Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Nordiska Ungdomssimspel Yngre    Utskriftsdatum  14 mars 2004   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m FJÄRIL P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap          30.14   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap          31.06   
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap          32.12   
Jimmy Hertzman  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          32.68   
Michael Curacica  1991  Eskilstuna Simsällskap          32.97   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS          33.15   
Daniel Axelsson  1991  Järfälla Simsällskap          33.27   
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap          33.46   
Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS          34.74   
10  Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening          34.97   
11  Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap          35.08   
12  Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg          35.13   
13  Philip Ekman  1991  Stockholmspolisens IF          35.49   
14  Jonathan Gustavsson  1991  Järfälla Simsällskap          35.66   
15  Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap          35.70   
16  Gustav Eriksson  1991  Eskilstuna Simsällskap          35.83   
17  Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap          35.93   
18  Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg          35.96   
19  Robin Henningsson  1991  Skäret Simsällskap          36.15   
20  Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.70   
21  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          37.09   
22  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians          37.15   
23  Patrik Granberg  1991  Eskilstuna Simsällskap          37.19   
24  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap          37.21   
25  Christian Bodin  1991  Upsala Simsällskap          37.51   
26  Christopher Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb          37.91   
27  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap          38.05   
28  Pontus Fredriksson  1991  Säffle Simsällskap          38.54   
29  Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb          38.56   
30  Tobias Smedberg  1991  Stockholmspolisens IF          38.65   
31  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS          39.09   
32  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS          40.33   
Viktor Larsson  1991  Värnamo Simsällskap          DNS   
Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap          DNS   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians          DSQ   
                   
 
Gren 2, 50m BRÖST F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Kristin Boström  1991  Linköpings Allmänna SS          35.92   
Malin Forss  1991  Stockholmspolisens IF          36.37   
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.62   
Sandra Luiga  1991  Järfälla Simsällskap          37.47   
Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap          38.28   
Maja Boskovic  1991  Tranås Simsällskap          38.34   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb          38.56   
Linnéa Holmertz  1991  Motala Simsällskap          38.84   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap          39.01   
10  Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians          39.04   
11  Madelene Svensson  1991  Hallsbergs Simklubb          39.12   
12  Ebba Pålsson  1991  Karlstads Simsällskap          39.52   
13  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap          39.71   
14  Therese Engström  1991  Linköpings Allmänna SS          39.76   
15  Amanda Severinsson  1991  Skäret Simsällskap          39.88   
16  Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap          39.90   
17  Camilla Munter Ribeiro  1991  Linköpings Allmänna SS          39.96   
18  Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap          40.24   
19  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          40.44   
20  Malin Karlsson  1991  Värnamo Simsällskap          40.97   
21  Magdalena Stigson  1991  Upsala Simsällskap          41.02   
22  Sandra Obradovic  1991  Jönköpings Simsällskap          41.13   
23  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb          41.34   
24  Stina Sjölund-Lundmark  1991  Tunafors Sportklubb          41.46   
25  Tove Koch  1991  Skäret Simsällskap          41.68   
26  Sandra Tikka  1991  Tunafors Sportklubb          41.70   
27  Mette Björnstad-Pedersen  1991  Mariestads Simsällskap          41.74   
28  Hanna Lindkvist  1991  Stockholmspolisens IF          42.04   
29  Marie Ylönen  1991  Västerås Simsällskap          42.10   
30  Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap          42.57   
31  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap          42.72   
Susanna Gunnarsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Lana Popovic  1991  Linköpings Allmänna SS          DNS   
Sofie Nielsen  1991  Värnamo Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 3, 50m RYGG P 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap          31.11   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il          34.35   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap          34.99   
Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap          35.71   
Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap          36.42   
Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap          36.76   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS          37.47   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap          37.51   
Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS          38.19   
10  Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS          38.63   
11  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap          39.03   
12  Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg          39.14   
13  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg          39.15   
14  Simon Enerstrand  1992  Södertälje Simsällskap          39.52   
15  Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg          39.59   
16  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS          39.92   
17  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap          40.00   
18  Viktor Henningsson  1992  Skäret Simsällskap          40.21   
19  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          40.56   
20  Conny Svärd  1992  Södertälje Simsällskap          40.57   
21  Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim          40.59   
22  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians          41.12   
23  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap          41.67   
24  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg          41.81   
25  Gulliver Koch  1992  Skäret Simsällskap          42.13   
26  David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap          42.23   
27  Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap          42.34   
28  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap          43.53   
29  Per Holmquist  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.64   
30  Rasmus Sandell  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.85   
31  Marcus Tikka  1992  Tunafors Sportklubb          45.76   
Roberto Temiz  1992  Södertälje Simsällskap          DNS   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap          DSQ   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 4, 50 m FRISIM F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap          30.08   
Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap          30.47   
Olivia Frank  1992  Skäret Simsällskap          30.56   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap          30.89   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap          30.90   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902          30.90   
Julia Fröjdh-Sundin  1992  Tranås Simsällskap          31.14   
Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS          31.50   
Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap          31.55   
10  Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim          31.67   
11  Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap          31.87   
12  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb          31.99   
13  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb          32.00   
14  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap          32.21   
15  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap          32.22   
16  Sandra Olsson  1992  Simavdelningen 1902          32.44   
17  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening          32.59   
18  Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap          32.62   
19  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg          32.72   
20  Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap          32.99   
21  Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS          33.03   
22  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS          33.05   
23  Malin Blomstrand  1992  Tunafors Sportklubb          33.13   
24  Linda Iwarsson  1992  Tunafors Sportklubb          33.30   
25  Rebecka Lindholm  1992  Fagersta Simklubb          33.32   
26  Alicia Lundqvist  1992  Simavdelningen 1902          33.44   
27  Emma Waite  1992  Förenings Göteborg Sim          33.72   
28  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap          33.78   
29  Madeleine Göransson  1992  Tunafors Sportklubb          34.29   
30  Michaela Savela  1992  Eskilstuna Simsällskap          34.31   
31  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening          34.47   
32  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap          34.51   
33  Anne Puurunen  1992  Värnamo Simsällskap          34.72   
Josefina Holmen  1992  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Amanda Bouveng  1992  Stockholmspolisens IF          DNS   
                   
 
Gren 5, 400m FRISIM P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.80  2:39.16  4:03.54    5:23.14   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap  1:14.07  2:37.52  4:02.63    5:23.23   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  1:19.79  2:45.85  4:13.92    5:39.39   
Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap  1:19.22  2:46.44  4:15.42    5:41.22   
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  1:21.25  2:49.48  4:19.10    5:41.28   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  1:20.84  2:51.22  4:22.25    5:48.06   
Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians  1:21.52  2:53.21  4:24.43    5:55.17   
Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim  1:24.70  2:54.19  4:24.61    5:57.03   
Henrik Palm  1993  Linköpings Allmänna SS  1:22.24  2:56.71  4:31.50    6:04.33   
10  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap  1:27.40  3:04.10  4:39.45    6:08.22   
11  Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap  1:22.27  2:56.40  4:33.73    6:10.15   
12  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:28.15  3:04.27  4:40.20    6:15.71   
13  Emil Larsson  1993  Värnamo Simsällskap  1:29.30  3:07.13  4:47.42    6:20.85   
14  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  1:29.34  3:08.20  4:47.04    6:21.16   
15  Isak Gunnarsson  1993  Värnamo Simsällskap  1:30.38  3:09.90  4:50.68    6:29.50   
16  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap  1:32.41  3:15.12  4:59.33    6:37.70   
17  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:35.20  3:18.96  5:05.00    6:46.19   
Lucas Granström  1993  Jönköpings Simsällskap          DNS   
Victor Nilsson  1993  Värnamo Simsällskap          DNS   
Rasmus Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          DSQ   
Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
                   
 
Gren 6, 50m BRÖST F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          39.55   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap          40.43   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          41.32   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap          42.76   
Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          43.72   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          43.74   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap          44.03   
Louise Nyhlèn  1993  Simklubben Elfsborg          44.41   
Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap          44.50   
10  Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap          44.51   
11  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          45.07   
12  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians          45.16   
13  Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap          45.42   
14  Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap          45.66   
15  Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap          45.75   
16  Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          45.99   
17  Fanny Eriksson  1993  Värnamo Simsällskap          46.03   
18  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.21   
19  Jennie Hellberg  1993  Karlstads Simsällskap          46.36   
20  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          46.72   
21  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap          46.81   
22  Sofie Gredenstål  1993  Skäret Simsällskap          47.56   
23  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          47.60   
24  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          47.73   
25  Emelie Karlsson  1993  Motala Simsällskap          48.45   
26  Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap          49.37   
27  Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap          49.74   
28  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap          51.02   
29  Sofia Sjöberg  1993  Motala Simsällskap          51.51   
Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          DNS   
Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap          DSQ   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 7, 100m RYGG P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap  34.00        1:09.71   
Jonathan Gustavsson  1991  Järfälla Simsällskap  35.32        1:10.36   
Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg  36.45        1:13.25   
Andreas Johansson  1991  Stockholmspolisens IF  35.72        1:14.92   
Jimmy Hertzman  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.35        1:14.96   
Daniel Axelsson  1991  Järfälla Simsällskap  37.04        1:15.07   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap  37.66        1:15.16   
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap  36.68        1:15.98   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians  38.00        1:17.14   
10  Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS  37.89        1:17.38   
11  Mike Thorén  1991  Motala Simsällskap  37.64        1:17.54   
12  Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap  38.14        1:17.63   
13  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS  39.35        1:20.15   
14  Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening  38.73        1:20.66   
15  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap  39.47        1:20.67   
16  Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap  38.32        1:21.15   
17  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.31        1:22.20   
18  David Berger  1991  Simavdelningen 1902  41.42        1:22.92   
19  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS  41.69        1:23.61   
20  Gustav Eriksson  1991  Eskilstuna Simsällskap  40.53        1:24.06   
21  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap  42.06        1:25.40   
22  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians  42.07        1:25.86   
Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap          DNS   
Robin Henningsson  1991  Skäret Simsällskap          DSQ   
Christian Bodin  1991  Upsala Simsällskap          DSQ   
Tobias Smedberg  1991  Stockholmspolisens IF          DNS   
Viktor Larsson  1991  Värnamo Simsällskap          DNS   
Michael Curacica  1991  Eskilstuna Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 8, 100m FRISIM F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap  30.02        1:02.30   
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.11        1:02.81   
Carolina Skoog  1991  Järfälla Simsällskap  31.32        1:04.51   
Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap  31.51        1:04.93   
Hanna Björn  1991  Stockholmspolisens IF  31.36        1:04.95   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  31.47        1:05.73   
My Watz  1991  Linköpings Allmänna SS  31.47        1:06.20   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap  31.43        1:06.26   
Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap  31.99        1:06.51   
10  Johanna Brodin  1991  Trollhättans Simsällskap  32.32        1:06.53   
11  Josefin Molin  1991  Grums Simsällskap  31.67        1:06.64   
12  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap  32.33        1:07.13   
13  Amanda Severinsson  1991  Skäret Simsällskap  32.41        1:07.44   
14  Yasmine Zabihi  1991  Simavdelningen 1902  32.45        1:07.54   
15  Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.26        1:07.66   
16  Malin Andersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.92        1:08.08   
16  Sandra Luiga  1991  Järfälla Simsällskap  32.67        1:08.08   
18  Linnéa Holmertz  1991  Motala Simsällskap  32.96        1:08.64   
19  Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap  33.01        1:08.84   
20  Malin Forss  1991  Stockholmspolisens IF  33.20        1:09.20   
21  Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  33.72        1:09.26   
22  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.45        1:09.64   
23  Linda Eriksson  1991  Järfälla Simsällskap  33.94        1:09.68   
24  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap  33.33        1:09.91   
25  Linda Berglund  1991  Västerviks Simsällskap  34.01        1:10.55   
26  Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS  35.05        1:10.84   
Kristin Boström  1991  Linköpings Allmänna SS          DNS   
                   
 
Gren 9, 100m FJÄRIL P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap  31.70        1:07.72   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il  33.75        1:11.86   
David Ernstsson  1992  Stockholmspolisens IF  35.24        1:15.05   
Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS  36.02        1:18.45   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS  36.47        1:18.45   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  36.97        1:20.35   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  40.14        1:24.38   
Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap  38.02        1:24.40   
Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap  37.87        1:24.96   
10  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap  38.58        1:28.08   
11  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  41.41        1:30.51   
12  Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap  41.71        1:31.95   
13  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  43.73        1:32.33   
14  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap  44.07        1:34.76   
15  Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap  43.13        1:35.56   
16  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg  42.55        1:35.68   
17  Per Holmquist  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.76        1:35.88   
18  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.57        1:37.16   
19  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians  44.58        1:37.48   
20  Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim  42.03        1:37.75   
21  Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap  43.75        1:37.86   
22  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS  45.42        1:48.35   
23  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg  48.01        1:48.49   
24  Marcus Tikka  1992  Tunafors Sportklubb  54.04        1:58.21   
Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg          DSQ   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 10, 100m BRÖST F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  38.99        1:21.88   
Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap  40.42        1:24.49   
Michaela Savela  1992  Eskilstuna Simsällskap  40.50        1:26.21   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  41.14        1:27.07   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap  41.36        1:27.14   
Linda Iwarsson  1992  Tunafors Sportklubb  41.50        1:27.59   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902  43.18        1:28.51   
Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS  42.85        1:29.17   
Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap  42.62        1:29.63   
10  Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim  42.32        1:30.33   
11  Julia Fröjdh-Sundin  1992  Tranås Simsällskap  42.59        1:30.80   
12  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening  44.02        1:31.36   
13  Madeleine Göransson  1992  Tunafors Sportklubb  43.56        1:31.55   
14  Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap  44.61        1:31.84   
15  Jennie Norblad  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.79        1:31.92   
16  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS  43.45        1:32.05   
17  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap  43.04        1:32.33   
18  Sandra Abrahamsson  1992  Skäret Simsällskap  42.59        1:32.58   
19  Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS  44.12        1:32.68   
20  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  43.71        1:32.81   
21  Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  43.64        1:33.20   
22  Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap  43.16        1:35.13   
23  Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap  44.20        1:35.70   
24  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  45.91        1:36.88   
25  Emelie Ivemon  1992  Värnamo Simsällskap  46.46        1:37.78   
Rebecca Larsson  1992  Södertälje Simsällskap          DNS   
Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening          DSQ   
Malvina Reinhold  1992  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
                   
 
Gren 11, 100m RYGG P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.72        1:17.67   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap  38.32        1:21.52   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap  40.32        1:21.92   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  42.22        1:26.08   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  41.77        1:26.20   
Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap  41.51        1:26.28   
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  43.23        1:29.10   
Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians  44.23        1:31.06   
Alexander Liljenvald  1993  Simklubben Elfsborg  44.16        1:32.08   
10  Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim  46.39        1:32.81   
11  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap  44.78        1:32.97   
12  Gustav Blomgren  1993  Förenings Göteborg Sim  44.45        1:33.61   
13  Jimmy Löfving  1993  Eskilstuna Simsällskap  45.94        1:35.58   
14  Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim  46.31        1:35.63   
15  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap  45.34        1:35.76   
16  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  47.77        1:36.47   
17  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.30        1:37.63   
18  Henrik Palm  1993  Linköpings Allmänna SS  47.51        1:37.83   
19  Viktor Bryngelsson  1993  Södertälje Simsällskap  47.77        1:39.20   
20  Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap  50.36        1:42.47   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          DSQ   
Oliver Carlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Isak Gunnarsson  1993  Värnamo Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 12, 100m FRISIM F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  33.79        1:09.12   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  34.92        1:12.20   
Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap  35.83        1:13.37   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  34.96        1:14.95   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap  36.92        1:15.48   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.82        1:15.53   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  36.73        1:15.67   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.87        1:17.68   
Sofia Sjöberg  1993  Motala Simsällskap  37.43        1:17.84   
10  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.60        1:18.28   
11  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  37.60        1:18.74   
12  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap  37.43        1:19.46   
13  Emma Siljebråt  1993  Eskilstuna Simsällskap  36.77        1:19.53   
14  Jennie Hellberg  1993  Karlstads Simsällskap  38.10        1:20.36   
15  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  38.06        1:21.03   
16  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  39.87        1:21.36   
17  Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap  39.45        1:22.50   
18  Fanny Ericsson  1993  Värnamo Simsällskap  40.00        1:22.51   
19  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap  41.13        1:23.21   
20  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap  40.02        1:23.25   
21  Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap  40.87        1:23.88   
22  Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim  39.87        1:24.17   
23  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap  40.34        1:25.29   
24  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap  40.72        1:26.04   
25  Louise Arnell  1993  Värnamo Simsällskap  40.72        1:28.36   
26  Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap  40.95        1:29.85   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap          DSQ   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 13, 400m FRISIM P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap  1:06.78  2:20.03  3:34.95    4:48.21   
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  1:06.73  2:20.39  3:34.55    4:48.49   
Mike Thorén  1991  Motala Simsällskap  1:08.59  2:21.72  3:36.03    4:49.49   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap  1:10.69  2:26.08  3:41.86    4:55.05   
Oskar Sjöberg  1991  Motala Simsällskap  1:10.13  2:25.83  3:41.60    4:55.98   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS  1:07.89  2:23.80  3:41.34    4:57.01   
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap  1:09.73  2:27.10  3:44.95    4:57.28   
Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg  1:11.68  2:28.07  3:44.77    5:00.58   
Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening  1:10.82  2:27.02  3:46.48    5:04.65   
10  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap  1:14.18  2:33.60  3:54.49    5:10.09   
11  Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS  1:14.95  2:35.45  3:54.55    5:10.49   
12  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap  1:15.19  2:34.94  3:55.89    5:12.64   
13  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians  1:13.32  2:31.93  3:53.98    5:14.79   
14  Joakim Kling  1991  Örebro Simallians  1:13.68  2:35.74  3:59.04    5:18.17   
15  Philip Ekman  1991  Stockholmspolisens IF  1:13.14  2:35.50  3:59.19    5:19.38   
16  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS  1:16.35  2:38.54  4:01.51    5:21.40   
17  Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap  1:15.30  2:37.45  4:00.37    5:21.81   
18  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS  1:16.96  2:40.08  4:04.06    5:24.16   
Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap          DNS   
Viktor Larsson  1991  Värnamo Simsällskap          DNS   
Michael Curacica  1991  Eskilstuna Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 14, 200m MEDLEY F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap  37.98  1:20.67  2:07.05    2:42.88   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902  37.59  1:19.57  2:09.09    2:43.07   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap  36.63  1:18.55  2:08.14    2:44.27   
Sandra Olsson  1992  Simavdelningen 1902  37.79  1:19.80  2:10.99    2:48.87   
Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS  38.05  1:22.44  2:12.24    2:50.45   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  38.48  1:23.63  2:12.58    2:51.28   
Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap  38.67  1:24.18  2:15.61    2:53.25   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  37.52  1:24.30  2:15.39    2:54.03   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap  41.06  1:28.46  2:18.90    2:56.07   
10  Josefina Holmen  1992  Trollhättans Simsällskap  40.39  1:26.05  2:17.06    2:56.10   
11  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap  39.16  1:22.83  2:15.94    2:56.14   
12  Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap  42.70  1:27.99  2:18.71    2:56.69   
13  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening  38.99  1:25.56  2:17.39    2:57.43   
14  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  43.22  1:29.99  2:23.54    3:03.29   
15  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  43.70  1:35.47  2:23.65    3:03.84   
16  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening  43.46  1:32.85  2:22.99    3:03.87   
17  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS  45.09  1:32.62  2:25.14    3:06.27   
18  Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap  39.59  1:25.06  2:20.88    3:07.06   
Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap          DSQ   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 15, 50m FJÄRIL P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          35.68   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap          36.95   
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          38.22   
Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians          38.49   
Herman Dahlén  1993  Upsala Simsällskap          39.25   
Rasmus Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          39.38   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb          39.43   
Johan Stridsberg  1993  Skäret Simsällskap          41.40   
Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim          41.51   
10  Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap          41.58   
11  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap          42.75   
12  Victor Nilsson  1993  Värnamo Simsällskap          43.80   
13  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          43.92   
14  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap          44.00   
15  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          44.64   
16  Alexander Liljenvald  1993  Simklubben Elfsborg          44.65   
17  Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap          45.28   
18  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          45.37   
18  Emil Larsson  1993  Värnamo Simsällskap          45.37   
20  August Andersson  1993  Skäret Simsällskap          45.94   
21  Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          47.23   
22  Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim          48.11   
23  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap          48.89   
24  Simon Högström  1993  Västerås Simsällskap          49.62   
25  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          49.76   
26  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          49.89   
27  Niklas Nyberg  1994  Västerås Simsällskap          50.08   
28  Felix Eriksson  1993  Trollhättans Simsällskap          50.68   
29  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          51.14   
30  Jimmy Löfving  1993  Eskilstuna Simsällskap          51.59   
31  Joel Sivedal  1993  Simklubben Elfsborg          53.96   
Oskar Lindgren  1993  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians          DNS   
Oliver Carlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Alexander Pettersson  1994  Örebro Simallians          DNS   
                   
 
Gren 16, 4X50 RYGG F13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          2:23.21   
  Therese Engström  1991    34.90        34.90   
  Kristin Boström  1991    36.79        1:11.69   
  Camilla Munter Ribeiro  1991    35.90        1:47.59   
  Tove Törnström  1991    35.62        2:23.21   
                   
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:28.67   
  Olivia Frank  1992    35.62        35.62   
  Amanda Severinsson  1991    37.16        1:12.78   
  Sanna Grahn-Mattson  1991    38.65        1:51.43   
  Tove Koch  1991    37.24        2:28.67   
                   
Eskilstuna Lag 1 Fl  Eskilstuna Simsällskap          2:29.23   
  Madeleine Hedström  1991    37.33        37.33   
  Mikaela Johansson-Krebs  1991    37.61        1:14.94   
  Madeleine Moberg  1991    36.90        1:51.84   
  Ann-Marie Ly  1992    37.39        2:29.23   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:30.98   
  Sara Crifält  1991    35.92        35.92   
  Susanna Gunnarsson  1991    40.03        1:15.95   
  Deniese Thorvaldsson  1991    38.41        1:54.36   
  Malin Andersson  1991    36.62        2:30.98   
                   
SK S02 Tjejer  Simavdelningen 1902          2:31.52   
  Sandra Olsson  1992    37.86        37.86   
  Yasmine Zabihi  1991    38.81        1:16.67   
  Janie Segerhammar  1992    38.51        1:55.18   
  Ebba Hellström  1992    36.34        2:31.52   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:32.62   
  Sanna Öhgren  1991    35.10        35.10   
  Lovisa Liljeblad  1991    39.97        1:15.07   
  Linnéa Holmertz  1991    39.27        1:54.34   
  Annie Thorén  1992    38.28        2:32.62   
                   
Trollhättans Fl Lag 1  Trollhättans Simsällskap          2:32.67   
  Amanda Widing  1991    37.67        37.67   
  Sara Wiklund  1991    36.93        1:14.60   
  Johanna Brodin  1991    39.45        1:54.05   
  Josefina Holmen  1992    38.62        2:32.67   
                   
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap          2:33.07   
  Louise Björklund  1992    39.68        39.68   
  Elin Thelin  1993    40.55        1:20.23   
  Anna Ottosson-Bixo  1991    36.76        1:56.99   
  Jasmine Johansson  1991    36.08        2:33.07   
                   
Fagersta SK  Fagersta Simklubb          2:34.13   
  Lisette Karlsson  1991    36.05        36.05   
  Rebecka Lindholm  1992    38.74        1:14.79   
  Victoria Persson  1991    41.59        1:56.38   
  Hanna Jasinski  1992    37.75        2:34.13   
                   
10  Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:35.91   
  Ronja Johansson-Eld  1993    41.19        41.19   
  Ebba Pålsson  1991    40.59        1:21.78   
  Isabelle Bachtiar  1991    37.02        1:58.80   
  Sofie Olsson  1991    37.11        2:35.91   
                   
11  Värnamo SS Fl Lag 1  Värnamo Simsällskap          2:43.64   
  Lina Colvås  1992    38.91        38.91   
  Sofie Nielsen  1991    41.34        1:20.25   
  Malin Karlsson  1991    42.06        2:02.31   
  Ida Bergheim  1993    41.33        2:43.64   
                   
12  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap          2:44.54   
  Matilda Ekström  1991    37.09        37.09   
  Agnes Brandemark  1992    39.78        1:16.87   
  Lina Widarsson-Hane  1993    44.90        2:01.77   
  Johanna Hall  1993    42.77        2:44.54   
                   
13  Damer Norrtälje  Norrtälje Simklubb          2:46.07   
  Cecilia Hedlund  1991    38.97        38.97   
  Torun Westholm  1992    42.37        1:21.34   
  Magdalena Glantz  1991    42.12        2:03.46   
  Erika Holmström  1991    42.61        2:46.07   
                   
14  Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:51.40   
  Camilla Lindquist  1993    40.56        40.56   
  Linn Vourenmaa  1992    40.09        1:20.65   
  Isabell Karlsson  1992    42.45        2:03.10   
  Jennifer Ahlinder  1993    48.30        2:51.40   
                   
Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
                   
Tunafors SK 13 År Lag 1  Tunafors Sportklubb          DSQ   
  Malin Blomstrand  1992    37.59        37.59   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Stockholmspolisens IF          DSQ   
                   
Lass Lag2  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
  Caroline Palm  1992    37.98        37.98   
                   
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
  Linda Pettersson  1991    39.43        39.43   
                   
Värnamo F Lag 2  Värnamo Simsällskap          DSQ   
  Emelie Ivemon  1992    42.34        42.34   
                   
Järfälla Sim  Järfälla Simsällskap          DSQ   
  Linda Eriksson  1991    35.14        35.14   
                   
                   
 
Gren 17, 4X50m FRISIM P13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Polisen IF Lag 1  1911  Stockholmspolisens IF          1:58.89   
  David Ernstsson  1992    29.72        29.72   
  Philip Ekman  1991    29.53        59.25   
  Tobias Smedberg  1991    31.38        1:30.63   
  Andreas Johansson  1991    28.26        1:58.89   
                   
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap          1:59.43   
  Fredrik Hallberg  1992    31.05        31.05   
  Linus Kanth  1991    31.05        1:02.10   
  Joel Vikner  1991    28.59        1:30.69   
  Amanch Rezaghi  1991    28.74        1:59.43   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:04.28   
  Emil Lindborg  1991    31.20        31.20   
  Oskar Sjöberg  1991    31.22        1:02.42   
  Niklas Nieminen  1991    30.43        1:32.85   
  Mike Thorén  1991    31.43        2:04.28   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:04.67   
  Simon Vestin  1992    30.46        30.46   
  Johannes Lampela  1992    34.23        1:04.69   
  Anton Nilsson  1992    31.25        1:35.94   
  Viktor Andersson  1991    28.73        2:04.67   
                   
SK Elfsborg Lag1  Simklubben Elfsborg          2:06.38   
  Mikael Thorstensson  1991    30.41        30.41   
  Vedran Kovacevic  1991    29.91        1:00.32   
  Tamas Katzer  1992    33.21        1:33.53   
  Adam Linderholm  1992    32.85        2:06.38   
                   
Eskilstuna Lag 1 Po  Eskilstuna Simsällskap          2:06.43   
  Michael Curacica  1991    30.16        30.16   
  Patrik Granberg  1991    31.63        1:01.79   
  Dyson Kuronen-Eldh  1992    32.35        1:34.14   
  Gustav Eriksson  1991    32.29        2:06.43   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:06.86   
  Jimmy Hertzman  1991    30.88        30.88   
  Andreas Hemström  1991    32.20        1:03.08   
  Stefan Stojmenovic  1993    32.01        1:35.09   
  Simon Skoglund  1991    31.77        2:06.86   
                   
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:09.44   
  Robin Henningsson  1991    30.63        30.63   
  Jacob Fredriksson  1992    32.38        1:03.01   
  Viktor Henningsson  1992    33.42        1:36.43   
  Gulliver Koch  1992    33.01        2:09.44   
                   
Ösa Lag 1 Po  1980  Örebro Simallians          2:10.81   
  Joakim Kling  1991    30.43        30.43   
  Johan Pettersson  1992    34.51        1:04.94   
  Jonatan Gamerov  1991    32.06        1:37.00   
  Jonatan Kling  1993    33.81        2:10.81   
                   
10  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap          2:14.82   
  Johan Vinnars  1991    32.67        32.67   
  Christian Bodin  1991    30.09        1:02.76   
  Herman Dahlén  1993    36.92        1:39.68   
  Kevin Goltermann  1991    35.14        2:14.82   
                   
11  Lass Lag2  Linköpings Allmänna SS          2:15.21   
  Rickard Dahlqvist  1992    32.86        32.86   
  Eric Karlborg  1993    34.79        1:07.65   
  Oskar Ekström  1994    34.57        1:42.22   
  Johan Petersson  1991    32.99        2:15.21   
                   
12  Lass Lag3  Linköpings Allmänna SS          2:20.36   
  Kim Torberntsson  1991    31.90        31.90   
  Thomas Törnström  1992    35.03        1:06.93   
  Sören Ljunggren  1992    36.96        1:43.89   
  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993    36.47        2:20.36   
                   
13  Trollhättans Po Lag 1  Trollhättans Simsällskap          2:25.69   
  Martin Persson  1992    32.33        32.33   
  Marcus Johansson  1994    36.44        1:08.77   
  Jesper Lund  1993    38.41        1:47.18   
  Felix Eriksson  1993    38.51        2:25.69   
                   
14  Värnamo SS Po Lag 2  Värnamo Simsällskap          2:27.09   
  Emil Larsson  1993    38.23        38.23   
  Nils Åström  1993    38.46        1:16.69   
  Jonathan Bengtsson  1991    35.33        1:52.02   
  Alexander Arvidsson  1993    35.07        2:27.09   
                   
15  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:28.18   
  Sebastian Karlsson  1992    35.47        35.47   
  Rasmus Sandell  1992    36.86        1:12.33   
  Christoffer Dahl  1994    38.82        1:51.15   
  Per Holmquist  1992    37.03        2:28.18   
                   
16  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap          2:31.04   
  Erik Bäck  1991    34.07        34.07   
  Niklas Nyberg  1994    41.52        1:15.59   
  Martin Granlund  1992    35.38        1:50.97   
  Simon Högström  1993    40.07        2:31.04   
                   
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
  Zacharias Sjöberg  1991    29.68        29.68   
                   
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
SK Elfsborg Lag2  Simklubben Elfsborg          DSQ   
                   
Jss Herrar  Jönköpings Simsällskap          DNS   
                 
                 
                 
              DNS   
                   
                   
 
Gren 18, 50 m FJÄRIL F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Carolina Skoog  1991  Järfälla Simsällskap          31.55   
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          32.69   
Madelene Svensson  1991  Hallsbergs Simklubb          32.88   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap          32.89   
Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS          33.15   
Yasmine Zabihi  1991  Simavdelningen 1902          33.19   
Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap          33.66   
Kristin Boström  1991  Linköpings Allmänna SS          34.14   
Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap          34.17   
10  Josefine Lindgren  1991  Södertälje Simsällskap          34.31   
11  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb          34.34   
12  Beatrice Fors  1991  Örebro Simallians          34.42   
13  My Watz  1991  Linköpings Allmänna SS          34.43   
14  Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap          34.47   
15  Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap          34.55   
16  Camilla Munter Ribeiro  1991  Linköpings Allmänna SS          34.58   
17  Johanna Brodin  1991  Trollhättans Simsällskap          35.06   
18  Amanda Severinsson  1991  Skäret Simsällskap          35.34   
19  Magdalena Stigson  1991  Upsala Simsällskap          35.61   
20  Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.73   
21  Ronja Aronsson  1991  Tranås Simsällskap          35.76   
22  Linda Berglund  1991  Västerviks Simsällskap          36.02   
22  Sofie Nielsen  1991  Värnamo Simsällskap          36.02   
24  Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap          36.11   
25  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.16   
26  Matilda Ekström  1991  Västerås Simsällskap          36.43   
27  Eyla Baresso  1991  Södertälje Simsällskap          36.62   
28  Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb          36.67   
29  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap          36.71   
30  Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap          36.93   
31  Susanna Gunnarsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.97   
32  Linnéa Holmertz  1991  Motala Simsällskap          37.20   
33  Frida Johansson  1991  Avesta Simsällskap          37.52   
34  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap          37.62   
35  Amanda Widing  1991  Trollhättans Simsällskap          38.69   
                   
 
Gren 19, 50m BRÖST P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Andreas Johansson  1991  Stockholmspolisens IF          34.90   
Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg          35.76   
Johan Vinnars  1991  Upsala Simsällskap          36.58   
Jimmy Hertzman  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.76   
Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening          37.83   
Kim Torberntsson  1991  Linköpings Allmänna SS          37.97   
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap          38.25   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap          38.47   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS          38.49   
10  Philip Ekman  1991  Stockholmspolisens IF          38.76   
11  Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap          40.07   
12  Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb          40.08   
13  Mike Thorén  1991  Motala Simsällskap          40.09   
14  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians          40.86   
15  Christian Bodin  1991  Upsala Simsällskap          41.21   
16  Christopher Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb          41.43   
17  Joakim Kling  1991  Örebro Simallians          41.78   
18  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.68   
19  Robin Henningsson  1991  Skäret Simsällskap          42.73   
20  Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap          42.78   
21  Love Holkner  1991  Simklubben Elfsborg          43.41   
22  Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS          43.47   
23  Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          43.55   
24  Kevin Goltermann  1991  Upsala Simsällskap          43.66   
25  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap          43.67   
26  Simon Borén  1991  Kumla Simsällskap          43.70   
27  Oskar Sjöberg  1991  Motala Simsällskap          44.00   
28  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS          44.20   
29  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS          44.53   
30  Erik Bäck  1991  Västerås Simsällskap          44.61   
31  Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap          44.87   
32  Pontus Fredriksson  1991  Säffle Simsällskap          46.78   
Johan Petersson  1991  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Niklas Gustavsson  1991  Karlskoga Simförening          DNS   
Michael Curacica  1991  Eskilstuna Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 20, 50m RYGG F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim          33.27   
Olivia Frank  1992  Skäret Simsällskap          34.90   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap          34.96   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902          36.16   
Sandra Olsson  1992  Simavdelningen 1902          36.88   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap          36.99   
Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap          37.28   
Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg          37.38   
Rebecka Lindholm  1992  Fagersta Simklubb          37.41   
10  Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap          37.50   
11  Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap          37.56   
12  Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap          37.76   
13  Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap          37.85   
14  Julia Fröjdh-Sundin  1992  Tranås Simsällskap          37.91   
15  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap          37.95   
15  Malin Blomstrand  1992  Tunafors Sportklubb          37.95   
17  Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS          37.97   
18  Janie Segerhammar  1992  Simavdelningen 1902          38.15   
19  Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap          38.68   
20  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb          38.98   
21  Josefina Holmen  1992  Trollhättans Simsällskap          39.12   
22  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap          39.25   
23  Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS          39.36   
23  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap          39.36   
25  Linn Karmfalk  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          39.54   
26  Agnes Brandemark  1992  Västerås Simsällskap          39.60   
27  Irma Keljalic  1992  Kumla Simsällskap          39.64   
28  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap          39.87   
29  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS          40.01   
30  Emma Waite  1992  Förenings Göteborg Sim          40.13   
31  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb          40.45   
32  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening          40.54   
33  Linda Iwarsson  1992  Tunafors Sportklubb          40.82   
34  Isabell Karlsson  1992  Södertälje Simsällskap          41.79   
Michaela Savela  1992  Eskilstuna Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 21, 50m FRISIM P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap          28.80   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il          29.49   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap          29.91   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap          31.46   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap          31.78   
Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap          31.81   
Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS          31.94   
Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg          32.27   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS          32.48   
10  Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap          32.73   
11  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap          32.78   
12  David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap          33.08   
13  Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap          33.21   
14  Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap          33.49   
15  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap          33.50   
16  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS          33.53   
17  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg          33.60   
18  Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim          34.12   
19  Gulliver Koch  1992  Skäret Simsällskap          34.35   
20  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap          34.39   
21  Conny Svärd  1992  Södertälje Simsällskap          34.53   
22  Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap          34.55   
23  Henrik Thor  1992  Upsala Simsällskap          34.60   
24  Viktor Henningsson  1992  Skäret Simsällskap          34.65   
25  Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap          34.70   
26  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians          34.73   
27  Andreas Roots  1992  Eskilstuna Simsällskap          35.03   
28  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.17   
29  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg          35.58   
30  Simon Enerstrand  1992  Södertälje Simsällskap          35.90   
31  Marcus Tikka  1992  Tunafors Sportklubb          36.97   
32  Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg          37.16   
33  Daniel Åslund  1992  Förenings Göteborg Sim          37.67   
34  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg          38.19   
Sören Ljunggren  1992  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
                   
 
Gren 22, 400m FRISIM F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:17.20  2:39.76  4:01.93    5:21.69   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  1:17.28  2:40.17  4:02.68    5:22.42   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  1:19.67  2:45.12  4:11.52    5:34.74   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  1:20.68  2:47.57  4:16.95    5:43.22   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  1:19.61  2:48.34  4:17.76    5:44.41   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap  1:22.13  2:52.73  4:23.51    5:50.22   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:24.41  2:59.32  4:35.95    6:07.56   
Emma Siljebråt  1993  Eskilstuna Simsällskap  1:25.67  3:03.25  4:41.57    6:10.34   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  1:27.04  3:02.98  4:39.49    6:10.34   
10  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS  1:24.79  3:00.90  4:37.82    6:10.84   
11  Sofia Sjöberg  1993  Motala Simsällskap  1:27.80  3:05.56  4:44.55    6:23.13   
12  Emelie Karlsson  1993  Motala Simsällskap  1:30.38  3:11.55  4:54.23    6:29.87   
13  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  1:33.02  3:14.18  4:56.40    6:29.96   
14  Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim  1:27.49  3:09.36  4:53.85    6:35.15   
15  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap  1:31.16  3:13.74  4:57.07    6:37.88   
16  Denise Sörensen  1993  Förenings Göteborg Sim  1:28.76  3:10.95  4:55.56    6:38.94   
17  Lovisa Holmberg  1993  Västerås Simsällskap  1:31.51  3:15.30  5:00.37    6:41.91   
18  Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap  1:32.31  3:16.35  5:02.78    6:45.22   
19  Amanda Rydh Lostorp  1993  Västerås Simsällskap  1:41.99  3:31.21  5:22.58    7:06.18   
20  Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  1:40.60  3:34.68  5:26.63    7:09.86   
21  Felicia Lundgren  1993  Sala Simsällskap  1:42.19  3:33.59  5:25.11    7:09.89   
                   
 
Gren 23, 50m BRÖST P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap          41.47   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS          41.96   
Victor Nilsson  1993  Värnamo Simsällskap          43.47   
Emil Larsson  1993  Värnamo Simsällskap          43.91   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap          44.05   
Oskar Lindgren  1993  Trollhättans Simsällskap          45.25   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          45.59   
Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap          45.79   
Emil Gustafsson  1993  Gränges Simsällskap          46.09   
10  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          46.57   
11  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap          46.64   
12  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          47.08   
13  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS          47.38   
14  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap          47.82   
15  Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim          47.98   
16  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          48.49   
17  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          48.56   
18  Mikael Lönn  1993  Västerås Simsällskap          48.57   
19  Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim          48.61   
20  Alexander Liljenvald  1993  Simklubben Elfsborg          48.81   
21  Isak Gunnarsson  1993  Värnamo Simsällskap          49.09   
22  Oscar Holmgren  1994  Örebro Simallians          49.42   
23  Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap          49.46   
24  Oscar Myrberg  1993  Sala Simsällskap          49.58   
25  Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          50.40   
26  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          50.51   
27  Jonathan Åsbrink  1993  Upsala Simsällskap          50.55   
28  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          50.68   
29  August Andersson  1993  Skäret Simsällskap          51.17   
30  Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians          51.35   
31  Felix Eriksson  1993  Trollhättans Simsällskap          52.21   
Victor Eklund  1993  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap          DSQ   
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
                   
 
Gren 24, 100m RYGG F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Molin  1991  Grums Simsällskap  35.35        1:13.71   
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.59        1:14.81   
Linda Eriksson  1991  Järfälla Simsällskap  36.44        1:14.81   
Therese Engström  1991  Linköpings Allmänna SS  36.75        1:14.94   
Sandra Obradovic  1991  Jönköpings Simsällskap  37.79        1:15.59   
Hanna Björn  1991  Stockholmspolisens IF  37.16        1:16.01   
Sandra Luiga  1991  Järfälla Simsällskap  37.01        1:16.09   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap  37.72        1:17.17   
Malin Andersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.48        1:17.57   
10  Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap  38.33        1:17.93   
11  Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap  38.07        1:18.29   
12  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.99        1:18.42   
13  Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap  37.63        1:19.30   
14  Isabelle Bachtiar  1991  Karlstads Simsällskap  38.10        1:19.32   
15  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap  38.51        1:19.67   
16  Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap  39.80        1:20.38   
17  Beatrice Fors  1991  Örebro Simallians  39.27        1:20.80   
18  Ronja Aronsson  1991  Tranås Simsällskap  39.79        1:21.07   
19  Sandra Tikka  1991  Tunafors Sportklubb  39.54        1:21.11   
20  Jennifer Öhlin-Gustafsson  1991  Nora Simsällskap  40.60        1:22.16   
21  Amanda Widing  1991  Trollhättans Simsällskap  40.22        1:22.55   
22  Linnea Parming  1991  Södertälje Simsällskap  40.53        1:22.71   
23  Maja Boskovic  1991  Tranås Simsällskap  39.31        1:23.22   
24  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.62        1:23.39   
25  Linda Berglund  1991  Västerviks Simsällskap  40.80        1:24.37   
26  Sofie Nielsen  1991  Värnamo Simsällskap  42.77        1:26.20   
Matilda Ekström  1991  Västerås Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 25, 100m FRISIM P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap  30.34        1:02.22   
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  30.27        1:02.73   
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap  30.68        1:03.19   
Andreas Johansson  1991  Stockholmspolisens IF  31.23        1:03.55   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS  31.14        1:04.90   
Jimmy Hertzman  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.34        1:05.05   
Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg  31.89        1:05.77   
Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg  32.00        1:05.87   
Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening  32.23        1:06.16   
10  Jonathan Gustavsson  1991  Järfälla Simsällskap  32.51        1:06.36   
11  Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap  32.65        1:06.72   
12  Oskar Sjöberg  1991  Motala Simsällskap  32.02        1:06.80   
13  Daniel Axelsson  1991  Järfälla Simsällskap  32.65        1:06.96   
14  Philip Ekman  1991  Stockholmspolisens IF  32.53        1:07.56   
15  Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS  32.90        1:07.59   
16  Mike Thorén  1991  Motala Simsällskap  32.50        1:07.75   
17  Joakim Kling  1991  Örebro Simallians  32.69        1:07.98   
18  Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap  32.80        1:08.10   
19  Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap  32.93        1:08.40   
20  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap  33.17        1:08.71   
21  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians  33.01        1:08.77   
22  Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap  33.38        1:09.35   
23  Christopher Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  33.35        1:09.37   
24  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap  33.48        1:09.54   
25  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS  34.25        1:10.34   
26  Gustav Eriksson  1991  Eskilstuna Simsällskap  33.37        1:11.46   
27  Tobias Smedberg  1991  Stockholmspolisens IF  35.09        1:14.01   
Michael Curacica  1991  Eskilstuna Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 26, 100m FJÄRIL F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap  35.70        1:16.50   
Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim  35.47        1:18.43   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  36.47        1:18.64   
Sandra Olsson  1992  Simavdelningen 1902  38.58        1:21.40   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902  39.15        1:22.10   
Linn Karmfalk  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.44        1:22.30   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  36.88        1:22.38   
Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap  38.43        1:22.92   
Olivia Frank  1992  Skäret Simsällskap  37.55        1:23.78   
10  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap  39.59        1:24.36   
11  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap  39.16        1:24.75   
12  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  38.63        1:25.34   
13  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening  39.75        1:26.31   
14  Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap  39.30        1:26.40   
15  Torun Westholm  1992  Norrtälje Simklubb  40.28        1:28.29   
16  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg  40.09        1:28.38   
17  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap  41.27        1:28.42   
18  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap  41.23        1:29.73   
19  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening  41.98        1:30.88   
20  Malin Blomstrand  1992  Tunafors Sportklubb  40.62        1:32.21   
21  Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap  45.30        1:33.59   
22  Louise Johansson  1992  Alingsås SLS  43.06        1:34.43   
23  Agnes Brandemark  1992  Västerås Simsällskap  43.90        1:34.79   
24  Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  43.12        1:34.88   
25  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  43.08        1:35.36   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 27, 100m BRÖST P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il  37.55        1:18.03   
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap  39.28        1:22.28   
Gulliver Koch  1992  Skäret Simsällskap  40.28        1:26.82   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  41.16        1:28.18   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap  45.36        1:33.29   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  45.83        1:35.34   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap  45.80        1:35.42   
Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim  46.17        1:36.91   
Erik Ödman  1992  Upsala Simsällskap  45.29        1:36.93   
10  Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg  45.69        1:37.08   
11  Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  47.06        1:37.33   
12  David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  46.80        1:37.68   
13  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap  46.18        1:38.43   
14  Per Holmquist  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.14        1:39.01   
15  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS  48.56        1:40.41   
16  Henrik Thor  1992  Upsala Simsällskap  46.53        1:40.51   
17  Simon Enerstrand  1992  Södertälje Simsällskap  48.44        1:41.03   
18  Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap  48.99        1:41.52   
19  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  49.39        1:41.71   
20  Viktor Henningsson  1992  Skäret Simsällskap  49.13        1:46.20   
21  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  52.28        1:47.87   
22  Sören Ljunggren  1992  Linköpings Allmänna SS  50.52        1:49.13   
23  Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap  51.92        1:50.07   
24  Axel Johansson  1992  Södertälje Simsällskap  52.27        1:50.51   
25  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS  53.24        1:50.59   
Rasmus Sandell  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians          DSQ   
Martin Granlund  1992  Västerås Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 28, 100m RYGG F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  39.46        1:21.39   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap  41.20        1:23.49   
Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap  40.67        1:24.49   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  42.29        1:27.87   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  43.51        1:28.28   
Emma Siljebråt  1993  Eskilstuna Simsällskap  43.09        1:28.38   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  43.49        1:29.01   
Frida Winterås  1993  Gränges Simsällskap  44.12        1:29.57   
Lovisa Kronberg  1993  Gränges Simsällskap  44.67        1:29.67   
10  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  44.44        1:31.64   
11  Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap  45.74        1:32.21   
12  Fanny Ericsson  1993  Värnamo Simsällskap  45.52        1:32.61   
13  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  45.37        1:33.06   
14  Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.74        1:33.22   
15  Louise Arnell  1993  Värnamo Simsällskap  45.23        1:34.91   
16  Amanda Rydh Lostorp  1993  Västerås Simsällskap  47.79        1:35.93   
17  Emelie Karlsson  1993  Motala Simsällskap  46.86        1:36.17   
18  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  47.08        1:36.25   
19  Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap  46.72        1:36.33   
20  Malin Malcolm  1993  Trollhättans Simsällskap  46.95        1:37.72   
21  Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap  49.22        1:39.20   
22  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  49.78        1:40.53   
23  Denise Sörensen  1993  Förenings Göteborg Sim  49.80        1:41.61   
24  Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap  51.02        1:44.94   
25  Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  51.26        1:45.14   
Julia Werme  1993  Västerviks Simsällskap          DSQ   
Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 29, 100m FRISIM P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap  33.19        1:08.70   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.75        1:09.42   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap  34.34        1:09.78   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  36.13        1:13.94   
Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians  35.79        1:15.32   
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  36.81        1:15.45   
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  36.92        1:16.82   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  37.34        1:16.88   
Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim  36.82        1:17.22   
10  Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS  36.65        1:17.26   
11  Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap  38.18        1:17.30   
12  Herman Dahlén  1993  Upsala Simsällskap  37.65        1:17.37   
13  Rasmus Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  38.66        1:19.53   
14  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS  38.01        1:21.22   
15  Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim  40.16        1:21.31   
16  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  38.22        1:21.68   
17  Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.96        1:23.68   
18  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap  40.08        1:24.24   
19  Henrik Palm  1993  Linköpings Allmänna SS  39.53        1:24.25   
20  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.15        1:25.04   
21  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap  39.49        1:26.17   
22  Felix Eriksson  1993  Trollhättans Simsällskap  40.71        1:26.76   
23  Jimmy Löfving  1993  Eskilstuna Simsällskap  41.36        1:26.90   
24  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS  39.06        1:27.06   
25  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap  39.29        1:27.07   
26  Mikael Lönn  1993  Västerås Simsällskap  39.87        1:27.25   
27  Gustav Blomgren  1993  Förenings Göteborg Sim  41.63        1:28.89   
Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 30, 400m FRISIM F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap  1:08.23  2:22.32  3:37.45    4:49.35   
Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap  1:08.35  2:22.27  3:37.68    4:53.32   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  1:07.62  2:23.70  3:42.25    5:00.19   
My Watz  1991  Linköpings Allmänna SS  1:10.51  2:27.80  3:46.63    5:04.03   
Josefin Molin  1991  Grums Simsällskap  1:10.89  2:29.43  3:48.62    5:07.08   
Amanda Severinsson  1991  Skäret Simsällskap  1:13.41  2:31.33  3:49.87    5:07.57   
Sandra Obradovic  1991  Jönköpings Simsällskap  1:17.65  2:37.42  3:54.10    5:08.50   
Amanda Widing  1991  Trollhättans Simsällskap  1:15.71  2:34.36  3:54.44    5:12.99   
Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  1:14.52  2:34.91  3:55.00    5:13.58   
10  Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap  1:16.02  2:36.72  3:56.70    5:14.54   
11  Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  1:14.53  2:35.12  3:55.24    5:14.80   
12  Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS  1:16.84  2:38.52  3:59.94    5:17.71   
13  Linnea Parming  1991  Södertälje Simsällskap  1:16.75  2:38.91  4:01.12    5:22.04   
14  Therese Engström  1991  Linköpings Allmänna SS  1:15.87  2:38.91  4:01.81    5:22.98   
15  Marie Ylönen  1991  Västerås Simsällskap  1:16.53  2:38.77  4:01.92    5:23.57   
16  Linda Berglund  1991  Västerviks Simsällskap  1:15.79  2:38.93  4:02.63    5:24.79   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 31, 200m MEDLEY P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap  30.76  1:07.10  1:52.92    2:26.62   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il  33.57  1:14.07  1:57.27    2:31.63   
David Ernstsson  1992  Stockholmspolisens IF  36.03  1:16.08  2:04.70    2:39.40   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  38.17  1:20.13  2:10.26    2:47.33   
Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS  37.49  1:22.74  2:12.98    2:51.88   
Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap  38.75  1:22.00  2:18.11    2:58.50   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap  44.38  1:29.20  2:22.40    3:01.66   
Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim  40.88  1:26.98  2:20.85    3:02.33   
Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg  40.63  1:26.27  2:21.76    3:02.57   
10  Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap  41.84  1:25.36  2:24.15    3:02.66   
11  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS  43.25  1:30.14  2:25.35    3:03.29   
12  Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS  38.57  1:25.04  2:24.31    3:03.53   
13  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  41.45  1:28.83  2:22.26    3:04.07   
14  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians  45.82  1:35.42  2:26.48    3:08.14   
15  Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap  44.73  1:31.88  2:30.96    3:08.45   
16  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.31  1:32.79  2:29.17    3:09.33   
17  David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  47.06  1:38.14  2:31.51    3:10.60   
18  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap  41.63  1:32.06  2:29.49    3:11.57   
19  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  44.49  1:36.32  2:33.49    3:13.14   
20  Simon Enerstrand  1992  Södertälje Simsällskap  51.35  1:36.26  2:33.18    3:14.59   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 32, 50m FJÄRIL F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap          35.70   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          36.71   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          38.36   
Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap          38.79   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          38.98   
Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          39.83   
Jennie Hellberg  1993  Karlstads Simsällskap          39.97   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          40.05   
Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap          40.60   
10  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          40.68   
11  Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim          41.45   
12  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          41.67   
13  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          42.15   
14  Jennifer Ahlinder  1993  Södertälje Simsällskap          42.21   
15  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap          42.50   
16  Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap          42.65   
17  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          42.82   
18  Julia Werme  1993  Västerviks Simsällskap          43.16   
19  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap          43.83   
20  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          43.92   
21  Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap          44.23   
22  Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap          44.54   
23  Emma Siljebråt  1993  Eskilstuna Simsällskap          44.62   
24  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          45.37   
25  Fanny Ericsson  1993  Värnamo Simsällskap          45.63   
26  Lovisa Kronberg  1993  Gränges Simsällskap          45.66   
27  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          46.16   
28  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians          46.23   
29  Johanna Malm  1993  Skäret Simsällskap          46.73   
30  Louise Nyhlèn  1993  Simklubben Elfsborg          47.27   
31  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          48.06   
32  Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap          48.33   
33  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap          49.45   
34  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap          49.60   
35  Frida Winterås  1993  Gränges Simsällskap          49.65   
                   
 
Gren 33, 4X50m RYGG P13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap          2:22.54   
  Fredrik Hallberg  1992    36.85        36.85   
  Amanch Rezaghi  1991    36.12        1:12.97   
  Joel Vikner  1991    33.58        1:46.55   
  Linus Kanth  1991    35.99        2:22.54   
                   
SK Elfsborg Lag1  Simklubben Elfsborg          2:30.21   
  Mikael Thorstensson  1991    35.60        35.60   
  Tamas Katzer  1992    39.26        1:14.86   
  Adam Linderholm  1992    39.69        1:54.55   
  Vedran Kovacevic  1991    35.66        2:30.21   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:30.93   
  Jimmy Hertzman  1991    35.65        35.65   
  Andreas Hemström  1991    38.02        1:13.67   
  Stefan Stojmenovic  1993    36.98        1:50.65   
  Sebastian Karlsson  1992    40.28        2:30.93   
                   
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          2:31.37   
  Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992    39.29        39.29   
  Eric Karlborg  1993    37.85        1:17.14   
  Samuel Bälter  1991    37.94        1:55.08   
  Zacharias Sjöberg  1991    36.29        2:31.37   
                   
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:33.43   
  Robin Henningsson  1991    36.91        36.91   
  Jacob Fredriksson  1992    37.16        1:14.07   
  Robin Eskilsson  1993    41.12        1:55.19   
  Viktor Henningsson  1992    38.24        2:33.43   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:35.07   
  Mike Thorén  1991    38.16        38.16   
  Emil Lindborg  1991    37.06        1:15.22   
  Niklas Nieminen  1991    40.53        1:55.75   
  Oskar Sjöberg  1991    39.32        2:35.07   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:37.08   
  Viktor Andersson  1991    37.18        37.18   
  Johannes Lampela  1992    43.71        1:20.89   
  Anton Nilsson  1992    40.49        2:01.38   
  Simon Vestin  1992    35.70        2:37.08   
                   
Lass Lag2  Linköpings Allmänna SS          2:42.32   
  Rickard Dahlqvist  1992    39.37        39.37   
  Kim Torberntsson  1991    39.56        1:18.93   
  Oskar Ekström  1994    44.23        2:03.16   
  Alexander Linge  1992    39.16        2:42.32   
                   
Eskilstuna Lag 1 Po  Eskilstuna Simsällskap          2:42.36   
  Gustav Eriksson  1991    39.62        39.62   
  Jimmy Löfving  1993    45.86        1:25.48   
  Patrik Granberg  1991    38.90        2:04.38   
  Dyson Kuronen-Eldh  1992    37.98        2:42.36   
                   
10  Värnamo SS Po Lag 2  Värnamo Simsällskap          2:44.37   
  Ludvig Altesjö  1991    35.53        35.53   
  Jonathan Bengtsson  1991    42.83        1:18.36   
  Isak Gunnarsson  1993    44.39        2:02.75   
  Victor Nilsson  1993    41.62        2:44.37   
                   
11  SK Elfsborg Lag2  Simklubben Elfsborg          2:45.94   
  Andreas Englund  1992    40.53        40.53   
  Love Holkner  1991    41.09        1:21.62   
  David Gustavsson  1992    42.26        2:03.88   
  Oliver Adriansson  1993    42.06        2:45.94   
                   
12  Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:49.17   
  Simon Enerstrand  1992    40.60        40.60   
  Axel Johansson  1992    46.36        1:26.96   
  Erik Emanuelsson  1993    41.04        2:08.00   
  Conny Svärd  1992    41.17        2:49.17   
                   
13  Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Förenings Göteborg Sim          2:53.56   
  Pernick Dam  1992    41.52        41.52   
  Gustav Blomgren  1993    42.85        1:24.37   
  Oskar Rutqvist  1993    44.39        2:08.76   
  Johan Ekstedt  1993    44.80        2:53.56   
                   
14  Trollhättans Po Lag 1  Trollhättans Simsällskap          2:56.39   
  Marcus Johansson  1994    42.48        42.48   
  Martin Persson  1992    40.44        1:22.92   
  Jesper Lund  1993    44.52        2:07.44   
  Felix Eriksson  1993    48.95        2:56.39   
                   
Ösa Lag 1 Po  1980  Örebro Simallians          DSQ   
  Jonatan Kling  1993    43.35        43.35   
                   
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap          DSQ   
  Johan Vinnars  1991    41.20        41.20   
                   
Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap          DSQ   
                   
Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
  Stefan Stojmenovic  1993    40.90        40.90   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Stockholmspolisens IF          DSQ   
  David Ernstsson  1992    34.23        34.23   
                   
Lass Lag3  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
  Johan Petersson  1991    42.01        42.01   
                   
                   
 
Gren 34, 4X50m FRISIM F13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:00.98   
  Sara Crifält  1991    28.96        28.96   
  Linda Pettersson  1991    29.75        58.71   
  Malin Andersson  1991    31.24        1:29.95   
  Deniese Thorvaldsson  1991    31.03        2:00.98   
                   
Trollhättans Fl Lag 1  Trollhättans Simsällskap          2:01.38   
  Josefina Holmen  1992    30.37        30.37   
  Johanna Brodin  1991    30.89        1:01.26   
  Amanda Widing  1991    31.37        1:32.63   
  Sara Wiklund  1991    28.75        2:01.38   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:02.87   
  Lovisa Liljeblad  1991    30.75        30.75   
  Annie Thorén  1992    31.94        1:02.69   
  Linnéa Holmertz  1991    30.26        1:32.95   
  Sanna Öhgren  1991    29.92        2:02.87   
                   
Järfälla Sim  Järfälla Simsällskap          2:04.81   
  Linda Eriksson  1991    32.23        32.23   
  Sandra Luiga  1991    30.76        1:02.99   
  Rebecka Lithander  1992    32.96        1:35.95   
  Carolina Skoog  1991    28.86        2:04.81   
                   
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          2:05.06   
  Kristin Boström  1991    31.03        31.03   
  Viktoria Andersson  1992    30.86        1:01.89   
  Therese Engström  1991    31.88        1:33.77   
  My Watz  1991    31.29        2:05.06   
                   
SK S02 Tjejer  Simavdelningen 1902          2:07.08   
  Yasmine Zabihi  1991    30.80        30.80   
  Alicia Lundqvist  1992    33.71        1:04.51   
  Sandra Olsson  1992    32.25        1:36.76   
  Ebba Hellström  1992    30.32        2:07.08   
                   
Fagersta SK  Fagersta Simklubb          2:08.46   
  Victoria Persson  1991    32.08        32.08   
  Hanna Jasinski  1992    32.49        1:04.57   
  Ulrika Nguyen  1992    32.82        1:37.39   
  Lisette Karlsson  1991    31.07        2:08.46   
                   
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap          2:08.51   
  Elin Thelin  1993    33.80        33.80   
  Jasmine Johansson  1991    30.61        1:04.41   
  Anna Ottosson-Bixo  1991    31.40        1:35.81   
  Louise Björklund  1992    32.70        2:08.51   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Stockholmspolisens IF          2:08.64   
  Malin Forss  1991    31.55        31.55   
  Madelene Axner  1991    34.01        1:05.56   
  Hanna Lindkvist  1991    33.47        1:39.03   
  Hanna Björn  1991    29.61        2:08.64   
                   
10  Eskilstuna Lag 1 Fl  Eskilstuna Simsällskap          2:10.23   
  Madeleine Hedström  1991    31.75        31.75   
  Michaela Savela  1992    34.20        1:05.95   
  Madeleine Moberg  1991    34.09        1:40.04   
  Ann-Marie Ly  1992    30.19        2:10.23   
                   
11  Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:10.25   
  Olivia Frank  1992    31.87        31.87   
  Amanda Severinsson  1991    31.32        1:03.19   
  Sanna Grahn-Mattson  1991    32.93        1:36.12   
  Tove Koch  1991    34.13        2:10.25   
                   
12  Tunafors SK 13 År Lag 1  Tunafors Sportklubb          2:10.82   
  Malin Blomstrand  1992    32.98        32.98   
  Stina Sjölund-Lundmark  1991    33.08        1:06.06   
  Sandra Tikka  1991    32.88        1:38.94   
  Linda Iwarsson  1992    31.88        2:10.82   
                   
13  Värnamo SS Fl Lag 1  Värnamo Simsällskap          2:10.93   
  Lina Colvås  1992    31.75        31.75   
  Sofie Nielsen  1991    32.36        1:04.11   
  Malin Karlsson  1991    31.89        1:36.00   
  Ida Bergheim  1993    34.93        2:10.93   
                   
14  Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:12.81   
  Ronja Johansson-Eld  1993    34.86        34.86   
  Ebba Andersson    33.89        1:08.75   
  Isabelle Bachtiar  1991    32.74        1:41.49   
  Sofie Olsson  1991    31.32        2:12.81   
                   
15  Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:13.36   
  Linn Vourenmaa  1992    33.35        33.35   
  Josefine Lindgren  1991    32.72        1:06.07   
  Eyla Baresso  1991    34.08        1:40.15   
  Linnea Parming  1991    33.21        2:13.36   
                   
16  Damer Norrtälje  Norrtälje Simklubb          2:16.05   
  Magdalena Glantz  1991    32.95        32.95   
  Torun Westholm  1992    36.36        1:09.31   
  Cecilia Hedlund  1991    32.54        1:41.85   
  Erika Holmström  1991    34.20        2:16.05   
                   
17  Flickor Kumla SS  1991  Kumla Simsällskap          2:16.63   
  Anna Johansson  1992    34.23        34.23   
  Irma Keljalic  1992    34.27        1:08.50   
  Elin Gustafsson  1991    34.61        1:43.11   
  Matilda Nilsson  1991    33.52        2:16.63   
                   
18  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:18.56   
  Linn Karmfalk  1992    35.15        35.15   
  Susanna Gunnarsson  1991    32.44        1:07.59   
  Emma Sandström  1993    35.07        1:42.66   
  Emma Anzén  1993    35.90        2:18.56   
                   
19  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap          2:28.49   
  Marie Ylönen  1991    34.70        34.70   
  Agnes Brandemark  1992    35.96        1:10.66   
  Lina Widarsson-Hane  1993    38.55        1:49.21   
  Aso Rezaghi  1993    39.28        2:28.49   
                   
20  Värnamo SS Fl Lag 2  Värnamo Simsällskap          2:31.77   
  Anne Puurunen  1992    34.47        34.47   
  Emelie Ivemon  1992    35.80        1:10.27   
  Hanna Bilén  1993    39.38        1:49.65   
  Ida Malmsten  1993    42.12        2:31.77   
                   
                   
 
Gren 35, 100m FJÄRIL P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap  32.61        1:11.63   
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap  33.09        1:11.66   
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  34.04        1:13.19   
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap  34.68        1:13.98   
Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap  35.15        1:16.52   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS  34.71        1:17.07   
Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap  36.57        1:17.47   
Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS  36.53        1:17.87   
Jonathan Gustavsson  1991  Järfälla Simsällskap  37.18        1:18.60   
10  Vedran Kovacevic  1991  Simklubben Elfsborg  37.14        1:19.62   
11  Joakim Kling  1991  Örebro Simallians  37.16        1:19.74   
12  Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap  37.95        1:19.79   
13  Daniel Axelsson  1991  Järfälla Simsällskap  37.80        1:20.47   
14  Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening  36.56        1:21.19   
15  Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg  37.27        1:22.57   
16  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians  37.80        1:22.82   
17  Gustav Eriksson  1991  Eskilstuna Simsällskap  37.74        1:23.66   
18  Christian Bodin  1991  Upsala Simsällskap  39.18        1:25.36   
19  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap  39.64        1:26.71   
20  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.35        1:26.88   
21  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap  40.25        1:27.50   
22  Oskar Sjöberg  1991  Motala Simsällskap  40.23        1:29.51   
23  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS  41.50        1:30.02   
24  Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.76        1:30.67   
25  Mattias Pettersson-Sango  1991  Södertälje Simsällskap  42.25        1:32.06   
26  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS  43.14        1:33.09   
27  Jonathan Bengtsson  1991  Värnamo Simsällskap  42.76        1:38.02   
Viktor Larsson  1991  Värnamo Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 36, 100m BRÖST F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Kristin Boström  1991  Linköpings Allmänna SS  37.17        1:18.82   
Sandra Luiga  1991  Järfälla Simsällskap  38.67        1:21.56   
Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap  38.83        1:22.00   
Malin Forss  1991  Stockholmspolisens IF  38.65        1:22.20   
Maja Boskovic  1991  Tranås Simsällskap  39.17        1:22.20   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap  40.29        1:22.79   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  39.07        1:23.42   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians  39.24        1:23.44   
Linnéa Holmertz  1991  Motala Simsällskap  40.35        1:24.71   
10  Ebba Pålsson  1991  Karlstads Simsällskap  40.75        1:25.75   
11  Susanna Gunnarsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.50        1:26.10   
12  Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  40.93        1:26.46   
13  Sandra Obradovic  1991  Jönköpings Simsällskap  42.69        1:27.20   
14  Camilla Munter Ribeiro  1991  Linköpings Allmänna SS  41.22        1:27.31   
15  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.51        1:27.39   
16  Mette Björnstad-Pedersen  1991  Mariestads Simsällskap  41.78        1:27.44   
17  Eyla Baresso  1991  Södertälje Simsällskap  41.36        1:27.74   
18  Therese Engström  1991  Linköpings Allmänna SS  40.88        1:28.30   
19  Marie Ylönen  1991  Västerås Simsällskap  42.51        1:28.74   
20  Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap  42.39        1:28.80   
21  Magdalena Stigson  1991  Upsala Simsällskap  42.26        1:29.28   
22  Stina Sjölund-Lundmark  1991  Tunafors Sportklubb  42.37        1:29.72   
23  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  42.40        1:29.77   
24  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap  42.38        1:30.07   
25  Sandra Tikka  1991  Tunafors Sportklubb  42.73        1:30.13   
26  Malin Karlsson  1991  Värnamo Simsällskap  43.28        1:30.47   
27  Sofie Nielsen  1991  Värnamo Simsällskap  44.27        1:30.74   
                   
 
Gren 37, 100m RYGG P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap  32.32        1:06.40   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il  34.97        1:11.52   
David Ernstsson  1992  Stockholmspolisens IF  35.41        1:11.74   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  36.18        1:15.57   
Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap  37.50        1:18.38   
Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap  38.13        1:18.77   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS  38.49        1:20.03   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap  41.40        1:23.07   
Simon Enerstrand  1992  Södertälje Simsällskap  41.17        1:23.57   
10  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS  41.44        1:23.78   
11  Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg  40.88        1:24.34   
12  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg  41.96        1:25.08   
13  Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg  40.52        1:25.22   
14  Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim  41.58        1:26.84   
15  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.02        1:28.70   
16  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians  42.80        1:29.05   
17  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap  43.73        1:29.27   
18  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  43.17        1:29.84   
19  Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap  43.47        1:30.47   
20  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  47.07        1:32.00   
21  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg  45.04        1:32.47   
22  Henrik Thor  1992  Upsala Simsällskap  45.11        1:34.61   
23  Axel Johansson  1992  Södertälje Simsällskap  47.68        1:39.34   
24  Rasmus Sandell  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.23        1:39.42   
25  Sören Ljunggren  1992  Linköpings Allmänna SS  49.35        1:43.07   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap          DSQ   
Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap          DSQ   
Conny Svärd  1992  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 38, 100m FRISIM F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim  32.38        1:06.32   
Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902  32.75        1:06.47   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap  32.28        1:06.74   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap  33.35        1:07.27   
Josefina Holmen  1992  Trollhättans Simsällskap  33.22        1:08.57   
Julia Fröjdh-Sundin  1992  Tranås Simsällskap  33.55        1:09.58   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  33.30        1:09.59   
Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS  33.70        1:09.69   
Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap  34.13        1:09.80   
10  Sandra Olsson  1992  Simavdelningen 1902  33.80        1:10.20   
11  Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap  33.70        1:10.41   
12  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  33.54        1:10.49   
13  Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap  32.74        1:10.59   
14  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap  33.59        1:11.43   
15  Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS  35.21        1:11.57   
16  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening  35.29        1:11.68   
17  Linda Iwarsson  1992  Tunafors Sportklubb  34.65        1:11.93   
18  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap  34.75        1:12.06   
18  Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap  34.80        1:12.06   
20  Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  33.98        1:12.13   
21  Alicia Lundqvist  1992  Simavdelningen 1902  34.96        1:12.63   
22  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening  35.23        1:12.77   
23  Caroline Heintz  1992  Simklubben Elfsborg  35.22        1:12.84   
24  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS  34.86        1:13.49   
25  Rebecka Lindholm  1992  Fagersta Simklubb  34.71        1:13.61   
26  Malin Blomstrand  1992  Tunafors Sportklubb  35.35        1:13.87   
27  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  36.20        1:15.05   
Olivia Frank  1992  Skäret Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 39, 100m FJÄRIL P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  39.14        1:24.53   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap  39.56        1:25.63   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.47        1:26.60   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap  40.12        1:26.95   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  41.37        1:29.50   
Rasmus Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap  41.65        1:31.00   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap  43.87        1:34.03   
Herman Dahlén  1993  Upsala Simsällskap  43.43        1:34.26   
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap  44.84        1:35.39   
10  Anton Björk Teuscher  1993  Grums Simsällskap  45.19        1:38.19   
11  Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap  42.58        1:42.38   
12  Emil Larsson  1993  Värnamo Simsällskap  47.45        1:43.12   
13  Victor Nilsson  1993  Värnamo Simsällskap  48.59        1:43.28   
14  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap  48.11        1:47.80   
15  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap  51.17        1:50.16   
16  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap  51.45        1:51.24   
17  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb  56.40        2:03.75   
Felix Eriksson  1993  Trollhättans Simsällskap          DNS   
Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians          DSQ   
                   
 
Gren 40, 100m BRÖST F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  41.56        1:27.45   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap  43.21        1:29.18   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  44.38        1:32.59   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.90        1:34.26   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap  46.48        1:35.51   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap  45.43        1:35.72   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap  44.94        1:37.04   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  46.40        1:37.29   
Louise Nyhlèn  1993  Simklubben Elfsborg  45.82        1:37.42   
10  Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim  45.58        1:37.48   
11  Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap  45.93        1:37.93   
12  Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS  46.94        1:39.34   
13  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  48.41        1:40.32   
14  Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap  48.31        1:40.43   
15  Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  47.57        1:41.36   
16  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  48.64        1:42.04   
17  Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap  48.33        1:42.70   
18  Jennie Hellberg  1993  Karlstads Simsällskap  48.28        1:43.33   
19  Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap  48.72        1:43.58   
20  Emelie Karlsson  1993  Motala Simsällskap  49.76        1:43.60   
21  Jennifer Ahlinder  1993  Södertälje Simsällskap  49.92        1:43.76   
22  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  49.27        1:44.73   
23  Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap  50.56        1:45.64   
24  Pauline Lindgren  1993  Södertälje Simsällskap  51.42        1:48.20   
25  Louise Arnell  1993  Värnamo Simsällskap  51.72        1:49.24   
Fanny Ericsson  1993  Värnamo Simsällskap          DNS   
Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 41, 50m RYGG P13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jonathan Gustavsson  1991  Järfälla Simsällskap          31.91   
Joel Vikner  1991  Västerås Simsällskap          33.12   
Mikael Thorstensson  1991  Simklubben Elfsborg          34.03   
Ludvig Altesjö  1991  Värnamo Simsällskap          34.58   
Daniel Axelsson  1991  Järfälla Simsällskap          35.57   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians          35.74   
Mike Thorén  1991  Motala Simsällskap          35.79   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap          35.84   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS          36.27   
10  Johan Jansson  1991  Töreboda Simförening          36.48   
11  Daniel Nyberg  1991  Västerås Simsällskap          36.49   
12  Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap          36.58   
13  Alexander Elbert  1991  Alingsås SLS          36.77   
14  Christian Bodin  1991  Upsala Simsällskap          36.81   
15  Emil Lindborg  1991  Motala Simsällskap          37.05   
16  Robin Henningsson  1991  Skäret Simsällskap          37.12   
17  Niklas Axelsson  1991  Alingsås SLS          37.36   
18  Håkan Molnar  1991  Jönköpings Simsällskap          37.52   
19  Christopher Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb          37.87   
20  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          38.36   
21  Gustav Eriksson  1991  Eskilstuna Simsällskap          38.52   
22  Patrik Granberg  1991  Eskilstuna Simsällskap          38.66   
23  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS          39.04   
24  Kim Torberntsson  1991  Linköpings Allmänna SS          39.09   
25  Pontus Fredriksson  1991  Säffle Simsällskap          39.39   
26  Love Holkner  1991  Simklubben Elfsborg          39.45   
27  Niklas Nieminen  1991  Motala Simsällskap          40.01   
28  Erik Bäck  1991  Västerås Simsällskap          40.23   
29  Jonatan Gamerov  1991  Örebro Simallians          40.46   
30  Johan Petersson  1991  Linköpings Allmänna SS          40.58   
31  Johan Vinnars  1991  Upsala Simsällskap          41.12   
Oskar Sjöberg  1991  Motala Simsällskap          DSQ   
David Berger  1991  Simavdelningen 1902          DNS   
Viktor Larsson  1991  Värnamo Simsällskap          DNS   
Jimmy Hertzman  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
                   
 
Gren 42, 50m FRISIM F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          28.55   
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap          28.67   
Carolina Skoog  1991  Järfälla Simsällskap          29.33   
Hanna Björn  1991  Stockholmspolisens IF          29.92   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap          29.97   
Yasmine Zabihi  1991  Simavdelningen 1902          30.14   
Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap          30.45   
Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          30.56   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap          30.61   
10  Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap          30.72   
11  Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap          30.84   
12  Malin Andersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          30.88   
13  My Watz  1991  Linköpings Allmänna SS          30.95   
13  Josefin Molin  1991  Grums Simsällskap          30.95   
15  Amanda Severinsson  1991  Skäret Simsällskap          31.00   
16  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap          31.23   
17  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb          31.24   
18  Linnéa Holmertz  1991  Motala Simsällskap          31.32   
18  Jennifer Öhlin-Gustafsson  1991  Nora Simsällskap          31.32   
20  Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap          31.63   
21  Amanda Widing  1991  Trollhättans Simsällskap          31.64   
22  Malin Karlsson  1991  Värnamo Simsällskap          31.71   
23  Maja Boskovic  1991  Tranås Simsällskap          31.84   
24  Camilla Munter Ribeiro  1991  Linköpings Allmänna SS          31.96   
25  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb          32.00   
26  Kristin Boström  1991  Linköpings Allmänna SS          32.13   
27  Sofie Nielsen  1991  Värnamo Simsällskap          32.26   
28  Therese Engström  1991  Linköpings Allmänna SS          32.27   
29  Madeleine Hedström  1991  Eskilstuna Simsällskap          32.40   
30  Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb          32.93   
31  Ronja Aronsson  1991  Tranås Simsällskap          33.82   
Johanna Brodin  1991  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 43, 400m FRISIM P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap  1:04.63  2:12.64  3:21.35    4:30.44   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il  1:07.06  2:19.17  3:31.35    4:41.18   
David Ernstsson  1992  Stockholmspolisens IF  1:10.76  2:28.32  3:47.69    5:03.63   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  1:13.17  2:34.58  3:57.57    5:16.77   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap  1:15.81  2:38.60  4:03.79    5:22.58   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:16.45  2:39.76  4:03.38    5:24.25   
Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS  1:15.82  2:39.81  4:04.26    5:25.85   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS  1:16.05  2:40.69  4:06.36    5:26.93   
Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap  1:20.15  2:44.07  4:08.75    5:32.52   
10  Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap  1:16.50  2:42.53  4:10.78    5:33.59   
11  Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap  1:16.88  2:41.05  4:07.06    5:33.97   
12  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  1:20.68  2:47.68  4:15.21    5:37.88   
13  Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap  1:22.54  2:52.00  4:16.93    5:41.53   
14  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS  1:21.66  2:51.81  4:21.33    5:44.61   
15  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  1:19.17  2:48.47  4:18.52    5:45.58   
16  Viktor Henningsson  1992  Skäret Simsällskap  1:21.23  2:51.68  4:22.56    5:46.56   
17  Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg  1:19.57  2:48.26  4:19.29    5:48.36   
18  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians  1:21.06  2:52.47  4:20.14    5:50.07   
19  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg  1:22.20  2:53.93  4:25.76    5:57.24   
20  Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap  1:27.33  3:02.04  4:35.86    6:03.73   
21  Marcus Tikka  1992  Tunafors Sportklubb  1:27.77  3:01.96  4:36.97    6:07.40   
                   
 
Gren 44, 50m BRÖST F12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb          38.73   
Michaela Savela  1992  Eskilstuna Simsällskap          39.34   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap          39.56   
Annie Thorén  1992  Motala Simsällskap          39.57   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap          40.16   
Josefin Engvall  1992  Jönköpings Simsällskap          40.43   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap          40.63   
Sandra Abrahamsson  1992  Skäret Simsällskap          40.78   
Malin Landin  1992  Jönköpings Simsällskap          41.03   
10  Caroline Bornius  1992  Förenings Göteborg Sim          41.05   
11  Linda Iwarsson  1992  Tunafors Sportklubb          41.30   
12  Ebba Hellström  1992  Simavdelningen 1902          41.53   
13  Filippa Hammerin  1992  Töreboda Simförening          41.67   
14  Malvina Reinhold  1992  Förenings Göteborg Sim          41.79   
15  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap          41.80   
16  Patricia Hageräng  1992  Karlskoga Simförening          41.90   
17  Louise Björklund  1992  Västerås Simsällskap          42.04   
18  Julia Fröjdh-Sundin  1992  Tranås Simsällskap          42.38   
19  Madeleine Göransson  1992  Tunafors Sportklubb          42.55   
20  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb          42.56   
21  Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap          42.93   
22  Viktoria Andersson  1992  Linköpings Allmänna SS          43.11   
23  Jennie Norblad  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          43.24   
24  Ann-Marie Ly  1992  Eskilstuna Simsällskap          43.26   
25  Linn Karmfalk  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          43.80   
26  Josefina Holmen  1992  Trollhättans Simsällskap          43.93   
27  Malin Fjäll  1992  Tunafors Sportklubb          43.95   
28  Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS          44.00   
29  Linn Vourenmaa  1992  Södertälje Simsällskap          44.74   
30  Louise Johansson  1992  Alingsås SLS          45.66   
31  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap          45.73   
32  Malin Blomstrand  1992  Tunafors Sportklubb          45.85   
33  Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb          46.38   
Olivia Frank  1992  Skäret Simsällskap          DNS   
Rebecca Larsson  1992  Södertälje Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 45, 50m RYGG P11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.78   
Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          36.41   
Fredrik Chail  1993  Grums Simsällskap          37.27   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb          39.02   
Alexander Arvidsson  1993  Värnamo Simsällskap          39.20   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap          39.29   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS          39.97   
Gustav Blomgren  1993  Förenings Göteborg Sim          40.40   
Victor Nilsson  1993  Värnamo Simsällskap          41.08   
10  Robin Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          41.15   
11  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap          41.49   
12  Jonatan Kling  1993  Örebro Simallians          41.76   
13  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap          41.84   
14  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap          42.04   
15  Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          42.13   
16  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap          42.50   
17  Marcus Johansson  1994  Trollhättans Simsällskap          42.86   
18  August Andersson  1993  Skäret Simsällskap          42.91   
19  Oliver Adriansson  1993  Simklubben Elfsborg          43.05   
20  Herman Dahlén  1993  Upsala Simsällskap          43.24   
21  Henrik Palm  1993  Linköpings Allmänna SS          43.64   
22  Isak Gunnarsson  1993  Värnamo Simsällskap          43.80   
23  Oliver Carlborg  1993  Linköpings Allmänna SS          44.08   
24  Christoffer Dahl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.12   
25  Jimmy Löfving  1993  Eskilstuna Simsällskap          44.29   
26  Johan Ekstedt  1993  Förenings Göteborg Sim          44.36   
27  Rasmus Eskilsson  1993  Skäret Simsällskap          44.40   
28  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          44.41   
29  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS          44.59   
30  Emil Gustafsson  1993  Gränges Simsällskap          45.21   
Felix Eriksson  1993  Trollhättans Simsällskap          DSQ   
Alexander Liljenvald  1993  Simklubben Elfsborg          DSQ   
Oskar Rutqvist  1993  Förenings Göteborg Sim          DSQ   
Albin Salihu  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          DSQ   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskär Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 46, 50m FRISIM F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap          31.50   
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap          32.89   
Emma Sandström  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          32.93   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap          33.93   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap          33.99   
Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap          34.09   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap          34.23   
Amanda Andersson  1993  Köpings Simsällskap          34.74   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS          34.87   
10  Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS          35.05   
11  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          35.45   
12  Sofia Sjöberg  1993  Motala Simsällskap          35.57   
13  Angelica Stenvold  1993  Trollhättans Simsällskap          36.01   
14  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb          36.02   
15  Emma Siljebråt  1993  Eskilstuna Simsällskap          36.20   
15  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          36.20   
17  Jennie Hellberg  1993  Karlstads Simsällskap          36.21   
18  Frida Winterås  1993  Gränges Simsällskap          36.28   
19  Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap          36.40   
20  Pernilla Ferm  1993  Skäret Simsällskap          36.63   
21  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap          36.64   
22  Isabella Holmberg  1993  Trollhättans Simsällskap          36.71   
23  Frida Ulander  1993  Linköpings Allmänna SS          36.79   
24  Lovisa Kronberg  1993  Gränges Simsällskap          36.86   
25  Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap          36.88   
26  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap          36.95   
27  Sofie Forseryd  1993  Karlstads Simsällskap          37.06   
28  Ulrika von Otter  1993  Förenings Göteborg Sim          37.16   
29  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb          37.18   
30  Louise Nyhlèn  1993  Simklubben Elfsborg          37.57   
31  Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap          37.82   
32  Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS          38.03   
33  Hanna Bilén  1993  Värnamo Simsällskap          38.47   
34  Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap          39.52   
Fanny Ericsson  1993  Värnamo Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 47, 200m MEDLEY F13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sara Wiklund  1991  Trollhättans Simsällskap  35.41  1:18.23  2:02.79    2:35.79   
Sara Crifält  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.39  1:15.53  2:00.40    2:37.60   
Anna Ottosson-Bixo  1991  Västerås Simsällskap  36.27  1:17.76  2:02.67    2:39.24   
Sanna Öhgren  1991  Motala Simsällskap  35.14  1:15.63  2:03.78    2:39.49   
Sandra Luiga  1991  Järfälla Simsällskap  35.62  1:18.33  2:03.35    2:40.84   
My Watz  1991  Linköpings Allmänna SS  34.96  1:17.79  2:05.78    2:43.39   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  36.79  1:19.70  2:08.44    2:45.26   
Sandra Obradovic  1991  Jönköpings Simsällskap  40.85  1:21.91  2:07.93    2:45.38   
Hanna Björn  1991  Stockholmspolisens IF  37.06  1:18.84  2:09.53    2:45.87   
10  Jasmine Johansson  1991  Västerås Simsällskap  38.15  1:22.26  2:11.85    2:49.09   
11  Magdalena Stigson  1991  Upsala Simsällskap  37.48  1:21.18  2:10.61    2:50.41   
12  Deniese Thorvaldsson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.62  1:22.60  2:11.26    2:52.20   
13  Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap  38.37  1:23.90  2:15.03    2:53.65   
14  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap  38.48  1:26.13  2:16.96    2:57.13   
Malin Forss  1991  Stockholmspolisens IF          DSQ   
Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS          DSQ   
Linda Berglund  1991  Västerviks Simsällskap          DSQ   
Josefin Molin  1991  Grums Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 48, 50m FJÄRIL P12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Linus Junefelt  1992  Jönköpings Simsällskap          30.37   
Sverre Naess  1992  Sarpsborgs Il          32.59   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS          34.58   
Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992  Linköpings Allmänna SS          35.25   
Jacob Fredriksson  1992  Skäret Simsällskap          35.50   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap          35.70   
Dyson Kuronen-Eldh  1992  Eskilstuna Simsällskap          35.72   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap          35.75   
Beyond Chow  1992  Västerås Simsällskap          35.95   
10  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb          38.20   
11  Fredrik Hallberg  1992  Västerås Simsällskap          38.41   
12  Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap          38.62   
13  Tamas Katzer  1992  Simklubben Elfsborg          38.99   
14  Martin Granlund  1992  Västerås Simsällskap          39.11   
15  Rickard Dahlqvist  1992  Linköpings Allmänna SS          39.21   
16  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap          39.23   
17  Pernick Dam  1992  Förenings Göteborg Sim          39.40   
18  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap          39.89   
19  Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap          39.98   
20  David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap          40.26   
21  Gulliver Koch  1992  Skäret Simsällskap          40.52   
22  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg          41.17   
23  Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap          41.35   
24  Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap          41.43   
25  Sören Ljunggren  1992  Linköpings Allmänna SS          41.77   
26  Conny Svärd  1992  Södertälje Simsällskap          43.09   
27  Johan Pettersson  1992  Örebro Simallians          43.44   
28  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg          43.87   
29  David Gustavsson  1992  Simklubben Elfsborg          44.06   
30  Axel Johansson  1992  Södertälje Simsällskap          47.38   
31  Marcus Tikka  1992  Tunafors Sportklubb          52.55   
Andreas Englund  1992  Simklubben Elfsborg          DSQ   
                   
 
Gren 49, 200m MEDLEY F11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Elin Thelin  1993  Västerås Simsällskap  40.75  1:26.02  2:16.08    2:54.58   
Ronja Johansson-Eld  1993  Karlstads Simsällskap  44.62  1:31.93  2:20.96    3:00.24   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  40.40  1:27.96  2:23.60    3:01.11   
Ida Bergheim  1993  Värnamo Simsällskap  42.30  1:27.84  2:22.68    3:01.88   
Vendela Oscarson  1993  Linköpings Allmänna SS  45.20  1:31.11  2:21.72    3:01.95   
Mikaela Dahl  1994  Alingsås SLS  42.30  1:31.34  2:23.91    3:05.06   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  47.12  1:37.04  2:34.50    3:16.17   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap  46.56  1:38.12  2:31.98    3:17.27   
Lina Widarsson-Hane  1993  Västerås Simsällskap  47.21  1:37.81  2:33.35    3:17.81   
10  Josefine Lindh  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb  46.10  1:38.62  2:37.93    3:22.23   
11  Louise Nyhlèn  1993  Simklubben Elfsborg  50.42  1:40.39  2:36.34    3:23.54   
12  Hanna Skogefors  1993  Värnamo Simsällskap  48.03  1:44.63  2:39.58    3:28.56   
13  Julia Werme  1993  Västerviks Simsällskap  48.12  1:41.51  2:41.55    3:33.70   
14  Johanna Hall  1993  Västerås Simsällskap  49.62  1:45.50  2:47.87    3:34.48   
15  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  51.73  1:49.61  2:48.11    3:35.28   
16  Jennifer Ahlinder  1993  Södertälje Simsällskap  49.34  1:48.84  2:48.07    3:37.64   
17  Louise Arnell  1993  Värnamo Simsällskap  53.90  1:44.27  2:48.56    3:38.02   
Aso Rezaghi  1993  Västerås Simsällskap          DSQ   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap          DSQ   
Isabelle Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 50, 4X50m BRÖST P13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          2:36.47   
  Kim Torberntsson  1991    37.57        37.57   
  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993    40.86        1:18.43   
  Johan Petersson  1991    41.18        1:59.61   
  Zacharias Sjöberg  1991    36.86        2:36.47   
                   
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap          2:36.51   
  Amanch Rezaghi  1991    37.98        37.98   
  Linus Kanth  1991    41.86        1:19.84   
  Joel Vikner  1991    37.21        1:57.05   
  Daniel Nyberg  1991    39.46        2:36.51   
                   
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap          2:45.05   
  Christian Bodin  1991    41.63        41.63   
  Johan Vinnars  1991    37.16        1:18.79   
  Erik Ödman  1992    44.49        2:03.28   
  Kevin Goltermann  1991    41.77        2:45.05   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:45.38   
  Jimmy Hertzman  1991    37.00        37.00   
  Andreas Hemström  1991    41.13        1:18.13   
  Andreas Dahl  1992    44.75        2:02.88   
  Simon Skoglund  1991    42.50        2:45.38   
                   
SK Elfsborg Lag1  Simklubben Elfsborg          2:47.81   
  Vedran Kovacevic  1991    36.33        36.33   
  Love Holkner  1991    43.30        1:19.63   
  Tamas Katzer  1992    44.77        2:04.40   
  Mikael Thorstensson  1991    43.41        2:47.81   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:48.80   
  Niklas Nieminen  1991    42.92        42.92   
  Oskar Sjöberg  1991    43.50        1:26.42   
  Mike Thorén  1991    39.43        2:05.85   
  Emil Lindborg  1991    42.95        2:48.80   
                   
Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:53.76   
  Gulliver Koch  1992    40.58        40.58   
  Robin Henningsson  1991    40.98        1:21.56   
  Viktor Henningsson  1992    45.68        2:07.24   
  Jacob Fredriksson  1992    46.52        2:53.76   
                   
Ösa Lag 1 Po  1980  Örebro Simallians          2:54.67   
  Jonatan Gamerov  1991    40.10        40.10   
  Jonatan Kling  1993    49.93        1:30.03   
  Joakim Kling  1991    40.48        2:10.51   
  Johan Pettersson  1992    44.16        2:54.67   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:56.33   
  Simon Vestin  1992    40.94        40.94   
  Nils Ivars  1993    47.34        1:28.28   
  Anton Nilsson  1992    47.68        2:15.96   
  Viktor Andersson  1991    40.37        2:56.33   
                   
10  Lass Lag2  Linköpings Allmänna SS          2:56.47   
  Gustav Jerlvall-Jeppsson  1992    44.02        44.02   
  Eric Karlborg  1993    45.15        1:29.17   
  Rickard Dahlqvist  1992    44.56        2:13.73   
  Samuel Bälter  1991    42.74        2:56.47   
                   
11  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          3:03.59   
  Stefan Stojmenovic  1993    45.35        45.35   
  Jesper Larsson  1993    46.91        1:32.26   
  Sebastian Karlsson  1992    45.15        2:17.41   
  Rasmus Sandell  1992    46.18        3:03.59   
                   
12  Värnamo SS Po Lag 1  Värnamo Simsällskap          3:03.85   
  Victor Nilsson  1993    44.61        44.61   
  Emil Larsson  1993    45.23        1:29.84   
  Alexander Arvidsson  1993    45.55        2:15.39   
  Isak Gunnarsson  1993    48.46        3:03.85   
                   
13  Trollhättans Po Lag 1  Trollhättans Simsällskap          3:03.87   
  Martin Persson  1992    43.20        43.20   
  Oskar Lindgren  1993    46.34        1:29.54   
  Jesper Lund  1993    47.31        2:16.85   
  Simon Nilsson  1993    47.02        3:03.87   
                   
14  Västerås SS Herrar Lag 2  Västerås Simsällskap          3:04.39   
  Fredrik Hallberg  1992    51.73        51.73   
  Martin Granlund  1992    45.55        1:37.28   
  Erik Bäck  1991    43.68        2:20.96   
  Beyond Chow  1992    43.43        3:04.39   
                   
15  Göteborg Sim Lag 1 Pojkar  1995  Förenings Göteborg Sim          3:11.36   
  Daniel Åslund  1992    51.10        51.10   
  Oskar Rutqvist  1993    47.10        1:38.20   
  Johan Ekstedt  1993    48.13        2:26.33   
  Pernick Dam  1992    45.03        3:11.36   
                   
16  Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          3:15.33   
  Simon Enerstrand  1992    48.46        48.46   
  Erik Emanuelsson  1993    47.82        1:36.28   
  Conny Svärd  1992    49.33        2:25.61   
  Christian Karlsson  1993    49.72        3:15.33   
                   
17  Lass Lag3  Linköpings Allmänna SS          3:17.13   
  Sören Ljunggren  1992    49.47        49.47   
  Oskar Ekström  1994    49.57        1:39.04   
  Grim Sjöberg  1995    49.11        2:28.15   
  Henrik Palm  1993    48.98        3:17.13   
                   
18  SK Elfsborg Lag2  Simklubben Elfsborg          3:21.90   
  Alexander Liljenvald  1993    48.64        48.64   
  Oliver Adriansson  1993    50.78        1:39.42   
  Adam Linderholm  1992    50.32        2:29.74   
  Jacob Larsson  1992    52.16        3:21.90   
                   
Värnamo SS Po Lag 2  Värnamo Simsällskap          DNS   
  Isak Gunnarsson  1993               
                 
                 
              DNS   
                   
Polisen IF Lag 1  1911  Stockholmspolisens IF          DSQ   
  Philip Ekman  1991    38.37        38.37   
                   
                   
 
Gren 51, 4X50m FJÄRIL F13 O Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lass Lag1  Linköpings Allmänna SS          2:14.16   
  Tove Törnström  1991    32.87        32.87   
  Camilla Munter Ribeiro  1991    34.78        1:07.65   
  My Watz  1991    33.63        1:41.28   
  Kristin Boström  1991    32.88        2:14.16   
                   
Nkk Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:15.91   
  Sara Crifält  1991    32.77        32.77   
  Deniese Thorvaldsson  1991    34.39        1:07.16   
  Malin Andersson  1991    34.61        1:41.77   
  Linda Pettersson  1991    34.14        2:15.91   
                   
Motala SS Lag 1  Motala Simsällskap          2:18.15   
  Annie Thorén  1992    36.24        36.24   
  Sanna Öhgren  1991    33.37        1:09.61   
  Linnéa Holmertz  1991    35.69        1:45.30   
  Lovisa Liljeblad  1991    32.85        2:18.15   
                   
Järfälla Sim  Järfälla Simsällskap          2:20.53   
  Sandra Luiga  1991    34.59        34.59   
  Linda Eriksson  1991    35.66        1:10.25   
  Carolina Skoog  1991    31.43        1:41.68   
  Rebecka Lithander  1992    38.85        2:20.53   
                   
Trollhättans Fl Lag 1  Trollhättans Simsällskap          2:22.74   
  Sara Wiklund  1991    33.85        33.85   
  Johanna Brodin  1991    34.23        1:08.08   
  Josefina Holmen  1992    38.10        1:46.18   
  Amanda Widing  1991    36.56        2:22.74   
                   
Västerås SS Damer Lag 1  Västerås Simsällskap          2:23.06   
  Louise Björklund  1992    36.20        36.20   
  Matilda Ekström  1991    36.09        1:12.29   
  Anna Ottosson-Bixo  1991    34.77        1:47.06   
  Jasmine Johansson  1991    36.00        2:23.06   
                   
Fagersta SK  Fagersta Simklubb          2:23.23   
  Victoria Persson  1991    36.49        36.49   
  Lisette Karlsson  1991    34.18        1:10.67   
  Hanna Jasinski  1992    37.49        1:48.16   
  Ulrika Nguyen  1992    35.07        2:23.23   
                   
SK S02 Tjejer  Simavdelningen 1902          2:23.45   
  Sandra Olsson  1992    36.81        36.81   
  Ebba Hellström  1992    36.42        1:13.23   
  Mie Axén  1991    37.24        1:50.47   
  Yasmine Zabihi  1991    32.98        2:23.45   
                   
Södertälje SS  Södertälje Simsällskap          2:28.88   
  Josefine Lindgren  1991    34.92        34.92   
  Eyla Baresso  1991    37.01        1:11.93   
  Linn Vourenmaa  1992    38.93        1:50.86   
  Linnea Parming  1991    38.02        2:28.88   
                   
10  Damer Norrtälje  Norrtälje Simklubb          2:30.59   
  Erika Holmström  1991    37.97        37.97   
  Torun Westholm  1992    37.90        1:15.87   
  Cecilia Hedlund  1991    38.17        1:54.04   
  Magdalena Glantz  1991    36.55        2:30.59   
                   
11  Västerås SS Damer Lag 2  Västerås Simsällskap          2:31.94   
  Marie Ylönen  1991    36.72        36.72   
  Sofia Berggren  1991    36.12        1:12.84   
  Elin Thelin  1993    40.26        1:53.10   
  Agnes Brandemark  1992    38.84        2:31.94   
                   
12  Nkk Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb          2:32.94   
  Susanna Gunnarsson  1991    35.96        35.96   
  Linn Karmfalk  1992    38.12        1:14.08   
  Emma Sandström  1993    40.50        1:54.58   
  Malin Pettersson  1994    38.36        2:32.94   
                   
13  Värnamo SS Fl Lag 1  Värnamo Simsällskap          2:33.33   
  Lina Colvås  1992    36.71        36.71   
  Sofie Nielsen  1991    35.20        1:11.91   
  Malin Karlsson  1991    39.61        1:51.52   
  Ida Bergheim  1993    41.81        2:33.33   
                   
14  Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:36.30   
  Ebba Pålsson  1991    38.70        38.70   
  Ronja Johansson-Eld  1993    41.53        1:20.23   
  Isabelle Bachtiar  1991    39.54        1:59.77   
  Sofie Olsson  1991    36.53        2:36.30   
                   
15  Eskilstuna Lag 1 Fl  Eskilstuna Simsällskap          2:36.45   
  Madeleine Hedström  1991    37.43        37.43   
  Madeleine Moberg  1991    39.27        1:16.70   
  Ann-Marie Ly  1992    37.83        1:54.53   
  Emma Siljebråt  1993    41.92        2:36.45   
                   
16  Skäret Simsällskap Lag 1  Skäret Simsällskap          2:36.57   
  Olivia Frank  1992    36.12        36.12   
  Amanda Severinsson  1991    40.16        1:16.28   
  Sandra Abrahamsson  1992    38.74        1:55.02   
  Sanna Grahn-Mattson  1991    41.55        2:36.57   
                   
17  Tunafors SK 13 År Lag 1  Tunafors Sportklubb          2:37.39   
  Malin Blomstrand  1992    37.99        37.99   
  Linda Iwarsson  1992    40.34        1:18.33   
  Madeleine Göransson  1992    41.43        1:59.76   
  Stina Sjölund-Lundmark  1991    37.63        2:37.39   
                   
18  Lass Lag2  Linköpings Allmänna SS          2:37.98   
  Viktoria Andersson  1992    37.05        37.05   
  Frida Ulander  1993    41.71        1:18.76   
  Vendela Oscarson  1993    42.56        2:01.32   
  Therese Engström  1991    36.66        2:37.98   
                   
19  Göteborg Sim Lag 1 Flicko  1995  Förenings Göteborg Sim          2:45.64   
  Caroline Bornius  1992    34.86        34.86   
  Ulrika von Otter  1993    43.37        1:18.23   
  Frida Olander  1992    43.82        2:02.05   
  Emma Waite  1992    43.59        2:45.64   
                   
Värnamo SS Fl Lag 2  Värnamo Simsällskap          DSQ   
  Emelie Ivemon  1992    40.29