viktor Rochowiak  1993    35.35        2:34.25   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Polisens IF          2:39.10   
  Joakim Hammarlind  1993    37.49        37.49   
  Mikael Loberg  1993    40.31        1:17.80   
  Hannes Pettersson  1993    46.55        2:04.35   
  Robert Häggström  1993    34.75        2:39.10   
                   
10  Ösa Lag 1 Po 13 Oy  Örebro Simallians          2:39.66   
  Jonathan Kling  1993               
  Christoffer Malmqvist  1993               
  Felix Broberg  1995               
  Oscar Holmgren  1994    2:39.66        2:39.66   
                   
11  Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap          2:42.69   
  Mergim Zeqiri  1993    39.74        39.74   
  Mikael Lönn  1993    40.16        1:19.90   
  Johan Nyström  1994    40.05        1:59.95   
  David Hallberg  1994    42.74        2:42.69   
                   
12  Väsby SS Herrar Lag 2  1990  Väsby Simsällskap          2:43.58   
  Linus Lööw  1993    38.09        38.09   
  Markus Fürst  1996    42.16        1:20.25   
  Jimmy Väljä  1994    41.50        2:01.75   
  Christoffer Sundkvist  1994    41.83        2:43.58   
                   
13  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap          2:49.45   
  Dylan Majed  1993    43.13        43.13   
  August Eriksson  1995    43.22        1:26.35   
  Emil Lövgren  1994    41.26        2:07.61   
  Johannes Rahkolin  1993    41.84        2:49.45   
                   
14  Lass 2  Linköpings Allmänna SS          2:53.37   
  Kevin Petersson  1994    40.42        40.42   
  Niklas Engström  1994    40.94        1:21.36   
  Måns Fredriksson  1994    43.18        2:04.54   
  Daniel Olsson  1996    48.83        2:53.37   
                   
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
  Linus Björling  1995    44.26        44.26   
                   
SS Iden  Simsällskapet Iden          DSQ   
  Julius Hjelm  1994    35.55        35.55   
                   
                   
 
Gren 34, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap          2:02.39   
  Elin Thelin  1993    30.73        30.73   
  Lina Widarsson-Hane  1993    30.59        1:01.32   
  Frida Berggren  1994    30.84        1:32.16   
  Veronika Fredholm  1993    30.23        2:02.39   
                   
Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap          2:06.23   
  Louise Lifvenborg  1993    31.10        31.10   
  Fanny Malmborg  1993    31.47        1:02.57   
  Elina Wåglund  1993    31.21        1:33.78   
  Sotiria Vogli  1994    32.45        2:06.23   
                   
Väsby SS Damer Lag 1  1990  Väsby Simsällskap          2:08.96   
  Isabella Sjöstrand  1993    32.62        32.62   
  Sofia Färdigh  1993    32.08        1:04.70   
  Victoria Snekkenes  1994    32.56        1:37.26   
  Emma Arkenstrand  1994    31.70        2:08.96   
                   
Lass 1  Linköpings Allmänna SS          2:09.37   
  Vendela Oscarson  1993    32.41        32.41   
  Anna Hagve Jansson  1994    32.00        1:04.41   
  Frida Ulander  1993    33.04        1:37.45   
  Cornelia Carlin  1993    31.92        2:09.37   
                   
Trollhättans SS  Trollhättans Simsällskap          2:10.26   
  Angelica Stenvold  1993    32.45        32.45   
  Isabella Holmberg  1993    32.95        1:05.40   
  Rebecca Thall  1993    31.44        1:36.84   
  Malin Malcolm  1993    33.42        2:10.26   
                   
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:11.07   
  Patricia Demir  1993    31.99        31.99   
  Malin Pettersson  1994    32.57        1:04.56   
  Sara Grönlund  1994    33.12        1:37.68   
  Josefine Rydberg  1995    33.39        2:11.07   
                   
Nautilus  Simklubben Nautilus          2:11.74   
  Marie Landin  1994    35.06        35.06   
  Linn Johansson  1994    30.62        1:05.68   
  Linnea Kling  1993    33.05        1:38.73   
  Ida Augustsson  1994    33.01        2:11.74   
                   
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2005  Simklubben Elfsborg          2:12.22   
  Josefine Heintz  1994    31.65        31.65   
  Louise Nyhlén  1993    32.87        1:04.52   
  Hanna Gustavsson  1994    33.59        1:38.11   
  Felicia Eriksson  1994    34.11        2:12.22   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Polisens IF          2:13.05   
  Malin Blomquist  1994    34.60        34.60   
  Emelie Marmlind  1994    33.51        1:08.11   
  Miranda Enberg  1993    32.70        1:40.81   
  Christine Ekman  1994    32.24        2:13.05   
                   
10  Ösa Lag 1 Fl 13 Oy  Örebro Simallians          2:13.12   
  Rebecca Bergström  1993    31.59        31.59   
  Emma Gustavsson  1994    34.26        1:05.85   
  Joanna Gatehouse  1993    34.71        1:40.56   
  Felicia Fredriksson  1993    32.56        2:13.12   
                   
11  Karlskoga Sf Lag 1  Karlskoga Simförening          2:14.81   
  Madeleine Kihlström  1994    35.82        35.82   
  Rebecka Ek  1994    35.57        1:11.39   
  Isabelle Åhling  1993    31.96        1:43.35   
  Jenny Falkeman-Brink  1993    31.46        2:14.81   
                   
12  Upsala Sim Flickor Lag 1  1993  Upsala Simsällskap          2:16.11   
  Ottilia Kjulsten  1993    34.21        34.21   
  Ebba Lind  1993    32.94        1:07.15   
  Katarina Burman  1993    34.64        1:41.79   
  Selma Ogden  1995    34.32        2:16.11   
                   
13  Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:16.20   
  Moa Strannerud  1993    34.03        34.03   
  Lovisa Carlman-Bydén  1993    33.77        1:07.80   
  Thenny Seger-Johansson  1994    34.34        1:42.14   
  Pauline Lindgren  1993    34.06        2:16.20   
                   
14  Karlstads SS F13 Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:17.70   
  Sofie Forseryd  1993    31.63        31.63   
  Maria Rönnbäck  1993    36.75        1:08.38   
  Emelie Burstedt  1995    37.47        1:45.85   
  Elin Forsström  1993    31.85        2:17.70   
                   
15  Jss Damer Lag 1  Jönköpings Simsällskap          2:18.62   
  Felicia Wallgren  1995    37.44        37.44   
  Elinn Gadmar  1994    32.19        1:09.63   
  Louise Ruud  1995    38.10        1:47.73   
  Ellen Fries  1993    30.89        2:18.62   
                   
16  Väsby SS Damer Lag 2  1990  Väsby Simsällskap          2:20.65   
  Caroline Lundström  1993    35.48        35.48   
  Isabell Hellström  1994    34.58        1:10.06   
  Marie Carlsson  1995    34.88        1:44.94   
  Alexandra Nilsson  1995    35.71        2:20.65   
                   
17  Alingsås Lag 1  2001  Alingsås SLS          2:21.66   
  Jonna Stenlund  1995    40.71        40.71   
  Sofia Ziethen  1994    32.92        1:13.63   
  Fenja Elbert  1995    36.63        1:50.26   
  Mikaela Dahl  1994    31.40        2:21.66   
                   
18  Väsby SS Damer Lag 3  1990  Väsby Simsällskap          2:23.84   
  Inez Jeppsson  1994    36.01        36.01   
  Michelle Svantesson  1993    33.93        1:09.94   
  Emelie Åkerström  1995    37.09        1:47.03   
  Mikaela Bäck  1995    36.81        2:23.84   
                   
19  Upsala Sim Flickor Lag 2  1993  Upsala Simsällskap          2:27.06   
  Amalia Lind  1994    36.19        36.19   
  Josefine Matkoski  1994    36.56        1:12.75   
  Ylva Henriksson  1994    34.87        1:47.62   
  Elisabeth Ödman  1995    39.44        2:27.06   
                   
20  Nsls Lag 1  1995  Nässjö SLS          2:27.39   
  Annie Myrlander  1995    36.69        36.69   
  Matilda Lundberg  1994    33.97        1:10.66   
  Alice Holmberg  1995    37.30        1:47.96   
  Frida Ravn  1995    39.43        2:27.39   
                   
21  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2005  Simklubben Elfsborg          2:33.17   
  Lovisa Linderholm  1994    34.17        34.17   
  Boel Knutson  1995    38.79        1:12.96   
  Hanna Larsson  1995    38.13        1:51.09   
  Angelica Rosengren  1995    42.08        2:33.17   
                   
22  Gss Lag 1  1995  Gävle Simsällskap          2:40.92   
  Martina Löfström  1995    37.48        37.48   
  Elin Tinge  1995    39.83        1:17.31   
  Ellinor Gjelsnes  1995    44.28        2:01.59   
  Amanda Forsström  1995    39.33        2:40.92   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
  Emma Anzén  1993    30.70        30.70   
                   
                   
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS  32.00        1:08.38   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.68        1:10.69   
Robert Häggström  1993  Polisens IF  33.02        1:11.89   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg  34.09        1:13.09   
Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF  34.59        1:14.47   
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap  34.57        1:14.48   
Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.60        1:14.53   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.72        1:15.38   
John Granath  1993  Väsby Simsällskap  34.96        1:15.84   
10  Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians  34.04        1:16.28   
11  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS  35.44        1:16.65   
11  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  36.57        1:16.65   
13  Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap  34.00        1:17.01   
14  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap  37.54        1:17.33   
15  Linus Lööw  1993  Väsby Simsällskap  36.55        1:17.62   
16  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap  37.28        1:18.82   
17  Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap  35.30        1:19.00   
18  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.58        1:21.98   
19  Andreas Myhrberg  1993  S71  38.81        1:22.43   
20  Viktor Umenius-Wickberg  1993  Upsala Simsällskap  37.68        1:22.82   
21  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap  38.86        1:24.24   
22  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  38.13        1:24.38   
23  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  38.46        1:24.69   
24  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap  39.15        1:25.00   
25  Oscar Holm  1993  Karlstads Simsällskap  40.61        1:25.12   
26  Viktor Myrlander  1993  Höglandets Simklubb  40.03        1:27.72   
27  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap  41.27        1:28.56   
28  Jonathan Åsbrink  1993  Upsala Simsällskap  44.15        1:31.50   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening  37.87        1:18.22   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  38.34        1:18.67   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.00        1:22.07   
Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  40.01        1:23.50   
Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.92        1:24.64   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.41        1:25.27   
Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg  41.29        1:26.29   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  40.84        1:26.32   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  40.98        1:26.53   
10  Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap  41.79        1:27.48   
11  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  42.18        1:27.84   
12  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.66        1:27.88   
13  Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus  41.11        1:27.94   
14  Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap  41.81        1:28.20   
15  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians  41.53        1:28.29   
16  Emelie Axmar  1993  S71  42.26        1:28.52   
17  Elina Wåglund  1993  Västerås Simsällskap  42.94        1:28.87   
18  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap  42.70        1:29.27   
19  Miranda Enberg  1993  Polisens IF  42.88        1:29.30   
20  Astrid Persson  1993  Simsällskapet Iden  43.64        1:29.76   
21  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  42.62        1:30.36   
22  Elin Forsström  1993  Karlstads Simsällskap  42.79        1:30.55   
23  Joanna Gatehouse  1993  Örebro Simallians  43.73        1:30.92   
24  Helena Haydo  1993  Södertälje Simsällskap  43.95        1:31.81   
25  Embla Hahn  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.44        1:32.34   
26  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians  44.23        1:32.35   
27  Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap  43.39        1:33.77   
28  Maria Rönnbäck  1993  Karlstads Simsällskap  45.68        1:33.81   
29  Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap  44.28        1:34.03   
30  Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap  45.45        1:34.14   
Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden          DSQ   
Michelle Svantesson  1993  Väsby Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden  35.56        1:12.26   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap  36.24        1:13.47   
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  37.04        1:15.28   
Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg  38.98        1:20.35   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap  39.40        1:20.55   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians  39.83        1:22.61   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap  40.25        1:22.83   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap  39.98        1:23.82   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS  41.37        1:25.05   
10  Ibsaa Barry Warsza  1994  Simsällskapet Iden  40.71        1:25.80   
11  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap  41.84        1:26.05   
12  Niklas Engström  1994  Linköpings Allmänna SS  42.15        1:26.17   
13  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap  42.53        1:26.40   
14  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap  43.13        1:26.84   
15  Martin Svensson  1994  Simsällskapet Iden  41.11        1:26.89   
16  Markus Hedlund  1994  Säffle Simsällskap  40.85        1:27.06   
17  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  42.98        1:27.59   
18  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap  42.06        1:27.85   
19  Tommy Ly Song  1994  Simklubben Elfsborg  43.94        1:28.68   
19  Emil Lövgren  1994  Västerås Simsällskap  44.63        1:28.68   
21  Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap  43.69        1:29.58   
22  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS  44.04        1:29.89   
23  Jimmy Väljä  1994  Väsby Simsällskap  43.50        1:29.91   
24  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden  45.83        1:32.34   
25  Daniel Strengberg  1994  Nässjö SLS  45.14        1:33.79   
26  Tobias Malm  1994  Gimo Simsällskap  46.95        1:35.42   
27  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap  46.18        1:35.51   
Måns Fredriksson  1994  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
                   
 
Gren 38, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  31.62        1:05.85  NUSS-rekord 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap  32.51        1:07.04   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus  31.90        1:07.18   
Christine Ekman  1994  Polisens IF  33.23        1:09.07   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  33.26        1:09.20   
Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap  32.99        1:09.33   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg  33.31        1:09.59   
Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap  33.75        1:09.88   
Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS  33.55        1:09.93   
10  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap  34.01        1:11.25   
11  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap  34.41        1:11.65   
12  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap  34.71        1:11.81   
13  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.05        1:12.03   
14  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF  34.75        1:13.08   
15  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap  34.40        1:13.23   
16  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS  35.19        1:13.54   
17  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.32        1:13.96   
18  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg  35.35        1:14.25   
19  Malin Blomquist  1994  Polisens IF  35.86        1:14.41   
20  Angelica Josefsson  1994  Trollhättans Simsällskap  35.10        1:14.65   
21  Ida Prahl  1994  Gimo Simsällskap  35.88        1:14.79   
22  Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS  35.27        1:14.80   
23  Märta Johansson  1994  Skäret Simsällskap  35.72        1:15.00   
24  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap  36.05        1:15.01   
25  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.52        1:15.03   
26  Sofia Hedin  1994  Motala Simsällskap  36.30        1:15.42   
27  Amanda Gyllander  1994  Linköpings Allmänna SS  36.24        1:16.57   
Emma Gustavsson  1994  Örebro Simallians          DNS   
                   
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap  38.51        1:24.62   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap  38.85        1:25.35   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS  38.97        1:26.43   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.86        1:28.22   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.03        1:35.40   
Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  49.35        1:49.84   
August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap          DNS   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap  41.82        1:26.53  NUSS-rekord 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.58        1:28.11   
Selma Ogden  1995  Upsala Simsällskap  43.37        1:33.20   
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb  44.52        1:34.23   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap  46.44        1:37.07   
Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap  47.52        1:38.99   
Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap  47.64        1:39.07   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb  46.91        1:39.65   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap  48.00        1:40.22   
10  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS  49.13        1:41.17   
11  Sara Nyman  1995  Karlskoga Simförening  48.98        1:41.18   
12  Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap  46.46        1:41.29   
13  Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb  47.17        1:41.46   
14  Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap  47.86        1:42.04   
15  Hanna Larsson  1995  Simklubben Elfsborg  47.92        1:42.87   
16  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg  49.84        1:44.98   
17  Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap  47.86        1:45.14   
18  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians  50.14        1:45.33   
19  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap  50.71        1:45.65   
20  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap  51.65        1:46.02   
21  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap  51.04        1:46.40   
22  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb  50.80        1:47.82   
23  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap  52.02        1:48.60   
24  Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap  54.05        1:52.87   
25  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap  54.07        1:53.43   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS          DNS   
Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap          DSQ   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                   
 
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          31.41   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          32.89   
Herman Dahlén  1993  Väsby Simsällskap          33.05   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          33.10   
Robert Häggström  1993  Polisens IF          33.40   
Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap          34.31   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap          34.57   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg          34.58   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap          34.62   
10  Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians          35.15   
11  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.17   
12  Olle Nordin  1993  Strängnäs Simsällskap          35.19   
13  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap          35.54   
14  Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap          35.73   
15  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap          35.79   
16  Joakim Hammarlind  1993  Polisens IF          35.81   
17  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.83   
18  Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.97   
19  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          36.51   
20  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          36.87   
21  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          36.88   
22  Viktor Umenius-Wickberg  1993  Upsala Simsällskap          36.97   
23  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          37.08   
24  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS          37.38   
25  John Granath  1993  Väsby Simsällskap          37.61   
26  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          37.62   
27  Björn Sorby  1993  Strängnäs Simsällskap          37.67   
28  Mergim Zeqiri  1993  Västerås Simsällskap          37.69   
29  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap          37.92   
30  Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap          38.09   
31  Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap          38.15   
32  Oscar Holm  1993  Karlstads Simsällskap          38.86   
33  Christoffer Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap          38.93   
34  Linus Lööw  1993  Väsby Simsällskap          38.96   
35  Anton Björck-Teuscher  1993  Grums Simsällskap          39.11   
                   
 
Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap          28.82   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          29.98   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          30.04   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          30.20   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          30.24   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb          30.39   
Veronika Fredholm  1993  Västerås Simsällskap          30.62   
Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap          31.24   
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap          31.32   
10  Louise Lifvenborg  1993  Västerås Simsällskap          31.37   
11  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap          31.44   
12  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap          31.47   
13  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          31.57   
14  Rebecca Thall  1993  Trollhättans Simsällskap          31.60   
14  Ellen Fries  1993  Jönköpings Simsällskap          31.60   
16  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          31.65   
17  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          31.77   
18  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians          31.94   
19  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          31.98   
20  Maria Persson  1993  Simsällskapet Iden          32.11   
21  Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb          32.21   
22  Isabella Sjöstrand  1993  Väsby Simsällskap          32.23   
22  Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap          32.23   
24  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          32.34   
25  Astrid Persson  1993  Simsällskapet Iden          32.40   
26  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          32.43   
27  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          32.72   
28  Emelie Axmar  1993  S71          32.75   
29  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          32.82   
30  Sofia Färdigh  1993  Väsby Simsällskap          32.94   
31  Cornelia Carlin  1993  Linköpings Allmänna SS          32.95   
32  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg          33.18   
33  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          33.26   
34  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians          33.65   
Lizette Berggården  1993  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                   
 
Gren 43, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  1:08.97  2:23.81  3:38.14    4:54.49   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap  1:12.26  2:29.59  3:43.83    4:58.08   
Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap  1:11.87  2:29.67  3:46.61    5:01.94   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden  1:14.89  2:32.70  3:50.14    5:06.78   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS  1:16.24  2:38.80  4:02.96    5:24.74   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap  1:18.55  2:43.01  4:08.71    5:30.85   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap  1:22.41  2:48.60  4:12.41    5:33.91   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians  1:19.68  2:47.59  4:16.47    5:38.94   
Tobias Malm  1994  Gimo Simsällskap  1:21.37  2:49.72  4:18.98    5:43.44   
10  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb  1:18.63  2:48.73  4:18.64    5:45.30   
11  Martin Svensson  1994  Simsällskapet Iden  1:21.46  2:52.30  4:24.30    5:51.38   
12  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS  1:21.84  2:53.98  4:29.07    5:57.44   
13  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap  1:24.47  2:55.73  4:28.56    5:59.56   
14  Ludwig Lord-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap  1:23.16  2:56.14  4:31.81    6:01.06   
15  Robin Jönsson  1994  Simsällskapet Iden  1:26.51  3:00.59  4:35.19    6:04.85   
16  Daniel Strengberg  1994  Nässjö SLS  1:28.01  3:08.59  4:49.00    6:24.25   
17  Marcus Bundajev  1994  Södertälje Simsällskap  1:25.99  3:04.42  4:45.95    6:24.42   
18  Jonathan Bjelkmark  1994  Södertälje Simsällskap  1:31.09  3:14.15  5:00.04    6:40.35   
Christoffer Sundkvist  1994  Väsby Simsällskap          DNS   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 44, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          35.76  NUSS-rekord 
Isabell Hellström  1994  Väsby Simsällskap          38.69   
Christine Ekman  1994  Polisens IF          38.95   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          39.63   
Sofia Ziethen  1994  Alingsås SLS          39.88   
Linn Johansson  1994  Simklubben Nautilus          40.40   
Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap          40.43   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg          40.48   
Lisa Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          40.91   
10  Sara Grönlund  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          41.75   
11  Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          41.88   
12  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap          41.99   
13  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap          42.55   
14  Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening          42.62   
14  Elinn Gadmar  1994  Jönköpings Simsällskap          42.62   
16  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap          42.84   
17  Victoria Snekkenes  1994  Väsby Simsällskap          42.89   
18  Matilda Lundberg  1994  Nässjö SLS          43.16   
18  Madeleine Kihlström  1994  Karlskoga Simförening          43.16   
20  Petra Olsson  1994  Säffle Simsällskap          43.17   
21  Anna Hagve Jansson  1994  Linköpings Allmänna SS          43.58   
22  Sandra Fredriksson  1994  Strängnäs Simsällskap          43.79   
23  Marie Landin  1994  Simklubben Nautilus          44.21   
24  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap          44.23   
25  Julia Nilsson  1994  Säffle Simsällskap          44.26   
26  Emelie Marmlind  1994  Polisens IF          44.45   
27  Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb          44.72   
28  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap          44.99   
29  Felicia Hagberg  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          45.11   
30  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          45.19   
31  Rebecca Axelsson  1994  Västerås Simsällskap          45.20   
32  Ida Prahl  1994  Gimo Simsällskap          45.44   
33  Alice Rigbäck  1994  Örebro Simallians          45.57   
34  Thenny Seger-Johansson  1994  Södertälje Simsällskap          45.95   
Hannah Ullhamre  1994  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                   
 
Gren 45, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap          38.03   
Johan Andersson  1995  Skäret Simsällskap          38.25   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap          39.65   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg          39.72   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap          40.02   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS          40.43   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap          40.51   
Fredrik Rosqvist  1995  Västerås Simsällskap          40.70   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          40.78   
10  Linus Björling  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          41.14   
11  Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap          41.68   
12  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap          42.26   
13  Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.70   
14  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.63   
15  Felix Broberg  1995  Örebro Simallians          45.65   
16  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          45.81   
17  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.15   
18  Jeremi Grosz  1995  Karlskoga Simförening          46.16   
19  Pontus Askmalm  1996  Linköpings Allmänna SS          47.51   
20  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS          48.59   
21  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS          48.61   
22  Josef Varli  1996  Södertälje Simsällskap          53.11   
August Eriksson  1995  Västerås Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 46, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Céline Bertrand  1995  Karlsborgs Simklubb          32.49   
Marie Carlsson  1995  Väsby Simsällskap          33.73   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb          34.17   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.67   
Isabelle Lundström  1995  Väsby Simsällskap          34.71   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap          34.83   
Rebecka Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.03   
Ebba Eiroff  1995  Sigtuna Simklubb          35.30   
Alexandra Nilsson  1995  Väsby Simsällskap          35.31   
10  Martina Löfström  1995  Gävle Simsällskap          35.33   
11  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus          35.42   
12  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS          35.43   
13  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          35.48   
14  Maria Bergqvist  1995  Linköpings Allmänna SS          35.63   
15  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap          35.89   
16  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS          35.92   
17  Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap          36.00   
18  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap          36.05   
19  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap          36.37   
20  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap          36.45   
21  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap          36.68   
22  Fenja Elbert  1995  Alingsås SLS          36.86   
23  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap          37.02   
24  Johanna Thall  1996  Trollhättans Simsällskap          37.08   
25  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap          37.15   
26  Louise Ruud  1995  Jönköpings Simsällskap          37.46   
27  Natalie Larsson  1996  Örebro Simallians          37.75   
28  Pernilla Hall  1995  Västerås Simsällskap          37.77   
29  Victoria Rud:dotter-Guerr  1995  Väsby Simsällskap          38.52   
30  Amanda Forsström  1995  Gävle Simsällskap          39.34   
31  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS          39.60   
32  Sanna Salla  1995  Södertälje Simsällskap          39.79   
33  Sara Nyman  1995  Karlskoga Simförening          39.94   
34  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap          40.21   
35  Frida Ravn  1995  Nässjö SLS          40.22   
                   
 
Gren 47, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  35.51  1:15.61  2:01.17    2:36.54   
Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  34.94  1:16.66  2:02.39    2:38.89   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.85  1:17.98  2:04.43    2:39.74   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  36.06  1:16.30  2:04.34    2:41.21   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening  36.10  1:19.55  2:04.42    2:42.91   
Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap  36.30  1:18.63  2:06.31    2:44.20   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  37.32  1:20.26  2:09.32    2:45.49   
Caroline Adolfsson  1993  Billingens Simklubb  34.91  1:18.54  2:07.58    2:45.71   
Elina Wåglund  1993  Västerås Simsällskap  35.78  1:20.03  2:08.22    2:46.74   
10  Patricia Demir  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.96  1:21.46  2:10.07    2:47.79   
11  Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.62  1:20.44  2:09.87    2:48.80   
12  Emelie Axmar  1993  S71  39.68  1:21.69  2:10.58    2:49.43   
13  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  40.00  1:24.08  2:11.07    2:49.53   
14  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.41  1:20.00  2:12.47    2:50.70   
15  Moa Strannerud  1993  Södertälje Simsällskap  37.57  1:19.30  2:10.53    2:51.52   
16  Felicia Fredriksson  1993  Örebro Simallians  39.27  1:24.39  2:14.31    2:52.42   
17  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  37.51  1:21.89  2:12.13    2:52.48   
18  Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap  39.41  1:25.05  2:16.32    2:52.83   
19  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg  39.63  1:23.60  2:12.89    2:53.89   
20  Amanda Svensson  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.41  1:21.35  2:15.13    2:54.11 <